Stranica 16 od 17 PrviPrvi ... 614151617 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 820

Tema: Prvašići 2016/2017

  1. #751
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Moje sutra idu na provjeru plivanja. Jako se vesele i kažu da će se praviti da su neplivačice da mogu ići još tri tjedna na bazen. Inicijalne testove su dobro riješile. Bio je već i jedan test za ocjenu - pravopis, ali to još ne znam kako je prošlo.

    R. su kandidirali za predsjednicu razreda. Htjeli su i L., ali ona ne želi. R. kaže da ima pravo jer to nije posao za svakoga. Ovih dana će imati predizbornu kampanju pa R. danas cijeli dan piše svoj govor.

  2. #752
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    U našem razredu inicijalni iz matematike odličan, hrvatski su podbacili.Kaže učiteljica, neki zaboravili slova.
    Kod nas obrnuto. Kaže učiteljica da su matematiku uglavnom svi jako loše napisali. Hrvatski je malo bio bolji.

  3. #753
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    Naši sutra pišu inicijalni iz matematike (do sad su ponavljali). Hrvatski pisali prošli tjedan, rekla učiteljica da su ju ugodno iznenadili. Dobili prvu ocjenu iz njemačkog, sutra ih opet pita. Tako da su krenuli žestoko.

    K ove godine izabrana za predsjednicu razreda (bez predizborne kampanje).

    Sve u svemu škola je za ozbiljno počela, a moja K još na praznicima . Valjda bude se do 10 mj. ušaltala .

  4. #754
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    što točno predsjednici razreda ustvari rade? sin mi nije znao objasniti

    naši isto još ponavljaju prije inicijalnih, ocjena nema, zadaća ima puno

  5. #755

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    što točno predsjednici razreda ustvari rade? sin mi nije znao objasniti
    Gube vrijeme na povremenim sastancima Vijeća učenika. Bar je tako u našoj školi. Moj je zbog toga odbio dalje predsjednikovanje nakon 5. razreda, jer radije sjedi na nastavi, nego kod pedagogice u sobi.
    Bar je na vrijeme shvatio koje su zamke sastančenja

  6. #756
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    onda bi se trebao zvati predstavnik, zar ne?

  7. #757

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Valjda. Ne znam kako se to službeno zove, možda se i zove predstavnik razreda, nisam se udubljivala u tu problematiku.
    Po meni sve to skupa nema nekog smisla još otkako je ukinuto učeničko samoupravljanje.

  8. #758
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    tangerina - kriv/kriva je za sva sr.... u razredu . I sastanči .

  9. #759
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam tek jučer od srednjeg sina saznala da su ga dvaput birali za predsjednika, ali on se zahvalio na dužnosti, hahaha. Kaže da je kod njih bilo puno posla, ali isto nisam baš shvatila kojeeg (od ove godine je u drugoj školi).

  10. #760

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Moj je jučer izjavio da ove godine biraju predsjednika razreda i misli se kandidirati.
    Ako ga izaberu, razgovarat će sa kuharima i pitati mogu li kuhati klipove kukuruza za sve razrede bar jednom mjesečno.
    Što ti je ambicija...

  11. #761
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evelina, tvoj car mi je uljepšao dan.
    Posljednje uređivanje od marta : 21.09.2017. at 11:10

  12. #762
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja bih glasala za njega!

  13. #763

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Haha, Evelina, pravi čovek za funkciju!
    Kod nas još nema govora o tome. Ali ocenjuje se uveliko.
    I inicijalne su odradili konačno, nije loše bilo....

  14. #764

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Predsjednici razreda sastanče...i bude im dosadno. Prošle smo godine imali dva predsjednika u obitelji, ove godine dva potpredsjednika s tim da jedan razred još nije birao. Eto, kakva je to funkcija kad su se moji momci zahvalili i odlučili za potpredsjedničku poziciju. Ovi navodno idu po imenike, po obavijesti, uglavnom ponekad mogu prošetati hodnicima dok ostatak razreda piše, čita...
    I Evelina, moj jedan je prošle godine aktivno lobirao za čaj svaki dan kao drugi izbor... bez uspjeha.

  15. #765

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je jučer izjavio da ove godine biraju predsjednika razreda i misli se kandidirati.
    Ako ga izaberu, razgovarat će sa kuharima i pitati mogu li kuhati klipove kukuruza za sve razrede bar jednom mjesečno.
    Što ti je ambicija...
    Predobro

  16. #766

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Gube vrijeme na povremenim sastancima Vijeća učenika. Bar je tako u našoj školi. Moj je zbog toga odbio dalje predsjednikovanje nakon 5. razreda, jer radije sjedi na nastavi, nego kod pedagogice u sobi.
    Bar je na vrijeme shvatio koje su zamke sastančenja
    Je, tako je i moja jednu godinu bila predsjednik i nakon toga nema šanse.
    A što je najbolje izgleda da je tako većina razmišljala nakon svakog mandata Na kraju se skoro pa cijeli razred izmijenio u tih osam godina na mjestu predsjednika ili potpredsjednika.


    Evelin

  17. #767
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Kod nas nemaju predsjednika razreda i bas mi je fora citati kako to djeca dozivljavaju.

    Jucer sam malo pricala sa uciteljicom, kaze da su svi sve zaboravili i da fakticki krece iz pocetka.

  18. #768
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Evo prosla je plivanje..iako i dalje ne razumijem zasto im je zadano da moraju skociti prije toga u dubok bazen pa su neki samo zbog toga odustali?

  19. #769
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Evo prosla je plivanje..iako i dalje ne razumijem zasto im je zadano da moraju skociti prije toga u dubok bazen pa su neki samo zbog toga odustali?
    Pa ak se boje skociti u duboko onda nisu sigurni u svoje plivanje. Nece valjda testirati plivanje da se usecu u plitki bazen i onda "plivati" dok znaju da u bilo kom trenutku mogu stat na dno. Dijete mora znat i izroniti i ne se bojati dubine.

  20. #770
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Slazem se.samo razmisljam,mozda su ovi koji se boje skokova mogli uci stepenicama i onda dalje u dubokom plivati.

  21. #771

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se.samo razmisljam,mozda su ovi koji se boje skokova mogli uci stepenicama i onda dalje u dubokom plivati.
    Ovako je bilo kad je moj sin išao na tu provjeru plivanja prije 5 godina. Ulazilo se stepenicama i plivali su onda u dubokom bazenu. U istom periodu sam čula i da su na nekim drugim bazenima u gradu inzistirali na skoku u vodu, bez skakanja dijete nije moglo proći test. Dakle, očito ni tu nisu ujednačeni kriteriji.

  22. #772
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I moji su morali skakati pred četiri i osam godina

  23. #773
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je jedne godine upisala usavrsavanje plivanja i test je bio identican - skok u veliki bazen i plivati 25m bilo kakvim stilom. Prosle godine u skolsjoj provjeri bio je isti test. S tim da kod nje mislim samo 2-3 ucenika nisu prosla test.

    Meni je to sto se netko boji skociti u bazen znak da mu treba jos malo vjezbanja dok se ne oslobodi makar se mozda zna odrzavati na povrsini. Nije da skacu s trometarske skakaone nego s ruba bazena na noge.

  24. #774
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    X na sillyme

  25. #775
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    što reći ni ja ne volim skakati u bazen

  26. #776

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    što reći ni ja ne volim skakati u bazen
    Sorry, podsjetilo me na jednog našeg tatu: nije dao da djeca idu na taj tečaj plivanja jer niti on nije znao plivati........pa šta će onda njima ta vještina.

  27. #777
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i nije baš slično, tko ne voli skakati neće skočiti sam u vodu, eventualno će pasti ili biti gurnut, a za to mu ne treba vještina skakanja u vodu, dok je plivanje definitivno vještina koja može spasiti život.

    Inače, koliko se sjećam, kod moje kćeri je hrpa djece išla na tečaj nakon početne provjere, a kad sam ja išla na plivanje u OŠ je išlo možda jedno ili dvoje.

  28. #778

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i nije baš slično, tko ne voli skakati neće skočiti sam u vodu, eventualno će pasti ili biti gurnut, a za to mu ne treba vještina skakanja u vodu, dok je plivanje definitivno vještina koja može spasiti život.

    Inače, koliko se sjećam, kod moje kćeri je hrpa djece išla na tečaj nakon početne provjere, a kad sam ja išla na plivanje u OŠ je išlo možda jedno ili dvoje.
    Ne bih se složila oko skakanja i plivanja. Ja prilično dobro plivam ali također zazirem od skakanja i mislim da bi mi u nekoj kriznoj situaciji to mogao biti "-". Voljela bih da sam u mlađim danima imala priliku prevladati taj otpor......

    Što se tiče broja djece - kod nas svega 2-3 djece po razredu ide na taj tečaj nakon početne provjere.

  29. #779
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam, ne mogu zamisliti koja bi to bila situacija. Možda da doživiš brodolom pa treba skočiti s broda?

  30. #780

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    ili da si na kaiču i jaaako je sunce...

  31. #781
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Plivati i izroniti iz dubine nije isto. Koja korist od plivanja ako u slucaju da padnes u duboko ne znas izroniti i uhvati te panika?
    Drugo - sto ako vidis da je nesto ili netko pao u vodu, velke kotisti od znanja plivanja ako se bojis skociti u vodu. Po meni trebaju znati oboje i dobro da se provjerava oboje. Na tecaju plivanja se uci i skociti u vodu i zaroniti do dna sto bi svakako trebalo biti dio opceg "znanja plivanja".

  32. #782
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A onda je zapravo prava stvar ono što je netko gore napisao, da su ga gurnuli u bazen.

  33. #783
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A onda je zapravo prava stvar ono što je netko gore napisao, da su ga gurnuli u bazen.
    Bas treba nekog tko mozda ne zna dobro plivati na provjeri gurnuti u bazen
    Pisem zasto se treba znat nositi s dubinom i ne se bojati skociti a ne da djecu koja to mozda ne znaju dodatno uplase. No tko zeli citati s razumijevanjem vjerujem da je vec shvatio sto sam pisala...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.09.2017. at 10:48

  34. #784
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne znam, meni je i (kraće) ronjenje i (bilo kojim stilom) skakanje u more/bazen neodvojivi dio vještine plivanja. Drugo je što sad pod stare dane zazirem od skakanja s > 1m, ali prije mi nije bio problem.
    S oboje djece inzistirala sam (i) na ronjenju, skakanju (noge, glava) i kolutovima naprijed i natrag, ove je godine je mala i stoj konačno savladala (doduše s maskom jer se tako može dulje namještati). Nadam se da neće doći u opasne situacije, ali mi smo se ko mali bome prilično naguravali i svašta u moru, s barke i sa stijena (ne)dragovoljno izvodili...bolje da se ne sjetim.

  35. #785
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa zar ne bi to bio najbolji način da dijete pokaže da se zna nositi s dubinom? Zezam se, naravno, jer mislim da je provjera skakanja u bazen previše, i, iskreno, poludila bih da mi je dijete moralo ići na tečaj plivanja jer nije htjelo skočiti u bazen. Duboko sam uvjerena da tko zna plivati zna i izroniti iz dubine - a panika može uhvatiti i najvećeg plivača, to sve ovisi o okolnostima i skok u bazen u drugom osnovne to neće promijeniti.

  36. #786

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mi živimo na moru i djeca mi sama idu u školu. Ako jedan brat upadne u more, drugi bi trebao moći skočiti i pomoći mu izaći. I uopće mi ta situacija opasnosti nije gotovo nemoguća... samo što se kod nas ne provjerava plivanje uopće...

  37. #787
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg pa djeca zapravo trebaju tečaj za spasioce

  38. #788

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Eto, Mima, zato postoje ljudi kojima je to struka i koji smatraju da nije previše. Čini mi se da velika većina trenera plivanja očekuje samostalan skok u bazen. A što tko od nas o tom misli, nek misli i dalje.

  39. #789
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znam baš da velika većina očekuje, kad vidimo po primjerima da se to uopće nije očekivalo od sve djece koja su u Zagrebu išla na provjeru plivanja.

  40. #790
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar ne bi to bio najbolji način da dijete pokaže da se zna nositi s dubinom? Zezam se, naravno, jer mislim da je provjera skakanja u bazen previše, i, iskreno, poludila bih da mi je dijete moralo ići na tečaj plivanja jer nije htjelo skočiti u bazen. Duboko sam uvjerena da tko zna plivati zna i izroniti iz dubine - a panika može uhvatiti i najvećeg plivača, to sve ovisi o okolnostima i skok u bazen u drugom osnovne to neće promijeniti.
    a ja pak ovo potpisujem. pogotovo ovo s neprolazom odličnog plivača zbog neskakanja u bazen. Možda sad jedan paradoks, ali često smo išli na bazen gdje je zabranjeno skakati čak s ruba, odmah bi nas došao upozoravati redar. Naučit će skakat, samim tim što znaju plivati u dubokom pokazali su da se ne boje vode. Skakanje je ipak nešto drugo. I zato i dalje mislim da je trebala biti provjera plivanja ( s ulaskom po stepenicama) a ne skakanjem u vodu.
    Posljednje uređivanje od andream : 25.09.2017. at 11:08

  41. #791
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kriteriji su svuda isti na papiru. dijete mora skociti u bazen i preplivati 25m bilo kako. druga je stvar sto ponegdje zbog utjecaja roditelja kriterije spuste pa imamo djecu se znaju odrzavati ali ne znaju plivati

  42. #792
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A kako do toga dođe zbog utjecaja roditelja? Zar netko uopće roditeljima unaprijed kaže kakva će biti provjera?

  43. #793
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kriteriji su svuda isti na papiru. dijete mora skociti u bazen i preplivati 25m bilo kako.
    Da, to je kriterij s diplome koja se daje nakon tečaja za neplivače po splitskim plivačkim klubovima. Plivač znači skok u bazen i samostalno preplivanih 25 metara. Onda ima kategorija plivač početnik, i treća je sudionik tečaja.

  44. #794
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A kako do toga dođe zbog utjecaja roditelja? Zar netko uopće roditeljima unaprijed kaže kakva će biti provjera?
    Mozda im je doslo par "poludjelih" roditelja sto je dijete trebalo skociti s ruba bazena i nije pa sad mora na tecaj...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.09.2017. at 11:24

  45. #795
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma sigurno, ziher su pozvali i inspekciju.

  46. #796
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, podsjetilo me na jednog našeg tatu: nije dao da djeca idu na taj tečaj plivanja jer niti on nije znao plivati........pa šta će onda njima ta vještina.
    gle to nisam rekla ja plivam ak baš moram, ali skakat u bazen ne volim, mada sam davno malko i trenirala skakanje.

    moji veliki dobro plivaju istina baš ne tehnikama, ali sve im ide, mali isto je na njihovom putu

  47. #797
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A kako do toga dođe zbog utjecaja roditelja? Zar netko uopće roditeljima unaprijed kaže kakva će biti provjera?
    pa roditelji međusobno razgovaraju, čitaju forume, ispituju, zapitkuju... i da, ako se skupi kritična masa, imaju utjecaj. ponekad ne baš dobar

  48. #798
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Tek kad dijete zna pravilno disati u vodi, zna i plivati. To je meni kriterij samostalnog pustanja djece na kupanje.

  49. #799

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kriteriji su svuda isti na papiru. dijete mora skociti u bazen i preplivati 25m bilo kako. druga je stvar sto ponegdje zbog utjecaja roditelja kriterije spuste pa imamo djecu se znaju odrzavati ali ne znaju plivati
    Nekad se i povise

    Ove godine se od naših drugaša tražilo da skoče u bazen, polovicu bazena preplivaju prsno, a drugu polovicu leđno.

    Unatoč tim kriterijima nema puno neplivača ukupno.

  50. #800

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Naši nisu morali skočiti ... barem ja tako mislim jer moja nije skakala, a prošla je provjeru ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •