Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 169 od 169

Tema: Jeste li bili ikad odvojeni od svog djeteta?

  1. #151
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Lili, no hard feelings. Vidim da si mi podebljala ime.... ::
    Cvijeta, to ti je zato, jer ti djeca više nisu bebe.

    A što se tiče općenitog.... Pa ja mislim da to da li je netko javna, polujavna ili nejavna ličnost je jedna stvar. Koja naravno sa sobom povlači i određene konzekvence. I uobičajno nosi i poveći interes javnosti sa sobom.
    No to kako se mi ponašamo proizlazi ili bi trebalo proizlaziti iz našeg sustava vrijednosti koji nas vodi u životu, iz naših odluka što je primjereno, a što ne. Koje su ili bi trebale biti ponešto trajnijeg karaktera, pa se ne okreću kako vjetar puše.

    Eto danas budeš proglašen ili te proglase javnom ličnošću.
    Jučer senator McCarthy proglasi lov na vještice, a prekjučer neki čovo s brčičima proglasi cigane, židove i ine "nečistom" krvlju.
    Al eto bijaše dovoljno onih koji niti su denuncirali, ni slali u logore, ni upadali u stanove, ni razbijali izloge u kristalnoj noći. A mogli su, zar ne? sve je to bilo po zakonu.
    Ali nisu htjeli. Jer nije ljudski.
    Posljednje uređivanje od seni : 25.10.2014. at 08:00

  2. #152
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Seni, zaista bolje od ovoga ne bih mogla napisati

  3. #153
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ode tema u neke posve druge vode i smjerove....a frigaj ga.

    A da se vratimo na temu odvojenosti od djeteta....

  4. #154
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja tu obitelj znam bolje nego bi itko ovdje to mogao pomisliti, ali za ovu priču s poroda sam saznala ovdje, interesantno, zar ne?
    Neću nikoga citirati, ni etiketirati, a ponajmanje vrijeđati jer se "stara garda" tako ne razgovara, niti ponaša, ali mislim da je potpuno jasno tko je zločest, a tko ne.

  5. #155
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ode tema u neke posve druge vode i smjerove....a frigaj ga.

    A da se vratimo na temu odvojenosti od djeteta....
    Imaš pravo.
    Radila sam nakon dugo vremena jučer noćnu, zapravo 24 sata s noći uključenom.
    I bila sam razdvojena od svoje jedinice.
    I užasno mi je to teško palo.

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Eh da seni sve 5, al radi predostroznosti mi preizvrtala rijeci i gle sad teme...

    MENI i dalje nije normalno ostavit nedonosce starosti 20 dana cijeli vikend radi vikend shoppinga u Italiji da bih obnovila garderobu. Govorim o cinu, ne o konkretnim osobama (to sam i naglasila par puta).

  7. #157
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo mene da vratim temu u ne-trac partiju

    Ja se vratila, sve bilo ok. Muz i djeca u komadu super su se snalazili, uz par sitnih kikseva, pomjesanih ruksaka...nista bitno... stariji nije bas htio jesti pa mm kaze da mu je taj dio bio najtezi.

    Kako sam kuci stigla u 23h dok su djeca spavala, malena me skuzila tek u zoru. I razbudila se naravno....meni nije bilo zao jer smo se grlile dugo...
    A stariji je ujutro bio veseo sto sam se vratila, njemu stvarno nije bilo tesko bez mene. Cak smo se razumno i culi telefonom i fino popricali (za razliku od onog kad je imao 2-3god, tad je plakao ako bi se culi).

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene da vratim temu u ne-trac partiju

    Ja se vratila, sve bilo ok. Muz i djeca u komadu super su se snalazili, uz par sitnih kikseva, pomjesanih ruksaka...nista bitno... stariji nije bas htio jesti pa mm kaze da mu je taj dio bio najtezi.

    Kako sam kuci stigla u 23h dok su djeca spavala, malena me skuzila tek u zoru. I razbudila se naravno....meni nije bilo zao jer smo se grlile dugo...
    A stariji je ujutro bio veseo sto sam se vratila, njemu stvarno nije bilo tesko bez mene. Cak smo se razumno i culi telefonom i fino popricali (za razliku od onog kad je imao 2-3god, tad je plakao ako bi se culi).
    Bravo super S2000 Mi smo isto svi na okupu i presretni .

    Ja sam sigurna da je Tanči sve samo ne zločesta, onako je iskrena i direktna, nekad predirektna al se bar usudi otvoreno reći što misli.

  9. #159
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja ne želim da opet tema skrene ali moram reći seni da sam oduševljena načinom na koji uobliči ono bitno

    S2000 eto, jednom svi moramo nekamo otići i pustiti ih
    i obično ipak svi budu u komadu kad se vratimo
    ja sam znala ponekad malo ostati zatečena, kao kako to sve funkcionira i bez mene....
    a što ne bi?

  10. #160
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    kod mene ja baš često obrnuto. odem i ne funcionira i ja opet probam i opet ne valja... kad ću prestat pokušavat?

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    kod mene ja baš često obrnuto. odem i ne funcionira i ja opet probam i opet ne valja... kad ću prestat pokušavat?

    pikula a što točno ne valja, jesu svi zdravi, siti i obučeni i idu u školu i na aktivnosti? ili nisi zadovoljna sa svojom reakcijom kad odeš i ostavljaš ih?

  12. #162
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nisu. nije stvar u njima. neki su veći i samostalni, ali ono za što netko dođe pomoći, voziti itd napravi tak da bolje da nije. iznimka je Mm koji pak užasno puno radi i jednostavno ne može u sekundi uskočiti i prešaltatise sto posto, a za siterice više nemam ni love ni živaca za uhodavanje.

  13. #163
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ali ono za što netko dođe pomoći, voziti itd napravi tak da bolje da nije.
    Ja sam sebi u glavi to postavila ovako - to je cijena koju platiš jer ti netko uskoči kad ti treba, a ti ne možeš biti tu.
    Kad mene/tebe nema ni ne moze bit sve kako bi ja/ti to odradila. I to je to.
    S tim se pomiris pa je lakse.
    Sve ima svoju "cijenu" ako je to sva cijena koju treba platit - neka bude, svo zlo bilo u tome. :hug:

  14. #164
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Ja sam u totalnoj panici jer ostavljam dijete od 8,5 godina sa tatom. Idem sa mlađom u Zg u bolnicu na operaciju i toga me užasno strah, ali me i jako pati to što ostavljam sina na tjedan dana. Mene u biti brine i kako će se on osjećati jer seke i mene neće biti. I naravno, da li će se pisati zadaća, odraditi glazbena škola, hoće li se obući dovoljno toplo... Ja sam kod kuće i vodim brigu o svemu, MM nema baš puno veze sa klincima jer radi po cijele dane.

    MM sutra odlazi na trodnevni poslovni put i ni u jednom se trenutku nije zapitao kako će mo mi funkcionirati, a ja ne spavam noćima jer kemijam šta će i kako će on bez mene funkcionirati.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Chiara 76, sigurno će biti sve u redu. Ja sam svog starijeg sina prvi put ostavila s tatom na neko vrijeme kad je imao 7 god. a ja otišla u rodilište ( na 7 dana, CR).Isto sam bila luda od brige, no sve je ispalo iznad očekivanja, ne samo da su obveze bile obavljene( možda treba malo podsjetiti obojicu na neke sitnice, usput), nego je dečkima baš pasalo da su sami i zajedno.
    Posljednje uređivanje od cappy : 11.11.2014. at 10:14

  16. #166
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u totalnoj panici jer ostavljam dijete od 8,5 godina sa tatom. Idem sa mlađom u Zg u bolnicu na operaciju i toga me užasno strah, ali me i jako pati to što ostavljam sina na tjedan dana. Mene u biti brine i kako će se on osjećati jer seke i mene neće biti. I naravno, da li će se pisati zadaća, odraditi glazbena škola, hoće li se obući dovoljno toplo... Ja sam kod kuće i vodim brigu o svemu, MM nema baš puno veze sa klincima jer radi po cijele dane.

    MM sutra odlazi na trodnevni poslovni put i ni u jednom se trenutku nije zapitao kako će mo mi funkcionirati, a ja ne spavam noćima jer kemijam šta će i kako će on bez mene funkcionirati.
    Zaista ne trebas previse brinuti.
    Stvar je da pustis ( u glavi ) da se drugi brinu o starijem djetetu i gotovo.
    bila sam tri puta po mjesec dana u inozemstvu na operacijama sa mladom. Stariji je bio 6,5 , 7 i 8,5 godina star.
    zaledila sam kuhanu hranu za ruckove, pripremila teren u vrticu i skoli, rekla siroj obitelji da ih trebam da uskoce ako je muz na putu ( MM je prof. vozac ), i potpuno sam se iskljucila kad sam sa mladom stigla u bolnicu.
    Sve je proslo bez problema.

  17. #167
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Ma i ja sam već pokrenula cijelu mašineriju, obavijestila njegovu učiteljicu da bude spremna na nekakve eventualne probleme, zamolila sestru, mamu i nećaku da budu spremne uskakati kad zatreba (davanje ručka i ispraćanje u školu dok je MM na poslu), prijatelji su spremni pomoći... Ali u mojoj je naravi da paničarim oko svega... Naravno da sam više zabrinuta za ishod operacije, njeno spavanje u bolnici bez mene (hm opet odvajanje od djeteta), oporavak... Trenutno sam prenervozna pa mi i sitni problemi djeluju ogromni.

  18. #168
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Razumijem.
    Ali bilo bi dobro da se smiris.
    jer briga i panika ti ne pomazu.
    ja sam starijem objasnila sve oko operacije i boravka vani, prihvatljivom jezikom, niti previse niti premalo.
    drugi i treci put je sin dosao sa muzem po nas i boravio kratko u smjestaju u kojem sam ja bila ( dok smo cekali da kcer otpuste).

  19. #169
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    slažem se zhabice ali teško je prihvatiti tu razinu nedobre volje pa to čuvam samo za golu nuždu inače strada moje mentalno zdravlje

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •