Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 412131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 719

Tema: Angažiranje roditelja oko zadaća

  1. #651
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, priznaj da te je veselilo šiljiti bojice . To mi je davno bio jedan od najdražih "poslova", čak sam ga znala i oteti kćeri jer me veselilo slagati ih onako uredno našiljene.
    Priznajem! Čak razmišljam i da slikam ovu hrpicu piljevine u boji za profilnu sliku jer izgleda baš cool

  2. #652
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo da se nadovežem na školu za automehaničare;
    Sin mog prijatelja je završio tu školu.
    Nije iz siromašne obitelji i nije bio loš đak, a ni problematičan.
    Silno je želio postati automehaničar.
    To je bio njegov san.
    I danas radi za veeelike novce.
    Tu, ne vani.
    Tu, kod nas.
    Jer zna.
    Jer je vrijedan.
    I zbog toga užasno tražen.
    Ima posla preko glave.
    I već sada solidnu ušteđevinu.
    Ali radi non stop.
    I radi kvalitetno.
    Jedini on od svih iz nekadašnjeg razreda.
    Hoću reći da za sve treba trud.
    I u XV i u V i u "Selskoj"
    Za svaku školu treba trud ako dijete želi naučiti ono za što se školuje.

  3. #653
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je toliko netocno da ne znam od kud bih pocela...
    X
    ja bih još dodala da nisu ni sve srednje škole iste. U srednju u mom gradu dolaze djeca iz tri osnovne škole. Iz dvije škole ne tako rijetko učenici sa 5,0 vrlo brzo odustaju od gimnazije, prebacuju se u strukovne koje često nisu ni u klasi ovih boljih ili se muče sa popravcima, padanjem i sl.
    Iz jedne manje više ima svega, ali često djeca koja su bila vrlo dobra sasvim ok talasaju u toj gimnaziji.
    Problem je što je samo jedan razred sa 20 učenika tako da mnogima nije baš svejedno.

  4. #654
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    uz to kakvo je dijete, kakvi su učitelji i profesori, ima još jedan faktor koji utječe na školovanje. i to vrlo važan. a to je struktura razreda.
    Ovo sam htjela još jučer potpisati ali zaboravila, a i ja mislim da je užasno važno. Što je jači razred kao cjelina, i pojedinci će više profitirati. Čini mi se da i moji idu u štreberske razrede (doduše, to ćemo tek vidjeti u višim razredima).

  5. #655
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto tako misliš? .
    Prije svega, totalno mi je pogresna pretpostavka da se mioc upisuje jer se moze, a neka druga gimnazija jer se mora, tj nema se vise bodova.
    Mozda netko upise mioc jer su ga roditelji isforsirali poslije ima lose ocjene jer on zeli biti kuhar. Mozda netko upise neku "losiju" gimnaziju jer mu je blizu doma, jer mu tamo ide naj frend, jer ne zeli medju strebare... a dijete ima predispozicije za mioc. Pa onda ima super ocjene.
    I nemoj samo reci da su takvi izuzetak, jer nije.

    Evo ti moj primjer. Ja sam zavrsila XIII gimnaziju, matematicka je tad bila. Upisala sam je jer smo se to ljeto doselili u zg i meni je bila najbliza, nisam znala po gradu. Zavrsila s nekim 4,4 prosjekom, upisala EF, na upisu bila 108 od cca 3500 kandidata. Sigurno sam imala bolje rezultate od nekih iz mioca ili V.... i nemoj reci opet da je to izuzetak, jer nije. Znam gdje su zavrsili ljudi koji su isli sa mnom u srednju, u prosjeku, vrlo dobro, pa i onih par sto nisu isli dalje na fax.

  6. #656
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da je bobić htjela napisati da su gimnazije koje su na glasu kao "dobre" takve zato što se u njih upisuju djeca sa najboljim ocjenama, a ne nužno zato što najbolje obrazuju djecu. Odnosno, ako imaju najbolje rezultate na Državnoj maturi (imaju li, to ne znam ?) to je zato što je u njima najveća koncentracija djece koja bi ionako imala najbolje rezultate, bez obzira na školu.

  7. #657
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Bella77, ovo me baš razveselilo. Moj D. bi htio u XIII u matematički razred, jer nam je to najbliža matematička gimnazija, za nju ima više nego dovoljno bodova; za MIOC nema šanse. Čula sam kojekakvih priča o XIII, čula sam i da se zadnjih godina škola dosta popravila. Reci, znaš li jel netko iz tvoje škole otišao na PMF (matematiku ili fiziku, to su trenutne željice)?

  8. #658
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ima jedan kolega iz razreda je zavrsio etf i ef. Paralelno.

  9. #659
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Što je EF?

  10. #660
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ekonomski fakultet, valjda

  11. #661
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Bella77, ovo me baš razveselilo. Moj D. bi htio u XIII u matematički razred, jer nam je to najbliža matematička gimnazija, za nju ima više nego dovoljno bodova; za MIOC nema šanse. Čula sam kojekakvih priča o XIII, čula sam i da se zadnjih godina škola dosta popravila. Reci, znaš li jel netko iz tvoje škole otišao na PMF (matematiku ili fiziku, to su trenutne željice)?
    Razlika između matematičke XIII i opće I je jedan sat matematike po godini, a I slovi kao jako dobra.
    Znam dva klinca, jedan završio a drugi je još u njoj i zadovoljni su. Ovaj kaj je završio napisao je dobro maturu i upisao željeni teški tehnički fakultet.
    Možda da uzmete i to u odabir jer vam je isto blizu, valjda.

  12. #662

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Prije svega, totalno mi je pogresna pretpostavka da se mioc upisuje jer se moze, a neka druga gimnazija jer se mora, tj nema se vise bodova.
    Mozda netko upise mioc jer su ga roditelji isforsirali poslije ima lose ocjene jer on zeli biti kuhar. Mozda netko upise neku "losiju" gimnaziju jer mu je blizu doma, jer mu tamo ide naj frend, jer ne zeli medju strebare... a dijete ima predispozicije za mioc. Pa onda ima super ocjene.
    I nemoj samo reci da su takvi izuzetak, jer nije.

    Evo ti moj primjer. Ja sam zavrsila XIII gimnaziju, matematicka je tad bila. Upisala sam je jer smo se to ljeto doselili u zg i meni je bila najbliza, nisam znala po gradu. Zavrsila s nekim 4,4 prosjekom, upisala EF, na upisu bila 108 od cca 3500 kandidata. Sigurno sam imala bolje rezultate od nekih iz mioca ili V.... i nemoj reci opet da je to izuzetak, jer nije. Znam gdje su zavrsili ljudi koji su isli sa mnom u srednju, u prosjeku, vrlo dobro, pa i onih par sto nisu isli dalje na fax.
    Ok, istina je ovo napisano, ali referirala si se na ono što je napisala Bobić: "Nažalost, gimnazije koje upisuju učenike sa manjim brojem bodova često imaju lošije rezultate na maturi jer su to učenici koji već iz OŠ dođu sa manje radnih navika i zato ih smatramo "lošijim"."
    Zašto misliš da je sve to potpuno pogrešno? Što smatraš razlogom boljeg ili lošijeg uspjeha na maturi?

    I ja sam iz "kulture" raturila prijemni na "prirodnjačkom" faksu uz minimalno učenje, postigla bolji rezultat od velikog dijela Miočana (a polagala se i matematika) i znam da sve ovisi o afinitetu pojedinog učenika, okružju u razredu i profesorima. Imala sam zaista jako kvalitetne predmetne profesore baš iz predmeta koji su mi trebali tako da sam u manje sati naučila više od onih koji su imali više prilike za naučiti, nekako je i dio ekipe "grizao" što se tiče prirodnih predmeta (upisali kasnije kemiju, stomatologiju, medicinu i veterinu), ali primjeri u kojima učenik pati jer želi biti kuhar, a završio je u MIOC-u zaista bi bili rijetka pojava. Znaš za neki takav? Definitivno za veliki broj Miočana znam da su tu školu upisali zato jer su mogli i htjeli. I znam one koji su je htjeli upisati, ali nisu mogli. Za obrnute slučajeve stvarno nisam čula. Činjenica je da bolje škole upisuju djeca s većim brojem bodova, da su te bodove stekli većinom radom u osnovnoj, da imaju bolje predznanje, da se profesori u takvim školama i u takvom okruženju većinom više trude jer mogu (zbog potencijala djece) i da u konačnici sve to rezultira boljim uspjehom na maturi. Vjerujem da je profesoru užitak raditi u razredu u kojem su djeca koja žele učiti u većini i da to utječe i na one koji baš i ne žele pa ih malo gura naprijed. Znam da je tako bilo u mom razredu: htjeli to ili ne-i ostali učenici imali su prilike više naučiti jer je grupica nas koji smo "grizli" na kemiji i biologiji i stalno ispitivali (a imali su prilike slušati i kako usmeno odgovaramo) gurala cijeli razred naprijed zajedno s profesorima.

    Ne razumijem zašto se stalno pokušava umanjiti značaj dobre škole. Ona je vjetar u leđa učenicima zbog n-razloga i potpuno je normalno i razumljivo da djeca iz takvih škola upišu "jače" fakultete.
    .

  13. #663

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Razlika između matematičke XIII i opće I je jedan sat matematike po godini, a I slovi kao jako dobra.
    Znam dva klinca, jedan završio a drugi je još u njoj i zadovoljni su. Ovaj kaj je završio napisao je dobro maturu i upisao željeni teški tehnički fakultet.
    Možda da uzmete i to u odabir jer vam je isto blizu, valjda.
    Nije, "opca" matematicka koja je najslicnija opcoj, tj A program s 2. stranim jezikom
    ima 4 sata matematike u 1. i 2. razredu, a 5 u 3. i 4, a opca ima 4 u 1. i 2., te 3 u 3. i 4.
    fiziku ima 3 sata, a opca 2,
    informatiku ima 4 godine po 2 sata, a opca ima jednu godinu 2 sata

    http://gimnazija-trinaesta-zg.skole.hr/programi

  14. #664
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, istina je ovo napisano, ali referirala si se na ono što je napisala Bobić: "Nažalost, gimnazije koje upisuju učenike sa manjim brojem bodova često imaju lošije rezultate na maturi jer su to učenici koji već iz OŠ dođu sa manje radnih navika i zato ih smatramo "lošijim"."
    Zašto misliš da je sve to potpuno pogrešno? Što smatraš razlogom boljeg ili lošijeg uspjeha na maturi?


    Ne razumijem zašto se stalno pokušava umanjiti značaj dobre škole. Ona je vjetar u leđa učenicima zbog n-razloga i potpuno je normalno i razumljivo da djeca iz takvih škola upišu "jače" fakultete.
    .
    Referirala sam se na to da nije tocno da u "losije" gimnazije idu ucenici s losijim radnim navikama. Ja nisam bila takva i znam ih puno koji isto tako ne spadaju u tu generalizaciju. Istina da ce ici i takvi, isto kao sto ce u "jace" ginmazije ici ucenici koji nikad nisu samostalno napisali zadacu i otisli na ispit bez da ih je roditelj propitao gradivo. Ali ni to nije dobra generalizacija.
    Uspjeh na maturi je individualna stvar svakog djeteta. Nije me briga kako su drugi prosli i koji je prosjek skole. Zanima me samo moje dijete.
    Sigurno da ce dobra skola dati vjetar u ledja. Nisam to ni osporavala. Samo sam pisala da je meni vaznije da moje dijete bude samostalno u zivotu nego da ima sve 5. Mislim da ce tako puno bolje proci gledajuci generalno. Ne samo skolovanje.

  15. #665

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Došla sam službeno kapitulirati. Dečki su na skijanju, a ja ne samo da sam im pregledala bilježnice i knjige, nego i pernice, vidjela da su sve olovke i bojice redom tupe, i sad sjedim za kompom a kraj mene hrpetina piljevine jer sam, naravno, uzela šiljilo i kompetan sadržaj pernice našiljila i uredila. Ugodniji su mi bili vikendi dok sam se držala toga da je škola samo njihova odgovornost
    Možda će ti i nastavak biti neugodan, kad dečki skuže što si im napravila od bojica
    Moja nije voljela da joj trošim bojice
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.02.2016. at 14:45

  16. #666

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A nije voljela ni da joj ja idem gledati kako je nešto napisala, jedino kad bi sama pokazala i tražila provjeru.

  17. #667
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Možda će ti i nastavak biti neugodan, kad dečki skuže što si im napravila od bojica
    Moja nije voljela da joj trošim bojice
    Samo nek se usude prigovoriti, odgovaram protunapadom

  18. #668
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Cak mi se dogodilo jednom dvaput da bih to rado zasiljila al sam se savladala jer sam se sjetila frendice koja silji vec godinama sinu.koma.

    evo jutros mi se kci ranije digla gledala crtic i sama se sjetila sredit pernicu a ja bih i dalje da to ostane njena odgovornost.

    angie 75 pa normalno da su im tupe krajem tjedna te nece bit ostre

  19. #669
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajme nisam vidjela cijelu stranicu :shock: idem citat.

  20. #670

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    što se tiče strukovne škole u selskoj, možete se i raspitati. naravno da su u manjini djeca koja su problematična, iz socijalno ugroženih obitelji ili iz doma za nezbrinutu djecu, ali ih je dovoljno 2-3 u razredu ( a ima ih i više) koji ometaju nastavu, negativno se odnose prema onima koji žele raditi i omalovažavaju ih. Profesori se uglavnom nemaju kome obratiti, ni njihovim obiteljima, starateljima..nažalost se za tu djecu rijetko tko i brine.

  21. #671

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da se nadovežem na školu za automehaničare;
    Sin mog prijatelja je završio tu školu.
    Nije iz siromašne obitelji i nije bio loš đak, a ni problematičan.
    Silno je želio postati automehaničar.
    To je bio njegov san.
    I danas radi za veeelike novce.
    Tu, ne vani.
    Tu, kod nas.
    Jer zna.
    Jer je vrijedan.
    I zbog toga užasno tražen.
    Ima posla preko glave.
    I već sada solidnu ušteđevinu.
    Ali radi non stop.
    I radi kvalitetno.
    Jedini on od svih iz nekadašnjeg razreda.
    Hoću reći da za sve treba trud.
    I u XV i u V i u "Selskoj"
    Za svaku školu treba trud ako dijete želi naučiti ono za što se školuje.
    nigdje nismo ni spomenuli pitanje zarade, nego se radi o tome trebamo li djecu poticati u obrazovanju na više od onoga što bi oni sami napravili, a i lakše je vama kad sam iz postova vidjela da je vaša kći odlična učenica mioca.
    Da ste kojim slučajem imali dijete koje ima problema u učenju, koncentraciji, čitanju i sl.možda bi razmišljali kao i ja.
    Jedno od moje djece sigurno će ostati bez vss i usmjeravati ćemo ga u zanatsku školu. A dobro znam i što nam ona nosi, baš u tom kriznom razdoblju odrastanja.

  22. #672
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    nigdje nismo ni spomenuli pitanje zarade, nego se radi o tome trebamo li djecu poticati u obrazovanju na više od onoga što bi oni sami napravili, a i lakše je vama kad sam iz postova vidjela da je vaša kći odlična učenica mioca.
    Da ste kojim slučajem imali dijete koje ima problema u učenju, koncentraciji, čitanju i sl.možda bi razmišljali kao i ja.
    Jedno od moje djece sigurno će ostati bez vss i usmjeravati ćemo ga u zanatsku školu. A dobro znam i što nam ona nosi, baš u tom kriznom razdoblju odrastanja.

    Lakše?!?
    Halo?
    O čemu ti to?
    Meni je lakše jer moja kći...
    Nemaš pojma, draga moja, koji križ mi nosimo.
    Moja kći ima epilepsiju.
    I svaki dan strepim.
    A ona kreće od kuće prije 6 h da bi sjela u bus, otpeljala se do zadnje stanice, tamo sjela, jer inače nema šanse da sjedne od gužve. A mora sjesti. Jer ne želim ni pomisliti što bi bilo da stoječki u busu koji se kreće doživi grand mal napad.
    I stiže u famozni MIOC oko 7,45h.
    I tako svako jutro.
    Iz dana u dan.
    I svaki mjesec ide na snimanja i kontrole.
    Kolege i nastavnici znaju, ali samo zato jer sam im morala reći.
    Upisala se bez dodatnih bodova za zdravstveno stanje i nitko živ u školi nije znao za bolest do prvog roditeljskog kad sam rekla razredniku, a on dalje.
    I nikad nikakve ustupke nije ni tražila ni dobila, a znam da joj nije lako.
    Sad je ona super kako je bila prije dvije godine prije nego su joj uveli novi lijek.
    Imala je svakodnevne napade.
    I to više puta.
    I svejedno nije popustila u školi.
    Ali ok, lako nama.
    Moje dijete ide u MIOC.
    (Hebemu MIOC, zamrzit ću ga)

  23. #673
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Joj Tanci pa sto si toliko navalila na bobic? Nije mislila nista lose I nije uopce pisala o ovome.
    Kao da pisete o kuskama I jabukama.

  24. #674
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jel?!
    Zanimljivo.
    Kako to da svi uvijek mene napadaju?
    Daj pročitaj još jednom što sam ja napisala pa ona pa opet ja.
    Kad već glumiš suca budi objektivna.

  25. #675
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    nigdje nismo ni spomenuli pitanje zarade, nego se radi o tome trebamo li djecu poticati u obrazovanju na više od onoga što bi oni sami napravili, a i lakše je vama kad sam iz postova vidjela da je vaša kći odlična učenica mioca.
    Da ste kojim slučajem imali dijete koje ima problema u učenju, koncentraciji, čitanju i sl.možda bi razmišljali kao i ja.
    Jedno od moje djece sigurno će ostati bez vss i usmjeravati ćemo ga u zanatsku školu. A dobro znam i što nam ona nosi, baš u tom kriznom razdoblju odrastanja.
    Iskreno, mislim da previse brines o krivim stvarima.
    Npr. kao majka starijeg ucenika sa problemima u ucenju i jednog ucenika pocetnika sa problemima ( za koje nisam sigurna sto ce donjeti u buducnosti) zadnje stvar o kojoj brinem je potencijalno drustvo u skoli.
    Puno vise me brine kako ih upisati u optimalnu skolu obzoirom na kapacitete, interese i mogucnosti ( da se uklope u sustav). Drustvo me brine najmanje od svega, imam povjerenja u njih .

  26. #676
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jel?!
    Zanimljivo.
    Kako to da svi uvijek mene napadaju?
    Daj pročitaj još jednom što sam ja napisala pa ona pa opet ja.
    Kad već glumiš suca budi objektivna.
    Tanci stvarno te nisam htjela napadat a jos manje povrijedit al evo jos jednom.procitala i ne vidim neku losu namjeru u postu od bobic.mozda zena nije znala za ove druge stvari koje vas prate.

    Samo toliko....

  27. #677
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lili, ja nisam napisala kao ni pomislila da je itko: ti ili bobic imao lošu namjeru.
    Ali kad mi netko, bilo tko, ničim izazvan, napiše da je lako meni, dođe mi da vrištim od muke.
    Toliko od mene.
    Over and out, kako ovdje tako i na svim drugim temama.
    Od sad pišem samo po burzi i sličnim bezvezarijama.

  28. #678
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ja nisam napisala kao ni pomislila da je itko: ti ili bobic imao lošu namjeru.
    Ali kad mi netko, bilo tko, ničim izazvan, napiše da je lako meni, dođe mi da vrištim od muke.
    Toliko od mene.
    Over and out, kako ovdje tako i na svim drugim temama.
    Od sad pišem samo po burzi i sličnim bezvezarijama.
    Nemoj tako Tanci.Ja te volim citat pusti burzu i bezvezarije.

  29. #679
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tanči, polako, ohladi se, nitko te ne napada, a izgleda da ima forumašica koje još ne znaju tvoju priču.

  30. #680
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo strasno razmisljanje. Ali ono bas strasno.
    Skola kao skola. Djeca kao djeca. Najcesce se u nju upisuju djeca sa losijim uspjehom u skoli , vrlo cesto iz obitelji losijeg imovinskog statusa i zbog toga prilicno nepoticajne okoline.
    Moj brat je zelio biti automehanicar od 6 godina starosti, samo mu je ta skola dolazila u obzir sa 14 godina. Nikad nije imao problematicno drustvo. Danas radi kao automehanicar u Njemackoj.
    Moj brat je išao u tu školu, neki smjer za tehničara. Nakon nje je završio faks i sad radi za veliku multinacionalku.

    E sad, da mu je društvo u školi bilo grozno, istna je...Nije mu bilo lako tamo, s obzirom da je fin, pristojan i povučen dečko.

  31. #681
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    e da, dobivaju li vaša djeca ocjene u boravku?
    Kod Kaija ne dobivaju ocjene u boravku. Još i to.

  32. #682

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, što se tiče onog nekog pitanja zašto mi sin ne bi prolazio s 5,0 kad može uz malo više truda... A što ja znam, jer to nije dovoljno važno... u mojim očima. Škola je važna, ali moje dijete je važnije, u smislu da je uspjeh u školi samo jedan segment života za koji nisam spremna žrtvovati ono što smatram kvalitetnim odnosomprema sebi i s roditeljima. Naravno, ako se smatra da je takav stav roditelja poticanje lijenosti...onda se ne razumije moja pozicija. Ja recimo mislim da je poticanje lijenosti opominjanje na učenje.. dugoročno.
    A Tanči pa tebi i je lakše jer ti je kćer odlična učenica Mioca...Ja stvarno ne razumijem zašto te ljuti da ti netko kaže da ti je lakše... Ima djece s epilepsijom koja nisu odlični učenici Mioca. Ima djece koja nisu odlični učenici i u kontekstu škole tebi je lakše nego njihovim roditeljima...
    Što se tiče društva u školi, eto to se meni čini najvažnijim dijelom škole. Nekak, to su formativne godine u kojima dolazi prvenstveo do identifikacije s grupom vršnjaka. I sadd ako obitelj živi u većem mjestu gdje dijete u glazbenoj, na nogometu,u kvartu, na šahu ili gdjeveć može pronaći grupu koja mu odgovara, onda možda školska ekipa nije presudna. Ali ako obitelj živi u mjestu u kojem je 10 djece generacija,onda je ta školska ekipa u kojoj se promiješa par malih mjesta važna. Jer nakon škole, dijete nema neki izbor. Čovjeku je dovoljno imati par prijatelja, ali tinejđeru nije. Razvojno,potrebna mu je pripadnost grupi.

  33. #683
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    casa baš te s guštom čitam.

  34. #684
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Kod Kaija ne dobivaju ocjene u boravku. Još i to.

    sad smo izmiješali nekoliko tema - ali, da F dobiva ocjene u boravku, rijetko, ali da. upisuju ih u rubriku: domaća zadaća. Iznenadilo me.

  35. #685
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,697

    Početno

    pisalo je na temi prvašića, čini mi se, da je to uvedeno od ove godine,
    po jednu ocjenu iz svakog predmeta daje učitelj/ica u boravku

  36. #686
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    pisalo je na temi prvašića, čini mi se, da je to uvedeno od ove godine,
    po jednu ocjenu iz svakog predmeta daje učitelj/ica u boravku
    O, hvala, ja sam se pitala odkud te ocjene za domaći i kako to da dijete ne kuži da je dobilo ocjenu - da je bio "ispit" taj dan.

    Nego, ima li topic "reforma školstva"? Ili to stvarno nije nešto što će zaživjeti, nego je lopta političarima za loptanje, a novinarima za pisanje? Ako ima - pls uputite me na tu temu (među inima, zanima me hoćemo li im pomagati više ili manje nakon te eventualne reforme )?

  37. #687
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Imas sve na kurikulum.hr pa prouci .

    Ono sto sam citala zvuci odlicno. Hoce li zapeti u provedbi, tko zna? Cak se niti ne bojim manjka volje i novaca kod struktura (klasa optimist), koliko one kod pojedinih nastavnika - "ah, jos jedna reforma, propast ce ko i ostale..."

  38. #688
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    O, hvala, ja sam se pitala odkud te ocjene za domaći i kako to da dijete ne kuži da je dobilo ocjenu - da je bio "ispit" taj dan.

    Nego, ima li topic "reforma školstva"? Ili to stvarno nije nešto što će zaživjeti, nego je lopta političarima za loptanje, a novinarima za pisanje? Ako ima - pls uputite me na tu temu (među inima, zanima me hoćemo li im pomagati više ili manje nakon te eventualne reforme )?
    Ja cu svakako pomagati manje. Ocekujem da moj stariji zavrsi skolovanje kad krene reforma.

  39. #689
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    To sam i ja pomislila . Mojoj ionako nitko ne vjeruje da ima teskoce (pa, poglečte te krasne ocjene, ma koje teskoce?!).
    Stvorila sam monstruma u kućnoj radinosti .

  40. #690
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, ima li topic "reforma školstva"? Ili to stvarno nije nešto što će zaživjeti, nego je lopta političarima za loptanje, a novinarima za pisanje? Ako ima - pls uputite me na tu temu (među inima, zanima me hoćemo li im pomagati više ili manje nakon te eventualne reforme )?
    ovo i mene zanima, ako sam skužila, reforma ostaje (bilo je neke priče da je ukida nova stručna vlada), a šta točno znači nitko mi nije znao reći

  41. #691
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Ne pisati na topiku o reformi, nego se uključite u javnu raspravu

  42. #692
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    neka se piše, ali ne na ovom topiku

    idem otvoriti novi

  43. #693
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Naravno da hocemo.

  44. #694

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    za sve koji misle da sam o razlikama strukovnih i gimnazijskih škola nešto krivo rekla:
    na www.srednja.hr danas je objavljen članak na temelju istraživanja znanja gimnazijalaca i učenika strukovnih škola

  45. #695
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    datum nisi gledala?

  46. #696
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno


  47. #697

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Najbolji mi je Odjel za epistemološku eugeniku

  48. #698
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dobro da nije Institut Franjo Arapović

  49. #699
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Zašto baš on? Je li bio već negdje?

  50. #700
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ma to ovi sa news.bar-a kad objavljuju neko znanstveno istraživanje napišu Institut Franjo Arapović

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •