Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: T: djevojcicu za igranje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno T: djevojcicu za igranje

    Zvuci kao sala, ali nas je problem slijedeci:

    moja kci od 8 godina u svome razredu niti zgradi ne poznaje niti jednu
    djevojcicu od cca 7-10 godina koja se jos uvijek igra sa barbikama, legicima, playmobilima,
    plisancima....samo tableti itd.

    sada na praznicima se skupe rodaci, od kojih su neki jos i stariji i igraju se po cijele dane i sve nas tuga hvata kad se sjetimo da preko skolske godine u blizini nemamo ama bas nikoga tko se jos na taj nacin igra,
    a tek se sada i mogu na domisljat i kreativan nacin igrati.

    podrucje: zagreb
    Posljednje uređivanje od orange80 : 06.01.2016. at 15:23

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    A da probaš pozvati na igru neku prijateljicu iz razreda/zgrade bez obzira što se inače ne igra s lutkama, legicima...? Kod nas (dob 9 god) isto se cure rjeđe igraju lutkama, ali ako se skupe i izvuku im se lutke sa robicom, igraju se na veliko. Ista je stvar i sa legićima.
    Već par puta je PS4 "izvisio" zbog lutaka i legića.

    Vrijedi probati, ako uspije super, ako ne, nikom ništa - bar si probala.

  3. #3
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Draga orange80, ne znam što bih ti rekla!

    Ja sam ovom problemu pristupila na slijedeći način. Kako smo u 1. razredu kad je moja Ljubimica spomenula neku djevojčicu / dječaka iz razreda s kojima je izmijenila koju riječ ja sam na papiriću poslala svoje podatke s naznakom "kontakt za igru" da ih da tom djetetu i svi su mi roditelji uzvratili SMS proukom da bih i ja imala njihov broj. Zatim smo realizirali igru. Do sada je 50% razreda bilo kod nas na igri, što pojedinačno, a zvala sam ih i po 4-5 istovremeno (subote, lijepo vrijeme, pa smo se igrali graničara, gumi-gumi, lutkama, lovača, hranili životinje, sadili cvijeće.... puno stvari koje današnja djeca iz urbane sredine ne rade jer više nema grupnih druženja). Tako su se djeca upoznala i izvan školskog okružja a imaju zajedničkih tema za razgovor s obzirom da su u istom razredu. A i uvidjela sam da su i drugi roditelji u problemu koji opisuješ ali im nije palo na pamet ovo što ja radim pa im je jako drago kad pozovem djecu na igru.
    S druge strane odgajam Ljubimicu da ne odbija ničije ruštvo i da je u redu što smo različiti. Opet, doma u svoj intimni prostor da poziva one koji joj puno znače (s kim "klikne") i da su svi poznanici a šačica je pravih prijatelja pa je u redu reći ne kad to osjećaj nalaže.

    A ja pak imam mogućnost ocijeniti kakve su obitelji iz kojih djeca potječu i o čemu ja moram voditi brigu da zaštitim svoje dijete ako bude potrebno.

  4. #4
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Orange80, koji ste kvart?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    TeFil, Magistra nije problem u dogovoru za druzenje, uopce.
    dogovara se ona i sama i bile su kod nas vec skoro sve curice iz razreda i blizeg susjedstva,
    nego je problem sto se doista nitko od te djece ne zeli igrati nicim sto nije virtualno.
    i izvadimo im igracke, ali curice jednostavno ne znaju ili ne zele znati sto bi s tim.

    anisaljem ti pp

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    TeFil, Magistra nije problem u dogovoru za druzenje, uopce.
    dogovara se ona i sama i bile su kod nas vec skoro sve curice iz razreda i blizeg susjedstva,
    nego je problem sto se doista nitko od te djece ne zeli igrati nicim sto nije virtualno.
    i izvadimo im igracke, ali curice jednostavno ne znaju ili ne zele znati sto bi s tim.

    anisaljem ti pp
    Ajoj, to je onda baš problem. Na žalost, na to nemam niš pametno za nadodati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Da smo u Zagrebu,ja bi ti se javila moja obožava igre s barbikama,legićima itd, kompjuter joj je out

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    nevjerojatno kako par godina razlike čine ogromnu razliku u navikama.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a jer prolaze društvene igre ? Ove veće se i sad s time zabavljaju.

  10. #10
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    nevjerojatno kako par godina razlike čine ogromnu razliku u navikama.
    Ja bih rekla da je situacija iz prvog posta izuzetak. Ja se druzim s djecom te dobi i ok, vole djeca tablete, ali nikad, nikad se ne igraju na tabletu kad se druze vec iskljucivo ili igrackama ili odjecom

    Nije mi namjera raspravljati jel istina ili ne, samo nisam mogla odoljeti ne napisati da nije uvijek bas tako crno

    Ja zaista ne znam nijedno dijete koje se ne zna ili ne voli igrati.

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih se složila s Anci
    stvarno imate neki peh da ti je dijete u takvom okruženju
    moja ima 12,5 godina
    i još se zna s frendicom poigrati s plišancima
    a društvene igre baš igraju s guštom

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih se složila s Anci
    stvarno imate neki peh da ti je dijete u takvom okruženju
    moja ima 12,5 godina
    i još se zna s frendicom poigrati s plišancima
    a društvene igre baš igraju s guštom
    Evo, moji su odavno izašli iz ove dobne skupine, ali isto - još uvijek vole plišane igračke (možda ne bih smjela to ovdje spominjati ) i znaju se igrati i s drugim stvarima. Sad već paze da ih se baš ne vidi...tako da je to možda stvar koju je primijetila pokretačica topica. U određenoj dobi oni prestaju javno mahati plišancima i lutkama jer to je u njihovim očima neprimjereno, igračke za malu djecu, ali nastavljaju se s tim zabavljati kad su bez publike.

    Društvene igre su prihvatljive, pa se time uredno bave.

    I još jedna stvar s kojom se moji rado poigraju, a sami se ne sjete: lego kocke. Kad dođe prijatelj s puno mlađim bratom, onda kakti radi njega izvuku legice i navale sva četvorica na njih.

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    A kako se to igra s plisancima? Moji se nikad nisu igrali ni s plisancima ni s lutkama. Ali, potpisujem anci. Upravo kod mene spava prijateljica od m, probudile su se i kompjuter im nije ni nakraj pameti. Ni plisanci doduse a nije i da ih imamo u stvari. trenutno crtaju.

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako se to igra s plisancima?
    ovo me podsjetilo na: a šta vam je to varivo?

  15. #15
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Orange, posalji i meni pp koji si kvart.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Malo perverzan naslov, nitko ti neće poslati svoje dijete


    Moj mlađi sin je dijete kojemu je uvijek dosadno. Pa dovede svog prijatelja kod nas i onda im je skupa dosadno. Onda se ja ubacim s nekakvom kreativnom idejom, nekakvim crtanjem, oblikovanjem..i to ih drži deset minuta pa im je opet dosadno. Sad smo ih upisali obojicu na jednu borilačku vještinu pa nek se mlate.

    Oću reći, možda je tvoje dijete nezainteresirano za puno stvari pa zato ne uspijeva postići kvalitetnu igru s prijateljima. Ko ovaj moj. Njemu paše samo ljeto i onda mu nije dosadno. Ali onda navali na kompjuter jer mu je preko tjedna, dok traje škola, zabranjen

  17. #17
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako se to igra s plisancima?
    I mene ovo zanima

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    S plišancima se igra na razne načine, a vjerojatno najčešće tako da plišanci glume neke uloge.
    Moja radi i i razredne fotografije plišanaca. (koji idu u njenu imaginarnu školu)

    Inače, nemam problem iz početnog posta, i ne znam djecu koja se baš tako ne žele i ne znaju igrati, ali neka djeca koja dolaze k nama su malo živahnija, pa ja da smirim situaciju pripremim neke kreativne igre, da ne kažem nametnem, i to obično jako dobro prođe.

    Evo na primjer pletenje onih narukvica od gumica, možda jedna zna što druge ne znaju, pa im može pokazivati i praviti se važna.

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    I mene ovo zanima
    Moja kćer oduvijek vuče plišane igračke. Svaki od njih ima ime a najdraži joj je Mile. Mile ide svukud s nama i s Milom pričamo s poštovanjem.
    Igra se s njima tako da ih poslaže bilo di, hrani ih, oni plešu, pričaju, rade sve što rade ljudi. Znači na podu u našem dnevnom boravku imaš jedno 20 plišanih igračaka, našu kuju koja isto tako mora mirno stajati, i moja kćer kao šefica. I to trajeeee.

  20. #20
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Razredne fotografije, baš fora Mile isto
    Posljednje uređivanje od Vlattka : 07.01.2016. at 11:00

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me podsjetilo na: a šta vam je to varivo?



    cvijeta, a kako se igra s lutkama?
    kako se igra s legićima?

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja (nadam se da neće čitati forum) pred spavanje uzme jednog plišanca (od 20 koji su s njom u krevetu, sva sreća da nije alergična na prašinu)
    i malo ga prebire po rukama, pomazi ga, i tako zaspe

  23. #23
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ja sam uvijek tako nekako doživljavala plišance, kao igračke za spavanje ili dekoraciju Lijepo da ih netko koristi za pravu igru

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako se to igra s plisancima? Moji se nikad nisu igrali ni s plisancima ni s lutkama. Ali, potpisujem anci. Upravo kod mene spava prijateljica od m, probudile su se i kompjuter im nije ni nakraj pameti. Ni plisanci doduse a nije i da ih imamo u stvari. trenutno crtaju.
    Moji su ih vukli cijelo djetinjstvo. Snimali su filmove s njima digitalnom kamerom. Sad ih samo vole imati blizu. Dok su bili mali to su bile tješilice, a kasnije su služili za komunikacijske vježbe. Moj stariji je progovorio uz njih, a obojica ih vole i ne daju od sebe iako se već dugo ne igraju s njima. Plišani pas je meni puno puta rekao za loše ocjene i razne probleme za koje bih inače teško doznala. Bili su nam dragocjeni za emotivno sazrijevanje i verbalno izražavanje.

  25. #25
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek tako nekako doživljavala plišance, kao igračke za spavanje ili dekoraciju Lijepo da ih netko koristi za pravu igru
    Ajme što sam se ja ko mala igrala s plišancima!
    To su bila živa bića, svaku večer smo iski spavati i njih bi pokrila a ja sam spavala otkrivena da njima ne bude zima
    Starci su me kasnije pokrili, dok su bili sigurni da spavam i da smiju

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    S plišancima se igra na razne načine, a vjerojatno najčešće tako da plišanci glume neke uloge.
    Moja radi i i razredne fotografije plišanaca. (koji idu u njenu imaginarnu školu)

    Inače, nemam problem iz početnog posta, i ne znam djecu koja se baš tako ne žele i ne znaju igrati, ali neka djeca koja dolaze k nama su malo živahnija, pa ja da smirim situaciju pripremim neke kreativne igre, da ne kažem nametnem, i to obično jako dobro prođe.

    Evo na primjer pletenje onih narukvica od gumica, možda jedna zna što druge ne znaju, pa im može pokazivati i praviti se važna.
    Ajme, razredne fotografije... Moji su napravili svojim igračkama osobne iskaznice i plastificirali folijom. Imali su dakako imenik, ocjene, imali su kuće za najmilije od kutija za cipele. Nikad kraja. Prestali su relativno nedavno iako i dalje ponekad znaju govoriti u njihovo ime kad ih uhvati.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, da, i moja ima imenik, sastavlja im i printa testove, piše sastavke umjesto njih. Sreća ima samo sedam đaka u razredu pa nema previše posla. Doduše nije to više sada toliko aktualno, sad se više orijentirala na pisanje stripova i knjige o njima.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam svojedobno htjela tu na forum staviti filmić o tim cuckima koji su napravili još dok su bili u trećem i četvrtom razredu, ali nisam dobila dozvolu za dijeljenje njihove zabave. To su bili kompletni igrokazi. Ali nisu to pokazivali široj publici. Ne daju ni sada, ali puno im je značilo.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme što sam se ja ko mala igrala s plišancima!
    To su bila živa bića, svaku večer smo iski spavati i njih bi pokrila a ja sam spavala otkrivena da njima ne bude zima
    Starci su me kasnije pokrili, dok su bili sigurni da spavam i da smiju
    Moj tako slično. I morali smo nabaviti skoro sve sada iz Bille, i spava sa njima. A drugi razred.

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, razredne fotografije... Moji su napravili svojim igračkama osobne iskaznice i plastificirali folijom. Imali su dakako imenik, ocjene, imali su kuće za najmilije od kutija za cipele. Nikad kraja. Prestali su relativno nedavno iako i dalje ponekad znaju govoriti u njihovo ime kad ih uhvati.
    Moj je s tim prestao u 8. razredu. Kasnije mu je Jose Mourinho bio imaginarni prijatelj, pa bi nam prepričavao njihove razgovore o nogometu, utakmicama i životu općenito. To je bilo suludo smiješno.
    Ovi mlađi nisu tip od igrokaza, ali vidim da Sofija jeste. Svaki dan moram biti Gospodin Medo, a ona glumi ostalu svitu, žene, djecu (djecu prvo rodi tako da ih izvuče ispod majice ) , prijatelje i sl.

  31. #31
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moja kćer je mrvu starija, 9 i pol. I ona se naravno nekad igra na laptopu, tabletu ili mobitelu, ali apsolutno uvijek kad ima društvo za igranje igraju se na sve druge načine. Kako se igra plišancima? Na primjer (od nekidan ) plišanim psima se veću uzice oko vrata i vodi ih se u šetnju stanom. Igraju se presvlačenja, šminkanja, doktora, učiteljice i učenika, izrađuju origami životinje .... to je samo ono što mi je friško palo na pamet. Kad je god moguće igraju se vani, ili na snijegu kad ima snijega ili košarku/ nogomet ako je suho.
    Zaista moje iskustvo nije takvo da su današnja djeca samo na elektronici, čak i kad imaju mogućnost izbora često samo izabiru otići van. Govorim za moje klince i one koje poznajem, naravno.

    Ako ste u zapadnom dijelu grada možemo dogovoriti neko igranje.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 07.01.2016. at 12:37

  32. #32
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Moje znaju uzeti kutiju drvenih bojica, svakoj dodijele ime i karakter i zabavljaju se satima. Ako ima mašte, nisu ni potrebne neke ekstra igračke tj. sve može postati igračka.

    Još jedna ideja za kreativnu zabavu i dobra alternativa ekranu: http://epikfrape.com/

    Interaktivne društvene igre koje sami organizirate kod kuće. Djeca postaju likovi u priči i rješavaju zagonetku. Imali smo rođendan tog tipa i bilo je odlično. Nakon što su riješili slučaj, u ekstazi su vrištali da hoće još.

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Mi valjda kolektivno nemamo maste za te igre, sta ja znam. Nit tjesilica, nit za spavanje, nit imaginarnih prijatelja, nit razreda s plisancima. A iz roditeljskog kreveta, da me ne cuju, se ionako oko desetke iseljavaju. Godina, ne sati mara se u zivotu nije s lutkom zaigrala. Lazem, odrezala im je svima kosu roll

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    taj rođendan si ti radila, ili neko sa strane???

    moji se s lutkama-bebama igraju doktora svi skup njih 3,
    a kad su legići i drvene kocke nema im premca,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.01.2016. at 13:51

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Moje znaju uzeti kutiju drvenih bojica, svakoj dodijele ime i karakter i zabavljaju se satima. Ako ima mašte, nisu ni potrebne neke ekstra igračke tj. sve može postati igračka.

    Još jedna ideja za kreativnu zabavu i dobra alternativa ekranu: http://epikfrape.com/

    Interaktivne društvene igre koje sami organizirate kod kuće. Djeca postaju likovi u priči i rješavaju zagonetku. Imali smo rođendan tog tipa i bilo je odlično. Nakon što su riješili slučaj, u ekstazi su vrištali da hoće još.
    Sad si me sjetila - mi smo znali crtati lutke na prste - ništ nam drugo nije trebalo. Čak smo i napršnjak koristili da bude šešir i svašta.

    Ima djece koja spontano to rade, a i onih kojima treba pokazati. Neke pak to ne zanima, ali rade neke druge stvari... Moj stariji u životu nije sastavio priču (to radi mlađi) ali je zato uvijek sastavio kompletnu logistiku, napravio pozornicu od stolca i deke, napravio rasvjetu od noćne lampe, napravio razglas od starog kazetofona... to je bila njegova uloga. I danas je tako, on je čovjek od tehnike (što je odavno preraslo igru - da si sama moram aktivirati antivirusnu zaštitu na mobitelu, bome bih se češala iza uha), a njegov brat je čovjek od drame i priča.

  36. #36
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme plisanci. Zlo i naopako. Ja sam uvjerena da se razmnozavaju u nerabljenom kinderbetu u kojem zive. I iz nekih kutija iskacu. A sad bi lako mogla iskrsnuti i cijela nova generacija kad se mlada gospodjica odluci ukazati.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    S plisancima se igra veterinara, obljepljeni su trakama, zavojima, a onda se igra prosiri i na prodaju
    hrane za kucne ljubimce, veterinarski fakultet itd

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku

    Oću reći, možda je tvoje dijete nezainteresirano za puno stvari pa zato ne uspijeva postići kvalitetnu igru s prijateljima. Ko ovaj moj. Njemu paše samo ljeto i onda mu nije dosadno. Ali onda navali na kompjuter jer mu je preko tjedna, dok traje škola, zabranjen
    ma ne, ona je bas kreativno dijete i igra se sa svim i svacim i sama kad treba,
    bas zato mi je i zao, kad se toliko voli igrati, a drugo dijete u skoli, rođaci daleko,
    da se toliko igra sama kroz godinu
    Posljednje uređivanje od orange80 : 07.01.2016. at 18:20

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih se složila s Anci
    stvarno imate neki peh da ti je dijete u takvom okruženju
    moja ima 12,5 godina
    i još se zna s frendicom poigrati s plišancima
    a društvene igre baš igraju s guštom
    Ma ja znam da imamo peh, jel velim, pod praznicima ili kad nam dođu rođaci igraju se isto tako i 12 godisnjakinje
    ali eto nekad se desi da se bas skupi jedan takav razred, a malo ih je curica u razredu, da se bas sve osjecaju velike
    Posljednje uređivanje od orange80 : 07.01.2016. at 18:26

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne bih rekla da je to izuzetak. Moja isto ima 8 godina i veli da se cure u školi pod odmorom igraju svaka na svom mobitelu, skoro uopće ne razgovaraju.

    Ima curica koje dođu k nama na igranje i znaju se igrati, i lijepo se s mojima slažu, a ima i onih koje samo znaju za igranje na kompjuteru i tabletu, sve drugo im je glupo. S plišancima rade lutkarko kazalište ili se igraju veterinara. Ja im posudim kuhinjsku vagu, pa im rade kartone u koje upisuju visinu i težinu, tko je kad cijepljen itd.

    S legićima se isto mogu genijalne stvari napraviti. Moje cure su napravile kućice i onda je starije pomicala figurice i svaki pomak slikala s fotićem. Na kraju je muž spojio 200 slika u crtić i baš je fora.

    Mi se igramo i shopping kraljice, ja sam Borut

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    I ja sam Borut!
    Pa ti objektivno ocijeni....

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da je situacija iz prvog posta izuzetak. Ja se druzim s djecom te dobi i ok, vole djeca tablete, ali nikad, nikad se ne igraju na tabletu kad se druze vec iskljucivo ili igrackama ili odjecom

    Nije mi namjera raspravljati jel istina ili ne, samo nisam mogla odoljeti ne napisati da nije uvijek bas tako crno

    Ja zaista ne znam nijedno dijete koje se ne zna ili ne voli igrati.
    Slažem se, kod mojih je isto takva situacija. Kad su svi zajedno, igraju se stvarno svačega - i s lutkama, i s legićima, i presvlačenja i rade predstave, a tek ponekad tehnikalije dolaze u obzir.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Sad ja padam s Marsa, nakon mjesec dana... upravo sam pročitala topic i čudim se - ma da li je istina da osmogodišnje djevojčice imaju svoje mobitele i igraju se s njima pod odmorom? Inače, moja osmogodišnjakinja me isto traži mobitel i ja joj ga ne želim kupiti, jer mislim da je prerano... ona se isto igra s plišancima i lego kockicama, crta, piše priče itd, ponekad sluša na mom mobitelu pjesmice i gleda druge stvari, ali da ima SVOJ mobitel, to mi se stvarno čini malo previše.
    Orange80 - mi smo uvijek za igru s igračkama, živimo u sjevernom dijelu grada, ako ti paše

  44. #44
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Moja ima 10god.N1 joj mob,tablet ,laptop (kao i svima iz razreda)...Kao sto je navela Sirisu moja mi bas neki dan rekla da se pod odmorom svi u grupicama "igraju" sa mobom sto je meni zalosno a nemogu "zabraniti"jer se zivi u takvom svijetu pa bi bila postrani jedina...

    Uglavnom htjela sam rec iako "visi" na toj tehnologiji kada zove frendice k sebi ili ona ide k njima toga nema ...Ja branim mob.kada netko dolazi na igru i pocnu se igrati sa normalnim igrackama tako je situacija i kod drugih koliko sam primjetila...

    tako da pokusaj nekog pozvati na igru da vidis kako ce se razvijat situavija...ipak bit ce joj lakse igrati se s nekim koga vidi svaki dan nego nekoga koga je mama "unajmila" za igru...

  45. #45
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji isto vole mobitele, tablee i slično, al ččesto budu zanimljivi do dva punjenja beterije, pa onda stoje danima prazni...
    Sad sam im neki dan instalirala viber, čisto iz razloga ako neznaju zadaću ili nestignu neš napisati u školi da nemoram ja mame zivkati nego klinci to sami riješe s frendovima iz razreda...

    Puno se igraju igračkama, cura je 9,5g dečko 8g, on ima hrpu legića ona hrpu pet shopa, i onih schleich životnica, sve nekako zajedno ukomponiraju i baš bude fora ta njihova igra....
    U školu još uvijek nose pokoju igračkicu, za igru pod odmorom, puno bolje nego da tikaju po mobitelu....

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Moja kcer se u istocnom dijelu garda igra igrackama ako si za

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •