Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 820 od 820

Tema: Prvašići 2016/2017

  1. #801
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Gdje drugašići slave rođendane u Zg?
    Meni je ve zlo od Hanylanda i Grgine Igraonice, jer svaki vikend tamo netko slavi. Cjene su im prihvatljice i vjerujem da je to glavni razlog. Ali sigurno, sigurno ima jos neka zabavna rođendaonica u kojoj roditelji ne moraju provesti 3 pusta sata dosađujući se.

  2. #802

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Što kažeš na muzeje?
    Od frendice mala je slavila u Muzeju suvremene umjetnosti, bili su jako zadovoljni. (Roditelji su se mogli parkirati i provesti vrijeme u AM)
    Znam da su i u Arheološkom imali neke rođendanske programe...

  3. #803
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje drugašići slave rođendane u Zg?
    Meni je ve zlo od Hanylanda i Grgine Igraonice, jer svaki vikend tamo netko slavi. Cjene su im prihvatljice i vjerujem da je to glavni razlog. Ali sigurno, sigurno ima jos neka zabavna rođendaonica u kojoj roditelji ne moraju provesti 3 pusta sata dosađujući se.
    Likovne radionice u ZKL


    http://www.zkl.hr/novosti/150-nove-radionice.html

  4. #804
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Što kažeš na muzeje?
    Od frendice mala je slavila u Muzeju suvremene umjetnosti, bili su jako zadovoljni. (Roditelji su se mogli parkirati i provesti vrijeme u AM)
    Znam da su i u Arheološkom imali neke rođendanske programe...
    Zvala sam MSU, čine mi se O.K. (bio je vec tamo na tuđim ročkasima), ali cijena kad dodaš ove i on extra je visoka, a koliko sam uspjela procitati, fotke nisu ukljucene a to je nama dosta važno.
    Za Arheoloski nisam znala, to cu jos provvjeriti. Hvala!

  5. #805
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin, mene zanima gdje proslaviti rođendana, a ove igraonice su namjenjene organiziranim školskim grupama.

  6. #806
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne, može se i rođendan organizirati na taj način, izrađju se lutke ili tako nekako.

  7. #807
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja ću ovdje prijavit jednu stvar koja me malo začudila. Neki dan su pisali kontrolni iz prirode iz jeseni, i kad sam ispitivala juniora, začudila sam se da među svim nabrajanjima aktivnosti ljudi u jesen, šta dozrijeva u vrtu, vinogradu itd... nigdje ni spomena maslina. Čak ni učiteljica u bilježnici nije se referirala na masline, iako su iste brali u školskom masliniku u tom periodu.

  8. #808
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi radimo PID po udžbeniku i radnoj te njihovoj teci. Koliko se sjećam nigdje se nisu masline ni spominjale ali mi smo ionako kontinentalni kraj. Spomenuli su doduše smokve.

  9. #809

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    kako se vaši drugašići snalaze u čitanju sa razumjevanjem?
    nama je u prvom razredu išlo dobro i nismo imali problema, e sad neki dan su pisali ispit čitanje sa razumjevanjem, i ocjene su katastrofalne, jedinice, dvojke...jedna petica, moj je mali dobio dva, i ja sam ostala pomalo iznenađena, jer mi se nije činilo da mu je to problem i onda čujem da većina djece nije dobro napisala ispit.
    ne znam šta da mislim, jeli tako ispit težak ili je u nečem drugom problem, jer da je više od pola razreda napisalo loše ispit nije mi jasno

  10. #810
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ne znam kakav je bio ispit, ali kad je moj veliki bio u prvom, dobio je kulju ko kuća veliku iz toga, jer nije nešto dobro nacrtao, bila je priča o dva pingvina kak jedu sladoled.

    imaš tu http://www.razredna-nastava.net/stranica.php?id=458 par testića pa nek vježba
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.11.2017. at 13:55

  11. #811

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Printam stalno sa te stranice i nije da ne zna rijesiti i da ne razumje sto je procitao, bar kada doma radimo

  12. #812
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    kako se vaši drugašići snalaze u čitanju sa razumjevanjem?
    nama je u prvom razredu išlo dobro i nismo imali problema, e sad neki dan su pisali ispit čitanje sa razumjevanjem, i ocjene su katastrofalne, jedinice, dvojke...jedna petica, moj je mali dobio dva, i ja sam ostala pomalo iznenađena, jer mi se nije činilo da mu je to problem i onda čujem da većina djece nije dobro napisala ispit.
    ne znam šta da mislim, jeli tako ispit težak ili je u nečem drugom problem, jer da je više od pola razreda napisalo loše ispit nije mi jasno

    jesi bila na informacijama, pogledaj test i koja je vrsta grešaka
    moguće da je test takav da su djeca lako mogla donijeti krivi zaključak, kad su rezultati takvi
    moj je jednom u prvom razredu dobio dvojku iz takvog testa jer je krenuo od jedne krive pretpostavke, i onda su se dalje sva pitanja vezala na to pa je sve bilo krivo.

    ako je to samo jedan test i inače ti ne pokazuje problem s tim, ja se ne bih sekirala. nama je čitanje općenito, a posljedično i čitanje s razumijevanjem, malo štekalo krajem prvog i početkom drugog razreda, pa smo kući pojačali vježbanje, i sad vidim da ide na bolje. Jedino što je još na nivou da će skužit ako ga pitaju nešto što doslovno piše, ali kad su pitanja na koje odgovori ne pišu doslovno nego moraš malo razmislit (npr unutarnja motivacija lika, osjećaji, koji ne pišu ali se da zaključit), to pojma nema.

  13. #813

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Možda se desilo da im je svima teško razumljiv baš taj tekst?

    Moja čita tečno već bar 3 godine (naučila sama) i stvarno ima ok fond reči, ali sad u drugom su za lektiru bile narodne priče i pesme, i baš im je bilo teško.
    Em je jezik arhaičan, pun turcizama, em je kompletna konstrukcija rečenice drugačija od današnje.
    Više od pola tekstova sam morala da dodatno objašnjavam, iako najnormalnije razume savremene tekstove.
    Ja bih popričala sa učiteljicom, da vidim u čemu je problem. Naša je pola roditeljskog posvetila matematici, jer su sve ocene isto odjednom bile katastrofalne (po mom mišljenju udžbenik im je očajan, ali tu sad nema promene). Matematiku joj zato stalno proveravam, jer vidim da će biti svašta bez mog nadzora i objašnjavanja....

  14. #814

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Idem iduci tjedan na informacije pa cu vidjeti, bila je druga mama na informacijama i vidjela je ispita, kaze, teksta pola stranice a4, i pitanja 3 stranice...

  15. #815
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Kod nas u razredu baš obrnuto. Neki dan pisali su provjeru znanja (rastavljanje riječi, potvrdne i niječne rečenice, itd.) i svi dobili petice uz možda 4 četvorke. Kad bude čitanje s razumijevanjem s pitanjima isto dobiva 5 kao i većina razreda. Možda je ipak do učiteljice i odabira testova?
    Lektiru su imali Andersenove bajke koje su poprilično jednoznačne i nije isto bilo problema.
    Posljednje uređivanje od andream : 17.11.2017. at 14:16

  16. #816

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    kako se vaši drugašići snalaze u čitanju sa razumjevanjem?
    nama je u prvom razredu išlo dobro i nismo imali problema, e sad neki dan su pisali ispit čitanje sa razumjevanjem, i ocjene su katastrofalne, jedinice, dvojke...jedna petica, moj je mali dobio dva, i ja sam ostala pomalo iznenađena, jer mi se nije činilo da mu je to problem i onda čujem da većina djece nije dobro napisala ispit.
    ne znam šta da mislim, jeli tako ispit težak ili je u nečem drugom problem, jer da je više od pola razreda napisalo loše ispit nije mi jasno
    Treba vidjeti kakve su greske u pitanju. Moj je jednom dobio 2 iz takvog testa - sve je odgovorio tocno, ali nije napisao ni jednu punu recenicu (na cemu je uciteljica inzistirala). Nije se ponovilo.

  17. #817

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Treba vidjeti kakve su greske u pitanju. Moj je jednom dobio 2 iz takvog testa - sve je odgovorio tocno, ali nije napisao ni jednu punu recenicu (na cemu je uciteljica inzistirala). Nije se ponovilo.
    Da ici cu vidjeti, mada je u dnevniku napisala, ne razumije tekst i odg.nisu tocni, btw pisao je ispravak i dobio 5...sad znaj

  18. #818

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Vratila sam se sa novogodišnje priredbe koju su 3 nedelje spremali niži razredi sa učiteljicama.
    Ima li kod vas priredbi i kako one vama izgledaju?
    Naša je bila- pa...recimo da svoje prisustvo na njoj ubrajam u ona herojska roditeljska žrtvovanja .
    Recite mi da negde postoje zabavne i dobro osmišljene novogodišnje školske priredbe, treba mi neka iluzija koja zvuči ubedljivo ?

  19. #819
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ove godine ce u isto vrijeme biti sajam u dvorani škole i predstava u predvorju skole. Nekad su te predstave bile sasvim ok, onda se par godina zaredale malo lošije. Javim kako je sad prošla

  20. #820
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Mi smo ovaj tjedan imali gust raspored: sajam u školi, božićna radionica u vrtiću (na koju idemo čoporativno jer R i L. vole posjetiti svoje tete), ogledni sat na judu, probe i na kraju školska božićna priredba. Ove godine je R. nastupala u plesu pahuljica (pripreme su među ostalim uključivale peglanje oko 2 km volana, a na dan izvedbe nije morala doći u školu tako da već predviđam po kojem će ključu sljedećih godina birati slobodne aktivnosti ). Među ostalim izvođačima na priredbi bilo je dosta djece iz kvarta pa je već i zbog toga bilo zabavno.

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •