Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Kako popraviti zub?

  1. #1
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno Kako popraviti zub?

    Ajde pomozite sa savjetima,idejama,iskustvima...moj 3-godisnjsak ima karijes.bili smo vec jednom kod zubara, bilo mu je lijepo. Sve je isprecackao tamo,zubarica je bila dobra i strpljiva. No kad mu je stavila onu srkalicu za slinu u usta,cap,on ih zatvorio i vise neda otvoriti usta. Nismo nista forsirali.to je bilo to.jos je imene gledao kako popravljam zub, crtao,dobio diplomu za hrabrost...
    Al karijes mora popraviti, rupica je vec poprilicna i to bas izmedju gornjih jedinica.kako to odraditi?

  2. #2
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Imamo isti problem i nismo ga uspjeli rješiti s time da je ona histerična kad dođemo. Bili smo nekoliko puta, da vidi, 5-6 puta da joj premažu na jedvite jade. Vodili ju kod našeg privatnog koji ima puno strpljenja i ništa, teška histerija. Svi su nam stomatolozi na kraju rekli da je to sad otišlo predaleko i da čekamo da zubi ispadnu i dođu trajni. Nikako nisam s tim zadovoljna ali ja ne vidim kako ju pridobiti.

  3. #3
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Joj, tak bude i kod nas,vec vidim...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    mi smo hodali jedno godinu i pol na privikavanje kod zubara, da bi on dao popravit zub. Naš ima igračku i on drži nju u ruci dok mu popravlja zub.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Kod nas kao kod mitovski nazalost.
    nema sanse da otvori usta kod zubara
    tesko i zube pere, to nam je svakodnevna borba ali tu ne posustajem
    nadam se da ce biti bolje dok dodju trajni

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja ih je vise popravljala, bez problema. Prvo je par puta isla na kontrole i navikla se (od drugog rockasa) i kad je s cetiri dobila prvi (na zalost ne i zadnji) karijes popravila ga je i dobila igrackicu na dar. I dalje obozava ic zubaru. Nemoj odustati unaprijed, idite jos par puta, igrajte se doma zubara i popravljanja zubi, pa svaki iduci korak dalje u pregledu nagradi i onda dok dodje dan za popravak pokazi unaprijed neku super nagradu i valjda ce suradjivati. (mojoj su nagrade naljepnica, sisaljka, mala plasticna igracka i da zubarica izvjesi njen crtez na vrata)

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo hodali jedno godinu i pol na privikavanje kod zubara, da bi on dao popravit zub. Naš ima igračku i on drži nju u ruci dok mu popravlja zub.
    Ovako je bilo s mojim mlađim, imao je sa sobom tješilicu. Na kraju je za prvipopravak zuba dobio diplomu za hrabrost. To u našoj ambulanti daju predškolcima. Inače, on je jako osjetljiv na bol i kasnije je uvijek tražio pikicu tj.anesteziju. Stariji nije imao tih problema, on je na mater, može mu raditi sve što treba, trpeljiv je i suradljiv.

    Htjedoh dodati, meni je to neugodno iskustvo sa zubarom dobro došlo da se ozbiljnije shvati obveza pranja zubi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.12.2015. at 21:29

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kad smo kod toga, di ima slobodnih zubara za djecu?
    Morat cemo i mi na pregled, ocekujem isti scenarij

  9. #9
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Ja neznam jel moja prima jos, tu mi ide cijela obitelj pa je primila i klince. U ilici, dr.klaric.
    Ma ja nagradjujem sa cim hoce,al kod njega ne pali nikakvo podmicivanje ako nesto nece. Necemo odustati nikako ali tesko ce biti...mozda me iznenadi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Mi smo imali isti problem,zubarka je predivna,rekla je da trebamo doći 5-6 put samo da se vide,porazgovaraju ,upoznaju, i tako je i bilo.
    Nakon nekih mjesec-dva, napokon smo sjele na zubarsku stolicu-kćer meni u krilo.
    Ali tek sljedeći put smo popravljali.
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 31.12.2015. at 00:56

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Uglavnom,ni nama nije pomoglo podmićivanje,uvjeravanje i slično,samo je cura trebala steći povjerenje u zubarku,a za to treba strpljiva zubarka sa smislom za djecu.

  12. #12
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Kod nas prva popravka sa nepune 3g bez problema. Jednom pre toga je isao da se navikne na sisaljku, zujanje i sl. Pre toga smo nasiroko pricali o tome kako ce biti, obecali i nagradu, objasnjavali .... E onda je jedna popravka bolela, stomatolog nije imao takta i dete izgubilo poverenje. Promenili stomatologa, dva puta navikavanje i kad je stekao poverenje sve odlicno... Vazno je da dete ostvari dogovor sa stomatologom, da stomatolog nikad ne prekrsi dogovorena pravila (recimo dete podigme ruku kad zaboli, pa se napravi pauza i slicno). Ovo je kljuc zapravo.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 05.01.2016. at 11:11

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod naseg pedijatrijskog stomatologa je, cini mi se, super praksa to sto dvorana za popravke ima pet-sest stolova na kojima uvijek ima djece kojima zubni higijenicari (tehnicari) peru i ciste zube, zubari pregledavaju i popravljaju... a druga djeca mogu stati pored i pogledati dok cekaju svoj red. Imaju naravno i privatne prostorije za one kojima tako vise odgovara.

    I higijenicari i zubari imaju puno strpljenja, sve objasnjavaju i najmanjoj djeci (koja sjede roditeljima u krilu za vrijeme pregleda sve negdje do trece godine zivota, a i kasnije, ako se ne rade neke popravci). Prekidaju preglede i/ili popravke kad dijete trazi, daju nagrade (nekakve naljepnice i sitne igracke) za dobro obavljen posao... super su, svakako.

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi imamo najbolju zubaricu na svijetu, uz to je kućna prijateljica, dijete ju obožava.
    Od najranije dobi ide na četkanje i pregled kod nje, sve super, ali konkretno raditi nešto, ni u ludilu.
    Jednostavno se jako boji. Užasno.
    Ima 8,5 godina i na sreću do sad nije trebalo nikakav popravak.
    Ortodonta, ortopan, uzimanje otiska, sve to smo obavili, ali na jedvite jade.

  15. #15
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Mi smo svašta već pokušali ali ne ide....s 2,5 god popravio je dva zubića, jedan dan bi brusili, a drugi bi zatvarali. S 4 godine ispala mu je plomba s jednog od zubića, pojavio se karijes i tada je pri brušenju osjetio jaku bol, i sve prekinuo i više ne da.
    Evo sad s 4,5 god situacija je ista još uvijek ima pokvaren zubić, čak smo i promijenili stomatologinju jer za nije više htio ni čuti za nju, kod nove je stekao donekle povjerenje i otvara joj usta no ne smije brusiti

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Joj već sam pisala na nekoj temi o tome.
    Mi smo uspjeli ali smo tražili pravog zubara.

    Mali mi je isto imao 3 godine i crnu točku između gornjih jedinica koja se širila ja nisam mogla gledat tako lijepo lice i taj karijes koji se širi.

    Završili na Stomatološkom kod jedne docentice koja ima strpljenja i zna radit s djecom, dobio je čak injekciju taj put za jedinicu jer je rekla da bi ga zbog osjetljivog mjesta više bolilo bez injekcije.

    Ja sam strahovala kako ćemo mi to, prvi i drugi put su mu radili nešto drugo što ne boli, a poslije smo sredili i te jedinice ispadala nam je doduše plombica jedno 2x jer to je tako s mliječnim jedinicama (naš ih zubar npr ni ne popravlja) al nema veze opet bi ih zalijepili i super. Ja sam ga svaki put nagrađivala s nekom sitnicom neka figurica sitnije igračka i nije me bilo briga jel to dobra metoda ili ne jer mi je najvažnije bilo da on hoće ići kod zubara. Oboje mi imaju kvarljive zubiće lijepe al predubokih fisura i stalno visimo kod zubara.

    prezadovoljni smo tu. promijenili smo više zubara.

    Malera mi je prošla traumu (s 3,5 -4 god)sa zubom čiji ju je popravak jako bolio pa je poslije trebalo vremena da se opusti i dozvoli popravke, ide kod iste dr., no danas mi je pjesma s djecom, idemo s veseljem tamo i za čudo Božje da imam nešto besplatno preko zdravstvenog a da je super.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.01.2016. at 11:23

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja imam cijeli jedan roman za napisat o našem iskustvu sa zubarom. Sa starijim sam sve odradila školski, vodila ga dok su zubi još bili zdravi, igrali se zubara doma, dobro ga pripremala, išao s nama kad smo mi išli i tako. Znači sve po pravilu. Ali... kad je njemu krenuo karijes - kaos! Imao je 4 godine. Zbog jednog zuba smo bili, bez pretjerivanja, 30 puta. Radili duže pauze, krače, podmićivali, kažnjavali, molili, pregovarali... U jednom trenu sam mu čak kupila toliko željene Legiće, stavila ih na policu i rekla da će ih otvoriti kad popravi zub. Ništa! Svaki put kad smo išli bio je korak unazad, došlo je do toga da više nije htio ni usta otvoriti. Zubarka je divna, jako strpljiva, sve mu je objasnila i pokazala, dala da primi, proba. Ma stvarno si je jako puno truda dala. Makakvi! On je toliko plakao da mi je srce puklo svaki put. Nije on vrištao ni dramio nego je to bio baš istinski strah. Tresao se i plakao. Sve nas je dovelo do toga da je pred školu imao 6 karijesa a ja bespomoćna. Donedavno, kad je rekao da želi ići mom zubaru, privatnom. Nije nikad bio tamo, nemam pojma otkud mu ta želja ali čim je rekao da želi ja sam ga naručila. I mlađeg, koji sad ima 4 god i isto je imao 2 točkice. Znači u roku od mjesec dana oni su tamo popravili sve što je popraviti trebalo. Kako, zašto... ni meni nije jasno. Zubarka ima skroz drugi pristup, nema cici-mici. Sjedni, zini, brojimo do 3 dok brusim i bok! Vjerovatno je to bilo presudno, ne znam. Valjda je to bolji pristup jer dijete nema vremena za strah. A i vjerujem da je ključno to što smo na red došli odmah, nema 2 sata čekanja vani, kad smo naručeni tad ulazimo i vani smo za 15 min. Jest da me koštalo sve to skupa ali taj njegov ponos kad je napokon i zadnji zub riješio je neprocjenjiv

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    2h čekanja u čekaoni? Nije ni čudo da se predomisli... Ja idem privatnom, odmah smo na redu i onda se još nakon popravka zadržimo 15-ak min u čekaoni da se poigraju s igračkama. Popravak je isto 15min, tako da smo par puta popravili 2 zuba u jednom dolasku.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 14.01.2016. at 11:05

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Koksy osim.cekanja bolji je zapravo taj pristup idemo hop cup gotovo bez previse razvlacenja. Ni mojima ne odgovara preblago i sporo.

  20. #20
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Moj je dobar jedino ako mu voda dođe do grla...znači da zbog bolova ne može spavati. To obavezno bude za vikend iza ponoći prije puta na more ili sl. dok su svi zubari koje znam na godišnjem. Čekanje u čekaonici za tako malu djecu ne dolazi u obzir. I meni bude zlo od straha i živaca kad na pregled ili zahvat moram čekati u čekaonici. Volim brzi hop cup gotovo pristup.

  21. #21
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mi idemo za mjesec dana 1x zubaru. Ima 4,5 god.i uocili smo karijes na jedinicama, unutra. Zubarka nam je mila, tiha, draga, zna sa djecom....sve 5; ali on je tvrdoglav, svoj i vec je sad poceo da on nece zubaru. Prosto me strah tog dana. Jedini + je što je podkupljiv tako da...
    Ne ocekujem da cemo odmah to rijesiti, ali ne mislim da ni 30x voditi za jedan zub.

  22. #22
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Mi isto imamo problem s zubarom,danas smo išli i trebalo nam je 2 sata da uđemo prvo u zgadu,a onda sat vremena samo stajali ispred vrata,al obavili smo misiju. Dobio je pastu za zube i diplomu za hrabrost,a smo mu je lijek izvadila i drugi stavila. Moj neće zujalicu dere se prima za vrata,svi ljudi izlaze van gledaju šta mu radim. Već sam mislila tražit zubarku uputnicu za Gundulićevu jer tamo je kao u rađaoni više boksova,pa mi možda vidio drugu djecu kak popravljaju pa mi nebi takve drame stvaro

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •