Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: Kako smanjiti količinu vremena potrošenog na surfanje?

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno Kako smanjiti količinu vremena potrošenog na surfanje?

    Drage moje,

    U zadnje vrijeme me muči potreba za surfanjem na mobitelu.Želim to sve svesti na najmanju moguću mjeru a to mi je ujedno jedna od novogodišnjih odluka

    Sve je počelo prije godinu-godinu i pol kad mi je dragi nabavio smartphone s velikim ekranom. Ono što pregledavam je tema Vježbačica na Rodama (+ povremeno neke aktualne) i fejs (isto jedna sportska tema). Ne potrošim ja puno vremena na to pogotovo uspoređujući se s drugima, ali mislim da je predragocjeno vrijeme da bi ga se uopće trošilo na surfanje.

    Znači moj cilj bi bio da se uspijem kontrolirati i pogledati Rode+fejs jednom do maksimalno 2x dnevno a ne da više ne znam piljit u prazno u tramvaju nego odmah posežem za mobom. A aktivnost potpune odsutnosti je itekako zdrava, ono razmišljaš o svačemu i ničemu. Zato i trčim :trči: jer sam tad u tom stanju mentalne opuštenosti

    Inače nisam ljubitelj tehnologije i mislim da bez obzira što nas virtualno spaja, fizički nas razdvaja.
    Užasava me da ja ne mogu sebi reći Dosta!, više od svega prezirem bilo kakvu ovisnost, a vidi me sad.

    Prvom prilikom kad budem mijenjala mob kupujem neki s manjim ekranom jer sam dalekovidna pa mi je teško čitat na manjem.


    Želim dragocjeno vrijeme radije utrošit na dobar film, knjigu, vježbanje, razgovore s bližnjima, prijateljima nebitno, ma bilo što drugo što me ispunjava, nekad sam obožavala gledat dobre filmove i serije na TV-u (volim i danas) a sad se uhvatim da navečer buljim u mob, kosu bih si počupala.
    Dakle, ima li vas koje ste u tome uspjele i ako da , kako? Hvala.

    Vjerujem da nisam jedina koju muči ovaj „problemčić“.

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I meni je manje nete jedna od nyr.
    Al evo me prve tu, sto znaci da se ne trudim dovoljno.
    Odoh pospremati

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Želim dragocjeno vrijeme radije utrošit na dobar film, knjigu, vježbanje, razgovore s bližnjima, prijateljima nebitno, ma bilo što drugo što me ispunjava, nekad sam obožavala gledat dobre filmove i serije na TV-u (volim i danas) a sad se uhvatim da navečer buljim u mob, kosu bih si počupala.
    Dakle, ima li vas koje ste u tome uspjele i ako da , kako? Hvala.
    pa ja se nadam da nisi baš tako okorjela i da ne buljiš u mob iako ti je pri ruci film koji možeš pogledat, netko s kim možeš popričati, nešto što možeš pročitati?
    ako surfaš vjerojatno nemaš ništa pametnije pa je ok i to, zašto ne.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja se nadam da nisi baš tako okorjela i da ne buljiš u mob iako ti je pri ruci film koji možeš pogledat, netko s kim možeš popričati, nešto što možeš pročitati?
    ako surfaš vjerojatno nemaš ništa pametnije pa je ok i to, zašto ne.
    ma ne nisam nikakva okorjela al i ovo je za moj ukus previše.
    adio ja nakon cijelog dana kad djeca legnu, sjednem na kauč kao samo malo da provirim šta ima, ne palim TV pa ni ne znam jel ima neki film i tako krene i proleti sat vremena, uh lupala bi se tavom po glavi zbog toga.
    a imam 100 drugih stvari i pametnijih i korisnijih za napravit.

    Dakle zanima me jel se netko "izvukao"? i kako?
    ima li vas?

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni pomogne bavljenje nečim što jako volim. Tad mi ni ne pada na pamet gledati web. Problem je što jako volim ovaj forum, pa često te dvije odluke dođu u koliziju.

  6. #6
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle zanima me jel se netko "izvukao"? i kako?
    ima li vas?
    Pričekaj par mjeseci da posrnu pa se ulogiraju

    Možda budeš imala sreće pa netko od "skinutih" baš navrati ovih dana i odgovori ti

  7. #7
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Lili, moras se navuci na gledanje serija. To je takva divna ovisnost koja ce te spasiti!

    Ja volim internet i ne zelim biti be njega
    Ali imam i druge ovisnosti koje me spase.

    Na forumu pratim samo dvije teme i s obzirom da si na jednoj linkala ovu, eto me i tu :D

    Ovako bih ti ja rekla tj. kako ja radim sto ne znaci da je najbolje.
    Volim citati i citam u tramvaju.
    Vijesti i portale procitam obavezno.
    Ne sve, ali ono sto me zanima.
    To ili u tramvaju ili uz kavu.

    Knjiga ili Kindle su mi uvijek u torbi. Citam gdje stignem: na mladosti, dok susim sebi kosu, dok cekam dijete i sl.

    Navecer mi vise odgovara tv, ali birano i ciljano. Ne trosim vrijeme u prazno jer, kako rekoh, moje gledanje ljubljenih serija granici s ovisnosti tako da to moram.

    Nadji si zanimaciju, pripremi knjigu, seriju, film... I ne otvaraj internet ni forum ni fejs dok je serija i malo pomalo ces se odviknuti.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mozes se lako odkaciti s obog foruma. Dvije opomene i ban automatski. Pa s na odmoru 3 mjeseca. To se zove skidanje na suho

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da
    Odeš tamo na filozofski, bubneš neku nepodopštinu i začas si out!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    , a možda usput dobijemo i još koju zaključanu temu... Ja nisam neki ovisnik o surfanju, ali surfam i kad imam nešto pametnije za napraviti , tako da ti nisam baš od koristi za kakav savjet. Ali, po ovome što si iznijela, ne smatram te nipošto ovisnikom i uz par dobrih knjigica, serijica ili filmića, mislim da ćeš biti skroz ok!

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Može se naglavačke uključiti u crkveno-partizansko-ustaško prigovaranje, ali time ne rješava problem jer opet može čitati kao gost. Ukratko - nema zaštite, samo totalna apstinencija .

    Btw.koja je razlika između ovisnosti o serijama i netu?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.01.2016. at 14:19

  12. #12
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa nikoja :D
    Ali lili ocito ima problem s internetom tj. smatra ga glupo provedenom vremenom i vremenom u kojem bi mogla raditi nesto sto je vise ispunjava ili veseli.

    Serije i knjige mene ispunjavaju. Nemam problem s tim i nisam nezadovoljna.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Btw.koja je razlika između ovisnosti o serijama i netu?
    Baš sam htjela reći ,kako se ja podjednako ljutim na sebe bilo da gubim vrijeme surfajući ili gledajući sapunice, pogotovo kad na netu naiđem na jako loše stvari koje mi se još dugo, dugo motaju po glavi, a neke važne vijesti bih saznala prije ili kasnije i bez surfanja.
    Samokontrola je valjda jedini način, ja pokušavam raditi na tome
    Posljednje uređivanje od cappy : 05.01.2016. at 14:52

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni pomogne bavljenje nečim što jako volim. Tad mi ni ne pada na pamet gledati web. Problem je što jako volim ovaj forum, pa često te dvije odluke dođu u koliziju.
    Ovako i ja, jednostavno prezanimljive ste mi cure moje

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Pričekaj par mjeseci da posrnu pa se ulogiraju

    Možda budeš imala sreće pa netko od "skinutih" baš navrati ovih dana i odgovori ti
    E ovo je fakat fora, kako će mi odgovorit kad ih baš i nema, moram držat temu aktualnom pa kad se ulogiraju da je vide i jave recept

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes se lako odkaciti s ovog foruma. Dvije opomene i ban automatski. Pa s na odmoru 3 mjeseca. To se zove skidanje na suho
    Moja spajka ja sam previše tolerantna mogu svašta pročitat al ne mogu i ne znam vrijeđat ljude, nikad nisam znala. Baš sam happy zbog toga.

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, moras se navuci na gledanje serija. To je takva divna ovisnost koja ce te spasiti!
    ...
    Navecer mi vise odgovara tv, ali birano i ciljano. Ne trosim vrijeme u prazno jer, kako rekoh, moje gledanje ljubljenih serija granici s ovisnosti tako da to moram.

    Nadji si zanimaciju, pripremi knjigu, seriju, film... I ne otvaraj internet ni forum ni fejs dok je serija i malo pomalo ces se odviknuti.
    Zapravo tvoje ovisnosti smatram"zdravim" ovisnostima koje bi me ispunile, a internet mi je baš dangubljenje, volim serije (ne sapunice) i filmove samo trebam reći mužu da nam počne to skidat jer je na TV-u Božemesačuvaj ponuda.Ili ja ne znam. Hm..

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nikoja :D
    Ali lili ocito ima problem s internetom tj. smatra ga glupo provedenom vremenom i vremenom u kojem bi mogla raditi nesto sto je vise ispunjava ili veseli.

    Serije i knjige mene ispunjavaju. Nemam problem s tim i nisam nezadovoljna.
    Evo objasnila si CAPPY baš kako bih i ja rekla.

    S ovim dolje od Cappy se potpuno slažem.
    Samokontrola je valjda jedini način, ja pokušavam raditi na tome [/QUOTE]
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.01.2016. at 15:09

  15. #15
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, moras se navuci na gledanje serija. To je takva divna ovisnost koja ce te spasiti!

    Ja volim internet i ne zelim biti be njega
    Ali imam i druge ovisnosti koje me spase.

    Na forumu pratim samo dvije teme i s obzirom da si na jednoj linkala ovu, eto me i tu :D

    Ovako bih ti ja rekla tj. kako ja radim sto ne znaci da je najbolje.
    Volim citati i citam u tramvaju.
    Vijesti i portale procitam obavezno.
    Ne sve, ali ono sto me zanima.
    To ili u tramvaju ili uz kavu.

    Knjiga ili Kindle su mi uvijek u torbi. Citam gdje stignem: na mladosti, dok susim sebi kosu, dok cekam dijete i sl.

    Navecer mi vise odgovara tv, ali birano i ciljano. Ne trosim vrijeme u prazno jer, kako rekoh, moje gledanje ljubljenih serija granici s ovisnosti tako da to moram.

    Nadji si zanimaciju, pripremi knjigu, seriju, film... I ne otvaraj internet ni forum ni fejs dok je serija i malo pomalo ces se odviknuti.
    Ali evo, što s malim djetetom kada hoćeš pogledati Sex & City, Friendse, Games of Thrones, CSI navečer...

    Sjećam se kada smo popljuvali jednu mamu koja je navečer pred spavanje gledala S&C sa svojom četverogodišnjakinjom. Ono, baš smo se zgražali. A sad sam ta

    Odnosno, dam mu nešto da se zabavi (čitaj, DVD player ), ali svejedno sam grozna nemater zbog toga.

    Knjigu ne mogu čitati ako nisam full skoncentrirana, odavno me je čitalačka koncentracija napustila. I opet moram zanemariti svoje vrijeme s njim jer dok on dođe iz vrtića, ja odrađujem svoj posao, kuham, obavljam kućanske poslove, tako da se mogu samo njemu posvetiti kada dođe doma. Ali hajde, u tom slučaju barem dajem dobar primjer.

    Da ne govorim o tome da mi sve to oduzima prijeko potrebno vrijeme za vježbanje

    Što se surfanja tiče, silom prilika zbog posla moram barem 4-5 sati provesti na internetu i usput škicnem vijesti i fejs i to mi je već previše. Najbolje napravim kada odložim mobitel i laptop u drugu prostoriju i, još bolje, ugasim ih. Ljudi se bune da sam im nedostupna, ali baš me briga, zaista mi je do večeri prepuna glava.

  16. #16
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lili odloži navecer mob., utrni ga, odnesi u torbu stajaznam
    Snimite si neke serije po svom ukusu ili uzmi knjige koje bi htjela procitati pa nek su ti na dohvat ruke..
    Meni smeta previse ekrana i teška mi je glava od prekobrojnih informacija
    Ja mislim da to nije zdravo za moju psihu a i tijelo
    Zato se trudim okružiti drugim sadržajima, poput knjige recimo, pogotovo navecer...

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je veći gubitak vremena gledati serije, nego posjećivati moj najdraži forum i moju cvjetnu grupu. I fejs, naravno. I uopće to ne želim smanjiti. TV mi je samo zvučna podloga, ali www je moj svijet
    Nikakve ti koristi od ovog mog komentara, znam.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    I ja sam jedno vrijeme preispitivala sebe o "izgubljenom" vremenu pri surfanju..i to me dosta mučilo..
    nekako sam to rješila na ovaj način: prvo zacrtam sebi što bi trebala taj dan odraditi, što moram/želim..a onda nakon tog zacrtanog peglanja/ kuhanja/ gledanja serije/ vježbanja.. sjednem za komp i dam si oduška, ćirnem što se događa na rodi i sl.
    s tim da pri kuhanju, spremanju bilo čega, bez problema preko moba pogledam fejs i to mi nije nikakav gubitak vremena jer radim barem 3 stvari odjednom..
    za fejs ne trebam uopće sjedat za komp niti me to traži ikakvo exstra vrijeme.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Može nam biti i to je sve. Da imamo neodgodivog posla, ne bi buljili u ekrane.

  20. #20
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Meni kao lili, zna proci uzasno puno vremena na gledanje nekih pi'darija na fejsu. Ovaj forum ne toliko, tu procitam sto me zanima, napisem nesto i to je to. Al fejs mi je uzasan kradljivac vremena. Bas grozan. Znam uz kavu ujutro kad ne radim, kao samo malo nesto pogledati i onda nemam pojma jos ovo, jos ono i u podne jos se samo motam po kuci i nis nisam napravila. A sta gledam, neke slike glupih macaka.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Btw.koja je razlika između ovisnosti o serijama i netu?
    Ovo se i ja pitam. Ok, nervira te net... pa trazis drugu ovisnost koja ce te mozda manje nervirati?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja tek sad imam mob na kojem mogu surfat a da ne gubim oci. Inace posjecujem ovaj forum i cituckam neke filozof clanke i nekako nemam dojam da previse visim na webu; obicno je to dok negdje cekam ili kad ste mi zanimljive. Citam svaki dan bar navecer u krevetu. A mozda ce mi ovaj novi mob stvorit ovisnost

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ovo u krevetu citam knjige mob ne nosim u spavacu

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Hvala svima na podijeljenim mudrostima.
    vidis vidis nije mi palo napamet ugasit mob e upravo cu to sad napravit.thanx Flopice.

    makar crkla ne palim ga do sutra ujutro.
    Svima

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo se i ja pitam. Ok, nervira te net... pa trazis drugu ovisnost koja ce te mozda manje nervirati?
    To je velika razlika al stvarno. Fejs krade vrijeme bezveze. Citam clanke koje je netko linkao za bezveze. Pa gledam neke glupe slike. Serije se ne mogu s tim mjeriti nikako.

  26. #26
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Meni isto surfanje nije istovjetno knjizi ili seriji/filmu. To ima pocetak i kraj, surfanje je beskonacno nista :D, katarza nula bodova, osjecam se prazno...
    Gledanje macaka

  27. #27
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    na gledanje macaka!!!

    I ja mislim da je serija definitivn ispunjenije i svrhovitije vrijeme od praznog blejanja i mobitel.
    Bila to ovisnost ili ne.

  28. #28
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Isto vjerujem u apstinenciju, al ne mogu totalno apstinirat kad mi se masa komunikacije vodi preko whatsappa i vibera. Toga se nerado odricem. Lako za portale i forume.

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    To je velika razlika al stvarno. Fejs krade vrijeme bezveze. Citam clanke koje je netko linkao za bezveze. Pa gledam neke glupe slike. Serije se ne mogu s tim mjeriti nikako.
    Meni Fejs, izmedju ostalog, zaradjuje placu. Onda spajam ugodno s korisnim. Ali selektivna sam, ne citam vecinu clanaka, ne klikam linkove, tu i tamo nesto trkeljam.

    Serije ne gledam jer - zaspim, a to znaci da filmove gledam jos manje jer duze traju pa je puno manja sansa da cu odgledati do kraja. A ako zaspim dok bezveze vrludam po internetu, a ono.. sta's. Eventualno tu i tamo zbunim ljude, ako slucajno nestanem usred nekog razgovora.

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Joj, i ja bih da meni mreze i FB zaraduju placu. Tada bih super zaradivala .

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Može nam biti i to je sve. Da imamo neodgodivog posla, ne bi buljili u ekrane.

    Ah... ja često imam takvog posla ali pa mi se gadi... pa radije budem tu nego se bavim poslom.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni ej taj FB totalno bezveze. Ono otvorila sam profil davno na nagovor polaznika koji su bili osnovali grupu vezanu za naše sate pa kao da budem fina. I ono stvarno ne kužim zašto bih htjela gledati slike nečije djece koja doručkuju, pa piške pa ručaju pa kake ili isto to s nečijom mačkom ili sa svekrvom ili... Mislim to mi je stvarno dosadno... isto kao i priglupi komentari, imbecilni statusi pa ono prepucavanje... ili frendrikvestid nekih koje sam možda viđala u prolazu na putu do srednje.. sjaši, nismo mi prijatelji.. Eto, meni ej baš fascinantan uspjeh tog fejsa. Da su dečki mene pitali da uložim u njihovu ideju, pa prije bi uložila u proizvodnju tekućih cigareta...

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    casa, skroz potpisujem.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja se na fb nisam nikada ni registrirala. Mm ga ima, djeca također od lani, a meni je sasvim dobro ibez toga iako me ljudi snube da se ubacim, da bi njima bilo lakše imati osjećaj da smo u kontaktu.

  35. #35
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    casa, potpis. Nikad nisam otvorila profil na fb.

  36. #36
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Ah, pa mnogima su i forumi glupi. Ja to sve gledam kao potrebu za povezivanjem, otudeni su jedni od drugih u svakodnevnom zivotu, pa ovo dode ko zamjena za 'selo', u nekim kontroliranim uvjetima, ljudima to treba, nije to nista cudno ni neobicno.

  37. #37
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, pa mnogima su i forumi glupi. Ja to sve gledam kao potrebu za povezivanjem, otudeni su jedni od drugih u svakodnevnom zivotu, pa ovo dode ko zamjena za 'selo', u nekim kontroliranim uvjetima, ljudima to treba, nije to nista cudno ni neobicno.
    Ma samo ćakulamo o preferencijama ovisnosti

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo se i ja pitam. Ok, nervira te net... pa trazis drugu ovisnost koja ce te mozda manje nervirati?
    X

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    meda, pa recimo emni roda baš sluzi da pobjegnem od svog sela... I mislim da forumiram zapravo otkako sam se preselila... Ono prije sam znala nešto ciljano potražit i imala valjfa 20 postova a otkako sam se preselila pišem češće. I naravno da razglabamo o preferencijama ovisnosti. Već sam jednom napisala na forumu Je...čovjeka bez ovisnosti... To su potencijalni serijski ubojice. Mi koji pušimo, jedemo kompulzivno, forumiramo, fejsamo, pijemo po noći mi izbacimo frustracije. Oni koji jedu naranče jabuke zorom prije trčanja i koji ne dangube na netu, koji za novu godinu popiju pola čaše... tih je mene strah..

  40. #40
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa anči je već rekla da ju navučenost na serije ne nervira nego ispunjava. vaš je problem što vas nervira njen izbor, šta ne?
    mene više nervira što češto stavim peglanje ispred gledanja serija jer ne znam paralelno, recimo k'o summer.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    ozbiljno? Ne peglaš pred tv? Pa zašto? Ono kad moram peglat plahte, to radim isključivo za filmova.. Ono imam kategoriju filmova za peglanje...

  42. #42
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ama pokušavam, ali teško mi ide. ne gledam u miru seriju, peglanje mi se uspori i onda proces mučenja traaajeee - a to ne volim. završim posao koji imam i onda noge u zrak na najjače.
    Posljednje uređivanje od AdioMare : 06.01.2016. at 10:42

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A meni se čini da dok buljim u Tv ni ne skužim da peglam ni koliko dugo peglam. Ono da mi to tako bezbolno prođe...

  44. #44
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Haha casa, super, skroz se slazem! :D

    Ovo za ovisnike, fejs mi je ok.

  45. #45
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Opet potpis na casu

  46. #46
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    ozbiljno? Ne peglaš pred tv? Pa zašto? Ono kad moram peglat plahte, to radim isključivo za filmova.. Ono imam kategoriju filmova za peglanje...
    Ja imam serije za peglanje. jedino tako sam mogla odgledati deset sezona anatomije
    Imam i serije za gušt koje ne mogu/ne želim pratiti uz peglanje, al sortiranje čarapa prolazi.
    Prije par godina govorim ja malcu da završ sa laptopom da ja moram peglati, a on ozbiljno da je čuo da druge mame peglaju bez laptopa

  47. #47
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne nisam nikakva okorjela al i ovo je za moj ukus previše.
    Onda promijeni vlastite kriterije, mozda su nerealni.

    Mislim, surfanje na mobu je nesto sto te veseli i ima neku korisnu ulogu u tvom zivotu, ove druge stvari koje bi htjela radit su nesto sto ocekujes od sebe ali ocito ti nije dovoljno vazno kad to ne radis.

    Ja nemam problem ne gledanja mobitela/interneta kad imam druge vaznije stvari koje moram obaviti. Jednostavno radim to sto mi je vaznije, sve ostalo moze cekati.
    Mogli bi proci i dani da mi nece past napamet pogledat na internet, iako se to realno rijetko dogadja ali bilo je i takvih prilika.
    Kad recimo planinarim mobitel u najvise slucajeva drzim iskljucen od neta, dakle cijeli dan nisam dostupna osim na mob. Ako planinarim vise dana isto tako.
    Zasto? Zato jer se idem odmorit od svega i to je moje vrijeme i ne moze me nitko dobit tada osim ljudi s kojima sam i mojih najblizih.

    Ali kad sam u nekom lezernom stanju a mobitel mi je pri ruci ulovim se da isto cesto gledam na mob, ono ko neka dokona navika, ali ako radim ne padne mi napamet uzet ga i gleduckat.

    Evo recimo komp sam ove dane blagdana jedva pogledala, jer stalno radim nesto sto mi je draze i vaznije.
    To je moje rjesenje.

    Ako hocu smanjit mob onda si pri ruci drzim neku knjigu koji bi rado procitala, neku igru koju bi sa djecom poigrala, a mobitel stavim u borsu u ormar, negdje gdje mi nije lako dostupan i ni ne sjetim ga se.

    Meni se cini da se mucis bzvz osjecajm krivnje. Tek kad bi bila situacija da ti to bitno remeti zivot onda bi mozda trebala o tome razmisljat, jer da ti je zaista vazno radit nesto drugo pa to bi onda i radila i ne bi te mob privlacio, onda kad je vec ova druga situacija da ti je net drazi onda je ok bit blag i posten prema sebi i rec: surfa mi se vise nego _______ (stagodvec_a_zvuci_vise_cool_od_surfanja).

    Surfanje je dio danjasnjeg nacina zivota i sigurno da odnosi dio vremena ali i donosi ipak i puno dobra, ja to tako vidim i ne plasim se tog vremena potrosenog na surfanje i net niti smatram necim sto mi krade vrijeme od zivota, nego mi je to vrijeme koje ulozim u citanje/ucenje/komuniciranje o nekim novim stvari u zivotu koje ne bi mogla naci nigdje drugo nego na netu.

  48. #48
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    meda, pa recimo emni roda baš sluzi da pobjegnem od svog sela... I mislim da forumiram zapravo otkako sam se preselila... Ono prije sam znala nešto ciljano potražit i imala valjfa 20 postova a otkako sam se preselila pišem cesce:

    Pa to sto su napisala je porvrda onog sto sam ja rekla. Ne pase ti tvoje selo pa si nasla neko drugo. To je prednost danasnjice. Nisi ogranicen prostorno. Al kako god, od sela ne mozes pobjec. Jedino sto ga danas mozes birat.

  49. #49
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ej taj FB totalno bezveze. Ono otvorila sam profil davno na nagovor polaznika koji su bili osnovali grupu vezanu za naše sate pa kao da budem fina. I ono stvarno ne kužim zašto bih htjela gledati slike nečije djece koja doručkuju, pa piške pa ručaju pa kake ili isto to s nečijom mačkom ili sa svekrvom ili... Mislim to mi je stvarno dosadno... isto kao i priglupi komentari, imbecilni statusi pa ono prepucavanje... ili frendrikvestid nekih koje sam možda viđala u prolazu na putu do srednje.. sjaši, nismo mi prijatelji.. Eto, meni ej baš fascinantan uspjeh tog fejsa. Da su dečki mene pitali da uložim u njihovu ideju, pa prije bi uložila u proizvodnju tekućih cigareta...
    Ja mislim da ljudi koji imaju ovo iskustvo nisu jos otkrili pravi potencijal i svrhu fejsa.

    Meni je to odlican alat za komuniciranje. Komuniciram sa jako puno ljudi, ali zaista komuniciram i njegujem neki svoj osobni dnevnik, pa ako ce nekom bit zanimljive moje osobne slike, nek lajka ako ne, ionako ih postam zbog sebe kao nekakv podsjetnik i spomenar, i bas mi takav oblik komunikacije pase.

    Inace pratim puno toga na fejsu i citam puno toga, komuniciram sa prijateljima, rodbinom, svojim studentima i kolegama, poslovnim suradnicima. Puno se toga moze lijepo urediti da si i zasticen i izlozen koliko zelis.

    Newsfeed mi je obicno natrpan gomilom pametnih clanaka i ljudi koji su mi jako dragi i od kojih izmedju ostalog i ucim, s vremenom sam napravila dobru selekciju, odlajkala sto mi smeta, polajkala sto mi je drago. Jako puno ljudi zna da me tu moze dobiti porukom i da je to moj kanal komuniciranja, i to mi je bas ok.

    Imam faze kad se umorim od silnog komuniciranja pa se odjavim na neko vrijeme i zaista se odmorim i onda se opet zazelim i vratim nazad u isti ritam. Generalno nemam osjecaj da mi je to gubita vremena nego zaista jos jedan alat za koristenje koji mi olaksava zivot i donosi puno toga dobrog u ziivot.

  50. #50
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Covjek je bice navike. Ovisnosti treba imat drzat pod kontrolom i imat mjeru. Onda se to lijepo zove gust.

    Nikad nisam kuzila alkoholicare recimo (ko dijete, sad kuzim mehanizam, ne mora mi neko objasnjavat kako he alkohol ok :D ). Postanes alkoholicar i onda ti to vise nije gust. Nego opsesija. I onda se moras odrec alkohola u potpunosti, cak i onog za gust. To mi nije bilo jasno, zasto moras birat sve ili nista. Sad kuzim da teski ovisnici imaju problema sa samoregulacijom. Nisu to nikad savladali kao djeca. I onda obicno jednu ovisnost zamijend drugom. Po mogucnosti manje stetnom. Ili su jako nervozni. Ili perfekcionisti. Ovisnost o kontroli. Ti su najgori.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •