Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Gdje da naručimo tortu?

  1. #1
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno Gdje da naručimo tortu?

    Znate li neku mamu, baku, susjedu... koja peče lijepe i ukusne torte kod kuće? (ne treba nam torta sa certifikatom).
    Imamo fotku i znamo sta hoćemo. Pitali smo nekoliko slastičarnica, ali su im cijene neprihvatljive, a torta nije komplicirana za nekoga tko je vješt sa rukama i voli koristiti tičino masu ili marcipan za ukrasavanje i pokrivanje.

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ako si na FB potraži La Dolce Vita

  3. #3
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala, kontaktirala sam La dolce Vitu (I hvala Mojci na PPu na kojeg ne mogu dogovoriti jer joj ej inbox pun), ali njihova cijena je isto jako visoka.

    Molila bih preporuku nekoga tko torte radi u kućnoj radinosti.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno




    Hvala na podsjetniku da ga ispraznim.

  5. #5
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    smijem li pitati koja je to cijena za tortu previsoka? više od 150? 250? 350 kn?
    sklona sam vjerovati da se uvijek možeš dogovoriti da ti se za željeni iznos donekle ispune i želje.

  6. #6
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    smijem li pitati koja je to cijena za tortu previsoka? više od 150? 250? 350 kn?
    sklona sam vjerovati da se uvijek možeš dogovoriti da ti se za željeni iznos donekle ispune i želje.
    Adio Mare, najniza cijena je bila 350 kn (za četvrtastu torticu 22x22cm), a najviša, za istu tortu 520kn!
    Torta je na samo jednom nivou (jestivi dio) i ne vidim razloga zasto bi trebala kostati vise od 200kn. Tj. max 250 kn, ako mi naprave i figuricu djecaka od marcipana koju sam trazila, a koja je svima izgleda jako teska, tj najteža stvar za napraviti.

  7. #7
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni su ovako racunali: snita torte 8 kn, 25 snita, 200 kn torta. Dekoracija dodatno na to, ovisi sto zelis. To je bilo u vinceku i oni su mi bili najjeftiniji i najtransparentniji po pitanju cijene. Moja torta je bila veca, pa mislim da bi tvoja mogla biti jeftinija.

  8. #8
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Sweet cakes lab. Prefine i predivne torte!

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Adio Mare, najniza cijena je bila 350 kn (za četvrtastu torticu 22x22cm), a najviša, za istu tortu 520kn!
    Torta je na samo jednom nivou (jestivi dio) i ne vidim razloga zasto bi trebala kostati vise od 200kn. Tj. max 250 kn, ako mi naprave i figuricu djecaka od marcipana koju sam trazila, a koja je svima izgleda jako teska, tj najteža stvar za napraviti.
    slažem se s tobom, to je dimenzijama premalena torta za 350 kn. zato sam pomislila da tražiš prezahtijevno cifranje izvana.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su ovako racunali: snita torte 8 kn, 25 snita, 200 kn torta. Dekoracija dodatno na to, ovisi sto zelis. To je bilo u vinceku i oni su mi bili najjeftiniji i najtransparentniji po pitanju cijene. Moja torta je bila veca, pa mislim da bi tvoja mogla biti jeftinija.
    Slažem se. Kolegica nam je nedavno donijela na posao tortu iz VInceka - krasna i ne preskupa, ovako kako bella77 kaže. Inače, Vincek ima i figurice od marcipana.

  12. #12
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Kolegica nam je nedavno donijela na posao tortu iz VInceka - krasna i ne preskupa, ovako kako bella77 kaže. Inače, Vincek ima i figurice od marcipana.
    I nama je Vincek prije 2 godine radio tortu i bila je ukusna i fenomenalno izgledala. Zbilja spektakularna ( na torti je bila raketa a u raketi fotkica mog sina, kao da je on astronaut. Jos smo dolje zapiknuli prskalicu i čarolija je bila potpuna), ali nije bila toliko skupa kolko su trazili za ovogodisnju, ni vise ni manje nego 520 kn!

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    I nama je Vincek prije 2 godine radio tortu i bila je ukusna i fenomenalno izgledala. Zbilja spektakularna ( na torti je bila raketa a u raketi fotkica mog sina, kao da je on astronaut. Jos smo dolje zapiknuli prskalicu i čarolija je bila potpuna), ali nije bila toliko skupa kolko su trazili za ovogodisnju, ni vise ni manje nego 520 kn!
    Kaj ste tražili pozlaćenu?

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sad si me zaintrigirala s ovogodišnjom pokrivkom. možda je stvarno zahtijevna?
    ili su poskupila jaja

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nemam pojma u čemu je kvaka. Imaju oni i specijalne kolače bez glutena i sl. pa možda zato. Baš ću pitati kolegicu koliko je ona platila tortu - parfe torta, prilično velika, sa ukrasima od čokolade u tri boje, ali za odrasle, bez dječjih kerefeka.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Ja sam svake godine znala sinu narucivat tortu za rodjendan i znala sam placat i do 550 kn, al sam se ove godine odvazila i pocela sam sama pravit sa ticino masom, i mogu reci da stvarno treba vremena i strpljena za razne figurice...ali opet mislim da cijena od 500 kn zajednu tortu za cc 20 ljudi je preskupo

  17. #17
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala vam svima na preporukama. Sve koje ste preporucile sam kontaktirala pa ćemo i tu odluku danas valjda privesti kraju
    Za buduću upotrebu i buduća slavlja s tortama, mozda bi bilo dobro, ako želite, da na ovom topicu nastavimo dopisivati imena svojih omiljenih slastičara

  18. #18
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Znam da su ticino ukrasi ono wooow, ali svakome po ukusu. Valjda sam ja staromodna, ja volim čokoladnu glazuru i m&m npr. Ili cvjetiće na valovitom šlagu. Nikad, ali nikad ne bih krenula prema ticino torti kad bi uz nju stajala "domaća". Škicni na FB Sanjam o slatkom, to je mojih ruku djelo.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Meni je slag + onda figurice od ticina dobar kompromis, jer ne volim ticinu masu jest (kao ni vecina koje znam).

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jelka lijepo

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Probaj na FB "Torte Za Vas" Nemam pojma o cijenama, ali lijepo izgledaju.

  22. #22
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jelka lijepo
    Hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    javi se forumašici anatom...meni je napravila pregenijalnu tortu!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    mala kuća kolača

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    I nama je Vincek prije 2 godine radio tortu i bila je ukusna i fenomenalno izgledala. Zbilja spektakularna ( na torti je bila raketa a u raketi fotkica mog sina, kao da je on astronaut. Jos smo dolje zapiknuli prskalicu i čarolija je bila potpuna), ali nije bila toliko skupa kolko su trazili za ovogodisnju, ni vise ni manje nego 520 kn!
    Sad i mene zanima kakve su to torte od preko 500 kn. Heeeej!! Pola tisuće kuna!!! Torta!?

    Tićino nisam nikad ni koristila, dekoracije sam radila od marcipana i pravog šlaga u bojama i rezala sama tijesto u raznim oblicima (imali smo kućice, Barbie, cvjetove....). U zadnje vrijeme sam se spasila od dječjih motiva: dama, kako je odrasla, cijeni elegantne torte od čokolade pa si tu dam maha sa zlatnim folijama, ukrasima od nekoliko vrsta čokolade, mašnama oko torte.... Ne znam, meni sve te kupovne torte imaju isti okus i još nisam jela ni jednu slastičarsku rođendansku tortu za koju bih npr. tražila recept. Svaka barem malo ima okus po nekoj "kemikaliji" . Uključujući i tićino koji mi je kao da jedem meku plastiku i Holla i slične varijante koje poslije ne mogu do kraja "oguliti" s nepca. Kod mene doma se peku kolači i torte od sastojaka koje bi prepoznala i moja baka .

  26. #26
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Iskreno, za Vincekovu tortu ne bih dala ni lipe jer mi njihovi kolači okusom ne valjaju, dok su, recimo, Orijent i Mak na konac vrlo visoko na listi

  27. #27
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, za Vincekovu tortu ne bih dala ni lipe jer mi njihovi kolači okusom ne valjaju, dok su, recimo, Orijent i Mak na konac vrlo visoko na listi
    Ja sam pred Božić imala priliku probati izbor Vincekovih suhih kolača i to je bila srednja žalost.
    Bolje sam kupila u Billi i Kauflandu.
    Ono koliko meni treba ne isplati se peći.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Pa ako je torta prekrivena ticinom ne znači da unutra nije kao bakina torta. Takve ja radim-da razveselim djecu, ne sebe.
    Meni je torta, kad je dobra, dobra i bez ukrasa.
    Ticino je ukras. Isto kao i šlag-koji ja, kao ukras, ne volim. Prekičasto mi je to. Ni okus mi se ne sviđa.
    Dakle, ništa od tih ukrasa mi nije jestivo, samo oku ugodno.
    Posljednje uređivanje od Val : 16.01.2016. at 17:26

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    I, da, Vincek, što se mene tiče, može se i zatvorit.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Dok nisam probala dacquize sa šumskim voćem od Sweet cakes laba (nije slastičarna, radi isključivo po narudžbi) mislila sam da nema smisla naručivati torte. Dobro, to je bila jedina do sada i osim za vjenčanje i krstitke nismo nikada naručivali-ali ta torta je božanstvena, svima je bila ono wow wow wow.
    Inače uvijek radim sama, bez ukrasa, bez šlaga, znala sam kupiti marcipan figurice za ukras ili nešto napisati, nemam ja strpljenja za nešto više
    Posljednje uređivanje od annie84 : 16.01.2016. at 17:32

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako je torta prekrivena ticinom ne znači da unutra nije kao bakina torta. Takve ja radim-da razveselim djecu, ne sebe.
    Meni je torta, kad je dobra, dobra i bez ukrasa.
    Ticino je ukras. Isto kao i šlag-koji ja, kao ukras, ne volim. Prekičasto mi je to. Ni okus mi se ne sviđa.
    Dakle, ništa od tih ukrasa mi nije jestivo, samo oku ugodno.
    Čuj, slatko vrhnje s malo šećera u prahu je jestivo. Ono što sadrži barem 15 ml glicerola (glicerina) meni osobno definitino ne pripada hrani niti ičem jestivom. Najmanje za djecu. JOš davno iz kemije učili smo za što sve služi. Npr. za proizvodnju nitroglicerina. Potpuno odbojno mi je jesti nešto što sadrži takvu tvar.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ponavljam, meni nije jestivo jer mi nije ukusno, oku ugodno je. slatko vrhnje i šećer-da je ne znam kako jestivo, meni nije jestivo.
    a u ticino ne mora ići glicerin:

    5 dkg biljne masti

    1/2 kg šećera u prahu (prosijati kroz sito da nema grudica)

    3 žlice soka od limuna

    2 žlice vode

    prirodne jestive boje

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jako su mi fine torte iz "Torte i to"

  34. #34
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    inace mogu potpisati mim

    Ne znam, meni sve te kupovne torte imaju isti okus i još nisam jela ni jednu slastičarsku rođendansku tortu za koju bih npr. tražila recept. Svaka barem malo ima okus po nekoj "kemikaliji" . Uključujući i tićino koji mi je kao da jedem meku plastiku i Holla i slične varijante koje poslije ne mogu do kraja "oguliti" s nepca.

    moje torte izgledom nisu ni blizu ovih kupovnih, ali okusom su mi bar 80% finije

    na rodjendanim se uvijek sve pojede
    kcerine prijateljice svake godine kad dodju na rodjkas, vec vicu kad ce tortaaa, teta e. sto ste ove godine ispekli?
    Posljednje uređivanje od emily : 17.01.2016. at 09:01

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kcerine prijateljice svake godine kad dodju na rodjkas, vec vicu kad ce tortaaa, teta e. sto ste ove godine ispekli?
    E, upravo to je uspjeh! Ispeći tortu koja se djeci sviđa, a odraslima je fina. Vjerojatno će te zapasti moja "sudbina": već desetak godina pečem torte ne samo kćeri nego i njenim prijateljicama kao dio rođendanskog poklona . Stvarno nije problem napraviti lijepu tortu, ali da je u isto vrijeme fina, sočna i od prirodnih sastojaka.... e, to je posao. Najgore od svega mi je te kreacije spremiti u frižider: čovjek se malo zanese, doda par dijelova više i onda moraš raščistiti dvije trećine namirnica da to čudo imaš kamo uvaliti. Spasila sam se od kad cijene eleganciju jer obično ne premaši zadane gabarite.

    Val, znam i za taj recept, ali svi koje poznam tićino ne rade po njemu. Slastičarnice naročito jer se s glicerolom jako lijepo tićino da razvaljati. O zamjenama za slatko vrhnje i slastičarskim kremama ne bih jer mi to više pripada radu u kemijskom laboratoriju nego u ikakvu kuhinju. Sve su to praškaste sirovine. Bljak! Jedino što u slastičarnici kupujem su beze kore kad mi se žuri i kad je u pitanju ljetna torta da ne kurim pećnicu po vrućini.

  36. #36
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moji su bili intolerantni na aditive pa sam doktorirala ukrase od prirodnih sastojaka i daju se napraviti čuda od kupovnih slatkiša čokoladica, žele bombona i domaćeg marcipana, puslica, krokanta, karamela, keksića, čokoladnih trakica,slova. Da se i od krema i biskvita raditi raznobojnih smjesa.
    Ja bih obično kao za Božić tjedan dana prije rođendana pekla oblike i kupovala u "zdravim"dućanima ciljane oblike i onda kombinirala sa normalnim pravim tortama od putra, jaja, vrhnja,šećera, lješnjaka, voća...
    Ništa nije ličilo na uobičajene slastičarske torte, ali su bili avioni, nogometne lopte, princeze u balskim haljinama, dvorci, kućice Ivice i MArice u prirodnijim nijansama naravno.
    Sad smo presretni što možemo jesti sve,pa i Vincek i Ledo budu predmet želja
    Posljednje uređivanje od pikula : 17.01.2016. at 12:42

  37. #37
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Slazem se da je ticino grozan i po sastojcima i okusom. Zato ja, ako mogu, maknem ga sa snita. Inace, u zadnje vrijeme radim ga sama, od dva sastojka: sljezovi kolacici i secer.

  38. #38
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja ispečem najmanje 20-30 torti godišnje, imam dobre recepte i nisam baš ljevoruka pri izvedbi ili ukrašavanju. pečem svojima, pečem za poklon.
    međutim, neke prigode baš traže nešto posebnije, neuobičajeno i unatoč svemu što znaš o ticinu naručiš jedno takvo remek djelo, kasnije oguliš tortu k'o naranču, režeš, jedeš i bog te veseli.
    jesenas sam bratu za okrugli rođendan naručila tortu na čiji izgled su svi pali na dupe, ukrašavala ju je jedna istinska ticino umjetnica , i da sam donijela ne znam kakvu tortu koju sam sama ispekla i ukrasila, a kažem, nisam totalno neiskusna i imam šlifa, ne bi polučila takvo oduševljenje kao ova.
    iako okusom nije bila ni jednoj mojoj do koljena, pamtit će se kao nijedna moja.
    evo moja kći prva forsa jednu takvu posebnu, a misli na ticino.... ove moje su joj standard, eto jučer pojeli jednu.... no, za svoj rođendan priželjkuje neku s pokrivkom.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ali, mim, ja nisam govorila o tortama iz slastičarnice već domaće izrade.
    zato sam i napisala da tko kaže da ispod ticina ne može biti domaća torta. normalan ticino, normalna torta.

    ticino, kako god napravljen je presladak i zato mi ne odgovara, a šlag ili vrhnje-eto, ne volim, pogotovo drugi dan-brrrr...fuj.

    a i adio mare je lijepo opisala-to oduševljene kad klinci ugledaju tortu, a ti si ju sam "izgradio" meni je neprocjenjivo.

    inače, najdraži ukrasi na tortama su mi oni od slatkiša-milina (ni oni nisu zdravi, ali negdje moramo malo potrpit )

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    jeste čule za ovu zabranu korištenja popularnih likova iz crtića upućenu svim slastičarnama od jedinog koji je otkupio prava na njihovo korištenje (nešto sam na brzinu polovila s TV-a)? jesu li vam odbili njima ukrasiti torte? pitam jer smo mi već naručili, kad smo rezervirali igraonicu, a ovo se pročulo u međuvremenu, pa da znam što me čeka za par dana. da nazovem pa provjerim u slastičarni mi malo glupo, tj. ne bih htjela ja biti ta koja će to spomenuti, a ne bih htjela da dođemo u igraonicu i tamo saznam da se pridržavaju zabrane. zvat ću, zapravo, sigurno, jer je to jedini način da na vrijeme saznam, ali ipak bih voljela čuti i vaša iskustva.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Da ova zabrana korištenja jestivih pokrivki sa likovima iz crtića je stupila na snagu negdje sredinom 12 mj.
    Ja znam da sam oko 20.12 tražila pokrivku malom za rockas i u nijednom dućanu nisam mogla nac i vec očajna u potrazi za pokrivkom
    sam ušla u jednu slastičarnu da ih pitam da li možda mi mogu prodati jednu.
    I teta mi je ljubazno pročitala čitabu koju su dobili prije tjedan dana i morali su sve pokrivke uklonit ili platiti autorska prava.
    Rekla mi je ja bi vam i dala al nemamo ni jednu.
    Znam da sam ja bila šokirana pa sam ju pitala šta to sada znači da nemogu ni naručiti tortu tipa sa malcima,ona kaže nažalost da.
    Osim ako koja slastičarna ne plati autorska prava,u što čisto sumnja.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Btw,Mrs Happy da li si pronašla nekoga za tortu.
    Ja bi trebala za krstitke pa ako imaš preporuku bila bih ti zahvalna.

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U Mulleru ima pokrivke na Frozen i na Malce i još dosta njih. Oni imaju licencu. Kupi se pokrivka i da u slastičarnu. Gledala sam ih prekjučer u ZTC u Rijeci.

  44. #44
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I moja je slavila u igraonici u Zg krajem 12.mj i vec su me kod naručivanja ( početkom 12.mj.) odmah upozorili da ne mogu vise biti torte s ' licenciranim likovima' . Kako oni nisu imali nesto za ponuditi ja sam izguglala neku sliku s macama i balonima i to im poslala pa su je isprintali u tu jestivu pokrivku...

  45. #45
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    jako su mi fine torte iz "Torte i to"
    I meni!
    Jedne godine sam ih zvala, pa su mi objasnili da oni ne rade dječje torte. Dječje u smislu izgleda. Šteta.

  46. #46
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    jeste čule za ovu zabranu korištenja popularnih likova iz crtića upućenu svim slastičarnama od jedinog koji je otkupio prava na njihovo korištenje (nešto sam na brzinu polovila s TV-a)? jesu li vam odbili njima ukrasiti torte? pitam jer smo mi već naručili, kad smo rezervirali igraonicu, a ovo se pročulo u međuvremenu, pa da znam što me čeka za par dana. da nazovem pa provjerim u slastičarni mi malo glupo, tj. ne bih htjela ja biti ta koja će to spomenuti, a ne bih htjela da dođemo u igraonicu i tamo saznam da se pridržavaju zabrane. zvat ću, zapravo, sigurno, jer je to jedini način da na vrijeme saznam, ali ipak bih voljela čuti i vaša iskustva.
    Ja sam citala neke članke, prepiske odvjetnika itd, tako da znam za to s poktivkama. Ali torta koju smo mi planirali nije s pokrivkom, niti je na njoj lik nekog Disneyevog lika.

    Mi smo uspješno priveli kraju nasu potragu i torta za podjeliti s prijateljima je naručena a onda smo u Kauflandu kupili jos jednu smrznutu, za bake i dide. Koji ce sigurno biti "odusevljeni", ali meni je bitno d aje slavljenik zaodvoljan. A kako bi i tata bio zadovoljan ispeći ću pecan pie, to je pita od pecan oraha, u okruglom kalupu će se zvati pecan torta . neće izgledati nikako, ali će sasvim sigurno od tri spomenute biti najukusnija.

  47. #47
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj rafi&gabi prvotno napisa Vidi poruku
    Btw,Mrs Happy da li si pronašla nekoga za tortu.
    Ja bi trebala za krstitke pa ako imaš preporuku bila bih ti zahvalna.
    Jesam, ali ne znam da li ti motu preporučiti prije nego tortu vidimo i probamo, pa ako hoćeš, možeš mi poslati pp slijedeću nedjelju.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U Mulleru ima pokrivke na Frozen i na Malce i još dosta njih. Oni imaju licencu. Kupi se pokrivka i da u slastičarnu. Gledala sam ih prekjučer u ZTC u Rijeci.

    Koliko sam shvatila, ako kupac donese pokrivku ili neki lik, može ju stavit na tortu.
    Dakle, naprave klasičnu tortu, a mama nabaci ukrase.

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nemojte mi zamjeriti, ali čemu tolika nauka oko torte???

    Ako je bitan izgled - onda onako kako je AdioMare napisala - to platiš i kraj balade. Ako je bitan okus i zdravi sastojci, ispečeš u domaćoj radinosti i staviš pokrivku (koja se može printati po narudžbi) ili staviš gore željeni lik od bilo čega - igračku i sl. Zašto mora biti ticino? Slažem se da nema odvratnije stvari od toga. Pa snađi se druže...

    Rekla je pikula - torta lutka u balskoj haljini je lagana za izvesti. Stavi se lutka plastična i okonje torta. Isto tako se može igračkama ukrasiti svaka torta kao i ticinom jer ne jede se ni to. Ja sam svojoj djeci radila kućice, vlakiće (s kotačima od keksa), kuće od medenjaka sa staklenim prozorima - što god su željeli jer je PROCES izrade kod nas doma bio važan dio zabave i htjeli su sudjelovati. Nisam s dvije lijeve kao ni AdioMare. Moja djeca su od malena više voljela sudjelovati u izradi (pa se često radila švarcvaldica - ja bih ispekla koru, ili čak kupila gotovu jer imamo jedno ljetno dijete, a oni bi stavljali višnje i brljali šlag. Njima je to bilo najbolja zabava, a torta je izgledala kako je izgledala. Moj mlađi si je sam radio tortu vulkan od kuglofa. Savršeno! Slike s tih rođendana su uglavnom moj E. zamazan šlagom ili čokoladom od glave do pete i drlja po torti kako zna i umije... S druge strane, moj L. je obožavatelj Jozefina torte i to je jedini razlog zašto je često spominjem po forumu. Ukrašavanje - najkreativnije što sam smislila bio je gel u boji u tubicama, za crtanje i pisanje po glazuri: http://www.dekordolci.it/media/catal.../7/37620_1.jpg

    Figurice ticino - u mom domu vrijede ne nula bodova nego -20.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.01.2016. at 08:32

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi smo jedne godine po torti imali krajolik od smarties bonbona i po tome gumene zmije.
    Torta je bila hit na rođendanu s obzirom da je bio u pitanju zmijski rođendan u Zoo vrtu.
    A što se teme tiče, vidjela sam te torte u Kauflandu, od ove firme sa odvjetnicima i preodvratne su mi.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •