Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 416

Tema: TRUDNICE 2016 ( blizanci,trojke,četvorke.......... )

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Citiraj BlackyB prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će 4. cura :D Zezam se, ja stajem na 3... zasad
    Ja govorim da mi je euro za svaki put kad to cujem, skupila bih solidan deparac. al gledajuci mm-ovu obitelj i 4 bi bio decko al ne pada mi (nam) na pamet.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Citiraj BlackyB prvotno napisa Vidi poruku
    Kako znate da su dvojajčani? Nama je doktorica rekla da su ako je jedna posteljica jednojajčani a ako su dvije posteljice da mogu biti i jedno i drugo, moji imaju dvije posteljice pa živimo u slatkoj neizvjesnosti
    Tocno tako. Nasi su svi koliko vidim DCDA (dvije posteljice i 2 amnionske vrecice) sto sam ja na prvom pregledu bila uvjerena da su dvojajcani ali me dokt odmah ispravila da postoji oko 30% sanse da su se jako rano razdvojili iz jednog jajasca. I jedino ak su decko i cura cemo znati da nisu identicni. Ak budu, tetovirat cu ih

  3. #103
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Olympia, nema brige za kile, sve je to ok. Evo, ja sam sada 27tt i na +2kg. Pojeli me njih dvoje u stomaku A stvarno sam ogromna (neki dan sam zamalo odvalila vrata tus kabine dok sam izlazila ). I gin na zadnjem pregledu mi je rekla da imam jooooooos rasti.
    Malamimi, i moja ekipa je ovaj put na zadak. Seka se okrenula i sada mi oboje stupaju po mjehuru. Pomalo je ohrabrujuca informacija da se beba BlackyB prijateljice okrenula u 33tt

    Kako funkcionira to sa pregledom u bolnici "da me malo upoznaju"? Samo se pojavim ili mi maja gin treba napisati uputnicu?

    BlackyB, sto se tice "vrsta" jednojajcanih blizanaca: https://hr.wikipedia.org/wiki/Monokorionski_blizanci

  4. #104
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    P.S. U trudnickoj mi pise "gemini biaminati"

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Profesor Habek rekao da su dvojajcani, a ja bez istrazivanja i preispitivanja povjerovala. Tko ce ga vise znati, mislis si, znaju oni...
    Ja sam dobila od svoje ginekologice uputnicu d1 za bolnicu i sad sve obavljam kod njih. Ne mozes se samo pojaviti na pregled.
    Sto se kilograma tice, nisam povracala tako da sam od samog pocetka pocela dobivati i kad gledate oko 2 kg mjesecno i evo me na +11. Sve ce se to istopiti, ne brinem. Cak mi drago da sam dobila i u nogama jer mi se cini da bi mi se pod teretom trbuha ove moje grancice slomile.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Moji su jucer neke opake manevre izvodili, nadam se da se nisu okrenuli. Bili su savrseno postavljeni, glava glava. I poceli su me u cervix lupkat, grebat sto je spooky i neugodno.

  7. #107
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Izgleda da je jucer bio dan od manevara I kod mene je bilo premjestanje trupa, ali cini mi se vise vrtnja oko osi. Bas mi je cudno vidit kako stomak nije simetrican, nego na jednoj strani vise strsi jedan dio, a na drugoj sasvim drugaciji raspored ispupcenja i ulegnuca.

    Kako se ti osjecas, Olympia? Uspijevas izdrzati lezati?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, i ja sam se pitala zasto osjecam to grebanje i struganje, cak kao da je izvana. I ultrazvuk pokazao da se frajer okrenuo na zadak i sarafi me nogama. Nadam se da su tvoji ipak ostali na glavu.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Moj je sav asimetrican i sirinom mali za 2 bebe (po mom misljenju) al zato pola metra ispred mene. Bojim se da se desni okrenuo jer je jucer prvi put stucao i to dosta visoko. Braco je prije 3 dana i to skroz kraj zdjelice. Lezim stvarno skoro stalno. Jedem sjedeci + wc higijena i tak to. Napravim si kavu al je pijem polulezecki.
    Kak se vi drzite? Kad su vam pregledi?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, dobro si pitala...Kak se drzimo... Jedino sto mogu reci kad me neko pita kako sam je: Drzimo se. Jucer sam se preforsirala pa sam nocas plakala od bolova. Danas je ok, al sam dobila zabranu od mm da izlazim iz stana. Najradje bi mi zabranio da izlazim iz kreveta, al ne mogu zbog cure.
    Vidjet ces kak im je pozicija i cim se sad vrtio, znaci da bi mogao opet. Ja sam tek 21. na pregledu tad ce biti tocno 35.tt. Ak ne rodim do tad...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Pozz cure evo mene nakon nekog vemena,selili smo u novi stan pa sam bila u poslu... drago mi je procitati da ste sve super i da rastete,evo i nas u 14+5 imali smo malih problema ugl mucnine uzasne bile toliko da sam u zadnje vrijeme krv pocela povracat skoro u bolnici ostala ali sam inzistirala ako nemoram da nebih i tak dobila terapiju i ugl paziti na prehranu moram. Sad samo ponekad ujutru povratim,bebice jos neosjecam ali imam bolove skroz nisko u stidnoj kosti i sa strane u stomaku pa me to svaki put prestrasi,pogotovo ako se preforsiram kao jucer isli smo u setnju duzu i sinoc odmah bolovi ali bitno je da produ. Nadam se da ce ovi strahovi s vremenom nestati jer za sad me sve uplasi i odmah u wc trcim vidjet da nema krvi i odmah google radi sve u 16...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Grickavjestice, vec si me zabrinula! Ne vise tako!! Sjecam se tog razdoblja, svako probadanje izazove strah, al eto vidi nas kak smo vec daleko dogurale. Svako razdoblje ima svoje cari. Zao mi zbog tvog povracanja, al znas i sama da to nema veze sto su blizanci. Znam par zena iz visokorizicne ambulante koje su s jednom bebom teske i krvave mucnine prolazile i do 6. mjeseca. Neka si ti nasla dobru terapiju i neka se smirilo.
    Opet neki manevri kod mene. Ali nije donji jer osjecam udarce nogama, vec gornji nesto izvodi. Ni rucala nisam od zgaravice, a jutros mi se trbuh cijeli izdeformirao pa sad pipam(uzalud) da vidim gdje mu je glava.

  13. #113
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Grickavjestice, nema straha Svakakva probadanja i zatezanja ces jos dugo osjecat; tijelo se "namjesta" i priprema za rast maternice. Ligamenti koji je drze na mjestu ce te isto zatezati, neki i po nekoliko dana. Zato nema straha i uzmi to sve u rok sluzbe

    Ekipa, kakve ste s proljetnim umorom? U zadnje vrijeme mi puls poludi kod penjanja uza skale i sl. I uspusem se k'o lokomotiva... je li to sve u normali i sve ide po planu ili mi je kondicija u kupusu ili je proljece? Kako je vama bilo u 28tt?
    Nervira me sto nemam snage za uradit stvari koje sam prije mogla obavit rutinski! Vidim da ima stvari za sredit po kuci, ali ih ili ne mogu skinit sa to do spiska jer treba se bit oprezan ili su mi izvan dosega ili... Padne mi nesto na pod - to je za poludit.ne bi da je palo na Mjesec, isto bi mi bilo.
    Ali ima i dobra strana - danas sam sjela na trosjed, jastuk iza ledja, casa svjezeg sira na stomak (i cice je pridrzavaju), a obje ruke mi slobodne. Ma milina! Eto da i necemu sluzi ovoliki stomak!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Marina normalno je da se uspuses i za puno manje stvari od penjanja uza skale. A kupljenje stvari s poda mi nemoj ni spominjat -uzasno frustrirajuce.
    Zene, ja opet hospitalizirana . Za tjedan dana cervix sa 2.7 na 1.7. A stvarno sam lezala skoro cijelo vrijeme. Nije nis dramaticno al nema ici doma. A taman sam se lijepo udomacila i obavila hrpu stvari (online i slicno, ne fizicki).

  15. #115
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Da nisi sjedila/lezala previse okomito, pa se javio prevelik pritisak na cerviks?
    To si bila na kontrolu, pa je vidilo, ili si osjetila nesto?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ma nisam, nitko mi ne vjeruje da sam stvarno mirovala. Jedino sam jela sjedeci a to su mi rekli na otpustu da smijem. Eventualno si uzela iz frizidera za dorucak i vratila. Ili napravila nesicu koju sam pila lezecki. Cak sam i vecinu papirologije radila s kauca tako da mi je svekar stavljao i okretao papire u skeneru (da se ne ustajem). Ali neka me tu, babice i doktori su na pritisak gumba izdrzat cu nekoliko tjedana.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Imala sam zakazanu cervikometriju kod specijalizanta. Nije mi se cinilo za hitnu, ali bih izludila da sam jos koji dan morala cekati.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, izdrzi! Ja sam imala tri dana kontrakcije, danas sam prvi dan bez ijedne. Nisam nigdje isla, naravno da ne mogu znati otvaram li se i skracuje li mi se cerviks. Razmisljala sam da sutra odem kod doktora, ali evo kako se smirilo, neda mi se. Lezim koliko mogu. Sve mi je tesko...Zgaravica, prepone, ledja, otecene su mi i noge i ruke, hemeroidi, nesanica... Jesam sto zaboravila?!!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Evo i nas s pregleda! Sve super, 27 tt, decki imaju oko kilu svaki, sve je kak treba! Ja presretna!

  20. #120
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Drz'te se Olympia i Malamimi! I javljajte nam se da se ne zabrinemo. Mislimo na vas

    BlackyB, bravo za bebonje! To si ti malo iza mene po tt.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Super Blacky!
    Malamimi, ako nisu prebolne i jako ceste (dulje od sat vremena vise od cca 5 na sat) onda se umiri, popij magnezij. Ako jesu svakako odi doktoru. Nadam se da ti se nece vise vracati!
    Ja sam zapravo super sto se tice tegoba, jedino malo nesanice me muci. Prsten mi i dalje plese na prstu, a hrana mi se vraca jer jedem polulezeci ali nemam bas zgaravicu (nisam ni prosli put pa sam rodila najkosatiju bebu u rodilistu). Niski tlak i visok puls su stalni pratitelji al navikne se covjek (tj zena).
    Sad bila na uzv, cervix isti (imala sam 5 kontr u 30 min na ctg! Pa su zato mjerili) a decki super, svaki iznad 1700! Sto je prosjek za single bebu u ovom tjednu.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala Olympia sto si podjelila svoje iskustvo samnom. Odlucila sam mirovati i angazirati tetu cuvalicu za svoju curu u vrijeme kad bismo nas dvije isle van u setnju ili parkic. To je 3 sata dnevno i dobro ce mi doci pomoc. Rucak ce muz pripremati navecer, zamrznut cu nesto... Nadam se da ce se smiriti pa cu vidjeti za 2 tjedna kako stojimo. Bojim se ici na hitnu jer ce me onda ostaviti u bolnici. Ovako sam doma i sa svojim djetetom pa makar i na lezecki.
    Bravo za decke, moji su oko 1700g bili sa 32 tjedna.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Malamimi to je super kompromis i organizacija. Al ak osjetis da se stvarno dosta pojacalo i pogustilo (sigurna sam da nece!) svakako otidji! Ja sam 31+2 tak da je to tu negdje, odlicna kilaza (doduse procjena ali stalno tak dobro napreduju pa sam nekako mirnija). Sad cekam vecernji ctg pa cu spavat jer danas nisam.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj MarinaMM prvotno napisa Vidi poruku
    Grickavjestice, nema straha Svakakva probadanja i zatezanja ces jos dugo osjecat; tijelo se "namjesta" i priprema za rast maternice. Ligamenti koji je drze na mjestu ce te isto zatezati, neki i po nekoliko dana. Zato nema straha i uzmi to sve u rok sluzbe

    Ekipa, kakve ste s proljetnim umorom? U zadnje vrijeme mi puls poludi kod penjanja uza skale i sl. I uspusem se k'o lokomotiva... je li to sve u normali i sve ide po planu ili mi je kondicija u kupusu ili je proljece? Kako je vama bilo u 28tt?
    Nervira me sto nemam snage za uradit stvari koje sam prije mogla obavit rutinski! Vidim da ima stvari za sredit po kuci, ali ih ili ne mogu skinit sa to do spiska jer treba se bit oprezan ili su mi izvan dosega ili... Padne mi nesto na pod - to je za poludit.ne bi da je palo na Mjesec, isto bi mi bilo.
    Ali ima i dobra strana - danas sam sjela na trosjed, jastuk iza ledja, casa svjezeg sira na stomak (i cice je pridrzavaju), a obje ruke mi slobodne. Ma milina! Eto da i necemu sluzi ovoliki stomak!
    Mene taj proljetni umor toliko ne hvata ali mislim da sam ja malo euforucna jer mi je ovo prvi tjedan da sam doma sa sinom koji mi je neipisivo nedostajao dok sam radila pa smo cijeli tjedan negdje i radimo svasta! Zasad hvala bogu uspijem odraditi sve po kuci (ne manijakalna ciscenja ali sve osnovno sto trebam), na muza sam prebacila usisavanje, pranje podova i sudje - ono sto ne moze zaj....

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ej cure kako ste?
    Ja lezim i vec sam sama sebi dosadna. Malo su me jos laznjaci hvatali, ali sad sam ok. Tu i tamo me trzne ostra bol u kanalu, ali to je povezano s aktivnosti bebe na zadak pa mislim da nije nista strasno.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    ne kuzim zasto mi se svaki puta pola posta izbrise. Uglavnom nastavak: a mali pomagac mi baca stvari u smece, stavlja stvari u masinu i tak. ono sto mene muci je noc, ne mogu se nikako namjestiti unatoc jastuku za dojenje i vudim se tisucu puta.... jako je vama po noci?
    Posljednje uređivanje od BlackyB : 08.04.2016. at 10:35

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Uf uf namjestanje za spavanje... Nisam jos nasla idealnu pozu za zaspati, vrtim se dok se ne umorim i zaspim. Najcesce na ledjima jer kad sam na bok udaraju i bune s oko poze. Onda muz ima zadatak kad dode u krevet da me zavalja na bok jer ako sam dugo na ledja, ukocim se ziva. A jos i ti trnci i grcevi u nogama nimalo ne olaksavaju! U prvoj trudnoci sam citala dok ne zaspim, sad me to razbudjuje. Katastrofa!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Malamimi nastoj izbjegavati ledja i zbog svog srca i plusa i zbog bebaca i hrane i kisika za njih koji najbolje teku kad si na li****m boku. Meni je u ovoj trudnoci problem kad se probudim po noci cesto ne mogu satima zaspati (inace nikad nisam imala tih problema). I zbog puno lezanja me muci probava i eventualni zatvor a nikakvo naprezanje ne dolazi u obzir i umirem od straha kad sam na wc (sorry na previse detalja).
    Mene opet otpustili, ginekoloski kolegij odlucio da sam stabilno i uzimam samo oralno terapiju pa mogu i doma lezat. Koliko mi je drago toliko me malo i zivciraju tim bolnica- doma vozanjem. U sti popodne pregled. Osjecam se stvarno dobro (osim probave) i stvarno mirujem.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ipak su obojica jos uvijek glavom dolje samo je jedan pogurao drugog dosta visoko. Mm je rekao da ce ovaj put imat dupli posao jer ce morati pregledavat 2 posteljice (prosli put je asistirao babici i doktoru)

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Moji se izgleda nece okrenuti... Ovaj poprecki mi cak vise muke stvara od ovog sto tabanja po mjehuru. Ne mogu ni lezati, ni stajati, ni sjediti, jednostavno poze nema, a bol je kao da su mi sva rebra polomljena. Cudim se kako uopce disem.
    Hvala Olympia na savjetu, al kad boli, onda nede na bok nikako
    Jesu li sad ovdje sve bebice decki?
    Posljednje uređivanje od Malamimi : 09.04.2016. at 15:19

  31. #131
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Tocno razumijem te "muke po spavanju" Meni malo pomaze kifla jastuk... zasad... a kakva cu bit u vasim tjednima...

    Malamimi, kod mene su braco i seka, tako da vam kvarim prosjek

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, super! I mi se nadamo da ce ovo malo poprecno stvorenje biti seka. Vrazicak se ne pokazuje od 16.tt.

  33. #133
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Tako je i moja starija, a i ova u stomaku dugo skrivala svoju "tajnu". Valjda djecacima smeta oprema, pa drze noge rasirene, a curice nemaju s tim problema

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Moji su decki! + veliki braco (jucer dvije godine)
    Posljednje uređivanje od BlackyB : 10.04.2016. at 09:06

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Sretan rodjendan braci!
    Kod mene velika cura 2 god i 4 mj + beba decko i beba x. Odlucili smo da zelimo iznenadjenje. Tako smo i s prvom htjeli iznenadjenje, a ona u 8.mjesecu rasirila noge pa nas sokirala jer smo gledali u monitor

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Sretan rođendan velikom/ malom Blacky braci!
    Moji svi masu pimpekima da ih je tesko ne vidjeti :D
    Kod nas ovaj vikend velika akcija, mm fizicki a ja koordiniram. Razvrstali robicu skoro svu i poceli prati. Susilica i parna postaja narucene i sutra stizu. Sad je otisao kod moje kolegice po drugu as i viper.

  37. #137
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Kako vas je ljepo čitati i prisječati se tih dana
    Moji fakini ove godine školarci vrijeme je proletilo

  38. #138

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    ana- reci nam kako si "prezivjela" prvih 6/12 mjeseci? Jesi imala pomoc? Jesu ti blizanci bili prva djeca? Svaki savjet u vezi rutine/dojenja/logistike je dobrodosao

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Kod mene stanje isto pa ovaj put nisam zadrzana u bolnici. Cerviks oko 1.8, decki su se vec jako nisko spustili dolje. Al vec su 1850 i 1900, voda, protoci i ostalo uredno. Jos da bar 2 tj izdrzimo ili do svibnja npr

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  40. #140
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    To ti selis malo amo malo tamo? Salu na stranu, drzi se i pricaj deckima da je svibanj puno ljepsi mjesec od travnja.

    Kod mene danas neko gnjilo vrijeme, pa sam se i ja jednako tako osjecala. Gledali smo popodne predstavu kada je seka lupala; pocelo se lijepo vidit kako stomak skace i nesto se mice ispod povrsine. Malo sam osjecala pritisak na dnu i prepala sam se, ali sad je malo bolje.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ma da. Tesko i mojima blizima upratit di sam. Al evo doma sada i nakon pregleda al jedva sam isla tamo, na kraju me mm s ctg-a vozio kolicima na ginekologiju i od tamo u garazu, skroz sam zakrzljala i jos je popodne i tu bio neki pritisak vani.
    Svibanj je najljepsi, tad sam rodila prvig sineka, a 8.5 je majcin dan a 9.5 mm i meni 8 god da smo skupa pa bi bilo lijepo od njih da izaberu neki od tih.
    Super je kad tulumare bebaci iako je mnogima (pa i mm) to prespooky. Samo se ti malo odmori kad osjetis pritisak i to je to ;

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, neka si malo doma. Ja sam podigla nalaze testova senzibikizacije i skinula i taj teret s vrata. Sljedeci tjedan mi je pregled i nadam se da necu morati vaditi krvnu sliku. Stvarno su mi se krvi napili u ovoj trudnoci. A i ti sve cesci pregledi me pomalo zivciraju.
    I ja navijam da ostanu unutra do maja. Termin mi je tocno za rodjendan, al budimo realni, ko ce do 20.5. izdrzati!! Nama je 10.5. godisnjica prvog poljupca i pocetak veze
    Jucer sam bila zadnji put u trudnoci kod zubara, nadam se... Tako smo se smijali jer kad sam trebala ustati iz onog stolca, samo sam uzdahnula. Sestra me podupirala rukama za ledja, a zubarka vukla za ruku da uspijem ustati. Pa kad su napravili taj stolac nisko kao da na podu sjedim.
    Ima nekoja uskoro pregled?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Vidis da je svibanj stvarno najljepsi ♡! Mi smo se htjeli i zeniti u svibnju ali 11 mj unaprijed nije bilo termina gdje smo htjeli pa smo u lipnju.
    Ma ne znam jesu mi gore niske ili visoke stolice/kreveti/stolovi za preglede. Uvijek mi treba pomoc za ustajanje.
    Drzim fige svima za dobre preglede

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Evo i ja pocela osjecat svoje mrvice,lijevi se javio tjedan dana prije desnoga i moram priznati da je lijevi dosta aktivniji pa me to pocinje brinuti,pregled imam za 2 tj. Dali je to normalno? Kako ste ih vi osjecale u pocetku?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Grickavjestice, ne znaci da je aktivniji. Mozda samo desnog ne osjecas zbog polozaja posteljice. Ja sam desnog osjecala cesce, a lijevog povremeno. A kad sam vidjela na ultrazvuku, lijevi bio aktivniji. Koliko si ti sada?

  46. #146
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Gricka, nema brige. Tako je i meni bilo. Totalno sam se isprepadala zasto bracu osjetim maksimalno jednom dnevno, a seka lupeta 24/7. Kad ono braco je radi posteljice okrenut licem prema ledjima i lupa u tom smjeru. Dok je seka okrenuta licem prema sprijeda i njena lupanja se lijepo vide i osjete. Gin mi je rekla da nema razloga za trtu ako uredno napreduju i na ultrazvuku ces vidjeti u kakvom je koji polozaju.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Hvala curke utjesile ste me...mi smo sad 16+1.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    O draga, ne brini. Ja sam svoje u 20. tt prvi put osjetila.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Gricka dobro ti cure kazu. Ja sam lijevog (straznja posteljica) negdje u 16tt a desnog (prednja posteljica) skoro 20 dana kasnije.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Cure pozdrav, bila na uzv sad sam 6+1 TT. Vide se 2 gestacijske ali jedna puno manja od druge, po mjerama manja zaostaje 4 dana... Što mislite jeli to normalno i jel neka od vas imala slicno iskustvo? U vecoj se vidio i plod, a u manjoj samo žumanjčana... Brinem se jako

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •