Stranica 37 od 41 PrviPrvi ... 273536373839 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,801 do 1,850 od 2015

Tema: Odbrojavanje 1/2016

  1. #1801

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj cerepaha prvotno napisa Vidi poruku
    Baš pravi minus, beta čista nula. Ali nema predaje, idemo u prirodni ciklus idući tjedan. Primit će se kad tad
    bravo to je stav, nego sto ce nego se primiti [emoji254]

  2. #1802

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    drage moje meni dns odrađena aspiracija.. 9 oocita,nadam se dobrom tulumu u laboratoriju do sutra...a pogotovo do sub da bude koja blastica..

  3. #1803
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    U pripremi za novi pokusaj dr me trazila da ponovim hormone 2-5 dc i amh.
    Danas sam digla nalaz amh. Prije 2 godine bio je 32 pmol, danas je 47 pmol. Napominjem da sam radila u dva razlicita labosa, ali ipak, poprilicna je razlika. Do sad sam bila uvjerenja da amh moze samo opadati. Je li to uopce moguce ili je ipak neka greska? Ukazuje li amh na jos ista osim ovarijske rezerve?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 12.03.2018. at 21:35

  4. #1804

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, ne znam jesam li na dobrom mjestu za postaviti pitanje... danas mi je 1dnt i bolovi u jajnicima i stomaku su mi punoo jači nego prethodnih dana, dali se to vama događalo. Transfer je bio treći dan. Hvalaaaaaaa

  5. #1805

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    bebito imaš temu nakon transfera pa možeš i tamo

  6. #1806
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sutra pocinje priprema za FET i trta hvata

  7. #1807
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra pocinje priprema za FET i trta hvata
    Sretno!!!

  8. #1808
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra pocinje priprema za FET i trta hvata
    baš me briga, došla sam da zavibram ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Rominka sretno do neba!

  9. #1809
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Rominka ~~~~~~~~~vibre na 100

  10. #1810
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Joooj cure genijalne ste! I popravljate dan

  11. #1811
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj cure genijalne ste! I popravljate dan
    Sretno draga Rominka!

    I mi smo već pomalo u niskom startu. U očekivanju sam ciklusa kroz tjedan dana nakon kojeg bi trebala obaviti scratching, a ciklus nakon toga smo u postupku ponovo.
    Obavila sam kontrolu hormona 2. dc koji su za divno čudo skoro pa uredni, odnosno zadovoljavajući za IVF kako kaže moja dr., čekam novi nalaz Papa testa i još je ostalo ponoviti markere. Sad više nisam sigurna, a ne bi dr. zivkala za svaku sitnicu, za MM trebamo ponoviti spermiogram+mikrobiologiju ili? Zna li itko što točno traže na Petrovoj u ponovljenim postupcima? Tema postupci na Petrovoj je nažalost poprilično neaktivna, skoro pa se stječe dojam da nema nikoga...
    Gdje ste cure, priprema li se itko osim mene i Rominke za nove pobjede?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 29.03.2018. at 09:02

  12. #1812
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Katka, ja kakva jesam, ako ima vremena, napravila bih sve nalaze da imamo svjeze. Ali, ja ti ne znam kako funkcioniraju nase bolnice.

    Ja danas imam prvi uzv, i ako je sve ok, a vjerujem da je, danas cu imati i datum transfera. Blizi se. Moram priznati da me malo "strah", ali ne neuspjeha vec uspjeha jer mi to zvuci toliko nevjerojatno i daleko. Ono sto mi je nasladje, idemo na go, ostajemo nakon transfera uzivati u neradu i pivama

  13. #1813
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Drmni koju pivicu i u moje ime....

  14. #1814
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, ja kakva jesam, ako ima vremena, napravila bih sve nalaze da imamo svjeze. Ali, ja ti ne znam kako funkcioniraju nase bolnice.

    Ja danas imam prvi uzv, i ako je sve ok, a vjerujem da je, danas cu imati i datum transfera. Blizi se. Moram priznati da me malo "strah", ali ne neuspjeha vec uspjeha jer mi to zvuci toliko nevjerojatno i daleko. Ono sto mi je nasladje, idemo na go, ostajemo nakon transfera uzivati u neradu i pivama
    Stvarno se nadam i želim vam da je ovaj pokušaj TAJ...
    Znaš, ja često razmišljam o tome kako bi se ustvari zaista snašla sa trudnoćom i bebom u ovoj fazi života. Mislim.... to je sve što si trenutno želimo, onaj jedan mali dio nas koji nam fali. I teoretski, radimo sve što možemo da to i ostvarimo. Imam tu sreću da već imam jedno dijete iz prvog braka, iako je on već velik. Većina stvari mi se tek zadnjih godina u životu posložila. I sad, kad se ponekad zamišljam kao trudnica ili mama male bebe, bez ikakvog sustava potpore u bližoj okolini, baš me malo i strah. Svega što nose i naše godine, već i u trudnoći, svih stvari koje su drugačije sada nego u vrijeme kad sam rodila prvo...
    Ja ću za razliku od tebe ovaj postupak upravo suprotno. Prošli put sam od prve injekcije do negativne bete bila doma. Sad, naravno ako bude sve ok, mislim raditi cijelo vrijeme i pokušati se distancirati od osluškivanja simptoma. I preranih testova. I strašno, strašno sam uzbuđena već.

  15. #1815
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja ne znam. Valjda kod mene ne moze postupak oko Uskrsa bez neke drame. Bila sam jucer na uzv, 8 dc i endic je 6-7, trolinijski i pravocrtan. To je ok. S obzirom na dan, a s druge strane jos je i rano pa ima vremena jos lijepo narasti. No, onda mi bubnu ostatak protokola i eto drame. Uvode mi utrogestan 2x100 u ned navecer 11dc i kazu mi da ce transfer biti ili 16 ili 17 dc?!? I ja sam na to otkinula. Nije mi jasno. Dobila sam odgovor da je embriologica tako rekla (?!?!). Ali vrag mi ne da mira pa smo se i dalje nastavili dopisivati....i sad...u Ceskoj imaju za Uskrs 4 slobodna dana pocevsi od danas......slijedeci mi je uzv u pon. I sad ne znam nista.....bljufff

  16. #1816
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam. Valjda kod mene ne moze postupak oko Uskrsa bez neke drame. Bila sam jucer na uzv, 8 dc i endic je 6-7, trolinijski i pravocrtan. To je ok. S obzirom na dan, a s druge strane jos je i rano pa ima vremena jos lijepo narasti. No, onda mi bubnu ostatak protokola i eto drame. Uvode mi utrogestan 2x100 u ned navecer 11dc i kazu mi da ce transfer biti ili 16 ili 17 dc?!? I ja sam na to otkinula. Nije mi jasno. Dobila sam odgovor da je embriologica tako rekla (?!?!). Ali vrag mi ne da mira pa smo se i dalje nastavili dopisivati....i sad...u Ceskoj imaju za Uskrs 4 slobodna dana pocevsi od danas......slijedeci mi je uzv u pon. I sad ne znam nista.....bljufff
    Ono što sam ja do sad mislila, a ti me ispravi ako griješim, datum FET-a se određuje prema debljini endometrija što se obično poklopi otprilike u vrijeme kad bi bio transfer u friškom ciklusu, a ne po danu ciklusa. Meni je to čak i logično, ali nisam u tome stručna, a i imala sam samo jedan FET koji je završio tragično i isto se sjećam da se čekalo zadebljanje endometrija... a možda sam i zabrijala nešto.
    a kad si ti očekivala da će biti transfer?

  17. #1817

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Rominka,a šta kaže dr koji te ovdje vodi?Kad je on predvidio ponovni uzv?

  18. #1818
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    U pon ponavljam uzv. Katka, bitan je endometrij, no s utrogestanima pocinjes onaj dan kad bi bila aspiracija js, i embrij vracas zavisno u kojoj je on fazi. Pokusavas sa utrici simulirati svjezi ciklus. Sutra ce me zvati embriologica i ona ce mi znati reci u kojoj je fazi embrij i dogovorit cemo se oko utrica i transfera.

  19. #1819

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Romi, samo napred, držim fige, znaš to
    Evo da se i ja prijavim Čekam ciklus početkom 5.mjeseca i krećem sa stimulacijom. Idemo u PFC doniranim spermatozoidima, ovo nam je prvi postupak. Ne mogu da dočekam, dani kao da stoje. Katka 22, kako sam shvatila, otprilike u isto vrijeme bismo trebale u postupak?!
    Svim curama svu sreću želim!!!!

  20. #1820
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    U pon ponavljam uzv. Katka, bitan je endometrij, no s utrogestanima pocinjes onaj dan kad bi bila aspiracija js, i embrij vracas zavisno u kojoj je on fazi. Pokusavas sa utrici simulirati svjezi ciklus. Sutra ce me zvati embriologica i ona ce mi znati reci u kojoj je fazi embrij i dogovorit cemo se oko utrica i transfera.
    Nadam se da si danas dobila dobre vijesti i da dalje ide sve po planu...

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Romi, samo napred, držim fige, znaš to
    Evo da se i ja prijavim Čekam ciklus početkom 5.mjeseca i krećem sa stimulacijom. Idemo u PFC doniranim spermatozoidima, ovo nam je prvi postupak. Ne mogu da dočekam, dani kao da stoje. Katka 22, kako sam shvatila, otprilike u isto vrijeme bismo trebale u postupak?!
    Svim curama svu sreću želim!!!!
    Da, evo nas u niskom startu opet. Danas 1.dc, nakon njega idemo na scratching pocetkom sljedeceg tjedna i u psihickoj smo pripremi za novi pokusaj pocetkom svibnja. Idemo opet u punu stimulaciju, nadam se da ce ovaj put rezultati s blasticama biti bolji, odnosno da ce nam ostati bar nesto za smrzavanje. Pila sam svasta nesto u medjuvremenu, sad sam cak i uzela malo pauze pa uzimam samo folic svaki dan. Nalaze vecinom prikupila, sve ok, hormoni svi ok sto mi je super osvjezenje, amh odlican... Uz pozitivne bete na susjednom forumu cura s kojima tipkam proslih mjeseci dajem si za pravo nadati se da je mozda i red na nas... drzim i tebi fige do neba!

  21. #1821
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nisam se javila tu. Putujemo u cet, transfer je u petak, 16 dc. Idemo zadovoljni i mirni
    Katka, samo hrabro naprijed

  22. #1822

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Katka, naravno da imaš pravo da se raduješ sa punim pravom. Ja se nadam da ćemo uskoro jedni drugima čestitati i poželjeti lijepu trudnoću
    S obzirom da kažeš da si pila sve i svašta, da li možda imaš nešto da mi predložiš, s obzirom da je nama ovo prva VTO, pa nemam pretjerano mnogo informacija.
    Inače, imala sam povišen TSH i insulinemiju, sada sam to dovela u red. Ostali hormoni (FSH, LH, estradiol, progesteron, prolaktin) su u redu, AMH je 4,5 (0-10.5).
    Od sutra planiram da pijem folnu kiselinu. Ako imaš još neki savjet, javi

  23. #1823
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, naravno da imaš pravo da se raduješ sa punim pravom. Ja se nadam da ćemo uskoro jedni drugima čestitati i poželjeti lijepu trudnoću
    S obzirom da kažeš da si pila sve i svašta, da li možda imaš nešto da mi predložiš, s obzirom da je nama ovo prva VTO, pa nemam pretjerano mnogo informacija.
    Inače, imala sam povišen TSH i insulinemiju, sada sam to dovela u red. Ostali hormoni (FSH, LH, estradiol, progesteron, prolaktin) su u redu, AMH je 4,5 (0-10.5).
    Od sutra planiram da pijem folnu kiselinu. Ako imaš još neki savjet, javi
    Ja ti mogu reći što sam ja pila na preporuku moje MPO doktorice s namjerom popravljanja kvalitete jajnih stanica. Kod mene nikad nije problem u njihovom broju, ali očito je u kvaliteti. Pila sam dakle vitamin C, vitamin D, koenzim q10, folic, super omegu...a redovno inače pijem i magnezij i cink i isofolic prah zbog mog PCOS. I čaj vrkute 2dcl dnevno. E sad...nikako ti ne savjetujem da se na svoju ruku krcaš svim i svačim, uvijek se dobro konzultirati s nekim. Meni su inače rekli da jedino folna dokazano pomaže i nužna je za uredno začeće i ranu trudnoću. Vjerojatno je sve ovo što sam gore nabrojala u nekom omjeru sadržano u nekom dobro prenatalnom proizvodu, ali u manjim dozama. Ja sam pila velike doze, to su sve antioksidansi koji bi trebali teoretski pomoći popravljanju kvalitete stanica. Isto tako, rekli su mi da je potrebno piti ih minimalno 2-3 mjeseca prije postupka da bi se eventualno osjetili neki učinci. A to sve ćemo sad vidjeti u mom sljedećem pokušaju u svibnju pa ću biti pametnija za dalje. Inače, suplementi su isto skup sport kad ih piješ ovoliko i u velikim dozama kao ja.

    Draga Rominka, želim vam sretan put i nek ovaj transfer bude uspješan! Mislit ću na tebe... Sretno do neba!
    Posljednje uređivanje od katka22 : 04.04.2018. at 15:32

  24. #1824

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Katka,
    Hvala ti na svim savjetima. Počeću da pijem folnu kiselinu. Počela sam da mijenjam i način života, ishrane, krenula da vježbam. Slažem se da ne treba napamet da se kljukam svim i svačim. Valjda je ovo dovoljno za početak

  25. #1825

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Evo sam doznala da za viseplodne trudnoce doniranim js nema nifty testa

  26. #1826
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo me, evo me...ostalo je još otprilike tjedan dana do očekivanog, nadamo se dobitnog ciklusa i prve injekcije novog postupka. Ima li vas još u odbrojavanju?

  27. #1827

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Ja sam nova i u ovim vodama, i na forumu i na odbrojavanju.
    jesam li već zakasnila na odbrojavanje ako sam imala aspiraciju prije 2 dana?

  28. #1828

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me, evo me...ostalo je još otprilike tjedan dana do očekivanog, nadamo se dobitnog ciklusa i prve injekcije novog postupka. Ima li vas još u odbrojavanju?
    Draga Katka,
    Želim ti svu sreću! I nas otprilike dijeli 7-10 dana od prve injekcije našeg prvog postupka. Mislim da ćemo odbrojavati zajedno

  29. #1829
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj mrena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nova i u ovim vodama, i na forumu i na odbrojavanju.
    jesam li već zakasnila na odbrojavanje ako sam imala aspiraciju prije 2 dana?
    Naravno da nisi zakasnila mrena..odbrojavanje je u stvari topic na kojem pišemo u toku postupka, do transfera. Nakon toga cure se obično sele na temu Nakon transfera gdje razmjenjuju simptome, bodre se međusobno... Ali vjerujem da nije nikakva velika stvar pisati na oba u kojoj god si fazi. Reci nam malo o sebi, anamnezu, iskustvo do sada...


    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Katka,
    Želim ti svu sreću! I nas otprilike dijeli 7-10 dana od prve injekcije našeg prvog postupka. Mislim da ćemo odbrojavati zajedno
    I ja tebi lopuzice. Ovaj put ću se pratiti s tobom...Lakše je kad s nekim prolaziš istu stvar, gdje se ti ono liječiš? (vjerojatno sam te već pitala, sorry, lako zaboravljam)

  30. #1830
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Sad mi je tek prikazalo tvoj potpis, vidim da ste u Pragu. A koja Vam je priča, ovo je prvi pokušaj?

  31. #1831

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    39

    Početno

    katka,
    Hvala ti na dobrodošlici
    Evo za sad onda tu pa ako bude što iza transfera, pišem i tamo
    MM asthenoteratozoospermia, samnom je valjda sve ok, još nisu pronašli ništa da nije bilo ok. radila histeroskopiju, skinut polip, sve ostalo super. Ovo nam je prvi postupak IVF ili ICSI neznam još (Petrova), aspirirano 14 js, oplodilo se njih 11, transfer 5. dan, to je u petak
    O ovome svemu neznam puno i učim od vas.
    do sad nisam puno čitala jer se nisam željela prestrašiti i ono što me iznenadilo (nisam pročitala) je da je asiracija baš gadna. nakon anestezije sam osjećala užasnu bol imučninu, zbilja to nisam očekivala. još uvijek se oporavljam, evo 3. an od aspiracije napokon nema krvarenja i nisam popila tabletu protiv bolova iako još uvijek jako osjetim jajnike (valjda). nadam se da transfer neće biti tako traumatičan.

    Vidim katka da je tebi ovo 3. pokušaj, nadam se i čvrsto vjerujem da je ovo 3. sreća

  32. #1832

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Pozdrav cure! Nisam ni znala da ima ova tema gdje se pratite do transfera...

    Ja sam trenutno u fazi ovoj - danas štoperica, subota aspiracija, prirodnjak, Betaplus (sve je u potpisu).

  33. #1833
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj mrena prvotno napisa Vidi poruku
    katka,
    Hvala ti na dobrodošlici
    Evo za sad onda tu pa ako bude što iza transfera, pišem i tamo
    MM asthenoteratozoospermia, samnom je valjda sve ok, još nisu pronašli ništa da nije bilo ok. radila histeroskopiju, skinut polip, sve ostalo super. Ovo nam je prvi postupak IVF ili ICSI neznam još (Petrova), aspirirano 14 js, oplodilo se njih 11, transfer 5. dan, to je u petak
    O ovome svemu neznam puno i učim od vas.
    do sad nisam puno čitala jer se nisam željela prestrašiti i ono što me iznenadilo (nisam pročitala) je da je asiracija baš gadna. nakon anestezije sam osjećala užasnu bol imučninu, zbilja to nisam očekivala. još uvijek se oporavljam, evo 3. an od aspiracije napokon nema krvarenja i nisam popila tabletu protiv bolova iako još uvijek jako osjetim jajnike (valjda). nadam se da transfer neće biti tako traumatičan.

    Vidim katka da je tebi ovo 3. pokušaj, nadam se i čvrsto vjerujem da je ovo 3. sreća
    Ustvari, to je meni ukupno 4. pokušaj, iz prvog od prije 13 godina imam sina.
    Rezultat stimulacije ti je super, 14 js, jedanaest js je išlo u oplodnju, to je odlično. Tako sam i ja identično imala na zadnjem pokušaju imali smo 9 blastica oplođenih 3. dan, ali kod mene je 5. dan nažalost odumrlo sve osim 2 blastice koje su mi na kraju i vratili tako da sad moramo sve ispočetka. Transfer ćeš znači imati 5. dan, što znači da i kod tebe idu na blastociste koje navodno imaju veću šansu za implantaciju. I to je već odlično, ima puno cura koje ne uspiju doći do blastica. Nadam se da će ti ostati i nekoliko komada za smrzavanje... ne zato što sad neće uspjeti, nego da ubrzo nakon možete po bracu ili seku...
    Ne moraš se bojati transfera, njega doslovno ne osjetiš, kao običan vaginalni uzv. Mislim da nisam nikad čula traumatično iskustvo s transfera, osim ekstremnih slučajeva zbog nekih fizičkih problema. Aspiracija je druga stvar, i ja od nje imam fobije još od prvog postupka na Vuk Vrhovcu na živo. Ovaj zadnji put u Petrovoj, to mi je bilo super. Ošamutilo me taman toliko da nemam pojma di sam. Više me boljelo uvođenje braunile u venu nego aspiracija... Generalno kao par ne zvučite kao "težak slučaj" i stvarno se nadam da ćete uspjeti! Sretno!

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure! Nisam ni znala da ima ova tema gdje se pratite do transfera...

    Ja sam trenutno u fazi ovoj - danas štoperica, subota aspiracija, prirodnjak, Betaplus (sve je u potpisu).
    Super da nas ima u proljetnim postupcima. Moj prvi (uspješan) postupak je odrađen u ovo doba godine...Vibriram i za tvoj prirodnjak!

    Ja za koji dan krećem, injekcije su kod mene, prvi uzv trebam napraviti 2. dc i krećem ponovo s Enolvom 150, pa sam mirna do 7.dc, pretpostavljam da ću onda nastaviti s Puregonom ili sl. Prošli put mi je reakcija na takvu terapiju bila super, nadam se da će se ponoviti.

  34. #1834

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    I ja tebi lopuzice. Ovaj put ću se pratiti s tobom...Lakše je kad s nekim prolaziš istu stvar, gdje se ti ono liječiš? (vjerojatno sam te već pitala, sorry, lako zaboravljam)[/QUOTE]

    Draga Katka,
    I meni je dosta lakše kad sa nekim dijelim iskustva i osjećanja, tako da, tu sam Nama je ovo prvi put na IVF. 2015 smo saznali za azoospermiu. Otada smo smo se nadali da će doći do nekog pomaka, otkrića, nema šta nismo pokušali, tako da smo u suštini na to potrošili tri godine. Što se mene tiče ginekološki je sve ok, medjutim TSH mi je bio malo povišen, kao i insulin, ali sada je to sve pod kontrolom, tako da sam spremna za prvi postupak i ulazim u ovo sa puno otpimizma. Trudim se da mi je glava "mirna" i da se ne opterećujem puno. Nekako na sve gledam kao na putovanje u Prag, a ne na IVF
    I ja sam juče baš kupila Gonale, ostao mi je još Orgalutran i onda čekanje ciklusa koji kod mene može biti tačno u u rasponu od 30-35.

    Mrena,
    Dobrodošla! Malo si me uplašila sa tom aspiracijom, posebno iz razloga što nikad u životu nisam primala anesteziju, ali ajd' valjda ću preživjeti
    Tvoje stanje mi se čini odličnim! Iskreno, nadam se da ćeš nas uskoro obradovati velikom betom!

    November,
    Dobrodošla takođe! Želim ti da aspiracija protekne u najboljem redu, a dalje se bodrimo!

  35. #1835
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku

    Draga Katka,
    I meni je dosta lakše kad sa nekim dijelim iskustva i osjećanja, tako da, tu sam Nama je ovo prvi put na IVF. 2015 smo saznali za azoospermiu. Otada smo smo se nadali da će doći do nekog pomaka, otkrića, nema šta nismo pokušali, tako da smo u suštini na to potrošili tri godine. Što se mene tiče ginekološki je sve ok, medjutim TSH mi je bio malo povišen, kao i insulin, ali sada je to sve pod kontrolom, tako da sam spremna za prvi postupak i ulazim u ovo sa puno otpimizma. Trudim se da mi je glava "mirna" i da se ne opterećujem puno. Nekako na sve gledam kao na putovanje u Prag, a ne na IVF
    I ja sam juče baš kupila Gonale, ostao mi je još Orgalutran i onda čekanje ciklusa koji kod mene može biti tačno u u rasponu od 30-35. ...
    Azoospermia jest jedna od najtežih muških dijagnoza, ali na forumu imamo uspješnih priča i nadam se da ćete i vi uspjeti što je brže moguće. Vjerujem da ćeš u Pragu dobiti neku vrstu anestezije za aspiraciju i nemoj se bojati, u najmanju ruku humano je ženu anestezirati kad prolazi takve zahvate. To nije opća anestezija (bar ovo što mi primamo na Petrovoj) jer opća nije ni potrebna, ali je sasvim dovoljno da ne osjetiš nikakvu bol. A to je jedino bitno u tom trenutku. Želim ti uspješnu stimulaciju i cijeli postupak. Razmisli i o stvarima kao što su: koliko si embrija spremna vratiti...
    Tipkamo se...i usput odmori u predivnom Pragu!
    Posljednje uređivanje od katka22 : 27.04.2018. at 12:33

  36. #1836

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Azoospermia jest jedna od najtežih muških dijagnoza, ali na forumu imamo uspješnih priča i nadam se da ćete i vi uspjeti što je brže moguće. Vjerujem da ćeš u Pragu dobiti neku vrstu anestezije za aspiraciju i nemoj se bojati, u najmanju ruku humano je ženu anestezirati kad prolazi takve zahvate. To nije opća anestezija (bar ovo što mi primamo na Petrovoj) jer opća nije ni potrebna, ali je sasvim dovoljno da ne osjetiš nikakvu bol. A to je jedino bitno u tom trenutku. Želim ti uspješnu stimulaciju i cijeli postupak. Razmisli i o stvarima kao što su: koliko si embrija spremna vratiti...
    Tipkamo se...i usput odmori u predivnom Pragu!
    Katka,
    Hvala na lijepim željama. Nismo još donijeli odluku koliko ćemo embriona vratiti, ali mislim da će biti jedan. Tako me je savjetovao ginekolog, a i u Češkoj su mi isti rekli. Jeste li vi donijeli odluku koliko ćete vratiti?
    Mrena,
    Jesi li imala transfer? Kako ste prošli?

  37. #1837

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Da, danas je 2dnt, vratili mi 2 blastociste, betu vadim za 10 dana. Ne mirujem

  38. #1838
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Katka,
    Hvala na lijepim željama. Nismo još donijeli odluku koliko ćemo embriona vratiti, ali mislim da će biti jedan. Tako me je savjetovao ginekolog, a i u Češkoj su mi isti rekli. Jeste li vi donijeli odluku koliko ćete vratiti?
    Mrena,
    Jesi li imala transfer? Kako ste prošli?
    Ja sam ti recimo prosli put puno razmisljala o tome i na kraju na samom transferu poslusala moju dr koja je predlozila da idemo na obe. Iako je jedna blastica bila vrhunska, druga malo losija. Moram priznati da mi je taj dan transfera bio sokovit iz razloga sto sam od 9 vrhunskih embrija 3. dan spala na te dvije blastice, ocekivali smo naravno da cemo imati bar za jos jedan FET. Tako da sam bez razmisljanja pristala na transfer 2. Kad nije uspjelo, svjesna da moram opet sve ispocetka odlucila sam uopce ne razmisljati o tome do samog trenutka novog transfera. Ne mozes to nikad do kraja planirati...

    Citiraj mrena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, danas je 2dnt, vratili mi 2 blastociste, betu vadim za 10 dana. Ne mirujem
    Sretno draga...i nema potrebe za strogom mirovanjem, sve ovisi o tome kako se osjecas.
    Koliko ti je ostalo blastica za smrznuti?

  39. #1839

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Katka zamrzli su 2x2 blastice. Imali smo ih ukupno 6 5.dan. Jos uvijek ne razmisljam sto cemo sa smrzlicima jer se nadamo da ce ovo biti uspjeh

  40. #1840

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj mrena prvotno napisa Vidi poruku
    Katka zamrzli su 2x2 blastice. Imali smo ih ukupno 6 5.dan. Jos uvijek ne razmisljam sto cemo sa smrzlicima jer se nadamo da ce ovo biti uspjeh
    I treba da vjeruješ da će biti uspješno. Svu sreću ti želim!
    Katka, upravo tako, vjerovatno ćemo tamo kad dođemo i kad vidimo kakva je situacija i koliko smo dobili embriona, u kakvom su stanju, donijeti odluku koliko embriona ćemo vratiti.
    Danas sam primila prvu bocu Krećemo! Iskreno, malo su emocije naglašene, samo bih plakala. Valjda što smo toliko čekali i do sada samo o ovome pričali, a sad je to postala realnost! Biće dobro...

  41. #1841
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Evo i mene u klub. Od sutra počinje pikanje.
    Puuuuuno sreće svim curama!!!

  42. #1842
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj mrena prvotno napisa Vidi poruku
    Katka zamrzli su 2x2 blastice. Imali smo ih ukupno 6 5.dan. Jos uvijek ne razmisljam sto cemo sa smrzlicima jer se nadamo da ce ovo biti uspjeh
    Naravno da se nadate, i mi se nadamo s vama! Uvijek je dobro imati smrzliće, najgore je kad nema ni jedan. Odlično je to kod vas ispalo, za još dva pokušaja (bracu/seku).

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    I treba da vjeruješ da će biti uspješno. Svu sreću ti želim!
    Katka, upravo tako, vjerovatno ćemo tamo kad dođemo i kad vidimo kakva je situacija i koliko smo dobili embriona, u kakvom su stanju, donijeti odluku koliko embriona ćemo vratiti.
    Danas sam primila prvu bocu Krećemo! Iskreno, malo su emocije naglašene, samo bih plakala. Valjda što smo toliko čekali i do sada samo o ovome pričali, a sad je to postala realnost! Biće dobro...
    Sretno draga lopuzice...ja ću te nastojati pratiti iako, evo zasad još nisam dobila menzis. Ne dobijem li do 4, a mislim da ni neću jer nemam ni osjećaj, nekako se sve odgađa. Naravno da kod mene ne može ništa po planu, pa ni ciklus. Ali dobro, nećemo se stresirati prije vremena...

  43. #1843

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    39

    Početno

    curke sretno vam. nadam se da se uskoro vidimo na temi nakon transfera

  44. #1844

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Cerepaha, dobrodošla i sretno!
    Mrena, hvala! Budi strpljiva i rasterećena do bete!!! Držim fige!
    Katka, hvala ti! Vjerovatno ti kasni od napetosti, ali iskreno se nadam će ti stići brzo, ali ne vidim razlog da odgađaš postupak. Meni je prošla dva mjeseca dolazila na 38 dana (redovno mi je 30-35, ali ne pamtim kad sam dobila na 30), a ovaj mjesc stigla na 30 dan. Očekivala sam kasnije, čak sam i smještaj rezervisala od 13., a sad sam morala pomjeriti na 08. Ne mogu se načuditi kako je došla na vrijeme s obzirom na uzbuđenje.

  45. #1845

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka,kakvo je stanje?

    Ja sam u niskom startu,jos 10 dana do stimulacije,vjerujem da ce biti treca sreca!
    Obavili histero i scratching-sve ok i svi polazemo velike nade u ovaj ciklus..

  46. #1846
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka,kakvo je stanje?

    Ja sam u niskom startu,jos 10 dana do stimulacije,vjerujem da ce biti treca sreca!
    Obavili histero i scratching-sve ok i svi polazemo velike nade u ovaj ciklus..
    Sretno!!! Neka bude dobitni postupak!

  47. #1847
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Milasova ❤️ sretno! Neka bude treća sreća!

  48. #1848

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hvala vam puno cure❤
    Bbella,pratim te i jako se veselim izdrzanim tjednima!! Bravo!

  49. #1849
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Milasova, samo hrabro naprijed! Neka vas nada prati, a sreca isprati <3

  50. #1850
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka,kakvo je stanje?

    Ja sam u niskom startu,jos 10 dana do stimulacije,vjerujem da ce biti treca sreca!
    Obavili histero i scratching-sve ok i svi polazemo velike nade u ovaj ciklus..
    Joj draga, nikakvo. Mog menzisa nema pa nema, evo sutra kasni 7 dana. Ljuta sam baš zbog toga jer sam evo već trebala imati prvi uzv da je bilo sve kako smo očekivali. Nadam se da to ne znači da se nešto poremetilo s hormonima, cistama i šta ti ja znam čime jer ovo već pomalo izluđuje. Ne mogu reći da sam nešto posebno nervozna pa da je od toga, bar toga nisam svjesna, zadnjih mjeseci ciklusi su bili savršeno uredni bez ikakve terapije, svi nalazi su nam sterilni, inekcije čekaju na frižideru.... Jedino što mi pada na pamet je da možda nisam ostala po duhu svetom bez jajovoda trudna... moš mislit...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 07.05.2018. at 15:07

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •