Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 820

Tema: Prvašići 2016/2017

  1. #101
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    zmajica - vidiš kako vrijeme leti . a još nedavno smo pričali o pelenama.

  2. #102
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Marta, mi smo prosli prijevremeni upis prosle godine.
    Nas O je isao u vrtic pa je tu malu skolu odradio tamo ali zelim ti reci da smo rjesenje da se mali moze upisati u skolu dobili tek pred sam upis ( nakon svih "pretraga" u 6mj), do tada se je vodio kao neobavezan za skolu, tako da i da postoji ta famozna obavezna predskola je ne bi mogao pohadjati jer sluzbeno on nije bio predskolarac. Eto, jos jedan nebulozni zakon u lijepoj nasoj ...

  3. #103
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Moj skolarac ima 21kg i 122cm i drugi je po visini u grupi, sad kad vas citam sam se sokirala jer svi kazu kako je on visok...
    O upisima kod nas jos nema nekih novosti, torba ni na vidiku, mi kao da nas se to ne tice =-O
    Posljednje uređivanje od bijelko : 15.02.2016. at 22:44

  4. #104
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    R. 116 cm i 16,8 kg,
    L. (rođena sitnija) 122 cm i 19 kg
    Potpuno različit kostur i tempo rasta. Cipele - dva-tri broja razlike. R. je tek nedavno ispao prvi mliječni zub, L. još prije godinu dana.

    Gledam ih s torbama na leđima i nemam dojam da su torbe preogromne u odnosu na njih i da ih neće moći nositi. Vidjet ćemo hoću li isto misliti kad se napune.

  5. #105
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam ipak svoga malo precijenila, mislila sam da je preko 130, ali sam ga danas izmjerila - 128.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moja je tačno 130 cm, i 23kg.
    I ne mogu da verujem kako je vreme proletelo.
    Stvarno je visoka, ali izgleda dosta mršavo, ima duge i tanke nogice i rukice.
    Gledam je i mislim kako li njoj tako tankoj može biti udobna široka četvrtasta torba? Moram sad proučiti detaljno temu o torbama i priboru ...

  7. #107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    pulinka nemoj gladat klasične manje torbe, nego kupi neku veću koju će moć do 4 razreda nositi,

  8. #108
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    mi jučer naručili torbu . sad treba preživjeti to vrijeme do dolaska torbe, pilit će me svaki dan barem 50 puta .

  9. #109
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    M. je isto na jesen prvašica. Jučer smo obavili predupis, sama je upisala dosta toga, to joj je bilo fora.
    Nemam više male djece od jeseni, šmrc i jupi u isto vrijeme.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka nemoj gladat klasične manje torbe, nego kupi neku veću koju će moć do 4 razreda nositi,
    Meni sve torbe na tuđoj deci izgledaju ogromno, biće da je problem u meni .

    Ne znam uopšte kakav je izbor i kvalitet ovde kod nas, može li torba izdržati pune 4 godine.
    Moraću se malo ubrzati, meni to sve još izgleda daleko, a nije....

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ajme, baš mi je drago da ima ovoliko poznatih lica na ovoj temi Sve dok nisam ovdje ostavila prvi upis, nisam bila svjesna da smo od ove godine školarci. A kao da sam jučer pisala na pdf 0-1 o mukama nespavanja... Ok, sad sam se malo rascmoljila

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Moja nema još 6 godina, ima cca 125cm i 22kg
    Do jeseni će još narasti... U vrtićkoj grupi od obveznika ih ima većih i manjih od nje ...tako da ako ostane u vrtiću i sljedeću godinu biti gotovo najveća, a ako krene na jesen mislim da će biti neki prosjek

  13. #113
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    pridružujem se i ja mamam prvašića. tako brzo je i moja malena beba postala školarka.
    visoka 120cm, 21kg
    Posljednje uređivanje od kudri : 17.02.2016. at 12:28

  14. #114
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, baš mi je drago da ima ovoliko poznatih lica na ovoj temi Sve dok nisam ovdje ostavila prvi upis, nisam bila svjesna da smo od ove godine školarci. A kao da sam jučer pisala na pdf 0-1 o mukama nespavanja... Ok, sad sam se malo rascmoljila
    Ja mislim da te vertex rasplakala, k'o i mene

  15. #115
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Evo i moj kreče na jesen u školu. Ono sto mene muči je koliko vaši klinci imaju priprema za školu u vrtiću. Ja sam kod sebe naišla na veliki otpor jedne tete kojoj se očito neda radit s njima. Iako su kompletno predškolska grupa.

    Dala sam samoj sebi rok od dva tjedna da vidim da je nešto počela radit s njima ili ću ići kod pedagoga ili nekog već tamo.
    Da nebi bilo da nisam joj ništa rekla jesam više puta sam ju lijepo zamolila da rade s njima pripreme za školu a ona meni odgovara pa oni bi se igrali -

    Naravno da bi se rađe igrali nego učili i radili ali tu bi ona trebala uskočiti animirati ih na učenje .
    Ja radim s njim i doma ali to nije dovoljno i nije za njega motivirajuće kao kad radi u grupi sa prijateljima .

  16. #116
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da te vertex rasplakala, k'o i mene

  17. #117
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Mi smo isto obveznici ove godine, ali ja se premišljam o odgodi, ne znam što da radim, poludjet ću od razmišljanja, predviđanja, projekcija.


    Nego, ne kužim taj predupis? Kod nas u vrtiću još nikakve obavijesti, nit roditeljski, nit testiranja, niš!

  18. #118
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Nije isto u svim županijama, to s predupisom.

  19. #119
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Kod nas u vrticu je iduci tjedan roditeljski, tada ce nam reci detalje oko upisa.

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ...valjda!

  21. #121
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=87235

    evo danas je i službeno objavljeno. i mi smo u niskom startu.

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto obveznici ove godine, ali ja se premišljam o odgodi, ne znam što da radim, poludjet ću od razmišljanja, predviđanja, projekcija.


    Nego, ne kužim taj predupis? Kod nas u vrtiću još nikakve obavijesti, nit roditeljski, nit testiranja, niš!
    Hajde ne brini, ne treba ti odgoda ( ako me pitas ). Samo dobra uciteljica.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Samo da pozdravim poznate nickove vrsnjake ovdje na temi ) Sretno svima! Mi smo vec prvasici (mi, jer i ja idem u prvi razred hahaha) jer se ovdje krece ranije. I ide to dobro, unatoc jeziku.
    Posljednje uređivanje od Charlie : 01.03.2016. at 11:36

  24. #124
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Kod nas se pokrenulo. Sutra vadjenje krvi, za dva tjedna pregled kod doktorice i odmah sutradan psiholosko-pedagoska provjera u skoli.

  25. #125
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    Mi jučer obavili evidenciju u školi. K je bila oduševljena sa školom , sve je pronjušila (btw to je moja bivša škola), bez imalo treme odgovorila na sva pitanja (ono tipa kako se zoveš, kada si rođena, gdje živiš, kako se ti zovu tata i mama i gdje rade, u koji vrtić ideš). za 2 tj nas čeka roditeljski sastanak u školi kad ćemo dobiti termine za specijalistu školske medicine te za testiranje u školi. počelo se polako kotrljati .

  26. #126
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Mi smo dobili termin 31.03. kod školske medicine i tamo je i psihološko testiranje.
    Prije toga treba obaviti pregled zubića kod zubara, privremeno uzeti karton od pedijatrice i obaviti laboratorij- kks i urin.
    U vrtiću još nije bio roditeljski, ali i to će ubrzo- meni prebrzo

  27. #127
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Sad vidim objavili na stranicama grada obavijest o upisima. Sto ako ne zelim u skolu gdje pripadamo, mogu se samo naruciti u ovu koju zelim ili moram pisati neki zahtjev?

    Sirius, vidjet cemo, idemo i na privatno testiranje, a vec smo bili u suvagu na testiranju gdje je nalaz bio dvojben :/

  28. #128
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim objavili na stranicama grada obavijest o upisima. Sto ako ne zelim u skolu gdje pripadamo, mogu se samo naruciti u ovu koju zelim ili moram pisati neki zahtjev?

    Sirius, vidjet cemo, idemo i na privatno testiranje, a vec smo bili u suvagu na testiranju gdje je nalaz bio dvojben :/
    Nadam se da ste za za privatno testiranje odabrali nekog temeljitog. (Moji su praceni kod Julije vlahinski , ona je prije bila sa Sever.)

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo dobili termin 31.03. kod školske medicine i tamo je i psihološko testiranje.
    Prije toga treba obaviti pregled zubića kod zubara, privremeno uzeti karton od pedijatrice i obaviti laboratorij- kks i urin.
    U vrtiću još nije bio roditeljski, ali i to će ubrzo- meni prebrzo
    Jel se treba narucit kod doktora skolske medicine?
    Ili kako to ide?

  30. #130
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Sirius, da, idemo kod vlahinsky, kod nje smo vec bili prosle godine.

  31. #131
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, da, idemo kod vlahinsky, kod nje smo vec bili prosle godine.
    Super. Zelim vam dobru uciteljicu, ako se odlucite za skolu. Nasa je odlicna, E. je super zadovoljna, iako smo imali sumnje kako ce se snaci obzirom na poteskoce i perfekcionizam. Da smo takvu imali za starijeg zivot bi bio puno laksi.

  32. #132
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se treba narucit kod doktora skolske medicine?
    Ili kako to ide?
    Mi smo jučer dobili od tete u vrtiću uputnicu za vađenje krvi (piše urin i hemoglobin), papir za stomatologa, kratki upitnik koji moramo ispuniti i popis doktora školske medicine s radnim vremenom i brojevima telefona kod kojih se naručujemo tj moramo zvati sami ili doći se osobno naručiti. Piše i što sve uključuje taj pregled. Popis doktora šk medicine je i na stranicama Grada Zagreba.
    Posljednje uređivanje od andream : 02.03.2016. at 15:05

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer dobili od tete u vrtiću uputnicu za vađenje krvi (piše urin i hemoglobin), papir za stomatologa, kratki upitnik koji moramo ispuniti i popis doktora školske medicine s radnim vremenom i brojevima telefona kod kojih se naručujemo tj moramo zvati sami ili doći se osobno naručiti. Piše i što sve uključuje taj pregled. Popis doktora šk medicine je i na stranicama Grada Zagreba.
    Vidjela sam na stranicama Zg.al mi nije jasno to za uputnice, jer mi je i susjeda isto dobila u vrticu uputnice i odma su im dali termin za doktora.
    Mi inace nismo u gradskom vrticu, pa nema pojma kak to onda funkcionira...a tetu dam pitala, ona ne zna

  34. #134
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam na stranicama Zg.al mi nije jasno to za uputnice, jer mi je i susjeda isto dobila u vrticu uputnice i odma su im dali termin za doktora.
    Mi inace nismo u gradskom vrticu, pa nema pojma kak to onda funkcionira...a tetu dam pitala, ona ne zna
    Te uputnice piše školska medicina.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mi smo danas predigli uputnice kod skolske medicine i dobili termin sistematskog.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Te uputnice piše školska medicina.
    Ok...hvala

  37. #137
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Mi dobili u vrtiću uputnicu i termin za školsku medicinu

  38. #138
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Sto kad malu necemo upisivati u kvartovsku skolu? Niti trenutno ide u kvartovski vrtic. A ne ide niti u vrtic u kvartu gdje ce ici u skolu (:kompliciranonaentu.

    Odakle da krenem? Na kome je prvi potez? Nama? Skoli (ali oni ne mogu znati za nas)? Vrticu?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Mislim da se morate prijaviti školi kojoj pripadate po mjestu stanovanja
    i tamo ćete morati obaviti testiranja bez obzira da li će tamo ići u
    školu a onda u drugoj školi zatražiti da li će vas primiti.
    Znam da je tako bilo prošle godine i skroz glupo što na dva mjesta obavljaš ista testiranja

  40. #140
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Aaa ok, znaci ja se skoli javim, hvala!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    I daaa,
    vidim da neki dobivaju uputnice i ostalo u vrtiću
    Za ostale koji nisu dobili,prijaviti se školskoj ambulanti s zdravstvenom iskaznicom djeteta
    i tamo ćete dobiti sve što vam je potrebno i naručit će vas za sistematski

  42. #142
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj rafi&gabi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se morate prijaviti školi kojoj pripadate po mjestu stanovanja
    i tamo ćete morati obaviti testiranja bez obzira da li će tamo ići u
    školu a onda u drugoj školi zatražiti da li će vas primiti.
    Znam da je tako bilo prošle godine i skroz glupo što na dva mjesta obavljaš ista testiranja
    ovako je
    sve obavis u skoli u kojoj pripada, a onda samo zatrazis (pises molbu, ili sto vec treba, pitaj u skoli) da je prime u zeljenu skolu
    ne testira se dvaput

  43. #143
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    E to mi je jucer rekla pedagoginja u zeljenoj skoli (tamo vec ide starija). Za pisanje molbe, a testiranja u kvartovskoj skoli.

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    jelka ipak će ići gdi i J?

  45. #145
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jelka ipak će ići gdi i J?
    Ma da

  46. #146
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Evo i nas k vama. Curka za desetak dana puni 6 godina, biti će najmlađa i iako sam uvijek mislila da ćemo tražiti odgodu(imala vlastite traume od preranog polaska u školu), odustala sam. Ovo je njena generacija još iz jaslica i "ubilo" bi je da ne ide sa njima. Jako se veseli školi.
    Imali smo poučan sastanak u vrtiću na kojem su bile buduće učiteljice i vrtička i školska psihologinja i naravno tete, dobili puno savjeta za pripremu djeteta na samostalnost. Obavila sam i razgovor sa vrtičkom psihologinjom, nakon što je i mala bila kod nje, kaže da joj je super koncentracija, komunikativna, ali malo je emocionalno osjetljiva - zbog bolesti u obitelji, želi sve kontrolirati, ali smatra da je potpuno spremna, čita i piše od 5 godine, zbraja i sve je zanima.
    Mi smo imali predupise u siječnju i rekli su nam da do travnja ne očekujemo nikakve pozive.

  47. #147
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    splitske mame (vertex, maruška, summer..), jel se mi ono ovaj tjedan moramo javiti školi za dogovaranje testiranja? (tako piše u članku iz Slobodne po kojem se ravnam)
    na stranici naše škole ne piše ništa o tome, da pišem mail stručnoj službi ili šta?

  48. #148
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ti datumi su bili navedeni i na stranicama Županijskog ureda za školstvo (gdje smo popunjavale formular za prijavu za predupis).
    Sada stoje i na web stranicama naše škole. Trebamo donijeti domovnicu, rodni list, OIB.
    Ja idem u četvrtak.
    Posljednje uređivanje od Maruška : 08.03.2016. at 13:16

  49. #149
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Je tang, to je ovog tjedna, i još ponedjeljak, 14. U našoj školi je neke dane ujutro, a neke popodne, pa možda ne bi bio loše da svejedno nazoveš školu.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Moja je išla na razgovor kod psihologa jer za raniji upis sad se mora imati izvješće iz vrtića. Na njegovo pitanje želi li ona u školu, odgovorila je da baš i ne, ali i ovako i onako će morat` ....

    Uglavnom, psiholog joj je rekao da može u školu. Kad je došla doma, to nam je priopćila kolutajući očima i pitala da dobro, kad idemo po torbu ... i dalje kolutajući očima ....

    Oduševljenje samo takvo....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •