Stranica 13 od 15 PrviPrvi ... 31112131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 719

Tema: Angažiranje roditelja oko zadaća

  1. #601
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a sad je idem utjerati da ide učiti
    dosta se odmarala poslije škole
    punih 15 minuta
    ajoj, ovo ti je malo bezveze, stvarno

  2. #602
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mislim, ja sam ovo ljeto prisustvovala konverzaciji gdje je mala, prvi gimnazije, ima glavobolje, mučnine, povraća od pritiska. nisam mogla vjerovati svojim ušima.
    svega ima.
    sad me aleks podsjetila s ovom konverzacijom u 4. razredu oko mioca i pete, na još jednu stvar, onaj senin kontekst - a to je da, uz to kakvo je dijete, kakvi su učitelji i profesori, ima još jedan faktor koji utječe na školovanje. i to vrlo važan. a to je struktura razreda.
    j ide u izrazito štreberski razred. svi su nešto nabrijani na te ocjene. sjećam se kad mi je njegov razrednik pričao kako je iz nekog testa iz matematike u 5/6 razredu puno njih dobilo loše ocjene, dvojke, trojke. i udri u plač. kaže on meni, a vaš se smije iz zadnje klupe :D
    ako se u razredu potrefe sve neki mangupi, onda je druga priča. ne mora utjecati, ali i može.

  3. #603
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja ću samo nadodati još jednu misao na te famozne granice koje mi malo bacaju na dijetu od THE ponedjeljka koji nikad svanuti.
    nikada nisam povlačila granice u odnosu na išta vezano uz moju djecu, niti mislim.
    ok, po glavi si skakat ne dam.
    ali o granicama nema govora. moja djeca uvijek mogu računati sa mnom, iako mi je prioritet da se oslanjaju prvenstveno na sebe.

  4. #604
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Kad usporedim sto i kako rade vrsnjaci mojih klinaca u Slo mi dodje da selim samo zbog skole.
    A ni tamo nije bas idealno ali opet miljama daleko od naseg skolstva.
    Molim te, možeš to malo šire opisati? Baš me zanima, uopće ne znam ništa o sistemu školstva u Slo?

  5. #605
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto ti ne živiš takav život?
    Pogriješila sam Mima, skroz sam krivo živjela, i stalno trčala za nečim što moram. Ne moram ja ništa...

    Ma neću više pisati, nije fer, nemam dijete još niti u prvom, a kamoli u 7. i 8. razredu, ali kad svaki dan slušam nekoliko kolega na poslu koji urlaju na svoje doma preko telefona "uči / ubit ću te / što si dobio / nećeš se nigdje moći upisati", gdje se pod "nigdje" misli na dobre škole, to mi zvuči kao da te 13 i 14-godišnjake koji prolaze s 3.8 ili 4.0 čekaju vješala, a ne život.

    Razumijem da neće moći u ono što se smatra dobrom srednjom školom, ali bazično gledano, kvragu i civilizacija i sve, idem ja onda živjeti na Aljasku . Samo prolazim burn out trenutno, ništa drugo...

    Mislim, znam da to nije pravilo, ali nemam sad što drugo nego opet osobni primjer, mene koja sam izašla iz osnovne s 5.0, i brata koji je valjda imao 3.0, pa živimo oboje svoje živote.

  6. #606
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA nije ti to dobra usporedba, trebaš zamisliti sebe da si imala 3.0

  7. #607
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Na ono pitanje "zašto ne" čini mi se da je jasan odgovor. Zato što je dijete osoba za sebe i nije na daljinski. To što roditelj želi i smatra da je korisno i dobro jednostavno ne mora biti dovoljno da dijete tako i postupa.

  8. #608
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja ću potpisat svaku riječ od AdioMare a posebno mi je drago da je tema otišla upravo u tom nekom filozofskom smislu-što sam se ja pitala par stranica prije a gdje povući tu famoznu granicu između pomaganja i tlačenja djeteta?

    celeste nadam se da ćeš uspjet nešto korisno izvući iz svih ovih postova.

  9. #609

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Čitam, čitam... slažem se s mnogima ...

    no, cijelo vrijeme se proteže "pristojna" srednja škola... koje su to prihvatljive škole?!
    MIOC i 5. su van kategorije, to smo savladali.
    Ali u ZG ima 16., 7.,2., 18., Tituša Brezovačkog, Gornjpgradska, Lucijana Vranjanina, 4.,1., Nadbiskupska .... sve su to škole koje su prošle godine primale učenike s bodovima nižim od 80.... Zar to nisu pristojne škole?!

    Imislim da u njima djeca dobiju odlične temelje za državnu maturu i mogu se upisati na gotovo bilo koji fakultet na ZG Sveučilištu
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.02.2016. at 15:07

  10. #610
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Pa mislim da se granica može osjetiti. Naprosto osjetiš. Nekada naravno i pogriješiš, ali sve se da ispraviti.
    samo je poanta, da ta famozna granica nije apsolutna vrijednost, koju bi mi sad mogle definirati, nego je individualna.

  11. #611
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    ili što fali srednjoj ekonomskoj ili Ruđeru, hrpa izvrsnih FER-ovaca dolazi iz Ruđera

  12. #612
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bubilo Bubich bit će bolje, potraži nešto drugo, predugo ti sve to zajedno traje.

    Upravo ovih dana sam upoznala jednu kolegicu sa sličnom pričom s tim da se ona na kraju razvela (ovo nema nikakve veze s tobom), potpuno okrenula novu stranicu u životu i sad uživa.
    i stvarno nema toga što čovjek mora, samo se umrijeti mora.i to treba imati na pameti.

    Čak mislim da je i ta neka lakoća postojanja na neki način zadana -ili smo rođeni takvi ili imamo primjer iz uže obitelji kako živjeti na taj način (odgoj).
    Uvijek sam govorila i tu pisala da bih djeci uz samopozdanje i suosjećanju voljela usadit tu lakoću postojanja,. ja je imam a mislim da je ima i cvijeta
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.02.2016. at 15:13

  13. #613
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam, čitam... slažem se s mnogima ...

    no, cijelo vrijeme se proteže "pristojna" srednja škola... koje su to prihvatljive škole?!
    MIOC i 5. su van kategorije, to smo savladali.
    Ali u ZG ima 16., 7.,2., 18., Tituša Brezovačkog, Gornjpgradska, Lucijana Vranjanina, 4.,1., Nadbiskupska .... sve su to škole koje su prošle godine primale učenike s bodovima nižim od 80.... Zar to nisu pristojne škole?!

    Imislim da u njima djeca dobiju odlične temelje za državnu maturu i mogu se upisati na gotovo bilo koji fakultet na ZG Sveučilištu
    Mali ispravak....i u V.gimnaziju se moglo ove godine upisati sa manje od 80 bodova.

  14. #614
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam, čitam... slažem se s mnogima ...

    no, cijelo vrijeme se proteže "pristojna" srednja škola... koje su to prihvatljive škole?!
    MIOC i 5. su van kategorije, to smo savladali.
    Ali u ZG ima 16., 7.,2., 18., Tituša Brezovačkog, Gornjpgradska, Lucijana Vranjanina, 4.,1., Nadbiskupska .... sve su to škole koje su prošle godine primale učenike s bodovima nižim od 80.... Zar to nisu pristojne škole?!

    Imislim da u njima djeca dobiju odlične temelje za državnu maturu i mogu se upisati na gotovo bilo koji fakultet na ZG Sveučilištu
    I sto je s djecom koja ne zive u zg i moraju eto ici u gimnaziju u svome gradu? Jesu li oni izgubljen slucaj, kao i oni koji upisu gimnaziju u Dubravi?

  15. #615
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zašto vi postavljate ovakva pitanja, ne kužim? Je li itko na temi napisao takve stvari?

  16. #616
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    stvarno su ti s 3.0 nemoj da bi se slučajno pokušavala zamisliti s 3.0, bubilo!
    tko zna bi li ikad više bila ista

  17. #617
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa da. Netko je napisao da s prosjekom 4.0 mozes upisati samo gimnaziju u Dubravi. A bilo je u kontekstu da nece valjda to dopustiti...

  18. #618
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Evo ih opet na gimnazijama. Briga me za gimnazije. Postoji zivot i bez gimnazija. Vjerovali ili ne postoji zivot u kojem roditelji uce sa pametnom djecom za prosjek 4,0 i 3,8.
    Meni je nezamislivo da je svima to nezamislivo. I postoje djeca koja nisu za gimnaziju, a bome nisu niti za zanat. I sto se onda radi sa njima? Dajte vise olabavite sa tim natjeravanjem za 5,0. To ga cini se ima samo na Rodi.

  19. #619
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno su ti s 3.0 nemoj da bi se slučajno pokušavala zamisliti s 3.0, bubilo!
    tko zna bi li ikad više bila ista

  20. #620
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Potpisujem vertex. A konkretno, kod mog sina, na pitanje "zašto ne" odgovor je dala, čini mi se, saša.
    Zato što bi, u slučaju većeg pritiska, škola definirala moj odnos prema njemu i njega samog. A to ne želim, to nije dobro, to bi odredilo i njega i nas u negativnom smislu puno više od upisa u nekakvu "lošiju" školu.

    Ali to ne znači da svakodnevno ne preispitujem da li mi je omjer kontrole i prepuštanja ispravan. (razgovore, diskusije, pomoć koju dijete traži uopće ne ubrajam u te kategorije)
    Da živimo u mom ili mm-ovom rodnom gradu, ne bih brinula brigu. Znala bih da se on, sa svojim ocjenama, s oscilacijama između izvršavanja obaveza i koncentracije i dekoncentracije i lijenosti može bez problema upisati u matematičku gimnaziju.

    A ovako sam se uhvatila kako se brinem što nije na županijskim natjecanjima imao još pokoji bod za prolazak na državno, pa da ulovi još koji bod za srednju.
    I zaključila da je to suludo, i fućkaš sve ako bilo kome život bude određen upisom u neku "ne-elitnu školu".

  21. #621
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nista im ne fali. Kao ni primaljskoj, medicinskoj i drugim strukovnim skolama. Ne fali nista ni ugostiteljskoj; kuhar mi je, npr., super zanimanje, kreativno.

    Ali za drzavnu maturu, koliko sam shvatila, gimnazija je najbolja priprema. Narocito ako osoba zeli studirati.
    I ono sto se u osnovnoj skoli uci su osnove. Zelim da ih moja djeca dobro savladaju, prvenstveno radi znanja i pobudjivanja interesa prema nekim podrucjima. Pa ako su to dobro savladali, i ocjene ce biti dobre. Ako su ocjene dobre (ne mislim samo na petice), veci je manevarski prostor za upis u srednju skolu. Bila to gimnazija ili strukovna skola - prema afinitetima djeteta i eventualnim planovima u vezi nastavka skolovanja nakon srednje.

  22. #622
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ajme postova u međuvremenu

  23. #623

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ajme koliko vi napisete i nakvotate...

    Nekome sam duzna odgovor kako je mojem u X.gimnaziji. on je dvojezicni matem smjer i mislim da bi trebao biti zadovoljniji. On je sam sebi tezak i tesko se uklapa u novu sredinu pa mu je dugo trebalo da prihvati i ucenike i profesore i nacin rada, ali to je do njega.
    Njega sam prestala gurati u 7. Razredu.

    Srednji je dezurni smetlar - i lako je s tudjim k.. po koprivama mlatit. Da dignem kredu, kupim kamion, pa jos kupim i zemljiste van grada da ga mogu parkirat i sto.
    ? Razveselila sam dijete? To mi je na razini demagogije " ma budi zadovoljna jer nitko nije slijep , nema rak itd a za sve ostalo nije bitno".
    Zibimo gdhe zibimo i u nefleksibilnom sistemu kojemu se moramo prilagoditi, neki manji neki vise. I ne, ne zelim da on do penzije gura kontejnere. Ili netko stvarno misli ds kod nas ima mogucnosti a prekvalifikaciju a da to noje tipa maserka pedikerka?
    On je nemotiviran (ocjena mu nije motiv i ne shvaca zasto bi imao vise od 3) i prosjecno inteligentan i ha puno guram da bi npr zavrsio 4 razred s 4.3.
    Da ga ne guram imao bi losije ocjene ali to nihe nesto sto ce njega zabrinuti. Ali kao sto ne dopustam da u japankama ode po snijegu jer ga to cini sretnim, isto tako ne dopustam zanemarivanje ucenja her he to eto nhegov odabir. Ako s 20 godina ne bude student niti ce imati zavrsenu izobraxbu skojom ce moci raditi, pitamvse tko ce ispastati i tko ce mu i dalje davati krov nad glavom, hranu, odjecu, lovu za izlaske?
    Ja ne vjerujem u prosvjetljenja, takva su cuda vrlo.rijetka.

  24. #624

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    I sto je s djecom koja ne zive u zg i moraju eto ici u gimnaziju u svome gradu? Jesu li oni izgubljen slucaj, kao i oni koji upisu gimnaziju u Dubravi?
    Ajmo ne pretjerivati. Gimnazije u nekim drugim hrvatskim gradovima su po raznim pokazateljima bolje od nekih zagrebačkih gimnazija.
    Zagreb ih ima više, pa je i kvaliteta raspoređena, nisu sve iste.

  25. #625
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dakle, kroz čitavu temu se provlači teza da uspjeh u školi nije presudan u životu, i da ljudi bez fakulteta mogu biti jednako sretni/zadovoljni/uspješni - što god to značilo/da mogu zarađivati i bolje od onih sa fakultetom i imati jednako zanimljive i dobre poslove. Naravno da je sve to istina, svatko od nas može nabrojati desetke primjera koji to dokazuju (čak i ako zanemarimo one koji u našoj zemljici do dobrih poslova dolaze preko veza i poznanstava, i stvarno je nebitno kakvu imaju školu). Međutim, pravo je pitanje kako bih ja (ili Bubilo) živjela da nemam fakulteta - i ovako ne živim bogznakako, ali ipak imam još uvijek pristojan posao unatoč krizi, plaću koja plaća račune, sjedim u toplom uredu itd. No ne može se reći da sam se ne znam kako dobro snašla u životu. Ali diploma i škola koju imam mi ipak nešto pružaju. Da sam bez toga, ja za sebe takvu kakva jesam mogu pretpostaviti samo da bi mi u životu bilo puno teže, i da bih se puno više mučila, kao što vidim da se muče one moje pametne prijateljice iz oš sa negdje treće stranice ove teme, koje nisu završile fakultete. Dakle, zato sam rekla Bubilo da ništa ne znači to što njen brat ili Bill Gates nemaju faks, nego da zamisli kako bi njoj bilo da ga nema.

  26. #626
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo ne pretjerivati. Gimnazije u nekim drugim hrvatskim gradovima su po raznim pokazateljima bolje od nekih zagrebačkih gimnazija.
    Zagreb ih ima više, pa je i kvaliteta raspoređena, nisu sve iste.
    Ja sam samo karikirala....
    Naravno da ima svugdje i dobrih i losih skola. I ako se netko ne upise u zg, zasto ne bi u st, ri, os? Naravno, tada roditelji ne mogu provjeravati zadace, dijete mora biti samostalno.

    I disclamer: govorim o djeci koja nemaju ozbiljnije poteskoce sa skolskim gradivom.

  27. #627
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Imam jedan primjer, bas me zanima hoce li se protumaciti kao poticanje ili tlacenje. Drugi strani jezik u 4. razredu - upisali smo maloga i on je pobijesnio, da to nikako ne zeli, jos jedna muka, mrzi skolu bla bla. Koji mjesec kasnije on obozava talijanski, kaze da mu je jedan od najdrazih predmeta, uziva, jedan od najboljih u razredu iz talijanskog. Kaze mi mu je drago da ide na talijanski.
    Upisala sam ga jer ga znam, ima zicu za jezike i voli to.

    Isto, s tim da on "mrzi skolu". Sad lezi doma sa slomljenom nogom i cvili da bi on u skolu, da mu jako fali i skola i ucenje

  28. #628
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, kroz čitavu temu se provlači teza da uspjeh u školi nije presudan u životu...
    Moj odgovor je da opet ovisi o karakteru djeteta. Jezis ti fax ako ta osoba nema hrabrosti traziti povisicu, drugi posao kad trenutni ne odgovara... pa cijeli zivot radi za 3000 kn, jer je naucio da netko drugi bori njegove bitke.

  29. #629
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nakon ovih svih postova, ukljucujuci i moje, pokretacici topika ne presostaje nista drugo doli da zasuce rukave, kupi crvene olovke i krene ispravljati greske u zadacama ili pak da kupi smetlarski kamion

  30. #630
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome, kakve sam ja jučer greške našla u zadaći iz matematike (koju inače ne gledam) .. savjetovala bih vam svima kontrolu.

  31. #631
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, peterlin....
    meni se cini da treba ici tamo, gdje srce vuce.
    danas se sve tako brzo mijenja, ono sto je jos jucer bilo super, danas je passe. i obrnuto.

    kuzim ja sto ti mislis. i sama uvijek kazem djetetu, da u prosjeku gledano sto bolje obrazovanje - zaci veci izbor, bolje mogucnosti.

    ali ako nekoga zaista srce vuce prema umjetnost, onda zasto ne.
    pa danas postoji i cijeli kulturni management, mozes raditi jako puno poslova sa nekim kulturno/umjetnickim backgroundom, jos ako na to ide nekakav mba, mogucnosti se sire.
    slažem se s cijelim postom, pogotovo boldanim dijelom

    imala sam sreću da su me roditelji podržali u odabiru studija i budućeg zanimanja
    isto govorim i svojoj djeci, da odaberu ono što će ih najviše privlačiti

  32. #632
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo ne pretjerivati. Gimnazije u nekim drugim hrvatskim gradovima su po raznim pokazateljima bolje od nekih zagrebačkih gimnazija.
    Zagreb ih ima više, pa je i kvaliteta raspoređena, nisu sve iste.
    x

    ali ne znam što je loše u tome ako netko želi baš u tu, XV (ne govorim iz svojih cipela)
    ni u jednu drugu
    to ne znači da je on bolji od onog koji ide u II, V, X....
    ni da su te druge škole lošije
    ali dijete želi baš u tu
    i ima predispozicije
    što je loše u tome ako to želi?
    moramo se sramiti ako imamo nekakve želje koje su, možda, iznadprosječne

    ja sam oduvjek željela studirati ono što sam završila
    ništa drugo
    samo to
    obitelj je bila protiv toga
    ja inače nisam bila inatljiva, ali za ovo sam zapela
    i završila
    sad bih voljela da nisam
    ali isto tako znam, da bih cijeli život žalila za propuštenim

  33. #633
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    x

    ali ne znam što je loše u tome ako netko želi baš u tu, XV (ne govorim iz svojih cipela)
    ove škole gdje ne možeš imati jednu četvorku, u koju se upisuju s 80 bodova, te su za one kojima je peace of cake prolaziti s 5,0 u osnovnoj. ono, s pol mozga i pol angažmana. a ne da strijepiš cijelu osnovnu hoćeš li imati 4 iz tehničkog. i djeca i roditelji. mislim, to jest malo suludo, ne?

  34. #634

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Napokon, dotakli smo se i vrednovanja gimnazija. Ne, nisu sve iste (mislim na Zg).
    Neke su zahtjevnije, neke malo manje, ali je normalno da je V i XV zahtjevna ako tamo upisuju učenici koji imaju 5,0. Naravno da se od njih očekuje više. Ali ne upisuju svi iz Mioca ili V Fer, medicinski,stomatološki, geološko-rudarski...itd.
    Upisuju oni i jezike, ekonomiju (vrlo često), znam i slučaj hrvatskog. A ni oni iz XVI ne upisuju samo jezike, oni iz II ili VII ne upisuju samo ekonomiju i pravo, ima ih i na medicini, ERF...

    Nažalost, gimnazije koje upisuju učenike sa manjim brojem bodova često imaju lošije rezultate na maturi jer su to učenici koji već iz OŠ dođu sa manje radnih navika i zato ih smatramo "lošijim".

    A da mi dijete želi biti vodoinstalater, bilo bi super, znam da bi u životu uvijek uspio nešto zaraditi (uvijek nekome treba popravak), ali se samo pitam gdje bi ga upisala. Jel to ona škola u Selskoj? Mislim da bi se rijetki odlučili dijete upisati tamo. Dovoljno je proći kraj škole.

  35. #635

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nakon ovih svih postova, ukljucujuci i moje, pokretacici topika ne presostaje nista drugo doli da zasuce rukave, kupi crvene olovke i krene ispravljati greske u zadacama ili pak da kupi smetlarski kamion
    Ajme spahalice, ja satvarno imam svoju pernicu s priborom kojim korigiram zadace i sastavke. Kamion jos nemam, moram otplatiti stan.

  36. #636
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme spahalice, ja satvarno imam svoju pernicu s priborom kojim korigiram zadace i sastavke. .
    :D
    opet sam se podsjetila zašto volim ovaj forum. od case do pituljice s pernicom.
    ne mogu vjerovati da stvarno imaš pernicu s priborom

  37. #637
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nakon ovih svih postova, ukljucujuci i moje, pokretacici topika ne presostaje nista drugo doli da zasuce rukave, kupi crvene olovke i krene ispravljati greske u zadacama ili pak da kupi smetlarski kamion

    više se ne ispravljaju greške crvenom olovkom
    nego zelenom označava ono što je dobro

  38. #638

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bome, kakve sam ja jučer greške našla u zadaći iz matematike (koju inače ne gledam) .. savjetovala bih vam svima kontrolu.
    Bogme i ja isto... mali jučer došao doma s četvorkom iz zadaće...
    i čija je četvorka?! i njegova i roditeljska ... njegova jer je zadaću na brzinu napisao, roditeljska jer smo eto ipak mogli bacit pogled na tih 20 računa....

  39. #639

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto vi postavljate ovakva pitanja, ne kužim? Je li itko na temi napisao takve stvari?
    čitam na "preskokce", ali iz postova bi se dalo zaključiti da ako nema 5.0, ako nije MIOC ili 5. - jadna mu majka...

  40. #640
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kako ste zaprli sa tim gimnazijama i srednjim skolama...
    Morati cu djeliti temu.

  41. #641
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nemoj, bas mislim da je OK.

  42. #642
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    čitam na "preskokce", ali iz postova bi se dalo zaključiti da ako nema 5.0, ako nije MIOC ili 5. - jadna mu majka...
    Pa daj citiraj te postove.

  43. #643
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    A da mi dijete želi biti vodoinstalater, bilo bi super, znam da bi u životu uvijek uspio nešto zaraditi (uvijek nekome treba popravak), ali se samo pitam gdje bi ga upisala. Jel to ona škola u Selskoj? Mislim da bi se rijetki odlučili dijete upisati tamo. Dovoljno je proći kraj škole.
    Meni je ovo strasno razmisljanje. Ali ono bas strasno.
    Skola kao skola. Djeca kao djeca. Najcesce se u nju upisuju djeca sa losijim uspjehom u skoli , vrlo cesto iz obitelji losijeg imovinskog statusa i zbog toga prilicno nepoticajne okoline.
    Moj brat je zelio biti automehanicar od 6 godina starosti, samo mu je ta skola dolazila u obzir sa 14 godina. Nikad nije imao problematicno drustvo. Danas radi kao automehanicar u Njemackoj.
    Posljednje uređivanje od sirius : 26.02.2016. at 17:23

  44. #644

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedan primjer, bas me zanima hoce li se protumaciti kao poticanje ili tlacenje. Drugi strani jezik u 4. razredu - upisali smo maloga i on je pobijesnio, da to nikako ne zeli, jos jedna muka, mrzi skolu bla bla. Koji mjesec kasnije on obozava talijanski, kaze da mu je jedan od najdrazih predmeta, uziva, jedan od najboljih u razredu iz talijanskog. Kaze mi mu je drago da ide na talijanski.
    Upisala sam ga jer ga znam, ima zicu za jezike i voli to.

    Isto, s tim da on "mrzi skolu". Sad lezi doma sa slomljenom nogom i cvili da bi on u skolu, da mu jako fali i skola i ucenje
    imam i ja jedan primjer, ali suprotan, sto ide u prilog da smo uvijek u pravu
    Moja je u 4. odabrala izborni njemački. Na početku 6. je došla iz škole da hoće ići i na informatiku. Jedino je bio problem naći novi termin u muzičkoj zbog preklapanja.
    Posljednje uređivanje od larmama : 26.02.2016. at 17:30

  45. #645
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a ne, roditeljska bi bila da si pregledala

    a, totalno sam uletila negdje između, odnosi se na 4. iz matematike
    Posljednje uređivanje od Bubica : 26.02.2016. at 17:56

  46. #646
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni su ovdje cudne neke teorije, kao super gimnazija povlaci faks i diplomu, a bez toga se patis.
    Evo ja sam zavrsila petu (upisala jos u doba prijemnih), upisala faks za zanimanje koje sam htjela jos od valjda prvog osnovne (primali ukupno 30 studenata) i - dozivjela potpuni nehspjeh na tom faksu. Faks je bio totalno strebetanje tisuca suhoparnih stranica koje ja, koja nikad nisam morala sitematicno uciti, nisam mogla svladati (ne, ni ta gimnazija nije bila dovoljno teska da imam potrebe za icim vise nego procitati biljeznicu u busu na dan testa).

    Danas radim posao s kojim sam zadovoljna (u privatnom sektoru naravno), vrlo pristojno placen, u toplom uredu, i sto je najbitnije nije smisao posla znati tisuce stranica napamet vec analizirati, propitkivati, zakljucivati u stvarnom zivotu i u realnim ogranicenjima, gdje nikad ne radim istu stvar dva puta, i gdje se cijeni snalazljivost i kreativnost u razmisljanju. Da mi je danasnje pameti rekla bih si namon srednje da odem kako znam i umijem van i tamo probam studirati to sto me zanima, jer mislim da bi bila puno veca sansa za uspjeh. A to cu svakako preporuciti i vlastitoj djeci, kojugod gimmaziju ili ss upisali jednog dana.

  47. #647
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imam slučaj ovogodisnjeg buduceg brucosa, koji plaira upisati vani fakultet. kako su kod njih upisi ranije nego kod nas oni traze od skole procijenu mature potencijalnog studenta. tako da eto i srednja skola mora znati kakav potencijal ucenika imaju i kako im svake godine ucenici prolaze na maturi.
    nisam pitala kako to skola procijenjuje, ali eto i da to imate na umu.

  48. #648
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku

    Nažalost, gimnazije koje upisuju učenike sa manjim brojem bodova često imaju lošije rezultate na maturi jer su to učenici koji već iz OŠ dođu sa manje radnih navika i zato ih smatramo "lošijim".
    .
    Ovo je toliko netocno da ne znam od kud bih pocela...

  49. #649
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Došla sam službeno kapitulirati. Dečki su na skijanju, a ja ne samo da sam im pregledala bilježnice i knjige, nego i pernice, vidjela da su sve olovke i bojice redom tupe, i sad sjedim za kompom a kraj mene hrpetina piljevine jer sam, naravno, uzela šiljilo i kompetan sadržaj pernice našiljila i uredila. Ugodniji su mi bili vikendi dok sam se držala toga da je škola samo njihova odgovornost

  50. #650

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je toliko netocno da ne znam od kud bih pocela...
    Zašto tako misliš? Meni se čini da je dosta istine u tome. Ako učenik jedva prijeđe bodovni prag za neku gimnaziju (koji je u startu niži od nekih drugih gimnazija) to znači da u osnovnoj nije imao puno odličnih ocjena, a tamo ih je daleko lakše dobiti nego u srednjoj. Dakle, sumnjam da će se odjednom isti taj učenik "probuditi" i početi raditi neusporedivo više nego u osnovnoj. Čak i ako se to dogodi, a ima takvih primjera, on sa sobom nosi "rupe" u znanju iz osnovne škole koje su donekle nenadoknadive i rezultati toga pokažu se na maturi. Osim toga, u boljim gimnazijama vlada i motivirajuća atmosfera (barem što se dobivanja boljih ocjena tiče, a one se dobivaju radom). Dakle, ukupni rad=bolja prolaznost na maturi. Smatram da je ona bolja u "jačim" gimnazijama upravo zbog toga: svima je stalo, radi se više i rezultat je bolji.

    Angie, priznaj da te je veselilo šiljiti bojice . To mi je davno bio jedan od najdražih "poslova", čak sam ga znala i oteti kćeri jer me veselilo slagati ih onako uredno našiljene. Btw, upravo čitam rad osamnaestogodišnjakinje koji mora predati u ponedjeljak. Zamolilo dijete da pogledam sve zareze. Da je odbijem pod izgovorom samostalnosti? Pa i odrasli ljudi trebaju usluge lektora (možda baš zbog daaaavnog nerada u školi ili zato jer ih nitko daaaaavno nije uputio na pogrešno u tekstu). Nije mi problem: provjeravam gramatiku i usput uživam u stilu kojim je tekst napisan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •