Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 267

Tema: filozofija anti-hrčaka ili što još izbaciti?

  1. #151
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Joj di sol na ranu. Jucer sam se rasplakala jer sam imala okrsaj s hrckom iz svoje kuce. Naime treba mu prostora a ne moze nista baciti. pa da ja organiziram.
    U jednom trenu sam otvorila vrata drugog ormara, zatvorila i rekla zao mi je danas zbilja nemam snage jos i ovo. a onda speltom okolnosti ipak sam ostala i na kraju se rasplakala.
    Cak su i djeca priskocila u pomoc i u jednom trenu rekla mama vise nema mjesta u kontejneru. koji je BTW bio prazan. uzas.
    ipak sam odustala u nekom trenu, i otisla.

    strasno je to sto hrcak ljudi mogu cuvati. stvarno strasno. i sve sto dohvatis je bas neophodno. Halooooooooooooooooooo. mene je cak sram napisati sta je sve neophodno za nas zivot.
    i bilo bi mi OK da ja ne moram ulaziti i te prostorije. A dogovoreno je da se moze siriti na tri mjesta. sva tri mjesta sad vec grcaju manjkom prostora.
    ali svaki put je ista prica. mozes li mi molim te pomoci rascistiti.
    i ja popustim. doduse sve rjedje. ali eto kako rekoh, spletom okolonsti jucer zavrsih u jednom od ta ta njegova tri prostora.
    i jos mi je vrhunac kad u tom svemu mi se prigovori da moj bicikl. haloooooooooooooooooo. jer ga ja ne vozim koliko bi valjda trebala.
    ma Cathy di bas ovu temu si digla iz prasine. jer me ovo muci jos od jucer. bas se lose osjecam.

  2. #152
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj di sol na ranu. Jucer sam se rasplakala jer sam imala okrsaj s hrckom iz svoje kuce. Naime treba mu prostora a ne moze nista baciti. pa da ja organiziram.
    U jednom trenu sam otvorila vrata drugog ormara, zatvorila i rekla zao mi je danas zbilja nemam snage jos i ovo. a onda speltom okolnosti ipak sam ostala i na kraju se rasplakala.
    Cak su i djeca priskocila u pomoc i u jednom trenu rekla mama vise nema mjesta u kontejneru. koji je BTW bio prazan. uzas.
    ipak sam odustala u nekom trenu, i otisla.

    strasno je to sto hrcak ljudi mogu cuvati. stvarno strasno. i sve sto dohvatis je bas neophodno. Halooooooooooooooooooo. mene je cak sram napisati sta je sve neophodno za nas zivot.
    i bilo bi mi OK da ja ne moram ulaziti i te prostorije. A dogovoreno je da se moze siriti na tri mjesta. sva tri mjesta sad vec grcaju manjkom prostora.
    ali svaki put je ista prica. mozes li mi molim te pomoci rascistiti.
    i ja popustim. doduse sve rjedje. ali eto kako rekoh, spletom okolonsti jucer zavrsih u jednom od ta ta njegova tri prostora.
    i jos mi je vrhunac kad u tom svemu mi se prigovori da moj bicikl. haloooooooooooooooooo. jer ga ja ne vozim koliko bi valjda trebala.
    ma Cathy di bas ovu temu si digla iz prasine. jer me ovo muci jos od jucer. bas se lose osjecam.
    Sada bar znaš di možeš udomiti igračke.
    Na stranu, imam isti problem sa sinovom sobom. Već tri mjeseca od kada je dobio novi krevet pokušavam proći kroz kutije igračaka i maknuti ono što je prerastao i spremiti ono što je kompletno. Aaaaaaaaaaaaaaa
    I već tri mjeseca slušam muža, kako sam neorganizirana i kako nisam u stanju to pospremiti. I da, ta hrpa već tri mjeseca stoji nasred dnevne sobe i mora nestati do srijede jer imamo goste. A ja uz bebu jednostavno ne stignem.

  3. #153
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ovo je prostor od najstarijeg djeteta iako vjerujem da bi tvoje najstarije dijete naslo svasta za sebe.

  4. #154
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je prostor od najstarijeg djeteta iako vjerujem da bi tvoje najstarije dijete naslo svasta za sebe.
    Mislim da misliš na treće.
    Najstarije brije na šminku i crnu garderobu.

  5. #155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, evo i mene u grupi.... Naručila sam sinovima nove krevete, pa se sad spremam na generalku u njihovoj sobi. Zašto to spominjem - jer kreveti (i stari i novi) imaju onaj bunker ispod ležaja, a unutraaaa... koječega. Isti problem - jedan sin ne da micati tehniku, drugi ne da micati ništa.... Muž nije ništa manji hrčak, samo viče "Das kann man brauchen", hehehe...a ja nek se borim s kramom. Osjećam se kao Don Quijote kad je jurišao na vjetrenjače.

    Čini mi se da ću morati iseliti dječje knjige i napraviti prostor za stručne. Došlo je i to vrijeme. A za sada su stručne knjige "sklonjene s puta" (u ostavi) a što s dječjima, nemam pojma. Možda bih trebala ovdje oglasiti. Svoj i povremeno mužev ormar s odjećom periodički pročišćavam i praznim. Prisiljeni smo na to, jer u protivnom bi se zadavili u kaosu, aliiiii suosjećam sa svima koji imaju problem s kramom. Te stvari najčešće rješavaju dvije situacije - preseljenje ili preuređenje. Najgore je dok mi se djeca usele u moje ormare (ruksaci, torbe, razno) sve dok ne poludim i ne spakiram sve za donacije u dobre ruke. Imamo još i plišanih igračaka, samo da napomenem... Istina, i one su u podrumu, u vreći sa silicagelom i lavandom, ali već dugo nitko nije pitao za njih, pa bi se vrtićka djeca mogla veseliti, hehehe...

  6. #156
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja bih vrlo rado bila hrčak (i dozvolila drugima da budu ), samo da imam prostora za taj hobi

  7. #157
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja bih s druge strane rado prisilila neke ljude da se prihvate one neke švedske filozofije raščišćavanja svega do smrti, tako da kad baciš kašiku, ne mora nitko spremat za tobom još mjesec dana. Samo bi to primijenila odmah. Jučer.

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih vrlo rado bila hrčak (i dozvolila drugima da budu ), samo da imam prostora za taj hobi
    Nije to baš sretno rješenje. MM si je nabavio veeeliki ormar za alat i to stoji na balkonu. Posljedica je da ja NIKADA ne mogu unutra naći ono što mi treba, ali ne može ni on. Treba imati onoliko stvari koliko ti je minimalno potrebno.

    Inače, ja sam isto sentimentalna i teško se rješavam nekih sitnica, aliii treba tu biti nemilosrdan prvo prema sebi, a onda i prema svim ostalima. Što će meni npr. knjiga "365 dana bez televizije" kad su moji sinovi u teen godinama. Jedino da čekam unuke... Bolje da ju prodam ovdje ili poklonim nekome.

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja jučer sredila kuhinjski ormari danas se divim kak je super složeno, i kolko ima mjesta

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, ja sam isto sentimentalna i teško se rješavam nekih sitnica, aliii treba tu biti nemilosrdan prvo prema sebi, a onda i prema svim ostalima. Što će meni npr. knjiga "365 dana bez televizije" kad su moji sinovi u teen godinama. Jedino da čekam unuke... Bolje da ju prodam ovdje ili poklonim nekome.
    Super mi je kad je nešto što se može prodati ili pokloniti, ali baciti ... ufff, to mi je grozno. Osjećam se loše, bahato i nezahvalno ako moram nešto baciti ... To najčešće zapne na hrpici u nekom mom čošku

  11. #161
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,179

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih s druge strane rado prisilila neke ljude da se prihvate one neke švedske filozofije raščišćavanja svega do smrti, tako da kad baciš kašiku, ne mora nitko spremat za tobom još mjesec dana. Samo bi to primijenila odmah. Jučer.
    a.m.e.n.

    Kako me nervira hoarderstvo. Ajde kad ti nećeš baciti nešto sentimentalno, ali jbn plastične posude od sladoleda!!!
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.10.2017. at 21:21

  12. #162
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A da razumijete koliki sam hrčak, najstarije dijete mi upravo ide u auto-školu.
    Na stranu hrčkizam, u tome sam valjda bez premca , ali muči me ova auto-škola .
    Ja sam mislila da su nam curke ista generacija ...
    Ono, znam da se može ići prije osamnaeste, a onda kasnije polagati, ali nije li malo prerano? Mislim, moja nema još ni sedamnaest...

  13. #163
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi je kad je nešto što se može prodati ili pokloniti, ali baciti ... ufff, to mi je grozno. Osjećam se loše, bahato i nezahvalno ako moram nešto baciti ... To najčešće zapne na hrpici u nekom mom čošku
    Pa meni to nije neki problem ja sam u Malnarovoj Republici. Samo objesim na kontejner izvana. Uvijek nekom treba. Često ni ne dođem do stana, a stvari već imaju nove vlasnike.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Je totalno suprotno od naslova teme, ali ja sam takooooo sretna što sam hrčak.
    Uživam kada izvadim igračke sa kojima su se igrala moja starija djeca i dam ih najmlađem.
    I onda se oni stariji prisjećaju kako je to bilo njihovo i od koga su dobili i kada.
    A da razumijete koliki sam hrčak, najstarije dijete mi upravo ide u auto-školu.
    Hm, hm ovo mi je nategnuto. U ovo vrijeme kad je sve nešto vintage ovo, vinatge ono, pa se još reciklira i nikako ne baca pravi hrčkizam bi bio da si izvadila svoje igračke

  15. #165
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Koja je razlika između hoardera i kolekcionara?

    Postav artefakata, rekla bih. A ljepota je u oku beholdera.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni to nije neki problem ja sam u Malnarovoj Republici. Samo objesim na kontejner izvana. Uvijek nekom treba. Često ni ne dođem do stana, a stvari već imaju nove vlasnike.
    ok, odjeća i obuća se najčešće uspije riješiti, igračke i sl ... ali nagomilane rasparene tanjure, čaše, ... stolce, ... to baš nitko neće ... ili?

  17. #167
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, hm ovo mi je nategnuto. U ovo vrijeme kad je sve nešto vintage ovo, vinatge ono, pa se još reciklira i nikako ne baca pravi hrčkizam bi bio da si izvadila svoje igračke
    A to je već pomiješano sa igračkama, od prvog na dalje.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 24.10.2017. at 08:36

  18. #168
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu hrčkizam, u tome sam valjda bez premca , ali muči me ova auto-škola .
    Ja sam mislila da su nam curke ista generacija ...
    Ono, znam da se može ići prije osamnaeste, a onda kasnije polagati, ali nije li malo prerano? Mislim, moja nema još ni sedamnaest...
    Forka, kombinacija prvog mjeseca i godine odgode škole, čuda čini.
    Ili traume kako tko uzme. Uvijek joj rođendan pada pod zimske praznike.

  19. #169
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    ok, odjeća i obuća se najčešće uspije riješiti, igračke i sl ... ali nagomilane rasparene tanjure, čaše, ... stolce, ... to baš nitko neće ... ili?
    Baš smo stolce iz rezervne garaže izbacili ovog ljeta kad je išao glomazni otpad. Ma vjeruj mi, nismo došli do stana, već ih je netko uzeo i odnio s te hrpe za glomazni.

    Raspareno suđe udomim na grunt - tamo uvijek za vikendice netko treba. Tako je završio stari ekspres lonac, hrpa starih tava, raspareno suđe (to sam čak i sebi ostavila u vikendici, ali ostatak smo ostavili vani i napisali "daje se u dobre ruke" i ljudi su si uzeli).

    Kad je mm-ov ujo umro, odnijeli smo njegove stvari u Caritas, a kompletne zalihe hrane iz špajze u Kap dobrote. Može se, bez brige... Uvijek ima nekoga kome treba.

  20. #170
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu hrčkizam, u tome sam valjda bez premca , ali muči me ova auto-škola .
    Ja sam mislila da su nam curke ista generacija ...
    Ono, znam da se može ići prije osamnaeste, a onda kasnije polagati, ali nije li malo prerano? Mislim, moja nema još ni sedamnaest...
    Mi isto razmišljamo o autoškoli, ali nisam još ništa krenula ugovarati. Budemo tokom ove škg. Moj L. će napuniti 18 u svibnju iduće godine. Tu par mjeseci do godine dana puno znači. On je rođen s prave strane dobne granice, tako da je išao u školu sa 7 godina i 4 mjeseca.

    Btw. ja nisam mogla ići u autoškolu sa svojom generacijom jer su išli isto u 3. razredu srednje, a ja sam godinu dana mlađa pa mi nisu dozvolili, jer u ono vrijeme period od polaganja do izdavanja vozačke nije smio biti dulji od godinu dana. Nemam pojma kako je sad.

  21. #171
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    šta nije raspareno suđe jako moderno i šik, još ako je i okrznuto..

    plastične posude od sladoleda su vrlo korisna stvar za spakirat nekome kolače ili neku drugu hranu za nosit
    da ne govorim da je moje povjerenje u reciklažna dvorišta u Hrvatskoj manje od makova zrna, pa bolje da se sva ta plastika barem još jednom upotrijebi prije nego ode na 700 godina raspadanja u prirodi

    ja teoretski volim taj život bez cluttera, ali u praksi, ne samo da hoardam doma nego često i skupljam tuđe smeće, koje nekad uspijemo bolje prenamijenit, nekad baš i ne

    na fejsu imaju grupe tipa Potrebno mi je - poklanjam, pretpostavljam da imaju i za druge gradove, ja sam učlanjena u našu, i to mi je malo bolje od ostavljanja uz kontejner, jer ne znaš uvijek hoće li netko doći do toga prije nego npr padne kiša. Nedavno prolazim prema našoj ambulanti, uz cestu na pločniku razbacane dvije kutije dječje robice, koja je bila vjerojatno u super stanju kad ju je netko tu ostavio, ali nitko je nije odnio, pala je kiša, naišle životinje, tko zna šta se sve dogodilo, ne izgleda sad baš privlačno

  22. #172
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Inače početkom ljetne sezone izvukla sam jednu sestrinu haljinu iz srednje škole i zaključila da mi je ove godine odjednom opet moderna i cool i sviđa mi se kako mi stoji, i na kraju je nosila cijelo ljeto. Tako da mi je bilo baš drago što smo je 17 godina prebacivali iz kutije u kutiju, iz ormara u ormar

  23. #173
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Inače početkom ljetne sezone izvukla sam jednu sestrinu haljinu iz srednje škole i zaključila da mi je ove godine odjednom opet moderna i cool i sviđa mi se kako mi stoji, i na kraju je nosila cijelo ljeto. Tako da mi je bilo baš drago što smo je 17 godina prebacivali iz kutije u kutiju, iz ormara u ormar
    Jedna-dvije haljine ili slično (imam bakinu tokicu) je uspomena i nosivo, ali kompletna odjeća preminulog člana obitelji je F-U-R-D-A

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta nije raspareno suđe jako moderno i šik, još ako je i okrznuto..

    plastične posude od sladoleda su vrlo korisna stvar za spakirat nekome kolače ili neku drugu hranu za nosit
    da ne govorim da je moje povjerenje u reciklažna dvorišta u Hrvatskoj manje od makova zrna, pa bolje da se sva ta plastika barem još jednom upotrijebi prije nego ode na 700 godina raspadanja u reciklažno
    ovo sam ja
    tang, navrati ponekad na kolače, daj da razmijenim one plastične posude od sladoleda iz 60-i-koje

  25. #175
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Bome, niti ja ne razumijem u čemu je problem s rasparenim suđem, ja sam namjerno kupovala rasparene tanjure - bili su lijepi, ali preskupi, no sniženi su zato što nisu bili za jedan set .
    Okrhnute bacam, ali raspareno (ako mi je lijepo) je super! :D

  26. #176
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, kombinacija prvog mjeseca i godine odgode škole, čuda čini.
    Ili traume kako tko uzme. Uvijek joj rođendan pada pod zimske praznike.
    E, da, odmah sam pomislila da je rođena početkom godine

  27. #177
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja imam suprotan problem. Volim prostor i sve bih pobacala. Moj problem je što oduvijek ne volim slagati stvari i ne volim kupovati, a kad kupujem mora biti baš ono što želim pa se teško pronađe. Imam stvari kojih bih se trebala riješiti, ali su tu ili zato što mi se ne da preslagivati stvari ili zato što mi se ne da tražiti novo. Npr. tanjurići za kolače mi trebaju novi. U ikei ih nemaju, a u druge dućane nisam ušla jer ne volim kupovati. Trenutno bih bila kandidat za neku emisiju u kojoj se kompletni ormar s garderobom izmijeni, s izuzetkom jakni, traperica i nekoliko pari sokni. Odjeća mi je prestara i moram ju zamijeniti, ali mi se baš ne da.

  28. #178
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam hrčak ali kao i Jelena, ne volim hodati po dućanima i kupovat. I zato u zadnje vrijeme stvari koje mi trebaju kupim prek interneta, iako sam donedavno govorila da ne bih nikad

  29. #179
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam hrčak ali kao i Jelena, ne volim hodati po dućanima i kupovat. I zato u zadnje vrijeme stvari koje mi trebaju kupim prek interneta, iako sam donedavno govorila da ne bih nikad
    Bravo! Ja sam ovo ljeto odlučila da budem, al ništa od provedbe. Kad kupujemo nešto, onda ja istražim tržište, a muž kupi jer ja nemam ni kreditnu karticu, a kamoli paypal i sl. (potpis: smotana ženica )

  30. #180
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Jelena, nisam ni ja imala. I onda sam otvorila paypal. Ja jednostavno mrzim hodati po dućanima.
    A počela sam sa stvarima kojih nema kod nas.
    Kap koja je prelila čašu (mog hodanja po dućanima) je bila majica koju je mala htjela iz HMa - obišla sam sve poslovnice, potrošila vrijeme i benzin da majicu nigdje nisam našla. Jošš ni oni curetki u dućaniu koje rade kao prodavačice nemaju nikakvih informacija. I kupila sam ju internetom za čas, došla doma za par dana. Dijete sretno, a i ja. Još smo i nekakav popust dobile.

    Uglavnom, spasila sam se

  31. #181
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Imam nasljednicu! Nekoliko dana sam spremala kćerinu sobu i napunila kontejner papira i pola obicnog. I razveselila nekoliki djece. Sad strepim hoce li primjetiti i malo sam posramljena tajnom akcijom. Nasrecu mm nije dovoljno hrabar da takvu akciju izvede u mojim stvarima

  32. #182
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nikad neću zaboraviti kad je meni mama to napravila, ja došla iz škole, a nema mojih papira i časopisa. Nikakva desetljeća tu traumu nisu izbrisala.
    Ja sam hrčak i vezujem se za stvari, priznajem. Zato nikome ništa ne bacam bez dogovora.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 03.08.2018. at 00:39

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    samo da malo podignem temu
    ne znam kako da se izvučem iz svega ...
    hrpe stvari ... nemam snage odvojiti se od njih ... ipak je na sve to potrošen određeni novac ...
    i tako se vrtim u krug, prebacujem s jednog mjesta na drugo... i sve je gore i gore ... nisam bila toliki hrčak prije ... ili možda ipak jesam, ali bilo je mjesta za spremanje ...

    Ima li kakvih novih radikalnih ideja za spašavanje sebe i ostalih ukućana iz ove situacije??

  34. #184
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Samo da ti kažem... može se . Hrčak od malena, mm još gori. Bio je u bolnici 2 mjeseca, ja sam napunila jedan kombi za reciklažno dvoriste. Pun kombi, a nije bilo namještaja . I to ne onaj najmanji kombi, onaj duži. U stanu smo 9. godinu, djece troje, stvari 3 tone, stan 45 kvadrata + garaža. Nitko nije ništa bacio 9 godina. Kad sam krenula nisam znala stati.

    Samo kreni. I ne kupuj više ništa .

  35. #185
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Naravno, kad je došao iz bolnice odmah je pitao “jesi bacila nešto sto ce nam trebati” .

  36. #186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja imam samo takvu čistku stana već par mjeseci: izbacim prvo u kutijama na haustor, pa u gepek a onda dalje dijelim, prodajem, doniram, ...
    Ne stajem i neću dok ne izbacim sve što nij ekorišteno i zadnjih godinu dana ili pto nisam ni znala da imam.

    Nemam nikakv problem rješavavat se stvari, dapaće to mi dođe ko psihoterapija. Bitno mivje da završi kod nekoga kome treba.

    Ljetos smo okrečili cijeli stan i farbali su nam vrata pa tek sad imam poriv da sve bude fino.

    Svu robu koju nisi u sezoni obukla možeš slobodno bacit trust me

  37. #187

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Taj detalj - da završi kod nekog kome treba ...
    Teško je naći za puno toga...
    Posebno danas, kada je odjeća jako jeftina, različiti kućanski predmeti ...

    Evo npr. imam najmanje 10 platnenih vrećica/torba. Nove, novcate. Dobila na raznim događanjima. Ako bacim, radim otpad sa stvarima koje su namijenjene da stvaraju otpad. (nosim u torbi dvije, a za velike kupovine imam velike vreće). Plastične boce - sportske. Termosice reklamne. Reklamne nove majice (s raznih utrka...) I takvih stvari da im ne znam broj ...

  38. #188
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    [QUOTE=Vrijeska;3064627]

    Evo npr. imam najmanje 10 platnenih vrećica/torba. Nove, novcate. Dobila

    nisam sigurna, ali mislim da je to ivarica, ovakve stvari razdijeli u roku keks.
    objavi ovdje ili na fejsu, pa vidi hoće li ići

  39. #189
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma razumijem te, ali bas je to prvi korak... pomiriti se s tim da ta stvar ne treba ni tebi ni nikom drugom. 10 platnenih vrećica - ovo ne riješava problem sada, ali ubuduće ne uzimaj ih kad se dijele .
    Znam, imam ih ja. Možeš li ih koristiti da unutra spremiš neke stvari? Ja sam npr. sortirala neke stvari u garaži u te vreće. Druge sam počela svakodnevno koristiti i za čas sam ih pola uništila .
    Samo se pomiri s tim - ne treba meni, ne treba nikome drugome = otpad.
    Ima na njuškalu rubrika “poklanjam”. Ako ne ode, pravac reciklažno dvoriste.

  40. #190
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Majice otvori i nosi po doma, pobacaj one koje inače nosiš “po doma”, a stare su.
    Ostavi kraj kontejnera.
    Samo se riješi...
    I ne uzimaj vise reklamne majice i boce

  41. #191
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja
    Svu robu koju nisi u sezoni obukla možeš slobodno bacit trust me
    Grdno se varaš, bar kaj se mene tiče.
    A nemoj rec da te nisam upozorila - cure obično vole kopati po maminim ormarima i nositi mamine stvari

  42. #192
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Vrijeska sav tekstil odfuraa u Humana Nova. Ulica grada Gospica 3.
    Ostalo u smece.
    Ja sam MM u sad izbacila pun kufer onaj veliki robe plus dvije velike vrrce smeca od 120 L.
    Od mene svi bjeze kad kazem idemo cistiti.
    Ja osobno malo stvari imam. Bar u odnosu na ostatak familije. A opet mislim da imam puno. Svaki put i dio svojih stvari eliminiram.

  43. #193
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Te majice s utrka sam odnijela u svoj klub, napisala donacija.
    Razgrabio se dio, što se nije razgrabilo ubacim u onaj kontejner s tekstilom za pomoć siromašnima ili dam sorciere da podijeli ili uzmem popust 15% u h&m.

    Zaboga rješi tih platneih vreća, ja recimo uvijek imam par u svom gešeku i par kod muža jer ne volim da kupujemo plast.kad idemo u nabavku po hranu.

    Akme tipfelera u mom prvom dijelu postu sorry...

  44. #194
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Grdno se varaš, bar kaj se mene tiče.
    A nemoj rec da te nisam upozorila - cure obično vole kopati po maminim ormarima i nositi mamine stvari
    Kopat će po maminom ormaru al po sređenom a ne s onoliko bezvezne robe koju ne nosam.

    Vrijeme mi je za obnovit garderobu al nema kupovine dok staro ne izbacim.

  45. #195
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne kužiš poantu - stare stvari, za koje misliš da su nenosive, dođu ponovno u modu i kćer ti bude oduševljena. Ne o sređenom ormaru. Odjeća je postala jeftina, svi mogu otići u dućan i nešto novo kupiti. Stare stvari su stvari s pričom.

    Ok, dopuštam to da svi ne dijele moju ljubav prrma starim stvarima

  46. #196
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Vrijeska biljezim se za termosicu ako su visak ja nemam niti jednu


    I ja sam sakupljač ali kad krenem bacati ne stajem.......morala bih se jednog kuta rijesiti starih stvari a nikako naci vremena...stoje netaknute tamo vec mjesecima

  47. #197
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kraj je ljetne sezone. Pogledaj svu ljetnu odjeću i sve što nisi nosila zadnje dvije godine je za pokloniti ili za reciklirati (S odjećom je najlakše početi jer je imaš gdje dati a da nije kontejner)

    Meni su najgore nekakve sitnice koje se nakupe i nikako ih se riješiti jer možda će dobro doći... razmišljala sam da ih počnem čuvati u kutijama na kojima piše godina kad sam ih odlučila čuvati, pa kad nastupi šesta godina ako mi nije trebalo - ondani ne trebam.

    Jednom sam čitala super foru za papire koje čuvamo "ako nam zatrebaju" ili "proučiti ću ovo kad imam vise vremena" - kažu da svaki put kad si to kažemo flomicem stavimo na prvu stranicu točku. Kad naidjemo na papir s pet točaka premjestili ga na hrpu za stari papir.

    Jednostavno ako nesto nisi nosio 2 godine ili koristio 5 ne isplati se čuvati. Jedino ako nesto namjenski cu vas za djecu ali i tu se mora biti jako oprezan da je nešto što nije posve zastarjelo jer onda i opet nema smisla...

  48. #198
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužiš poantu - stare stvari, za koje misliš da su nenosive, dođu ponovno u modu i kćer ti bude oduševljena. Ne o sređenom ormaru. Odjeća je postala jeftina, svi mogu otići u dućan i nešto novo kupiti. Stare stvari su stvari s pričom.

    Ok, dopuštam to da svi ne dijele moju ljubav prrma starim stvarima
    Yep upravo u tome je kvaka. Ja ne volim ništa staro osim kamenih kuća u Dalmaciji

    Ne pada mi napamet čuvat starudiju u stanu a ove rokove koje spominje sillyme, uh kako bih ih ja skresala.

    Čekam da muža ne bude doma.da mu pobacam papirčine iz jednog elementa. Aj molim te, on nema pojma šta uopće tamo ima a da ga pitam jel mu treba bičo bi ne bacaj ništa dpk ne pogledam ovo ono. Ja to samo frknem i bok

    Knjige sam nosila u nsšu knjižnicu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2018. at 00:08

  49. #199
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sillyme ništa se ne čuva u kutijama 5 god ako zatreba, odmah liferuj ako ne koristiš godinu dana neće ti trebat ni za 2 god. Kakvo čuvanje i pisanje godina...

    To su samo stvari curke.

    Bilo bi dobro ovdje dobit ideje i savjete gdje neke stvari odnijet i šta s njima napravit.
    Pa slobodno pišite.

    Recimo tanjuri, kupit ću si nove šta da radim s ovima kome, gdje?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.09.2018. at 00:11

  50. #200
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tanjuri u reciklažno .

    Čistila ja suđe i kad sam dobila nove čaše odlučila pobacati one koje su isprane od perilice i nitko ih nikad ne koristi. Čak ni zabunom ne uzme s police, pa samo smetaju kad su došle nove čaše.

    Došla s kutijom do kontejnera za staklo pokraj raznih drugih kontejnera. Došla do mene pripadnica romske nacionalne manjine koja je kopala po stvarima pobacanima oko kontejnera, i pita što imam. Kad je vidjela čaše kaže, neću, baci.

    Ja nemam ideju kome uvaliti. Ja sam za sve svoje zaključila da je otpad koji nitko neće.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •