Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: svasta nesto....

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno svasta nesto....

    Pozdrav, imam dvije curice,godinu dana razlike, mladja ima 8 mjeseci i jos uvijek ju dojim. Problem je sljedeci, zadnjih 2-3 mjeseca malo po malo pocele su mi se dogadjati takve senzacije po cijelom tijelu da ne znam od kojih pretraga bih pocela. Anemicna jesam (fe 5, pijem heferol mada ima dana da ga i preskocim jer jednostavno zaboravim) , konstantno sam umorna, toliko da ne mogu speglati ves jednom tjedno, jedva skuham rucak. Ujutro kad se probudim bole me sve kosti u vratu, ramenima a i naprijed u prsima. Glavobolje su me pocele redovito hvatati, prosli tjedan i pol konstantno svaki dan, i to u isto vrijeme, oko 6 pa nadalje. Po noci je ok. Jos jedna stvar koja me najvise muci/zivcira je osjetljivost na svjetlost. I to ne na sunce nego bas na umjetnu i pogotovo navecer,tako da jedina opcija mi je pogasit svjetla po kuci. I to ne prestaje, javlja se svakodnevno. Dalje, u zadnjih par dana pocelo mi je katkad ubrzano kucati srce, neki dan sam opet dobila zastoj mlijeka i naravno temperaturu/groznicu i bila cijeli dan u krevetu do navecer kad sam izasla samo do auta jer smo morali ici nesto obaviti. U autu mi je dosao uzasan nalet vrucine, pa stezanje u prsima i hladan znoj i to je trajalo cca 8-10 min. (nekad znam imati napade panike , ali bez stezanja u prsima tako da ne znam jel to bilo to ) , hipohondar sam postala totalni u zadnjih par mjeseci, na svaku bol ili senzaciju ja si dijagnosticiram neku tesku bolestinu, (jos naravno simptome upisem u google, pa si mozete mislit sta mi izbaci), uglavnom, pretjerano sam zabrinuta za zdravlje , i to me pocelo ometati tako da sam pocela slabo izlaziti iz kuce, nemam volje za nista, ne znam da li je to posljedica anksioznosti ali ovi tjelesni simptomi nisu na psihickoj bazi kao sto se cini, nego mi se to stvarno dogadja i ne znam otkud da pocnem. Nadam se da ce neka od vas imati neki dobar savjet jer vise tak ne mogu, cure me trebaju, a ja se osjecam ko 100% tni invalid.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Počni od svoje obiteljske liječnice (ili liječnika). Oni znaju od kuda krenuti, bez brige.

    A tebi bi pomoglo da se odmaraš što više možeš, da redovno jedeš, da paziš da uzimaš dovoljno kvalitetnu hranu u kojoj ima svih hranjivih sastojaka. Svaki dan pojedi jednu bananu ( ako možeš ). Nemoj zaboraviti piti oko dvije litre tekućine na dan, najbolje vodu, čaj, a može i bistra juha.

    Posve je jasno da si umorna, umorna, umorna . Vjerojatno je to uzrok mnogih problama.
    Usput, ne peglaj, samo slaži, peglat ćeš kad porastu.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vidi u kojem položaju spavaš napose ako je mala stalno s tobom, jel imaš zabačenu ruku oko nje?

  4. #4
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Beti hvala na savjetima, pokusat cu ih se drzati! Problem i je tu tome sto cesto i preskocim koji obrok, a i vode puno ne pijem, tako da to svakako moram promijeniti!

    Jelena- cura spava samnom i kako se cesto budi po noci za dojenje, ja sva u polusnu uvijek se oslonim na ruku, vrat mi je pogrbljen i tak to traje vec duuuugo, tako da sam si s tim i vratnu kraljeznicu sigurno zeznula.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Beti hvala na savjetima, pokusat cu ih se drzati! Problem i je tu tome sto cesto i preskocim koji obrok, a i vode puno ne pijem, tako da to svakako moram promijeniti!

    Jelena- cura spava samnom i kako se cesto budi po noci za dojenje, ja sva u polusnu uvijek se oslonim na ruku, vrat mi je pogrbljen i tak to traje vec duuuugo, tako da sam si s tim i vratnu kraljeznicu sigurno zeznula.
    Probaj bebu staviti u krevetić koji stoji odmah kraj tvog kreveta, tako da ju možeš dodirnuti i pomaziti bez ustajanja. Tvojoj djeci ne treba mama invalid. A bome i sama sebi trebaš zdrava. Nema 2 mjeseca, jedan noćni podoj mogao bi biti čisto ok za dobru svrhu.

  6. #6
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Vec sam joj probala ukinuti nocne podoje, ali bezuspjesno. Ne budi se sad bas 10 puta, 3 puta najvise ali nece zaspati bez cicanja. Stvarno ne znam vise kaj bi, vecinu dana sam sama s njima, da sam zdrava, ne bi mi to predstavljao nikakav problem, ali ovako,tesko je. Vidjet cu jos par dana kakvo ce biti stanje, pa ako ostane ovako, otici cu do doktora, jer stvarno mi je sve to nepodnosljivo, samo da saznam koji je primarni problem od kojih nastaju svi ti simptomi, odmah cu si skinut bar psihu sa dnevnog reda. Mada sa svim tim simptomima, tesko da ce dijagnoza biti brza. :@

  7. #7
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni se sve ovo događa još uvijek a malena mi ima 2 godine. Strašno sam umorna, smeta me svjetlo, bole me svi zglobovi, nekad mi se sve ljulja pred očima..kad pišeš kao da opisuješ moje stanje

    Imam hipotireozu,PCOS, povremenu anemiju i dg, anksioznosti. UZ sve to i kroničan umor koji majčinstvo donosni, smatram da se dosta dobro nosim sa svime

    Beti je dobro napisala, prvo liječnik opće prakse pa onda dalje.

    I ne brini, nisi jedina

  8. #8
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    E vidis nanimira, dobro si me podsjetila da provjerim stitnjacu, jer izmedju svega ostalog imam dosta simptoma hipertireoze.

    Ajde, puno mi je lakse kad znam da nisam jedina koja ima takve probleme

  9. #9
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    I jos da dodam... prije sam bila malo je reci hiperaktivna, cak i par dana nakon prvog poroda ne bi mogla biti u kuci ni sat vremena na miru, kave, setnjice sa starijom curkom, shopping, izleti, ma stalno neki mooving... A sad, ne mogu sjediti na kavi 10 min jer se sva unervozim, o shopping centrima i ducanima da i ne govorim. Ako dodamo k tome i ove sve, simptome, stvarno me to psihicki ubija. Vec sam u ova dva mjeseca prezivjela par mozdanih, dvije tri aneurizme, tumor na mozgu i pokoji infarkt. I tako iz dana u dan. Ah.... Mozda je to sve posljedica i moje mladosti (24 mi je tek) , pa mi je to sve naglo doslo, dvije trudnoce prakticki zaredom, odjednom tolika briga, odgovornost i sve sto ide uz to. Dosad sam ja to sve mogu reci savrseno hendlala, uvijek kuca blista, ves opran,ispeglan, rucak skuhan na vrijeme,na kraju dana opet sve blista kao da djece i nema u kuci... Pa se valjda moras nekad slomit. Ali kao sto sam rekla, kad odem kod doktora i obavim osnovne preglede bar cu biti psihicki mirnija, samo se zelim vratiti na staro i uzivati sa svojim curkama!

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Meni je bilo rješenje uzet jastuk iz dbevnog pa sam bila u nekom polusjedećem stanju a ne ležećem,tomijebilo superta kičmu,moj klinac jedizadnjeg cical po noći, prestal s malo manje id 3 god, tek ovegodine počeo spavat jer mu je dernatitus malobolje,sad spava sam ukrevetu, osimuspavljivanja, napokon i ja imamjastuk samozasebe, kupila u konzumu na akciji neki anatomski i leži mi

    Klinac miima 5.5 godina
    Usputkajimaš za delat ponoćina webu? Spavaj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.01.2016. at 09:41

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Umor, zglobovi, preosjetljivost na svjetlo - svakako iskljuciti autoimunu podlogu. Makar vam lijecnici rekli da pretjerujete.

  12. #12
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    meni ta umjetna svjetla strašno smetaju od kad sam rodila, vjerujem da je to od umora

    uglavnom mi se bolovi u zglobovima pogoršaju ako se dovoljno ne krećem.

  13. #13
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    A vjerujem i da mi je dio problema u vratnoj kraljeznici, cesto me pocne boljeti vrat pa mi se pocne siriti i po glavi, lijeva ruka me zna boljeti, pa kao neko pecenje/zarenje u vratu i po kljucnoj kosti.... Ujutro kad se probudim bole me sve kosti u gornjem dijelu tijela. Mislim da bi svakako trebala poceti od vratne i stitnjace. jooooj izludit cu vise!

    Nanimira- i meni je to sa svjetlom poceli nakon drugog poroda. uf, to me najvise od svega zivcira i smeta, da nema toga, bilo bi sve kak tak podnosljivije. A mislim si mozda bi moglo biti i od suhog oka, cesto buljim u mob izbliza kad ju dojim, pa citam novine ili sam na forumu. Mozda da probam sa kapima ?

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Umjetne suze su super. Probaj. Ja koristim systane monodoze, tako da ne moram baciti na pola potrošenu bočicu. Pitaj u ljekarni. Inače, suho oko je čest simptom smetnji u radu štitnjače. Najbrža provjera su hormoni štitnjače. Za to ti ne treba spec.pregled nego samo uputnica u laboratorij.

  15. #15
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Hvala Peterlin, bas cu pitati za te kapi. A sto se stitnjace tice, otici cu privatno u laboratorij, pa cu izvaditi hormone odmah u pon! Hvala vam svima na savjetima i iskustvima, javim kako je proslo!

  16. #16
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja sam snimala vratnu kraljeznicu zbog povremenog osjecaja ljuljanja i propadanja i ispalo je da se okostila na nekom kraljesku i da mi to stisce zivac koji onda izaziva sve te senzacije. Meni je bilo lakse jer sam saznala da nisam smrtno bolesna... terapija su vjezbe, masaza, struja, magnet...al nisam jis isla, ne stignem.

  17. #17
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Nanimira, mislim da i moj problem lezi najvise u vratnoj, ali moram cekati da mi doktorica dodje sa godisnjeg, pa da mi da uputnicu za rtg. Nakon kaj mi je jucer opet bilo uzasno lose (glavobolje, vrtoglavice ) odlucih danas ici u lab izvaditi krv. Krvna slika ok, nije najbolja a nije ni losa, doktor koji mi je dao nalaze samo je rekao da se zeljezo odrazilo na krvnu sliku. No, hemoglobin u granicama normale, ali ja pametnjakovic nisam trazila zeljezo , da vidim jel mi se sta podiglo od heferola, mada ga nisam jos cijelog ni popila. Nego, recite mi posto pijem heferol + vitamin c, normalno mogu piti i prenatal ? Pitam, jer znam da u prenatalu ima zeljeza, pa da ne bi mozda bilo previse toga svega ? Mozda glupo pitanje, ali pitam najvise zbog dojenja, ne volim se kljukat sa kemijom, ali kad se ne mogu sredit prirodno, kaj se mora, mora se.

  18. #18
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Zaboravih, jos sam na sve to dobila i gljivice, (pretpostavljam od pada imuniteta ) i divno mi je

  19. #19
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    pitaj si za tu kombinaciju u ljekarni ili doktoria, jer je moguće da ćeš imati želučanih problema. a gljive ( vražje) riješi vaginaletama.

  20. #20
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pa da, tako i budem!

  21. #21
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo mene sa hitne drugi put ovaj tjedan. Prvi put dobila injekciju voltarena (sljedeci dan bila ko bebica ) , a ovaj put recept za brufen od 600. Dakle, danas i jucer od jutra takve vrtoglavice da sam cijeli dan provela u krevetu , a predvecer pocne uzasan pritisak u vratu (sa straznje strane) koji s vremenom pocinje boljeti. a onda se pocne siriti na potiljak i na koncu na cijelu glavu. Uzas. Bila sam kod dr opce prakse, ona kaze ma to je od vratne kraljeznice i pij neofen ili voltaren. Ali to sve mene toliko boli i smetaju te vrtoglavice da ne mogu uopce funkcionirati. to znaci da cijele dane lezim u krevetu jer se bojim dici od tih vrtoglavica. Mislite li vi da je tu vratna kraljeznica u pitanju ? Mislila sam sutra otici na rebro na hitnu da mi sve to detaljno pregledaju , ali cure su mi jos bolezljive (a mladja doji na zahtjev jos uvijek) i tesko mi ih je ostaviti. Alo stvarno ovako vise ne mogu , zlo mi je kad se sjetim da cu se opet sutra probuditi sa vrtoglavicom i tim bolovima koji slijede tokom dana.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jesi li probala polusjedeće spavanje?

  23. #23
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Nisam, ali nemam kaj izgubit ako probam. danas mi je malo bolje kaj se tice bolova ali vrtoglavice su jos tu, katastrofa.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Saosećam. Imam problema sa vratom, glavoboljom i vrtoglavicom slično kao i ti ovih dana. Probaj i neki preparat magnezijuma, ako već ne piješ, ne može da škodi. Ja se razgibavam svako jutro vežbama, ali moja deca nisu više tako mala, pa stignem to . Osim toga, čini mi se da ima i nekih viroza koje mogu između ostalog izazivati i glavobolju, baš u vratnom delu. Jesi li merila krvni pritisak, moj je inače nizak, a kažu da je i to čest uzrok vrtoglavica...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, ali nemam kaj izgubit ako probam. danas mi je malo bolje kaj se tice bolova ali vrtoglavice su jos tu, katastrofa.

    Ja mislim da bi mogla biti vratna kraljeznica. Moja mama ima trenutni slicne probleme, ali jos nije krenula u rijesavanje jer nisu toliko opaki ko kod tebe.
    Za instant rijesenje bi mozda mogla odglumiti migrenu +povracanje, koja je pocela sa bolovima u vratu da dobijes infuziju, pa si poslije opet ko nova dok ne pocne ponovo.
    Nadam se da ne lupam gluposti, tu u austriji se dobivaju infuzije. Injekcije, cini mi se, samo kad se nesto uklijesti.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A kakje curama?

  27. #27
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Cure su hvala Bogu ok, bili smo kod doktorice u petak, ona kaze da je neka virozica, mirovati doma, i bit ce sve ok. Teperaturu nemaju od jucer popodne kad sam im zadnji put dala cepice!

  28. #28
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    meni se čini da nikom nije baš dobro zadnjih par dana, čak i tjedana..ja volim kriviti vrijeme pa ću to i sada učiniti--mene isto vratna zeza i boli me stražnja strana glave

  29. #29
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pa sigurno ima nesto i u tome, jer te konstantne promjene vremena nema na koga ne djeluju, samo na neke vise a na neke manje. Al ovo moje traje vec duuugo, i ja stvarno imam veliki prag boli i rijetko se zalim na bolove, ali ovo je vec postalo nepodnosljivo a najgore je kaj me ne ubija samo fizicki, vec i psihicki jer ne znam kaj mi je tocno a pametna doktorica ima jos pametniji odgovor, da radim vjezbe i pijem neofene. U pon se ne micem od nje dok mi ne da uputnicu bar za rtg.

  30. #30
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    E da, jos sam vas htjela pitati, da li ima tko iskustva sa akupunkturom ? Za sto ste ju koristile, kako ste se osjecale za vrijeme/nakon tretmana ? Vidim da se to cesto preporucuje, osobito u problemima sa vratnom.

  31. #31
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne treba ti rtg, s tim nećeš ništa dobiti.
    kod neurologa i na daljnju obradu.

  32. #32
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ovako. doktorica mi je preporucila da odem na rebro na hitnu da mi tamo naprave kompletnu obradu, jer bi tu cekala jako dugo za pojedine preglede. I tako ja dodjem danas tamo, i cim sam rekla da imam dvoje djece razlike godinu dana , i da mi je kks ok, rekla mi je da mi je sve to od iscrpljenosti. I da, da bi bilo vrijeme da prestanem sa dojenjem ako vidim da mi to unistava organizam. :shock: Ja sam naravno rekla da mi ne pada na pamet, na sto je ona odgovorila da onda barem malo smanjim dojenje na dva puta dnevno, uvedem vise krute hrane tipa cokolino. Istina je da sam uzasno iscrpljena, imam 49 kila na 170 visine, blijeda sam, izgledam ko mrtvac, nemam volje da se uredim, nasminkam, izadjem na kavu, dosta slabo jedem i slabo se krecem. Ne bih htjela nikako prestati sa dojenjem, jer uzivamo u njemo koliko mala toliko i ja, ali uz tolike obaveze tesko mi je pokrenuti se, jesti prakticki ne stignem kad sam sama s njima, jedva nekaj skuham onda nemam apetita to i pojesti, s njih dvije sama ne mogu van jer starija odmah trci, bjezi pa tko bi ju ulovio, a manja je pravi cendravac pogotovo u kolicima/marami. Ne znam otkud bih pocela ali znam da se moram dovesti u staru formu kako god, i zbog sebe i zbog cura !

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    "Dosad sam ja to sve mogu reci savrseno hendlala, uvijek kuca blista, ves opran,ispeglan, rucak skuhan na vrijeme,na kraju dana opet sve blista kao da djece i nema u kuci" - meni je samo ovo sto si napisala totalni science fiction. Osjecam bolove samo dok citam sto pises
    Imam dojam, ispravi me ako grijesim, da si se pretrgla u "davanju". Meni ta tvoja stanja ne zvuce kako neka opaka bolest, nego kao da si se potrosila preko svake mjere! Jel postoji mogucnost da ti muz ode na barem tjedan dana godisnjeg? ili odglumi bolovanje? Pa da se malo regeneriras? Odes u setnju sa starijom i vjezbas s njom da ti ne bjezi? Ne znam koliko je stara. Ako joj se nemoze objasniti, imas onih djecjih ruksaka s "lajnom" - slatkih i mucastih.
    Pruzaj manje, vjezbaj strogocu. Objasni muzu da je kriza. Nemozes povratiti svoje zdravlje i nastaviti ovim tempom. Biti ces sve slabija i fizicki i psihicki. Jel ti ima tko pomoci? Prijateljica, mama? Da dodje, skuha, sredi sudje, ves. Mozda da prvo pitam jesi li uopce rekla nekome kako si lose ?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    uostalom, sta radis budna u ovo doba?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    hej barca, kao prvo-suosjećam. Imala sam i ja (djielom imam još, ali već se to dosta popravilo) potrebu biti superžena, kuhati, spremati, raditi, vježbati, biti socijalna, kulturno se uzdizat i sve to u isto vrijeme i uvijek. Ali popravljam se. Znači u redu je da ti kuća/stan nije svaki dan čist, da svaki dan kuhaš ručak u tri slijeda, da za rođendane ispečeš 64 jela...

    Smanji očekivanja, nekada je ok pojesti riblje štapiće i pire, peglati se ne mora (odustala sam prije pune 4 godine), ali ono što bi ti ja savjetovala je-izlazak na friški zrak svaki dan-to će i curama i tebi puno značiti.

    Jednu u maramu, drugu u kolica, nakon toga nek se starija igra u parku (ako baš ne možeš negdje daleko-otiđite u prvi park)-obuci joj nepropusne hlače i jaknu i nek se valja i po podu ako hoće.
    Moje mlađe dijete isto ima 8, nepunih 9 mjeseci i iako je iznimno dobra beba, znam kako je pokušati uskladiti starije dijete, muža, sebe ili bolje rečeno neku tu sliku sebe kao superžene.
    Ako ti mm tokom tjedna puno radi, nek barem vikendom preuzme nešto na sebe, a ti pokušaj naći pola sata za sebe i za nešto što tebe ispunjava.
    Za mene je to trčanje, tri puta tjedno po 45 min-1 sat i to kad mm dođe s posla, znači kasno navečer i vikendom onda ujutro. I stvarno je spas.
    Ti nađi neki svoj modus, organiziraj se nekako kako tebi najbolje paše.
    Ne znam jel imaš neku potporu sa strane, mi nemamo nikoga u krugu od 180 km, tako da smo u biti od početka samo nas dvoje i to je ok, sve se može, ali nekada bi bilo lakše kad bi netko (zdrav i voljan) bio u blizini (ponekad).
    Posljednje uređivanje od annie84 : 21.01.2016. at 17:41

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači u redu je da ti kuća/stan nije svaki dan čist, da svaki dan kuhaš ručak u tri slijeda, da za rođendane ispečeš 64 jela...
    ispravak: Znači u redu je da ti kuća/stan nije svaki dan čist, da svaki dan NE kuhaš ručak u tri slijeda, da za rođendane NE spremiš 64 jela...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I zaboravi na cokolino jos par godina, ima puno zdravije hrane koju mozes ponuditi djeci

  38. #38
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo mene nakon male pauze. Annie, hvala na savjetima, pokusavam ih se sto vise pridrzavati.
    Glavobolje mi jos uvijek nisu prestale, tu su svaki dan, nekad pocinju sa pritiskom u vratu pa se prosire na cijelu glavu, a nekad me boli npr samo jedna ili dvije tocke prvenstveno na tjemenu i to na dodir. Glavobolje traju sat dva dnevno, kad popijem neofen je ok ali taj neki pritisak i cudan osjecaj je stalno tu. Pa onda kao da mi se vrti ali nije to klasicna vrtoglavica, pa hodam ko zombi po kuci, bojim se da cu se srusiti. Izbjegavam sto vise mogu ici u ducan jer tamo me uznemiri sva ta guzva pa me nekad uhvati i napad panike. Necu ici kod doktorice opce prakse jer nemam vremena za cekati pretrage po mjesec dva , a mislim da bi ih trebala napraviti podosta , pa bih platila privatno samo ne znam otkud da krenem.. Rtg vratne, color doppler vratnih zila (da nije mozda cirkulacija) , eeg ? Joooj najvise me pere taj strah jer non stop vrtim u glavi da imam neku tesku bolestinu pa mi taj strah samo jos pojacava te simptome. I da napomenem, vadila sam kks i zeljezo opet , kks ok samo je rdw povisen malo, 15.1 (ref je do 15 ) a zeljezo mi je 18.
    Joj stvarno kukam ko neka baba, vec sama sebi idem na zivce, ali nikak da se pokrenem i narucim za pregled.

  39. #39
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene sa hitne drugi put ovaj tjedan. Prvi put dobila injekciju voltarena (sljedeci dan bila ko bebica ) , a ovaj put recept za brufen od 600. Dakle, danas i jucer od jutra takve vrtoglavice da sam cijeli dan provela u krevetu , a predvecer pocne uzasan pritisak u vratu (sa straznje strane) koji s vremenom pocinje boljeti. a onda se pocne siriti na potiljak i na koncu na cijelu glavu. Uzas. Bila sam kod dr opce prakse, ona kaze ma to je od vratne kraljeznice i pij neofen ili voltaren. Ali to sve mene toliko boli i smetaju te vrtoglavice da ne mogu uopce funkcionirati. to znaci da cijele dane lezim u krevetu jer se bojim dici od tih vrtoglavica. Mislite li vi da je tu vratna kraljeznica u pitanju ? Mislila sam sutra otici na rebro na hitnu da mi sve to detaljno pregledaju , ali cure su mi jos bolezljive (a mladja doji na zahtjev jos uvijek) i tesko mi ih je ostaviti. Alo stvarno ovako vise ne mogu , zlo mi je kad se sjetim da cu se opet sutra probuditi sa vrtoglavicom i tim bolovima koji slijede tokom dana.

    Ovo se meni sve događalo prošle godine ...svaki dan glavobolje ,vrtoglavice i nekakva nestabilnost u nogama..završila na hitnoj u Vinogradskoj ,dobila(koktel Ketonal ,normabel,infuziju) ,sve pretrage obavila EEg,krv,mokraća, magnet glave...sve moguće što se dalo napraviti....na kraju se ispostavilo da je u pitanju vratna kralježnica...kod fizijatraa sam bila i dobila terapije koje mi nisu baš nešto pomogle ....da skratim meni su pomogle masaže gornjeg dijela leđa i vrata...probajte .
    Moram reći da znam kako Vam je jer sam se ja jako prestrašila i nikad me prije nije boljela glava (možda dva puta u životu)
    Ispricavam se na nespretnom pisanju

  40. #40
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    I naravno pila sam i brufen od 800 i normabel od 2mg za opustanje mišića...sad boli ali netrebam popit tabletu izdrži se

  41. #41
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ti moraš:
    1 - jesti puno, jesti kalorično
    2 - uzet si anatomski jastuk (sebi sam zagledavala Tempur dok sam imala problema s vratom
    3 - prestati čistiti kuću toliko, sterilni uvjeti nisu bogzna kako zdravi (alergije), koristi rukavice da se zaštitiš od kemikalija
    4 - izbaci kavu (i cigarete ako pušiš)
    5 - ne moraš ni u shoping za svaku sitnicu, organiziraj pa naruči s Konzuma klik da dođe jednom tjedno, potrpaj smočnicu,
    6 - provjeri vid, (mene su točno takve migrene hvatale od putovanja cijeli dan i svjetla)
    7 - pokušaj odrijemati umjesto kljukat se tabletama

    Akunpuktura je tek placebo efekt. Neće ti pomoći ako je uzrok tegoba fizički, eto vratna kralježnica npr.
    Možeš piti Prenatal uz željezo jer Prenatal ima zanemarive količine željeza za nekog tko je anemičan (objasnile mi farmaceutkinje)
    Nemoj djetetu raditi čokolino. To je sami šećer.
    Plus, postoji nešto što se zove nocebo. Suprotno od placeba. Kada sebe čovjek toliko jako uvjeri da boluje od nečega teškog da mu se simptomi posljedično pogoršaju. Odi doktorici da te uputi kako, što i koje pretrage bi mogla obaviti. Možda ima nešto što se da srediti na vrijeme.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.02.2016. at 19:55

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Plus, dijete si doji u položaju koji ti nije naporan i neudoban. Ako možeš si priuštiti uzmi fotelju za dojilje. To sam zapazila na nekoj temi da ima.

  43. #43
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Zuta, super savjeti, hvala! (btw tempur sam nabavila prosli tjedan, i super je, a dal pomaze vidjet cemo s vremenom) a sonci- drago mi je kaj si podijelila svoje iskustvo, bar znam da nisam jedina s tim odvratnim simptomima. Stvarno za neizdrzat. Narucila sam se u Avivu 22.2. kod neurologa i fizijatra, pa cemo vidjeti sta ce oni reci, vjerojatno cu morati na jos brdo pretraga i masno platiti, al Boze moj, za zdravlje ne zalim, odreci cu se ovaj mjesec nekih sitnica pa cu si platiti, lakse mi je to nego da preko socijalnog idem od doktora do doktora, od bolnice do bolnice, ionako ne mogu od cura tak puno skitat okolo,a i znamo kakvo je nase zdravstvo tako da dijagnozu bih saznala pa, negdje u 6.,7.mjesecu

  44. #44
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    To je točno što kažeš za naše zdravstvo. Štoviše, još bi te umorilo i bakčanje sa svim tim prezatrpanim doktorima i sestrama koji više nemaju vremena ni pet minuta da ih čovjek pita "Što mi se događa?"

  45. #45
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pa da, zato mislim da mi je ovako najpametnije. E da, jos sam vas htjela pitati, kaj mislite jel bi bilo dobro da prekontroliram i hormone stitnjace ?

  46. #46
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Dr opce prakse sam pitala, samo mi je odbrusila kao da stitnjaca nije sigurno, posto imam 24g. A znam par cura mojeg godista koje su imale problema sa hipo ili hipertireozom i to bas nakon poroda. Ali to cu naravno isto privatno, jer ne mislim vise kod svoje doktorice jer me uvijek otpili s dijagnozom stres. Mislim uzas.

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, mislim da bi bilo dobro da i to pregledaš.

  48. #48
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ajde bas me zanima ishod ja imam problema s vratnom i vrtoglavicama,a s njima je dosla i panika .
    Malo me podsjeca i na mohe simptome.
    Nasli su mi svasta,a zapravo nists znacajno.Moja opca si je dala truda ....
    Sretno

  49. #49
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Onda i budem! A napadi panike.... Na to sam vec navikla unazad par mjeseci. Stvarno grozno. Bas cu otvoriti novu temu o napadajima panike da vidim ima li jos cura kojima se to dogadja/kako im se manifestira itd.... Mislim da nema tema o tome a i opcenito na internetu nisam nasla neki forum gdje ljudi pisu o tome ( jesam jedan, neki bosanski, ali to su vecinom oni sa depresijom pa uz nju imaju napade panike)

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Dr opce prakse sam pitala, samo mi je odbrusila kao da stitnjaca nije sigurno, posto imam 24g. A znam par cura mojeg godista koje su imale problema sa hipo ili hipertireozom i to bas nakon poroda. Ali to cu naravno isto privatno, jer ne mislim vise kod svoje doktorice jer me uvijek otpili s dijagnozom stres. Mislim uzas.
    hormone štitnjače provjeravam u nekom privatnom labu-sve ostalo je prekomplicirano.
    a ovo da s 24 god. ne možeš imati problematičnu štitnjaču-znam dvije curice kojima je izvađena već!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •