Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 116

Tema: otvarati zatvorenu temu ili ne?

  1. #51
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Hm. Kontra nekim predrasudama, ja sam logicna osoba. Ne smeta mi biti u manjini, smeta mi vrijedjanje. Moderator je konkretno reagirao kako sam navela. Nisam se uvrijedila na betino jer je receno u afektu, za razliku od tvrde, zacementirane generalizacije.
    Čekaj malo....na vrijeđanje je odgovoreno sankcijama i isprikom - što ti ne prihvacas jer je, po tebi, puko ispoštovana forma. S druge strane takva ista forma ti je vrlo važna u komunikaciji, nema veze šta ljudi zaista misle? Ne kažem da je vrijeđa nje ok, ali po tebi ispada neka i toga ako je na finjaka? Pa još k tomu, uvrede na osobnom nivou isto te ne diraju jer i za njih imaš opravdanje - moram reć da sam, sve u svemu poprilično zbunjena. Ili ti nisi dosljedna, bez obzira na logiku? Vodis raspravu u smijeru koji ti jedino paše: svi se urotili protiv tebe.

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nevjerojatno mi je da si našla ispriku za komentar da se nekome gadiš ti osobno, ali ti je neoprostivo da netko uvredljivo govori 'o tebi' tek!!! kao o simpatizeru neke političke stranke?!

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Hvala ti, Dijana, što me shvaćaš. Ustvari mene su naljutile tvoje riječi, ne ti, naravno. Teško je, u ovoj forumskoj komunikaciji, to što se ne vidimo, a svatko od nas čita svojim očima, tako da često ono napisano i nije ono što se pročita. Osobno, nemam ništa protiv tebe, nemam nikakav razlog za to, čak smo se znale i složiti u prethodnim godinama
    Sjećam se Glavaševića i njegovih svakodnevnih radijskih javljanja iz Vukovara. Te su mi ratne godine jako ostale u sjećanju, ja sam ipak starija generacija i sasvim drugačije gledam na to doba, od onih koji su tada bili dječica.
    Uglavnom, Glavašević mi je jako pozitivan lik i nije mi lako pročitati da je netko protiv njega i/ili njegovog sina. Tuga njegove tragične smrti mi je itekako jasna u sjećanju.
    To što mi se ne sviđa HDZ kao stranka, ne znači da sam protiv ljudi koji su članovi ili glasaju za njih. Jučerašnji gaf najviše postavljenog HDZeovca i nije bio nešto što bi mi popravilo mišljenje o stranci.

    Krule je danas dobro napisao komentar u vezi načina odlaska predsjednika Sabora (HDZ) na skijanje : "Je*a me kupusov list ako sam ja ikad mislila da ću se vozat pod rotirkama!"
    Reinerova sarma

  4. #54
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Aha, ovo bi bila neka vrst isprike.
    Šteta što ima prizvuk "oprosti, ali morala sam te uvrijediti, sama si to tražila".
    Ali neću se petljati, Dijani različite uvrede različito sjedaju.

  5. #55
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nemam ja što prihvatiti ili ne prihvatiti odluku moderatora, tko mene pita? Što se tiče postova zuske i beti, da, puno me manje smeta što će netko napisati na račun mene osobno, nego kako će netko okarakterizirati stotine tisuća ljudi, odnosno negirati kod njih sve ono što ih čini ljudima. Oprosti, ali mene to ledi.

    Ja nisam pokrenula ni ovaj topic. Ovdje me se prozivalo, Dijana ovo, Dijana ono..
    Pa čak i Tanči viče:

    [QUOTE=Tanči;2837983]Pa rekao je sam Reiner novinaru RTL-a: da je to njegov auto, da je njegova žena vozila i da nas je zeznuo...
    Bome je.
    I ne samo on.
    Temu treba otključati![/QUOTE

    Da valjda Dijana objasni kako je to Reiner zeznuo svekoliko hrvatsko pučanstvo..ajme, sad će me Tanči..

    Pa sam samo osjetila potrebu (opet) ukazati da nisam ja ta koja je iz čista mira pisala ovo i ono ...ali onda sam ja kao da smo u oš, itd, itd.

  6. #56
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam ja što prihvatiti ili ne prihvatiti odluku moderatora, tko mene pita? Što se tiče postova zuske i beti, da, puno me manje smeta što će netko napisati na račun mene osobno, nego kako će netko okarakterizirati stotine tisuća ljudi, odnosno negirati kod njih sve ono što ih čini ljudima. Oprosti, ali mene to ledi.
    Oprosti ti meni, ali preozbiljno dozivljavas svoju ulogu u tome!
    Mene ledi to što je tebi ideologija ispred čovjeka.

  7. #57
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Uglavnom, da ja dalje ne uzurpiravam ovaj topic možda bi i drugi rekli šta imaju na temu

    Meni ne smeta što si ti glasacica HDZ-a pa ako tebi ne smeta što sam ja glasala za SDP možemo u miru jednom na kavu

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Hajde prestanite spamati forum . Otkljucala sam staru temu dok mi politika ne dojadi.

  9. #59
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nije mi ideologija ispred čovjeka, baš naprotiv, zato me i ledi da je netko u stanju u ime ideologije degradirati ljude.
    Ne razumijem o kakvoj mojoj ulozi pišeš i mom "preozbiljnom shvaćanju" iste, samo piskaram tu na forumu kao i ostali.

  10. #60
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Adiomare, ofkors.

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Znači gledamo na istu stvar isto, samo iz drugog ugla? Pa još bolje!

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako ja vas dvije razumijem. : zbunj:
    ali nema veze, glavno da se vi razumijete.

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ispricavam se na spamanju
    meni je forum prirastao srcu
    jedini forum koji pratim
    rekla sam vec, politika je dio, jako važan dio, naših zivota
    i utječe na nas, kao roditelje
    po meni takve teme imaju svoje mjesto i na roditeljskom forumu
    jer nije bitno samo da djeci usadimo stavove o zdravoj hrani
    vec i da ih u svijet posaljemo kao osobe koje vole i cijene svoje, ali i poštuju tuđe, koje promisljaju, ne dopuštaju da ih se indoktrinira vec kritički preispituju informacije i donose svoje zaključke

  14. #64
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pa baš lijepo od tebe, Sirius , nakon što zadnja dva sata zagovaram tvoju ulogu moderatora na forumu
    Još i blebećem

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mozda i mene Storma kazni zbog otkljucavanja
    ne bih ja otkljucala, ali me zivo zanima sto ce se pisati o Rainerovoj sarmi koja je otputovala na skijanje u inozemstvo.

  16. #66
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dobit ćeš 50 plankova
    i 100 čučnjeva

    mislim da o sarmi nećemo ništa čuti
    a ja se nadam da je uživatelju bila u slast

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    vec i da ih u svijet posaljemo kao osobe koje vole i cijene svoje, ali i poštuju tuđe, koje promisljaju, ne dopuštaju da ih se indoktrinira vec kritički preispituju informacije i donose svoje zaključke
    Baš si ovo lijepo rekla. Ja bih samo nadodala - zaključke, bili oni lijevi ili desni

  18. #68
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Baš si ovo lijepo rekla. Ja bih samo nadodala - zaključke, bili oni lijevi ili desni
    hvala ti
    što bi se reklo
    glavno da su živi i zdravi
    i da su lijevi

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti
    što bi se reklo
    glavno da su živi i zdravi
    i da su lijevi
    znala sam da nećeš izdržati!

  20. #70
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    jeste gledali onaj film s w.allenom, kad mu sin, odgojen jelte u tipicnoj lijevoj w.allenovskoj familiji, najednom postane zestoki desnicar. Pa su svi, malo je reci, ocajni. Onda mu dijagnosticiraju tumor na mozgu. I svima lakne nema veze tumor, glavno da se zna uzrok eto. I u americi isto

  21. #71
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Cvijeto, a jel možda znaš naslov filma?

  22. #72
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    everyone says i love you.

    sad sam guglala, nije tumor, nego ugrušak.

  23. #73
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    cvijeto, odlično
    sjećam se toga

    al zaistač
    meni nekako mladost ne ide uz desno
    mladost je puna ideala, ideja, ljubavi

    znate onu, kažu da ju je rekao mudri Churchill
    "tko u mladosti nije bio ljevičar, taj nema srca, tko u starosti nije desničar, taj nema pameti"

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A kod nas sve naopako...

  25. #75
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ali sva istraživanja pokazuju da su današnji mladi desniji od svojih roditelja. Zamisli. Moj je stvarno mlad, ali mene zove -(kršitelj koda)y. Zbog mojih stavova :zanepovjerovat:

  26. #76
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ali sva istraživanja pokazuju da su današnji mladi desniji od svojih roditelja. Zamisli. Moj je stvarno mlad, ali mene zove -(kršitelj koda)y. Zbog mojih stavova :zanepovjerovat:
    haha, ne da mi forum pisati. Dakle, mali misli da sam hipi (ako prođe ovaj put)
    Posljednje uređivanje od Bubica : 04.01.2016. at 13:02

  27. #77
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tako je prof. na faksu pricao, kako je boravio u SAD-u, kasno navecer bio na bankomatu, okrene se, preko puta ceste stoji Afroamerikanac . I misli si, daj nemoj brijati, bit rasis, predi cestu, ides tim putem... Ode mu u susret, ovaj izvadi i prisloni pucaljku i uzme mu pare. A on pomisli, bolje da sam bio rasist.

    Nekad ja kad vidim izbjeglice i imigrante, pomislim "gle stvarno, to je 80% mladih muskaraca, sad ce oni ... (umetni crni scenarij po zelji), al to mi traje 20 sekundi, pa si argumentiram po meni ispravnim argumentima.
    I to sam htjela napisati Dijani (a cini mi se i Safran), ako sam dobro zapamtila, znala je navoditi "ne znate za te i te cinjenice"... Nije da ne znamo, ili ih ignoriramo. Gledamo na njih iz svog stajalista, a vecu vaznost pridajemo drugim cinjenicama.
    Opet cu o profesosu s faksa, kad je predavao o znacaju/problemima imigracije u SAD-u. I donio hrpu brojki i interpretacija - od porazne statistike, do turbo pozitivne statistike. Mi ga pitamo sto je tocno, on kaze oboje, a brojke izvlaci kako kome pase, tj. kako tko zeli istaknuti da im trebaju ili ne trebaju imigranti.

    Mislim da smo se umorili od one teme. Ili nam treba novi desnicar(ka), Dijana sigurno nema nista za dodati .

  28. #78
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ali sva istraživanja pokazuju da su današnji mladi desniji od svojih roditelja. Zamisli. Moj je stvarno mlad, ali mene zove -(kršitelj koda)y. Zbog mojih stavova :zanepovjerovat:
    mene to užasava
    ti mladi desničari na našim prostorima
    desni u onom najgorem smislu
    nacionalisti, mrzitelji drugih nacija, drugih vjera, drugih seksualnih orijentacija

  29. #79
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mene to užasava
    ti mladi desničari na našim prostorima
    desni u onom najgorem smislu
    nacionalisti, mrzitelji drugih nacija, drugih vjera, drugih seksualnih orijentacija
    educirani su. sto drugo

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    zato ću ja biti vječito mlada, odnosno bez pameti u starosti

    ne znam stvarno što bi se trebalo dogoditi da skrenem u desno, zaista neka boleština da me zadesi (moram reći MMu ako počnem sa izjavama da su ovi- vaki oni- onaki, nemam ništa protiv ni ovih ni onih ali bih ipak da su dalje od mene i moje djece, pa ne bih ni da imaju ista prava kao i ja, jer ja sam, eto, tu od stoljeća sedmog..., da me hitno naruči na sve moguće preglede...)

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ah, kako slatko Riječanka, ja ću isto tako, samo u suprotnom smjeru od tebe. Nedaj Bože naravno takvog zla...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Osim naravno prve rečenice posta - i ja ću biti zauvijek mlada. I desna.

  33. #83
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kaže meni Roda forum da sam dobila opomenu. I na dnu: Sve najbolje!
    Hah! Još jedna i ban
    A što da radim "dugo u noć, u zimsku gluhu noć" bez foruma? Da "bijelo platno tkam"?

  34. #84
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Samo citat, bez pisanja

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    LEIRmam, glavno da mi obje imamo izbora (barem tako je mislio autor, ako sam ga dobro shvatila). i ako moram birati hoću li imati srca ili pameti, ja ću uvijek rađe izabrati srce.

  36. #86
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ne bih rekla da je ljevica nepametna. Prije bih rekla naivna.
    Ali me to za sto bi me se optuzilo za naivnost nije briga, jer ja mislim da zivimo u ovako dobrom svijetu u kakvom zivimo uglavom zbog lijevih ideja i nastojanja. Da ih nije bilo kroz cijelu povijest, Crnci bi sijedili na svom mjestu u busu, a ja se ne bih nikad skolovala niti imala pravo glasa.

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže meni Roda forum da sam dobila opomenu. I na dnu: Sve najbolje!
    Hah! Još jedna i ban
    A što da radim "dugo u noć, u zimsku gluhu noć" bez foruma? Da "bijelo platno tkam"?
    pretpostavljam Beti da je za ono kad si Dijani rekla da ti je odvratna.
    Za prvu opomenu sam te branila (dodavanje tekucine uz dojenje) al za ovu drugu mislim da je zasluzena.

    Iako bilo bi mi zao da.te nema na forumu ajd probaj se izrazit tako da ne zaradis opomene

    i zasto tu tipkate kad je otkljucana stara tema?

  38. #88
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Samo citat, bez pisanja
    pokušavam ja to, pa izdržim mjesec dana...pa opet mi neda vrag mira, moram ja ....ali zato u RL puno šutim, moram negdje nadoknaditi

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam Beti da je za ono kad si Dijani rekla da ti je odvratna.
    Za prvu opomenu sam te branila (dodavanje tekucine uz dojenje) al za ovu drugu mislim da je zasluzena.

    Iako bilo bi mi zao da.te nema na forumu ajd probaj se izrazit tako da ne zaradis opomene
    Znam, ispričala sam joj se, takva me tuga uhvatila kad sam se sjetila Glavaševićevog glasa u onim ratnim vremenima, kada sam ga slušala svaki dan, pa sam preburno reagirala na njeno pisanje. Trudim se, trudim paziti što pišem, ali ne znam ako mi baš ide

  39. #89
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Beti, ne trudis se. Prema meni su bila bezobrazna na jako benignoj temi. I iskreno ti mogu reci da si jedina bila bezobrazna a godinama sam aktivna na 4 foruma, od toga 2 roditeljska.
    Ne pisem na temi o politici ali ju citam, i stvarno ti to nije trebalo.
    Da i ono za dojenje i vodu sam citala. I fakat te ne razumijem
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 05.01.2016. at 18:26

  40. #90
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Razumijem potrebu za temom, i neka bude otvorena. Možda bih trebala početi kažnjavati moderatorskim poslom, ali pod mojim uvjetima
    Ok, i bar nekoliko marinaca uz Nek se nađu.
    P.S. Marinci su vježba

  41. #91
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeto, odlično
    sjećam se toga

    al zaistač
    meni nekako mladost ne ide uz desno
    mladost je puna ideala, ideja, ljubavi

    znate onu, kažu da ju je rekao mudri Churchill
    "tko u mladosti nije bio ljevičar, taj nema srca, tko u starosti nije desničar, taj nema pameti"
    Eto znala sam da me netko razumije. Barem Churchill

  42. #92
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hoćeš reći da nisi imala srca?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    LEIRmam, glavno da mi obje imamo izbora (barem tako je mislio autor, ako sam ga dobro shvatila). i ako moram birati hoću li imati srca ili pameti, ja ću uvijek rađe izabrati srce.
    Naravno da ću i ja izabrati srce, razum mi nikada nije bio jača strana, ali moje će kucati sa desne strane

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hoćeš reći da nisi imala srca?
    Mene sokira sto sebe pikula vec svrstava u stare.
    Lako za lijevo i desno ( strane svijeta mi i tako nikad nisu isle).

  45. #95
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I ja moram reci nesto ...poznajem neke ljude koji su izraziti desnicari. Ali su razumum radili ( i rade ) iznimne stvari, totalno mjenjaju sustav svojim djelovanjem. Motivi i retorika su im potpuno " desni" , ali skupina koju zagovaraju i u ciju korist rade nije bitno da li je lijeva ili desna.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.01.2016. at 07:53

  46. #96
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A ja moram reći da znam mnoge koji nisu više mladi (prema osobnim dokumentima) ali su ostali lijevi, a ne čine mi se da su izgubili pamet (ni mladost duha).

  47. #97
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A kod mog oca obrnuta situacija.
    Veliki vjernik,p proljecar, vjecito desno, za boga i domovinu u starosti pravi ljevičar.
    Za napomenuti je da je svoj glas dao viliboru :rolleyes:

  48. #98
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Ah, u njegovo doba je to vjerojatno bio izraz pobune. Danas su neka druga vremena. Mislim na Churchilla, ne na dedu :D

  49. #99
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Makar nije ni to dedino bez razloga. Kako mi u svemu kaskamo za zap.europom tako i ovo...

  50. #100
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Sorry, Cubana, tate!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •