Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 267 od 267

Tema: filozofija anti-hrčaka ili što još izbaciti?

  1. #251
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pametna je ova nasa Peterlin. Taman sam dosla pospotat da predjete na pp ili na temu u vezi toga.

  2. #252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja sam odnijela od doma dio tih vitam-miner pripravaka na posao i tako pod 1.smanjila količinu istoga doma, pod 2. osigurala veću vjerojatnost da ću ih uzeti i popiti.


    Raščistila sam svaštaru s ured.priborom, nisam još stigla onu košaru s čarapama,prehlada me lova.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.09.2018. at 21:59

  3. #253
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se spremam uhvatiti u koštac s registratorima, proći ih redom, skenirati sve bitno i baciti sve nebitno. A i trebamo svi ovaj vikend probati sve jesensko/zimske jakne, proslijediti premalo ili previše iznošeno i nadokupiti potrebno.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.09.2018. at 06:59

  4. #254
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    ova tema je baš motivirajuća, a i daje čovjeku neke nove ideje

  5. #255
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Meni je u planu riješiti se svih viškova, pa ste me baš inspirirale. I ja sam u zadnjih 10ak godina postala hrčak - što zbog nedostatka vremena da se pozabavim likvidiranjem, što zbog lošije materijalne situacije (pa se sve nešto čuva za iskoristiti ili prodati), a uz to mi žao baciti iz ekoloških razloga (pa sve razvrstavam za reciklažu, dati i prodati). Imamo mali stan i sad je već postalo nesnosno.
    Našla sam nekoliko rješenja za doniranje:
    knjige - knjižnica
    odjeća, tekstil - Humana nova
    dječja odjeća, obuća, igračke - dječji dom
    odjeća, obuća, posuđe i razne druge stvari - http://www.susjed.hr/sadrzaj.php?dy=...kupljanja&gs=4
    I naravno, Svega se lako riješiti preko interneta (Njuškalo, forumi, Facebook...)

    Ne znam što bih s audio kazetama. Imam ih brdo! Ali toliko je u njih uloženog novca, vremena i sentimenata, da ih jednostavno ne mogu samo baciti. Ispravne su još ih ponekad i poslušam (još znam koja pjesma slijedi, haha

  6. #256
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Na što slušaš audio kazete? Jer, ja sam kasetare davno sve pobacala. I videorekorder i videokazete, sve. Doduše one negdašnje linije i dalje rade, ali video se ne može spojiti na moderne TV. Ili može? Ali, kasno, sve bačeno.
    Jedino su doma još originalne gramofonske ploče, koje nemam na što slušati. I za koje se mogu dobiti dobri novci, ali..neka njih.

  7. #257
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino su doma još originalne gramofonske ploče, koje nemam na što slušati. I za koje se mogu dobiti dobri novci, ali..neka njih.
    Agle ovdje:https://www.electronic-star.hr/HiFi-...USB-Gramofoni/

  8. #258
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sad to idem mužu pokazati, neka sluša svoje Pink Floyde sa ploča. Nisu ni skupi. Imaju i zvučnike. I može se snimiti na PC. Mislim da si mi dala ideju za poklon Djeda Mraza. Neću mu pokazati, iznenađenje to be.
    Hvala!

  9. #259
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Gdje se moze donirati djecja roba? Jel prima Nazorova? Imam toliko toga, voljela bih odnijeti negdje

  10. #260
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    vrci, ne znam za nazorovu.
    ako ti je prihvatljivo socijalno poduzetništvo odnesi u humanu novu.
    ako voliš male udruge onda quanah na vrbanima.
    to su zadnja mjesta gdje sam ja nosila

  11. #261
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Humana nova mi je nedavno izašla na fejsu. Primaju znači i tu malu baby robu?
    Dosta sam već podijelila, al uvijek se stvara novo. A sad čistim sve što ona prerasta i napokon raskrčujem stvari

  12. #262
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje se moze donirati djecja roba? Jel prima Nazorova? Imam toliko toga, voljela bih odnijeti negdje
    Nazorova rado prima i odjeću i igračke.

  13. #263
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    AYS sad prima zimsku robu.

    S njihovog fb:
    MUŠKA ODJEĆA u veličinama M-XXL
    ŽENSKE I MUŠKE JAKNE ZA JESEN/ZIMU
    DJECJA ODJEĆA za dob 2-5 godina te 8-10 godina
    DJECJE CIPELE ZA JESEN/ZIMU

  14. #264
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    pametna je ova nasa Peterlin. Taman sam dosla pospotat da predjete na pp ili na temu u vezi toga.
    Ne trebas spotati, sve jasno!

  15. #265
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Čitala sam servisni kutak i odlučila pronaći svoju staru temu. Ja sam u međuvremenu prihvatila sebe i odustala od mode minimalizma i pročišćavanja. Zaključila sam da volim živjeti kao da sam crpna stanica (koja ima bar dvije radne crpke i jednu rezervnu) nego kao marie kondo. Stvarno se bolje osjećam kad imam rezervni mikser i kalup za tortu nego kad šaljem muža njegovoj sestri u ponoć jer mi je pukla metlica. Više brinem o okolišu i zagađenju planeta, a manje o broju majica i šalica u ormaru.

  16. #266
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Od nedavno nam je reciklažni otok 5 metara od kuće, i mogu reći da princip "ostavim stvari kraj konternera i neka si uzme tko treba" NE FUNKCIONIRA!!!!!

    Svaka takva krpa i krpica, cipele, tenisice, kofer i slično - stoji danima, u međuvremenu je netko prekopao po stvarima, razbacao, ostavio tako, kiša je pala - i imamo ODURNO SRANJE ISPRED KUĆE!

    Koliko vidim, to je praksa kod svakog kontejnera s odjećom - ljudi dobronamjerno ostave nešto dobro - ali zato nedobronamjerni naprave nered i ostave ga.

    Ja vodim brigu o "našem", skupljam stvari naokolo i nosim u reciklažno dvorište, jer ako je jedna sitnica oko kontejnera, ubrzo naraste na ogromnu hrpetniu.

    Ja vas molim - nemojte ostavljati stvari oko kontejnera, nađite neko drugo rješenje.
    Prije dvije godine sam pisala da kod mene nije ovako, ali postalo je i kod nas. Zapravo bi svatko trebao brinuti o svom ostavljenom i pokupiti i baciti u kantu, ako nitko ne odnese ili ako se rasipa oko kontejnera u roku 8-12 sati. Ja se svaki put nasmiješim veselo kad nema starih cipela, stolaca oko kontejnera, vrećica koje vise okolo sa starim kruhom i sl., milina samo prljavi kontejneri. Ima zbilja puno nekritičnih ljudi.

  17. #267
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    da sve ovisi.

    Kod nas je oko tog kontejnera za tekstil bio užasan nered.
    Sad smo se preselili, nema takvog kontejnera.

    Ako se ostavi u vrećici neka odjeća/obuća kraj ovog običnog kontejnera ili da visi sa strane (ovi kontejneri su natkriveni u svojoj "kućici", 3 kontejnera), roba nesta ne doslovce u par sati, nereda nema doslovce nikada.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.09.2020. at 14:49

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •