Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 267

Tema: filozofija anti-hrčaka ili što još izbaciti?

  1. #51
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mamitzi, jesi ti u zg? ako jesi, možemo zajedno riješiti dio tvojih problema .

  2. #52
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    na remizi sam, poslati ću ti poruku sorciere. nemam pojma zašto mislila sam da si ti karlovčanka poput mene.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku

    čuvanjem i nakupljanjem starih stvari - zapravo "signalizirate" da ne želite u budućnost.

    ...
    veliki X.

    Sorciere mogu te onda i ja kontaktirati kad se opet budem rješavala stvari?

  4. #54
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    veliki X.

    Sorciere mogu te onda i ja kontaktirati kad se opet budem rješavala stvari?
    pa naravno da možeš

  5. #55
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    na remizi sam, poslati ću ti poruku sorciere. nemam pojma zašto mislila sam da si ti karlovčanka poput mene.
    karlovčanka s knežije ... imaš odgovor.

  6. #56
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ako imate viska igračaka, ja primam.

  7. #57
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Jel znate vi curke da je ta tema postojala već daaavne 2008.g.

    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-35513.html
    Posljednje uređivanje od mašnica : 08.01.2016. at 18:10

  8. #58
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znate vi curke da je ta tema postojala već daaavne 2008.g.

    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-35513.html
    Oho, novo štivo.

  9. #59
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Našla sam ga na dnu ormara...neću ni pisati što ja sve čuvam...nedavno sam u piksuuu veeeliku istresla pola kile šećera iz vrećica koje smo frendica i ja skupljale po kavama u srednjoškolskim danima i na svakome je nešto fora pisalo i datum i sat i godina....podmetača za šalice sam se prošle god riješila tamo smo romane i viceve pisale.... Hehe lijepe uspomene

  10. #60
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znate vi curke da je ta tema postojala već daaavne 2008.g.

    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-35513.html
    aaaaa, baš ti hvala na ovom linku. prisjetila sam se nekih starih forumašica... izgubilo nas se puno kroz godine... eh...

  11. #61
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Đe me nađe ja se obično zezam da bi mi bilo bolje da sam kupovala dionice Lega nego setove lega al ako ih sačuvamo dovoljno dugo možda nam se isplate

    Ja nisam hrčak, volim red i da su stvari funkcionalne, ako nemaju funkciju treba ih dat dalje.
    Odjeću i obuću prodam tu na burzi, srećom ode veliki dio, ono što ostane poklonim.
    I uz to su ormari uvijek puni i čini mi se da imaju i djeca i mi previše.
    Dječje igračke, igre, slikovnice, ako ne prodam odu u naš dječji vrtić.

    Moj je moto da se stvari trebaju koristiti inače nemaju svoju svrhu.
    Dakle ako meni ne treba ide van na poklon nekome kome će biti od koristi.
    Toliko rijetko bacam stvari u kontejner da bi mogla reći nikad, tamo ide samo nešto puknuto ili uništeno sve što nije takvo ili na prodaju ili na poklon.

    Dječju opremu sam uglavnom ispoklanjala rodbini, često bi me pitali a što ako meni ponovo zatreba, rekla sam da se ne bojim da ću sigurno imat i za to potencijalno dijete, ne pada mi napamet zauzimat si prostor stvarima koje nemaju svrhu.

    Kod nas je ovo što Peterlin kaze selidba bio dobar razlog za reviziju pa bi se često tada rješavala još veće količine stvari.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    evo još jedne antihrčkice udane za hrčka koja je još k tome rodila tri hrčka i koja obožava pms jer tada...
    Posljednje uređivanje od Val : 08.01.2016. at 18:59

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    nakon vaših iskustava osjećam se još dublje u loncu.
    nisam se selila od 2007. i nemam takvih planova.
    spajalice, moj muža je bacao u vrijeme selidbe i još mu to zamjeram.
    živim u čudnom kvartu gdje ništa ne nestaje kod kontejnera (objesim plastične boce i stoje dok ne dođu smetlari).
    ponekad razmišljam kako su naši stari auti i ne vjerujem da ću se ikad odvojiti od svog žuće.
    volim imati različite šalice i čaše, sviđa mi se i kad su sve stolice različite. ustvari mrzim vojnički stil, svi jednaki, sve po špagi.
    vjerujem u reciklažu i višestruko korištenje a ne svaki put novo i uz sve veće uništavanje planete i izrabljivanje ljudi. ne mogu o tome ne razmišljati
    nasreću sam uvjerena da ljudi trebaju pomaegati jedni drugima,tako da mi je dijeljenje jedina realna šansa za smanjanje stvari.
    U biti si u pravu. Treba bacati, ali nije tu problem. Uvijek stigneš baciti ili likvidirati ono što ne trebaš. Radi se o tome da treba bolje nadzirati ulaz, tj kloniti se nabavljanja nepotrebnih stvari. Ja nemam toliki problem s kupovinom stvari kao s hranom, vječito imam pretjerane zalihe i te bih se navike rado riješila, ali svaki put iz trgovine dođem sa bar 20% stvari viška.

    Nedavno mi je pala šaka odlična knjiga Jamesa Kunstlera, Trajna uzbuna (o tome što nas čeka ako/kada ponestane nafte) i tip je baš na tragu ovog tvog razmišljanja da stvari tr2ba koristiti dokle god se može, da ih treba popravljati, a ne ludo i bespotrebno kupovati nove samo zato jer se može. Nije to cijela priča, ali taj dio se odnosi na ovu temu.

  14. #64
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i sta ce ti to?
    cucat ce jos 10-15-20 godina negdje na dnu ormara, a onda ces sve baciti u smece
    bolje sad pokloni ili prodaj, pa ce se neko dijete s njima jos zabavljati
    da ih vidiš te igračke kako su lijepe
    snoopy-ji, nijh na desetke
    dalmatineri
    carevo novo ruho
    tarzan
    priča o igračkama
    čudovišta iz ormara .....

    inače kad je V bila mala, imala je godinu dana, izgubila mi je u šetnji Okaša iz čudovišta
    moja mama je bila s njom u šetnji
    da ne kažem da sam cijeli kvart obišla par puta, morala mi je mama točno reći gdje su sve išle
    i sad tražim po e bayu ako netko prodaje takvog

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ja te sreće
    moja v se igrala sa svim tim, nije ni jedan set cijeli, sve je to ispremješano, frendsice su u policijskoj akademiji, harry potter se kupa na njihovom bazenu
    nema teorije da se sastave setovi

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    da ih vidiš te igračke kako su lijepe
    snoopy-ji, nijh na desetke
    dalmatineri
    carevo novo ruho
    tarzan
    priča o igračkama
    čudovišta iz ormara .....

    inače kad je V bila mala, imala je godinu dana, izgubila mi je u šetnji Okaša iz čudovišta
    moja mama je bila s njom u šetnji
    da ne kažem da sam cijeli kvart obišla par puta, morala mi je mama točno reći gdje su sve išle
    i sad tražim po e bayu ako netko prodaje takvog



    nisam ja te sreće
    moja v se igrala sa svim tim, nije ni jedan set cijeli, sve je to ispremješano, frendsice su u policijskoj akademiji, harry potter se kupa na njihovom bazenu
    nema teorije da se sastave setovi
    Joj draga, liječiš mi komplekse, jer ja sam svog zadnjeg plišanog medu dala u dobre ruke kad sam imala 33 godine. Možda se i zbog toga teško rješavam nekih dječjih igračaka, ali ne svih.

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja se pokusavam ne vezat uz stvari ajd ok neke uspomene al ostalo....ma kakvi.

  17. #67
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    da ih vidiš te igračke kako su lijepe
    snoopy-ji, nijh na desetke
    dalmatineri
    carevo novo ruho
    tarzan
    priča o igračkama
    čudovišta iz ormara .....
    čitam i ne vjerujem....

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    čitam i ne vjerujem....
    Meni je to baš super.
    Ali imam i ja putra na glavi.

  19. #69
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja otišla spremiti prazne boce, i nađem vrećicu ispred vrata... : )))))
    e, sad je vrijeme da izvadim onu veliku vreću, jer će s onim što imam biti napola puna.
    Posljednje uređivanje od sorciere : 08.01.2016. at 22:01

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U biti si u pravu. Treba bacati, ali nije tu problem. Uvijek stigneš baciti ili likvidirati ono što ne trebaš. Radi se o tome da treba bolje nadzirati ulaz, tj kloniti se nabavljanja nepotrebnih stvari. Ja nemam toliki problem s kupovinom stvari kao s hranom, vječito imam pretjerane zalihe i te bih se navike rado riješila, ali svaki put iz trgovine dođem sa bar 20% stvari viška.
    .
    Mi smo to riješili tako da smo prestali ici u velike kupovine. I svaki dan idemo u najblizi ducan - to nam je Lidl. I stvarno se osjeti.

    I ja sam hrcak, ali djecje stvari micem, a i svoje koje nisu citave.
    Ali ja sam isto hrcak - cuvam boce, staklenke, vrecice razne, papire, uspomene, pisma, razglednice, ma svasta nesto. Ali i recikliram

  21. #71
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nema teorije da se sastave setovi
    Ima.

    Upravo pregovaram sa zhapcem da pokušamo, planirala sam okupit četu njegovih prijatelja i dat im upute pa da svak slozi po svoj jedan set od te izmijesane hrpe, djeca odusevljena samo se zhabac jos buni jer kaze da mu svaki taj komadic treba za neke njegove kreativne tvorevine iz mašte. Al uspili smo se dogovorit da cemo pokusat, pa bar dio slozit po uputama. Javim kako je proslo.

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Aleks ako nudiš legiće moji su klinci uvijek za to

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    usput moj najveći voli sakupljati kamenje imakolek iju od 200 kom, označeni brojevima, od kud datum i slično, to ovih dana mora sortirat nanovo po muževoj direktivi

  24. #74
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ubit cu se koji ste vi sakupljaci! Ja proslijedjujem u roku od godine dana...
    Ali sad za dijete dosta toga ne kupujem vec dobim ili kupim rabljeno i tako barem imam osjecaj da ne podlijezem teskom konzumerizmu. I stvarno, ako imate igracaka tipa neko mehanicko sklapanje i rasklapanje a da prodajete ili poklanjate, molim vas da mi javite.

  25. #75
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam hrčak. Srećom naletim na ovakvu temu, pa se malo trgnem. Lani sam pobacala gomilu šalica, nakon što sam to ovdje pročitala
    A muž bi sve bacio. No, nakon što sam par puta upala u pravu tugu s teškim plačem kad mi je bacio neku stvar, više se ne odlučuje na isto, bez konzultacije samnom. Znam, sve znam. Ali...
    PS igračke iz Kinder jaja=gomila. :lol:
    imajte na umu, što je nekom smeće,drugom je blago...ajde malo pogledaj po E-bayu,znaš ti koje se cijene kreću za neke starije figurice,ostala sam šokirana!

    bilo bi super da i kod nas ima tih yard/garage sale po ulicama i kvartovima,samo bi hrčci utopili 2 stvari a zauzvrat doma došli sa 3...

    MM u garaži drži jedan motor koji nije u voznom stanju već 6-7god,nakon što sam ga gnjavila i gnjavila da ga se riješi oglasio ga na Njuškalu i lik iz Slavonije se odma javio da će ga kupit i onda ga je zvao da se predomislio... za par godina će to biti oldtimer,nema ih puno u Europi pa MM planira jednog lijepog dana obnoviti ga (problem je jedino što su rezervni djelovi skupi i teško ih je nabaviti) pa prodati i kao nešto zaraditi....bumo vidjeli kad će on za to naći vremena....

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo to riješili tako da smo prestali ici u velike kupovine. I svaki dan idemo u najblizi ducan - to nam je Lidl. I stvarno se osjeti.
    I ja sam hrcak, ali djecje stvari micem, a i svoje koje nisu citave.
    Ali ja sam isto hrcak - cuvam boce, staklenke, vrecice razne, papire, uspomene, pisma, razglednice, ma svasta nesto. Ali i recikliram
    zanimljivo,mene velike kupovine spašavaju, 1x tjedno i onda ciljano ako nešto prifali...da idem svaki dan baš bi onda imala viškova....
    mada ja uvijek u špajzi imam zaliha jer dosta kupujem on-line pa mi se ne isplati radi poštarine svako malo naručivati...u fridgu je uvijek 2-3kg pancete, u špajzi razna LCHF brašna,orašasti...ali trošim,nije da stoji....

    i mene emocije/uspomene priječe baciti neke stvari no onda čekam dan kad sam baš in the mood i krenem bacat,baš budem nemilosrdna i kažem:ma koji sam kuki ovo uopće čuvala....da imam manje prostora više bi stvari dosada bacila...

    e,imam veeeliku kutiju punu plišanaca,neki i sa etiketom...bolnica/pedijatrija ih ne želi,vrtići isto žele didaktičke igračke,kud ću s njima? žao mi uvaliti ih u onaj kontejner za reciklažu a ne želim ih nikome poklanjati (ono djeci prijatelja za rockas) jer ne bi ni ja to voljela dobiti,stvarno mrzim te sakupljače prašine!
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 09.01.2016. at 11:26

  26. #76
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ljeto 2009 i prekooceanska selidba... cista katarza. Tridesetikusur godina je stalo u oet kofera. Mogla sam vjerojatno i manje, ali bilo mi je pomalo glupo bacati odjecu koju sam nosila i slicno. Ostavila sam kod mame brdo knjiga, nesto fotoalbuma koje zelim prebaciti nekako ovamo, a ostalo su salice i raznorazne uspomene koje mi zapravo uopce ne trebaju.

    A ovdje... stalno cistim, poklanjam ili bacam, ali skuplja se sve i svasta. Nosiva roba ide u thrift stores iliti dijelim u dobrotvorne svrhe, viska namjestaja nemam, tu sam najstroza. Igracke i djecja odjeca me najvise tlace. Brdo sam podijelila, dio prodala, a jos imam toliko da grcamo u tome.

  27. #77
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Kako ja živim s hrčkom, imam taktiku da nešto sakrijem, ako to ne traži - bacim. Imam dojam da ću se osloboditi gomile tek kad se budemo selili. Sad mu sve treba i "šteta je". Ili najnovije : "Tu robu i stare uniforme će donirati vatrogascima kad otputuje u Afriku" . Aha. Pod uvjetom da uzme jednog klinca sa sobom. A to neće nikada.

  28. #78
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    PS igračke iz Kinder jaja=gomila.
    ovo nisam ni spominjala
    2 ormarića prepuna
    deseci kompletnih serija od prije 12-20 godina
    naše i talijanske
    2 diorame
    ti su ormarići bili pod ključem, jer mi je dijete samo gubilo dijelove, zapravo nemam ni jednu seriju skupljenu od kada se ona rodila, a što i imam figurica često nisu kompletne
    dijete mi uništilo igru

  29. #79
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Prije sam ih znala ostaviti u zgradi pa nek si uzme tko hoće. Međutim, kad sam ih neki dan nosila dolje, srela sam susjedu koja je rekla da ih dam njoj - jer njen sin skuplja stari papir! Mislim, koje svetogrđe! Rekla sam da bih rađe da ih netko pročita. Onda sam poslala mail Gradskjoj knjižnici i saznala da oni primaju donacije. Odnijela sam im već dio, dio još slijedi, ostatak ide mami i frendicama.
    Mi nosimo u knjiznicu, postoje dvije opcije: primaju u donaciju knjige kojih nemaju (ili nemaju u dovoljnom broju) a za ostale su pripremili ormaric na koji ih mozes odloziti pa ljudi uzmu.

    E. je stekla naviku svoje tako redovito ostavljati, svaki put se razveseli kad vidi da ih vise nema na ormaricu.

    I zaista se nadam da ne idu u stari papir. Slazem se, svetogrdje!

  30. #80
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    x

    dijete mi je na zimovanju

    ušla sam u njenu sobu s namjerom da ću nešto raščistiti

    stajala na sred sobe (jedino tu i ima mjesta za stajati)
    i izašla
    ja to nemrem dati
    puna, puna ladica ona duboka od flexa kreveta lego duplo
    ona se s tim neće više igrati
    ja to nemrem dati dalje
    ogromna kutija puna schleich životinja
    a još se po policama vuku ogromni setovi običnog lega
    2 ladice su pune plišanaca
    knjiga mali milion
    cijela ona disney kolekcija, cijela kolekcija disney onog učenja engleskog
    ja to ne mogu dati
    a dijete se guši

    o odjeći koju je prerasla, a koja zauzima cijeli ormar neću

    ne nudim ništa, samo se žalim

    Isto kod nas.
    Isto!
    Ali ne samo da je meni žao, već je i njoj.
    Povremeno se i igra s Legom i Schleich figuricama, ali ostalo stojiiii.
    Za poludit!

  31. #81
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

  32. #82
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nosimo u knjiznicu, postoje dvije opcije: primaju u donaciju knjige kojih nemaju (ili nemaju u dovoljnom broju) a za ostale su pripremili ormaric na koji ih mozes odloziti pa ljudi uzmu.
    i u nasoj knjiznici ima kutija za ostaviti/slobodno uzeti knjige


    par svojih knjiga sam i donirala knjiznici, bili su veseli

  33. #83
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nosimo u knjiznicu, postoje dvije opcije: primaju u donaciju knjige kojih nemaju (ili nemaju u dovoljnom broju) a za ostale su pripremili ormaric na koji ih mozes odloziti pa ljudi uzmu.

    E. je stekla naviku svoje tako redovito ostavljati, svaki put se razveseli kad vidi da ih vise nema na ormaricu.

    I zaista se nadam da ne idu u stari papir. Slazem se, svetogrdje!
    Meni su rekli da sebi zadrže one koje su više tražene ili u boljem stanju od njihovih, dio stave u košaru sa besplatnim knjigama koje si ljudi mogu uzeti, a dio šalju na otoke i u staračke domove.

    Sad mi je žao svih onih koje sam prije ostavila u zgradi jer se pitam jesu li završile u starom papiru. Da sam barem prije pitala knjižnicu hoće li ih.

  34. #84
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    ... Moji npr imaju svatko jednu policu s odjećom u ormaru, + jedna zajednička polica za vansezonsku robu i što visi među kaputima. Dovoljno im je. Ja živim s odjećom koja stane na 2 police (majice, hlače, suknje, donji veš i sl) + mm i ja dijelimo jednu sa sportskom odjećom. I još kaputi i par košulja na vješalici. Posteljine imam po dva seta, iako zbog sušilice mogla bi realno i s jednim, ručnici isto 2 seta itd...
    Aaaaaa . Kad bih ja bar tako mogla... Kod nas je to valjda puta pet, sve mojom krivnjom. Prije par dana me jedna forumašica koja je od mene nešto kupovala na burzi pitala kad li je moj sin stigao iznositi te krasne košulje koje prodajem... u tome je stvar - nije ih stigao iznositi .
    Takva sam, uvijek svega moram imati ne samo dovoljno nego i rezervu - odjeću, tanjure, kozmetiku... Dobijem valjda napad panike kad skužim da sam potrošila svu rižu a u šupi nemam rezervni paket. Smiri me jedino pogled na pet paketa tjestenine, 9 kila praška i dva omekšivača - tu bar neće usfaliti.
    Kad se već nečeg moram riješiti, onda gledam da to ide nekome tko to može i želi iskoristiti, ili recikliram (stara potkošulja postane krpa, čarape su idealne za mazati kožne jakne, torbe i cipele vazelinom). Da JA nešto bacim, to stvarno mora biti istinski neupotrebljivo.

  35. #85
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    teddy od danas lakše diše , a i ja počinjem rošadu po svojim ormarima . već sam puno toga maknula, no sigurno ću sad naći još nešto .
    a i dijete je našlo nešto viška (ona ponekad ima sindrom hrčka ).
    Posljednje uređivanje od sorciere : 09.01.2016. at 20:35

  36. #86
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    teddy od danas lakše diše



    (Uskoro ti počinjem slagati novu pošiljku. Kaže MM da se jedva vidi razlika u količini stvari. )

  37. #87
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni baš drago što sam našla ovu temu :inspiracija:

    Ja sam iz obitelji teških hrčaka, naslijedila sklonost, borim se sa tim.
    Udana za teškog bacača svega, taj bi i mene bacio u kontejner da uspijem zaleći negdje dulje od 20 minuta.
    Od kad su djeca nadošla nisam našla vremena za velika polugodišnja čišćenja ostave, vešeraja, kutije ispod kreveta.
    Odjeću manje više rješavam.
    Skupila mi se poprilična hrpa dječje opreme koju ne stignem poslikati za prodaju... Sve se nadam da će netko bliži zabebiti pa da i to poklonim

    Btw ima li tko kojim slučajem pokvarenu Fisher Price knjigu za sveznalice? Treba mi poklopac za baterije, muž ga bacio jer je par sati stajao na pultu :što reći :

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i u nasoj knjiznici ima kutija za ostaviti/slobodno uzeti knjige


    par svojih knjiga sam i donirala knjiznici, bili su veseli
    Kod nas ima i u kulturnom centru polica s knjigama za kvartovsku razmjenu. To je ok za beletristiku. Višak stručnih knjiga obično ponudimo u antikvarijate ili susjedu koji ih prodaje nedjeljom na Britancu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.01.2016. at 21:13

  39. #89
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Meni najveci problem emoyivna vezanost uz heklani prekrivac koji mi je pok.baka u doti dala, vezena posteljina, milion tabketica heklanih i tome slicne stvari... kako da to bacim a znam da necu upotrijebiti

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    Meni najveci problem emoyivna vezanost uz heklani prekrivac koji mi je pok.baka u doti dala, vezena posteljina, milion tabketica heklanih i tome slicne stvari... kako da to bacim a znam da necu upotrijebiti

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
    Zasto bi to bacala? To pospremi i cuvaj. Imam i ja takav miraz, stoji spremljen u ormaru. Mozda mu jednog dana smislim prenamjenu i upotrebu. Ako ne , pricati cu djeci o prabaki i pokazati radove.
    imam uvijek more druge krame koju mogu baciti , u koju je ulozeno puno manje ljubavi u truda. ( igrace iz restorana brze hrane, hlace koje ne nosim, sude koje ne koristim, i tako...)

  41. #91
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku



    (Uskoro ti počinjem slagati novu pošiljku. Kaže MM da se jedva vidi razlika u količini stvari. )

    ojoj... sljedećih tjedan dana niš ne primam ... još nisam sve ni izvadila iz auta ...

  42. #92
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ojoj... sljedećih tjedan dana niš ne primam ... još nisam sve ni izvadila iz auta ...
    Bez brige, neće to baš tako brzo.


    Sjetio me onaj post o Snoopy igračkama da imam jednog (preko 20 godina starog, a još sa etiketama) plišanog Snoopy-a na navijanje koji vrti glavu i svira "Over the rainbow". Iskopam ga danas i razmišljam da li da ga se riješim, pitam MM-a da li ga se sjeća, a on na moje zaprepaštenje kaže: "Da. I nikome ga ne daš."

  43. #93
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nemam nikakve savjete, samo cu kukati... ja sam nepopravljivi hrcak. Samo dovlacim nove i nove stvari. Valjda necu zavrsiti kao ljudi iz tv-emisija. Jos nisam na tom nivou. Ali da imam more stvari koje su koristene jednom, ili nikad, ili prije deset godina, imam

    Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku

    Btw ima li tko kojim slučajem pokvarenu Fisher Price knjigu za sveznalice? Treba mi poklopac za baterije, muž ga bacio jer je par sati stajao na pultu :što reći :


    Posudiš mi ga na dva dana?! Da nas riješi svih viškova.

  45. #95
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Visak stvari (odjecu, obucu, knjige, igracke, ukrasne predmete i razni nakit) koje su u pristojnom stanju moze se darovati i nekoj od FB Aukcija za pse ili mace, time se pomaze udrugama koje se bave pomoci zivotinjama da lakse podmire veterinarske troskove (lijecenje, cijepljenje, cipiranje, steriliziranje), plate smjestaj i cuvanje za sve veci broj napustenih i na ulicu izbacnih zivotinja, spase iz sinteraja one pse kojima se blizi rok od 60 dana, nakon kojeg uglavnom bivaju eutanazirani, pomoci bolesnim, napacenim i izgladnjelim psima izvucenih iz romskih naselja. Namjena prikupljenih novaca prodajom predmeta doniranih na tim aukcijama je nadasve plemenita i za njuskice spasonosna.

  46. #96
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ljube, hvala na info. Deke i pokrivače kojih smo se zasitili sam davala u azil. Ovo za aukciju mi je novost.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    Meni najveci problem emoyivna vezanost uz heklani prekrivac koji mi je pok.baka u doti dala, vezena posteljina, milion tabketica heklanih i tome slicne stvari... kako da to bacim a znam da necu upotrijebiti

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
    Ja bih po ovom kriteriju mogla otvoriti muzej rukotvorina. Moja jedna baka je šivala posteljine, pa sam jeenu garnituru odbijelog damasta s caknima dobila još dok sam studirala. Druga baka i prabaka su vezle, štrikale i heklale. Mm isto ima u obitelji bake i prabake koje su vezle i čak čipkale. To ne znam, pa mi je to dragocjeno. Te stvari čuvam, ali u vikendici, da nije na putu u stanu.

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i tako, ja pred tri kralja počela čistit ljekove, kreme i sl. , nabralo se za cijelu bila vreću ( onu plastičnu veliku za kupovinu), i to danas odnesem do reciklažnog dvorišta, veli mi čovo imate malo viška lijekova?

  49. #99
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i tako, ja pred tri kralja počela čistit ljekove, kreme i sl. , nabralo se za cijelu bila vreću ( onu plastičnu veliku za kupovinu), i to danas odnesem do reciklažnog dvorišta, veli mi čovo imate malo viška lijekova?
    I kaj si mu rekla?

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ništ da sam malo čistila doma, pito me dal sam malo zela i u apoteci?

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •