Stranica 2 od 17 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 820

Tema: Prvašići 2016/2017

  1. #51
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Za sljedeći tjedan su u vrtiću najavili HAK-ovu prometnu radionicu. Korisno.
    Jeste imali tu HAK-ovu radionicu i kako je to izgledalo? Znas li mozda jel to vrtic platio ili roditelji? Ili je mozda besplatno.
    Pitam jer moj je totalno sasav na cesti. Mene uredno dei za ruku da bi mogao okolo sve pratiti sto se dogadja. A u vrticu mi se jedna teta pozalila da "on tako puno prica" i da joj to ne smeta, "osim kad prelaze cestu". Pa si mislim da predlozim vrticu da i oni pozovu HAK u goste da im malo isprica o sigurnosti u prometu.

  2. #52
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Dovezli su im neki mali (pravi, za odrasle, ali mali) auto u dvoranu pa su vježbali prelaziti preko ceste, učili su prometna pravila, pitali su ih tko se vozi u autosjedalici i pomoću lutke demonstrirali što se dogodi u sudaru ako nisi u sjedalici. Dobile su i bojanku. Platili nismo ništa.

    Za par dana idu u posjet školi i jako se vesele jer u tu školu ide njihova ekipa iz vrtića od prošlih godina.

  3. #53
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Wow, zvuci zbilja super! Idem pisati vrtiću.

  4. #54
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Predupisi u Istarskoj županiji su ovaj tjedan, pa ako ima nekoga ko nije vidio...

    Prijavljujemo se mi, upravo smo odabrali torbu u NN. Ja ne mogu vjerovati da smo školarci na jesen :shock: al onda kad vidim Jelku sjetim se, kud njeni klinci tu i moji <3

  5. #55
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Ima li nekoga ovdje tko planira upisati prvašića u Montessori skolu u Zg?

  6. #56
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li nekoga ovdje tko planira upisati prvašića u Montessori skolu u Zg?
    Nitko??

  7. #57
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Predupisi u Istarskoj županiji su ovaj tjedan, pa ako ima nekoga ko nije vidio...

    Prijavljujemo se mi, upravo smo odabrali torbu u NN. Ja ne mogu vjerovati da smo školarci na jesen :shock: al onda kad vidim Jelku sjetim se, kud njeni klinci tu i moji <3

  8. #58
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    I mi smo na redu još jednom.
    Kako je V strastveni odbijač vrtića, nadam se da će mu škola ipak bolje leć.

    T je bio na odgodi koja je za njega bila pun pogodak. Zbog emocionalne nezrelosti.
    Mi došli tražit odgodu, ali doktorica i psihologica same predložile i prije nego smo stigli izrazit želju.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    I mi smo kupili torbu,pernicu i vreću za papuče
    Više se je veselila odabiru pernice nego torbe.
    Kod nas vjerojatno testiranja kreću slijedeći mjesec,bar je tako bilo prošle godine.

  10. #60
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    u našoj školi roditeljski je zakazan za 14.03. i tamo ćemo dobiti uputnice za vađenje krvi, urin i termin za testiranje kod liječnika školske medicine.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Gdje bude obavijest o upisu djece u skolu?
    Na skoli? Ja sam mama prvog prvasica, pa ne kuzim

  12. #62
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje bude obavijest o upisu djece u skolu?
    Na skoli? Ja sam mama prvog prvasica, pa ne kuzim
    Bude na školi, na vrtiću i na stranicama Grada Zagreba (za Zagreb, naravno).

  13. #63
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    i ja se prijavljujem na temu, isto ko početnica
    znači vrećice za papuče, to mi nije palo na pamet, imaju neki kriteriji ili bilo šta što služi svrsi (u smislu, da sašijemo svoju?)

    lili spominje unaprijed kupovanje knjiga, zar nema više vrsta/izdavača, kako znam šta će mi trebat?

    leptirići, pitaš li za predupis? znači prvi korak je prijava preko interneta, osnovni podaci djeteta, googlaj predupis i svoj grad ili županiju pa ćeš naći formular
    mi smo dobili i u vrtiću upute i podsjetnik

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Bude na školi, na vrtiću i na stranicama Grada Zagreba (za Zagreb, naravno).
    Na stranica grada Zagreba jos nista nema, pa zato pitam.
    Vidim da neki pisu da imaju roditeljski sastanak u skoli, jel tako svagdje?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i ja se prijavljujem na temu, isto ko početnica
    znači vrećice za papuče, to mi nije palo na pamet, imaju neki kriteriji ili bilo šta što služi svrsi (u smislu, da sašijemo svoju?)

    lili spominje unaprijed kupovanje knjiga, zar nema više vrsta/izdavača, kako znam šta će mi trebat?

    leptirići, pitaš li za predupis? znači prvi korak je prijava preko interneta, osnovni podaci djeteta, googlaj predupis i svoj grad ili županiju pa ćeš naći formular
    mi smo dobili i u vrtiću upute i podsjetnik
    Kakav predupis?

  16. #66
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i ja se prijavljujem na temu, isto ko početnica
    znači vrećice za papuče, to mi nije palo na pamet, imaju neki kriteriji ili bilo šta što služi svrsi (u smislu, da sašijemo svoju?)

    lili spominje unaprijed kupovanje knjiga, zar nema više vrsta/izdavača, kako znam šta će mi trebat?

    leptirići, pitaš li za predupis? znači prvi korak je prijava preko interneta, osnovni podaci djeteta, googlaj predupis i svoj grad ili županiju pa ćeš naći formular
    mi smo dobili i u vrtiću upute i podsjetnik
    Nama vrećica za papuče nije ni trebala - papuče i tenisice za dvoranu joj stoje u školi. U toj vrećici je lani (u 1. razredu dok je torba ostajala u školi) znala nositi neke knjige utorkom u školu i u četvrtak doma jer sam izbjegavala da ponedjeljkom i petkom nosi sve odjedanput (radi težine).
    I nismo imali nikakvo prijavljivanje preko interneta. Telefonski se naručili za testiranje u školi a doktorica je došla u vrtić radi dogovora oko termina i donijela uputnice za krv i potvrde za zubara (jedne godine smo išli k njoj jer je otišla iz vrtića prije nego sam ja došla).

  17. #67
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranica grada Zagreba jos nista nema, pa zato pitam.
    Vidim da neki pisu da imaju roditeljski sastanak u skoli, jel tako svagdje?
    Nema još ni na vrtiću. Mislim da bi brzo trebalo biti.
    U našem vrtiću je već bio sastanak sa roditeljima školskih obveznika i to prije Nove godine. Koliko se sjećam od prije (na ovaj nisam išla) pričaju općenito o školi, šta se od djece očekuje, šta oni rade da pripreme djecu... Pričaju odgajatelji, stručna služba vrtića i bila je tada jedna mama - učiteljica.

  18. #68
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    znači vrećice za papuče, to mi nije palo na pamet, imaju neki kriteriji ili bilo šta što služi svrsi (u smislu, da sašijemo svoju?)
    Kod nas nema "vrećica za papuče": djeca su cijeli dan u cipelama.
    Imaju "vrećice za tjelesni" u kojima nose opremu za tjelesni odgoj (kod nas su to bijela majica, kratke hlače i patike).

  19. #69
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    lili spominje unaprijed kupovanje knjiga, zar nema više vrsta/izdavača, kako znam šta će mi trebat?
    Knjižare već imaju popise traženih udžbenika/materijala po školama (škole svake četiri godine ažuriraju svoje liste - sada nije ta godina promjena).

  20. #70
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ajde! napredovao je sustav od mog školovanja ipak

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Nema još ni na vrtiću. Mislim da bi brzo trebalo biti.
    U našem vrtiću je već bio sastanak sa roditeljima školskih obveznika i to prije Nove godine. Koliko se sjećam od prije (na ovaj nisam išla) pričaju općenito o školi, šta se od djece očekuje, šta oni rade da pripreme djecu... Pričaju odgajatelji, stručna služba vrtića i bila je tada jedna mama - učiteljica.
    I mi smo imali roditeljski u vrticu...al netko je gore napisao da ima u 03.mj.u skoli roditeljski...ja sam sva pogubljena u tome....sto ako zakasnim upisat dijete u skolu:lol

  22. #72
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo imali roditeljski u vrticu...al netko je gore napisao da ima u 03.mj.u skoli roditeljski...ja sam sva pogubljena u tome....sto ako zakasnim upisat dijete u skolu:lol
    hahahaha.... ne boj se. imaju i doktorica i škola popise obveznika sa svog područja pa će te nazvati..... ne možeš pobjeći...

  23. #73
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ajde! napredovao je sustav od mog školovanja ipak
    Ne veseli se prerano.
    Sudeći prema protekle 4 godine, samo taj dio je napredovao.

  24. #74
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    leptirić - mislim da svaka županija tj grad ima neku svoju priču oko upisa. kod na u Čk su na vratima svih vrtića izvjesili raspored roditeljskih sastanaka za sve osnovne škole u Međimurju. svaka škola ima drugi dan. neke škole su već ovih dana kod nas imale roditeljski, a mi recimo imamo u ožujku. nisam ziher, morala bih provjeriti, ali mislim da je taj raspored odredio Ured državne uprave.

  25. #75
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Ne veseli se prerano.
    Sudeći prema protekle 4 godine, samo taj dio je napredovao.
    nemoj tako, evo reformi

  26. #76
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    u svakom slučaju Ured državne uprave je školama dostavio popis prvašića prema prebivalištu i mreži školskih ustanova.

  27. #77
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj tako, evo reformi
    'Oćemo se skupa veseliti?
    Moći ćemo uspoređivati kvalitetu provođenja reformi u splitskim školama.
    Posljednje uređivanje od Maruška : 09.02.2016. at 15:10

  28. #78
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    E, kakve radne stolice ste stavili ili planirate staviti djetetu?
    gledam malo po Pinterestu te radne dječje prostore, najčešće su tvrde stolice, tipa ova: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S49091249/

  29. #79
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    E, kakve radne stolice ste stavili ili planirate staviti djetetu?
    gledam malo po Pinterestu te radne dječje prostore, najčešće su tvrde stolice, tipa ova: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S49091249/
    Mi imamo ovakvu http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/20210894/ ali ju više ne pronalazim kod nas.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    mi smo odustali od stolica na kotače jer su nam izgrebale parkete tam gdi su bile

    klinci imaju obične kuhinjske stolce za učenje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.02.2016. at 12:16

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/40217899/
    Mi smo nedavno kupili ovu, i dosta je ugodan za sjedit

  32. #82
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Kod nas - zatišje. U vrtiću nikakve obavijesti, gledala na web stranici škole - također ništa...

    Izbor stolica i mene muči. Očekuje nas u nadlolazećim mjesecima temeljito preuređivanje dječjih soba (cure sele u novu, dosadašnja ostaje mlađem bratu) i više-manje smo izabrali namještaj koji nedostaje. Jedino su radne stolice još neriješeno pitanje. Sviđa mi se ova s tangerininog linka (nije glomazna, simpatičan dizajn), ali kad sam probala sjesti na nju, nije mi ostavila najbolji dojam, propala je pod mojom težinom, a ja nisam baš jako velika i teška osoba. Ne znam... ne bih htjela nešto što će se raspasti za dvije godine, a sve ostalo što sam do sada vidjela je ili preskupo ili nam ne odgovara boja ili nekako više pristaje sredovječnim direktorima, nego školarkama. Potraga se nastavlja.

  33. #83
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/40217899/
    Mi smo nedavno kupili ovu, i dosta je ugodan za sjedit
    Takve smo i mi uzeli - crno-bijelu varijantu.

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas - zatišje. U vrtiću nikakve obavijesti, gledala na web stranici škole - također ništa...

    Izbor stolica i mene muči. Očekuje nas u nadlolazećim mjesecima temeljito preuređivanje dječjih soba (cure sele u novu, dosadašnja ostaje mlađem bratu) i više-manje smo izabrali namještaj koji nedostaje. Jedino su radne stolice još neriješeno pitanje. Sviđa mi se ova s tangerininog linka (nije glomazna, simpatičan dizajn), ali kad sam probala sjesti na nju, nije mi ostavila najbolji dojam, propala je pod mojom težinom, a ja nisam baš jako velika i teška osoba. Ne znam... ne bih htjela nešto što će se raspasti za dvije godine, a sve ostalo što sam do sada vidjela je ili preskupo ili nam ne odgovara boja ili nekako više pristaje sredovječnim direktorima, nego školarkama. Potraga se nastavlja.
    Iz iskustva - ništa tu ne pomaže da unaprijed znaš hoće li stolci valjati ili ne. Mi smo svojima uzeli neke na kotačima, ali to im nije odgovaralo. Nakon toga smo kupili klasične s četiri noge, pa je mlađem bio prenizak. Kupili i treće, drvene s četiri noge - ti su se raspali, pa smo se vratili na ove srednje, jer je mlađi u međuvremenu dorastao. Kotači ne daju stabilnost koja treba malom djetetu dok piše. Drugo je kad su veći. Ali svakako treba probati... nema drugog načina.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I ja prijavljujem svog prvašića Zanima me, koliko su visoki / teški vaši prvašići ? Moj ima 21 kg - obučen, jako je mršav, iskreno sam zabrinuta kako će teška školska torba djelovati na njegova leđa.

  36. #86
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Knjižare već imaju popise traženih udžbenika/materijala po školama (škole svake četiri godine ažuriraju svoje liste - sada nije ta godina promjena).
    Ili pogledaš na web stranici škole.
    Ili ovdje za sve škole u županiji.

  37. #87
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    naša K visooooka 130 cm i cca 24-25 kg. mislim da neće imati problema s nošenjem školske torbe

  38. #88
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    kako je kod vas riješeno pitanje vjeronauka ? još uvijek nismo ziher da li će ići ili ne :/.

  39. #89
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj isto ima 25-26, visok je 130 i nešto
    ali ako je donja granica kila 17, pretpostavljam da je to kilaža s kojom se pretpostavlja da mogu nosit torbu

    rehab, je li trenira nešto, neku gimnastiku ili nešto tako da mu ojača leđa?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Moj je visok 117 i 21 kg, isto me muci nosenje te torbe, al sva sreca skola nam je blizu

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    I moja je mrva, 115 cm
    Najmanja je u skupini.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    [QUOTE=tangerina;285281rehab, je li trenira nešto, neku gimnastiku ili nešto tako da mu ojača leđa?[/QUOTE]

    Upisala sam ga u djecju skolu sporta, vjezbaju bazicne motoricke vjestine, ali on je fakat mrsav. Zaboravih napisati, visok je 122 cm, prava mala glista haha, ali sad kad usporedim njegovu tezinu i visinu sa vasim mjerama, cini mi se da su po konstituciji tu negdje. Opet, kad sam mu nedavno kupila kosulju, ko ziva zalost... Duzina dobra, ali po sirini, moze se jos jedno dijete uvuci u nju skupa s njim :D

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    I moja je mrva, 115 cm
    Najmanja je u skupini.
    Ajme, bas je mrva, toliko je visok moj trogodisnjak

  44. #94
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    I moja je mrva, 115 cm
    Najmanja je u skupini.
    I moja je negdje te visine. I ne bih rekla da su mrve - to je prosjek za šestogodišnjake.

  45. #95
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    je li mršav i žilav, ono, ko Grga Čvarak?
    ma vjerojatno on to može, ima još tih suharaka od mog sina frend iz vrtića čini mi se da je rekla njegova mama da nema ni 20 kila

  46. #96
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pitanje, mislim da ce to ovdje sigurno netko znati. Jel zazivila ona vrticka godina priej skole? Ona mala skola? Naime S je obvezna ici u skolu tek za 2 godine, ali razmisljamo o ranijem upisu, tj. nagodinu. Al nam nije jasno jel ona treba najesen u tu malu skolu i kako se do toga dodje.

  47. #97
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mala skola ide od 3. mjeseca nadalje (kod nas)

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Moja M je visoka oko 120cm i ima oko 25 kg,škola nam je jako blizu,pa ne brinem toliko oko torbe,iako je sitnija dosta od starije seke koja je sad prvašić.
    Na vjeronauk neće ići,kod nas je dobro riješeno,jedan dan je u tjednu zadnja dva sata,tako da će taj dan ići ranije doma

    M idu u malu školu,jer sam je ispisala iz vrtića prije dvije godine,tako da je obavezna ići u malu školu.
    Kod nas je počela u 9 mjesecu,i ima 2-3 puta tjedno po 3,5 sata,i traje do 6 mjeseca,praznici se ravnaju prema školi.

  49. #99
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    ostala mi informacija u glavi da je kod nas ta mala škola počela negdje na jesen (organizirana je u sklopu dječjeg vrtića). vjerojatno je različita priča od županije do županije. a za prijevremeni upis se kod nas sad podnose zahtjevi Uredu državne uprave. marta - najsigurnije će ti biti da provjeriš u vašem Uredu državne uprave (Služba za društvene djelatnosti).

    rehab - po mjerama koje si napisala (v/t) ne čini mi se da je mrvica . naša K je najviša u svojoj vrtićkoj grupi - oni koji je ne poznaju misle da ide u 2,3 razred . građa - Grga Čvarak .

  50. #100
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Hej alec, pa kaj smo već na ovom topicu!!!???!!!

    Nego, kao prvo bi željela utješiti mame Čvaraka da je moja starija na pregledu za 1. razred imala 118 cm i 16! kila, sva vižljasta, tanana i nježna, ali i žilava u isto vrijeme.
    Rekla je doktorica da možemo dobiti odgodu upisa...nismo prihvatili, ona je ponosno teglila svoju torbu, iako bi u nju mogla bez obzira stati cijela, najsitnija u razredu.
    Sada je petašica, 28 kila i 142 i dalje najsitnija u razredu, bavila se atletikom i to prilično uspješno, prešla je na gimnastiku...pojede što god hoće, ali kile se ne primaju.
    Moja mlađa je sad predškolka, visoka je 130, 25 kila, čvrsta, aktivna, mali tsunami :D Među 3 više curice u grupi je.
    Velika razlika u mjerama dvije seke od istih roditelja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •