Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: Kako smanjiti količinu vremena potrošenog na surfanje?

  1. #51
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Pričekaj par mjeseci da posrnu pa se ulogiraju

    Možda budeš imala sreće pa netko od "skinutih" baš navrati ovih dana i odgovori ti
    Tu sam

    Jedno vrijeme sam stvarno bila navucena i na ovaj forum i na puno toga. Sad nisam, dodjem povremeno, procitam, prokomentiram ako imam sto za reci, ali deff nisam navucena, kao ni na puno toga na netu. Zasto? Nemam pojma jer nema jednoznacnog odgovora, osim onog da imam puno drugih vaznijih stvari koje moram odraditi i to je to.

    Zapravo uopce ne vidim problem da se bude navucen na rodin forum.
    Ja sam tu upoznala puno pametnih i dragih žena i stekla prijateljica, a o gomili toga sto sam naucila i kako sam dobro istesala stavove da ne govorim.
    Forumiranje u tom periodu kad je bilo intezivno doprinijelo je i mom vlastitom radu nas sebi i rastu kao osobi, nikako mi to nije uzalud utroseno vrijeme.

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    slažem se s tobom, meda. jedino, kako ovisnost možeš držat pod kontrolom a da bi se zvala gušt? meni je ovisnost mast koja je otišla u propast čim ti treba samokontrola. to mi je onako, za povratnike koji su naučili lekciju :D

    što se peglanja tiče... evo, ja sam pristavila ručak i sad peglam. a dok peglam slušam muziku i razmišljam, točno ko kad blejiš u prazno dok se taljigaš u tramvaju. nekako mi se uvijek teže natjerati na peglanje, a kad krenem, shvatim da mi i to bavljenje svojim mislima dobro dođe.
    Posljednje uređivanje od AdioMare : 06.01.2016. at 11:57

  3. #53
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    samo sam vam došla to reći pa fakat idem, hahaha

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    Onda promijeni vlastite kriterije, mozda su nerealni.

    Mislim, surfanje na mobu je nesto sto te veseli i ima neku korisnu ulogu u tvom zivotu, ove druge stvari koje bi htjela radit su nesto sto ocekujes od sebe ali ocito ti nije dovoljno vazno kad to ne radis.

    Ja nemam problem ne gledanja mobitela/interneta kad imam druge vaznije stvari koje moram obaviti. Jednostavno radim to sto mi je vaznije, sve ostalo moze cekati.
    Mogli bi proci i dani da mi nece past napamet pogledat na internet, iako se to realno rijetko dogadja ali bilo je i takvih prilika.
    Kad recimo planinarim mobitel u najvise slucajeva drzim iskljucen od neta, dakle cijeli dan nisam dostupna osim na mob. Ako planinarim vise dana isto tako.
    Zasto? Zato jer se idem odmorit od svega i to je moje vrijeme i ne moze me nitko dobit tada osim ljudi s kojima sam i mojih najblizih.

    Ali kad sam u nekom lezernom stanju a mobitel mi je pri ruci ulovim se da isto cesto gledam na mob, ono ko neka dokona navika, ali ako radim ne padne mi napamet uzet ga i gleduckat.

    Evo recimo komp sam ove dane blagdana jedva pogledala, jer stalno radim nesto sto mi je draze i vaznije.
    To je moje rjesenje.

    Ako hocu smanjit mob onda si pri ruci drzim neku knjigu koji bi rado procitala, neku igru koju bi sa djecom poigrala, a mobitel stavim u borsu u ormar, negdje gdje mi nije lako dostupan i ni ne sjetim ga se.

    Meni se cini da se mucis bzvz osjecajm krivnje. Tek kad bi bila situacija da ti to bitno remeti zivot onda bi mozda trebala o tome razmisljat, jer da ti je zaista vazno radit nesto drugo pa to bi onda i radila i ne bi te mob privlacio, onda kad je vec ova druga situacija da ti je net drazi onda je ok bit blag i posten prema sebi i rec: surfa mi se vise nego _______ (stagodvec_a_zvuci_vise_cool_od_surfanja).

    Surfanje je dio danjasnjeg nacina zivota i sigurno da odnosi dio vremena ali i donosi ipak i puno dobra, ja to tako vidim i ne plasim se tog vremena potrosenog na surfanje i net niti smatram necim sto mi krade vrijeme od zivota, nego mi je to vrijeme koje ulozim u citanje/ucenje/komuniciranje o nekim novim stvari u zivotu koje ne bi mogla naci nigdje drugo nego na netu.
    zanimljiv post zhabice.
    ma ne bih se ja potpuno maknula al me zivcira skicanje svako malo. To vise ne zelim.i gotovo.
    Ja znam da ja to mogu i hocu.

    evo sinoc sam lijepo ugasila mob , napravila si finu mirisljavu kupku i u kadi citala Gloriju (nisam imala knjigu pa skocila do kioska) to me bas opustilo.
    onda sam malo gledala videe kako pravilno izvodit pokrete s jednim mojim novim sportskim rekvizitom.
    malo TV i spavanac.
    Bas mi je bilo lijepo.

    i danas planiram gasit mob iza 17h.

    u prirodi mi je fakat svetogrdje surfat ili tako nesto.nema sanse.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.01.2016. at 12:00

  5. #55
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Eto, onda si nasla svoje rjesenje

  6. #56
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ljudi koji imaju ovo iskustvo nisu jos otkrili pravi potencijal i svrhu fejsa.

    Meni je to odlican alat za komuniciranje. Komuniciram sa jako puno ljudi, ali zaista komuniciram i njegujem neki svoj osobni dnevnik, pa ako ce nekom bit zanimljive moje osobne slike, nek lajka ako ne, ionako ih postam zbog sebe kao nekakv podsjetnik i spomenar, i bas mi takav oblik komunikacije pase.

    Inace pratim puno toga na fejsu i citam puno toga, komuniciram sa prijateljima, rodbinom, svojim studentima i kolegama, poslovnim suradnicima. Puno se toga moze lijepo urediti da si i zasticen i izlozen koliko zelis.

    Newsfeed mi je obicno natrpan gomilom pametnih clanaka i ljudi koji su mi jako dragi i od kojih izmedju ostalog i ucim, s vremenom sam napravila dobru selekciju, odlajkala sto mi smeta, polajkala sto mi je drago. Jako puno ljudi zna da me tu moze dobiti porukom i da je to moj kanal komuniciranja, i to mi je bas ok.

    Imam faze kad se umorim od silnog komuniciranja pa se odjavim na neko vrijeme i zaista se odmorim i onda se opet zazelim i vratim nazad u isti ritam. Generalno nemam osjecaj da mi je to gubita vremena nego zaista jos jedan alat za koristenje koji mi olaksava zivot i donosi puno toga dobrog u ziivot.

    U potpunosti se slažem .
    Taman razmišljala o tome da napišem nešto slično, kad ugledah tvoj post.

  7. #57
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imam jednu poznanicu koja svaki vikend apstinira od SVIH ekrana.
    Ta mi je uzor.
    Možda jednom i uspijem.

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jednu poznanicu koja svaki vikend apstinira od SVIH ekrana.
    Ta mi je uzor.
    Možda jednom i uspijem.
    Mojca
    ne daji mi nove ideje prvo da savladam ovu.

    bit ce dobro da ne udvostrucim.surfanje u vrijeme dok je mob upaljen

  9. #59
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Lili, svaka ti cast, otvoris temu o skidanju kad se hoces skinuti

    Ja bih se tek tada jos vise navukla, stalno bih pratila

    Ako ovo izdrzis, ti si kraljica samokontrole
    Posljednje uređivanje od Optimist : 06.01.2016. at 12:26

  10. #60
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, svaka ti cast, otvoris temu o skidanju kad se hoces skinuti

    Ja bih se tek tada jos vise navukla, stalno bih pratila

    Ako ovo izdrzis, ti si kraljica samokontrole

    aaaaaaahahahhaa

  11. #61
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, svaka ti cast, otvoris temu o skidanju kad se hoces skinuti

    Ja bih se tek tada jos vise navukla, stalno bih pratila

    Ako ovo izdrzis, ti si kraljica samokontrole

  12. #62
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, svaka ti cast, otvoris temu o skidanju kad se hoces skinuti

    Ja bih se tek tada jos vise navukla, stalno bih pratila

    Ako ovo izdrzis, ti si kraljica samokontrole
    Haahahahaha

  13. #63
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Covjek je bice navike. Ovisnosti treba imat drzat pod kontrolom i imat mjeru. Onda se to lijepo zove gust.

    Nikad nisam kuzila alkoholicare recimo (ko dijete, sad kuzim mehanizam, ne mora mi neko objasnjavat kako he alkohol ok :D ). Postanes alkoholicar i onda ti to vise nije gust. Nego opsesija. I onda se moras odrec alkohola u potpunosti, cak i onog za gust. To mi nije bilo jasno, zasto moras birat sve ili nista. Sad kuzim da teski ovisnici imaju problema sa samoregulacijom. Nisu to nikad savladali kao djeca. I onda obicno jednu ovisnost zamijend drugom. Po mogucnosti manje stetnom. Ili su jako nervozni. Ili perfekcionisti. Ovisnost o kontroli. Ti su najgori.
    Kako je ovo lijepo receno.
    U biti zapitaj se prije svega sto radis da li ti je gust. I ako ti je trenutno gust surfaj bez kajanja poslje.
    Posljednje uređivanje od suma : 06.01.2016. at 22:37

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ha ha
    Ja se zasad super samokontroliram al imam novi izazov pred sobom.

    Jucer nesto vazno objavili na Njuskalu i sad bih trebala bih dostupna na mob pa mislim da ga necu moc gasit popodne. Probat cu s odlaganjem na neko mjesto u hodniku.

    puno lakse i brze sad zaspem kad ne gledam navece u mob.on me uvijek razbudjivao.Opcenito bas mi je oslobadjajuci osjecaj biti bez moba popodne.

  15. #65
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    bravo Lili
    I moj je ugašen bio jučer popodne
    jer sam lijena napuniti bateriju
    ali općenito volim malo biti nedostupna
    ne sviđa mi se taj osjećaj da je mobitel stalno uza me i da neprekidno komuniciram:
    net, viber, poruke, face, WhatsApp
    nikad kraja

    s druge strane to su sve korisni alati ponekad, nezamislivo su mi olakašali život i komunikaciju
    ali ne želim izgubiti svoj mir neprekidno trzajući i provjeravajući ima li što novo
    uvijek ima nešto novo ali ima novo i u svijetu oko mene pa ne želim to propuštati radi virtualnog

    rekla bih, sve je to u redu dok čovjek ne počne robovati, a to nije tako teško
    navučeš se vrlo brzo, malo virneš tu, malo tamo, malo odgovoriš na poruku, pročitaš kakav zanimljiv link i odeee

    Lili ne muči što ode na mob. nego što neprestano virka i navečer kad bi imala i bolji način za provesti slobodnih sat vremena ode u vrit..
    po meni to JE problem
    a nikako se ne može usporediti na sat vremena utrošenih u gledanje serije ili čitanje ili druženje s mužom
    zato što ona nije zadovoljna kako je potrošila to vrijeme, osjeća da ga je bacila u vjetar


    dobar sluga, loš gospodar to je moj rezime

  16. #66
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Oni koji jedu naranče jabuke zorom prije trčanja i koji ne dangube na netu, koji za novu godinu popiju pola čaše... tih je mene strah..
    ne treba te biti strah
    i mene je takvih nekad bilo strah
    otkad trčim i jedem jabuke nemam previse frustracija
    dok sam pušila i kompulzivno jela bila sam ih puna

    znam što hoćeš reći, plaše ti savršeni ljudi koji sve drže pod kontrolom
    ok. zdravo je ponekad ogreznuti i opustiti se
    ali ako forum i fejsbučenje oduzimaju čovjeku vrijeme na način da mu komplicira svakodnevni život, to je problem
    drugo je napisati koji post, preletiti teme koje te zanimaju ali utrošiti par sati svakodnevno na net za mene je problem
    pogotovo ako se zbog toga osjećaš frustrirano kao što piše pokretačica teme

    imam temu dvije koje pratim redovito, na jednoj i pišem redovito i opet se uhvatim da mi to oduzme vrijeme koje ponekad nemam
    to bude samo da vidim, pa dok ne trepnem ode ura vremena...

  17. #67
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Meni je veci problem ovo sto flopi pise- ova dostupnost na mobitel, pozivi, viber i whatsup.
    I ocekivanja da se uvijek moram javiti. I pricati. I odmah odgovoriti na poruku.

    Nekome odgovorim, nekome ne. Nekome se javim, nekome ne.
    Ali smeta mi.

    Previse je toga. A ja jedna

    Ne moram cak ni raditi nesto vazno, samo ne zelim non stop skicati mobitel.

  18. #68
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Svojevremeno sam baš bila ovisna o internetu, par sati dnevno je bilo pod normalno. Imala sam blog i dok napišeš, urediš... ode pola dana. Onda se s vremenom stvorila grupa blogera koji smo imali iste interese, pa dok pročitaš sve, prokomentiraš, odgovoriš na komentare... ode druga polovica dana. Bilo je to prije djece. I to je išlo neko vrijeme, a ja sam bila ljuta na samu sebe jer ništa drugo ne stižem.
    Prestala sam kad sam zatrudnila, i valjda su hormoni učinili svoje. Nisam više nikad otvorila taj blog, ni druge. Mislim da sam ga tražila prije par mjeseci i da ga nema više...

    Sad idem na ovaj forum, malo pročitam neke portale i to je to. Imam facebook, ali ga ne koristim, odem na njega par puta tjedno po par minuta. Najradije bih ga ugasila, ali mi, eto, daje neki privid da sam u kontaktu s ljudima s kojima u stvari i nisam...

    Filmove ne gledam jer ne uspijem nikad pogledati od početka do kraja, pa mi se onda niti ne da. Serije gledam ako ih uhvatim ma TVu i to njih par, nikad nisam skidala cijele sezone, pa da bih ih gledala sve.

  19. #69
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    a to škicanje na mobitel... To mi se događalo dok sam imala mobitel gdje je svjetlila lampica kad me neka poruka čeka. Sad ovaj to nema, pa niti ne znam da mi je netko nešto pisao dok se sama ne sjetim uzeti mob i pogledati.
    Živcira me onaj "seen", kad pročitam poruku, pa onaj drugi to vidi, pa sad on kao očekuje odgovor (i pretpostavljam da škica svako malo), a meni se ne piše taj tren.

  20. #70
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Živcira me onaj "seen", kad pročitam poruku, pa onaj drugi to vidi, pa sad on kao očekuje odgovor (i pretpostavljam da škica svako malo), a meni se ne piše taj tren.
    To možeš ugasiti u postavkama.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    bravo Lili
    I moj je ugašen bio jučer popodne
    jer sam lijena napuniti bateriju
    ali općenito volim malo biti nedostupna
    ne sviđa mi se taj osjećaj da je mobitel stalno uza me i da neprekidno komuniciram:
    net, viber, poruke, face, WhatsApp
    nikad kraja

    s druge strane to su sve korisni alati ponekad, nezamislivo su mi olakašali život i komunikaciju
    ali ne želim izgubiti svoj mir neprekidno trzajući i provjeravajući ima li što novo
    uvijek ima nešto novo ali ima novo i u svijetu oko mene pa ne želim to propuštati radi virtualnog

    rekla bih, sve je to u redu dok čovjek ne počne robovati, a to nije tako teško
    navučeš se vrlo brzo, malo virneš tu, malo tamo, malo odgovoriš na poruku, pročitaš kakav zanimljiv link i odeee

    Lili ne muči što ode na mob. nego što neprestano virka i navečer kad bi imala i bolji način za provesti slobodnih sat vremena ode u vrit..
    po meni to JE problem
    a nikako se ne može usporediti na sat vremena utrošenih u gledanje serije ili čitanje ili druženje s mužom
    zato što ona nije zadovoljna kako je potrošila to vrijeme, osjeća da ga je bacila u vjetar


    dobar sluga, loš gospodar to je moj rezime
    Pa ja ne moram ni pisati, flopice skinula si mi svaku riječ i misao iz glave, al ono baš kao da sam ja pisala. To je TO al u svakoj koju si napisala.

    Osjećam se preporođeno kad nisam stalno dostupna, želim svoj mir.
    i ovo što kaže Anči ne moram ni radit nešto važno al ne želim stalno škicat mob jer čujem neke signale.
    Može help gdej da ugasim zvuk kad mi na mob i jednu grupu na Viberu dođe poruka? ok mi je vidjet je na ekranu al zvuk me živcira jer me tjera da je odmah pročitam.

    I dobra vijest već me zvalo 3 za onaj oglas koji sma objavila, msilim da ćemo i to brzo rješiti pa opet gasim mob od 17h nadalje.
    Meni je nevjerojato da meni nije palo na pamet uopće da mogu i ugasit mob

  22. #72
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja uopće nemam internet na mobu (koji je neka kanta,i djeca imaju modernije od mene),odnosno samo mi se kad sam doma spoji na kućni wireless pa onda krene pipikat sa svim notificationsima pa me snerva....zgodan mi bude jedino za slikat nešto pa poslat/postat nego vadit kabel od fotića pa prebacivat slike...
    imam neku odavno nepostojeću tarifu sa skoro ništa uključenog prometa tako da mi je podatkovni promet isključen...
    to ti je najjednostavniji način jer vidim po MM-u,stalno ga moram opominjat da skloni mob kad sjednemo npr za doručak,on ga više podsvjesno grabi čim mu dođe neka obavijest...bilo mail,bilo messenger whatever....i on to svoje stalno škicanje onda ne računa nego meni prigovara nakon što sam u komadu navečer za laptopom preko po ure..a to što je on tokom dana stalno gledo nikom ništa...

    ja ipak moram sjest za stol,upalit laptop (koji je by the way toliko spor dok ne starta da mogu kavu popit kad ga upalim) i onda izdvojit neko vrijeme,nikako samo škicnut nešto,ne isplati mi ga se palit za to,LOL...i to zato onda ipak najčešće bude tek na kraju dana kad su sve obaveze odrađene....danas jedemo u sveki pa ne kuham i zato sam tu...inače bi mi laptop bio ugašen...
    kad je lijepo vrijeme nikad nismo doma pa onda me ni nema na netu...dok sam još radila,radi posla sam morala bit na netu i FB-u pa samim time onda nije problem imat još i dodatni tab za ovaj forum i škicat svako malo....sada sam definitivno manje...

    i slažem se,gledanje serija ili filmova sa MM-om me puno više ispunja i to nekako smatram puno manjim gubitkom vremena...

  23. #73
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    ja nemam kućni wireless, imam internet samo za laptop a isto tako mi se ne da paliti laptop samo zbog neke gluposti...

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ha ha
    Ja se zasad super samokontroliram al imam novi izazov pred sobom.

    Jucer nesto vazno objavili na Njuskalu i sad bih trebala bih dostupna na mob pa mislim da ga necu moc gasit popodne. Probat cu s odlaganjem na neko mjesto u hodniku.

    puno lakse i brze sad zaspem kad ne gledam navece u mob.on me uvijek razbudjivao.Opcenito bas mi je oslobadjajuci osjecaj biti bez moba popodne.
    Pa ne moraš ugasiti mobitel, ugasiš samo wifi ili mobilne podatke. I nema surfanja. Tako je kod mene stalno. Uključila sam mobilne podatke danas dok sam sjedila u Suvagovoj čekaonici jer mi je bilo dosadno, ali inače se ni ne sjetim. Provjerim dvaput dnevno i uključujem samo ako nešto trebam. Na mobitelu mi je e-mail koji služi za skidanje e-knjiga i time si češće kratim vrijeme po čekaonicama. Surfanje, slabo. Možda i zato jer sam ćorava pa nema tak velikog ekrana mobitela koji bi mi bio dosta, he he he... Nije svako zlo za zlo.

  25. #75
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je nevjerojato da meni nije palo na pamet uopće da mogu i ugasit mob
    Sometimes, the solution is very simple

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    o da zhabice.

    Peterlin ja ga moram gasit, trust me, jer samo jednim klikom uključim wi-fi ili mobilne i eto me.
    A kad ga ugasim to mi je kao da samu sebe popljujem da ga ponovno upalim jer to zahtijeva puno više tipkanja

    Eh da i imam neograničen promet sve jel te preko muževe firme i lijepi novi ekran... uglavnom super se držim.
    Isljučila sam one notifications s What s up-a i Vibera, još ću i fejs i kud ćeš bolje.

    Napokon si ponovo vraćam svoj mir

    Jučer sam usput i mužu ugasila njegov, bio je sav u čudu, šta je ovo namjeravam nastavit s tom praksom, on je Božemesačuvaj škicni tip, kao muž od skulirane. Ja sam za njih mala beba, al ipak..hoću bit totalno free!

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sinoć isto lijepo popodne i veče bez moba, neprocjenjivo

    Usudi se još netko sa mnom probat?

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To sve možeš dok su ti djeca mala. Ili ako si jako cool i ne brineš gdje su. Ili dok ti muž ne putuje na drugi kraj svijeta. Ili ti mama nije stara i preživjela moždani.

    Ali, pri pomisli da me netko treba, nema šanse da sam bez moba na dohvat ruke. Ili bez kućnog na katu (mama više voli kućni tel). Tako da uvijek postoji nešto zbog čega mi nema gašenja dostupnosti, a ni interneta, tko zna koje kanale će koristiti.

    Inače, volim www!! Zadnjih godina meni je to cijeli novi svijet u kome sam našla prijatelje ( neke i sa ovog foruma) sa kojima sasvim lijepo komuniciram. Sa društvom iz cvjetne grupe redovno se susrećem, putujemo na sajmove cvijeća. Uglavnom, družim se s ljudima koje u okolnostima bez interneta ne bih imala gdje upoznati.

    A osim toga volim i igrice na netu Maher sam u jednoj, moram se pohvaliti, hihihi. Srećom pa mi da samo pet života, tako da ne mogu puno vremena gubiti na nju.

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć isto lijepo popodne i veče bez moba, neprocjenjivo

    Usudi se još netko sa mnom probat?
    ja samo do prvog srednje zivjela bez telefona. Sigurna sam da bih i bez mobitela mogla.

  30. #80
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Joj super tema! Ja sam deeebelo ugazila u ovisnost o.mobu. Voljela bih da fejs mogu ukinuti, toliko serem po fejsu da samoj sebi idem na zivce, raspravljam bezveze, to je uludo potroseno vrijeme. Fejs je cisto ispoljavanje tastine. Ono da vidim koliko cu lajkova skupiti..svaki lajk, ego ti raste. To je meni bolesno. Korisne su samo rijetke informacije. Kaj meni znacikaj se necije dijete sanjkalo jucer. Pa svi lajkamo, pa komentiramo awww, slatkica mala! Ma daj..i djeca na fejsu su mi nepotrebna.

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Beti ako sam doma, može me se dobit i na kućni. Uostalom imam ja i službeni mob na kojem ne koristim mobilne podatke tako da me se može dobit i na taj, preko njega ne mogu surfat falatibože.

    Nikad u životu nisam odigraal nikakvu igricu, još mi samo treba taj gubitak vremena uh,..ni djeci to nikad nisam dala dosad. Starija ima 6,5 god.

    sirius vjerujem da se može kako ne, s izviđačima sam logorovala nikakve mobitele nismo imali, zovneš mamu jednom u par dana s govornice i to je to.
    mislim nisma ja za krajnost al ne želim dangubit ovako kako i lavko priča, to je je uzaludno potrošeno vrijeme. Gluposti.

    Ali čitati o temama koje te zanimaju preko neta to je već nešto drugo.

    Iako ja preferiram papir jer ekrani nisu dobri za (moje) oči i razbudjuju me pogotovo predveče.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.01.2016. at 16:41

  32. #82
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    moram se pohvalit da sam jako dobra ovih dana otkao sam odlučila smanjit sa surfanjem posebno uslobodno vrijeme popodne i naveče, bravo za mene

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja ga ugasim u 20h i upalim u 9h. Fb nemam. Citam navecer.
    Al mob mi je upaljen dok trcim, zbog runtastica
    Igrice ne znam sto su, a ni moje sestogodisnje dijete.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 08.01.2016. at 16:45

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    P.s. U drugom srednje sam si sama kupila mob, kultnu nokiu 3310 :D

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga ugasim u 20h i upalim u 9h. Fb nemam. Citam navecer.
    Al mob mi je upaljen dok trcim, zbog runtastica
    Igrice ne znam sto su, a ni moje sestogodisnje dijete.
    annie ti si moj cup of tea
    Ja kad trcim imam Garmin pa mi ne treba mob.

  36. #86
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    moram se pohvalit da sam jako dobra ovih dana otkao sam odlučila smanjit sa surfanjem posebno uslobodno vrijeme popodne i naveče, bravo za mene
    A da na net-u oformimo Klub anonimnih net-ovisnika i bodrimo i hvalimo jedni druge da to ne radiš sama?

  37. #87
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Lavko, budi moja fejs frendicaa <3

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    moram se pohvalit da sam jako dobra ovih dana otkao sam odlučila smanjit sa surfanjem posebno uslobodno vrijeme popodne i naveče, bravo za mene
    Meni je veći problem posao odnosno radno vrijeme. Ako radim nešto dosadno tipa skeniranje dokumentacije, znam se usput zalijepiti za internet. Ufff...

  39. #89
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Lavko, budi moja fejs frendicaa <3
    No problem...salji mi zahtjev :D

  40. #90
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja mob nikad ne gasim. navika.
    na fiksni me ionako zovu samo anketari.

    problem je očito u "neograničenom" prometu - jer ja imam 250MB mjesečno na mobu (ne potrošim ni to), tako da kad nisam doma - tu i tamo virnem na FB (tu sam ovisna) i eventualno novine.
    viber mi je pojednostavnio život, jer mrzim suhoparne sms-ove, a ne moram slati ni mms-ove.

  41. #91
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo danas na Rodinoj FB stranici ovaj članak: http://time.com/4168688/cell-phone-d...quences-study/

    Jako, jako zanimljiv o utjecaju tog stalnog virkanja na mobitel na našu djecu.


  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas na Rodinoj FB stranici ovaj članak: http://time.com/4168688/cell-phone-d...quences-study/

    Jako, jako zanimljiv o utjecaju tog stalnog virkanja na mobitel na našu djecu.

    Draga, tvoje spoznaje rastu s tvojim djetetom.

    Mi koji imamo starije klince/klipane, već smo to apsolvirali. Utjecaj ekrana na malu djecu je poguban. Miči to od njih. Ne samo mobitel nego i tv i obično računalo i tablet. Imaš onaj topic "premalo igre, previše ekrana" pa prouči, iako je bilo i starijih topica:
    http://forum.roda.hr/threads/87736-D...-premalo-igre-!

    Ont. Jedino što možemo učiniti da djecu obranimo od toga je da sami sebe strpamo pod kontrolu. To je univerzalno pravilo, vrijedi za ekrane, jedenje slatkiša, općenito sve sve sve - odgajaš djecu tako da odgajaš sam sebe i prvo kod sebe popravljaš ono što želiš ispraviti kod djeteta, ali i drugih ljudi iz okoline (npr. muž). Može zvučati kao dobar vic, ali to je tako.

  43. #93
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Stvarno mi spoznaje rastu s djetetom, baš si to lijepo napisala.
    Ja već sada prebrojavam koliko puta sam virkala na mobitel u njezinom prisustvu i koliko je to moglo utjecati..nebitno, to je sad proliveno mlijeko, idem dalje.

  44. #94
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno mi spoznaje rastu s djetetom, baš si to lijepo napisala.
    Ja već sada prebrojavam koliko puta sam virkala na mobitel u njezinom prisustvu i koliko je to moglo utjecati..nebitno, to je sad proliveno mlijeko, idem dalje.
    Virkaj ti na mobitel tu i tamo, ali nemoj NJOJ dati da se igra time. A lakše ćeš se okaniti virkanja dok imaš na umu da bi se ona mogla na tebe ugledati. Bolje da te ne vidi da radiš išta što ne smatraš da bi trebala od teeb naučiti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.01.2016. at 12:16

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Super mi ide.javim se na temu kad ulovim vremena.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.01.2016. at 23:55

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •