Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 416

Tema: TRUDNICE 2016 ( blizanci,trojke,četvorke.......... )

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    I meni fali vise duplic mama . Ja sam svoga u 39+1 s 3580 rodila. Nekako navijam da ovi budu bar po 2.4 (ne znam zasto bas toliko). Sa 26+1 su bili 917 i 930 sto je super. Jedva cekam cetvrtak da vidim stanje. Moj trbuh je isti kao sa sinom u cca 35tt (sad sam 28+5). Sto su ti rekli za porod? (Kad? Kako? Kak ti je bio prvi?)

  2. #52
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Evo mene sa iskustvima tfk kolica mi kupili rabljena sa košarama i bili prezadovoljni je mana to što se nemože ručka pomicati kada je sportski dio stavljen,ali to nam je bila jedina mana uz puno vrlina pogotovo jer smo živjeli blizu šume i neasvaltirane ceste s ogtt om nemam iskustva jer sam malo dobivala na kilaži do kraja 11kg i prvo je gin.reko obični šečer koji je bio 4 pa je odlučio da nečemo raditi i ogtt. Moji fakini su rođeni u 36+4tt sa 2410g/47 i 2400g/45cm evo malo mog iskustva

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ana odmah bih potpisala tvoje tjedne i velicine . Kile ocekujem slicne jer sam sa sinom dobila 9 a sad sam +6. Daj mi pliz reci koju velicinu robice su imali na pocetku? I kak brzo su prerasli? Nikako se ne mogu orijentirati a treba pomalo rijesavati za to prvo doba.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, o porodu jos nismo razgovarali. Cijelu trudnocu vodim na Sv Duhu i tamo cu naravno roditi. I curu sam tamo rodila. Jedino sto imam reci o prvom porodu je brzo i lako. Pocela dojiti odmah ujutro kad su je donijeli i samo smo se mazile i papale.
    Sad me malo strah i jedva cekam sljedeci cetvrtak kad mi je rekao da cemo malo vise porazgovarati o hospitalizaciji i porodu.

  5. #55
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Ana, hvala na podijeljenom iskustvu. Sve informacije su dobrodosle! Isto me zanima info o velicini robice kao i Olympiu.

    Sto se tice kolica - bas takva "ne gradska" mi i trebaju

    Jos ne znam koliko su moji teski (samo nam je do sada mjerilo BPD i FL). Nadam se da ce biti dovoljno veliki kada se rode, pa da ne moraju ostajati u bolnici. To me poprilicno strasi... Nasla sam sliku stomaka iz prosle trudnoce i za sada sam "naprednija u velicini" za otprilike mjesec dana. Prvu trudnocu dogurala do 40+2tt, 3750g i 51cm - dobila 15kg. Ova trudnoca trenutno 26+1tt i dobiveno +1kg.

    Uspila sam sredit da mi ponovo vade krv za OGTT; ovaj put pravilno i sva sreca sve je u granicama normale.

    P.S. Ubijaju me ledja zadnjih par dana. Primjetila sam da mi stomak raste kao u nekakvim fazama: dan dva je napuhan k'o bubanj ratni, koza rastegnuta samo sto ne popuca, ne mogu disati, normalno sjediti... a onda sve to prodje i tjedan dana ili krace skoro i ne osjecam stomak, nista ne pritisce i sl. Sad je izgleda taj prvi dio ciklusa Kakve ste vi sa ledjima? Imate li kakvih preporuka sta me jos ceka od takvih bolnih iznenadjenja da se pripremim?

    Malamimi, da li je hospitalizacija obavezna?
    Posljednje uređivanje od MarinaMM : 22.03.2016. at 00:20

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ledja mi ne spominjite... Bole me prije spavanja, za vrijeme spavanja, poslije spavanja, za vrijeme kuhanja, rucanja, setanja i voznje. Ne znam vise ni sama sto cu s ledjima, a nit sam puno kila dobila, nit mi je trbuh prevelik. Kad me ne boli?... Kad muz masira ili kad legnem u kadu

    Sto se tice hospitalizacije, svaka bolnica ima svoju politiku. Vidjet cu sljedeci tjedan kako to funkcionira na SD. Napominjem da imam urednu trudnocu i samo sam jednom hospitalizirana na dva dana zbog niskog tlaka i visokog pulsa u kombinaciji s povracanjem (16.tt).

    Robice imam pun ormar, sve od malene ili sam dobila. Ali jako malo toga u velicini 50. Kupit cu kompletice 50 za izlazak iz bolnice, a doma ce biti u 56, zavrnut cu rukave, a posto cu tetrati, bodi mora biti malo dulji.

  7. #57
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Malamimi, i mi cemo tetrati. Zapravo, to nam je plan, a kakva ce biti realizacija who knows... Dosad nemam iskustva s pp jer smo prije koristili jp i nije bilo niti malo zabavno. Sta si sve nabavila?
    Ako nije tajna, gdje u Bosni si kupila kolica i koliko su te dosla? Gledala sam ih po netu i sve su neke poljske ili ruske stranice.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    http://www.kolicazabebe.rs
    Ali sad gledam i vidim da ih nema. Probaj pisati na ovaj mail: babyshop@hotmail.rs
    Jako su ljubazni i brzo odgovore.

    Ja sam tetrala malenu, godinu i pol. Tad smo je skinuli i bespelenastvo kombinirali. Jako se brzo odvikla od pelena. Nisam jos prebrojala koliko imama tetri, mislim oko 80 i to raznoraznih proizvodjaca. Imam dvoje flafi zastitne gace, jedne rodine i jedne bambino mio. Flafi su nove, a ove su mi od curice. I to ce mi za pocetak biti dovoljno. Nisam nikakve dodatne uloske stavljala i nisam imala problema s promakanjem. Samo sto smo ju nocu presvlacili, a prijateljice s jp kazu da nikad nisu. Navikli smo ju s 8 mj na tutu tako da od tad nije kakala u pelenu i prije spavanja bi se uredno popislila na tuti.
    U dvoje ce biti teze, al ko ne proba ne zna... Nemam nikakav trosak jer sve vec imam od prije ili sam dobila pa ako i odustanem nije problem.

  9. #59
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    A na koji nacin si koristila tetre - foldala ili kao ulozak? Nikako da skuzim svako koliko mijenjati pelenu... JP bi opipala ili namirisala, a kako je s tetrama? Isti princip?
    Hvala za kolica info

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, origami fold i kite fold. Gurnem prst i opipam jel mokra i to je to. Moje su neke prijateljice izgubile pamet u sarenilu mpp i potrosile puste pare, a ja reko idem probati kao nase mame. I nisam pozalila niti dana.

  11. #61
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Sa kcerkom prije 8 godina sam isto planirala koristiti pp, ali gdjegod sam citala po internetu dosta ljudi je govorilo da coveri pustaju i da su bebe mokre i sl, pa sam odustala.
    Sa ovo dvoje sto me upravo lupaju u mjehur sam se odlucila da idemo na pp, pa kud puklo da puklo. Uhvatila sam se proucavati prije par mjeseci i od pustih podataka, gomile sivalica za koje su jedni govorili da su im super, a drugi da ne valjaju, nikako mi se nije htjelo u glavi posloziti da je to ono sto definitivno hocu. Sve dok se nisam odlucila za tetranje. Plan mi je da u pocetku stavljam tetre u fold + snappi kopca, unutra eventualno dodatni bambus ulozak (ako bude trebalo) i liner, a preko cover. A kad malo porastu i prerastu te manje covere, onda im razmisljam uzeti AI2 i punit ih tetrama i bambusima i linerima. Valjda ce funkcionirat.
    Isto me vucu mpp kada vidim svo ono sarenilo, ali sam se uspila othrvat kada sam vidila razliku u ciframa
    Posljednje uređivanje od MarinaMM : 22.03.2016. at 16:59

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Kad krenes, neces pozaliti. Isprobavat ces i naci najbolju kombinaciju. Nikad nije promocila, osim ako nismo dobro stavili.

  13. #63
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Isuse dok ja uspijem doć vi skoro stranu cijelu napisale
    Moji su imali svega par stvarčica u vel 50 ostalo 56 e sad točno koliko su nosili vel50 nisam sigurna možda 2-3t meni je iz iskustva s njima i sad s trećim najjednostavnije bilo dvodjelno jer ako nije cijeli mokar nisam morala sve skidati i bodybenkice za prvih 2mj dok ne ojačaju super i mama se ne uhoda,a za spavanje su nam bili super trokut jastuci za bebe a poslje ih imali ko pokrivače jedno vrijeme.

  14. #64
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Ana, bas me to i brinulo jer mi 50 izgleda nekako sitno, a 56 mozda malo preveliko za sitne blizance.

    Malamimi, znaci da ne moram glavu lomit oko pustanja pelena po krevetu? Jucer mi sinilo (sporo kopcam u zadnje vrijeme... postala sam Trigger ) da ako pp budu cesto promocavale da cu morati nabaviti nekakvu zastitu za veliki krevet. Imam za mali, ali za veliki se nisam sjetila.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Evo i nas u 25.tjednu, sve je super, dečki rastu i jednaki su, svaki ima svoju posteljicu što doktorica kaže da je super varijanta... jedino što su mi obojica nogicama prema dolje pa me tuku po mjehuru cijeli dan pa živim na wc-u, nadam se da će se još okrenuti, ne znam do kad se blizanci mogu okretati s obzirom na ograničeni prostor u trbuhu, da li netko možda zna? Što se tiče robice s obzirom da dečki dolaze početkom 7., dakle, moguće i u 6. kad su sve varijante s vremenom moguće ja kupujem i 50 i 56 u varijanti dugi i kratki rukavi, baš me briga, trudna sam pa mi ne smije nitko prigovoriti a muž vjerojatno misli da sam luda :D s obzirom da već imamo malog dečkića dosta toga i imam pa mi je to olakotna okolnost ovaj put :D Kolica ćemo dobiti od frendice - Teutoniu twin, mogu voziti bebe okrenuta na obje strane, imaju velike kotače i bebači budu jedan do drugog i to je sve što mi zasad treba. Najveći problem nam je bio što smo morali promijeniti auto jer u našeg starog nisu stale tri AS nikako....

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Svaka cast cure za pp, ja nisam ni s jednim imala volje a s dvojicom nema sanse. Mene pere strah hocu uspjet dojit jer sam sa sinekom doslovno svo vrijeme snagu na to potrosila i imala jedva mlijeka. Pisala sam na "dojenje blizanaca" al nitko ne odg. Bila sam na radionici kod IBCLC savjetnice (tu se placa a ne kao nase Rode koje besplatno pomazu!, ali osiguranje djelomicno vrati) koja je rekla da mozda stvarno zbog hormona i temeljem svega sto sam rekla imam smanjenu produkciju. A htjela bih vise od icega ih dojit i vec narucujem jastuk za dojenje duplica.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, ja idem 1 mjesecno kod osteopata ( kao kiroprakticar, uputnica od ginekologa) pa sam relativno ok. Iako hodati mogu vrlo ograniceno al sad mi je najteze sto mi nestaje daha i bole me rebra tj misici od pritiska na dijafragmu. I puls mi je stalno oko 105-110.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, kao da sebe gledam. Gubim dah u obicnom razgovoru. A o pulsu ti necu ni govoriti, u zadnjih tjedan dana ide preko 130. Prijavit cu ginekologu, iako mi rekao prosli put da nije za brinuti se ?!?!
    Ja sam doslovno kao mljekara pa me mm zeza da nam je Bog zato dao blizance...da se mlijeko ne baca. Kako cemo se uhodati...vidjet cemo. Drzim fige da uspijemo i mi i vi!
    A jastuk za dojenje...gledala sam na ebayu, al mi je preskup...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Dobrodosla Blacky! Jesu li to i kod tebe decki? Haha kod mene do 28.tt bili decka, a onda... mozda ipak jedna curica, nece se nikako namjestiti da ju usnimimo. U 24. tt se decko okrenuo glavicom, on je ispod, a bebica gore je do pred koji tjedan bila poprecki. Mozda se okretala nekidan, nesto me bas rastezalo...vidjet cemo za tjedan dana. Razna su iskustva s okretanjem. Nadju oni sebi mjesta, ne brini!

    I mi mjenjali auto, al nekako smo i planirali mjenjati pa nas nije nespremne docekalo. Uzeli smo toyotu verso, a vi?
    Malena je danima plakala da to nije njezin auto i da hoce svoj nazad haha
    Posljednje uređivanje od Malamimi : 24.03.2016. at 15:22

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Blacky, tek sam skuzila tvoj post. I ja cu imati 3 sineka! Koliki ti je stariji? Moj drugi se okrenuo na glavu oko 24tt. I moji super rastu, danas 29+4 oba mrvicu iznad 1400! ALI od preksinoc jako puno kontrakcija i cerviks s 4.2 na 3.1 pa su me poslali na ctg i dobila sam dexametazon za pluca, sutra druga doza. Utrici 3×1, sto vise mirovat. Ak bude puno kontrakcija pravac bolnica.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  21. #71
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Olympia, drzim palceve da kontrakcije prestanu

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, drzim i ja fige. Javi kako je danas...
    Jel ima koja osjecaj da joj tko cupa kozu s rebara? Uzasno...
    Posljednje uređivanje od Malamimi : 25.03.2016. at 10:52

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala sto brinete
    Dobila i drugu injekciju, ctg jako dobar. Al nocas i jutros sam jako cesto imala a me i doktorica zeli pogledat tak da sad cekam kod nje. Decki zivahni i super!
    Mm otisao u Hr po stvari od sineka. Malo se brinem sto cemo s njim ak budem morala skroz mirovat :/. Kak su zapravo prve trudnoce bezbrizne kad nemas vec dijete.
    Nisam imala kao da mi cupa kozu ali jesam 3-4 dana bolove kao da sam slomila rebro i groznu agoniju da duboko udahnem/kihnem/zijevnem..

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Skratio se crviks s 3.1 na 2.5 u 1 dan. Evo me na infuziji u bolnici da smanje kontrakcije. Fala Bogu na divnim prijateljima(koji jedini nisu otputovali u Hr) koji su pomogli svekrvi s pakiranjem i donijeli mi stvari. Nastojim gledat dan po dan a ne se brinut globalno.

  25. #75
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Sretno! Drzimo palceve da se skracivanje zaustavi i da sve bude dobro

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, drzi se i miruj, miruj, miruj! Kazu da se taj cervix moze i vratiti u normali, ne znam, nemam iskustva. Sta ti oni kazu?
    Vidis kako se poklopilo bas kad je muz otisao od kuce...
    Jesu li se kontrakcije nastavile?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala cure . Teoreatski se moze i produziti ali s 2 bebe gotovo nemoguce. Kontrakcije su se smanjile al i dalje ih imam. Sutra do popodne kapa infuzija a u pon popodne mjere cervix. U principu sam osudjena na lezanje + higijena i tak to. Al vidjet cemo u bolnici ili doma. Sveki se super snasla, cak su jaja farbali i pletenice pekli danas. Frendovi pomazu i vozaju tak da su mi bili danas u posjeti.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, jesi u bolnici ili doma? Nadam se da si sad bolje...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    U bolnici i jutros i sada vise od 2 sata na ctg jer cim me prikopcaju polude. Ostatak dana je bilo relativno ok. Pa popi... cu. Stvarno dajem sve od sebe da se smirim. Jutrosa sam bila nervozna al sad stvarno sufram i chillam al opet svako malo se stvrďne trbuh . Sutra pregled. Inace, decki su super.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Vjerujem ti! Jos kad djete imas doma... Bit ce ti muka ako ces morati do kraja tu lezati, ali znas i sama da strogo mirovanje kod kuce nije moguce. Barem ne bi u mom slucaju bilo moguce. Ostajem s curom sama doma i kako da ja pored nje mirujem?!
    Ja u cetvrtak imam pregled, bas se veselim da ih vidim jer me bas lijepo peglaju po rebrima.
    Gdje su nam ostale duplice?

  31. #81
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Gustamo u suncu
    Olympia, dobro Malamimi govori - doma je mirovanje nemoguce. Sad moras mislit na njih i izdzat sta dulje. Samo mogu zamislit kako ti se 100 stvari mota po glavi da se doma treba uraditi, dijete te treba, planovi neispunjeni... Zanemari sve to (tj. vecinu toga), a za ostalo postoje posjete. Znam, znam, lako je meni govoriti...
    Mama mi cesto kaze (i nikada je nisam razumjela, niti cu) - sto se mora, nije tesko

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala curke! Ipak su me jucer pustili doma! Cervix se produzio mrvicak s 2.5 na 2.7. Dobila brutalnu terapiju od koje mi puls skoci iznad 140 al umiruje maternicu. Svekar mi je tu do srijde a onda vodi malca u Hrv na 2 tjedna. Falit ce mi ali tesko je mm-u radit, brinut o meni, o kuci, pripremama za bebe i o sineku. Vec prije ovoga smo skuzili da cemo vise love potrosit na avio karte nego na svu optemu . Mm je vec montirao krevetic i prematalicu i doveo hrpu stvari. Sve ostalo - internet shopping . U utorak imam pregled. Dosta sam pozitivna.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Dobro je da imas pomoc. Ja sam prepustena sama sebi. Ili da platim tko ce mi cuvati dijete. Tako da se stvarno pazim, iako ne moram mirovati.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Evo me, bili kod obitelji za blagdane pa nisam stigla pisati! Moji su definitivno decki, oprema se vec dugo vidi obojici, hihihi! Jos uvijek me lupaju po mjehuru tako da se sigurno nisu okrenuli, wc i ja najbolji prijatelji! Mi smo uzeli Peugeot 308sw karavan, da imamo kamion ne bi nam bilo dosta mjesta!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    uzasno sam uzbudjena kaj ce biti svi decki, jedna sam od rijetkih koje su tako narucile

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    A gle, pazi koliko mozes, iako sam ja do zadnjeg pregleda bila super. Mislim da mi je dijelom nastetilo sto je malac imao gripu i bronhitis (najbolesniji u zivotu je bio) i 2 tj bili zatvoreni doma.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  37. #87
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Olympia

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Olympia prvotno napisa Vidi poruku
    Blacky, tek sam skuzila tvoj post. I ja cu imati 3 sineka! Koliki ti je stariji? Moj drugi se okrenuo na glavu oko 24tt. I moji super rastu, danas 29+4 oba mrvicu iznad 1400! ALI od preksinoc jako puno kontrakcija i cerviks s 4.2 na 3.1 pa su me poslali na ctg i dobila sam dexametazon za pluca, sutra druga doza. Utrici 3×1, sto vise mirovat. Ak bude puno kontrakcija pravac bolnica.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Ma sinoć sam pisala cijelu litnaiju da odgovorim ali većinu toga mi je očito izbrisalo... Da, bit će 3 sineka, stariji će za par dana 2 godine! Jedino što brinem u ovoj trudnoći je on, odnosno kako će on to sve prihvatiti, još je jako malen i vezan na mene, jako je velika maza i spava s nama i ne voli se baš odvajati od mene - nadam se da neće biti jako ljubomoran, ne bi htjela da se osjeća izostavljano zbog novih beba, ja se trudim pripremiti ga što je više moguće, zajedno pjevamo bebama, pričamo im, mazimo trbuh, pričam mu i to, nadam se da ima nešto efekta, vidim da kuži kaj da se nešto događa i da nekakve bebe jesu u trbuhu ali mu nije potpuno jasno :D sljedeći tjedan idem opet na pregled (bit će ja mislim 27 tjedan) i jedva čekam vidjeti kako dečki napreduju i koliko su.....ovo mi je zadnji tjedan na poslu a od drugog tjedna uživancija sa starijim i pripreme za dolazak novih bebača
    Posljednje uređivanje od BlackyB : 31.03.2016. at 16:21

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ja se evo vratila sa SD s pregleda, dakle 32 tt. Nije bilo mog prof. H, sto me rastuzilo, al sta ja tu mogu. Pregledala me je mlada doktorica i bas je dugo trajalo, ne mogu reci da je temeljita, vec spora, ni slike nisam dobila.
    Ja sam zatvorena, bebe su super velicinom, jednake su i imaju cca 1700g svaka. Ja sam na +11kg.
    E sad ono malo za zabrinuti se, je cinjenica da ono premijestanje po trbuhu koje sam vam opisala nije bilo okretanje gornje bebe glavom, nego okretanje donje bebe na zadak. Sto ce reci. Decko je na zadak blokirao izlaz, a beba gore (kojoj se i dalje ne potvrdjuje spol) se zarotirala tako da su noge i glava zamjenili polozaj, ali poprecno. Tako da se sada sudaraju glavama ispod lijevih rebara. Kaze ona meni da jos ima vremena i dosta mjesta za okretanje, ali ako ovako ostane, ide se na cr. Uplasila me, al sta mogu…
    Narucena sam za 3 tjedna kad bi trebalo porazgovarati o hospitalizaciji. U medjuvremenu trebam obaviti testove senzibilizacije, ali ne i krvnu sliku. Nije mi ni briseve za streptokok spominjala.

    Blacky i Olympia u kakvoj cete vi biti manjini... Ja imam curku 2 god i 3 mj, isto je naveliko pripremamo, ali je pitanje koliko je ona svega toga svjesna.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Malamimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se evo vratila sa SD s pregleda, dakle 32 tt. Nije bilo mog prof. H, sto me rastuzilo, al sta ja tu mogu. Pregledala me je mlada doktorica i bas je dugo trajalo, ne mogu reci da je temeljita, vec spora, ni slike nisam dobila.
    Ja sam zatvorena, bebe su super velicinom, jednake su i imaju cca 1700g svaka. Ja sam na +11kg.
    E sad ono malo za zabrinuti se, je cinjenica da ono premijestanje po trbuhu koje sam vam opisala nije bilo okretanje gornje bebe glavom, nego okretanje donje bebe na zadak. Sto ce reci. Decko je na zadak blokirao izlaz, a beba gore (kojoj se i dalje ne potvrdjuje spol) se zarotirala tako da su noge i glava zamjenili polozaj, ali poprecno. Tako da se sada sudaraju glavama ispod lijevih rebara. Kaze ona meni da jos ima vremena i dosta mjesta za okretanje, ali ako ovako ostane, ide se na cr. Uplasila me, al sta mogu…
    Narucena sam za 3 tjedna kad bi trebalo porazgovarati o hospitalizaciji. U medjuvremenu trebam obaviti testove senzibilizacije, ali ne i krvnu sliku. Nije mi ni briseve za streptokok spominjala.

    Blacky i Olympia u kakvoj cete vi biti manjini... Ja imam curku 2 god i 3 mj, isto je naveliko pripremamo, ali je pitanje koliko je ona svega toga svjesna.
    Ja sam svima unaprijed najavila da planiram uvesti diktaturu jer ću inače poludjeti s 4 muška ali svi mi se samo smiju jer znaju da samo sebe tješim....

    ma ne brini, meni je evo frendica rekla koja je imala blizanke da joj se jedna okrenula s 33 tjedna, znači nije kasno.... ja ne moram na pregled da znam da su im nogice još uvijek prema dolje, cijeli dan mi plešu po mjehuru....isto se nadam da će se bar jedan okrenuti... A zašto hospitalizacija, zar nije da ako je sve u redu da se ne mora ležati u bolnici prije poroda ili se nešto promijenilo?

    Malo sam ljubomorna na ovih +11 moram priznati, ja sam s 25 tjedana bila na +11, prva trudnoća je bila +14 sve zajedno i sve je otišlo ali ovaj put mi 20 ne gine koliko mi se čini.....

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Blacky, ne bih ni ja na lezanje, al cure koje su rodile na sv duhu kazu da su isle lezati. Nadam se da se nesto u medjuvremenu promijenilo, a ta doktorica mi danas nije nista htjela reci. Malo me sokiralo i podsjetilo da sam 32 tt kad je rekla da ako se ista pocne dogadjati ili pukne vodenjak, odmah iste sekunde u bolnicu. Nema prehodavanja trudova doma

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Ma razumijem ja da ako se nešto dogodi ili ako je nešto problematično da se ide ležati ali ići ležati bezveze u bolnicu mi nekako nema smisla, makar to valjda ovisi o bolnici, frendica je rodila blizanke u 40 tjednu (blago njoj) u Petrovoj i nije morala ništa prije ležati... Meni je ginekolog opće prakse koji mi daje uputnice za pretrage (ja još uvijek idem kod privatnika) rekao da ako se odlučim za određenu bolnicu da se ne moram naručivati u tu bolnicu na pregled prije 35.tjedna bez obzira na blizanačku trudnoću a ako porod krene ranije da se samo tamo pojavim. Nekako se nadam da ćemo sve izgurati bar do 36., 37. tt i da ćemo biti čim kraće u bolnici! Meni se cijelo vrijeme čini da sam trudna više nego što jesam (zbog veličine trbuha) i mislim si kako ću svaki čas roditi a onda se sjetim da je termin tek 07.07. i da imam još za gurati.....

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Iz Zagreba si Blacky? Mene moja socijalna odmah poslala na pracenje u bolnicu. Mislila sam da valjda tako mora biti, a i nekako sam zadovoljna jer cu im biti poznata (ak nist drugo).
    A moj trbuh...haha... Nitko mi ne vjeruje da su blizanci. Meni je velik i tezak, al nije ogroman kak neki zamisljaju.
    40 tt?! Ja bih radje 37, naravno kad bih mogla birati.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Jesam, iz Zg! Ja idem kod privatnika a privatno sam rodila prvi put i išla bi bez razmišljanja i drugi puta da nisu blizanci ali sad kombiniram s mogućnošću prijevremenog poroda, ako će sve biti ok i doguram do 36.,37. tjedna onda ću opet gore kod svojih a ako će krenuti prijevremeno uputit ću se u bolnicu zato jer privatno nema neonatologije a ne bih htjela da budemo razdvojeni, u 35.tjednu ću obaviti negdje pregled u bolnici da ostavim trag da sam već bila ... tako sam si zamislila ja to zasad ali možda se još i predomislim.... moj trbuh je sad velik kao prije poroda prvi puta, doduše prvi puta sam rodila sa 37 tt+0 i nije bio prevelik ali kad sad uračunam koliko još imam do kraja i da ih je dvoje očito je da ću biti kao bačvica :D

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Meni je isto bezveze ta praksa u Hr (ne svugdje) da se hospitalizira samo zato jer je viseplodna trudnoca. Ja idem u super bolnicu ali svejedno nije sveucilisna (kbc) pa ak se nes dogodi prije 33tt idem u kbc. Ja se isto nadam da cemo sve do 36-37 uspjeti!
    Blacky mi smo isto jako sretni s deckima (al nekako je lijepo majci u u odrasloj dobi imati kcer koja ce je razumjeti jedan dan). Htjeli smo oba puta decka al nekako sam mislila da kad vec imam bonus bebu da je cura a i zato da ne budu slucajno identicni, to mi je spooky. Mi smo odlucili ak budu jako slicno izgledali napravit DNA test (nekih 200€) :D. (Ja se zabavljam glupostima samo da skratim vrijeme do pregleda i smanjim brige oko cerviksa i kontracija).

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Meni nitko ne vjeruje da su dvojica a dobila sam samo 6.5 kg i vec se malo i brinem iako mi je krvna slika bila ok i oni super rastu ali svejedno.
    Blacky bas ti je maleni sinek, moj prilicno kuzi ali ipak ce mu bit veliki sok (kao i svima nama). Tesko mi je sto ne mogu s njim vise ni one stvari koje smo navikli skua raditi . Al jucer smo npr slagali puzzle na kaucu i tak nes.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Bit će 4. cura :D Zezam se, ja stajem na 3... zasad

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, mislis da su jednojajcani? Mi znamo od pocetka da su dvojajcani pa zato stalno pokusavamo otkriti spol druge bebe, al neda se ona.
    O i mi cemo stati na 3 haha
    I super da si doma, samo budi oprezna
    Posljednje uređivanje od Malamimi : 01.04.2016. at 12:45

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Malamimi prvotno napisa Vidi poruku
    Olympia, mislis da su jednojajcani? Mi znamo od pocetka da su dvojajcani pa zato stalno pokusavamo otkriti spol druge bebe, al neda se ona.
    O i mi cemo stati na 3 haha
    I super da si doma, samo budi oprezna

    Kako znate da su dvojajčani? Nama je doktorica rekla da su ako je jedna posteljica jednojajčani a ako su dvije posteljice da mogu biti i jedno i drugo, moji imaju dvije posteljice pa živimo u slatkoj neizvjesnosti

  50. #100

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Malamimi super za velicinu i za to sto su podjednaki al malo je plozaj banana, mislim da ti je CR sudjen, al ima to i svojih prednosti vjerojatno. A i tvoja je curica malena ♡

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •