Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 169

Tema: Jeste li bili ikad odvojeni od svog djeteta?

  1. #1
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno Jeste li bili ikad odvojeni od svog djeteta?

    ...na dva, tri dana, ili neki duži vremenski period. Kako ste izdržali? Kako su vam klinci to proživjeli? Kako je bilo kad ste se vratili nazad?

    Idem na jedno poslovno putovanje i, muko moja, neće me biti 8 dana, možda 9. Do sad nisam nikad bila razdvojena od svog djeteta, osim onih 8 sati na poslu, i nemam pojma što me čeka. U početku sam se tog užasavala, sad sam u nekoj fazi "neću o tom razmišljati dok ne dođe dan D", ali koliko god si ja to preslagivala u svojoj glavi, uopće ne mogu zamisliti kako će to funkcionirati.

    Ima li tko slično iskustvo, da ga podijeli sa mnom i malo me utješi?

  2. #2
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    uzmi dijete sa sobom i još nekog da ga pričuva

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja ću ti samo poslati ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.

    Nikad nisam bila razdvojena od klinaca kad su bili mali. Od Domagoja sam prvi put bila razdvojena prošlog ljeta kad je otišao s bakom i djedom na more.

    bilo mi je koma, a on 11 godišnjak...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    aries mudro zbori - ako si to možeš priuštiti. Pa i Kolinda je hodala okolo po svijetu s bebicom (jer ju je dojila ) i sitericom.

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    takvo odvajanje nisam imala - jer sam odlučila raditi na jednostavnijim i lošije plaćenim poslovima, kako bih mogla što više vremena provoditi s kikicom. kako je rasla - tako sam i ja mijenjala poslove , ali se još uvijek nisam odlučila za "putujući".

    prvo odvajanje je bilo na nekih 3 dana, kad ju je teta čuvalica vodila na vikendicu. bez ikakvih problema ili trauma.

    prvo veliko odvajanje (2 tjedna) je bilo nakon prvog razreda, kad je s grupom otišla na more. vratila se, vuče me za hlače - a ja gledam preko nje :/ ... i pitam se di je mama tog mršavog crnog djeteta, a i gdje je moje dijete

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    uzmi dijete sa sobom i još nekog da ga pričuva
    Ja bih isto tako kao što je aries napisala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Svako ljeto baka i deda uzmu klince na more u srpnju a u kolovozu MM i ja dolazimo na go. Često i MM ljeti ode na teren i odjednom sam sama. Iskreno? Prekrasno mi je. Spremim si stan, ne kuham, dođem s posla i izležavam se čitajući, navečer obavezno idem van, u sudoperu je samo šalica od kave (to mi je najbolji dio), naspavana sam i puna energije za iduću godinu.

  8. #8
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    prvi put sam se odvojila od ivane kada je imala tri godine. isla sam na neki kongres u inostranstvo na 5 dana. ona je to odlicno podnela, a ja sam prva dva dana hodala po pragu kao poluluda sve zagledajuci gde je najblizi automat za telefon...
    od tog leta svake godine deca odu kod mm-ovih na 7-8 dana ( u drugi grad, u kucu sa dvoristem). lepo se provedu ,ali posle par dana vec pitaju kad ce kuci. a mi smo , poput bomballurine, u medjuvremenu naucili kako da se opustimo i uzivamo i kad one nisu tu.
    ovog septembra cu imati veliku dilemu- ivana krece u skolu, a ja bih posle dva dana od pocetka trebala da otputujem u crnu goru na kongres na 4 dana. u kuci smo se sve dogovorili o strategiji oko mog odlaska, ali me ipak muci pitanje da li ce ona tesko podneti odvajanje u tako kljucnom trenutku. bila bih , dakle, sa njom na prijemu prvaka, potom prvi dan prave nastave, a isto vece bih otputovala i vratila se u petak. sta vi mislite?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ja sam bila 2,5 dana (2 noci) u Rijeci na edukaciji, a Filip i MM su ostali sami doma. F imao oko 11 mj. U petak idem opet. Prije smo isli svi skupa, sad njih 2 ostaju. F jos doji.
    Nije bilo nekih problema. Najgore je bilo meni pred polazak, osjecaj panike,uzasa, na svu srecu bez krivnje jer sam svjesna da je to kratko razdvajanje, da ostaje s tatom 9koji je i inace puno s njim jer radi doma)i da mu to razvojno moze samo koristiti. Ali je meni na dan polaska bilo koma. Najvise sam se bojala spavana jer Filip zaspiva na sisi i ne pozna bocicu. Tenzija mi je pala cim sam stigla u Rijeku (jer nema nazad), a postalo mi je super nakon sto sam cula da normalno spava, te da ni nocna budjenja nisu frkovita. Kad sam se vratila sve je bilo normalno, narednih tjedan dana je bio malo vise nego obicno vezan za MMa, sto je bilo slatko za vidjeti, a poslije je sve otislo u normalu. Mislim da koristi njihovom zblizavanju.
    Sad me opet malo frka, ali me tjesi da je dobro proslo zadnji put. MM je odbio da idemo svi, njemu je lakse kod kuce nego muvati se po Rijeci, tako da sam opet solo.
    Naravno da cu to iskoristiti da izadjem, popijem casu vina (inace ne mogu jer dojim) i odspavam 7-8 sati u komadu.

  10. #10
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    prvi puta sam otisla na sluzbeni (samo preko jedne noci) kada je B imao 18 mjeseci. I jdina dobra stvar u cijeloj prici je bila pomisao da cu se naspavati, da cu spavati makar do osam.
    Ostavim mob. ukljucen u slucaju da me MM zatreba, ujutro u 5 i 30 zvoni mob - neuroticni kolega pita: kada smo se ono dogovorili za polazak?!? Nisam mogla vjerovati

    Povremeno odem ali na kraće sluzbene, jednu, dvije noci, i sve prodje super Nema razloga imati griznju savjest ako dijete ostaje u tatu - dapace, to je lijepa prilika da se malo vise druze

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ovaj vikend me čeka prvo razdvajanje. Dvije noći.
    Ali, ako može njih 18, mogu i ja... To mi je zadnja mantra koju provlačim kroz glavu kada iscrpim sva razmišljanja.

  12. #12
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Ako imas potporu doma (dobra baka, tata, deda, bilokoga) - ne brini se! Kako sam studirala kad sam postala mama,baka je znala uzeti bebu na par dana da bih mogla uciti. Njemu je bilo super (sad kad ima 7 godina obozava svoju baku i oni dva imaju jednu posebnu vezu ), meni stresno, al smo svi prezivjeli. Radim od kad mi djeca imaju 1.5 i 4.5 godina, i svake godine barem jednom idem na sluzbeni put na par dana do tjedan dana, i svake godine je to svima veliko uzbudjenje. Meni jer mogu vidjeti EU, a deckima jer uzivaju s bakom i tatom, i zeljno iscekuju kufer pun poklona

    Ovo za sitericu koja ide stobom i s bebom je o.k., ali par dana sama nije losa stvar, posebno ak imas kadu (a ne klastrofobicni tus) u hotelu i dobru knjigu, ili dobro drustvo koje ide stobom.

  13. #13
    JBT avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    191

    Početno

    Moji su upravo bili tjedan dana na moru. Jesu li mi falili? I da i ne. Noćas kada sam se po 4 puta dignu prisjetio sam se prošlog tjedna i cijelonoćnog spavanja. Prošli tjedan dok sam spremao njihovu sobu za igranje su mi falili.
    Tjedan dana nije puno i stvarno brzo prođe.
    Veći problem su ljeta kada su od 15.06. do 01.09. na moru. Nažalost financije nam ne dopuštaju odlazak u posjetu svaki vikend. Ali izdržali smo do sada.
    Najviše smo bili razdvojeni od F kada je on imao 2 g. i 2 mj. Živjeli smo Norveškoj, došli na godišnji početkom lipnja i F ostao sa bakama i djedovima. Dovezao ga je tast sredinom kolovoza. Malo nam je nedostajao, a tješili smo se s time da je s bakama i djedovima i da mu je i to potrebno. On nije imao vremena razgovarati sa nama, stalno je govorio da se igra i da mu se ne ide doma.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    J od svoje trece godine ide na zimovanja sa vrticem, M jos nije pocela, ali prosle godine (kad je imala 3) sam dobila ponudu da idem na poslovni put 2 nedelje u Atinu. Posto znam da su to retke prilike i da "ko zna kad cu opet videti Atinu" prihvatila sam oberucke. MM se malo pomucio te dve nedelje sam, ali bilo je ok.

  15. #15
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Prvo dulje razdvajanje je bilo sa Tarinih dvije godine, kada je bila sa mojima 9 dana na moru, bilo mi je jako čudno, par dana mi je trebalo da shvatim da ona nije samnom. Nakon toga je opet bila sljedeće godine s mojima na moru, pa na zimovanju s vrtićem i evo uskoro ide na ljetovanje s vrtićem, ali danas je već veća, sama me nazove telefonom i tako, ali opet svako odvajanje s njom nije mi baš lako. No, kada čujem da je njoj super, da je vesela i zadovoljna onda sam i ja mirnija.

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I meni ovaj vikend slijedi odvajanje, prvo do sada.
    Mi smo definitivno spremne na takvo sto, ona vise, ja manje ali situacija nam je idealna da "odradimo" takvo sto.

    Crkla sam od smijeha kad me, nakon sto sam po x-ti put ispricala gdje idem i sto cu raditi, pitala:"Mama, hocemo li te smjeti tata i ja povrmeneo posjecivati?" ... A idem na tri dana!

  17. #17
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam mome rekla prvi puta jucer. Totalno nezainteresirano me pitao: kada se vracas? U nedjelju, Ok...

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja još nisam rekla jer ona još ne kuži da je nešto "za tri dana".
    kod nje je sve "sad i odmah".
    ali sam im tako gusto isplanirala vikend da se neće ni (o)sjetiti da me nema.

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja još nikada do sada - nedavno sam odbila jedan trodnevni službeni put.

    Nisam još spremna, možda da je stvarno neki bitan i zanimljiv put.

  20. #20
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    uh, ja jesam dva puta po dva dana i jednu noć. prvi put kad je imao 18 mjeseci, drugi put sa 25 mjeseci. Obadva puta dan je po običaju prošao super, ali noć je malo zezala. kad se budio tražio je mene...no brzo sam se vratila..

    Onako kako je to nama izgledalo, to (kratko) razdvajanje bilo je stvarno veći šok za mene nego za njega....

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    nemam jos to iskustvo a i necu tako skoro... luka je jos mali...
    no,mama mi kaze da je njoj bilo teze nego nama kad smo isli bakama...
    znalo joj je doci da nazove i kaze da se vratimo...pa se suzdrzala prvi dan...
    i poslije joj je bilo bolje-napunila baterije (sama nas je odgajala), mi uzivali s bakama - i sve pet!
    znalo ju je zaboliti kad sam ja znala plakati da bi jos bila kod bake...

  22. #22
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    prvi put ovu zimu
    bio je s bakom na snijegu po prvi put u životu
    bili su 17dana i mami je bilo grozno, a on već planira iduče
    zimovanje i još uvijek priča kako mu je bilo super

  23. #23
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj posao nije redovito putujući, ali postoje znanstvene konferencije i ino, dakle, povremena putovanja. Kad sam dobila M. nisam se uopće od njega odvajala niti na jednu noć sve dok nije prošao dvije godine. Nakon toga sam počela ići na znanstvene skupove, ali selektivno, samo ono što mi je bilo jako važno. Prvi puta kad sam išla je bilo najteže. Cijele dane sam radila, a s njim sam razgovarala na mobić svake večeri. Jednom me je pitao što radim, a ja sam odgovorila da papam večeru s nekim tetama i stričekima. A on je pitao: A zašto ne papaš tu sa mnom?
    Kasnije je počeo shvaćati moj posao i sve prednosti koje mu on donosi, jer mi je posao takav da sam redovno puno više s djetetom nego većina roditelja. Odlazila sam na najviše tjedan dana, a tada je bio s tatom i mojim roditeljima. Par puta je išao s mojim roditeljima u njihovu vikendicu na 2-3 dana. Ili zna jednu-dvije noći prespavati kod njih. To je sve rijetko.
    Sad nas čeka novo iskušenje, jer prvi puta ide s vrtićem na more. To će biti najduže razdvajanje - 10 dana i to bez ikog iz obitelji. Već strepim, ali on želi ići i ne želimo ga sputavati.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re:

    mislim da vecina vas moju pricu zna...od 19.1. do danas sam svoje djete vidla jednom na tri sata.. nikom ne bi pozeljela da to prode..

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno Re:

    Citiraj Nikiva prvotno napisa
    mislim da vecina vas moju pricu zna...od 19.1. do danas sam svoje djete vidla jednom na tri sata.. nikom ne bi pozeljela da to prode..

    zeznula sam se od 3.1.. jos gore

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Bila sam odvojena 4 dana kada sam išla roditi Doru i bilo mi strašno. Tulila sam ko mutava.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Bila sam odvojena 4 dana kada sam išla roditi Doru i bilo mi strašno. Tulila sam ko mutava.
    Zaboravih napisati da je Pia to puno bolje primila od mene.
    Kad realno pogledaš nije to tako strašno kako se čini...

  28. #28
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    uzmi dijete sa sobom i još nekog da ga pričuva
    Bih rado, ali je financijski i konstruktivno jako teško, jer idem preko granice, avionom, i daleko. Što se tiče okoline i okruženja, nemam pojma u što idem, a što se tiče društva, ne znam tko će mi ga praviti. Znam samo da ću biti zaokupljema poslom 7 dana od 7 do 17.
    Što se obitelji tiče, najteže mi pada činjenica, da se ne možemo čuti telefonom kad hoćemo, i što neću imati taj izbor, ili opciju sa strane da u bilo kojem momentu mogu uzet auto ili bus i zaprašiti kući.

  29. #29
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    takvo odvajanje nisam imala - jer sam odlučila raditi na jednostavnijim i lošije plaćenim poslovima, kako bih mogla što više vremena provoditi s kikicom. kako je rasla - tako sam i ja mijenjala poslove , ali se još uvijek nisam odlučila za "putujući".
    ja sam takav izbor napravila prije udaje i bebe, upravo iz istih razloga, moj bi posao trebao biti čisto kancelarijski, 8 h dnevno, subote i nedjelje slobodne, nema putovanja... U biti i jest takav, više- manje, ovo je izvanredno, nemam izbora, niti moji šefovi mogu slat ikog drugog. Da mi je ovo ponudio netko prije 3-4 god. bila bi oduševljena, danas imam samo grč u želucu.

  30. #30
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Moji znaju otići na par dana k baki i dedi. Fale mi i ne fale. Najteže je bilo razdvajanje prvi put od Anje. Imala je 2 godine i deda i baka su je htjeli voditi na more, a ja nisam dala. ALi onda je ona imala jak spazam i doktorica je rekla da bi trebla svake godine biti barem 3 tjedna na moru - i tako je ipak išla s njima. Bilo mi je grozno, dala sam starcima svoj mobitel (oni još nisu imali) i svako malo sam je zvala - a ona totalno nezainteresirana - bilo joj je SUPER.

    Od tad nemam problema s odvajanjem, ali krajnji domet su mi bake i dede. K prijateljicama na spavanje ili s vrtićem na more - to još nismo probavili.

  31. #31
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Jeste li bili ikad odvojeni od svog djeteta?
    Puno puta. Nije mi neki bed, niti njima. Kako MM cesto putuje a klinci nemaju traume zbog toga, zakljucila sam da ne bi trebali niti ako ja otputujem na par dana. I pokazalo se tocnim. Dapace, mislim da nas je ojacalo jer iz iskustva znaju da cu se vratiti pa nemaju strah od odvajanja vec znaju da iako me mozda ovog casa ne vide, nije da sam nestala. Al mozda je to zato kaj mi niti ne radimo neku frku oko toga, niti prije odlaksa, niti tijekom odsutnosti niti kada se vratimo (nemamo obicaj raditi od povratka neku senzaciju, ukljucujuci i oznacavati ih "poklonima s puta").

  32. #32
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Da mi je ovo ponudio netko prije 3-4 god. bila bi oduševljena, danas imam samo grč u želucu.
    Budi i sad oduševljena. Nisi loša majka zbog toga što želiš iskoristiti dobru poslovnu priliku. Pa nije sedam dana tako dugo. Djeca se stvarno naviknu na to, znaju da će se mama/tata vratiti i sve je OK. A osim toga, ima tatu. Ja sam mislila da će se kuća srušit kad ja odem, a njih dvojica su se super snašli.

  33. #33
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    prvi put sam bila bez oskara 10 dana kad je bio u bolnici i imao 6 mjeseci
    a bez melite kad je imala 4 mjeseca i isto tak bila 10 dana u blonici.. nakon toga je s 8 mjeseci bila 30-tak dana u bolnici

    nije nam nikome bilo lako, al prezivjeli smo

  34. #34

    Početno

    Ja sam od Karla prvi put bila odvojena dva dana kad sam bila trudna s Filipom i završila u bolnici, pa mjesec dana kasnije opet dva dana kad sam rodila...Problema nije bilo, htio je samo spavat obavezno u našem krevetu kad smo se ponovo okupili...

    A jutros sam se vratila iz Stuttgarta gdje sam bila s klincima, no ja sam nekoliko dana bez njih otišla u London, jer s njima nije bilo teorije da odradim što sam htjela, i priznajem, preporodila sam se...njih dva nisu ni osjetili da me nema, moja mama ih je čuvala. Radovito smo se čuli, i to je bilo to - Fićo sad ima skoro 11 mjeseci.

    Dobila sam 2,5kg u 5 dana, jel vam to dovoljno govori?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Kad je Viktor imao 13 mjeseci. Od ponedjeljka do petka. Nisam bas najbolje spavala, ali nisam ni crknula od muke.
    Ostao je s tatom i tetom cuvalicom. Sve je proslo divno.

    PS

    Stvarno mislim da je suvisno stavljati termine "losa majka" i poslovni put u istu recenicu...Cak i u najboljoj namjeri.
    Sto bi kod nas rekli "nidje veze"...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    prvi put kad je imao 14 mjeseci na 2 dana, oko 2,5 godine na 2 dana i kad je navrsio 3 je otisao na ljetovanje bez mene. nemamo trauma.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    Prvi put kad je Petra imala oko 7 mjeseci. Tokom cijelog porodiljnog sam bila u vezi sa firomom tako da sam povremeno na par sati odlazila raditi, a moja mama je čuvala malu. Tako sam jedan period išla nekoliko dana za redom u firmu, a mama je odvela malu u vikendicu (bilo je ljeto). Njih dvije su tamo uživale, kuća, mace, psi, čisti zrak, pranonići....
    Meni je u početku bilo čudno, falila mi je... a kad sam vidjela šta sve mogu obaviti dok je nema......Ali kad sam je vidjela nakon par dana... sreća i veselje. :D
    Sve se to prebrodi...moja i dan danas ode sa nonom na par dana. Vidim da uživa tamo i odmah sam i ja zadovoljnija. Sada me već i nazove pa pričamo.
    Sve je dobro dok je s nekim koga pozna i voli.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Kad su Evu Mariju prvi put moji uzeli u auto i odvezli na par dana ja sam tulila cijelo popodne i zamišljala crnjake: kako su se sudarili na cesti i svi izginuli osim nje koja u šoku luta cestom, plače i zove me. pa nisam normalna.

  39. #39
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    A sto mislite, jel bolje zvati i pricati telefonom ili ne?

    Mi smo tonceka ostavili prvi put kad je imao 20 mj. (muz i ja skupa na sluzbeni put od utorka do petka, a t. kod bake), i kasnije jos nekoliko puta tako. Ali ja nisam htjela pricati s njim, bojala sam se da ce ga bas to rastuziti i zbuniti (samo sam baku non stop zivkala). Sad je drukcije kad je veliki, sad mi se cini da je i njemu lakse ako nas cuje telefonom.

    Tonku namjeravamo ostaviti kad bude imala 18 mj., ali za nju me vise strah - jos ce vjerojatno dojiti tada, a i inace je manje vezana za bake.

    Inace, mislim da ogromnu razliku i za dijete i za roditelja predstavlja to s kim je dijete i gdje. Ostavljanje s bakama nam nikad nije bilo tako stresno kao kad je toncek ove zime bio na skijanju s vrticem, mada ima vec 5 godina. Bili smo tuzni i on i mi, i zakljucili da sljedece godine vise ne ide.

  40. #40
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    naravno da razgovarati s klincima telefonom. Istina, ne svakih pola sata, ali sigurno svaki dan i onoliko kolikoi dijete pokazuje interes/potrebu...

  41. #41
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Tinkie, evo moje friško iskustvo......
    Prvo odvajanje na dva dana je bilo početkom travnja, Lea je imala 13 mj. Otišla sam službeno pet-sub. Ostala je sa mm-om i sve je prošlo super, zaspala je bez problema,nije se budila noću.
    Drugo odvajanje je bilo početkom ovog mjeseca ali na tri dana, opet posao. Sve prošlo isto super, bila je vesela, šetala sa tatom, igrala se, ma sve 5.
    Prvo iskustvo me je uvjerilo da nemam zaista zašto brinuti mada sam ja ipak sva u komi kad odem.

  42. #42
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Moram priznati da se sad manje sekiram i da manje mislim o tome. Kad sam prvi put saznala da moram ići, bila sam ljuta na šefove i cijeli svijet. I imala sam osjećaj da sam jedini i usamljeni slučaj na svijetu. Zapravo mi je trebao netko da mi kaže kako je to isto prošao i kako je bilo sve u redu.

    Javim vam kako je bilo kad se vratim...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    tinkie winkie, imas li vremena prije tog puta napraviti probu odvajanja na jednu noc, mozda nekoliko puta? ja sam negdje citala da je bitno da to ide postepeno, djeca to drugacije dozivljavaju, ne mogu oni shvatit sto je 8 dana. i da, bilo bi bolje da za to prvo razdvajanje dijete ostane u svojoj kuci, a ne da ide kod bake, tete... sretno!

  44. #44
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Evo mog iskustva: kada je H imala 13mj, isla sam na konferenciju u Vijetnam, nije me bilo 7 dana. MM je uzeo godišnji, pomagala mu je sveki, koja i inače čuva H. Sve je prošlo bez problema kod njih, ali ja sam svaku večer plakala. Osječala sam se posebno jadno jer sam bila na drugom kraju svijeta....

    Kada sam se vratila, nije me puštala od sebe. Nisam mogla ni na WC, već bi zacendrala. To je trajalo nekoliko tjedana. Dakle, mislim da je zapamtila da me nije bilo i bojala se da me ponovno ne uzgubi.

    Slijedeći službeni put sam imala prošli tjedan, 3 dana konferencija na Bledu. MM uzeo godišnji i išli smo svi troje!!!! Tijekom dana dok sam bila na konferenciji oni su šetali, hranili patkice, uživali. Ja sam im se pridružila tijekom pauze za ručak i popodne.

    Zadnji dan je konferencija bila samo ujutro, pa smo ostatak dana uživali na Bledu, pa na povratku u shopping u H&M i Mother Care i kupili joj prekrasnih stvarčica za ljeto i more... Prekrasno iskustvo.....

  45. #45
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da, svakako pričati telefonom. I nikada se ne iskradati i lagati nego reći djetetu, kada ideš, koliko ostaješ i kad se vraćaš. Onda ti dijete vjeruje i osjeća se sigurno.

    Ja nisam za ove kombinacije posao + familija - kad odem nekamo na znanstvenu konferenciju onda mi nije važno samo radno vrijeme s kolegama nego i druženje - najbolji kontakti se uspostavljaju tada, tako da to odjeljujem.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Deaedi off topic, ali moram pitati, kaj u Sloveniji ima mothercare? joj, oni su meni tak super!

  47. #47
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj samba prvotno napisa
    Deaedi off topic, ali moram pitati, kaj u Sloveniji ima mothercare? joj, oni su meni tak super!
    Ima, u Emporiumu. I u Mariboru u onom BTC-u, isto u Emporiumu. Meni su njihovi bodići FENOMENALNI. Izuzetno kvalitetan pamuk, čvrst, otporan.

  48. #48
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Ja nisam za ove kombinacije posao + familija - kad odem nekamo na znanstvenu konferenciju onda mi nije važno samo radno vrijeme s kolegama nego i druženje - najbolji kontakti se uspostavljaju tada, tako da to odjeljujem.
    Istina. Ja se nisam naravno pojavila na službenim večerama.... Nije baš bilo profesionalno od mene ...Ali stvarno smo uživali svi troje.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj samba prvotno napisa
    Deaedi off topic, ali moram pitati, kaj u Sloveniji ima mothercare? joj, oni su meni tak super!
    da, mothercare se nalazi u emporiu.

    sto se tice odvajanja od djeteta, nisam nikad, niti na jednu noc, vec me hvata jeza od poroda kad cemo se morati razdvojiti. upravo razmisljamo o generalnoj probi, da je ostavimo na jednu noc kod bake

  50. #50
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Bile smo odvojene prvi i jedini put kad sam išla roditi Lanu. To mi je bilo strašno. Čudan me osjećaj prao. Presretna zbog bebice i u isto vrijeme plačem jer ne mogu do Lucije. A rodila na carski pa se boravak u bolnici odužio na 7 dana! Kasnije mi mama rekla da je hodala po kući, nosila moju sliku i ljubila je

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •