Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Koji su vaši ispušni ventili

  1. #51
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Trčanje, trčanje i opet trčanje. Kad sam bolesna, kad ne spavam, kad sam tužna, kad sam sretna, kad sam pod stresom, kad nisam... S društvom ili sama, sa slušalicama ili bez, ujutro ili navečer, na +35 i na -10, po kiši i snijegu... nikad me nije iznevjerilo, uvijek se bolje osjećam poslije.
    Uglavnom, otkad trčim, preporodila sam se, psihički još više nego fizički.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno si mislim kako cu jednog dana na neko planinarenje ali ne vidim kako bih to mogla s malim djetetom, pa ostavljam za penziju.
    Naravno da možeš planinariti s malim djetetom
    Bila je i ovdje na forumu negdje tema o planinarenju s djecom, ima ona tema "šetnice i manje zahtjevni planinarski putevi", to uopće nije problem. Moj sin planinari otkako može samostalno sjediti, što znači od cca 8 mjeseci starosti, danas, s 11 godina, to je dio njegovog identiteta i uživa u tome koliko i njegovi roditelji. Doduše, MM je ponekad manje oduševljen kad vidi njegovu sklonost za veranje po stijenama i zasajlanim putevima

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Nista od navedenog mi nije ispusni ventil, nesto sto bi me smirilo. Ajde, ples mi daje krila, malo, ali skroz malo i rijetko poflertam ( nije da ja ne bi, al nema "materijala"), al kad sam zivcana, nista ne pomaze.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Lavko, vrlo rado i u troje, ak dodjes u Bec

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Imas sumu...mozes praviti neki stylish herbarij.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    I nemoras imati vremena svaki dan...par sati vikendom vec ispunjava.

  7. #57
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku

    Da ne moram raditi i imam novaca, volontirala bi ....
    to možeš i uz posao, i ne trebaju ti novci.
    ne mora biti nešto veliko, a ne mora biti ni dugotrajno. ne moraš biti u udruzi ni imati volontersku knjižicu. ponekad se traži nešto jednokratno (npr. Babe su tražile nekog za jedno popodne - ja sam uskočila). ili možeš sama osmisliti kome i zašto bi pomagala.

    odeš susjedu u dućan, prošetaš nečijeg pesa ako vlasnik ne može (npr. teško hoda, bolestan...) . ili možda jednom tjedno, ili mjesečno odeš u posjetu nekom tko nema nikoga (npr. u staračkom domu, a nađe se i u susjedstvu). ovisi što ti odgovara. sve je to volontiranje - a itekako te ispunjava.

    ili kreni od običnih malih stvari... ja (bez obzira koliko novaca imam) - uvijek kupim ulične svjetiljke od beskućnika, i malo s njima popričam. jer postoji period u mom životu kad sam i ja bila "nevidljiva" , i znam kako je...

    puno malih stvari te može inspirirati za neke veće.

    možda ovdje nađeš koju ideju: http://www.vcz.hr/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Sorci, imam ja relativno konktretne ideje sto bi ja, ali nisam tip za jednokratno i povremeno...sto es tice socijalnog angazmana, vise u stilu ili sve ili nista. Volim "uroniti" u takvo nesto i onda bi me " trazilo" das dam jos i jos, i vise i vise....
    I zato trebam novaca, da mogu cijelo vrijeme volontirati
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 08.01.2016. at 23:45

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Istekao edit.
    Sad vec radim nesto povremeno i jednokratno, al da imam vremena, radila bi nesto u nekoj organizaciji.
    No dobro, to bas nije neka ideja koja pomaze lavko.

    Lavko, jel ima neki dom za napustene zivotinje? Mozda mozete setati nekog peseka?
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 08.01.2016. at 23:54

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da možeš planinariti s malim djetetom
    Bila je i ovdje na forumu negdje tema o planinarenju s djecom, ima ona tema "šetnice i manje zahtjevni planinarski putevi", to uopće nije problem. Moj sin planinari otkako može samostalno sjediti, što znači od cca 8 mjeseci starosti, danas, s 11 godina, to je dio njegovog identiteta i uživa u tome koliko i njegovi roditelji. Doduše, MM je ponekad manje oduševljen kad vidi njegovu sklonost za veranje po stijenama i zasajlanim putevima
    Veliki potpis na ovo.
    Osim na zadnju rečenicu, jer je MD jednostavno oduševljen time.

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Moze jedno pitanje?
    Zato uopce treba se truditi imati ispusni ventil? Pa ili ga imas ili ga nemas. Nije to nesto sto nuzno moras imati, a jos manje je da mora biti korisno i smisleno.
    Meni ce trebati ispuni ventil od previse truda na ovoj temi.

    Nije kritika, samo imam dojam da se stvara pritisak kad se nesto "mora". A onda jos mora biti korisno, empaticno, ispunjavajuce, smisleno...
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.01.2016. at 10:12

  12. #62
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Šuma. Čim nisam dobro jurim u šumu.
    Bilo da odem planinarit ( sa djetetom), malo sjest i prodisat, bilo da odem šetat satima, uvijek izađem iz šume normalnija nego kad sam ušla.
    I ne samo šuma, opcenito priroda čuda radi za smirivanje, pa bilo to kopanje prstima po zemlji u tegli doma, u vrtu, bilo što samo da osjetim dodir zemlje.
    Posljednje uređivanje od Apsu : 09.01.2016. at 07:58

  13. #63
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Bitno ti je da se pomaknes prema necem sto te trenutni zanima, cim napravis taj prvi korak,skupis samopouzdanje i vidis da svijet doma nije propao, ideje ce same dolazit.
    Ja sam isla na tecaj gitare, jogu i sad pokusavam na tecaj ' starinskih rukotvorina' ( cipkanje, sivanje,strikanje itd.) sve je to trajalo ili traje jako kratko ali daje onaj osjecaj ispunjenosti da si nesto ucinila sama za sebe, sama ti za samu tebe i osjecaj je super jer vraca tvoj zivot u tvoju kontrolu. Pa ako ne valja, ne ispunjava itd. Krenes trazit dalje.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Osim fizičke aktivnosti, moje je iskustvo da opuštajuće djelovanje imaju i intelektualno zahtjevne aktivnosti - tipa igranje bridža, šaha,....., učenje stranog jezika s po mogućnosti drugačijim pismom - jer posve zaokupiraju misli i isključe te na neko vrijeme iz svakodnevnice, a ako ih voliš možeš lijepo uživati u njima.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moze jedno pitanje?
    Zato uopce treba se truditi imati ispusni ventil? Pa ili ga imas ili ga nemas. Nije to nesto sto nuzno moras imati, a jos manje je da mora biti korisno i smisleno.
    Meni ce trebati ispuni ventil od previse truda na ovoj temi.

    Nije kritika, samo imam dojam da se stvara pritisak kad se nesto "mora". A onda jos mora biti korisno, empaticno, ispunjavajuce, smisleno...
    Apsolutno se slazem! Ako lavko nema potrebu za hobijem, onda ga ni ne treba traziti, samo zato jer joj je muz rekao da bi ga trebala imati. Baviti se necim jer eto svi imaju neke hobije, pa moram i ja, nije bas ispunjavajuce .

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Lavko, a jel trebi treba nesto za opustanje ili nesto intelektualno?

  17. #67
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pa sad kad razmislim, i nije da ja imam silnu potrebu za hobijem. Vise sam pod dojmom tih savjeta muza i ostalih da ce meni biti super i bolje cu se osjecati ako nadjem ispusni ventil. A ja se osjecam cist ok (osim nekih bracnih trzavica, al to je under construction).

    Jedino sto bi me stvarno, stvarno opustilo i ispunilo je bas suma. I imam je u blizini. Uvijek idemo na odmor na more jer je mm vezan svim.mogucim vezama za more a jedne godine kada smo isli u brdo, bio je to odmor zivota.
    Nikada se nisam tako odmorila i opustila.

    Bas na fejsu imam prijatelja koji ide u tu nasu sumu...pitat cu ga kad ide i kako.

  18. #68
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    E pa onda cizme na noge! A mozes se uclaniti u gljivarsko drustvo...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Eto, rijeseno

  20. #70
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kontaktirala frenda. Moguce je da se pogubim u sumi, ali ima super ruta od 6-7 km. Mozda i ostanem tam

  21. #71
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    [QUOTE=lavko;2840069]Stalno si mislim kako cu jednog dana na neko planinarenje ali ne vidim kako bih to mogla s malim djetetomQUOTE]

    Kako ne. Mi oko kuce nemamo bas mjesta za voziti kolica, osim po cesti. Kupili smo preko njuskala planinarski ruksak za bebe (do 14kg).
    Posljednje uređivanje od suma : 09.01.2016. at 14:41

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Nakon 20 godina pauze, opet sviram klavir.
    Bojala sam se uopće početi i bilo mi je koma na početku kako sam zaboravila, a išla sam 10 godina u glazbenu. Ali evo u nešto više od 2 mjeseca sam se vratila skoro na staru razinu i predivno mi je. Svaki dan vježbam po 45 minuta i jedva čekam da dođem doma i sjednem za klavir.
    Inače trčim kad je lijepo vrijeme, al u tome nisam toliko disciplinirana.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 20 godina pauze, opet sviram klavir.
    Bojala sam se uopće početi i bilo mi je koma na početku kako sam zaboravila, a išla sam 10 godina u glazbenu. Ali evo u nešto više od 2 mjeseca sam se vratila skoro na staru razinu i predivno mi je. Svaki dan vježbam po 45 minuta i jedva čekam da dođem doma i sjednem za klavir.
    Joj, super mi je ovako nešto pročitati
    Ja sad imam novu pauzu jedno vrijeme sam se baš lijepo vratila u formu, a onda sam prestala. Neko vrijeme sam mogla sinu služiti kao kućni korepetitor, ali više ga ne mogu pratiti, prestigao me programom i tempom pa sam se prestala truditi, a zapravo bezveze.
    A klavir mi stoji iza leđa dok ovo tipkam

  24. #74
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    annvilli, super! meni je isto to bas drago cuti.

    ja sam gitaristica s podugim stazem nesviranja. tu i tamo nesto probam, sjecam se nekih skladbi iz osnovne skole :D ali bas bih se trebala posvetiti.

    mm je jedno vrijeme isao na tecaj i "trener" je bio onako... zgodan :D
    najbolje da se ja upisem :D

  25. #75
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 20 godina pauze, opet sviram klavir.
    Bojala sam se uopće početi i bilo mi je koma na početku kako sam zaboravila, a išla sam 10 godina u glazbenu. Ali evo u nešto više od 2 mjeseca sam se vratila skoro na staru razinu i predivno mi je. Svaki dan vježbam po 45 minuta i jedva čekam da dođem doma i sjednem za klavir.
    Inače trčim kad je lijepo vrijeme, al u tome nisam toliko disciplinirana.
    Joooj i meni je ovo super. Isla sam isto u glazbenu školu i svirala klavir i prošlo je isto 20 godina kako nisam svirala, samo što nemam gdje staviti klavir tj pianino, ali bi bilo super ponovno osjetiti tipke pod prstima

  26. #76
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 20 godina pauze, opet sviram klavir.
    Bojala sam se uopće početi i bilo mi je koma na početku kako sam zaboravila, a išla sam 10 godina u glazbenu. Ali evo u nešto više od 2 mjeseca sam se vratila skoro na staru razinu i predivno mi je. Svaki dan vježbam po 45 minuta i jedva čekam da dođem doma i sjednem za klavir.
    Inače trčim kad je lijepo vrijeme, al u tome nisam toliko disciplinirana.
    bravo
    i ja jako volim svirati, iako u zadnje vrijeme sve manje
    stvarno je prekrasan osjećaj, baš ponese

  27. #77
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    [QUOTE=suma;2840278]
    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno si mislim kako cu jednog dana na neko planinarenje ali ne vidim kako bih to mogla s malim djetetomQUOTE]

    Kako ne. Mi oko kuce nemamo bas mjesta za voziti kolica, osim po cesti. Kupili smo preko njuskala planinarski ruksak za bebe (do 14kg).
    Kak je s tim hodati? I kak je to za bebe? Ne buni se?

  28. #78
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Tesko. Haha. Salim se. Ok je, malo teze nego dok nemas nista na ledjima. Mi smo prije planinarili pa sam navikla na teret na ledjima.
    Nasa se nije bunila, uzivala je. Kad je pocela hodati sama bi pokusavala sjesti unutra, kao idemo...
    A sad da li djeca sjede pravilno u tome, ne znam. Mi smo se vodili rijecima jednog fizijatra, a on mi je rekao: Samo marama u koljevka (?) polozaju je ok. Nosiljke gdje su djeca prema roditeljima nisu ok jer djeca stalno okrecu glavu da vide sto se napred desava pa umaraju kicmu, gdje gledaju naprjed nisu ok zbog kukova (?). Mozete nositi djete u bilo cemu ako to nije svaki dan i ako nije jako dugo...

  29. #79
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja planinarim s malim u mei taiu na leđima. Sad ima oko 13 kg i polagano mislim da ćemo na proljeće završiti takvu avanturu ako se još zdeblja jer mi je postao težak.
    Mi stvarno često idemo na put po šumi, on sjedi iza sa blaženom facicom i uživa, nikad se bunio nije

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo našeg nosili u tom ruksaku od nekih 8 mjeseci do cca 3 godine. Po kilaži bi on stao u njega i nakon 3. rođendana, ali tad smo ga htjeli priviknuti na to da više sam hoda.
    Nikad se nije bunio na ruksak, bilo mu je baš dobro unutra, često bi i zaspao.
    Da je takav ruksak težak, jest, ima metalnu konstrukciju, pa još dijete unutra... kod nas je MM odrađivao taj dio posla, ja ga ne bih mogla nositi.

  31. #81
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mi smo u tom ruksaku nosili klince od nekih sedam ili osam mjeseci. On se da nemjestiti za bebace isto kao i za malo vecu djecu.
    Moji ispusni ventili su vjezbanje i citanje.

  32. #82
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pilates 2 x tjedno, nekoliko puta na mjesec kuglanje, fešta s društvom, razgovori s jednim dobrim sugovornikom,.... Viber (opušta me).

  33. #83
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad puknem vicem i tako se oslobodim stresa. vicem na koga naletim. ponekad kad sam sama vicem i tad.

    a za opustanje paaaaa volim otici u kino, setati gradom i malo vjezbati.

  34. #84
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    forum i masaza
    a planiram i neki pilates, jogu...nesto mirnije za opustanje

  35. #85
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Pokrećem temu za majke koje su prepopterećene obavezama - vjerujem da smo sve tu negdje, ali koje svejedno imaju nešto što ih dodatno veseli, nešto što rade u slobodno vrijeme a da se ne tiče samo0g djeteta, muža, kućanstva...meni je dosta ljudi reklo kako si moram naći ispušni ventil, jer to je za moje dobro. Muž ima svoj i zna prigovoriti kako ja nemam hobije, kako me ništa ne zanima, a ja ne znam kada bih još i to stigla...a opet možda stvarno trebam neki odušak od svega. Ali što i kako i kada? Probala sam s vježbanjem, nije to za mene, to je za zdravlje ali nije da me ispunjava.

    Imate li neki svoj ispušni ventil? Što radite? Koliko često? Kako ste to ugurale u raspored?
    1. Nedjelja - obožavam taj dan. Dan nam započinje kratkom jutarnjom misom i onda laganini šetnja, kavica, ručak kod roditelja, spavanje cijelo poslijepodne, pa opet neka zajednička aktivnost... Na taj dan mobitel gotovo niti ne gledam, potpuno sam isključena od vanjskog svijeta... i naspavana

    2. Druženje s prijateljicama, kakvo god i u kakvom god obliku. Obično začinjeno s pokojom kapljicom alkohola

    3. Šetnja/vježbanje. Najviše volim šetnju predvečer, u sumrak, taj me prizor opušta.

    4. Gledanje Prijatelja navečer prije spavanja, u krevetu. Dobro se nasmijem i zaboravim na brige.

  36. #86
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A ja sam skuzila da mi je forum isto opustanje. Dodje mi ko cavrljanje. Ne znam jel to dobro il.lose.

  37. #87
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam skuzila da mi je forum isto opustanje. Dodje mi ko cavrljanje. Ne znam jel to dobro il.lose.
    Dobro! Volim Rodin forum!!
    I da, čitaj Pavličića ( o njemu si pisala na prošloj strani, zar ne? ). Meni je on super.
    Čitanje...najbolja stvar na svijetu. Sa knjigama živim, kuham, idem u wc, idem spavati, čekam redove..s knjigom si u još jednom svijetu, pa ti je ovaj pravi nekako lakši.

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam skuzila da mi je forum isto opustanje. Dodje mi ko cavrljanje. Ne znam jel to dobro il.lose.
    Dobro je dokle god ne trošiš previše vremena na to. Meni je forum zamjena za žensko društvo koje mi inače u stvarnom svijetu nedostaje.

  39. #89
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro! Volim Rodin forum!!
    I da, čitaj Pavličića ( o njemu si pisala na prošloj strani, zar ne? ). Meni je on super.
    Čitanje...najbolja stvar na svijetu. Sa knjigama živim, kuham, idem u wc, idem spavati, čekam redove..s knjigom si u još jednom svijetu, pa ti je ovaj pravi nekako lakši.
    To je najljepša stvar kod knjiga, ali meni je, recimo, još od prve trudnoće strašno opala čitalačka koncentracija. I to mi baš fali, onako, da se mogu potpuno uživjeti u knjigu, uživati u tom drugom svijetu..

    Ipak, natjeram se barem 2-3 stranice dnevno pročitati, iako svaki put moram pogledom preletjeti po prijašnjim stranicama da se prisjetim tko je tko i što se zbivalo...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •