Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 111

Tema: Avokado

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Baš sam ga danas nosila za gablec
    Avokado, nakapala limunom, sol (dobra grublja sol da je osjetiš), malo aceta
    + tost
    Vrhunski!
    :njami:

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni je avokado fin kao i kod aleks
    Samo što ja košticu posadim, pa imam stabalce. Ne mogu se ja prisiliti da ga pojedem.
    Ili mango. Kao da smolu jedem
    Moj muž obožava svo to egzotično voće, ali meni nema do domaćeg (naročito onog iz svog vrta).

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Mangoto vole klinci, zovu ga mango plavi kupim kad je na akciji
    Avokado ne vole,ali klinka kaže da je super u namazu pa ćemo kuoiti

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Avokado = sapun

    Meni je to na listi izrazito neomiljene hrane. Imam o tome stav kao moj sin o batatu - nije namirnica za moj grunt. Osim što je vrlo teško pogoditi optimalan trenutak zrelosti, čak ni tada mi se ne sviđa taj okus. Znam da je subjektivno, ali tako je.

  5. #55
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zanimljivo je kako imamo razlicite okusne pupoljke i dozivljaj namirnice. Recimo, mene avokado podsjeca lagano na klorofilaste pinjole.
    Ne bih ga nikada povezala sa sapunom sto sam cula i od jednog poznatog hrvatskog kuhara. Njemu je avokado sapun od jorgovana.

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zanimljivo, nikad nisam probala niti jedan sapun, sem sapunice, a kud jos od jorgovana

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja pak ne mogu povezati mango i smolu. Mango obožavam, baš jako, iako mi se vlakna znaju zavuči za zube. Smolu nisam probala ali njena konzistencija mi nema nikakve veze s mangom.

    Javite ak negdje vidite akciju

  8. #58
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    avokado sam mi je nefin, ali guacamole obožavam. i često radim čokoladni mousse ili sladoled od avokada. i gotovo uvijek ga imam u dubokom za krizne trenutke

  9. #59
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Gdje kupujete dobar avokado

  10. #60
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Najbolji je bio iz Špeceraja. Velik ko ananas. Mekan, sočan, ukusan. Grehota bi ga bilo miksat ili išta. Jela sam ga kao jabuku. Kad sam skin'la koru, lol.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.01.2020. at 12:50

  11. #61
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma Konzum, Lidl, Spar. I to kad je na akciji.

  12. #62
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    U centrima sam rijetko potrefila dobar avokado, a i kad bi bio zreo znao je iznutra biti crn ili prošaran crnim. Možda se to sad popravilo, ali znam da i kad su bili onako školsko zeleni i mekani opet je falilo okusa. Jer su brani nezreli i pitaj bokte otkud.

  13. #63
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Zuta, a koliko košta u Špeceraju? Sad sam išla guglati gdje je to, čak mi i nije izvan ruke. Za dobar avokado bih potegnula do tamo.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 22.01.2020. at 12:58

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mislim da je 55 kn / kg, a jedan avokado teži cca 400 g. Komad oko 20-25 kn ako se sjećam. Ne znam imaju li ih sada.

  15. #65
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pak ne mogu povezati mango i smolu. Mango obožavam, baš jako, iako mi se vlakna znaju zavuči za zube. Smolu nisam probala ali njena konzistencija mi nema nikakve veze s mangom.

    Javite ak negdje vidite akciju
    Ima onako blag miris na bor ili borovicu (smreku). Meni ne smeta, ja ga volim

  16. #66
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Opa, puno

  17. #67
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Meni je ok računica kad uzmem da sam iz centara znala uzeti četiri komada i tri baciti jer su iznutra bili odurni. Jedem ih sada rijetko, rijetko.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.01.2020. at 13:16

  18. #68
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja pazim da su lijepo zeleni kad ih kupujem, nebitno mi je jedu li tvrdi ili su već za konzumaciju. Tvrde stavim uz jabuke i kontroliram, tako da mi rijetko kad propadnu.

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Znali su mi stajati po punih tjedan dana, na stolu gdje držim i drugo voće, i iznutra samo pognjiliti, a bili su zeleni i tvrdi kada sam ih uzela, iz Konzuma.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.01.2020. at 13:21

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ima onako blag miris na bor ili borovicu (smreku). Meni ne smeta, ja ga volim
    Ozbiljno? Nikad to nisam osjetila.

    Inače, avokada kod nas ima barem 2 vrszte, onaj zeleni s glatkom korom i onaj skoro smeđi s nešto hrapavijom

  21. #71
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Znali su mi stajati po punih tjedan dana, na stolu gdje držim i drugo voće, i iznutra samo pognjiliti, a bili su zeleni i tvrdi kada sam ih uzela, iz Konzuma.
    Isto ovako.
    Meni je avokado preslastan. Ali svi koje trenutno vidjam su zeleni i prije ce istrunit nego dozrit.

  22. #72
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Neće svi, velim da ih ja relativno često kupujem za gablec na poslu. Ostavim ih par dana na sobnoj temperaturi (bez jabuka) i budu OK. S tim da kupujem kad je akcija. A kad je akcija onda baš dobe puno tih novih nezrelih, koji nisu stajali tjednima u dućanu.

    Inače, meni na fejsu stalno iskače neka stranica Egzotično voće - imaju svega i po dosta povoljnim cijenama, ali nikako se nisam raspiotivala gdje prodaju i otkuda im svo to voće. Oo su oni:
    https://www.facebook.com/Egzotično-v...1499962567199/

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni točno kako žutaminuta opisuje, kupim tvrdi pa mi često propadne. Zato mi je super informacija za Špeceraj!

  24. #74
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama je ovakav guac najbolji, samo ne stavljam cesnjak i ljutu papriku (ovo zadnje zbog djece): https://www.allrecipes.com/recipe/14231/guacamole/

    Naravno, kod nas ne raste pa ga nabavljamo iz Meksika ili Kalifornije. Hass (tamni i hrapav) je obicno neusporedivo bolji od onog zelene glatke kore. No to bi opcenito bolje mogla ocijeniti kli_kli jer vjerojatno imaju puno kvalitetniji avokado nego cemo mi ikad imati.

    Ja sam, uz godine iskustva kupovanja svakakvog uzasa, naucila ocijeniti opipom. Ne znam kako bih opisala kad valja, ali s obzirom da k nama stizu vjerojatno u slicnom stanju kao i u Hrvatsku, taj neki prozorcic u kojem su dobri je poprilicno malen.

  25. #75
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme pa kud senf i jaja....


    Ups ...racunala sam da ce to biti kao domaca pasteta...hehe ma bilo nam jd fino i dijete i ja se udavili. Drugi put bude bolja
    Posljednje uređivanje od mašnica : 22.01.2020. at 20:42

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa šta, kuhana jaja super pašu s avokadom.

    Ja ga zgnječim s malo soli i limuna namažemo na tost i gore stavimo kolutiće kuhanih jaja.

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Uh, ma dobro, ... meni je užas i ono kad ljudi rade francusku tako da pomiješaju jaje, sir, šunku, majonezu i povrće. Meni je to to kad spojim majonezu i povrće.

  28. #78
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je avokado fin kao i kod aleks
    Samo što ja košticu posadim, pa imam stabalce. Ne mogu se ja prisiliti da ga pojedem.
    Ili mango. Kao da smolu jedem
    Moj muž obožava svo to egzotično voće, ali meni nema do domaćeg (naročito onog iz svog vrta).
    Mango mi je daleko najdraze voce. Prije cu "pasti" radi njega nego cokolade npr...Meni ima okus izmedju breskve i celera...tj. celerasta breskva xD uopce ne znam kak je smola usla u tu pricu

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Mango mi je daleko najdraze voce. Prije cu "pasti" radi njega nego cokolade npr...Meni ima okus izmedju breskve i celera...tj. celerasta breskva xD uopce ne znam kak je smola usla u tu pricu
    Dijelim mišljenje - mango je meni osobno najfinije voće, a avokado bih odmah dala u dobre ruke

  30. #80
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Još jedna ljubiteljica manga.

    U stvari, volim sve voće. Al mi mango spada u favorite. I jako volim pomelo - od ovih malo egzotičnijih. I plod kaktusa.

  31. #81
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Marmelada od kaktusa je nešto prefino mmm

  32. #82
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Taman sam za gablec pojela mango (5 ili 6 kn u konzumu) i pokušavala sam doći do okusa smole. Iako pojma nemam kakav smola ima okus, al fakat nema mi nikakve veze s mangom

  33. #83
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam maloprije pojela avokado iz Lidla i bio je za moje pojmove savršen, pa sam razmišljala o tome je li to dobro ili loše što nikad nisam jela nijedan avokado koji nije iz trgovačkog centra

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Taman sam za gablec pojela mango (5 ili 6 kn u konzumu) i pokušavala sam doći do okusa smole. Iako pojma nemam kakav smola ima okus, al fakat nema mi nikakve veze s mangom
    Muž je kupio par manga koja mislim da nisu zreli rekla sam klincima nek ostanu koji dan doma da će tad dobiti

  35. #85
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam svoje kupila u petak, a danas pojela. Do tada su stajali na sobnoj temperaturi. I nisu bili blizu jabuka

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mango & avocado...yammi

  37. #87
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kaj ne uzgajaju na Visu avokado kod nas? Ako se dobro sjecam, mislim da je neki otok u pitanju i super im ide. Kod njega je karakteristicno da pocne dozrijevati tek nakon branja. Ja ga volim(ne kao mango) ..na zlicu ili uz jaja/salatu itd...
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 28.01.2020. at 19:57

  38. #88
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Sva tu egzotiku jela sam ucŠpanjolskoj to je toliko drugačiji okus i miris nego nasi...

  39. #89
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam jučer kupila u Konzumu za 20 kn, 6 manjih avokada u mrežici zapakirano.
    Kaže muž da su super.
    Ja to ne jedem pa ne bih znala.
    Mango i meni ima okus i miris kao da jedem smreku.
    Brrrr


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #90
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Uzela sam u Sparu jedan danas. Savršeno mekan, ali iza jedenja ostavlja opori okus u ustima.

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Avokado zuta?

  42. #92
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Više vuče na mango

  43. #93
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, avokado.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ne znam, moj mango je uvijek vrlo sladak. Avokado uvijek uz malo limuna, ako ništa drugo, limun je obavezan.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 28.01.2020. at 23:23

  45. #95
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam u Sparu jedan danas. Savršeno mekan, ali iza jedenja ostavlja opori okus u ustima.
    Može biti da je ubran prije optimalne zrelosti. To je problem s većinom južnog voća i općenito biljaka koje dolaze iz dalekih krajeva.

    Jednom sam se u Singapuru iznenadila fantastičnim okusom svježeg voća (koje je ovdje egzotično, a tamo nije) - ananas, banane, žute lubenice, mango, a pogotovo liči i te kojekakve sitne voćke - ne znam ni kako se zovu... U usporedbi s onoim što kupujemo ovdje, razlika je nebo i zemlja.

    Transport ne doprinosi kvaliteti, jer se to voće mora ubrati poluzeleno da bi preživjelo, pa onda ga hlade i tretiraju koječime, tako daaaaa... ima to i svoju lošu stranu. Možda bi se meni avokado svidio da ga uspijem probati u zemlji u kojoj raste.

  46. #96
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj ne uzgajaju na Visu avokado kod nas? Ako se dobro sjecam, mislim da je neki otok u pitanju i super im ide. Kod njega je karakteristicno da pocne dozrijevati tek nakon branja. Ja ga volim(ne kao mango) ..na zlicu ili uz jaja/salatu itd...
    i ja sam čula za taj uzgoj na Visu i jako me zanima gdje se taj viški avokado prodaje, nisam ga nigdje srela

  47. #97
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Maloprije sam u Bio&Bio vidjela lijepi avokado.
    Paket od tri komada 28 kn.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam čula za taj uzgoj na Visu i jako me zanima gdje se taj viški avokado prodaje, nisam ga nigdje srela
    Pa tek je posađena plantaža, nije to još u rodu: https://www.otoci.eu/vis-posadena-pr...ntaza-avokada/

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Pa bili su objavili da bi bila berba već ove godine.

  50. #100
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ovdje piše da su zasađeni 2017., a da se očekivala berba već 2018.: http://maslina.slobodnadalmacija.hr/...zu-u-hrvatskoj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •