Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 416

Tema: TRUDNICE 2016 ( blizanci,trojke,četvorke.......... )

  1. #1
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno TRUDNICE 2016 ( blizanci,trojke,četvorke.......... )

    Drage moje trudnice i mamice sve najbolje u novoj godini i puno pisanja

    TRUDNICE U 2016.g. ( termini poroda )

    Malamimi - 20.05.2016.
    Olympia - 06.06.2016.
    BlackyB - __ . 07.2016.
    RODILE U 2016.g.

  2. #2
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Trudnice mamice di ste nammmmmmmmmmmmmmmmmm

  3. #3
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Ako se traze duplici, evo ih ima kod mene
    Termin 28.06.

  4. #4
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Evo i nas dolaze nam cura i decko u 7mj a imamo i decka od 2 godine

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Evo da se i ja javim rano je za znati spol,samo nek su mi dobro 7tt . Termin 01.10

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ooi tu ste cure. Kako ste? Ja sam 26. tt i kako koji dan sam. Vecinom odmaram jer mi je trbuh dosta tezak i pritisak mi je velik, a i ledja me ubijaju. Pred 2 mj mi rekli da su dva decka, a zadnji put nismo vidjeli.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Kod nas 24+2 i sve dobro. Prije 2 tjedna sam imala detaljan morfološki uzv i sve je bio super a za 2 idem na OGTT i nimalo se ne veselim (bljaki). Lijevi se okrenuo isto na glavu i uspio izgurati brata s vodeće pozicije (gurnuo ga prema gore, doktorica je bila prilično iznenađena), tak mali a već ratoboran. novim curama!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Hmmm ja pisala pred par dana, al gdje je to?! Nemam pojma... Uglavnom...
    Ja sam 25+6, moj desni se zabio glavom dolje, a lijevi sjedi na njemu. Jako su zivahni i stalno skakucu. Ja cu sljedeci tjedan na ogtt i krvnu sliku, prosli tjedan sam bila na transfuzijskoj. Sljedeci pregled je 3.3.
    Nove cure dobro dosle! Malo nas je...

  9. #9
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Kod nas je 21+4 i na zadnjem pregledu prije par dana su bili oboje s nogama dolje, dok su na pregledu prije toga bili glavama dolje. Svako par dana obave zamjenu za 180 stupnjeva da im ne bude dosadno.
    Inace su im g. vrecice lijevo i desno (tj. jedno pored drugoga su), pa kad legnem na lijevi bok onda se braco buni i lupa da mu je tijesno, a kad legnem na desni onda se seka buni i lupa po onoj strani stomaka sta se naslanja na krevet

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Koliko su vam starija djeca? Moja je 2 god i 2 mj i toliko se veseli da me sve strah kako ce to izgledati. Inace je jako umiljata i obozava male bebe pa sam svjesna toga da ju necu ni sekunde moci ostaviti nasamo s njima.
    Hocu li ja to prva medju vama roditi?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Mame super ste mi,mi smo evo u 8+2 i jedva cekam da produ ovi kriticni tjedni i da dodem u malo sigurnije jer me sve plasi svako bockanje jos i cijelo vrijeme imam smedi iscjedak vec sam luda od osluskivanja tijela. A ja vec sad imam probleme s spavanjem oduvijek spavam na trbuhu a sad je to nemoguce a pitam se sta ce tek biti kad trbuh bude veliki.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Gricka, drzim fige da ostanu oba srceka! I ja sam bila u strahu velikom, a evo nas u 27.tt.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Moji su isto lijevo i desno i super su mi ovih dana bas me lijepo skakljaju. A od jucer trbuh kao da je iskocio unaprijed i manji mi je pritisak dolje. Bas cudno iako dobro jer sad bar malo mogu hodati.
    Moj sin ce napuniti 4 nekoliko dana nakon sto se braceki rode (mislim na idealnu situaciju koji dan prije punih 38tt).

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  14. #14
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Jesu li vam oboje jednako aktivni? Meni curetak cijeli dan nesto suska, ali malac zabusava...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ja vise osjecam ovog koji je glavom prema dolje, al aktivni su zajedno Isto tako kad spavaju, spavaju zajedno.
    Mozda ti se cini da on zabusava jer su njezini pokreti intenzivniji... Vidi kako ce biti sutra.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ja sam ispocetka puno vise osjecala ovog s posteljicom straga sto je vrlo logicno, al cim su malo ojacali osjecam ih tu negdje. Ali zna proci pol dana ili dan da se skoro samo jedan javlja. Iako kad se nes oko pupka dogadja ne mogu ocjeniti koji je koji.

  17. #17
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Evo se jutros javljao kada sam lezala na njegovoj strani stomaka. Kada lupaju prema ledjima onda ne mogu odrediti tko lupa, tako da je mozda dio te aktivnosti njegov.
    Isto su posteljice jedna sprijeda, a druga straga, ali ne znam koja je cija.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Cure zanima me kakvi su vam bili bolovi u trbuhu,do prije dva tri dana sam imala ponekad bolove pomalo i kad bih magnezij popila bi popustilo ali u zadnja dva dana konstantno od pupka do stidne kosti imam bolove i sastrane kao menstrualni al kao i da me kosti bole i ponekad me zna bocnuti. Strah me da nije nesto lose,vec sam dva puta trcala na hitnu zbog krvarenja ali sad nemam nikakvo krvarenje pa me to nekak tjesi. Sad sam 9 +2

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Gricka, imala sam takve bolove povremeno, ali bez krvarenja pa nisam panicarila. Nije nista lose. Tijelo se prilagodjava. Kad ti je pregled? Svakako spomeni ginekologu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Malamimi prvotno napisa Vidi poruku
    Gricka, imala sam takve bolove povremeno, ali bez krvarenja pa nisam panicarila. Nije nista lose. Tijelo se prilagodjava. Kad ti je pregled? Svakako spomeni ginekologu.
    Sutra imam termin,smirilo se jucer i danas skroz,al bilo me bas uplasilo. Hvala na odg.

  21. #21
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2016.g. ( termini poroda )

    Malamimi - 20.05.2016.
    Olympia - 06.06.2016.
    MarinaMM - 28.06.2016.
    BlackyB - __ . 07.2016.
    Grickavještica - 01.10.2016.


    RODILE U 2016.g.




    Dobro došlica nam velika novim trudnicama
    Ljepo nam se ponovo aktivirao forum

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Gricka, javi kako je bilo na pregledu. I gdje ides na preglede?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ja sam prezivjela ogtt, prva vrijednost je vec dosla doktorici i ok je. Decki su super, svaki vise od 900g (26+2) cerviks 4cm sto je super s obzirom da su dvojica i druga trudnoca i imala sam lletz. Opet je desni prvi, presmijesni su al dobro je sto nisu jako nisko u zdjelici (zato jesu u rebrima i pritiscu naprijed, sva sam u spic).
    Doktorica jako zadovoljna. Nadam se da ste sve isto dobro i javite se cesce

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, super sto he sve kako treba biti. Javim vam se sutra poslije pregleda, valjda ce i kod nas biti sve u najboljem redu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Eto pregled dobro prosao,bebice rastu pa trbuh boli jer se sve siri a i prva mi trudnoca. Dobila sam vec uputnicu da izaberem bolnicu u kojoj zelim roditi i da se vec prijavim. Kad ste vi i dali ste isle na snimanje organa bebica da vidim dali su zdrave,mene dr vec uputila da izmedu 11-13tj to obavim naravno ako zelim?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Malamimi drzim fige za sutra!
    Gricka super za bebice! ja sam u 13tt bila na mjerenju nuhalnih i ostalih markera i krvi za kombinirani (iako nemam pojma koliko je pouzdano za blizance). U 16tt sam bila u Zg (inace sam odselila iz Hr) kod svoje doktorice koja je sve do u detalj pogledala (ukljucujuci brojanje prstica i lice da nema rascjepa). U 22tt sam tu redovno imala tzv morfoloski uzv (u Hr to zovu anomaly ak se ne varam) gdje se bas svi organi pregledaju od komora mozga, klijetki, pretklijetki, zalisaka srca, bubrega... imala sam i izmedju toga i nakon pregleda i uzv ali ne toliko detaljno.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Olympia, sve si super opisala. Hvala za fige! Uvijek me strah tih pregleda. Prvo... Ja sam dobro, zatvorena, secer uredan, krvna slika samo pokazuje manjak hemoglobina, al to me ne cudi. Pocela sam uzimati dodatak uz prehranu i sve ce se vratiti u normalu. Nova krvna slika za mjesec dana. Moram nastaviti s prenatalima, magnezijom i pocela sam uzimati omegu. A bebe... Kao kiflice se zamotali. Sad vec teze vidjeti cija je glava, a cija noga jer im je dosta tijesno. Svaki ima 1100 g i skroz su proporcionalni. Kaze, taman za 28.tt. Pisem u muskom rodu jer im se tako i obracam, al gornja bebica ne zeli da vidimo sto je, mozda je ipak curica iako nam je pred 3 mj rekao da su decki. Jako su zivahni i nadam se da ce ostati unutra sto dulje. E da... Donji se okrenuo glavom, a gornji je poprecki.
    Kad su vasi pregledi?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ja sam danas jedva ustala iz kreveta, neki od njih gura nogama ili glavom ili cim vec... Ne mogu se ispraviti od bola u prsima. Da ne kazem da nisam nista ni pila ni jela jutros... Kako ste vi?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Moji su obojica glavom dolje. Secer dobar -jupi! Kako su mi "oslobodili" zdjelicu tako mi pritiscu dijafragmu pa se lako zapusem i ne mogu jesti nagnuta nad tanjur. Krecem pomalo u nabavu opreme. Mm ce za uskrs u Hr po stvari od prvog sineka. Najveci problem su mi kolica. Pit i jest jos uvijek mogu (do 16tt sam imala problema s tim). Kljukam se svime -magnezij, d vit, prenatal, omega i utrogestan (nakon krvarenja sam ga dobila). Dr kazu nije nuzno al ak zelim i zeludac podnosi da nece naskodit.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  30. #30
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    I mi smo bili na pregledu. Pitali (zabrinuto) zasto braco manje lupa nego seka, kad ono gospon pisulinac okrenut ledjima i lupa straga tako da se nista prema sprijeda i nije moglo osjetiti.
    Sada (24tt po ultrazvuku) smo na 31cm duljine oboje.
    Dobila sam uputnicu za OGTT - veselica

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Super za pregled Marina. Moji su se razvukli ko hobotnica pa ja vise ni ne znam tko udara. Ova napetost u trbuhu je sve veca, a da znate kako bude smjesno kad se sva uspusem kad razgovaram na telefon. Tocno osjecam kako mi ponestaje zraka. Sad smo 29.tt.
    Sto se ogtta tuce... Samo si ponesi limuna pa malo nacijedi, lakse ces popiti. Nije to nist strasno, mene je vise bilonstrah rezultata. Tjedan dana nisam od straha mogla otici po njih. Samo se pripazi dan prije, nemoj ko ja smazati cijelu cokoladu. I sretno!
    Odakle ste inace cure?
    Posljednje uređivanje od Malamimi : 09.03.2016. at 20:01 Razlog: Dopuna

  32. #32
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Malamimi, znaci u 29.tt jos veselije?
    Sto se tice OGTT-a, nema straha za cokoladu - nas dvije smo na Vi jos od pocetka trudnoce. Koliko puta provjerava razinu secera? Kako ide postupak? Receno mi je da sada dulje traje...
    Posljednje uređivanje od MarinaMM : 09.03.2016. at 21:21

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, ujutro nataste izvade krv, popijes oko 3-4 dl te otopine i onda se vracas za 1 sat i za 2 sata. Napomena je da ne jedes i ne pijes. Ako ti uzimaju i urin, onda valjda nema ni piskenja. Ja sam samo vadila krv i tako je izgledalo, a radila sam na Sv Duhu.

  34. #34
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Ne zvuci strasno
    Hvala na info

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Ma nije strasno, ni ja nisam navikla na slatko nataste, al Boze moj...izdrzi se. Gdje su nam druge cure?

  36. #36
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Malo je zatisje...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Odakle si Marina?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Marina super za pregled. A mislim da sa svakim tt je sve veselije al nek izdrze sto duze unutra! Iako je meni sad na neki nacin lakse nego s 13-17 tt kad su bile mucnine, slabosti, prenizak tlak, radila +sl putevi...
    Ja ovaj tjedan s bolesnim djetetom i uopce mi nije zabavno :/. Al kako cu hendlat trojicu.
    Ja sam u Be i mogla sam birati hocu glukozu s okusom limuna ili narance pa mi je svejedno bilo tesko popiti. Al bar nisam isla na posao poslije kao u prosloj trudnoci. Tu samo zovu ak nes nije u redu. Tek 24.3. Imam pregled pa cu pitati rezultate, bas me zanima. U Zg sam bila u DZ labu di je granica za onaj nakon 2 sata bila 6.1 a ja imala 6.3 pa me privatnica poslala na VV i morala sam se pikat, poludila sam!

  39. #39
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Malamimi, iz Trogira sam.
    Sutra idem radit OGTT, pa cu vidit sta ce biti... U prosloj trudnoci sam bila ok, a kako ce biti ovaj put who knows... Javim kad saznam rezultate (iako mi je sljedeci pregled tek krajem mjeseca, pa ne znam idu li rezultati meni ili direktno ginekologici).
    Posljednje uređivanje od MarinaMM : 13.03.2016. at 20:52

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, drzim fige. Ja sam sama isla po rezultate i molila Boga da su ih izgubili, al na kraju sam se brinula bez razloga.

  41. #41
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Eto, ti si molila da ti izgube rezultate, a meni su ih stvarno i izgubili. Zvala sam maloprije ginekologicu da mi procita kakvi su rezultati, a ona kaze da njoj nije nista stiglo i da uputnica uopce nije provedena kroz sustav. Laboratorij gdje sam vadila krv za danas vise ne radi, tako da cu ih nazvati sutra odmah u 7h. Ali ne nadam se nekom suvislom odgovoru jer su mi izgleda i krv vadili na krivi nacin - laborantica mi je rekla da "posto ginekologica na uputnici nije navela koliko puta da se vadi krv, da se onda vadi smo dva puta i to odmah i 2 sata nakon pijenja glukoze". Poludit cu jer mi nije uopce jednostavno otici do laboratorija!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, pa nemam rijeci. Bas sam te ucoprala. Ja sam se zeznula dan prije jer sam pojela cijelu cokoladu pa me bilo frka. Al da opet to moram ici piti, ne bih bila presretna... Valjda ce se naci...joj... Kako ste inace?
    Ja se jedva gegam, nocas sam jedva na wc otisla. Mislila sam ici sljedeci mjesec na sajam u west gate, ali mislim da necu moci do tad ni hodati.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Malamimi ja sam u slicnom "raspolozenju" vrlo skepticna do kad cu se i koliko moci kretati.
    Jeste se odlucile za kolica. Mi smo mislili Bugaboo Donkey jer smo za sina imali Cameleon i bili preprezadovoljni ali cine se prevelika za ovdasnje liftove/hodnike i sl. Mountain buggy duet bi mogao biti najbolji kompromis jer ima kosare (ne mogu zamisliti stavit bebu od 3 kg u kisobranke) i velike kotace i da su jedno do drugog a dosta uska.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  44. #44
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Nemam pojma za kolica. Mislili smo TFK Twinner Twist Duo, ali ih kod nas ima jedino nabavit u Lesnine i tamo su preskupa...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Mi smo isli po kolica u Bosnu. Isplati se itekako, jeftinija su i kad se carina plati. Ogromna su- to je mana, ali imaju druge karakteristike koje su meni bile najbitnije. Tako Jumper Duo. Gledala sam i ja tfk, svi ih hvale. Mana im je sto se ne mogu staviti u skroz sjedeci polozaj i sto nema mogucnosti da taj sportski dio bude okrenut prema meni. A to mi je bilo bitno. A za cijenu istina...jos kad kosare kupis...1000€ ti treba.

  46. #46
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Malamimi, koja su to ogromna kolica? U mom rjecniku "ogromno" je lijepa rijec

    Sto se tice nalaza, "nasli su ih". I na nalazu mi uredno pise GLUKOZA I, GLUKOZA II, GLIKOZA III, sto kao ispada da su mi 3 puta vadili krv, zar ne? Jeste li vidili svoje OGTT nalaze, jel' i vama tako pise?
    E, ali kvaka je da su meni vadili samo 2 puta i rekla mi je da u medjuvremenu prosetam. A poslije mi ginekologica kaze (i po netu pise) da se vadi 3 puta vec nekoliko godina i da se izmedju vadjenja treba sjediti. Znaci da sam dobila lazne i falsificirane nalaze? I to je zakonski? Da se igraju sa zdravljem trudnice i zdravljem beba?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Uf sto mi ide na zivce sto svaki lab svoju politiku vodi! Meni su prije 4 god isto 2 puta vadili a nisam smjela ni mrdnuti, ni gutljaj vode popiti, cini mi se ni pisati. I jos je za vadjenje nakon 2 sata limit bio 6.1 (inace vidim da je 8 ili 9...) pa sam s 6.3 na VV zavrsila-gluposti. Nek se dogovore!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    107

    Početno

    A kolica mogu bit ogromna i super ako se seces po nekom manjem mjestu, imas kombi ili uopce nemas auto i zivis u kuci i namjeravas posjecivat frendove koji isto zive u kucama, inace treba paziti na puno faktora: gepek, lift, ducani, javni prijevoz, plocnici, avion itd. Mi sutra idemo na "izlet" u veliki baby ducan isprobavati iako bi nam trebalo zapravo dovesti doma da vidimo za garazu/lift/hodnik. Al tjesim se da 74 nije tak presiroko kad ima ovih od 90 cm sirine, al nisam pametna...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Marina, ne znam stonda ti kazem. Napravila si kako su ti rekli. Meni tri puta vadili i rekli mi samo malo prosetati. Gle...ako su nalazi dobri, nemoj brinuti.
    Kolica su Tako Jumper Duo i siroka su 90 cm. Ocito se ne planiram voziti javnim prijevozom, a za ostalo cemo vidjeti. Bitno da stanu u auto, i idu kroz ulazna vrata i lift u zgradi.

    Cure ja zaokruzila 30 tjedana. I nekako mi moj trbuh jednake velicine kao i kod mama s jednom bebom. To mi naravno stosta olaksava, samo se nadam da bebice nisu presitne. A kad se sjetim da sam i curu rodila u terminu s 3 kg, ne ocekujem da ce oni biti veliki.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    107

    Početno

    Steta sto nas nema ovdje vise da mozemo usporedjivati neke stvari...
    Gdje nam je Grickavjestica?

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •