Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: Kad tinejđer postane termit

  1. #1
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno Kad tinejđer postane termit

    A. je došao u fazu (tek sada, moglo bi se reći) kad jede u neviđenim količinama. Čime se hrani tinejđere ?
    Ako sve mora biti kvalitetno, bankrotirat ćemo :D
    Šalim se. Ali nekako ne nalazim tekstove koji mi pomažu - ili su o poremećajima u prehrani, ili o tome kako ne treba držati rigorozne dijete, ili o tome kako se ne treba hraniti fast foodom i grickalicama...
    On stvarno dobro jede, raznovrsno, nije izbirljiv. Sportaš je, razvijen je, ali još uvijek iznimno lagan - 193 cm i 75 kila. Odjednom ima enormnu potrebu za energijom i stvarno me zanimaju informacije o dobro balansiranoj prehrani.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pričaj mi malo o tome.... Mi moramo imati na raspolaganju veće količine klasične hrane, jer ako nema - pojedu termiti sve čega se dohvate, bez puno biranja.

    Ništ nisam napravila drugo osim što sam za 50% povećala ukupnu količinu hrane za obitelj, a mm i ja ne jedemo više nego prije.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    u toj dobi nije nimalo lagan, taman po mjeri bez obzira na visinu

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj ne jede puno više nego pred par godina osim što jede raznovrsnije, sve više namirnica uvodi u prehranu.
    ako su doma 3 čokolade, pojeo bi sve tri...čak sam zapravo i primijetila, od kada u kući nema džanka zbog mlađe sestre, nema ni natrpavanja. Mogao je ranije pojesti tonu pahuljica, sada ih nema, normalni sendvič ili tortilja je dovoljna za večeru, a često jede i ono što je ostalo od ručka. Nije kost i koža.

  5. #5
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Friga si jaja nekoliko puta na dan. Sjedne pa za međuobrok pojede četiri velike fete kruha s centimetar debelim slojem marmelade (ajde, to je bila domaća - ali nema je više)

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Raste, razvija se i to nije previše.
    Ja imam kćer koja je, čini mi se, prestala rasti, ali isto dosta papa.
    Osobito ujutro.
    Čim ustane, viče:" mama, daj me nahrani"
    Pije puno mlijeka i srećom ne voli junk pa ni kruh.
    I ja se ne brinem.
    Jedno vrijeme je bila malo mršava, ali sad je ok; 175/60

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja vidim da kad pojede meso, dosta mesa :D, onda ga to drži. ako ne, onda je stalno na tim međuobrocima :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 26.01.2016. at 17:06

  8. #8
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Suosjećam.
    Moj je sličnih tjelesnih proporcija (194/78) i trenira veslanje.
    Ne znam da li jede više prije ili poslije treninga,
    nije više niti pretjerano izbirljiv, sve prolazi
    nikako dovoljno nakuhati niti nakupovali spize.
    A niti ostali ukućani se ne šale...

  9. #9
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ustvari, mislim da sam locirala što me muči. Uglavnom ovo "nakuhati" i nakupovati"
    Al' ajde, nije samo to. Nego, kako im treba puno energije, je li ok da se filaju kvalitetnim ugljikohidratima, ili im treba tona proteina, ili više masti nego dosad, ili svega u jednakim proporcijama kao dosad, samo puno više? Ima neko kakav link ili znanje?
    Doduše, idem do naše dr sutra zbog sebe pa ću je i ovo priupitati.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Eto, pa prouci.
    http://www.nutricionizam.hr/clanci/p...a-adolescenata
    meni preporuke slabo vrijede jer ga ekstremna izbirivost nije popustila , pa radije ne razmisljam o tome sto jede . Bolje da ne znam.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, pa prouci.
    http://www.nutricionizam.hr/clanci/p...a-adolescenata
    meni preporuke slabo vrijede jer ga ekstremna izbirivost nije popustila , pa radije ne razmisljam o tome sto jede . Bolje da ne znam.
    Zavirujem i ja. A dok ovo čitam, kuha se pire od batata pa će to biti za večeru. Naravno, s paprikašem od purice i salatom po izboru.

    Za sutra omiljeno mljeveno meso na saft, tjestenina i salata. Mlađi sin voli sirovo povrće, stariji preferira kuhano. Još ako je sa prezlima ili gratinirano, raj na zemlji. U našem domu je izreka da bi stariji pojeo i go*no da je posipano s prezlima, a mlađi za istu svrhu koristi curry.

    Kuham variva, složence s mesom, obožavaju mahunarke (leća, mahune, grah, slanutak, ma sve) ali unutra mora biti i meso. Zbog starijega i njegovog fiksnog aparata za zube jako često jedemo mljeveno meso. Jedu i sve ribe, ali to uglavnom pripremam vikendom jer su bolje ako se odmah pojedu. Crni rižoto je omiljen, bijeli s gamberima isto, to su standardne večere.

    Sami si prže jaja, kuhaju kobase, njoke, tjesteninu, instant pire, pizzu za lijenčine (dolje se stave šnite tosta ili kruha), tople sendviče i juhu od kocke.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Od suhomesnatog najviše vole čvarke i špek, pa onda pršut, domaće češnjovke i slično.

    Sir svježi je zakon, a vole i putar Veronikin, kajmak i mozzarellu. Jedu i sve drugo. Obožavaju jogurte i smoothije, sami sinaprave frape, mjesečno ode barem 1 tegla meda, a domaćeg džema još malo ima jer ne pretjeruju s tim, to češće jede mm.

    Pečem kolače 1x tjedno, ponekad palačinke i zlevenke, ponekad slane štrudle zavečeru, jer zimi vole jesti toplo. Uvijek ima voća.

    Ono što mi sene sviđa u njihovoj prehrani je ledeni čaj i cedevita, ali to nose u školu da nisu cijeli dan na suhom, pa žmirim na jedno oko.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Zavirujem i ja. A dok ovo čitam, kuha se pire od batata pa će to biti za večeru. Naravno, s paprikašem od purice i salatom po izboru.

    Za sutra omiljeno mljeveno meso na saft, tjestenina i salata. Mlađi sin voli sirovo povrće, stariji preferira kuhano. Još ako je sa prezlima ili gratinirano, raj na zemlji. U našem domu je izreka da bi stariji pojeo i go*no da je posipano s prezlima, a mlađi za istu svrhu koristi curry.

    Kuham variva, složence s mesom, obožavaju mahunarke (leća, mahune, grah, slanutak, ma sve) ali unutra mora biti i meso. Zbog starijega i njegovog fiksnog aparata za zube jako često jedemo mljeveno meso. Jedu i sve ribe, ali to uglavnom pripremam vikendom jer su bolje ako se odmah pojedu. Crni rižoto je omiljen, bijeli s gamberima isto, to su standardne večere.

    Sami si prže jaja, kuhaju kobase, njoke, tjesteninu, instant pire, pizzu za lijenčine (dolje se stave šnite tosta ili kruha), tople sendviče i juhu od kocke.
    95% ovog sto si napisala moj ne bi niti okusio. Pa si ti misli sto jede.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    95% ovog sto si napisala moj ne bi niti okusio. Pa si ti misli sto jede.
    Suosjećam.... ali moj mlađi je do pred koju godinu puno slabije jeo. Poboljšanje je krenulo sa smanjivanjem simptoma astme. Sad je super. Nadam se daće i tvoj bar malo proširiti jelovnik.

    Btw.napiši što jede, možde nam se svidi štogod. Moji su nedavno otkrili bob i raspametili se.

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Nego, jel i zenska djeca jedu tako puno u pubertetu?
    Jer, ako da, ima da bankroriram

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

  17. #17
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Tnx, sirius! Znači, u principu, raznoliko, ali u većim količinama, i to je to.
    edit: sad vidim i novi link
    Posljednje uređivanje od vertex : 26.01.2016. at 19:19

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...mu-skuham.html

    I na gornjem linku ima nešto korisnih informacija.
    Ginger, izgleda da dečki trebaju često i dvostruko više kalorija nego cure. Dobro si prošla! (Što se za piplicu ne bi moglo reći )

  19. #19
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja se sjećam svoj brata koji bi došao s noćnog izlaska, ispekao obični biskvit od šest jaja i cijeloga ga pojeo prije spavanja. A i MM (bili smo u ovoj dobnoj skupini kad smo se upoznali) kako naginje tetrapak mijeka i...ode litra.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Aaa - moj oduvijek jede puno mesa a sada je to jos vise. I tijesta i slatkog.
    Ostalo ga bas ne zanima

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je još ok, nisu sad neke količine
    ali voli jako slatko
    to nikako smanjiti
    nadam se da si u pravu da su cure manji termiti

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Friga si jaja nekoliko puta na dan. Sjedne pa za međuobrok pojede četiri velike fete kruha s centimetar debelim slojem marmelade (ajde, to je bila domaća - ali nema je više)
    jedan savjet
    obavezno putar ispod marmelade
    više zasiti nego samo kruh i marmelada
    i putar ne dopusti nagli porast šećera u krvi
    onda će možda biti 3 i 1/2 fete

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se sjećam svoj brata koji bi došao s noćnog izlaska, ispekao obični biskvit od šest jaja i cijeloga ga pojeo prije spavanja. A i MM (bili smo u ovoj dobnoj skupini kad smo se upoznali) kako naginje tetrapak mijeka i...ode litra.

    Ovo s mlijekom i moja kći radi.
    Dnevno nam ode tri litre.

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Poznato, ovo kad nagne tetrapak mlijeka od litre i...spusti prazan.

    Jedu u toj dobi, stvarno manijakalno . I rastu, u visinu i širinu, sav prostor u kući zauzmu. Za porasti tridesetak cm od 15. do 18. godine, plus promjene cijelog tijela, pretvaranje djeteta u muškarca, ma treba im brdo kalorija.

    Dovoljno da je pola kvalitetno, tko bi dao novce za toliko hrane, treba olabaviti, neka jedu i prazne kalorije. Kutija "Domaćice" je usputni "snack" Glavno da je voća uvijek, mliječnih proizvoda, kruha i namaza, po mogućnosti dva puta dnevno kuhani obrok. Kolači su isto dobar izbor, može se napraviti zdrave a zasitne. Palačinke s maštom...uvijek i u ponoć često.
    Pizza!! Uvijek pali.

    Nemoj da jede toliko jaja, 7 tjedno je sasvim dovoljno.

  24. #24
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj nije u ovoj dobnoj skupini, ima 9 godina, ali sam u zadnjih par mjeseci primijetili enormno povećanje potrebe za hranom.
    pojede doslovno tri puta više nego ja tokom dana. isto trenira, ne znam točne mjere, ali taman je.

    jeste li vi i prije primijetile te "skokove u razvoju"
    ili je to tek krenulo u tim teen godinama?

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, jel i zenska djeca jedu tako puno u pubertetu?
    Jer, ako da, ima da bankroriram
    Ja sam u pubertetu jela kajgane od 5 jaja s vrhnjem i ribancem, onako, nešto za pod zub.

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A što se mojih sinova tiče, bolje da ne pričam. Samo što ko d mene još uvijek najviše jede najmlađi. Taj ima crnu rupu i ne da ga se nahraniti.
    Najstariji isto peče jaja svako malo. Srednji jede ko udav, za tri dana se natrpa pa onda dva dana lagano....

    Ne pomaže tu niš posebno, što manje junka ako je moguće, i puno kuhati.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, jel i zenska djeca jedu tako puno u pubertetu?
    Jer, ako da, ima da bankroriram
    Ne znam za druge, ali ja sam bome jela strašno puno... možda ne ko muški, ali svakako više nego u bilo kojem drugom periodu života. Nikad u životu nisam bila mršava, ali u teen godinama nisam se mogla najesti. Sjećam se da sam znala doći iz škole doma, onak u cipelama, oprala ruke na sudoperu i trk u špajzu, a tam su visile kobase - mraaaak.... Mljac! I danas sam proždrljiva, ali ne tako kao u tim godinama.

  28. #28
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, jel i zenska djeca jedu tako puno u pubertetu?
    Jer, ako da, ima da bankroriram
    pms - šta da ti kažem.
    15 dana imaš prazno bure koje treba stalno punit,
    a onda 15 dan kuhano povrće

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mislim da ipak većina ženske djece naginje slatkom

    Iako kod nas doma najviše slatkog jede MM,
    ali meni je problem meso - sin bi jeo meso s mesom, kao prilog prođe eventualno tijesto

    ok, voli i ribu i juhe, ali sve ostalo i ne baš

  30. #30
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Poznato, ovo kad nagne tetrapak mlijeka od litre i...spusti prazan.

    Jedu u toj dobi, stvarno manijakalno . I rastu, u visinu i širinu, sav prostor u kući zauzmu. Za porasti tridesetak cm od 15. do 18. godine, plus promjene cijelog tijela, pretvaranje djeteta u muškarca, ma treba im brdo kalorija.

    Dovoljno da je pola kvalitetno, tko bi dao novce za toliko hrane, treba olabaviti, neka jedu i prazne kalorije. Kutija "Domaćice" je usputni "snack" Glavno da je voća uvijek, mliječnih proizvoda, kruha i namaza, po mogućnosti dva puta dnevno kuhani obrok. Kolači su isto dobar izbor, može se napraviti zdrave a zasitne. Palačinke s maštom...uvijek i u ponoć često.
    Pizza!! Uvijek pali.

    Nemoj da jede toliko jaja, 7 tjedno je sasvim dovoljno.
    Ja bih prije rekla da im ne date toliko mlijeka, jaja su mi manju problem.

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    A što se mojih sinova tiče, bolje da ne pričam. Samo što kod mene još uvijek najviše jede najmlađi. Taj ima crnu rupu i ne da ga se nahraniti.
    Najstariji isto peče jaja svako malo. Srednji jede ko udav, za tri dana se natrpa pa onda dva dana lagano....

    Ne pomaže tu niš posebno, što manje junka ako je moguće, i puno kuhati.
    Da, baš tako... Jučer je mm nastradao zbog što premalo junka u kući - uz popodnevnu kavu je pojeo zadnji komad kolača od vikenda, a u 9 navečer išao tražiti u špajzu ima li koja čokolada... Nije bilo ni jedne. Nisu ih klinci proždrli, nego nisam ja nabavila. (S mukom se uvježbavam da u Lidlu zaobiđem tu policu, ali eto - ide nekako.)

    Djeca uredno jedu banane, jabuke, kruške... Njemu voće ne miriši, pa je preskočio ideju da jede slatko.

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ma daj, moj u krizi jede tost s džemom (mislim na MMa)

  33. #33
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Naša cura ( 11g) jede jako puno. Skuham griz od litre mlijeka i moze pojesti sve. Jogurt od litre popije u komadu, tako da ni cure ne zaostaju bas za deckima. Pola sata nakon rucka pita sta ima za pojest?!? Mlijeka nam dnevno ode 2-3l, ako nesto pecemo, kuhamo jos vise. Ali ona trenira 2,5sati skoro svaki dan pa joj treba puno energije samo za to.
    A tek kad decki dodju do te dobi, ima da radimo samo za hranu

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih prije rekla da im ne date toliko mlijeka, jaja su mi manju problem.
    X, bar za moju kuću (alergičar i astmatičar). Mlijeko je za doručak mlađem, jogurt za užinu starijem. Jaja isto imaju ograničenje, tj. kupim koliko mislim da je dosta za tjedan, a kad više nema - ne jedu ih.

    Isto vrijedi i za prženi špek koji moj mlađi obožava - to jede vikendom i eventualno jednom tjedno kad nema prvi sat. Ne pada mi na pamet osiguravati im količine toga za svaki dan.

    S druge strane, gledam da bude uravnoteženo i da kuham, za obroke dok me nema doma redovito gledam da ima kuhane hrane koju vole jer to je siguran način da ne pljačkaju slatkiše i da ne troše lovu u pekari. Za obroke dok sam doma još uvijek se trudim nagovarati ih da bar probaju i ono što misle da ne vole. Ali znam se i zaribati - napravim poriluk s rižom i pileće bijelo meso na naglo, a nakon toga su svi za sat vremena gladni...

  35. #35
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    I da... Ja jim uvaljujem suho voce

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj, moj u krizi jede tost s džemom (mislim na MMa)
    He he, istina! Očito mm-u nije bila voda baš do grla.

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moj već skoro 2 godine jede ko luđak. Ujutro napunim frižider, do navečer je sve prazno. On je u nekih godinu dana narastao preko 20 cm i od malog buce pretvorio se u mršavog visokog (prema vašim dvometrašima je još uvijek mali). Ni ja ne pratim što jede, nije me previše ni briga, ionako nam svi novci idu na hranu. Jede hrpetine voća, salama i kruha. Ruča ko dva odrasla a večera po par puta.

    Mene je kćer počela brinuti. Ona ima 13, niža je (160) ali se počela puno debljati. Već odavno je prešla moje gabarite i njoj kupujem veću robu nego sebi. Već me to nekako počelo brinuti, ne znam kako to ide. Ona pleše, ima treninge dva put tjedno, što je premalo. Ostatak vremena nije nešto aktivna. Ali ni ne jede puno ko brat. Ali joj se kile lijepe. Ne znam kako to kod cura u pubertetu ide, da li je normalno da u tom periodu ide u guzice i bokove, pa će kasnije stati ili? Ja sam uvijek bila pothranjena u toj dobi tako da nisam mjerodavna a i ona je skroz drugačije građena od mene

  38. #38
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

  39. #39
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moji radnim danom jedu jedan kuhani obrok
    a ja sam nemajka jer poludim kada mi navečer pojedu i ručak za sutra
    umjesto da sam sretna što su ponovno jeli kuhano.

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Moji radnim danom jedu jedan kuhani obrok
    a ja sam nemajka jer poludim kada mi navečer pojedu i ručak za sutra
    umjesto da sam sretna što su ponovno jeli kuhano.
    I moji jednu radnim danom jedan kuhani obrok, ponekad 2, ako skuham doručak. Večeru ne jedu kuhanu jer nisamo svi doma u isto vrijeme, niti sam ja doma, a i ne da mi se. Meni je jedino problematična cifra koju trošimo na hranu, sve ostalo mi je normalno. I da jedu i da biraju i da ne jedu.

  41. #41
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Joj, i moj 10-godišnjak strašno puno jede, oduvijek, samo što mu se sad počelo i primati pa sam u nedoumici treba li ga upozoravati ili ne. Ne bih mu htjela stvoriti nekakve komplekse ali ako ga se ne zaustavi, pojest će i stol pred sobom
    Za početak moramo izbaciti slatkiše, ali to ne mogu mm-a nikako natjerati da shvati, on ih voli pa ih kupuje...

  42. #42
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    a dok ne riješiš muža, nećeš napraviti ništa.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    a dok ne riješiš muža, nećeš napraviti ništa.
    X

    MM ima povišene masnoće u krvi, pa ja uvijek špotam na račun toga.

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, i moj 10-godišnjak strašno puno jede, oduvijek, samo što mu se sad počelo i primati pa sam u nedoumici treba li ga upozoravati ili ne. Ne bih mu htjela stvoriti nekakve komplekse ali ako ga se ne zaustavi, pojest će i stol pred sobom
    Za početak moramo izbaciti slatkiše, ali to ne mogu mm-a nikako natjerati da shvati, on ih voli pa ih kupuje...
    Angie, alternativa je povećati tjelesne aktivnosti. Moj mlađi sam vježba doma i sad me gnjavi da ga upišem u teretanu. Razmišljam o tome, ali malo mi je rano. Jedva čekam proljeće da se vrati na bicikl i role. U dobi od 10 godina još je išao na atletiku u školi. A doma osiguraj veće količine "prave hrane", a za slatkiše dogovori regule s mužem - štajaznam, nek se počaste za vikend, ali nek ih ne jedu svaki dan.

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    I da... Ja jim uvaljujem suho voce
    Ovo i kod mene dobro prolazi. Mlađi sin jede sve vrste suhog voća, a stariji ne može zbog drota na zubima, pa njemu kuham kompote od suhih šljiva, jabuka, krušaka - svaki posebno ili kombinacije, a ponekad dodajem i brusnice u to. Moji posebno vole onu vodu od kompota i to mi je super alternativa industrijskim sokovima kroz zimske mjesece.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    čitam vas za zavišću, moja tinejdžerka oduvijek malo jede, a sad brže raste pa je sve mršavija i mršavija. Najgore mi je kad ima školu do 15 i užinu donese nepipnutu.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    čitam vas za zavišću, moja tinejdžerka oduvijek malo jede, a sad brže raste pa je sve mršavija i mršavija. Najgore mi je kad ima školu do 15 i užinu donese nepipnutu.
    Ajoj... ovo je baš zabrinjavajuće.

    Pričao je moj sin srednjoškolac da su na početku škg i njihove cure tako (suzdržavale se od jela u školi) ali kako je polugodište odmicalo, i one su pomalo počele nositi doggybag i jesti, kao i dečki. On je bio među prvima koji su nosili kutiju od doma, a unutra pečena jaja, žlica ajvara i šnita kruha. Čak sam temu otvorila radi toga, jer on ne može puno žvakati. Sad obično nosi tu kutijicu s hranom + 0,5l ledenog čaja ili nekog soka + još nešto (muffin, slanac ili kifl sa sirom) i bočicu voćnog jogurta ili smoothie-a. Osim toga - doma nema šanse da preskoči doručak.

    larmama, reci kćeri da joj glad ruši ocjene. To je zapravo istina. Moj sin je mudrijaš - kad ima test iz matematike ili tako nešto, ponese čokoladu ili jaffa kekse (to ih je naučila profesorica iz glazbene škole - neposredno prije nastupa pojesti nešto slatko, da si povećaš efikasnost).

  48. #48
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    a dok ne riješiš muža, nećeš napraviti ništa.
    Znam... Tupim i tupim, ali ide sporije od očekivanog.

  49. #49
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, alternativa je povećati tjelesne aktivnosti. Moj mlađi sam vježba doma i sad me gnjavi da ga upišem u teretanu. Razmišljam o tome, ali malo mi je rano. Jedva čekam proljeće da se vrati na bicikl i role. U dobi od 10 godina još je išao na atletiku u školi. A doma osiguraj veće količine "prave hrane", a za slatkiše dogovori regule s mužem - štajaznam, nek se počaste za vikend, ali nek ih ne jedu svaki dan.
    Ima trening košarke 5 dana u tjednu. I ja se čudim kako mu se šlauf uhvatio usprkos tome

    A slatkiše stvarno moramo riješiti, svi smo toga svjesni, ali ta ovisnost uopće nije bezazlena. Tješim se da su doba blagdana iza nas, još jedan rođendan odgulimo i do ljetnih sladoleda sve prekrižimo :D

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima trening košarke 5 dana u tjednu. I ja se čudim kako mu se šlauf uhvatio usprkos tome

    A slatkiše stvarno moramo riješiti, svi smo toga svjesni, ali ta ovisnost uopće nije bezazlena. Tješim se da su doba blagdana iza nas, još jedan rođendan odgulimo i do ljetnih sladoleda sve prekrižimo :D
    Evo, da te utješim - najbolji prijatelj mog mlađeg sina isto je u ovoj dobi oko desete godine imao šlaufiće, a sad u osmom razredu izrastao je za glavu i od sala ni traga. Vjerojatno se tijelo tvog sina priprema za nagli rast. Ne trebaš sad povesti križarski rat protiv slatkiša, samo maaaalo pripaziti, vjerojatno će biti dovoljno. A mužu reci da brineš za NJEGOVO zdravlje, što je sasvim utemeljeno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •