Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Preporuka logopeda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno Preporuka logopeda

    Drage sve, evo ukljucila sam se na forum jer mi treba preporuka ili savjet iskusnih. Citala sam starije postove na slicnu temu, no voljela bih pitati i za nas slucaj.

    Naime, sin mi ima 2 godine i 9 mjeseci. Rodjen je u teskim uvjetima i 5 tjedana ranije i od rodjenja se prati na Goljaku (malo je kasnio s motorikom, ali sve je u roku). Trenutno je kod logopedice na Goljaku svaka 2 tjedna po 30 minuta jer ima svega 20-ak rijeci u vokabularu, spaja ih u jednostavne recenice tipa "Mama, piti/papa/dia.", ono sto zna reci i bas sve razumije. Logopedica pretpostavlja da bi se moglo raditi o razvojnoj govornoj dispraksiji (ne zna isplaziti jezik), ali da je premali za dijagnozu. Inace, u ta 2 odlaska logopedici najednom je povecao vokabular za 10-ak rijeci i glasova i puno vise brblja te svoje glasove.

    Naravno da bih zeljela problem "napasti" cim prije i cim vise pa cemo krajem 2.mj. krenuti i na plivanje. Ali bih voljela i da cesce vjezba sa strucnjakom. Zanimaju me vasa iskustva s obzirom na njegovu dob. Da odmah zovem suvag i cekam termin za dijagnostiku? Zivimo u okolici VG, ali radimo u ZG i dijete ide u vrtic u Novi ZG. Imate li preporuke za logopede u Novom Zg, na Tresnjevci ili VG, moze privatno i socijalno? Unaprijed vam puno hvala na osgovoru i savjetu.

  2. #2
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Moj je savjet da se narucite na suvag jer se par mjeseci ceka pregled. Do tada je moja preporuka da krenete u logopedski kabinet Ruzicasti oblak.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je savjet da se narucite na suvag jer se par mjeseci ceka pregled. Do tada je moja preporuka da krenete u logopedski kabinet Ruzicasti oblak.
    Debeli potpis za Suvag. Tamo imaju dijeli tim za kompletnu obradu: neurologa i psihologa i cijelu hrpu logopeda, imaju orl i fizijatra i svašta.

    Za jezik - provjerite da nema skraćeni frenulum. Ne mora biti da se radi o neurološkom problemu. Ako se i radi - ima tu puno prostora za poboljšanja.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Zaboravih napisati - u Suvag na dijagnostiku ideš u centralu (Ljudevita Posavskog) ali terapije možeš obavljati u vanjskim ambulantama kojih ima cijela hrpa, između ostalog i u domovima zdravlja Velika GOrica i Novi Zagreb: http://www.suvag.hr/vanjske-lokacije/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.02.2016. at 10:25

  5. #5
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    sa koliko bi dijete trebalo ici najranije logopedu mi imamo za mjesec dana dvije godine i ne pricamo bas?Dobro cuje, sve razumije ali nece pricati.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moju stariju kćer smo prvi put odveli logopedu sa 4,5 god.Do treće godine nije puno pričala,a kada je počela jako je tepala.Imala je probleme sa izgovorom slova r,l,č,ć,ž,š,đ,dž....ma cijeli niz.Izbacivala je slova npr. umjesto mlijeko-mleko,hlače-hače,rijeka-reka,lijepa-lepa,hrana-hana...Duge riječi je brljala,prebrzo govorila,pa je brljala...U roku od pola godine ispravila je većinu,a danas je ona djevojčića koja sasvim normalno priča.Termine smo imali 1x tjedno,ali ja sam puno radila sa njom kod kuće,onako kako mi je logoped pokazao.
    Moje iskustvo je da nismo zakasnili što smo je kasnije odveli.I po mom iskustvu nema neke svrhe ići prije 3 godine,ali opet zavisi koliko je dijete spremno za suradnju.Moja je bila veća,pa si joj mogao objasniti vježbe,i htjela je raditi.

  7. #7
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    srednji je krenuo u logopeda s 21 mj. nikad nije prerano. prvo je do 2.5g išao samo jednom tjedno. a onda je od 3/2015 išao 2x i sad od 9 mj ide 3x tjedno logopeda.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    sa koliko bi dijete trebalo ici najranije logopedu mi imamo za mjesec dana dvije godine i ne pricamo bas?Dobro cuje, sve razumije ali nece pricati.
    Nije prerano za pregled i konzultacije. Po potrebi se može napraviti kompletna obrada. Ako nije neki veliki problem, obično se čeka do četvrte godine za redovnu teraoiju 2x tjedno, a do tada dobiješ upute za rad kod kuće i ideš kontrole svakih 6 mjeseci. Upute za stimulaciju govora su više savjeti, npr.da djetetu treba postavljati pitanja, da ne smiješ završavati rečenice umjesto njega, da treba tražiti da ponovi izgovoreno i slično. To su korisne i djelotvorrne sitnice.

  9. #9
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Za logopeda nikad nije prerano. Logopedi se ne bave samo artikulacijom i agramaticnoscu, ima puno dubljih problema koji mogu biti uzrok zakasnjelog ili siromasnog govora. Za sve preko uputnice se dugo ceka i dok napravis preglede i pretrage i dobijes termine za terapiju mogu proci vrlo vazni mjeseci/godine djetetovog zivota.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Slažem se da za logopeda nikad nije prerano, mi s našim dečkom od 4 godine idemo već nekoliko mjeseci zbog problema u jezičnom razumijevanju, i super napredujemo, ali bi nam bilo drago da smo i ranije krenuli. Toplo preporučam Udrugu PRO SANO na Trešnjevci, marljivo se vježba, dobivaju se zadaci za doma i to nam je super, jer se iz tjedna u tjedan vidi pomak.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Goga1003 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se da za logopeda nikad nije prerano, mi s našim dečkom od 4 godine idemo već nekoliko mjeseci zbog problema u jezičnom razumijevanju, i super napredujemo, ali bi nam bilo drago da smo i ranije krenuli. Toplo preporučam Udrugu PRO SANO na Trešnjevci, marljivo se vježba, dobivaju se zadaci za doma i to nam je super, jer se iz tjedna u tjedan vidi pomak.
    Točno tako. Čak i onda kad nema preporuke od strane pedijatra, a roditelji ipak sumnjaju da nešto nije kako treba, bilo bi dobro na vlastitu inicijativu tražiti uputnicu za logopeda. Nije naodmet barem potvrditi, pa ako nema nikakvih smetnji, tim bolje. Barem roditelji mogu biti mirni i bez stresa pratiti daljnji razvoj djeteta.
    Ja sam to napravila kad mi je sin imao 2,5 godine i ustanovljeno je da ima blagi poremećaj kod izgovora i usvajanja novih riječi, a dobila sam i upute za vježbu govora i odvikavanje od dude.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 23.04.2016. at 16:41

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Išo ko na sveti duh kod logopeda?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Goga1003 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se da za logopeda nikad nije prerano, mi s našim dečkom od 4 godine idemo već nekoliko mjeseci zbog problema u jezičnom razumijevanju, i super napredujemo, ali bi nam bilo drago da smo i ranije krenuli. Toplo preporučam Udrugu PRO SANO na Trešnjevci, marljivo se vježba, dobivaju se zadaci za doma i to nam je super, jer se iz tjedna u tjedan vidi pomak.
    Jelena,ne znam za Vinogradsku,ali isto imamo pozitivna iskustva s Udrugom Pro sano (pohvala Zrinki V.)!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •