Vidi rezultate ankete: Šaljete li djecu u maškare?

Glasači
24. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Idu samo kod naših prijatelja, i/ili rodbine

    1 4.17%
  • Da, ide samo

    1 4.17%
  • Da, sa drugom djecom

    10 41.67%
  • Ne

    12 50.00%
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 142 od 142

Tema: Za one koji žive u gradovima, u zgradama, puštate li djecu u maškare?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Islo se u zg, širi centar, dok sam bila dijete, itekako. Mislim da je češće zvono radilo nego danas.
    Moje dijete ne ide, ja ne potičem, jer nisam ni ja voljela.
    Otvarati vrata i dijeliti novčiće sam voljela , i volim jos uvijek dok ne ostanem bez sitniša. Onda budem ljuta sto nemam vise :lool i ne otvaram dalje vrata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je treba pazit kome se otvara vrata zato djecu poducite da otvaraju stariji

  3. #103
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nisam voljela poklade i hodanje u maškare ni kad sam bila dijetepa nemam neke romantične uspomene na to, a ne volim ni sad. Srećom su i moji klinci vrlo vrlo ravnodušni prema tome i uopće nemaju želju ići u maškare.
    Drugima vrata otvaramo i kupimo uvijek nešto slatkiša za tu prigodu jer nemam ništa protiv njegovanja starih običaja.

  4. #104
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ni ja nisam išla zbog održavanja starih tradicija, a ne idu baš zbog toga ni moja djeca.
    Idu jer se vole maškaravat, jer vole bit s društvom i jer vole dobit bilo slatkiše, bilo koju paru, koju onda opet potroše na nešto što ih veseli. Čudaci

  5. #105
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nisam išla zbog održavanja starih tradicija, a ne idu baš zbog toga ni moja djeca.
    Idu jer se vole maškaravat, jer vole bit s društvom i jer vole dobit bilo slatkiše, bilo koju paru, koju onda opet potroše na nešto što ih veseli. Čudaci
    Baš.

    Tako i moji. Doduše, moji jesu malo čudni, oni se jako vesele jajima za kajganu...

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nisam išla zbog održavanja starih tradicija, a ne idu baš zbog toga ni moja djeca.
    Idu jer se vole maškaravat, jer vole bit s društvom i jer vole dobit bilo slatkiše, bilo koju paru, koju onda opet potroše na nešto što ih veseli. Čudaci
    Moji nisu za ovu godinu najavili nikakvu akciju (još) ali ne bi me iznenadilo da sutra popodne nakon 2-3 telefonska poziva poharače moj ormar, dohvate šešire i marame i otperjaše s društvom...
    Bumo vidli. Ako odu - dobro, ako ostanu doma - opet dobro.

    Ja sam kraj ulaznih vrata pripremila staklenku sa sitnim kovanicama, da imam za one koji budu zvonili. Baš nemam slatkiša, ali imam jabuka - snaći ćemo se. Do sad su mi došli samo mali susjedi sa srednjeg ulaza i još jedan dečko, ali nije nas bilo doma veći dio vikenda, pa su neki možda uzalud zvonili.

    Btw. evo malo teorije: http://narodni.net/hrvatska-tradicij...klade-maskare/

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Islo se u zg, širi centar, dok sam bila dijete, itekako. Mislim da je češće zvono radilo nego danas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    evo da demantiram samu sebe
    kaže mm da su se oni maškarali i išli po susjedstvu prije 40 i kusur godina
    širi centar zagreba

  8. #108
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji ove godine imaju vrhunske kostime. Ne znam ko im ne bi udijelio.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Itekako se maškaralo i išlo po susjedstvu u Zagrebu kad sam ja bila dijete, čak mi se čini i više nego sada.

    I ja sam išla sa curama iz razreda, ali smo imale strogu zabranu zvonjenja nepoznatima, tako da smo obilazile roditelje, i ako je tko imao kakvu tetu i slično.

  10. #110
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je totalno nezainteresirana
    ne samo to
    nego ne voli maškare
    sa skoro 13 godina boji se maškara
    ok, ne baš da se boji, ali joj rade nelagodu
    bile smo u subotu ujutro u gradu, bila je povorka maškara
    baš se micala od njih, pogotovo onih narodnih, tipa zvončara, u krznu i s maskama s rogovima
    jučer je imala predstavu u dramskoj, bila je maškarana, jedva je čekala da sve to skine sa sebe

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Itekako se maškaralo i išlo po susjedstvu u Zagrebu kad sam ja bila dijete, čak mi se čini i više nego sada.

    I ja sam išla sa curama iz razreda, ali smo imale strogu zabranu zvonjenja nepoznatima, tako da smo obilazile roditelje, i ako je tko imao kakvu tetu i slično.
    Ovako i danas idu moji dečki - skupi ih se sedam-osam, a onda obiđu sve svoje roditelje i poznate susjede + druge klince iz razreda koji nisu s njima (a često im se i pridruže, pa grupa raste) i taman bude dosta. Nepoznatima nisu nikad zvonikali.

  12. #112
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    sa skoro 13 godina boji se maškara
    ok, ne baš da se boji, ali joj rade nelagodu
    bile smo u subotu ujutro u gradu, bila je povorka maškara
    baš se micala od njih, pogotovo onih narodnih, tipa zvončara, u krznu i s maskama s rogovima
    i ja mrzim te zvončare i slične
    vjerojatno se ne bi toliko prepala da je prošla vojska Elzi i Ana, te Batmana i Darth Vadera, iako je i to jezivo na svoj način

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja je totalno nezainteresirana
    ne samo to
    nego ne voli maškare
    sa skoro 13 godina boji se maškara
    ok, ne baš da se boji, ali joj rade nelagodu
    bile smo u subotu ujutro u gradu, bila je povorka maškara
    baš se micala od njih, pogotovo onih narodnih, tipa zvončara, u krznu i s maskama s rogovima
    jučer je imala predstavu u dramskoj, bila je maškarana, jedva je čekala da sve to skine sa sebe
    I moj je sličan. Kao mali se baš panično bojao maškara, kasnije je naučio kontrolirati strah, ali nije oduševljen kad ih vidi.
    U vrtiću je sudjelovao u maškarama s onim životinjskim kostimima (plašt + rep), još mu je to bilo fora prva dva razreda u školi, kasnije je potpuno odustao od te priče.
    Mrgud na mamu

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pričaju jučer klinci na wa i vele ajmo u utorak ne doć na nastavu pa reć da smo se maskirali u nevidljivce

  15. #115
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moji idu, doduse mi smo na selu, ove godine su isli dva puta i u subutu se najatarija vratila totslno nezadovoljna sa novcima i kaze: Svi su nam davali samo novce, a mi smo htjeli slatkise jer smo bili gladni

  16. #116
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I hoda se na pokladni utorak, ne danima prije.
    Ovako smo i mi radili kao mali, nije bilo mačkara danima prije i to je sigurno bio dio čari. Hodali smo po kućama i tražili novac, slatkiši nas nisu zanimali

  17. #117
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nisam išla zbog održavanja starih tradicija, a ne idu baš zbog toga ni moja djeca.
    Idu jer se vole maškaravat, jer vole bit s društvom i jer vole dobit bilo slatkiše, bilo koju paru, koju onda opet potroše na nešto što ih veseli. Čudaci
    Baš :D

  18. #118
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Baš.

    Tako i moji. Doduše, moji jesu malo čudni, oni se jako vesele jajima za kajganu...
    coool!

  19. #119
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ja isto volim maškare, meni je to super. Dobro ajd nismo išli u mašakare, išli smo u noć vještica, pa su i mame dobile slatkiše za kostime:D Moja cura je bila šišmiš, a mama mješanac između vampira i provalnika, tako su mi rekli .D

  20. #120
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pričaju jučer klinci na wa i vele ajmo u utorak ne doć na nastavu pa reć da smo se maskirali u nevidljivce

    Ha ha ha, djeca su genijalna !!

  21. #121
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Kod nas, u našem selu ( a i susjednjim selima) djeca hodaju svaku subotu izmedju tri kralja i pustne srijede, tako je od uvijek - običaji.

  22. #122
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa čestitari kojih je naša tradicija prepuna.
    Uglavnom za Božić,Nova godinu i imendane.
    Ok,nisu svojstveni za gradove,ali ima ih još uvijek u manjim mjestima ili rubnim dijelovima grada koji su nekad bili baš sela.
    Aaaaa,Dubrovnik si nazvala selom? Kolenda je ovdje tradicija i kao mala (osnovna škola) sam svake godine išla po kvartu pjevati na Badnje večer i Silvestrovo. Sjećam se da sam već tada dobivala uglavnom novac ali nije da se nismo veselili slatkišima...

    Mi smo ove godine otvorili vrata djeci koja nisu ni otvorila usta nego samo pružila kesu da ubacimo nešto pa sam preneraženo rekla;a kolenda?

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i ja mrzim te zvončare i slične
    vjerojatno se ne bi toliko prepala da je prošla vojska Elzi i Ana, te Batmana i Darth Vadera, iako je i to jezivo na svoj način
    MM jučer vodio malu na neku zabavu,kaže svaka druga maska Elsa...a jesu maštoviti...


    91've sam živjela kod tetke u Zg i oduševio me običaj hodanja po kućama,kad već to ne radite za Božić....živjela sam u centru i sjećam se da smo mi ekipa iz ulice obišli sve kuće i mini zgrade u ulici...čini mi se da smo dobivali naranče i slatkiše,manje novce...ali se ne sjećam da smo išta pjevali...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 08.02.2016. at 20:12

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    obožavala sam i kao klinka ići po kvartu (Zagrebačkom) s ekipom, zvoniti i pjevati pjesmicu za maškare
    a obožavam i danas što mi klinke imaju ekipu s kojom se maškaraju, pripremaju, idu po kvartu ...

    i meni se čini da je prije bilo više maškara ali i više skupljenih slatkiša i krafni
    danas ni pjesmicu ne znaju

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Osim sto mislim da udio djece u Zagrebu koja idu zbog odrzavanja tradicije u maskare priblizan udjelu kupaca Playboya zbog kvalitetnih clanaka o cigarama i vinu.
    Umirem!!!! Prije sam volila maskare, sad sve manje...godine. Bilo bi mi fora ic na bal pod maskama al za to nemam drustvo. U djetinjstvu smo obigravali po zgradama u kvartu-novogradnja veceg grada-i to mi je bilo gust al je osjecaj i tad bio zicanje love a na bombone pih.

  25. #125
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da se nastavim na komentar o Playboyu, jutros sam vidjela 2-3 gimnazijalke maskirane u Crvenkapice.

  26. #126
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne stignem sad sve čitati. Dijete ima 8 godina, neke 3-4 godine ide u maškare po kućama, zgradama. Samo u blizini, poznatima i uz pratnju jednog roditelja.
    Prije sam išla s njima do vrata, sad ih čekam ispred zgrade npr.
    Mi smo veće selo.
    Pustila bih ga samog da ide s nekim starijim djetetom. cca 12,13 godina.

  27. #127
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Čitam malo ovu temu i shvatim da su mi ovog mesopusta samo jednom zvonile maškarice na vrata. I s tugom shvatim da su u mom naselju djeca odrasla, završili svi osnovnu školu, ima samo nekoliko predškolaca, koji su još premali za obilaziti kuće.
    A do prije par godina dolazili su stalno. Stari moje naselje. Kako je krenulo, idućih par godina neće biti zvonjenja na vrata. Nema tko Ako se ne dosele neki novi klinci...

  28. #128
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne pustam svoje klinke po zgradama
    otvaram drugima (osim ako nisam dobre volje, lol), moraju pjevati i dobiju slatkise

  29. #129
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam odrasla u sredini gdje su maškare vrlo snažna tradicija i jako se drži do njih. ali, po kućama se nije išlo, nikada. Za taj običaj sam čula tek za vrijeme rata kada su se mnoge tradicije izmiješale (kao i za poklone za uskrs i uskršnjeg zeku).

    mi smo, i stari i mladi, svaki utorak i četvrtak išli po selu, u mantinjadi, znam da su se dijelili baškoti

    moj je išao godinu ili dvije tu po kvartu ali je brzo odustao, mala još nije...
    eto, danas mi još nitko nije pozvonio na vrata...

  30. #130
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni zvonili tri puta do sad
    Veca djeca
    Ovi zadnji malo razocarani samo bombonima valjda su ocekivali pare

  31. #131
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kod mene ko na kolodvoru. Srecom sam se opskrbila.

  32. #132
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Stariji je odustao od hodanja okolo ( samo je u skoli bio sa perikom plavokose princeze ) , pa sad docekuje djecu koja nam zvone zbog podjele slatkisa i love. Najbolja zabava mu je prisuljati se sa straznje strane kuce te skociti pred njih iz mraka uz urlik. U njegovu obranu ide to sto je sva ta ekipa iz njegove skole pa znaju kakve" maske" u kuci zive, a i jako svjetlo nam gori na ulazu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.02.2016. at 20:37

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I moja ove godine nije ni spomenula hodanje po kućama a nije nam nitko ni zvonio na vrata.
    U subotu smo bili svo troje na maskenbalu, dio maske je imala i danas u školi i to bi bilo to.

  34. #134
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Proslo bez zvonjave, velika zgrada, ne poznajemo se. Maskenbal u skoli bio.

  35. #135
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moji su išli rano popodne, a nama su pak zvonili i do kasno navečer. Tima više i nismo otvarali, ionako smo sve razdijelili.

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Proslo bez zvonjave, velika zgrada, ne poznajemo se. Maskenbal u skoli bio.
    Ovako je nekako prošlo i kod nas. Došli mali susjedi iz zgrade, odnijeli čokolade i sitnu lovu (nisam čak sve ni potrošila što je bilo pripremljeno). Stariji sin je imao dobar maskenbal u školi, malo im je nedostajalo da osvoje prvu nagradu za grupnu masku, ali zabava je važnija. Mlađi sin se za svoju glumačku družinu maskirao u Irca s kariranom kapicom i šalom i nosio pljosku sa "žesticom"... Umrla sam od smijeha! Staklena prozirna pljoska, a unutra ledeni čaj!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.02.2016. at 07:29

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Mali išli po kućama, dobili puno novaca i vratili se doma s veeeelikooom vrećom slatkiša (jedva su ju dovukli)
    Veliki išli po (više-manje istim) kućama, dobili par bonbončića a novaca jedva svakome za žvake
    Nama zvonili samo jednom, i to dva dečeca vrata do

    a mi se spremili za navalu maškara kao prijašnjih godina
    pa ti sad znaj

  38. #138
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Kod nas ove godine nigdje nikoga... baš mi je žao...
    Posljednje uređivanje od Rebbeca : 10.02.2016. at 14:40

  39. #139
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo, moja je jučer išla sa društvom, njih 6 cura. Išli su kod poznatih, dakle kod druge djece iz razreda i ostalih prijatelja. Obišli nekih 10tak kuća/stanova, zaradili 500-njak kuna i slatkiše, pošteno podijelili...ja je pratila preko mobitela - bilo me frka, kod nas se u kvartu opet priča o nekom pedofilu kaj se pokazuje kod škole, pa je nisam baš htjela pustiti, ali ajde, bilo je to veće društvo...

    U tom istom kvartu sam ja odrasla, mi nismo baš nešto išli u maškare...naime, to je tada bio kvart sa obiteljskim kućama, pa bi ljudi zaključali već dvorišna vrata i nisi baš mogao do kuće. Kada sam neko vrijeme živjela u zgradi u susjednom, novom kvartu, to je već bila druga priča - tamo se stalno zvonilo. I mislim da je djeci i sigurnije i praktičnije ići po zgradama, kada zvome po stanovima. Ostanu na hodniku, ne ulaze u tuđa dvorišta i u par minuta obiđu puno više nego u kvartovima sa kućama.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 10.02.2016. at 14:57

  40. #140
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    moj sin je sa svojim najboljim prijateljem obišao par susjednih kuća, ali većina ljudi nije bila doma (ili su namćori ). dobili su nešto slatkiša i 15 kuna, bratski ih podijelili i jako su ponosni na njih
    vidim da im je baš bio doživljaj, pa ću ih dogodine bolje pripremit

  41. #141
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nitko zvonio nije
    moja nije nigdje išla, niti itko od njenih
    čak u školi su se samo jedna curica i moja maškarale, baš da su imale cijelu masku (moja je bila michael jackson)
    drugi su stavili samo nešto na lice
    a jedna curica je izjavila da je ona preozbiljna za takve stvari

  42. #142
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kod nas je bilo puno zvonjave.
    Mali je na kraju išao sam s frendom po daljem susjedstvu, pratili smo ga mobitelom i povremeno se muž pojavio da ih provjeri, jer su bili dugo.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •