Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Razvod i sve što onda slijedi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno Razvod i sve što onda slijedi

    Drage moje,

    iako vas pratim od početka trudnoće, tek sam se sada registrirala na forum jer mi treba par savjeta.

    Bivši i ja nismo bili vjenčani, u izvanbračnoj zajednici koja je trajala nepunih 7 mjeseci smo dobili dijete koje je napunilo godinu nedavno.
    Razišli smo se kada je djetetu bilo 7 mjeseci.
    U postupku smo dodjele skrbništva i određivanja viđanja s ocem.
    Alimentacija je riješena na prvom ročištu i otac je redovno uplaćuje.

    Pitanja koja slijede i za koja bi mi trebala pomoć/savjet jesu:

    1. Na koji način dodati djetetu i moje prezime? Dakle, ne želim promjenu, samo dodati moje prezime uz njegovo jer dijete ipak živi samnom- otac zbog svoje tvrdoglavosti,inata i patrijahalnog odgoja ne želi ni čuti za pristanak.
    Jeli netko od vas to uspio ikad i na koji način?
    2. Kako upisati dijete u moju poreznu knjižicu? Koji je postupak?
    3. Što trebam uraditi na uredu za zdravstveno i mirovinsko jer mislim da je dijete upisano na njega, jer on redovno dobiva dodatak na plaći svaki mjesec za dijete?

    Hvala vam unaprijed na pomoći

  2. #2
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nije ti to za filozofski kutak, već za ovdje pitanje: http://forum.roda.hr/forums/59-Rodini-pravni-savjeti

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    2 i 3 je kod vas povezano, ako je tako kako tvrdiš u 3.
    Inače kaj se tiče 2. treba uzet rodni list i rozu karticu iz firme gdi radiš, i to odnesti na poreznu i tražit dodatak ,ali ishovremeno ne može biti i kod tebe i njega upisano s 100 posto, jedino u razmjerima
    3. Može bit zdrastveno osiguran preko bilo koga, neke firme znaju uplačivati bonus kao za sveto nikolu ako je dete orijavljeno na roditelja koji radi u takvoj firmi( kod nas isplačuju bez obzira na koga je dete)

  4. #4
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Za porezno je jednostavno i gotovo za 5 minuta. Rodni list ili domovnica djeteta i tvoja porezna knjižica. Dijete može biti ili ne jednom ili na drugom roditelju. Ne znam na kakve razmjere, pretpostavljam postotke misli jelena.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da ali treba bit u dogovoru ne može bit na njega sad 100%, a ona opet traži svojih 100% deteta. a ako želite može u nekom postotku bit na svakom, ali u tom slučaju treba i njegova porezna kartica, ne knjižica ( to je roza kartica)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •