Stranica 39 od 41 PrviPrvi ... 293738394041 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2015

Tema: Odbrojavanje 1/2016

  1. #1901

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka,
    Moj E2 na dan stoperice je bio oko 9200..
    I transfer odgoden i doslo do hipera i bolnice 8 dana..
    Osjetila sam dosta jajnike prije aspiracije,nisam bila napuhana..
    Napuhnutost krenula odmah nakon punkcije..
    Nadam se da kod tebe ipak nece biti hiper i da ces dobiti lijepe i kvalitetne js,zatim i zametke..
    Sretno!

  2. #1902
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka,
    Moj E2 na dan stoperice je bio oko 9200..
    I transfer odgoden i doslo do hipera i bolnice 8 dana..
    Osjetila sam dosta jajnike prije aspiracije,nisam bila napuhana..
    Napuhnutost krenula odmah nakon punkcije..
    Nadam se da kod tebe ipak nece biti hiper i da ces dobiti lijepe i kvalitetne js,zatim i zametke..
    Sretno!
    Ne znam koliko E2 raste dnevno, vidjet cu sutra kakav je danasnji nalaz... tesko hodam, umaram se, puno mokrim ustvari sto je dobro...oprezna sam. Znam da je neka granica 12000pmol pa me to tjesi, racunam da sam daleko od nje ako E2 ne naraste jos puno...nekako pretpostavljam da ce jos rast jer danas jos primam stimulaciju sigurno, a mozda i sutra... vidjet cu kako ce biti dalje. Ne znam ni kad ce mi bit punkcija, po velicini folikula cini mi se tek za vikend.
    Nadam se da necu morat odgodit transfer...

    Jesi li ti ok, jesi se skroz oporavila?

  3. #1903

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Cure, koliko prohodnost boli? I dal se moze raditi slijedeci dan? Koji se dan ciklusa ugl radi?
    I gdje izvaditi rh,krvnu grupu,anti*** i ostalo sto moramo ja i MM, prije mpo postupka?
    Krecemo u 9 mj s postupcima pa da se informiram.

    Hvala vam

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  4. #1904
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Ja obavila punkciju,od 5 folikula imamo 5 js Doktor je iznenaden jer je racunao samo na 3 folikula po velicini da budu ok,ja sam presretna i sad cekamo daljnji razvoj

  5. #1905
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Dobila sam duphastone,decortin,folacin,aspirin i crinone gel,a ja od uzbudenja nisam pitala jer to odma pocinjem koristit sve to ili cekam da dode do transfera??

  6. #1906

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Mislim da bi to telefonski trebala provjeriti sa svojim liječnikom, ovdje ti nitko ne može davati takve savjete, jer svaka od nas ima drukčiju anamnezu. Čestitam na 5 jajnih stanica, super rezultat, posebno ako si low responder.

  7. #1907
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Provjerila sam,od danas. Bila sam tolko uzbudena oko jajnih stanica da dalje nisam bas slusala hahaha

  8. #1908
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko prohodnost boli? I dal se moze raditi slijedeci dan? Koji se dan ciklusa ugl radi?
    I gdje izvaditi rh,krvnu grupu,anti*** i ostalo sto moramo ja i MM, prije mpo postupka?
    Krecemo u 9 mj s postupcima pa da se informiram.

    Hvala vam

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    U Kojem si gradu?

  9. #1909
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko prohodnost boli? I dal se moze raditi slijedeci dan? Koji se dan ciklusa ugl radi?
    I gdje izvaditi rh,krvnu grupu,anti*** i ostalo sto moramo ja i MM, prije mpo postupka?
    Krecemo u 9 mj s postupcima pa da se informiram.

    Hvala vam

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    To ti ovisi isklucivo o stanju tvojih jajovoda i tvom pragu boli. Mene je recimo uzasno boljelo jer je i nalaz pokazao da su mi jajovodi u koma stanju i skroz zacepljeni. Neke su cure iz bolnice isle ravno radit...nema pravila. Mislim da se radi nakon ciklusa. Za ostalo, nisam iz Zg pa te ne znam uputit ali tvoj ginekolog od koga ces uzimat uputnice za sebe i dr opce prakse za muza te u to moze uputit. U svakom slucanu, sretno!

    Citiraj Sova555 prvotno napisa Vidi poruku
    Provjerila sam,od danas. Bila sam tolko uzbudena oko jajnih stanica da dalje nisam bas slusala hahaha
    Odma od dana punkcije kreces...sve sam ti vec rekla. I super za gel koji je veliko olaksanje u usporedbi s utricima koje stavljas tri put dnevno pa stalno nesto curka, gel ide navecer i navodno ima manje nuspojava.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 21.06.2018. at 18:21

  10. #1910

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    U Kojem si gradu?
    Zagreb
    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    To ti ovisi isklucivo o stanju tvojih jajovoda i tvom pragu boli. Mene je recimo uzasno boljelo jer je i nalaz pokazao da su mi jajovodi u koma stanju i skroz zacepljeni. Neke su cure iz bolnice isle ravno radit...nema pravila. Mislim da se radi nakon ciklusa. Za ostalo, nisam iz Zg pa te ne znam uputit ali tvoj ginekolog od koga ces uzimat uputnice za sebe i dr opce prakse za muza te u to moze uputit. U svakom slucanu, sretno!



    Odma od dana punkcije kreces...sve sam ti vec rekla. I super za gel koji je veliko olaksanje u usporedbi s utricima koje stavljas tri put dnevno pa stalno nesto curka, gel ide navecer i navodno ima manje nuspojava.
    A reci mi sta se desilo u tvom slucaju kad su skroz zacepljeni? To ti se odmah "razbija" ili?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  11. #1911
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    ZagrebA reci mi sta se desilo u tvom slucaju kad su skroz zacepljeni? To ti se odmah "razbija" ili?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Kod mene je zacepljenje bilo jako. U djetinjstvu sam imala opaku upalu slijepog crijeva koja je izazvala priraslice u cijelom abdomenu. Nazalost, desile su se dvije vanmatericne trudnoce koje su dovele do odstranjenja oba jajovoda tako da sad trudnocu mogu ostvariti iskljucivo putem MPO.

  12. #1912
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene je zacepljenje bilo jako. U djetinjstvu sam imala opaku upalu slijepog crijeva koja je izazvala priraslice u cijelom abdomenu. Nazalost, desile su se dvije vanmatericne trudnoce koje su dovele do odstranjenja oba jajovoda tako da sad trudnocu mogu ostvariti iskljucivo putem MPO.
    Uglavnom se zacepljeni jajovodi ne mogu odcepiti. Iako postoje slucajevi u kojima cure ostanu prirodno trudne, kod mene nista nije pomoglo...ali imam jedno dijete iz prvog postupka...

  13. #1913
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom se zacepljeni jajovodi ne mogu odcepiti. Iako postoje slucajevi u kojima cure ostanu prirodno trudne, kod mene nista nije pomoglo...ali imam jedno dijete iz prvog postupka...
    Ja sam imala potpuno zacepljenje oba jajovoda u 2011g imala vanmatericnu i nakon toga bilo ustanovljeno potpuno zacepljenje imam i sliku doma... u 2015g isla sam na vantelesnu oplodnju i imam curicu koja u 3mjesecu navrsila 2g..nakon poroda sa njom ostala sam odmah trudna prirodno i klince imaju razliku 11mjeseci... i sada sam opet prirodna trudna 13+1 tt... ipak cuda postojaju...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  14. #1914
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala potpuno zacepljenje oba jajovoda u 2011g imala vanmatericnu i nakon toga bilo ustanovljeno potpuno zacepljenje imam i sliku doma... u 2015g isla sam na vantelesnu oplodnju i imam curicu koja u 3mjesecu navrsila 2g..nakon poroda sa njom ostala sam odmah trudna prirodno i klince imaju razliku 11mjeseci... i sada sam opet prirodna trudna 13+1 tt... ipak cuda postojaju...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Tebi se desilo ono sto se ponekad desi da se nakon ostvarene trudnoce jajovodi prosire. Ipak to nije cudo s obzirom da je kod vas sve drugo ok. Kod jakih zacepljenja to nazalost nije cest slucaj, izglednije je ponavljanje vanmatericnih kao nazalost kod mene. Ali cini mi se da Nemasekirancije tek uzvrdjuje prohodnost jajovoda, pa ajmo se nadati da je kod nje s jajovodima sve ok.

    Inace, danas sam imala aspiraciju i dobili smo 25 oocita. Malo je rec da sam burno reagirala, u blagom sam hiperu. Sad mi slijedi strogo mirovanje i iscekivanje info o oplodnji u ponedjeljak. Transfer ako do njega dodje trebao bi biti u cetvrtak. Drzte mi fige!
    Posljednje uređivanje od katka22 : 23.06.2018. at 12:55

  15. #1915
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Tebi se desilo ono sto se ponekad desi da se nakon ostvarene trudnoce jajovodi prosire. Ipak to nije cudo s obzirom da je kod vas sve drugo ok. Kod jakih zacepljenja to nazalost nije cest slucaj, izglednije je ponavljanje vanmatericnih kao nazalost kod mene. Ali cini mi se da Nemasekirancije tek uzvrdjuje prohodnost jajovoda, pa ajmo se nadati da je kod nje s jajovodima sve ok.

    Inace, danas sam imala aspiraciju i dobili smo 25 oocita. Malo je rec da sam burno reagirala, u blagom sam hiperu. Sad mi slijedi strogo mirovanje i iscekivanje info o oplodnji u ponedjeljak. Transfer ako do njega dodje trebao bi biti u cetvrtak. Drzte mi fige!
    Cestitam draga!!!! Da cim prije pridruzis se nama

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  16. #1916

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom se zacepljeni jajovodi ne mogu odcepiti. Iako postoje slucajevi u kojima cure ostanu prirodno trudne, kod mene nista nije pomoglo...ali imam jedno dijete iz prvog postupka...
    Katka sretno dalje!!!! Drzim ti fige da se uskoro pridruzis curkama.
    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala potpuno zacepljenje oba jajovoda u 2011g imala vanmatericnu i nakon toga bilo ustanovljeno potpuno zacepljenje imam i sliku doma... u 2015g isla sam na vantelesnu oplodnju i imam curicu koja u 3mjesecu navrsila 2g..nakon poroda sa njom ostala sam odmah trudna prirodno i klince imaju razliku 11mjeseci... i sada sam opet prirodna trudna 13+1 tt... ipak cuda postojaju...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Tako je. Ja nisam imala nista takvo slicno. Jedino sto imam je policisticki jajnik od takvih stvari vezanih za zacepljenje. Al eto..onda treba cekati i vidjeti kako ce biti na pregledu. Drzite mi fige

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  17. #1917
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Katka sretno dalje!!!! Drzim ti fige da se uskoro pridruzis curkama.Tako je. Ja nisam imala nista takvo slicno. Jedino sto imam je policisticki jajnik od takvih stvari vezanih za zacepljenje. Al eto..onda treba cekati i vidjeti kako ce biti na pregledu. Drzite mi fige

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Nema ti policisticni jajnik veze sa zacepljenjem jajovodima. Pustanjem tekucine u jajovode hsg-om se pokusava dokazati prohodnost. Policisticni jajnik znaci da je moguce da nemas redovne ovulacije zbog hormonalnog statusa...To je vise manje rutinski nacin postavljanja dijagnoze eliminacijom, potrebno je utvrditi zasto kod vas nije doslo do trudnoce. U svakom slucaju, naoruzaj se strpljenjem i sretno!

  18. #1918

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Draga Korina, drago mi je da si docekala odlicne vijesti [emoji4]

    Zelim ti puno srece u 9.mjesecu i veliki plus!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1919

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj AriAnna prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Korina, drago mi je da si docekala odlicne vijesti [emoji4]

    Zelim ti puno srece u 9.mjesecu i veliki plus!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala draga! Čekamo i tvoj plusić s nestrpljenjem, javi nam rezultat

  20. #1920
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sam se danas bila bocnula prvi put sa Gonalom. Bila sam toliko prestravljena i jos od gledanja u tu iglu mi je lose dolazilo a znam da se moram piknut sva sam se bila preznojila
    Uglavnom uspjela sam i prezivjela sam bez da se srusim

    Hvala Korina za podrsku i uputstva; nek nam ovo bude zadnji put da to prolazimo
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 07.07.2018. at 02:41

  21. #1921

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Pozdrav cure,
    Molim vas malu pomoć/savjet/informaciju!
    Trebala bi napraviti hsg, kod svog doktora (privatnik) kod kojeg idem godinama obavila papu i briseve-sve ok, isto kod njega probali hsg napraviti međutim zbog moje "čudne" maternice nakon pola sata mučenja nismo uspjeli doći ni do toga da mi kateter stavi a kamoli do puštanja kontrasta... Doktor me šalje da napravim pretragu u bolnici uz analgeziju. Zovem svoju opću ginekologicu da mi da uputnice a ona mi veli da si izaberem u kojoj bolnici želim to raditi i da tamo provjerim koje točno mi uputnice trebaju! Još me pitala da izaberem hoću uzv ili rengenski raditi-mislim kao da svaki dan to radim pa znam šta mi treba!!!
    Za sada sam zvala Zabok, ali oni rade samo svojim pacijenticama... Koje bolnice u zg preporučate i gdje zvati?? ako nisam pacijent ni jedne bolnice (a nisam) gdje mogu napraviti tu pretragu....
    Još me zanima ima li itko ovdje u mpo vodama sa sličnim iskustvom - usko, ušće maternice pa da ste imali problema i sa uvođenjem katetera?
    Prirpremamo se za mpo ali nije mi jasno kako će išta od toga biti moguće ako ja imam problema sa običnom pretragom kao što je hsg... Nismo ni počeli a ja sam već obeshrabrena...
    Hvala...

  22. #1922

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se danas bila bocnula prvi put sa Gonalom. Bila sam toliko prestravljena i jos od gledanja u tu iglu mi je lose dolazilo a znam da se moram piknut sva sam se bila preznojila
    Uglavnom uspjela sam i prezivjela sam bez da se srusim

    Hvala Korina za podrsku i uputstva; nek nam ovo bude zadnji put da to prolazimo
    Tu smo jedni za druge!
    Naravno da je zadnji put! Vidiš da je ova godina plodna U prošlu subotu se rodilo 22 djece u KBC Ri (valjda zbog utakmice), hahahaha!

    Mene zanima kako je AriAnna? I ostale curke?

  23. #1923

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku

    Mene zanima kako je AriAnna? I ostale curke?
    Draga Korina, kod mene nazalost nema lijepih vijesti. Danas mi je 3 dc, betu opet nisam docekala. Sad pauziramo dva mjeseca, a u rujnu je plan pokusati sa IVF-om u prirodnom ciklusu.

    Trenutno mi bas treba malo odmora nakon visemjesecnog hodocascenja po kbc-u. Pokusat cu se malo opustiti od svega i skupiti snage za dalje.





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #1924

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Sarah777, sretno! Javi kako napredujes [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #1925

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj AriAnna prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Korina, kod mene nazalost nema lijepih vijesti. Danas mi je 3 dc, betu opet nisam docekala. Sad pauziramo dva mjeseca, a u rujnu je plan pokusati sa IVF-om u prirodnom ciklusu.

    Trenutno mi bas treba malo odmora nakon visemjesecnog hodocascenja po kbc-u. Pokusat cu se malo opustiti od svega i skupiti snage za dalje.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    AriAnna,

    baš mi je žao što njje usplelo...opet... Nadam se da će ipak uspjeti idući postupak. Ipak su tu veće šanse nego kod inseminacije.

  26. #1926

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    AriAnna,

    baš mi je žao što njje usplelo...opet... Nadam se da će ipak uspjeti idući postupak. Ipak su tu veće šanse nego kod inseminacije.
    Rujan će biti naš sretan mjesec [emoji6]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #1927
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    AriAnna pa nego sta da ce rujan biti dobitni mjesec... samo pozitivno i opusteno i bit ce sve ok na kraju

  28. #1928
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    Molim vas malu pomoć/savjet/informaciju!
    Trebala bi napraviti hsg, kod svog doktora (privatnik) kod kojeg idem godinama obavila papu i briseve-sve ok, isto kod njega probali hsg napraviti međutim zbog moje "čudne" maternice nakon pola sata mučenja nismo uspjeli doći ni do toga da mi kateter stavi a kamoli do puštanja kontrasta... Doktor me šalje da napravim pretragu u bolnici uz analgeziju. Zovem svoju opću ginekologicu da mi da uputnice a ona mi veli da si izaberem u kojoj bolnici želim to raditi i da tamo provjerim koje točno mi uputnice trebaju! Još me pitala da izaberem hoću uzv ili rengenski raditi-mislim kao da svaki dan to radim pa znam šta mi treba!!!
    Za sada sam zvala Zabok, ali oni rade samo svojim pacijenticama... Koje bolnice u zg preporučate i gdje zvati?? ako nisam pacijent ni jedne bolnice (a nisam) gdje mogu napraviti tu pretragu....
    Još me zanima ima li itko ovdje u mpo vodama sa sličnim iskustvom - usko, ušće maternice pa da ste imali problema i sa uvođenjem katetera?
    Prirpremamo se za mpo ali nije mi jasno kako će išta od toga biti moguće ako ja imam problema sa običnom pretragom kao što je hsg... Nismo ni počeli a ja sam već obeshrabrena...
    Hvala...
    Purple Lu, dobro došla na forum.

    Pokušaj pretražiti forum i pitati na drugim temama. Evo jedne teme, a ima ih sigurno još:
    http://forum.roda.hr/threads/52406-p...ht=ispitivanje

    Sretno!

  29. #1929
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Update- sutra idem po stopericu i punkcija zakazana za utorak ujutro
    Uf..jos samo danas i sutra se bockam... jedva cekam zavrsit sa tim.
    Znacu punkcija u utorak... a kad mogu ocekivat ET? Izmedju 3 i 5 dana? Ili?

  30. #1930
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Update- sutra idem po stopericu i punkcija zakazana za utorak ujutro
    Uf..jos samo danas i sutra se bockam... jedva cekam zavrsit sa tim.
    Znacu punkcija u utorak... a kad mogu ocekivat ET? Izmedju 3 i 5 dana? Ili?
    ET obično bude ili 3. ili 5. dan. Ponekad i 2. dan. To isključivo ovisi o embrijima i kvaliteti njihovog razvoja. Ima uspješnih trudnoća sa svim vrstama embrija tako da...Nadam se da je sve dobro prošlo na punkciji danas.

  31. #1931
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Draga katka22,
    Super je prislo... imamo 10 folikulica!
    evo odmaram doma na kaucu. Pritisak mi je dosta jak u donjem djelu trbuha.
    Transfer zakazan za petak u 10.

  32. #1932

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Cure, krecemo na prve postupke u 9 mj pa neznam sta me ceka. Zapravo je moje pitanje za one koje nisu rekle svojim poslodavcima gdje odlaze (koje ne mogu/smiju reci), sta ste im rekli? Kako hendlat posao i postupke?
    Ja sam u takvoj situaciji da cu morat reci nesto zasto cu ponekad kasnit na posao a neznam sta.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  33. #1933
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Radim od 9h ujutro. Tako da sam ugkavnom stizala na vrijeme pa se nisam morala opravdavat. A onda kad sam zakasnila malo (2 3 puta mozda po 15ak minuta do pola sata) ...onda sam rekla da sam imala pretrage kod dr. Ne trebam se opravdavat nikome vise od toga a mislim da ne bi trebao niti nitko drugi.

  34. #1934
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, krecemo na prve postupke u 9 mj pa neznam sta me ceka. Zapravo je moje pitanje za one koje nisu rekle svojim poslodavcima gdje odlaze (koje ne mogu/smiju reci), sta ste im rekli? Kako hendlat posao i postupke?
    Ja sam u takvoj situaciji da cu morat reci nesto zasto cu ponekad kasnit na posao a neznam sta.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Vjerojatno imas jaki razlog zasto ne mozes reci otvoreno i razumijem to. Ali moras se pripremiti na to da ce se u takvoj situaciji postavljati pitanja zbog izostanaka ako ti to inace nije obicaj. Ne znam od kad ti je radno vrijeme, ali kod nekih doktora se folikulometrije npr. rade vec od 6:30 ujutro, pa bi ako radis od 8 mogla i stici. Ali...imat ces situacija koje ne mozes predvidjeti, kasnjenja, dan punkcije i moguce bolove i potrebe mirovanja...mozda ti je najbolja opcija da otvoris bolovanje za cijelo vrijeme trajanja postupka, doslovno od 1. uzv pa do bete-to je izvedivo, ja sam tako odradila prvi postupak svojim izborom iako su na poslu znali. Iako, onaj tko zeli i po siframa na doznakama ce otkriti oni koje zanima, bilo je takvih situacija.
    Znas, bitno je da si smanjis nepotreban stres, da pokusas biti psihicki sto mirnija da sto lakse odradis cijelu proceduru... pokusaj odraditi onako kako je najbolje za tebe. Sretno!

  35. #1935

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Radim od 9h ujutro. Tako da sam ugkavnom stizala na vrijeme pa se nisam morala opravdavat. A onda kad sam zakasnila malo (2 3 puta mozda po 15ak minuta do pola sata) ...onda sam rekla da sam imala pretrage kod dr. Ne trebam se opravdavat nikome vise od toga a mislim da ne bi trebao niti nitko drugi.
    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno imas jaki razlog zasto ne mozes reci otvoreno i razumijem to. Ali moras se pripremiti na to da ce se u takvoj situaciji postavljati pitanja zbog izostanaka ako ti to inace nije obicaj. Ne znam od kad ti je radno vrijeme, ali kod nekih doktora se folikulometrije npr. rade vec od 6:30 ujutro, pa bi ako radis od 8 mogla i stici. Ali...imat ces situacija koje ne mozes predvidjeti, kasnjenja, dan punkcije i moguce bolove i potrebe mirovanja...mozda ti je najbolja opcija da otvoris bolovanje za cijelo vrijeme trajanja postupka, doslovno od 1. uzv pa do bete-to je izvedivo, ja sam tako odradila prvi postupak svojim izborom iako su na poslu znali. Iako, onaj tko zeli i po siframa na doznakama ce otkriti oni koje zanima, bilo je takvih situacija.
    Znas, bitno je da si smanjis nepotreban stres, da pokusas biti psihicki sto mirnija da sto lakse odradis cijelu proceduru... pokusaj odraditi onako kako je najbolje za tebe. Sretno!
    Hvala cure prvo na odg. Nama ce 1 postupak biti inseminacija. Idemo na poatupke u VV. Neznam od kad oni rade. Zna netko ovdje? U slucaju inseminacije dal opce jw potrebno bo?
    Da nazalost imam jako zeznutog poslodavca i u potrazi sam za novim poslom, pa ostala ovdje il ak u to vrijeme budem na novom svakako necu moci reci istinu.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  36. #1936
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Evo ja sam od danas na bolovanju jer mi je danas bila punkcija pod anestezijom... u petak ce mi biti transfer tako da cu spojit to i onda se nadam da cu na bolovanje zbog trudnoce za 2 3 tjedna.. Nisam ni ja nista govorila na poslu; stavit ce mi moj dr sifru bolovanja neku regularnu jer babe na poslu uvijek gledaju te sifre ko je zasto na bolovanju...

  37. #1937

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam od danas na bolovanju jer mi je danas bila punkcija pod anestezijom... u petak ce mi biti transfer tako da cu spojit to i onda se nadam da cu na bolovanje zbog trudnoce za 2 3 tjedna.. Nisam ni ja nista govorila na poslu; stavit ce mi moj dr sifru bolovanja neku regularnu jer babe na poslu uvijek gledaju te sifre ko je zasto na bolovanju...
    Odlicno! Da to se tako radi!! Drzim ti fige da za 2,3 tj odes na bo

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  38. #1938
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure prvo na odg. Nama ce 1 postupak biti inseminacija. Idemo na poatupke u VV. Neznam od kad oni rade. Zna netko ovdje? U slucaju inseminacije dal opce jw potrebno bo?
    Da nazalost imam jako zeznutog poslodavca i u potrazi sam za novim poslom, pa ostala ovdje il ak u to vrijeme budem na novom svakako necu moci reci istinu.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Što se tiče inseminacija zbog čestih folikulometrija imati ćeš dosta izostanaka. Ali nema onog drugog, teretnog dijela punkcije i transfera, bolova i mirovanja, pa vjerojatno ni potrebe za bolovanjem.

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam od danas na bolovanju jer mi je danas bila punkcija pod anestezijom... u petak ce mi biti transfer tako da cu spojit to i onda se nadam da cu na bolovanje zbog trudnoce za 2 3 tjedna.. Nisam ni ja nista govorila na poslu; stavit ce mi moj dr sifru bolovanja neku regularnu jer babe na poslu uvijek gledaju te sifre ko je zasto na bolovanju...
    Ne znam kako će tvoj doktor opravdati "lažnu" šifru s obzirom da imaš otvorenu uputnicu za postupak na koju se onda po preporuci tvog specijalista i veže bolovanje. Ali, sreća u nesreći u ovim našim vodama je ta što se ne provode velike i stroge kontrole za bolovanja po ovim dijagnozama jer to skoro u pravilu nikad i nisu lažna bolovanja. U svakom slučaju curke sretno i ne vratile se ubrzo s bolovanja !

  39. #1939
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    D1 uputnicu mi je izdala moja ginekologica a ne lijecnik opce prakse. Posto nasi sustavi u hr nisu povezani, moj dr niti nema pojma da sam ja u ivf procesu. A osim toga, i da zna, mislim da se svatko moze razbolit i pobrat virozu u bilo koje doba, imala ja d1 uputnicu za lijecenje neplodnosti ili ne. Dakle ako povracam i imam temp.npr, sigurno mi nece stavljat sifru bolovanja povezanu sa potpomognutom oplodnjom. Logicno, je tako...?
    U mom slucaju med.sestra mog lijecnika opce prakse zna da sam u ivf postupku posto sam kod nje isla da mi daje inekcije. Da nisam...pojma ne bi imali.

  40. #1940
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicno! Da to se tako radi!! Drzim ti fige da za 2,3 tj odes na bo

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Hvala!!

  41. #1941
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Katka... mozda si me krivo razumjela...
    Ja nisam isla na bolovanje po preporuci specijalista.
    Samo sam javila svom dr da sam bolesna i da mi otvori bolovanje. Hvala bogu pa ne radim to nikada i aaaakoooo sam bolesna 1 godisnje uopce...tako da nema razloga da itko pomisli da nije tako

  42. #1942
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    D1 uputnicu mi je izdala moja ginekologica a ne lijecnik opce prakse. Posto nasi sustavi u hr nisu povezani, moj dr niti nema pojma da sam ja u ivf procesu. A osim toga, i da zna, mislim da se svatko moze razbolit i pobrat virozu u bilo koje doba, imala ja d1 uputnicu za lijecenje neplodnosti ili ne. Dakle ako povracam i imam temp.npr, sigurno mi nece stavljat sifru bolovanja povezanu sa potpomognutom oplodnjom. Logicno, je tako...?
    U mom slucaju med.sestra mog lijecnika opce prakse zna da sam u ivf postupku posto sam kod nje isla da mi daje inekcije. Da nisam...pojma ne bi imali.
    Bolovanje vezano sa MPO ti i piše tvoj ginekolog, a ne tvoj dr. opće prakse, kužiš? Druga je stvar što ćeš ti u dogovoru sa svojim dr. opće prakse prikazati neko drugo bolovanje koje je u stvari vezano za nepolodnost.

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka... mozda si me krivo razumjela...
    Ja nisam isla na bolovanje po preporuci specijalista.
    Samo sam javila svom dr da sam bolesna i da mi otvori bolovanje. Hvala bogu pa ne radim to nikada i aaaakoooo sam bolesna 1 godisnje uopce...tako da nema razloga da itko pomisli da nije tako
    Ma ja ti samo govorim kakva je praksa postupanja u redovnim situacijama, ja doduše nisam imala problem s kolegama i na poslu mi svi znaju, od šefice nadalje tako da i nemam potrebu skrivati šifru. Pa sam po preporuci moje MPO liječnice i otvorila bolovanje kod svog ginekologa na koje imaš pravo sve do bete. S tim sam bila najmirnija. Ti draga napravi kako ti misliš da je najbolje za tebe i u skladu sa svojom situacijom.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 19.07.2018. at 16:21

  43. #1943
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Kuzim sta zelis rec..
    Al ja sta rno ne zelim da 40+ ljudi u firmi bruji o tome kako idem na potpomognutu pa nisam ni isla istrazivat mogucnosti d aodem na bolovanje zbog oplodnje.
    Ali vidis nisam znala ovaj dio da imas pravo na bolovanje do bete. Ovo mi je prva info sada.
    Al ne znam bas dal si mogu to priustiti na poslu... hmm... bas cu razmislit malo. Mozda kad gledam realno mi je ipak bitnije da bebica se uhvati dobro i da zapocnemo trudnocu kako treba nego dal ce znat to svi u firmi ili ne... hm... sad si me stavila na cudo malo znas...
    Posao mi je sjedeci ali je dosta stresan...
    Nisam pametna eto.. pomagajte...

  44. #1944
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Kad sam nosila doznake, na njima nije pisala sifra i ne bi smjela pisati sifra. Samo a1 ako se ne varam. Trudnoca ima g0 doznaku.

  45. #1945

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Meni je gin rekla da na njenoj doznaci pise sifra i da poslodavac ako je zeznut moze vidiet koji je razlog bolovanja.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  46. #1946
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je gin rekla da na njenoj doznaci pise sifra i da poslodavac ako je zeznut moze vidiet koji je razlog bolovanja.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Vidi se samo da je od gin po pecatu. Samu sifru poslodavac ne bi smio vidjeti, tako kaze zakon.

  47. #1947

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cure koga zanima pogledajte malo ovdje.
    Ima tema

    http://forum.roda.hr/threads/23541-Bolovanje-nakon-ET

  48. #1948
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Nista od danasnjeg transfera. Imamo ih 7 od izvadjenih 10
    Transfer odgodjen za nedjelju, 5.dan, blastice.
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 20.07.2018. at 19:15

  49. #1949

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Nista od danasnjeg transfera. Imamo ih 7 od izvadjenih 10
    Transfer odgodjen za nedjelju, 5.dan, blastice.

    Odlicne vijesti Sarah!
    Sretno sutra [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #1950

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koga zanima pogledajte malo ovdje.
    Ima tema

    http://forum.roda.hr/threads/23541-Bolovanje-nakon-ET
    Odlicno, hvala ti !
    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Nista od danasnjeg transfera. Imamo ih 7 od izvadjenih 10 [emoji813]
    Transfer odgodjen za nedjelju, 5.dan, blastice.
    Sretno sutra [emoji8]

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •