Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Ima izać (aka prvi mali vježbač na Rodi) :)

  1. #1
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno Ima izać (aka prvi mali vježbač na Rodi) :)

    Za početak,ako budem rađala 3će dijete,moram se sjetiti nadodati 10tak dana na termin jer sam ponovno (kao i sa prvom curom) izludila sa pozivima i porukama.... Kažu da je moguće da psiha utječe na (ne)pokretanje trudova,odnosno da ima žena koje toliko uživaju u trudnoći da ne žele da se ista završi...ta sam!
    No,pressing je jedino to što je MM nedugo nakon termina morao ići na brod pa nije ugodno odbrojavati dane i gledati kako se njegov odlazak primiče... nije bio doma na prvom pododu tako da nismo htjeli da propusti i ovaj. Povrh toga,par lažnih trudova danima prije su doprinosili nervozi jer smo se par puta ponadali da kreće pa ništa...
    Tako je bilo i tu noć,probudilo me par trudića,odlučila ih ignorirat i nastavit spavat...taman kad bi tonula u san prenuo bi me trud pa sam se iživcirana odlučila ustat i šetat po kući ne bi li ih ubrzala ako su pravi....oko 6h30 ujutro sam skužila da bi to moglo biti to,nisam htjela buditi MM-a nego sam u dnevni donjela strunjaču,pilates loptu i blokić u kojem su bili i trudovi sa prvom curom...
    Krenula zapisivat,uspoređujući i gledajući kako je to bilo prije 4,5god...naravno,svaki je porod priča za sebe no uzimajući u obzir da sam ko' prvorotka od prvog truda do izgona sve odradila u 6,5h bilo je za očekivat da će 2go još brže. Kad sam na pregledu plodne vode na 40+7 bila otvorena 3,5cm rekli su mi da ne čekam puno doma kada krene i pitali živim li blizu....mislim se e,ja vam opet dolazim samo na izgon. Trudovi su bili na 20min tokom 2h,slabi kao menstrualni grčići te je još bilo moguće i da se zaustave pa nisam nikog htjela alarmirat...hopsala sam na lopti, u međuvremenu su se probudili MM i mala. Kada su trudovi došli na 10 min javila sam starcima da im ne dolazimo na objed jer da mi je krenulo...
    S obzirom da je MM dosta impulzivan i živac po karatkeru brinulo me kako će se on ponašat, naime on je od akcije a ako treba sjedat i gledat to je problem....Legenda, odnekud je izvukao knjigu o vezivanju brodskih čvorova koju sam mu poklonila,uzeo bokun konopa i udri vježbat vezivanje.... LOL... Curi smo upalili crtani...dok su još trudovi bili blagi nije ništa kužila no nisam htjela jaukati ispred nje pa sam zamolila MMa da je odvede svekijima u prizemlje..Ko za vraga,nisu bili doma...Od svih nedjelja oni odabrali baš ovu za poći u restoran na objed.... MM ih je zvao da polako dođu doma,da nije preša (mislim se jest) jer možemo mi malu i ostavit koji minut samu dok ne dođu....kako su mi pojačavali trudovi zamolila sam ga da mi upali neku muziku a on ugugla pregnancy music i pusti mi neke potočiće i žuborenje.....ja dreknem da je to za trudnoću i opuštanje a ne trudove i nek ožeže nečim živim....neki house mix me skuliro....
    Trudovi kreću na 5min ali još me uvijek nije sašio nijedan toliko jaki da me baci na povraćanje,a točno se sjećam kako sam s malom povratila sok od višnje netom prije pucanja vodenjaka po kauču....
    Čujem auto,dobro je,svekiji su došli doma,samo molim MM-a da im ne da doći gore jer mi se ne objašnjava na koliko su mi minuta trudovi i kad mislim krenut....
    Nakon još 10tak min jačih trudova rekla sam MM-u da idemo,bude li potreba ostati ću na parkingu ispred bolnice...u autu smo imali spremnu deku,tetre i šugaman,rodim li putem...
    Ja sam ušla na stražnju klupu na sve 4, MM je vozio i bestimo i trubio svima putem....
    Netom prije bolnice osjetim kao da sam se popišala i sa olakšanjem skužim da obilato curi plodna voda...dobro je,nisam krivo procijenila kada krenuti....
    MM parkira a ja skidam hlače da provjerim da je voda prozirna....
    Ulazimo u bolnicu i rodilište a ono nedjelja popodne i nigdje nikoga,milina....
    Zvonim na zvono za rodilje,sestra otvara a ja kažem: ima izać...ona meni da oli je tolika hića a ja kažem drugorotka,puko vodenjak trudovi na 5min pa vi procijenite....odmah smo pošli u rađaonu da se skinem i da me pregleda,MMu koji me ostao upisat sam doviknula da ne zaboravi predat plan poroda. Ugledam istu primalju koja mi je bila na prvom porodu i samo me pukne flash prvog...
    Ona mi nakon pregleda s prvom curom nije dala ruku da se ustanem a bila sam u trudu....Ovaj put totalno druga pjesma....MM je tu,svi su jako ljubazni...Prva komentira: gospođa ima plan poroda no očito ćemo mi to brzo i lako...otvorena dlan,samo još rub cervixa ostao....
    Ja promislim,hm super ali ja još čekam par tih ultra jakih trudova,osjećam da imam još do izgona...
    Donose strunjaču,stolčić,neku kocku i loptu u rađaonu,ulazi MM sa nekom kapom na glavi,riknula sam od smijeha.... Hopsala sam na lopti pa bi se ustala i nalaktila na krevet i mrdala kukovima...svako su mi malo prislanjale CTG i provjeravale otkucaje što me jako nerviralo...na lopti ih nisu dobro mogle čut i ko rekle bi,slabi su...ja bi se ustala pa bi izmjerili i naravno, bili bi u redu. Ja sam komentirala: ma prava konjica aludirajući na brzinu otkucaja... Pa me zamolila da legnem na krevet da me pregleda,uff što mi ne odgovara taj položaj...Nakon biće cca po ure sestra se po meni uznervozi (jer je očekivala da ću ja odma na izgon) i konstatira da bebi nešto ne odgovara i da malo legnem na desni bok jer da bi mi trebali doći jaki trudovi...tu je bila u pravu, sašilo me je par takvih da sam šakom udarila u krevet.
    Atmosfera je super,one ćakulaju sa MM-om,pitaju ga o poslu i tako...pa su pričale kakve su žene došle rađat nedavno,da je jedna došla na izgon a da nije svjesna da je glavica skroz dolje...mislim se,blago joj se...ne ide ni meni sporo ali bome daleko od bezbolnog....pa onda da koliko sam ja to kila dobila,da sam cijela šlank i u stomku....MM-u zvoni mobitel,moj stari pita jeli dolazimo na objed,ha ha ha....stalno mu je zvrndao (notificationsi) pa sam mu rekla da ga stavi na vibru,baš me to nerviralo... (nervira me i inače,kamoli ne u trudovima). U rađaonu dolazi neka mlada sestra gledati porod na stolčiću jer ga nažalost rijetko kada imaju prilike vidjeti. Primalje mi kažu da se žene predomisle kada ga vide,da očekuju tko zna što...mislim se,pa treba im objasnit u čemu je stvar...
    Nakon par trudova koji su me tjerali na kakanje (točno te to pitaju,tjera li na guzu?) posjedaju me na stolčić,MM ide iza mene ali nema još nagona...ustaj,kaže sestra amo na krevet da vidim što se događa...dolazi doktor, one konstatiraju da beba pati a on kaže :pa normalno je da su otkucaji slabiji u trudovima a one njemu; ajte vi doktore van. Vidjela sam da se MM prepao kad su to rekle,ja se nisam u tom momentu mogla raspravljat s njima ali ulazila sam u fazu tranzicije,trebao mi je mir i tišina i koja minuta odmora pa sam zatvorila oči...MM je mislio da padam u nesvijest.
    Primalja me tjera da tiskam i pritom nešto radi,užasno me to zabolilo i viknula sam joj da prestane a ona da mora beba van,da je lijepo da ja imam svoje želje ali da je beba na prvom mjestu...Joooooj što bi joj bila sve rekla da sam mogla....samo sam procijedila kroz zube da se moram ispravit pa su me opet vratili na stolčić....imam slabi nagon za tiskanjem ali još nije to to ali one govore da tiskam....Nije mi odgovaralo što sam se morala zavaliti skroz unatrag na MMova koljena,kada bi se uspravila one su rekle da ne vide i da se moram zavaliti prema unatrag....postoje stolčići sa ručkama za koje se možeš uhvatit ali ovaj ih nije imao i držala sam MM-a za podlaktice...kaže da ga nisam jako stiskala...Sa jedno možda 30% snage koliko sam morala tiskat prvu curu (u ležećem „kukac“ položaju) u 2 truda je moj visuljak od 3720gr i 51 cm izletio van. (ponovno sam osjetila onaj famozni ring of fire kada sam znala da koju sekundu nakon mališa izlazi) Podigla sam pogled prema MM-u i vidjela da briše suze,poljubili smo se...
    Nakon koji minut prerezao je pupčanu vrpcu,mališ je odmah dobio prekrasnu ružičastu boju,o kakvoj fetalnoj patnji mi pričamo,APGAR 10/10. Kaže sestra da ima jedan šavić napravit i pita MM-a da hoće li drugi za ljepotu? Pita on mene a ja odgovaram da će je on gledat više od mene pa kako on hoće LOL...Naravno,dobila sam i 2gi šav ha ha ha. U rodilište sam došla u 13h15 a porod je uslijedio u 14h45, meni je izgledalo kao i da je više vremena prošlo...
    Nakon dan i pol tražim da me se pusti doma na vlastitu odgovornost,MM je doma još 2dana,moramo zajedno prijaviti dijete a i dobro se osjećam te nema razloga provesti još 2 noći na odjelu....
    Pedijatrica je pregledala dijete te se složila sa ranijim otpustom....
    Evo nas danas 11 dn stari,cikimo ko veliki i uživamo...tata je otišao ali brzo će nazad....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 21.01.2016. at 07:12

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cestitam i ovdje!

  3. #3
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Čestitam na prvom malom vježbaču

  4. #4
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,634

    Početno

    Cestitam draga <3

  5. #5
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Divno,cestitam jos jednom
    Uzivajte svi skupa

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Joj krasna prica skulirana. Cestitam!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Norway
    Postovi
    199

    Početno

    Divno, koliko snage samo izbija iz tvojih reči! Čestitam! Pa ti si i na porođaju bila skulirana

  8. #8
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Predivna priča i porod, i duhovita, u tvom stilu..i veliki dečko bome.uživajte, i da vam se tata što prije vrati..

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Skulirana zaboravila si jedan detalj:
    da ces me kod 3.djeteta unaprijed pitat kad je termin da se ne zivciras?

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno


  11. #11
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Divna prica, skulirana!
    Uzivajte

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čestitke još jednom!
    Super priča.


  13. #13
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Čestitam

  14. #14
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Bravo!
    Čestitam i ovdje.
    Priču si napisala savršeno. Zasuzila sam na happy end.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  15. #15
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Čestitke od srca!

  16. #16
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Čestitke od srca!

  17. #17
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Čestitke, uživajte!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Čestitam!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Čestitam!

  20. #20
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Čestitam još jednom!

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    bravo!

  22. #22
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Bas snazno i inspirativno...nadam se da cu imati prilike iskusiti ovakav porod

  23. #23
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno


  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    aaaaaaaa

    ipak nije izletio na tatamicu u swingu

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Bravo! Čestitam!

  26. #26
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno


  27. #27
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno


  28. #28
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Čestitam!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Super, super, cestitam i ovdje :
    Inspirirala si me da i ja trazim stolčić.
    Nego, nisam shvatila koliko je to na kraju bilo poslije termina?

  30. #30
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    divno, čestitam!!

  31. #31
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Čestitam!

  32. #32
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Mjenjaaj nick u INaPoroduSkulirana
    Cestitam jos jednom
    Citam preko tapatalka tako da nisam procitala nick, al vrzo sam shvatila ko pise
    Tako si divno napisala da zaista budi nadu za sretnije porodjaje nego sto smo navikli slusati/citati..i sad bi i ja... B-)

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  33. #33
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Divno!

  34. #34
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Prekrasno. Cestitam i bravo!

  35. #35
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Super, super, cestitam i ovdje :
    Inspirirala si me da i ja trazim stolčić.
    Nego, nisam shvatila koliko je to na kraju bilo poslije termina?
    nije ni njima jasno,u otpusnom su napisali 40+7 a na drugom mjestu 41+7....
    (zato jer je ginić u trudničku naveo 2 termina po ZM te korigirani sa +7dn)

    Citiraj penny prvotno napisa Vidi poruku
    Mjenjaaj nick u INaPoroduSkulirana
    Cestitam jos jednom
    Citam preko tapatalka tako da nisam procitala nick, al vrzo sam shvatila ko pise
    Tako si divno napisala da zaista budi nadu za sretnije porodjaje nego sto smo navikli slusati/citati..i sad bi i ja...
    Sent from my D5803 using Tapatalk
    ma ide to na bolje definitivno,glavno da se dođe psihički spreman,sve je u glavi...onda se znaš postavit i još ako imaš i pratnju nema zime...

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Bas snazno i inspirativno...nadam se da cu imati prilike iskusiti ovakav porod
    hoćeš!

  36. #36
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Čestitke !

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    čestitke skulirana! je, dobro kažu, predobro si to opisala i napisala, skoro mi dođe gušt. i rodit i vježbat :D s naglaskom na skoro

  38. #38
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Divno! Uživaj s visuljkom!

  39. #39
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Čestitam!

  40. #40
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    čestitke i ovdje, draga naša skulirana

    naš prvi mali vježbač

  41. #41
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Čestitam!

  42. #42
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Skulirana, možemo ovo prenjeti na rodilista.roda.hr? Trebat će mi jedna fotka (bebe, rodilišta, trudničku, štogod).
    Ajd ako može na pp da se dogovorimo?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •