Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Muska sterilnost

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    12

    Početno Muska sterilnost

    Pozdrav svima, molim vas za savjete. Jedino mi to i ostaje jer kod doktora nailazimo na zatvorena vrata.
    Imam 22g. i saznala sam da nikada necu imati dijete. Dok sam skupljala papire za drilling, stigao je mm-ov sg; "spermatozoidi nisu nadjeni!". Nista. Ni invalidno, ni mrtvo. Nista. Sve ostale stavke su takodjer bile lose, bas sve osim jedne, nesto na kraju. Bojali smo se da ce biti lose ali ovo nas je totalno nespremne uhvatilo. Necu pokusavati naci rijeci, svi vi vec dobro to znate. Kad sam pokazala nalaz svom ginu, rekao je da od tog nece biti nista i da se nikako ne moze promijeniti. Ne pamtim kad me zadnji put netko gledao s toliko zaljenja kao on i sestra. Vec smo trebali popravljati mene ali sad ispada da je bas sve uzalud.
    No, ja ne mogu naci nacin da to prihvatim. Googlala sam malo i spominjala se jos neka centrifuga koju nama nitko nije ponudio. Pa kojekakve hormonske terapije ako je u tome stvar. Na zalost cini mi se da cu to sve morati znati ja sama i direktno inzistirati na svim mogucim pretragama. (Ja, mi, jos on ne zna puno o tome pa ga vucem za rukav)
    Ono sto me zanima je, je li moguce to popraviti? Tj. pokrenuti. Mora se moci, jel tako? Recite da moze i da to nije gotova stvar.
    A ako ima nade, molim vas da mi napisete sta sve da trazim od njegove dr, ja ne znam ni koji spec. bi se trebao pozabaviti time. Znam za sad samo za tu centrifugu, testosteron, lh, fsh, prolaktin, puna mi je glava i mojih pretraga.
    Hvala i ispricavam se ako sam trebala naci temu o ovome, nisam nasla nista.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Da te utjesim. I mm ima veliku 0. Bio je na biopsiji testisa na merkuru i dobili smo 7 zamrznutih ampula ili kak se vec to zove spermica. Eto bas se ovaj mjesec spremamo na vuk vrhovec u stimulaciju. Tako da uvijek ima nade. Ono sto je mm prisao od pretraga prije biopsije je bris urete, uzv testisa, pregled urologa, pregled androloga, kariogram, hormoni, punkciju testisa. Mislim da nisam nista zaboravila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Napisat cu to sve i pokazati doktorici. Jel tvoj dragi isto nije imao ni zive ni mrtve ni nikakve? Uzasno izgleda tako prazno, a pogotovo uz doktorovu izjavu da se to nikada nece popraviti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Imas ovdje na forumu temu azoo statistika gdje mozes nac puno informacija. Mene to spasilo. Mm je neko vrijeme imao nesto spermica i onda samo 0000.

  5. #5
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Citajuci tvoju pricu kao da sebe gledam 2003 god.
    Obilazili smo razne doktore bolnice i svi su se nas rijesavali zbog supruga.
    Igrom slucaja smo dosli u polikliniku vili kod dr.R.
    Suprug je radio sgram u ejakulatu nije bilo niti jednog spermija nista velika 0.
    Radio je i u VV nista.Otisli u petrovi isto sve.Tada smo igrom slucaja dosli k jednom dr.koji nas je uputio u jednu polikliniku.Kada je prof.vidio nalaz od supruga samo je rekao mo cemo punktirati spermije iz testisa.Tako je i bilo 2004 smo krenuli na prvi ivf-icsi.
    Suprugu su iz testisa punktirali spermije bilo ih je svega 3 i to slabo pokretni.2,3,4 postupak je bilo sve vise spermica. U 4 postupku su zamrznuli 1 ampulu.U 5 pokusaju je doslo do trudnoce.2014 u 11 mj suprug je poceo piti cink+neke vitamine.u sijecnju 2015 god smo u postupku za jos jednu bebu dobili spermica 4 ampule vrlo dobre kvalitete.Doslo je do trudnoce i rodio se bebac.
    Ne odustajte i nadite dobrog gina.koji ce se zauzet za vas i pomoci vam a ne da vas zali.Sretno

  6. #6
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zanimalo me bas da li ce netko napisati od vas ciji muzevi su imali takvih poteskoca da su uzimali nesto pa se stanje popravilo. Bilo mi glupo napisati prije, nisam znala je li moze pomoci kod 0 spermica. Mm je imao nekih problema i prognoze su bile da necemo uspjeti prirodno. Folna+promjena nacina zivota su doveli do bebe. Pije tribulus radi nekih svojih drugih stvari a ono kaj smo skuzili da mu se proizvodnja jako povecala i to na dnevnoj bazi. Ne znam ima li kakve veze kvantiteta sa kvalitetom ali na kolicinu je jako utjecalo.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  7. #7
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Mm je kupio jednu bocicu tih vitamina 450 kn jedna ta bocica je za mj dana.Nama je utjecalo na kolicinu i na kvalitetu.Biolog se cudio ta se tako drasticno moglo poboljsati.Sa par spermica punktiranih slabo pokretnih do kolicine za zamrznuti i vrlo dobro pokretnih i kvalitetnih.
    Ti vitamini sto je pio nemogu se sjetiti naziva to su bas kao za musku plodnost..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Mm je pio i bioastin i sexovit i cink i celen i onu mjesavinu sjemenki i meda i promijenio prehranu i smrsavio 15kg,,smanjio pusenje na 5cig dnevno i nista ne pio. I nis. Setao od oligoasteno do kripto do teske nepolodnosti i na kraju azoo. Nitko ne kuzi zasto. Cak su mu i hormoni relativno ok. Testosteron nesto snizen na sto mu je dr peros rekao da se i vidi (nije dlakav, brije se 1x tjedno cisto iz fore). Al to je njegov slucaj. Ne mora biti drugima tako. Cak su nam u 1 postupku icsi-em uspjeli oplodit 3js (spermici dobiveni "normalnim" putem nakon centrifuge). I dobili smo 3 blastice. Rezultat je 1 biokemijska. Sad nakon biopsije krecemo ponovno pa cemo vidjet sto ce biti.

  9. #9
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Tribulus je bas za taj hormon zaduzen, mozda zato pomaze

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  10. #10
    RockOn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    20

    Početno

    U jednoj od borbi protiv nepolodnosti kod nas su se mijenjale strane. Čas je kod mene bio "problem", čas kod njega. Tako smo jednom prilikom, a prije same stimulacije trebali obaviti spermiogram, odnosno ponoviti ga (to smo u Osijeku napravili) i nalaz je pokazivao same nule. U paničnom razgovoru s biologom, rečeno nam je da bi suprug trebao doći kod njih (Vinogradska) i u mjesec dana barem tri puta dati spermu na analizu. Rezultati su bili potpuno drugačiji. Dakle, ako niste tražile drugo mišljenje, obavezno to učinite, ako treba i treće, četvrto.... Spermiogram nije bio savršen, varirao je od oligozooseprmie do asthenozoospermie, ali nije bilo nula kao u onom spomenutom. Nakon toga je suprug pio Profertil nekoliko mjeseci, a lijek smo nabavljali iz Njemačke (oko 30 eura košta) i nakon toga je svaki spermiogram bio normozoospermia. Ako sam nekom pomogla s našoj pričom, bit će mi drago. Ne odustajte od mišljenja i traženja. Kaže to ona koja je čeka betu (7 postupaka do sada) i kaže nikad više. P.S. Ne znam zašto mi se ne prikazuje potpis o broju postupaka, morat ću vidjeti s moderatorima.

  11. #11
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Nasla sam kutiju od vitamina koje je mm pio.Acetil-L-karnitin + sexsovit i folnu kiselinu je pio uz to .Pa eto ako sam i ja nekom pomogla bit ce mi drago

  12. #12
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nije pametno nuzimati nista na svoju ruku. Prvo neka napravi pretrage, sve hormonalne da se ne dogodi neki neocekivani proces u organizmu. Govorim iz naseg islustva. Smrdao mu se testosteron, nepovratno. Znam da svi zele pokusati sve, ali neka to bude uz suglasnost doktora.

  13. #13
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Mi smo pili na preporuku urologa Kapuna, biologa i naseg mpo gina.Naravno suprug je vadio hrpu nalaza.Nismo nista na svoju ruku uzimali.

  14. #14
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    micamaca30 točno to. to je najbitnije, da netko prati, kontrolira. ima dosta slučajeva kad se upustimo sami u sve ti, djelomično jer naši doktori sa dijagnozom azoo nisu baš na ti, djelomično jer je sama dijagnoza takva kakva je i dosta je to traumatično.

  15. #15
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Istina je sve to...
    Mm je takav da na svoju ruku nece popiti nista

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Jucer je dobio uputnicu za urologa, njegova doktorica op je kao i moj ginekolog bila toalno skepticna ali ja sam joj lijepo objasnila da ce vaditi hormone, centrifugu, punkciju, biopsiju pa te onda ako bude apsolutna nula, prihvatit ceno to. Rekla je da nema pojma o cemu pricam i da nikad nije cula za to, ali sretno nam. Oni ce meni reci da je gotovo... Grrrr -.-
    Sad cemo vidjeti sta ce osjecki urolog reci, ako ne bude suradjivao ni on reci cete mi tko je odlican u Zg-u pa cemo kod njeg. Citala sam tu azo temu, prva dva puta uope nisam kuzila da zapravo stvarno nije jedini s takvom dijagnozom i da ima nade.
    Sto se tice preparata, kad naidjemo na doktora koji ce ga htjeti uputiti, priustit cemo nesto provjereno ucinkovito pa cemo vidjeti. Na srecu mi barem nismo na 5 do 12 pa imamo vremena da nas mrcvare. Oh joy!

  17. #17
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Onda vam je najbolje odmah javiti se na Merkur, i sve tamo raditi, da vas oni vode. Ovako, po meni, gubite vrijeme. Ne znam kakvi su osjecki Dr, ali do nedavno (promjena zakona) doktorica s Merkura je bila jedina koja je obavljala biopsiju. A i inace imaju praksu da kad dodjes k njima s nalazima oni sve ponavljaju. Zbog toga kazem gubiti vrijeme, jer nije jednostavno uskladjivati svako toliko izostanke i odlaske u Zg. U svakom slucaju, ne daj da vas poljujaju dr., pokusati sto se moze, a vjeruj mi da vrijeme radi svoje. Taj ce sok proci, pa sto budete vise ucili i saznavali lakse ce vam biti. Najgore je kad si neupucen, a dr ti ne zeli/ne zna pojasniti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Lili2 savjetujem ti da od svog gin uzmes uputnicu za humanu reprodukciju i narucis se na vuk vrhovec na prvi pregled. Lijepo poneses sve nalaze svog muza i svoje i dr ce te lijepo voditi. Spermiogram ce svakako morati kod njih obaviti jer druge ne priznaju. Ti ces vaditi hormone 3-5dc. Dr te direktno moze naruciti kod dr.perosa (androlog) koji ce tm uputiti sto treba. Vjerujem da ce mu preporuciti vaditi hormone (tsh, lh, fsh, testosteron...), bakteriologiju ejakulata, bris mokracne cijevi, urinokulturu, uzv skrotuma, kariotip pa tek po nalazima na punkciju. Ovako ti ide puno brze. Mi smo na punkciji zavrsili od danas do sutra. Ako dodjete do biopsije to se obavlja na merkuru i smrzne se materijal i tek onda ti ides u stimulaciju. Mozes i ic u petrovu . Njihove biopsije se rade na rebru. S njima nemam iskustva. Mm bio 1x kod dr hauptmana (urolog) na pocetku nase price. Za osijek nista ne znam.

  19. #19
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    I ja se slazem sa curama bolje otici za zg nego da gubite vrijeme ovdje.Pogotovo ako nemaju pojima i ako ce se izmotavat samo ce vas bacit u bed.Govorim iz vlastitog iskustva.Sretno od <3

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Na zalost Zg ce morati pricekati. Uz to postoji jos jedan vazan i ne zanemariv problem zvan financije i sad mora ici na teren pa kad bude mogao ponovo uzeti pauzu ici cemo na dalji put. Mozda je i bolje tako, sad imamo nade pa cemo prezivjeti to razdoblje optimisticno a onda punim plucima u nove pobjede i po bebici. Tko zna, mozda u sljedecem sg-u nadju 2-3-5 punoglavaca.
    Btw, tek sam nekidan skuzila da u nalazu pise da je obradjen 3.2. (doprinos je dao 1.2.), je li moguce da su to tek 2 dana kasnije pregledali?? Mislila sam da mora u roku od sat vremena na analizu... o.O

  21. #21
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Lili,preporučujem ti i da malo pogledaš i temu azoo statistika na http://forum.roda.hr/threads/83220-q...55#post2852655 gdje možeš naći korisne informacije.
    Sretno.

  22. #22
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav,

    I ja sam od srijede u stanju soka. Nakon prve ivf bebe koja sad ima godinu i tri mjeseca krenuli smo na dogovore za drugu trudnocu. Znala sam da se odmah dogovaramo za ivf jer su i prije 3 god spermiogrami bili jako losi. Cini se da se nesto u ovom periodu dogodilo jer sada imamo sve nule. Pise da u nativnom uzorku nisu nadjeni spermiji, da je uzorak cijeli istalozen te da su u talogu slabo pokretni/ titravi/ deformirani spermiji . Dijagnoza : kripto i terato .

    Rekli da dodjemo za tri mjeseca ponoviti nalaz.

    Dva dana samo citam forum i prozivljavam flashback. Iako onda sam plakala jer sam na ivfu, a sada bi da me hoce uzeti u postupak bila presretna. Zanima me za sve ove nalaze gdje ste ih radili i tko vam je dao uputnice za njih i tko je te nalaze gledao? Da prvo idemo kod urologa ili da od doktorice opce prakse uzmemo uputnice za sve nalaze pa s njima urologu? Kojem urologu se najbolje probati naruciti? Koliko se ceka? Je li bolje to privatno obaviti? Gdje? Citala sam da mozda ima ok sperima ako rade centrifugu? Jel to ovaj talog sta pise ili je to neki drugi test? Da li to rade na rijeckoj klinici?

    Od kud krenuti?

    Hvala, drzim fige svima jako jako stisnute

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Mm uputnice dala dr opce prakse. Pretrage je obavljao na vuk vrhovcu (androlog, punkcija, hormoni), rebro (urolog +uzv testisa+genetika), merkur (urolog -biopsija testisa). Za Rijeku ne znam.

  24. #24
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Marlo spermiogram može varirati. Nama je isto nalaz bio azoo a nakon mjesec dana smo opet imali živih.
    U Rijeci nisu imali obradu muške neplodnosti. Nas su poslali na VV andrologu prije par godina.
    Možete i privatno urologu koji radi kompletnu obradu pa i spermiogram ako ne želite čekati 3 mj.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  25. #25
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Marlo mi smo iz RI i imamo opst.azoo. Moj savjet ti je da odete na VV i razgovarate s doktorom, on napravi spermiogram nalaz dobijete za cca mjesec dana i znate na čemu ste. Tebi treba uputnica za prvi pregled a njemu za spermiogram. I onda će te vidjeti kako dalje. Što se tiće urologa na Merkuru su odlićni nema naručivanja samo dođete, doktor kojem je specijalnost muška neplodnost u ambulanti radi petkom i mislim utorkom. Nazovete sestru i provjerite da ne putujete ako ga slučajno nema, broj ima na njihovim stranicama. Tako smo mi.

  26. #26
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Marlo mi smo iz RI i imamo opst.azoo. Moj savjet ti je da odete na VV i razgovarate s doktorom, on napravi spermiogram nalaz dobijete za cca mjesec dana i znate na čemu ste. Tebi treba uputnica za prvi pregled a njemu za spermiogram. I onda će te vidjeti kako dalje. Što se tiće urologa na Merkuru su odlićni nema naručivanja samo dođete, doktor kojem je specijalnost muška neplodnost u ambulanti radi petkom i mislim utorkom. Nazovete sestru i provjerite da ne putujete ako ga slučajno nema, broj ima na njihovim stranicama. Tako smo mi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    Bok cure! Ne znam se gdje obratiti sa ovim pitanjem... Da li mozda koja zna da li koja bolnica ili bilo koja privatna klinika rade spermiogram subotom? Hvala vam puno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •