Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: svjeze lisnato povrce, kako ga sacuvati bez zamrzavanja?

  1. #1
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno svjeze lisnato povrce, kako ga sacuvati bez zamrzavanja?

    Imam poprilično svježeg spinata, blitve, matovilca, kelja... Moram li ga blansirati i smrznuti ili ima načina da ga pohranim nekako da mi se očuva svjež 7-10 dana?
    Kartonske kutije? Neka plastika? Najlonska vrećica vjj ne? Skarnicl? - ali ni nemam ih toliko.
    Bilo bi mi žao da se pokljuvi ili smrzne u podrumu. U kući je pretoplo, u frižideru nemam mjesta, što da radim, kako da ga spakiram da mi se očuva?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Probaj staviti u najlon vrećice da ne dehidrira, a onda vrećiceu kartonsku kutiju, pa pokrij novinama da se ne smrzne i frk u podrum. Ne znam hoće li uspjeti, ali ja bih tako, svaku vrstu zasebno. Ne smije biti mokro da ne istrune.

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Molim vas ... kuhinja mi je ko livada u proljeće! Moram to riješiti.

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj staviti u najlon vrećice da ne dehidrira, a onda vrećiceu kartonsku kutiju, pa pokrij novinama da se ne smrzne i frk u podrum. Ne znam hoće li uspjeti, ali ja bih tako, svaku vrstu zasebno. Ne smije biti mokro da ne istrune.
    Aaaa, tu si! Hvala ti

    U najlon vrećice, u kutiju i ususkat papirom? Ok!

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Za salatu, koju doduse cuvam u frizideru, operem je centrifugiram, potom dobro posusim papirnatim ubrusima. takvu stavim u zip vrecicu i drzi se cijeli tjedan. tako da ne moramo prati vec odmah jedemo.
    van frizidera namam pojma koliko bi se odrzalo, a realno trenutno ti je vani kao u frizideru

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Za salatu, koju doduse cuvam u frizideru, operem je centrifugiram, potom dobro posusim papirnatim ubrusima. takvu stavim u zip vrecicu i drzi se cijeli tjedan. tako da ne moramo prati vec odmah jedemo.
    van frizidera namam pojma koliko bi se odrzalo, a realno trenutno ti je vani kao u frizideru
    Nije... meni je smrzlo salatu na balkonu.
    Bila je ko staklo.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    a ne znam. iskreno ne mjerim vani tempreraturu samo lopatam.

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Da, mislila sam tako matovilac i dio spinata, za 2-3 dana. Baš sam si kupila centrifugu negdje prije, to mi je zakon!
    Ostatak se bojim prati da mi ne smrzne ili pozuti

  9. #9
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ususkat ću ostatak, u kutije i u podrum. Dolje čuvamo krumpir i zelje, neće valjda tamo smrznut.

  10. #10
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Slozi u podrum i prati situaciju, da ne pocne negdje gnjiliti, takvo odmah izdvajaj, bacaj, trosi... A oprano i centrifugirano i "rahlo" slozeno u vrecici u fridju ili podrumu brijem da moze bar tri dana trajati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •