Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Kriva krvna grupa

  1. #1
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno Kriva krvna grupa

    Pozdrav svima,
    možda ću biti u krivom dijelu foruma, ali mi je potrebna pomoć.

    naime, 2011 g rodila sam sina u ST rodilištu. Na otpusnom pismu piše krvna grupa (njegova pretpostavljam).
    Prije cca mjesec dana išli smo vadaiti krajnike i morali ponovno vaditi krvnu grupu, na nalazu piše B+.
    Znam da se krvna grupa ne može promjeniti, znači, netko je pogriješilo, ili u rodilištu ili sada.

    Pomoć mi treba u izgledu otpusnog pisma, tj. na pismu piše djetetov spol i težina i krvna grupa i rh faktor.

    Ima li tko otpusno pismo iz Splitskog rodilišta da mi potvrdi podatke na otpusnom pismu, da budem sigurna prije nego krenem u bitku ?!

    Hvala unaprijed

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne znam zasto bi u rodilistu vadili djetetu krv za krvnu grupu.
    Meni je logicnije da pise tvoja krvna grupa. Djeci se vadi jedino ako su dobila krv ili trebaju opeeraciju. Rutinski se ne vadi.

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    bome mojoj jesu. je li moguće zbog žutice?

  4. #4
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    I na otpusnom pismu od naseg djeteta pise krvna grupa... Nije splitsko rodiliste...

  5. #5
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pa zasto im vade krvnu grupu?
    koju krvnu grupu ti imas, mozda je to tvoja?

  6. #6
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U Ri vade krvnu grupu bebi samo ako je mama Rh negativna. Inače ne.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ne razumijem u koju to bitku trebas ici? Ako sumnjas da je sad netocno trazi uputnicu za odredjivanje krvne grupe, da mu jos jednom utvrde, iako pretpostavljam da je ovaj drugi rezultat tocan jer su ga ciljano radili za operaciju. Kakve veze ima ako su nesto krivo napisali na otpusnom pismu? I to pred 3 godine?

  8. #8
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ionako kad nesto rade ponovo vade krvnu grupu. svaki put iznova.

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mom malcu su u Vinogradskoj vadili jer sam ja rh -. Ali nisu ništa o njegovoj krvnoj grupi pisali u otpusno pismo

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    paulina, pogledat ću ti ja kad dođem doma, jer sam rodila u St i rh negativna sam, pa pretpostavljam da su testirali dijete, iako mislim da je pisalo i za dijete samo je li ' ili +, a bila je vjerojatno plus jer sam dobila imunoprofilaksu


    a ovo kad pišete da se za sve provjerava krvna grupa iznova, da li vrijedi i za hitne slučajeve tipa operacija slijepog crijeva ili nakon nesreće?

  11. #11
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nisam sigurna. ali ja svaki put kad sam isla pod noz/anesteziju ponovo su mi vadili krvnu grupu.

  12. #12
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    paulina, pogledat ću ti ja kad dođem doma, jer sam rodila u St i rh negativna sam, pa pretpostavljam da su testirali dijete, iako mislim da je pisalo i za dijete samo je li ' ili +, a bila je vjerojatno plus jer sam dobila imunoprofilaksu


    a ovo kad pišete da se za sve provjerava krvna grupa iznova, da li vrijedi i za hitne slučajeve tipa operacija slijepog crijeva ili nakon nesreće?
    ako je hitan slučaj i osoba treba krv onda će osoba dobiti univerzalnu krvnu grupu (mislim da 0+ je davatelj), a naknadno će se utvrditi prava krvna grupa

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Nedavno su klincu vadili treću madulu, nisam vadila krvnu gruou, ko ni klinki pred 7 godina kad je isto radila
    Moji nemaju krvnu grupu na otpustima iz rodilišta
    Ja ta svoje potrebe operacija nisam vadila krvnu grupu, nego oriložila papire od davanja krvi

    Paulina, ciljaš li da je možda došlo do zamjene u rodilištu?

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj paulina55 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    možda ću biti u krivom dijelu foruma, ali mi je potrebna pomoć.

    naime, 2011 g rodila sam sina u ST rodilištu. Na otpusnom pismu piše krvna grupa (njegova pretpostavljam).
    Prije cca mjesec dana išli smo vadaiti krajnike i morali ponovno vaditi krvnu grupu, na nalazu piše B+.
    Znam da se krvna grupa ne može promjeniti, znači, netko je pogriješilo, ili u rodilištu ili sada.

    Pomoć mi treba u izgledu otpusnog pisma, tj. na pismu piše djetetov spol i težina i krvna grupa i rh faktor.

    Ima li tko otpusno pismo iz Splitskog rodilišta da mi potvrdi podatke na otpusnom pismu, da budem sigurna prije nego krenem u bitku ?!

    Hvala unaprijed
    Da li je to tvoje otpusno pismo ili otpusno pismo tvoga djeteta? I da li je ta krvna grupa koja piše tvoja? Nisu sva otpusna pisma ista. A možda je to otpusnica?

    Svoj mojoj djeci su vadili krv nakon poroda u riječkom rodilištu, odredili krvnu grupu i svima to piše u onim papirima koje rodilište pošalje izabranom liječniku. Doduše, prošla je koja godina, pa su možda i promijenili praksu. Ja sam Rh +, prvo dvoje nije imalo žuticu, znači da su vadili usput da se zna i krvna grupa, kada se odredi bilirubin.
    Nekad se tokom života, zbog posebnih okolnosti, može promijeniti krvna grupa. A nekad jednostavno netko negdje pogriješi.

  15. #15
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je to tvoje otpusno pismo ili otpusno pismo tvoga djeteta? I da li je ta krvna grupa koja piše tvoja? Nisu sva otpusna pisma ista. A možda je to otpusnica?

    Svoj mojoj djeci su vadili krv nakon poroda u riječkom rodilištu, odredili krvnu grupu i svima to piše u onim papirima koje rodilište pošalje izabranom liječniku. Doduše, prošla je koja godina, pa su možda i promijenili praksu. Ja sam Rh +, prvo dvoje nije imalo žuticu, znači da su vadili usput da se zna i krvna grupa, kada se odredi bilirubin.
    Nekad se tokom života, zbog posebnih okolnosti, može promijeniti krvna grupa. A nekad jednostavno netko negdje pogriješi.
    Eh, nekad bilo sad se spominjalo. Valjda šparaju. Nama koje smo Rh+ nisu bebama radili krvnu grupu.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Krvna grupa se moze jedino promjeniti ako netko transplantira kostanu srz. Ali to bi pretpostavljam zapamtili da se dogodilo.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mojima su u zg rutinski radili i napisali u otpusno pismo.

  18. #18
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ako je hitan slučaj i osoba treba krv onda će osoba dobiti univerzalnu krvnu grupu (mislim da 0+ je davatelj), a naknadno će se utvrditi prava krvna grupa

    sta nije 0- ?

  19. #19
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    sta nije 0- ?
    Je.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam 0+ i mojoj deci su radili krvnu grupu i u Srbiji i u Americi, po rodjenju. Mogucnost zutice je veca kod deteta cija majka ima 0+ (ne znam za -), u slucaju da dete ima razlicitu krvnu grupu.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam 0+, ali mislim da mojoj djeci nisu odredjivali krvnu grupu, osim ako nije nigdje navedena (sto sumnjam jer je sve zapisano online).

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam 0+ i mojoj deci su radili krvnu grupu i u Srbiji i u Americi, po rodjenju. Mogucnost zutice je veca kod deteta cija majka ima 0+ (ne znam za -), u slucaju da dete ima razlicitu krvnu grupu.
    a je li? moja krvna grupa je 0+, a mala ima A+ i pošteno je odžutovala.

  23. #23
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    U Osijeku određuju krvnu grupu djeci čije majke imaju grupu 0. Tako su mojoj kćeri vadili krv jer sam ja 0+.Rekli su mi da ona ima grupu A+, ali toga nije bilo na otpusnom pismu.

  24. #24
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    ima veze, i tužiti ću bolnicu.

    Radi se o operaciji i tko kaže da drugi nalaz nije pogrešan, u svakom slučaju nevazno koji je krivi.

    U ove 4g moglo se nešto dogoditi da je djetetu trebala krv, a što bi se dogodilo ako je na otpusnom pismu kriva grupa???

    Dosta mi je više traljavog rada svih institucija!

  25. #25
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    Njegovo je otpusno pismo, zato sam i pitala ima li tko iskustva i kakva su vam otpusna pisma djeteta, da budem sigurna.

    A te njohove pogreške...nekoga mogu i glave stajati, i tužiti ću ih !

  26. #26
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj paulina55 prvotno napisa Vidi poruku
    ima veze, i tužiti ću bolnicu.

    Radi se o operaciji i tko kaže da drugi nalaz nije pogrešan, u svakom slučaju nevazno koji je krivi.

    U ove 4g moglo se nešto dogoditi da je djetetu trebala krv, a što bi se dogodilo ako je na otpusnom pismu kriva grupa???

    Dosta mi je više traljavog rada svih institucija!
    Uvijek se iznova određuje krvna grupa.
    Nikakvo otpusno pismo tu nije važno.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Pa ne nosiš sa sobom otpusno pismo da imaš krvnu grupu ako se nešto dogodi. Niti se to u hitnom slučaju pita, ako je moguće odredi se krvna grupa odmah, ako nema vremena, daje se univerzalna. Dakle ni u kojem slučaju dijete nije ugroženo.

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa ne daje se krv u slucaju potrebe na osnovu otpusnog pisma. Uvijek se iznova odreduje.
    Ne daje se krv niti samo na osnovu knjizice dobrovoljnog davatelja, a kamoli na osnovu otpusnog pisma.

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U svakom slucaju , ako imas sumnje oko tocnosti nalaza mozes razgovarati sa odgovornima u laboratoriju da eventalno ponove nalaz.

  30. #30
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mom je Jakovu bilo upisano da na ispitivanju sluha ne daje zadovoljavajući odgovor.
    A na drugom mjestu da daje.
    Nazvala sam ih.
    Ispravili su.
    Tako se to radi.

    A ne "se bum vas tužil!!!" nastupom.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj paulina55 prvotno napisa Vidi poruku
    ima veze, i tužiti ću bolnicu.

    Radi se o operaciji i tko kaže da drugi nalaz nije pogrešan, u svakom slučaju nevazno koji je krivi.

    U ove 4g moglo se nešto dogoditi da je djetetu trebala krv, a što bi se dogodilo ako je na otpusnom pismu kriva grupa???

    Dosta mi je više traljavog rada svih institucija!
    Ne daje se krv na osnovu papira, svaki put se iznova određuje KG.

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Niti meni nije jasan " sve bum vas tuzil" nastup, ali sto se moze...

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Niti meni nije jasan " sve bum vas tuzil" nastup, ali sto se moze...
    X

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A čuj, meni na otpusnici piše djetetov apgar 10/10, a dijete nije živo rođeno. Zar da ih zato tužim? Ljudi smo, a griješiti je ljudski.

    Jedino je (ponekad) problem u krivo upisanoj krvnoj grupi, možda naslijeđivanje, tj. ako ta krvna grupa nikako ne može poteći od upisanog oca . Ali, ni taj problem se ne rješava tužeći bolnicu, nego razgovorom i ponovnim utvrđivanjem.

    No, sto ljudi, sto ćudi.

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj paulina55 prvotno napisa Vidi poruku
    ima veze, i tužiti ću bolnicu.

    Radi se o operaciji i tko kaže da drugi nalaz nije pogrešan, u svakom slučaju nevazno koji je krivi.

    U ove 4g moglo se nešto dogoditi da je djetetu trebala krv, a što bi se dogodilo ako je na otpusnom pismu kriva grupa???

    Dosta mi je više traljavog rada svih institucija!
    Ne kužim te najbolje.

    Imaš dva različita podatka o KG. Dakle, prije nekog zahvata treba ponovno utvrditi KG. A to se ionako radi. U čemu je problem? Tužila bi nekog nakog 5g radi tipfelera koji nije imao utjecaj na ništa?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Živiš u Hrvatskoj, budi realna- nikoga to neće stajati glave. Nama su se desila puno veća s**nja zbog neodgovornih liječnika, pisali smo svima, jedino smo dobili ispriku ravnatelja. Ništa drugo. Uz to, za tako nešto ne bi se uopće nervirala, nema smisla niti se išta dogodilo.

  37. #37
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja bih rekla da je paulinu strah da su ovaj put pogriješili.
    A da mu kojim slučajem nisu vadili krvnu grupu nakon poroda (mojem nisu) ta pogreška bi ostala neprimjećena i potencijalno vrlo opasna.
    Neka me netko ispravi ako sam u krivu..

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Toga se ona boji, ali taj strah je nerealan jer se krvna grupa vadi prije svakog zahvata.

  39. #39
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Pa i vadili su prije zahvata kako kaže..prije operacije mandula

    Ili netom prije operacije još jednom vade? Taj dio ne znam..
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 21.01.2016. at 18:59

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slucaju , ako imas sumnje oko tocnosti nalaza mozes razgovarati sa odgovornima u laboratoriju da eventalno ponove nalaz.
    I meni to jedino ima smisla.

    a ovo paulina da bolnicu tuzis zato jer se nesto moglo dogoditi, to ti tesko moze proci.
    pogotovo u ovom slucaju gdje nikakvim propisom nije odredeno da se djetetu mora upisati krvna grupa
    na otpusnom. Dakle, krivo upisan podatak koji nije bilo obvezno upisati i koji nije prouzrocio nikakvu stetu.
    izletit ces sa suda prije nego si usla ( sa malo praznijim depovima).

  41. #41
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    I na mom otpusnom listu piše kriva krvna grupa.
    Rođena sam u SAD-u. Otkrila se greška kad sam ostala trudna.
    Greške se nažalost događaju svugdje. Ne govorim da je to ok ali jednostavno je netko kiksao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •