Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 293

Tema: Ljetovanje 2016.

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno Ljetovanje 2016.

    Evo me možda malo ranim al mi smo već u siječnju uplatili ljetovanje za ljeto 2016., kojem se jako veselimo. Idemo 2 obitelji s djecom.

    Destinacija: Silba (kolovoz)

    Ima li koja dobra duša koja poznaje otok da mi da par informacija:

    1. postoji li neka dobra staza za trčanje po otoku i koliko bi mogla bit dugačka (jel baš moram trčat uz kuće il mogu negdje dalje)?
    2. kakva je opskrbljenost lokalnih dućana? imaju li dnevne novine/tjednike ?
    3. jel se može doći do nekog čamca od lokalnih za obilazak okolnih otočića ?

    Toliko za početak Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Bili smo na Silbi prije nekoliko godina, doduše, na proljeće i na kratko, ali prehodali smo tada skoro cijeli otok.

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Destinacija: Silba (kolovoz)

    Ima li koja dobra duša koja poznaje otok da mi da par informacija:

    1. postoji li neka dobra staza za trčanje po otoku i koliko bi mogla bit dugačka (jel baš moram trčat uz kuće il mogu negdje dalje)?
    2. kakva je opskrbljenost lokalnih dućana? imaju li dnevne novine/tjednike ?
    3. jel se može doći do nekog čamca od lokalnih za obilazak okolnih otočića ?
    1. Cijeli otok je prilično ravan (najviši vrh je 83 m n.v.), a jedino naselje je smješteno u središnjem dijelu otoka. Tako da kad kreneš trčati, bit ćeš uz kuće, ali vrlo brzo možeš dalje, koliko se sjećam, ima dosta staza. Koliko je dugačka... ne znam, ali nije Silba osobito velik otok, pretrčat ćeš je cijelu
    2. Lokalna dućana su dva, nisu osobito veliki, za novine nemam pojma, mi smo tada kupovali samo kruh i sladoled, ostalu hranu smo nosili sa sobom jer smo išli na kratko. Pretpostavljam da je u sezoni veći pritisak na te dućančiće, pa ne očekuj previše.
    3. Za čamac ne znam.

    Od literature za uživljavanje u otočku atmosferu preporučujem romane Sanje Lovrenčić "Ardura" i "Savršen otok" (ovaj drugi je dječji) Oba se odvijaju na Silbi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo bili prije par godina. Sto se tice trcanja imas setnicu uz more, imas jednu posred otoka, tu nema kuca.
    Tada su bila dva dućana, dobro opskrbljena. Dva štanda s voćem i povrćem, pekara. Uglavnom opskrba je dobra. U centru je odličan kafić u hladovini s besplatnim wifi. Ima i jedan pansion koji ima dnevne menije, mi smo znali ponekad tamo ručati. Inače bili smo u periodu kad su se održavale i ljetne večeri pa je bilo i večernjih događanja, tipa predstava. A par dana je bila i likovna radionica izrade mozaika od keramičkih pločica. Moja je u tome sudjelovala. Vidjet ceš na ogradi škole čudovište koje su napravili .
    Plaže su na dvije strane mjesta, je je mjesto na najužem dijelu otoka pa se proteže od jedne do druge strane. S jedne strane je šljunčana, s druge pješčana.
    Što se tiče obilaska, nas i još jednu obitelj koja je bila u istoj kući je gazda odveo na jutarnje ribarenje i na Olib.
    Uglavnom Silba je prekrasna i sigurno ćeš uživati.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    joj cure hvala puno puno, baš ste me razveselilie s informacijama hvala

    baš se veselim svemu i trčanju (izgleda da će bit po nekoliko krugova ), plažama, likovnoj radionici ako je bude (kćer mi je luda za likovnim), miru i tišini, otocima.. uh uživancija!

    Nego jel bi nam moglo postat dosadno jer smo tamo 15 dana? ja sam uvjerena da meni ne jer jedva dočekam pravi odmor ljeti, al je suprug malo brinuo da šta će tamo radit puna 2 tjedna.

    inače prije 2 god smo bili na Mljetu, prošle na Dugom otoku tako da ni tamo nije bilo previše klasičnih turističkih dogadjanja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.02.2016. at 23:55

  5. #5
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Ja mislim da vam dosaditi nece.
    Koliko znam svi otoci dobivaju novine, ne odmah ujutro nego kad brod dodje.
    Na otocima je dogadaj dana dolazak broda...

    Cijene u ducanima znaju biti astronomske, pa si skupe stvari poneses iz grada, viski, instant kava...

    Mozda sretnete i Juru Stublica.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Na visk i Stublicai

    Znam za cijene hrane na otoku.

    Nije da pratim politiku (na odmoru odmaram) al onako za razbibrigu rado bih procitala nesto od "zenskih" novina ( citaj: trauma Mljet).

    A koje plaze preporucate? Neke skrivene vale?

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ako ti je Mljet trauma, onda će Silba biti sol na ranu...

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti je Mljet trauma, onda će Silba biti sol na ranu...
    Pa samo to kaj nije bilo časopisa.
    A mjesečnike bi ja kupila na kopnu prije ljetovanja.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Upravo tako Cathy samo zbog casopisa i sto sam morala sjedat u auto da bi nabavila obicni kruh.
    eh da i mesa koje je dolazilo samo cetvrtkom u ducan.
    inace je bilo super
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.02.2016. at 08:11

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Dakle jos cekam info jel ima ista od tiskovina.ako ne, nosim knjige i tisak s kopna.

    Naookon su djeca starija i mogu citat vec 2 ljeta yeah...

    ljeti ne surfam jer mi grehota pored takve prirode buljit u ekran.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.02.2016. at 08:15

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Na Silbi sigurno nećeš morati sjedati u auto jer na otoku nema auta
    Što se dosade tiče, ukusi su različiti - meni je 4 dana bilo taman dosta za tako mali otok (ne mogu se zamisliti u situaciji da ondje provedem 15 dana!), ali znam da su mnogi ljudi oduševljeni Silbom, pa nema razloga da i vama ne bude tako.

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako Cathy samo zbog casopisa i sto sam morala sjedat u auto da bi nabavila obicni kruh.
    eh da i mesa koje je dolazilo samo cetvrtkom u ducan.
    inace je bilo super

    Nisi čula za kombi koji po otoku raznosi kruh?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Sila bi Olib su mi najPREotoci
    Ali tamo gotovo da nista nema, predje se uzduz i popreko za 15 minuta, plaza uz pristaniste (a guzva s tackama i kolicima u vrijeme kad stize trajekt je presmijesna; svi ga docekuju i to mi je super simpaticno jer smo se i mi uzivjeli...) i nije nesto, gostiju nema puno, ducani su ok ali puno preskupi. dakle tko ne bjezi od blagodati civilizacije tesko da bi tamo mogao uzivati a posebno dva tjedna. Ono sto je ok je da kad ti dosadi odes u Zadar na izlet, ili Olib (ista ruta trajekta)...
    Tak da ocekivati nesto specijalno na tako malom otoku ne treba. Ocekivati uzivanje: dobije se duplo!

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi čula za kombi koji po otoku raznosi kruh?
    Mojca vjeruj u naše malo misto nije dolazio a i da je, nije nam falio samo kruh, uvijek je tu bilo i nešto drugo mlijeko, jogurt..i trebalo je sjest u auto i ići u dućan.

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Sila bi Olib su mi najPREotoci
    Ali tamo gotovo da nista nema, predje se uzduz i popreko za 15 minuta, plaza uz pristaniste (a guzva s tackama i kolicima u vrijeme kad stize trajekt je presmijesna; svi ga docekuju i to mi je super simpaticno jer smo se i mi uzivjeli...) i nije nesto, gostiju nema puno, ducani su ok ali puno preskupi. dakle tko ne bjezi od blagodati civilizacije tesko da bi tamo mogao uzivati a posebno dva tjedna. Ono sto je ok je da kad ti dosadi odes u Zadar na izlet, ili Olib (ista ruta trajekta)...
    Tak da ocekivati nesto specijalno na tako malom otoku ne treba. Ocekivati uzivanje: dobije se duplo!
    Upravo to. i jako me veseli što nema auta, volim takve otoke, tipa Prvić.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ne sjećam se tiskovina, ali pretpostavljam da ih ima. Meni je Silba ostavila dojam urbanog mjesta. Druga stvar je što je to mali otok i jedno mjesto. I ako budete u vrijeme Kulturnog ljeta na Silbi moći ćete se i kulturno uzdizati
    Sto se tice izleta na druge otoke trajektom. Kad smo mi bili nismo to uspjeli uklopiti zbog rasporeda vožnje trajekta. Jedino ova kombinacija sa odlaskom u Zadar je bila moguća no nama nije bila interesantna jer moji roditelji imaju vikendicu u okolici pa sam se po Zadru već dovoljno isšetala.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    U kojem dijelu ste smješteni ?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    i da ove plaže u mjestu nisu puste, nije kao na Dugom otoku

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Inače da nije tako daleko i da kupujem vikendicu Silba bi mi ušla u uži izbor

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca vjeruj u naše malo misto nije dolazio a i da je, nije nam falio samo kruh, uvijek je tu bilo i nešto drugo mlijeko, jogurt..i trebalo je sjest u auto i ići u dućan.



    Upravo to. i jako me veseli što nema auta, volim takve otoke, tipa Prvić.
    U kojem mjestu ste bili!?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ja da imam novaca kupila bi vikendicu upravo na Silbi ili Olibu ili tako nekom mjestu za odmor (prijateljica ima kucicu na Kornatima i dodje brod-trgovina na kojem sve imas). Vecinu dana uzivas bez da ista moras. To ja zovem odmor

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a kak si planirala ići prek zadra ili preko rijeke?

  22. #22
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hebate, ja bih vrisnula na takvom odmoru
    vec sam prije rekla, ja moram imati komociju i svu infrastrukturu
    jest da ljetujemo u kampovima, al moraju mi biti vrhunski, a opreme imamo bozesacuvaj :razmazena:

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    ne sjećam se tiskovina, ali pretpostavljam da ih ima. Meni je Silba ostavila dojam urbanog mjesta. Druga stvar je što je to mali otok i jedno mjesto. I ako budete u vrijeme Kulturnog ljeta na Silbi moći ćete se i kulturno uzdizati
    .
    e to bi bilo super i vjerojatno ćemo biti jer idemo početkom kolovoza, obožavam sva ta kulturna otočka zbivanja. Za otoke planiramo unajmit od domaćih neki čamac/barku jer nas ima više, vidjet ćemo.


    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    U kojem dijelu ste smješteni ?
    Pojma nemam jer ne poznajem Silbu. Znam da je 50 m od plaže.

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja da imam novaca kupila bi vikendicu upravo na Silbi ili Olibu ili tako nekom mjestu za odmor (prijateljica ima kucicu na Kornatima i dodje brod-trgovina na kojem sve imas). Vecinu dana uzivas bez da ista moras. To ja zovem odmor
    Nemoj mi davat ideje, ja već godinama tragam za svojom destinacijom za kupit nešto na moru.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kak si planirala ići prek zadra ili preko rijeke?
    Valjda preko Zadra.

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    hebate, ja bih vrisnula na takvom odmoru
    vec sam prije rekla, ja moram imati komociju i svu infrastrukturu
    jest da ljetujemo u kampovima, al moraju mi biti vrhunski, a opreme imamo bozesacuvaj :razmazena:
    I ja sam kampersko dijete, ne kužim na koju komociju misliš, mi smo u odličnim,klimatiziranim apartmanima 60m2 za nas 4, frendovi u istoj kući druga etaža, vrt prepun mirisnih biljaka oko kuće, terasa, divota. Fakat kad vidiš slike odmah bi otišao tamo.
    Na kakvu infrastrukturu misliš? Nije Silba divljina da nemaš ništa, imaš sve što ti treba. Ipak je "urbana" kako kaže larmama. A auto ti zapravo ni ne treba tamo eventualno brodić/brod.

    Uh cure sad još više jedva čekam tamo otići i onda potpuni odmor i nirvana.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.02.2016. at 12:30

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a gdi si mislila auto ostavit?

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    kod kume u Zadru.

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma to Lili, to urabano mi fali
    Meni i to spada pod infrastrukturu
    Ono, da ducani imaju svakakvu robu, da ima i finih restorana i raznih birceva i te neke dodatne ponude
    Ne sumnjam ja da vam je smjestaj super i to, samo kazem da bi mi ovo falilo
    Mozda da ipak probam, mozda mi se i svidi

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    iako, pobjegla bih samo s mm i na najvecu osamu na tjedan dana
    al nije mi to jos moguce
    Posljednje uređivanje od Ginger : 11.02.2016. at 12:51

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    iako, pobjegla bih samo s mm i na najvecu osamu na tjedan dana
    al nije mi to jos moguce
    ha ha ma ja ti ne volim totalnu osamu al jos manje guzvu i gomile turista na svakom koraku (npr.Biograd Makarska). Odmah dobijem size.

    Mojca skoro zaboravih : slatka Prozurska Luka.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Mi sad vec neko vrijeme izmedju ostalog "uzivamo" u urbanom odmoru u kampu u Zatonu (onaj Holiday resort)... za razliku od "niceg" u manjim mjestima tamo ti cijeli dan nude da nesto radis. hehe

  31. #31
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sad vec neko vrijeme izmedju ostalog "uzivamo" u urbanom odmoru u kampu u Zatonu (onaj Holiday resort)... za razliku od "niceg" u manjim mjestima tamo ti cijeli dan nude da nesto radis. hehe
    ehh, sad si me sjetila..kao srednjoškolka, sam preko ljeta radila tu. U prvoj trgovini do mora.. nema što nema

    U to vrijeme( prije cca 15godina) mi se cinilo da imaju dobru ponudu..no, pošto sam ja bila šljakerica tamo, sve ostalo tamo mi se činilo super.... Pa ne znam koliko sam objektivna)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Pa da ponuda im je bas super: ajd narode trci, ajd igraj tenis, odapni strijelu, akvajaerobicno, igraj nogomet, plesi na plazi, stvaraj milenijsku fotku... pa ono: mogu li ja samo lezati??? Lol

  33. #33
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Normalno da mozes :D
    Tako da ima za svakog po nesto, i za one koje bi se samo izlezavali (i ja spadam u takve) i za one zeljne rekreacije.

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    eh, kad cu se ja moci izlezavati, mogu i na osamu
    do tad, volim klince uvaliti u sve moguce aktivnosti

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da ponuda im je bas super: ajd narode trci, ajd igraj tenis, odapni strijelu, akvajaerobicno, igraj nogomet, plesi na plazi, stvaraj milenijsku fotku... pa ono: mogu li ja samo lezati??? Lol
    Sitni detalj: čovjek na čovjeku na plaži i u moru. Plaža je muljava i ne baš čista. Mene podsjeća sve zajedno na mravinjak.

    sorry nemoj se ljutit al to je kako sam ga ja doživjela.

  36. #36
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sitni detalj: čovjek na čovjeku na plaži i u moru. Plaža je muljava i ne baš čista. Mene podsjeća sve zajedno na mravinjak.

    sorry nemoj se ljutit al to je kako sam ga ja doživjela.
    Ovakav je i moj dozivljaj...

  37. #37
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    silba je predivan otok <3, ali...
    plaža ima nekoliko i svuda ima ljudi. nema puste plaže. većina su pješčane
    staza za trčanje baš i nema - cijeli otok je malen i prepješači ga se uzduž i poprijeko u 2 sata s pauzama. dakle, trčiš stalno simo-tamo, gore-dolje uz kuće i po uskim makadamskim trail stazicama.
    ima 2 dućana, kafići, restorani, jedan kiosk (ili dva) i to je sve. i puno ljudi. za moj gušt previše (sjećam se silbe od pred 25 godina i silbe pred 3 godine - noć i dan)
    auta na otoku nema, osim par traktora koji razvoze prtljagu i poštara na mopedu, a ni bicikli u sezoni nisu dozvoljeni

    biti na silbi nekoliko dana je punjenje baterija. tjedan dana je ok. ali ne mogu se zamisliti na na nekoliko km2 duže od toga. no, svatko ima svoje...

    e da, koliko znam, iz rijeke se više ne može na silbu

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    silba je predivan otok <3, ali...
    plaža ima nekoliko i svuda ima ljudi. nema puste plaže. većina su pješčane
    staza za trčanje baš i nema - cijeli otok je malen i prepješači ga se uzduž i poprijeko u 2 sata s pauzama. dakle, trčiš stalno simo-tamo, gore-dolje uz kuće i po uskim makadamskim trail stazicama.
    ima 2 dućana, kafići, restorani, jedan kiosk (ili dva) i to je sve. i puno ljudi. za moj gušt previše (sjećam se silbe od pred 25 godina i silbe pred 3 godine - noć i dan)
    auta na otoku nema, osim par traktora koji razvoze prtljagu i poštara na mopedu, a ni bicikli u sezoni nisu dozvoljeni

    biti na silbi nekoliko dana je punjenje baterija. tjedan dana je ok. ali ne mogu se zamisliti na na nekoliko km2 duže od toga. no, svatko ima svoje...

    e da, koliko znam, iz rijeke se više ne može na silbu

    thanx na osvrtu, sad si mi malo unijela i sumnju u taj 2tjedni boravak hmmm...
    ne moraju meni plaže biti puste, ok mi je da ima ljudi samo da nije gužvara.

    a za trčanje to će mi biti izazov jer ne volim stalno trčat tamo-amo, we ll see

  39. #39
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    thanx na osvrtu, sad si mi malo unijela i sumnju u taj 2tjedni boravak hmmm...
    ne moraju meni plaže biti puste, ok mi je da ima ljudi samo da nije gužvara.

    a za trčanje to će mi biti izazov jer ne volim stalno trčat tamo-amo, we ll see
    Pa mozes plivati umjesto trcanja.
    A probajte naci lokalca da vas odbaci npr na olib i predvecer dodje po vas, pa za tri dana negdje drugo...
    A mozete i ici s nekim na ribe hehe...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Silba je jako lijepa za obiteljske odmore, ja sam tamo isla kao mala, pa mi je bas ostala u lijepom sjećanju ... Ne zuris nigdje, jer smo i mi vec vidjeli gdje cemo za ljeto, imamo dva tjedna i to nam je super... Mi ćemo na murter, ueli smo apartman ... i bas se veselim, jer mi je tako nesto i trebalo... da ima plaža, da odmaram i suncam i da se kupamo, šetamo i uzivamo ukratko :D.... kad sam bila mlađa u djiru je bila Opatija, koja je tada gorila, dok je sad to vise za obiteljski odmor i jako je lijepa, pa bi ti preporučila za ono sljedeće ljeto hehe...
    Posljednje uređivanje od emily : 25.02.2016. at 10:21 Razlog: obrisan hiperlink na reklamu

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    [QUOTE=suma;2852136]Pa mozes plivati umjesto trcanja.[QUOTE]

    ovo dvoje može biti samo u kombinaciji, ne dolazi u obzir da ne trčim više od 2 dana, to je moj stil života.

    Citiraj Natasha11 prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam bila mlađa u djiru je bila Opatija, koja je tada gorila, dok je sad to vise za obiteljski odmor i jako je lijepa, pa bi ti preporučila za ono sljedeće ljeto hehe...
    uz dužno poštovanje ovo ne dolazi u obzir ni u najluđoj varijanti, to uopće nije moj tip odmora a kamoli Opatija tamo mi se više ne ide ni na proljeće na vikend, ja ljetujem samo i isključivo u Dalmaciji a Silba je najsjevernije što idemo inače smo puno južnije.

    Ljudi približilo se...jedva čekaaam i brojim tjedne...

  42. #42
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Lili nemoj mi se bahatiti s jugom
    Cres i Lošinj imaju plaža da se pola južne Dalmacije može sakriti!

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili nemoj mi se bahatiti s jugom
    Cres i Lošinj imaju plaža da se pola južne Dalmacije može sakriti!
    imaju plaže - al nemaju npr domaće povrće i vino - to mi je uz toplo more, na jugu jedna od prednosti.
    paradajz iz plastenika mogu jesti i u Zagrebu, kao i breskve, grožđe i smokve iz Konzuma

  44. #44
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma daj? Stvarno? Domaceg toga ima i u Istri, pa i zg, zasto nema na Cresu? Ni vina cak?
    Pa cime se bave?

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili nemoj mi se bahatiti s jugom
    Cres i Lošinj imaju plaža da se pola južne Dalmacije može sakriti!
    Je imaju plaže, al nema meni onog mirisa smokve i lavande u zraku (samo borovi), vrijeme mi je isto promjenjivije na sjeveru, ima dosta turista i tako svatko ima svoje gušte. A i ovo za povrće što kaže Nano. Ja sam zahtjevna i po vrsti raslinja koje raste u mom malom mistu

    I evo iskreno meni se uši ljeti odmore i duša napoji na pravu dalmatinsku ikavicu, kad mi nema ikavice ko da nisam na moru (a nisam Dalmatinka) Nemojte se ljutit vi iz drugih krajeva na moru, svugdje je lijepo al svatko prema svojim afinitetima.

    Daj neki prijedlog za plažu na Lošinju, vjerojatno ćemo ići na jednodnevni izlet, ja poznajem dobro Čikat u Malom Lošinju a i bit ćemo bez auta jer dolazimo brodom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.07.2016. at 12:14

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I evo iskreno meni se uši ljeti odmore i duša napoji na pravu dalmatinsku ikavicu, kad mi nema ikavice ko da nisam na moru (a nisam Dalmatinka)
    Mi smo prošlo ljeto bili na Visu i uglavnom smo po otoku viđali zagrebačke registracije i slušali zagrebački naglasak

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    imaju plaže - al nemaju npr domaće povrće i vino - to mi je uz toplo more, na jugu jedna od prednosti.
    paradajz iz plastenika mogu jesti i u Zagrebu, kao i breskve, grožđe i smokve iz Konzuma
    Ovo su teske nebuloze,s oprostenjem.
    Imaju domace povrce i voce i vino i med i maslinovo ulje i ribe iz mora. Imaju sve i na Cresu i na Losinju i na Krku i u Istri i na Rabu. Svugdje!!!
    Nevjeojatno kakve neistine neki ljudi smatraju za istinu

  48. #48
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi cemo vjerojatno malo na Hvar, malo na Brac... a mozda i malo u Livno... i to Livno mi je predivno!

  49. #49
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Je imaju plaže, al nema meni onog mirisa smokve i lavande u zraku (samo borovi), vrijeme mi je isto promjenjivije na sjeveru, ima dosta turista i tako svatko ima svoje gušte. A i ovo za povrće što kaže Nano. Ja sam zahtjevna i po vrsti raslinja koje raste u mom malom mistu
    Meni je super kako svaki otok drugacije mirise, ima drugacije boje... Hvar mi je recimo skroz drugaciji od Braca, nekako je zuci i ljubicastiji, a Brac je zeleniji... al najlipse od svih mi mirise Solta, ona je nekako pitoma, a opet divlja... bas je slatka

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi cemo vjerojatno malo na Hvar, malo na Brac... a mozda i malo u Livno... i to Livno mi je predivno!
    Ruta ti je odlična Jadranka

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super kako svaki otok drugacije mirise, ima drugacije boje... Hvar mi je recimo skroz drugaciji od Braca, nekako je zuci i ljubicastiji, a Brac je zeleniji... al najlipse od svih mi mirise Solta, ona je nekako pitoma, a opet divlja... bas je slatka
    E ja imam oko i uši za ovakve finese, baš to..

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •