Stranica 28 od 41 PrviPrvi ... 18262728293038 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,351 do 1,400 od 2015

Tema: Odbrojavanje 1/2016

  1. #1351

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Meni cerviks ima malo čudan položaj i isto mi je transfer bio uvijek neugodan. Predzadnji put kod L. sam i krvarila jer ga je morao "štipnuti" da obavi transfer, poslije bilo dosta krvi. Rekao mi je da svaka takva trauma može loše djelovati na implantaciju. Drugi put sam inzistirala da mi on radi transfer a ne dr koji radi s njim jer je već to radio pa će znati kako. Rekla mi je i biologica koja je tad bila sa mnom da sam dobro odlučila i da "taj" položaj" ima svaka 20-ta žena (1.20). Taj drugi put (bio FET) nisam ni osjetila. Možda je i kod tebe takav slučaj. Uglavnom sretno.

  2. #1352
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Mene zanima dali oni mogu prije nekako pregledati cerviks i cervikalni kanal? Ja zaista ne zelim opet nabadanja na coravo i svakako zelim izbjeci jos jednu traumu. Znaci pitanje je dali prije probnog transfera doktor moze uzv-om pogledat cerviks i put kojim bi mogao proci ili jednostavno mora istrazivat na coravo?

  3. #1353

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Pa ne vidim zašto se to ne bi moglo, dapače, bilo bi mudro provjeriti situaciju a ne na slijepo garantirati da će sve biti ok.
    Jolice, budi i ti tvrdoglava, radi se o tvom zdravlju, sigurnosti, a potencijalno i uspjehu samog postupka

  4. #1354
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni svaki puta prije transfera dr radi uzv i svašta nešto mjeri i gleda. Valjda i po tome može vidjeti nešto, znam da meni tad odlučuje koji kateter i sl.

  5. #1355
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Biska, vec je Sybila dala svoj doprinos
    Jos uvijek sugeriram Jolici probni uz dogovor s dr da ce stati cim zaboli.
    Jolice - zaboravila spomenuti - jel doktor govorio o transferu uz uzv i pun mjehur? Tak vidi tocno kamo ide, a mjehur malo stisne i izravna cerviks ako je zakrivljen.

  6. #1356

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Biska, vec je Sybila dala svoj doprinos
    Jos uvijek sugeriram Jolici probni uz dogovor s dr da ce stati cim zaboli.
    Jolice - zaboravila spomenuti - jel doktor govorio o transferu uz uzv i pun mjehur? Tak vidi tocno kamo ide, a mjehur malo stisne i izravna cerviks ako je zakrivljen.
    Ili... kako bi rekla ravnateljica jednog Zg vrtića (kad su već top tema ovih dana) - dala si svoj pobol

  7. #1357
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala curke, sybila dr nije spominjao probni uz uzv i pun mjehur. On samo trubi kak ce probati a ja trubim o anesteziji, vidjet cemo gdje cemo se naci u pregovorima. Rekao je da ako me bas bude jako strah da cu dobit nest za opustanje. Vjerojatno normabel. Kaj da ocekujem od normabela? Jel to preslabo inekcija od 5mg? Ja bi duplo hahaha

  8. #1358
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    bok cure, u fazi sam cekanja punkcije, 3 dan ciklusa sam piknula elonovu , na 7 dan dc na folikulometriji imam folikula 2 lijevo( 10, 11mm) 5 desno (14,13,12,11,11mm) dobila cetrotide sljedeca 3 dana pikam .donji dio trbuha ubija , ovo mi je 3 postupak
    .kako vam se cini velicina folikula? sretno svima!

  9. #1359
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    vidim da je tema malo utihnula?
    meni je dana 2 dan punkcije - imamo 12 js ponedjeljak zovem da vidim kako napreduje.malo me muci bol u jajnicima , i to svako malo probadajuca bol koja traje 10 sek pa se smiri ali stalno je osjecam.trbuh mi je uzasno napuhnut, tesko se krecem ,( boli) vecinom mi pase da lezim na boku. normalno mokrim , rekla je dr da je blagi hiper, ali i u proslom postupku je isto bio blagi hiper ali ni blizu bolovi, tad sam drugi dan isla na posao! boli me i na dodir. nisam pametna dal da zovem dr ? sta mislite?

  10. #1360

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Iva, kako si danas?
    Ja sam jučer bila kod dr., 3.dc. ali ništa od postupka ovaj ciklus jer imam cistu i to dosta veliku. Naručio me ponovno u petak. Bojim se da će je punktirati. Jel tko imao slična iskustva?

  11. #1361
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Marijaxy , nemam ti iskustva s tim, zao mi je. ja sam bila na pregledu , jajnici su jako uvecani i bol je od punkcije , hiper je blagi .Idem na transfer sutra , jos neznam koliko se oplodilo, biologicu nisam uspjela uhvatiti tako da se moram strpit do sutra .

  12. #1362
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam imala cistu, taj ciklus sam negdje od 6dc pila pilule i otisla je s mengom

  13. #1363

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ne znam zašto mi nije odmah dao terapiju. Nadam se da se neće odlučiti na punkciju ciste, znam da to isto rade. Iako nije ni to kraj svijeta, samo bih rađe bezbolnijom metodom.

  14. #1364
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    cure danas napravljen transfer 1 lijepe blastice , jos sutra zovemo ako se bude dobro razvijalo imat cemo jednog smrzlica .14 dana do bete

  15. #1365
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Bok cure, evo danas obavila punkciju, 17js na sveopce iznenadenje. Jajnici jako uvecani, hiper, tako da moram strogo mirovati. Sutra cu znati jel ima oplodenih ali nista od transfera. Tek u iducem ciklusu.

  16. #1366
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    kitkat82 bravo za veliki broj stanica. javi nam koliko imas oplođenih. Da ,praksa je kod hipera da se zamrzava , te se radi transfer u idućem ciklusu kad se tijelo malo oporavi.Kod mene je blagi hiper ali smo ipak uz dugo razmisljanje vratili 1 blasticu držim fige!

  17. #1367
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    [QUOTE=iva777;2971858]kitkat82 bravo za veliki broj stanica. javi nam koliko imas oplođenih. Da ,praksa je kod hipera da se zamrzava , te se radi transfer u idućem ciklusu kad se tijelo malo oporavi.Kod mene je blagi hiper ali smo ipak uz dugo razmisljanje vratili 1 blasticu

    Evo friskih vijesti Od 17js bilo ih je 12 zrelih. Oplodilo se 9. Prema rijecima biologice svi su odlicni i pustaju ih do 5-tog dana. Jos i sama ne mogu vjerovati. Ovo nam je 4. put i samo sam jednom dosla do transfera. Stimulacija je bila blaga tako da su se svi iznenadili kako sam reagirala. Drzim fige na najjace za tvoju blasticu

  18. #1368
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Odbrojavanje 1/2016

    Pozdrav cure, evo meni danas 6.dc, kaze doktor da sam burno reagirala (pcos), upisao je oko 5-6 folikula za sada od 10-11mm, i uveo mi od danas Cetrotide i nastavak terapije. U ponedjeljak opet UZV. Držim vam fige
    KitKat - odlične vijesti, svaka cast


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 01.04.2017. at 12:29

  19. #1369
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    kitkat bravo bravo !! drzim fige za lijepe blastice, bas si mi uljepsala dan !
    MonLi drzim fige za puno lijepih js !

  20. #1370
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Odbrojavanje 1/2016

    Hvala cure, moja doktorica odustala od postupka, ne znam hoće li ga netko privatno htjet nastaviti, vidjet cu sutra... Škvorc ce me primiti pa ćemo vidjeti...
    Uglavnom najgori dan ikada i u Petrovu se vise ne vraćam.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 03.04.2017. at 21:30

  21. #1371
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mona zasto je odustala? Pa lijepo si reagirala.

  22. #1372
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Estradiol je kao bio visok i doslo bi do hipera. Mislim tako je kod pcos, ali Škvorc kaze da bi me
    primio tako da cu vidjeti s njim, ali on ide za vikend na godišnji pa je sve naknap, mozda me prebaci kod nekoga drugog. Ne znam, luda sam, bas mi stres sad treba u postupku


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1373
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    A nije mi jasno da li ti to racunaju pod potroseni postupak buduci da si koristila lijekove? I nisam znala da se postupak moze prekinuti.

  24. #1374
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Meni je Skvorc rekao da u pravilu cim si potrosio lijekove racuna se kao potroseni postupak. I ne razumijem ovu doktoricu, sta ta nosi u glavi? Ocito nista. Bolje da nije niti zapocinjala postupak nego sada ovakav scenarij.

  25. #1375
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Rekla je doktorica da mi nece računati postupak, valjda zato sto nisam ni puno lijekova uzimala, ne znam. I ni jedan Aih kod nje nisam uspjela odraditi. Ma uzas. Potrošenih godinu dana uzalud. Drzte fige da me primi netko privatno i nastavi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #1376
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Doktor Skvorc je super. Idi na razgovor pa ces vidjeti sta kaze na sve.

  27. #1377
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa koliki ti je estradiol? Nije baš da ti je ogroman broj folikula prvi puta napisala, kasnije se njihov broj može dobrom stimulacijom malo i smanjiti. Evo ja sam u zadnjem postupku imala 13js, više folikula, a prvih 10dc mi je dr stala s brojenjem nakon 5-6 na svakom jajniku

    A što dr kaže da bi ti sad trebala, s tim folikulima i tako na pola napravljenim ciklusom?

  28. #1378
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ima li nade da kod Skvorca zavrsis ovaj postupak i dođes do punkcije? Steta da ti propadnu ovi folikuli?

  29. #1379
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Estradiol je u subotu bio 700 a danas kaze doktorica da je duplo. Koliko citam to i nije taaako strašno da se odustaje.
    Doktor kaze da bi on nastavio ali da ide na GO za vikend pa da ćemo vidjeti da mi nekog Preporuči ako on nece moći. Ne znam, idem dalje pa da bar znam da sam dala sve od sebe da dođe do punkcije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #1380
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj estradiol je na 9dc bio 1200. Jedino što nismo znali je hoće li biti transfer ili freeze all, nikako prekidanje

  31. #1381
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    To sto se oko Petrove dogadja i sto ciram tu, to je strasno! Pa ta doktorica stvarno nije normalna! Jos gledam prvi uzv i kao jaka reakcija, a ja sam ih imala i vise prvo brojanje, ali mislim valjda joj doktori znaju...vraga znaju. Uzas! I kako ona moze odluciti hoce li racunati postupak ili ne - kako ona misli prikazati potrosene lijekove ako se ne racuna postupak?!
    Ma joj.
    Nadam se da ce te stvarno dr.Skvorc nekome uputiti, da ti ne propadne ta stimulacija i sve.
    Zao mi je sto ti se to dogadja

  32. #1382
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da, i ja sam bas ono razočarana, tak sam bila uzbudena. I bila sam spremna da ćemo sve zamrznuti ali ne i na ovo. Hvala curke, javim vam sto smo dogovorili


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #1383
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MonaLi, uh... kakvo je to postupanje prema tebi?
    Je li ti kasno da danas nastaviš, sad odmah u jutro da odes u Petrovu i hitno tražiš razgovor i pregled s doktoricom radi nastavka postupka?
    Ili da tražiš da te pregleda drugi doktor u Petrovoj, ma 3 drugih doktora!

    Idi tamo draga, uzmi pratnju ako trebaš, inzistiraj na hitnom pregledu i evaluaciji više liječnika.

  34. #1384
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Moli Li pa nevjerojatano sto se dogadja! takve me stvari ljute !
    Slazem se sa Inesz, hitno trazi pregled! Nadam se pozitivnom ishodu


    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  35. #1385
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Joj idem danas kod Škvorca vidjeti sto mogu, ako nista platiti cu njemu ili kome vec da nastave postupak. Sad sam na poslu i nemam mogućnost otići tamo a doktori su tamo do 15h. Svoju doktoricu ne zelim vise vidjeti.
    Ne znam kaj da vam kažem, ovo ne zelim nikome, vec me godinu dana zavlače...
    ne stignem sada reagirati u Petrovoj, to sam trebala odmah ili bar vec ujutro biti tamo. A da vam ne pričam zicanje orgalutrana po ljekarnama jucer da nastavim terapiju :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #1386
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Bitno da stigbes do Škvorca danas da se postupak nastavi .a u Petrovoj mozes i naknadno reagirati.sad misli na sebe .sretno!

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  37. #1387
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mona javi kako je proslo.

  38. #1388
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Odlično, nastavljamo dalje, privatno kod Radoncica. Škvorc je na GO. Ali Radoncica znam i super mi je tako da sam bas uzbudena. Imam 18-19 folikula...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #1389
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mona, drago mi je za jako lijepe vijesti na kraju. Uzasno je bilo i čitati, a kamoli kako je tebi bilo. (Ja bih ipak otišla do Petrove i te doktorice... )

  40. #1390

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično, nastavljamo dalje, privatno kod Radoncica. Škvorc je na GO. Ali Radoncica znam i super mi je tako da sam bas uzbudena. Imam 18-19 folikula...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    MonaLi drago mi je da nastavljas, Mislim da si u dobrim rukama Kod dr R. Ja sam jucer Imala transfer 2 prekrasne blastice. Zelim ti svu srecu

  41. #1391
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Sarasvati - hvala ti da jucer mi je bio koma dan, samo sam cmizdrila :/ ali idemo dalje. Joj bas me zeznula doktorica... uzas!
    JUHU - hvala ti puno slažem se, R je odličan i bas se veselim, sretno ti dalje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #1392
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mona bas mi je drago da si to rijesila. Sta si od 5 folikula dogurala do 18? ¸Hoce li ih biti jos? Bit ce tu krasnih embrija, vec vidim. Radoncic ne radi preko HZZO-a?

  43. #1393
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    MonaLi jako mi je drago da se sve ipak sve poslozilo! Samo pozitivno !

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  44. #1394
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Iva - hvala ti

    Chiara - bilo je oko 6-7 prvo folikula, pa oko10-12 i sada 18, svi su 15mm, samo dva su 17mm, sto znaci da jednako rastu.
    Ne radi R preko HZZO ali ne bi ni Škvorc ovaj ciklus mogao dovršiti preko HZZO tako da mi je svejedno gdje sam sto se tiče plaćanja


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #1395
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Sretno Mona! Stvarno ne mogu vjerovati da uz sav stres koji prirodno dolazi uz postupke još moraš prolaziti kroz takav tretman u Petrovoj.
    Dr. R. je odlican, u dobrim si rukama.

  46. #1396
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni nije jasno što je ova tvoja dr mislila da će ti se dogoditi s tih 18 folikula, nije ih valjda mislila da sami nekako punknu? Uopće nisam čula da se tako nešto neodgovorno radi, pa trebala je to završiti

    Kod dr. R si u dobrim rukama. Najbolje da zbog hipera sve smrznete i onda malo po malo u FET

  47. #1397
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Zenii - hvala ti, vjerujem dr R i Patriku da će napraviti najbolje što se može

    Vrci - koliko sam čula odustajanje od postupka je čest slučaj u Petrovoj, ne mogu to shvatiti ali eto, pokušavam sada biti što smirenija jer me čeka teža punkcija i oporavak Vidjet ćemo da li će se raditi transfer sada ili ne, meni odgovara svakako, samo da ne propadnu folikuli

  48. #1398
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sretno Mona!
    u dobrim si rukama
    a za doktoricu nemam rijeci...
    drz se!

  49. #1399
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Evo, cure ds se i ja javim. Nazalost od ponedjeljka sam u bolnici zbog pogorsanja hipera. Svaki dan infuzija i uzv. Jako sam napuhnuta i tesko disem ali zato dvije odlicne blastice me cekaju dok se ne oporavim Puno srece svima!

  50. #1400
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Hvala cure

    KitKat - ajme nadam se da ces se brzo oporaviti, toga je i mene strah, koliko si imala folikula?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •