Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 111 od 111

Tema: Avokado

  1. #101
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Avokado volim na toplim sendvičima, kao podlogu za nešto plus na vrh šnita sira. Tako sam ga prviput jela prije gotovo dvadeset godina u Južnoj Americi i jako mi je bilo fino. Mali mi baš ne voli te sendvič-like i pizza-like hrane, on bi juhe i ćušpajze, tako da baš i ne kupujem, nažalost.

    Ali smo mi obiteljski u klubu obožavatelja manga.
    Kaktus nisam probala, nekako me ne vuče.

    Prodaje li se negdje dobra marakuja kod nas? To sam samo vani jela u slasnim desertima.

  2. #102
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima li kod nas kaktusa? Gledala sam na 24kitchen žena kuha kaktuse, radi salatu.

  3. #103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Pa da -ak ljetuješ (još bolje ak si dole u ranu jesen)na južnom Jadranu, možeš si ih i sama nabrat. meni su finiji oni koji imaju narančasti plod a ne ljubičasti.

    A uvoznih plodova se nađe po dućanima pod imenom "indijska smokva"

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je opuncija svekrvin jezik treba paziti što se dira
    Ali plod indijska smokva je nešto jako fino samo kaj ga ima malo

  5. #105
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kak misliš malo- pa ti ogromni kaktusi čak i kod nas imaju pono plodova. I da, treba paziti jako na te sitne iglice. Jedan od načina pranja je prerezanom plastičnom bocom, pa plodove ni ne dotakneš

  6. #106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kak misliš malo- pa ti ogromni kaktusi čak i kod nas imaju pono plodova. I da, treba paziti jako na te sitne iglice. Jedan od načina pranja je prerezanom plastičnom bocom, pa plodove ni ne dotakneš
    Meni su i jabuke fine

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su i jabuke fine
    Da, da... U skladu s preporukama makrobiotike, ako dobro pamtim, najbolje je jesti ono što je uzgojeno u radijusu 300 km od mjesta gdje živiš. Dva su razloga - svježe je i dobro usklađeno s potrebama organizma. Moram ponovno posegnuti za tom literaturom... i za ginkom, jer primjećujem da zaboravljam

  8. #108
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ma ja sam bila na 30cm od tih plodova kaktusa jesenas, još smo i pričali o tome da bi mogli probat, ali nekako svi kad sjete zadovoljstva traženja tih nevidljivih podlih iglica po sebi, pomisle: i jabuke su fine, i avokado, i mango..

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ok, plod kaktusa je jako fin. Ak ti je pri ruci, možeš ga ubrat tom metodom s bocom.
    Poslije plod staviš na tanjur i vilicom i nožem makneš koru. Stvarno je odličan. U studentskim danima sam ih jela u Španjolskoj i Grčkoj, a tek sam kasnije skužila da ih ima kod nas na jugu. Sam nije tako jako uobičajeno jesti ih.

    Inače, jabuke su jako loše rodile ove godine. A i kad bolje rode, teško je naći domaće. Nama doma od ovih iz dućana bude loše - alergičare svrbe nepca, ostale napuhava.

    A i naslov teme je avokado, pa smo krenule u smjeru egzotike

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima ih u ovim trgovinicama što su se pootvarale. Našla sam mirisne piše božićnice, mada nisam sigurna, jer moja mama ima tu sortu i ne izgledaju tako, ali su ukusne, male i slatke.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Lokacija
    Trogir
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ga jedno vrijeme često jela pa ga se zasitila.. a ovdje je u trgovinama nerijetko ili prezreo ili trul iznutra,ono izvana još tvrd a crn unutra...nakon što sam ga par puta bacila odustala od kupovine...sad su u Lidla neki čudni manji i okrugli,jeli zna itko valjaju li? ne ulijevaju mi povjerenje na izgled...

    curi sam preklani pravila rodjendansku tortu sa kremom od 5 avokada,kakaa itd...mljac...
    I meni najvise smeta kad kupim avokado koji izgleda perfektan, pa jos bude na akciji, pa uzmem ih tri komada, dodem kuci, veselim se guacamole, a oni znutra crni i truli cesto se to desi!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •