Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: (N)ova godina, novi pocetak....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno (N)ova godina, novi pocetak....

    Zelim vas sve jako pozdraviti i nakon sto dugo vremena citam i pratim i (bukvalno gutam) sve pricice, savjete, uspone, padove ....napokon se mogu konkretno prikljuciti vasoj grupi . Svaka prica i svaki post i svako vase iskustvo su nas , izmedju ostalog , ohrabrili i doveli blize ostvarenju sna... onog kojeg svi ovdje dijele.... Hvala vam za to. Nakon svega sto sam uspjela saznati, procitati, vidjeti kroz vase oci, osjetila sam se jos malcice spremnijom zakoraciti u proces posvajanja. Zelja je u covjeku jaka, rodi se, buja, tinja...ali na svaki poticaj i novo saznanje samo jos jaca i sazrijeva. Uglavnom da ne duljim, mi smo dvoje mladih 38-godisnjaka , dugo vremena "ubracenih" , ozbiljnih i veselih. I pomalo samih... Ali nakon toliko uspona i padova i cekanja i nadanja i razmisljanja i odluka....u prosincu smo punih srca i drzeci palceve krenuli u ovu nasu novu pricu. Odnijeli smo zamolbu i porazgovarali sa divnim zenama iz naseg centra, potom nakon nekog vremena smo imali dodatni razgovor sa soc.radnicom i psihologom, analizirali su nas, pitali, smijali se s nama, savjetovali nas, dali nam nadu i pripremili nas na strpljenje.....nemam rijeci osim najljepsih za cijeli tim. Rjesavali smo one duge tegobne testove, predali sve dokumente koji su bili potrebni, rjesenja, uvjerenja, preslike....Sad je navodno jos preostao taj posjet doma da vide kako zivimo , jer zbog obveza nisu stigli jos doci...rekli su se najaviti 2-3 dana prije....i tu je nekako stisnuta pauza......Skacem kao zec na svaki tel poziv u nadi da ce na zaslonu pisati CENTAR. Medjutim, kako su i sami rekli, moramo se nauciti strpljenju...... One detaljne molbice za centre sam vec napisala , i samo cekamo da jos ovo sve prodje i taj finalni rezultat/rjesenje o podobnosti na papiru, i da pustimo sve te silne kuverte da putuju po zemlji. Mislila sam se pridruziti vama u pisanju tek kad bude gotova obrada ali nisam mogla izdrzati, jednostavno sve vrije u meni (jos se ucim onoj strpljivosti gorespomenutoj ). Da li je netko od vas slucajno slao molbe i prije nego je obrada okoncana? Svrbe me prsti jako jako jako......

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Naravno, tad jos nismo ni znali da se ne trebaju sve odjednom poslati skupa s molbom za obradu .
    Ne brini, nisu toliko ažurni, neće vas iz centara zvati odmah drugi tjedan, a rješenje ćete već dobiti.
    I - dobrodošla ovdje!

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Došla sam vam poželjeti sreću i da se ovi iz centra požure.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala punooo na rijecima i zeljama! Bas smo se maloprije dogovorili da ce on nazvati u ponedjeljak da ih ipak malo podsjeti na nas (pokusava se malo vise angazirati, jer sam dosad ja bila ta koja je zvala, pisala, vadila papire...). Sa jedne strane zelimo biti stalozeni i strpljivi a s druge strane "pokazati inicijativu" - kako su nas uputili tamo....samo tanka je crta izmedju biti vrlo angaziran i biti naporan, i ne zelim ju odmah prijeci (bar ne na samom pocetku ) . A i skolica nam pocinje iduci tjedan, pa se tome veselim , i to su sve koracici prema naprijed.... Nadam se da cu uskoro imati priliku napisati : " spremam stan, SUTRA dolaze"!!!!

  5. #5
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Sretno!

    Koliko ste čekali na red za edukaciju za posvojitelje?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Hvala. Mi cekamo na skolicu tri i pol mjeseca. Prijavili smo se prije nego smo uopce zapoceli sa obradom u centru.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj suncenadlanu prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Mi cekamo na skolicu tri i pol mjeseca. Prijavili smo se prije nego smo uopce zapoceli sa obradom u centru.
    Pozdrav Suncenadlanu i svima ostalima!
    I mi smo na pocetku, iduci tjedan nas ceka obrada u maticnom centru pa sam htjela pitati iskusnije da li je pametno na pitanja psihologa odgovarati opsirnije ili ne bas ici jako u sirinu?

    Po prirodi sam sklona tome da odem u sirinu pa ne znam koliko je to bas dobro u ovoj fazi...

    Zahvaljujem unaprijed i zelim svima sto manje cekanja i sto vise strpljenja!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Mrcinice , nema tu pravog odgovora. Trenutak te ponese, pitanja ti "otvore slavinu"... hahha i onda rijeci poteku same. U razgovoru nije bas lako odrzati neki prije zamisljeni koncept , kad te nepoznata osoba gleda oci u oci i pita intimna pitanja, bez obzira koliko si puta izvrtila u glavi taj scenarij kazes i ono sto nisi mislila i mozda propustis reci ono sto si bas namjeravala naglasiti...bar je tako meni bilo haha, mada sam ja inace tremaros i takvin situacijama se ne snalazim bas najbolje , ali das sve od sebe. Ipak su oni tu da tebi pomognu , i da pomognu djeci..svi imamo isti sretan cilj. A sto se tice pisanih pitanja, tu je meni bilo premalo crtica i mjesta da stisnem sve sto sam htjela reci. Na neka pitanja jednostavno je tesko odgovoriti sa jednom recenicom. Ne brini i napisi i odgovori onako kako budes osjecala i mislila da trebas. Kako sam vec rekla, trenutak ce te povuci... samo se opusti i prepusti. Sve ce biti odlicno! Sretno....

  9. #9
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Mrcinica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Suncenadlanu i svima ostalima!
    I mi smo na pocetku, iduci tjedan nas ceka obrada u maticnom centru pa sam htjela pitati iskusnije da li je pametno na pitanja psihologa odgovarati opsirnije ili ne bas ici jako u sirinu?

    Po prirodi sam sklona tome da odem u sirinu pa ne znam koliko je to bas dobro u ovoj fazi...

    Zahvaljujem unaprijed i zelim svima sto manje cekanja i sto vise strpljenja!
    Budi samo ono što jesi,ako ti se priča u širinu onda pričaj, nemoj se bojat da ćeš nešto zeznut, nama je čak to sve zajedno bilo i zabavno, čak smo više puta našim odgovorima i nasmijali tete u centru ( socijalnu radnicu i psihologa) , i bili smo onakvi kakvi jesmo,moj muž je inače jako brbljav i priča i preopširno i rekle su nam da im se to dopalo jer smo skroz iskreni, sretno!!

  10. #10
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Mrcinica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Suncenadlanu i svima ostalima!
    I mi smo na pocetku, iduci tjedan nas ceka obrada u maticnom centru pa sam htjela pitati iskusnije da li je pametno na pitanja psihologa odgovarati opsirnije ili ne bas ici jako u sirinu?

    Po prirodi sam sklona tome da odem u sirinu pa ne znam koliko je to bas dobro u ovoj fazi...

    Zahvaljujem unaprijed i zelim svima sto manje cekanja i sto vise strpljenja!
    Budi samo ono što jesi,ako ti se priča u širinu onda pričaj, nemoj se bojat da ćeš nešto zeznut, nama je čak to sve zajedno bilo i zabavno, čak smo više puta našim odgovorima i nasmijali tete u centru ( socijalnu radnicu i psihologa) , i bili smo onakvi kakvi jesmo,moj muž je inače jako brbljav i priča i preopširno, pitale ga nešto za djetinjstvo i on se raspričao da je čak rekao da je več sa 7 godina on vozio traktor kod bake,ja bi ga bila tamo lupila preko stola dok sam to čula da je rekao haha i slično,ali rekle su nam da im se to dopalo jer smo skroz iskreni, sretno!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Hvala vam puno curke na odgovorima!

    Sad mi je lakse!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Sretno vama, slobodno odmah pošaljite zamolbe - prije će baš vas netko zapamtiti Što se pričanja tiče, ja sam po tom pitanju grozna, prebrbljava i najviše nervoze sam si sama stvorila, nisam htjela pričati više od muža.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Eto mene s novostima...

    Prošli smo testiranja i posjet kući, sve je išlo doista ekspresno i čini se bez poteškoća tako da se sada nadamo pozitivnim rezultatima obrade.

    No, ono što nas je zateklo jest činjenica da po novom zakonu iz 2015. ne možemo dobiti mišljenje bez odslušane edukacije.

    Mi smo već neko vrijeme na listi čekanja za Adoptu, no tek sam sada saznala da bi na edukaciju kod njih mogli doći tek najesen, a slična je situacija i u udruzi Na drugi način.

    Po novom zakonu rok za dobivanje mišljenja je 6 mjeseci od zaprimanja zahtjeva za obradu pa se pitam što ako se zbog čekanja edukacije taj rok probije?

    Jel netko u sličnoj situaciji? Nadala sam se da ćemo barem ovaj prvi dio proći relativno brzo, a onda u "rovove" kako je netko simpatično rekao, u "rovovima" sam bila spremna na duuugo i
    bolno čekanje, a sada ispada da ćemo se i na samom početku opako načekati...

    Moram reći da mi je ideja o obveznoj školici sama po sebi izvrsna jer ju smatram nečim stvarno korisnim, ali mi je promašeno što su njome uvjetovali dobivanje mišljenja...Da njome kasnije uvjetuju pozivanje na razgovore ili samo posvajanje da, ali ovako, uzevši u obzir koliko traje i koliko se uopće mora čekati na red - mislim da se gubi dragocjeno vrijeme...

    Jer mislim da će se svi složiti da je i ovako potrebno jako puno angažmana i truda da bi vas nakon ulaska u registar netko kontaktirao/zapazio i slično...Ne ide to baš tako brzo...a to bi možda bilo idealno vrijeme za prolaženje edukacije...

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nisam upućena, ali ukoliko je riječ o Obiteljskom zakonu, nije li on poništen i sad vrijedi stari?

  15. #15
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mi smo bili u 12 mj. u centru i rekli su nam da je došlo do promjene i da idemo po novom zakonu

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Novi obiteljski zakon jeste vracen na snagu, cini mi se od 11 mjeseca ; i nas je to malo zateklo kad smo dosli na prvi razgovor pocetkom prosinca, ali koliko sam ja shvatila iz prvog razgovora u centru cijelu obradu mozemo proci bez odslusane edukacije ali samo posvojenje ne mozemo realizirati bez "diplomice". Bas sam i direktno taj prvi put pitala soc radnicu da li je to vazno za samu obradu, i rekla je : "neeeee, samo posvojiti ne mozete bez toga!" To me bilo nakratko utjesilo. Medjutim kad je MM prije dva dana svratio tamo da vidi sto ima - da se "po-javi" i podsjeti na nas receno mu je da se ne zure doci u taj posjet koji je jos preostao za obaviti jer "ionako moramo jos zavrsiti skolicu"... Dakle izgleda da je vjerojatno to tako. Moram ponovo nazvati i pitati, jos uvijek se nadam da je neki lapsus u komunikaciji i da mozemo dobiti misljenje prije kraja edukacije... Isoada da je taj divni novi dugo najavljivani i dugoocekivani zakon koji nam treba svima olaksati i ubrzati stvari i skratiti cekanje i nama i djeci zapravo za sjest i plakat od muke. Ja se isto ovdje grizem dal da posaljem molbe u centre , prije kraja obrade, jer taj dio s telefonima je zapravo ona prava borba s vjetrenjacama koja traje i traje. Pa si racunam u glavi- dok posaljem molbe, dok nazovem koji parsto puta, dok u idealnim uvjetima nadjemo djetesce, dok prodje par vikenda odlazaka, razgovora, upoznavanja.....eto ti Bozica a da nismo ni poceli papirnati proces posvajanja. A cekajuci misljenja, skolice , jeseni, proljeca....oduzese nam debele kriske nade....
    A pitam se jos sto je sa parovima koji su dosad imali misljenje a nemaju skolicu...jel i oni moraju cekati ili sto?
    Ovo je duga i bolna "trudnoca" a tek smo na pocetku!!!!
    Posljednje uređivanje od suncenadlanu : 11.02.2016. at 21:31

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mrcinica prvotno napisa Vidi poruku
    Eto mene s novostima...



    Prošli smo testiranja i posjet kući, sve je išlo doista ekspresno i čini se bez poteškoća tako da se sada nadamo pozitivnim rezultatima obrade.

    No, ono što nas je zateklo jest činjenica da po novom zakonu iz 2015. ne možemo dobiti mišljenje bez odslušane edukacije.

    Mi smo već neko vrijeme na listi čekanja za Adoptu, no tek sam sada saznala da bi na edukaciju kod njih mogli doći tek najesen, a slična je situacija i u udruzi Na drugi način.

    Po novom zakonu rok za dobivanje mišljenja je 6 mjeseci od zaprimanja zahtjeva za obradu pa se pitam što ako se zbog čekanja edukacije taj rok probije?

    Jel netko u sličnoj situaciji? Nadala sam se da ćemo barem ovaj prvi dio proći relativno brzo, a onda u "rovove" kako je netko simpatično rekao, u "rovovima" sam bila spremna na duuugo i
    bolno čekanje, a sada ispada da ćemo se i na samom početku opako načekati...

    Moram reći da mi je ideja o obveznoj školici sama po sebi izvrsna jer ju smatram nečim stvarno korisnim, ali mi je promašeno što su njome uvjetovali dobivanje mišljenja...Da njome kasnije uvjetuju pozivanje na razgovore ili samo posvajanje da, ali ovako, uzevši u obzir koliko traje i koliko se uopće mora čekati na red - mislim da se gubi dragocjeno vrijeme...

    Jer mislim da će se svi složiti da je i ovako potrebno jako puno angažmana i truda da bi vas nakon ulaska u registar netko kontaktirao/zapazio i slično...Ne ide to baš tako brzo...a to bi možda bilo idealno vrijeme za prolaženje edukacije...
    Mozda bih ti eventualno sugerirala da probas nazvati i pitati za grupe u nekom drugom gradu.... Spominjale su se edukacije i u ostalim vecim gradovima osim Zagreba.....mozda bi bilo vrijedno pokusati u Bjelovaru, Sisku, ili negdje drugo gdje vam ne bi bilo predaleko odvesti se.... To cekanje na edukaciju koja je obvezna po zakonu a nije organizacijski adekvatno pokrivena je prestrasno.... Mi smo stvarno imali srecu....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj suncenadlanu prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bih ti eventualno sugerirala da probas nazvati i pitati za grupe u nekom drugom gradu.... Spominjale su se edukacije i u ostalim vecim gradovima osim Zagreba.....mozda bi bilo vrijedno pokusati u Bjelovaru, Sisku, ili negdje drugo gdje vam ne bi bilo predaleko odvesti se.... To cekanje na edukaciju koja je obvezna po zakonu a nije organizacijski adekvatno pokrivena je prestrasno.... Mi smo stvarno imali srecu....
    Hvala na savjetu, ali bojim se da je edukacija vezana uz grad iz kojeg posvojitelji dolaze jer su nam rekli kad smo slali zamolbu da u njoj naglasimo da smo iz pripadajuceg grada...osim ako netko ima drugacije informacije...inace potpisujem Suncenadlanu za sve vezano uz novi zakon, dosta mi se sve cini nedoreceno s njim u vezi i puno prakticnih problema...Suncenadlanu, koliko tjedana ce vam trajati edukacija i koliko sati tjedno bude?

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa mislim, edukacija je odlična stvar, mi smo je prošli u 1.generaciji po posvojenju, ali ne može se njome uvjetovati podobnost, ako nema "infrastrukture" .

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mrcinica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetu, ali bojim se da je edukacija vezana uz grad iz kojeg posvojitelji dolaze jer su nam rekli kad smo slali zamolbu da u njoj naglasimo da smo iz pripadajuceg grada...osim ako netko ima drugacije informacije..
    To je takodjer presmijesno, da ne kazem prezalosno, jer i dosada su iz svih gradova dolazili parovi na skolicu u Zagreb. Ljudi su putovali po par sati da bi odslusali predavanja... Edukacije se navodno odrzavaju i sada samo u nekoliko velikih gradova, u nekima ce se tek organizirati, i ako se sad pak gleda mjesto prebivalista cak i za skolicu a negdje nema mjesta za sve, dok na drugom mjestu mozda ima... e pa onda ce stvarno proces posvajanja trajati po 6 godina . Zakonodavac je stvarno unaprijedio stvari, za djecicu koja cekaju u sustavu i za nas, ma super!!!!!!!
    Sto se tice nase skolice, trebala bi trajati oko tri mjeseca, jednom tjedno po 3 skolska sata. Cini mi se sve skupa 40 sati. I to mi se cini predugacko , a mogu misliti kako je vama ..... Slazem se da je to dobra stvar, da se puno moze nauciti i pripremiti se na neke situacije, ali ako je nesto obveza onda mora postojati i popratni aranzman za to. Ovako......ljuti me sve to jako jako! Hvala Bogu da smo upali u ovaj krug...
    Znam da organizatorice iz udruga koje odrzavaju skolice nisu nista krive za to, oni su svi i dosada radili sve to na dobrobit djece i nas buducih posvajatelja, ali cim je nesto stavljeno u Zakon onda je i njima trebalo dati podrsku, prosiriti aktivnosti, postaviti to na noge.. ovako i oni i mi smo svi prepusteni sami sebi i vremenu....

  21. #21
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    predlazem da ako niste nazovete obiteljski centar jer i oni organiziraju edukacije. nas su zvali kad smo vec imali diplomu pa smo im se zahvalili. inace nam diploma nije bila presudna u centrima koje smo zvali

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    predlazem da ako niste nazovete obiteljski centar jer i oni organiziraju edukacije. nas su zvali kad smo vec imali diplomu pa smo im se zahvalili. inace nam diploma nije bila presudna u centrima koje smo zvali
    Hvala svima na savjetima, javili smo se i u Obiteljski centar i izgleda da cemo najprije kod njih doci na red...Ali svejedno mislim da se mozda ne bi bilo lose aktivirati i ranije, najgore bi mi bilo mjesecima sjediti skrstenih ruku radi edukacije...

    Mozda da posaljemo barem molbe ukoliko i kada saznamo da smo uspjesno prosli obradu...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Nadam se da ce vas cim prije pozvati i drzim vam figice !!!. Ja sam isto odlucila poslati molbe cim nam dodju u goste, namjeravam zvati opet iduci tjedan i moliti da barem rijesimo taj dio sto se njih tice, makar i ne dobili konacno misljenje. I onda idemo slati. Gle, najgora stvar bi bila da nam svi posalju odbijenice jer nemamo diplomicu i da moramo opet ponovo slati za koji mjesec, a pa neka bude... Bar ce nas zapamtiti, a potrosimo novcice i na puno nebitnije stvari..... Idemo naprijed, idemoooo

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj suncenadlanu prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ce vas cim prije pozvati i drzim vam figice !!!. Ja sam isto odlucila poslati molbe cim nam dodju u goste, namjeravam zvati opet iduci tjedan i moliti da barem rijesimo taj dio sto se njih tice, makar i ne dobili konacno misljenje. I onda idemo slati. Gle, najgora stvar bi bila da nam svi posalju odbijenice jer nemamo diplomicu i da moramo opet ponovo slati za koji mjesec, a pa neka bude... Bar ce nas zapamtiti, a potrosimo novcice i na puno nebitnije stvari..... Idemo naprijed, idemoooo

    Suncenadlanu, imaš ti pravo! i ja kažem aaaaaajmoooo (u Zdravko Mamić stilu)

    hrabri me tvoj optimizam jer me baš zbediralo ovo s tom edukacijom...

    Kad ih zasipamo s molbama, pozivima i svim ostalim neće znati što ih je snašlo

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Mrcinica prvotno napisa Vidi poruku
    Suncenadlanu, imaš ti pravo! i ja kažem aaaaaajmoooo (u Zdravko Mamić stilu)

    hrabri me tvoj optimizam jer me baš zbediralo ovo s tom edukacijom...

    Kad ih zasipamo s molbama, pozivima i svim ostalim neće znati što ih je snašlo
    Mrciniceee, too! Nema zbediranja nikakvog, uvijek ima neko rjesenje i put. Optimizam i strpljenje su nasa oruzja i pobjedicemo!!!! Hahhaah Maamic....idemo ondaa, valovi na stadionu samo za nas !!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Mi smo prekinuli Školicu radi posvojenja i svejedno smo još uvijek u registru. I mene je začudilo kako to da onda ne organiziraju edukacije po županijama jer se to najavljivalo. Nadam se da će udruge malo povećati broj polaznika jedne grupe da se to bar malo ubrza.

  27. #27
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Šta je s nama koji smo mišljenja o podobnosti dobili u onom vremenu kad Školica nije bila obavezna? Znam da ju preporučuju i to sve...
    ali zanima me koliko nam je sad to otegotna okolnost?

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Jesam li ja dobro shvatila, podobnost se uvjetuje pohadanjem skole koje odrzavaju i financiraju udruge?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Šta je s nama koji smo mišljenja o podobnosti dobili u onom vremenu kad Školica nije bila obavezna? Znam da ju preporučuju i to sve...
    ali zanima me koliko nam je sad to otegotna okolnost?
    Vjerojatno nam to baš ne ide na ruku. Znam za par koji je izvisio radi toga. Kako sad doći na red, "zauzimati" mjesta ljudima koji još nisu ni u registru? Nema edukacija, nema organiziranog sustava podrške. A sve je to propisano zakonom!

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li ja dobro shvatila, podobnost se uvjetuje pohadanjem skole koje odrzavaju i financiraju udruge?
    DA!

  30. #30
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Koliko ste čekali od dostave papira u CZSS dok vas nisu pozvali na prvi razgovor? Konkretno me zanima Zagreb.

  31. #31
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Sretno!!!!!!!

  32. #32
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ste čekali od dostave papira u CZSS dok vas nisu pozvali na prvi razgovor? Konkretno me zanima Zagreb.
    Mislis na prvi razgovor, odn.testiranje u maticni Centar ili?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Evo da se malo i ja napokon javim..... dosad smo uspjeli odslusati skolicu, odradit jos jedan razgovor u centru, dobiti rjesenje, poslati molbe na sve mailove koje sam nasla i onda jos na sve adrese skuvertirano! Sad tapkam nozicom i cekam..... Tj cekam prve reakcije a onda zovem. Dosad su vec u zadnjih par dana i stigli prvi odgovori, nesto mailom, nesto pismeno....uglavnom strogo sluzbeno, mada su me iz jednog centra s mora posebno odusevili - takodjer odbijenica ali tako srdacna i sa osvrtom na sve sto smo poslali i napisali, da me to ohrabrilo i razveselilo bez obzira sto nisu imali nista za nas...... Napravila sam i tekicu sa adresama i telefonima i uskoro cu poceti zvati i raspitivati se, krecemo u nemilosrdnu strpljivu borbu cekanja i hrvanja sa sustavom, do rezultata!!! Ne sumnjam uopce da neka srdasca negdje drhture cekajuci na nas, i da cemo uskoro biti skupa!!!!! Eto pozdravljam sve vas nas koji cekamo isto, i one koji su to vec prozivjeli pa nas hrabre!!!!

  34. #34
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj suncenadlanu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se malo i ja napokon javim..... dosad smo uspjeli odslusati skolicu, odradit jos jedan razgovor u centru, dobiti rjesenje, poslati molbe na sve mailove koje sam nasla i onda jos na sve adrese skuvertirano! Sad tapkam nozicom i cekam..... Tj cekam prve reakcije a onda zovem. Dosad su vec u zadnjih par dana i stigli prvi odgovori, nesto mailom, nesto pismeno....uglavnom strogo sluzbeno, mada su me iz jednog centra s mora posebno odusevili - takodjer odbijenica ali tako srdacna i sa osvrtom na sve sto smo poslali i napisali, da me to ohrabrilo i razveselilo bez obzira sto nisu imali nista za nas...... Napravila sam i tekicu sa adresama i telefonima i uskoro cu poceti zvati i raspitivati se, krecemo u nemilosrdnu strpljivu borbu cekanja i hrvanja sa sustavom, do rezultata!!! Ne sumnjam uopce da neka srdasca negdje drhture cekajuci na nas, i da cemo uskoro biti skupa!!!!! Eto pozdravljam sve vas nas koji cekamo isto, i one koji su to vec prozivjeli pa nas hrabre!!!!
    Mi smo sve to prošli i evo za tjedan dana dječica nam dolaze zauvijek

    Sretno i javljaj novosti!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Čestitam, Amondi!

  36. #36
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam, Amondi!
    Hvala!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj suncenadlanu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se malo i ja napokon javim..... dosad smo uspjeli odslusati skolicu, odradit jos jedan razgovor u centru, dobiti rjesenje, poslati molbe na sve mailove koje sam nasla i onda jos na sve adrese skuvertirano! Sad tapkam nozicom i cekam..... Tj cekam prve reakcije a onda zovem. Dosad su vec u zadnjih par dana i stigli prvi odgovori, nesto mailom, nesto pismeno....uglavnom strogo sluzbeno, mada su me iz jednog centra s mora posebno odusevili - takodjer odbijenica ali tako srdacna i sa osvrtom na sve sto smo poslali i napisali, da me to ohrabrilo i razveselilo bez obzira sto nisu imali nista za nas...... Napravila sam i tekicu sa adresama i telefonima i uskoro cu poceti zvati i raspitivati se, krecemo u nemilosrdnu strpljivu borbu cekanja i hrvanja sa sustavom, do rezultata!!! Ne sumnjam uopce da neka srdasca negdje drhture cekajuci na nas, i da cemo uskoro biti skupa!!!!! Eto pozdravljam sve vas nas koji cekamo isto, i one koji su to vec prozivjeli pa nas hrabre!!!!

    Sunceee, čestitam i želim što kraće i bezbolnije čekanje!!!!

    Kadgod te uhvati žuta minuta, samo pogledaj unatrag, što ste sve do sada već prošli...meni to barem pali, onda nekako dobijem snagu za dalje...

    Nama se malo odužilo čekanje rješenja, molbe su već dugo spremne i nadam se da će svaki dan biti poslane, čim stigne rješenje...

    Imam jedno pitanje vezano za to - malo se bojim godišnjih odmora po centrima, ako recimo pošaljemo molbe sredinom srpnja, kolike su šanse da nas "dožive", s obzirom na godišnje odmore i sve?

    S druge strane, predugo mi je čekati do jeseni...
    Posljednje uređivanje od Mrcinica : 27.06.2016. at 11:27

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Ništa nemojte čekati, nas su baš iz jednog Centra zvali za vrijeme godišnjih! Ako slučajno netko bude na godišnjem kad zoveš, pitaj kad se vraća, zapiši i zovi dalje

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj DeDada prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa nemojte čekati, nas su baš iz jednog Centra zvali za vrijeme godišnjih! Ako slučajno netko bude na godišnjem kad zoveš, pitaj kad se vraća, zapiši i zovi dalje

    E to sam htjela čut!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Evo mene da se napokon opet malo (po)javim. Dosad sam u tisini prosla vec dva poziva na razgovor u uzi krug , ali nismo dospjeli nazalost dalje od toga.Ono, htjela sam cekati sigurnu pozitivnu vijest pa da vicem i skacem iz cijelog posta. Dosta me je pogodilo to cekanje i neprolazak , ali ide se dalje. Medjutim sad zelim skakati glasno unaprijed, a u sebi pritajiti nadu da me ne zaboli opet . Naime, iduci tjedan smo opet pozvani na razgovor u jedan centar, od nekoliko parova koje su prema molbama izdvojili odabrace jedan i to je to. Tako mi je odmah gospodja telefonski objasnila i odmah mi je dala do znanja da ce subjektivni dojam pri procjeni i razgovor naravno biti ti koji ce biti presudni. Vec me pukla trema, kad pomislim na onu mrsku mi recenicu kojom svi zapocinju razgovore: " a sad nam recite nesto o sebi"... kad ne znamo kako poceti pa pocnemo jedno drugom upadati u rijec... Uffff. No dobro, uprkos tome veselimo se, nada buja i buja i potajno zamisljam kako ove godine ispod naseg bora stoji i jos jedan pokloncic. ... sad dalje sutim, pravim se da ne razmisljam i javim se kad susret prodje, kako bilo da bilo.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Svu srecu vam zelim!

  42. #42
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Držim fige...

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Draga drzim vam fige i snazno navijam za vas!!! Sretnooooo!!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Sretno Sunce!!!
    U sličnoj smo situaciji...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    sunce jel ima novosti?

    Nas nažalost nisu odabrali za dvije seke.. Jako smo se razočarali..al valjda će doći i naše vrijeme..

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    samo hrabro dalje cure, glavu gore, vjerujte i upornost će se isplatiti. Držim vam fige do neba!

  47. #47
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam uz vas ❤️


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Drage moje hvala vam na podrsci.
    Jos se nista ne zna, bili smo u najuzem krugu i rekli su da ce se odluciti za jedne i javiti. Kao zec skacem na svaki poziv al jos nista.
    Obukla sam imaginarni oklop kao oni srednjevjekovni vitezovi i sjedim onak sva sputana i krckava i cekam da mob zazvoni i da me ne zaboli kad mi kazu "ne".

    U dobru i zlu - zao mi je zbog sekica, znam kakav je to osjecaj , ali dolazi iduci bolji..... samo vas ...trenutak!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    suncenadlanu jel zovu samo one koje su odabrali ili su rekli nazvati sve? nama se jednom desilo da su zvali samo odabrane, znam kako je tesko bilo uzalud cekati taj poziv, a nismo ga nikad docekali...
    javi mi se na pp ako ne zelis javno iznositi previse podataka.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj u dobru i zlu prvotno napisa Vidi poruku
    sunce jel ima novosti?

    Nas nažalost nisu odabrali za dvije seke.. Jako smo se razočarali..al valjda će doći i naše vrijeme..
    zao mi je... vjerujem da cete uspjeti!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •