Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: OŠ Jabukovac vs Pantovčak/Varšavska/Gundulićeva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    2

    Početno OŠ Jabukovac vs Pantovčak/Varšavska/Gundulićeva

    Molim pomoć - kamo iz Jabukovca?. Opekli smo se sa starijim djetetom tj. ostavili smo dijete u školi do kraja 8. razreda. Sad s mlađim ne želimo napraviti istu pogrešku. Učiteljice su predivne (ili smo mi imali dva puta ludu sreću), ali predmetni učitelji, način komunikacije u školi, ravnatelj....ne znaš što je gore. Zato želimo mlađe dijete maknuti iz Jabukovca i nemamo baš previše vremena. Molim savjete. Hvala.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a kaj ti je bliže?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Jednako smo blizu/daleko od sve tri škole. Možda mi je Varšavska "najzgodnija". Bilo bi mi drago čuti iskustva roditelja čija su djeca upisana u te škole (vršnjačko nasilje, disciplina, nastavnici). O Jabukovcu je stvarno teško nešto lijepo reći. za 2015/16 je bilo 40 djece na upisnom području, a upisalo ih se 19. Prije tri godine se cijeli 7. razred ispisao. Djeca većinom odlaze u Mlinarsku, što mi je prekomplicirano.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    možda se malo djece upisalo jer su roditelji htjeli da im je blizu posla, bake, treninga i slično.

    moja nećakinja ide u Varšavsku putuje iz prigrada svaki dan samo radi toga jer ima ukomponirane treninge posle/prije nastave, pa da ne mora puno putovati amo tamo. ona je sad 4. razred, o svim problemima kaj te zanima je u biti kak ti padne

    da povučem paralelu moj klinac je imal dobru učiteljicu do 4. razreda, sad tu učiteljicu ima prijateljičin klinac i ona veli da učiteljica nije više tak dobra kak ja pričam
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.01.2016. at 13:40

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Sve sto je napisala moremore, slazem se...ako se nesto ne promjeni u toj skoli nece biti dobro niti za ucenike, niti profesore koji rade svoj posao, niti za roditelje. Odlaze profesori, odlaze djeca..a sve zbog stanja u skoli ..i sto se poduzelo...jedino veliko NISTA

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    2

    Početno

    djeca se ne upisuju u tu skolu zbog stanja i odnosa u skoli
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda se malo djece upisalo jer su roditelji htjeli da im je blizu posla, bake, treninga i slično.

    moja nećakinja ide u Varšavsku putuje iz prigrada svaki dan samo radi toga jer ima ukomponirane treninge posle/prije nastave, pa da ne mora puno putovati amo tamo. ona je sad 4. razred, o svim problemima kaj te zanima je u biti kak ti padne

    da povučem paralelu moj klinac je imal dobru učiteljicu do 4. razreda, sad tu učiteljicu ima prijateljičin klinac i ona veli da učiteljica nije više tak dobra kak ja pričam

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Molim vas - u cemu je konkretno problem u Os Jabukovac? Koji profesori su problem? Kakav je ravnatelj o kojem pisete?
    Upisati ili ne uspisati dijete tamo?
    Zabrinuta

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kaj je ovo? Tri nove forumasice i odmah pisanje losih stvari o školi, a da nije napisano nista konkretno

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ako netko stvarno može birati između tih tri škola onda je najbolje rješenje gunduliceva jer je jednosmjenska

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko stvarno može birati između tih tri škola onda je najbolje rješenje gunduliceva jer je jednosmjenska
    Da, ali ima i tu jedan ali. Kod manijh škola, kao što je Gundulićeva, često je u predmetnoj nastavi problem s nastavnicima koji nemaju punu satnicu pa je moraju nadopunjavati na više škola. U takvim školama nastavnici se onda češće mijenjaju (jer prijeđu na drugu školu čim mogu negdje dobiti punu satnicu), a često ih ni nema svaki dan u školi (zbog satnice), što potencijalno može biti problem (ali i ne mora).
    Na ovo me svojedobno upozorila kolegica s posla (čije dijete je išlo upravo u Gundulićevu), a sličan problem vidim i u školi svojeg djeteta (ne toliko izražen, ali ipak smeta). Jednosmjenska nastava ima velike prednosti, ali mala škola ima i svoje nedostatke, kao što je ovaj. Pa neka svatko procijeni što mu je važnije.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Meni je jasno da nesto ne stima u Os Jabukovac samo ne kuzim sto pa pitam tu jer je tema "novija" i mame imaju konkretna iskustva sa svojom djecom.
    Ja bi voljela znati pa da se unaprijed pripremimo i razmislimo o svim opcijama.

  12. #12
    rafael avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    62

    Početno

    Profesori o kojima je bila rijec su otisli, skola ima novu ravnateljicu. Upravo se gradi nova dvorana sa dodatnim ucionicama pa ce od jeseni nastava biti jednosmjenska i za vise razrede.
    U Varsavskoj se ide u dvije smjene na nastavu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Zvuci obećavajuće kakva je nova ravnateljica?

  14. #14
    rafael avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    62

    Početno

    svi je hvale ali ja je ne poznam pa ne mogu nista reci

  15. #15
    rafael avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    62

    Početno

    evo tu neki kratki intervju s ravnateljicom http://jabuka-zagreb.com/2016/12/23/...munic-cvrtila/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala.
    I jos jedno pitanje - kavi su sad profesori matematike? Citam kako je bilo problema s matematikom.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Evo novi video iz OŠ Jabukovac https://youtu.be/Xuo6pbi44Ys
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 29.04.2017. at 08:35

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Opet oitanja o OŠ Jabukovac. Prebalica bih dijete u 7. razred, možda u OŠ Jabukovac. Znam da škola ranije nije bila na dobrom glasu, ali me zanima da li se nešto promijenilo? Nama više "leže" prirodni predmeti mat, fiz, kem, bio, pa me zanima kvaliteta profesora iz istih.
    Svaka informacija je dobrodošla. Hvala!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Lokacija
    zg
    Postovi
    2

    Početno

    i ja imam pitanje vezano na OŠ Jabukovac.
    Mali bi trebao iduće godine krenuti u školu i pripadamo pod OŠ Jabukovac. Kako smo relativno novi u kvartu ne poznajem situaciju u školi pa me zanima kakva su iskustva?
    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •