Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 719

Tema: Angažiranje roditelja oko zadaća

  1. #201
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    ma nije se mm istrčao s tim, nego neki drugi tata
    ovo 'našeg' trebala sam staviti u navodnike, mislila sam na tatu iz našeg razreda
    Sorry, čitam s frtalj guz*ce, tako mi i treba (nije mi mlađi sin zvrkast bez genetske osnove).

  2. #202
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    forka, bez "a" :D

    ono što je mima napisala, al nekako je prošlo nezapaženo, a vezano uz angažman roditelja oko nekakvih projekata, prezentacija i sl, je ta nepravda.

    ne živcira me zajednički rad s roditeljima, to mi je uglavnom i lijepo i drago. napokon s djecom mogu raditi nešto kreativno, a da nisu kao u vrtiću samo božićni ukrasi i ta vrsta kreativnosti koju ne volim :D npr prezentaciju o otkrivanju amerike, kud ćeš ljepše :D.

    ali, ono što me baš živcira je nepravda da se takvi radovi ocjenjuju.

  3. #203
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    forka, bez "a" :D
    i mislila sam si, čim si rekla da ti ne leži

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Necemo na ustase i partizane, ali hocemo na gramatiku i pravopis. To su ustase i partizani ovog foruma.
    Eh, meni se sve čini da je oko pravopisa ista slika kao i na forumu... Ovo sam slučajno našla - kaže prof. Bežen da je u Hrvatskoj trenutno u upotrebi pet legitimnih autorskih pravopisa: http://pravopis.hr/uploads/recenzija-bezen.pdf

    I kako da onda učitelji znaju koji valja? A tek roditelji i učenici?

    Evo bitnog navoda, da se ne probijate kroz previše teksta:

    „stanje više pravopisa“ u didaktičkom smislu proizvodi svojevrsnicontradictio in adjecto jer podrazumijeva objašnjavanje pravilnog pisanja i pravilima koja se međusobno isključuju.

    Učenik ne će dobro razumjeti pojam i potrebu pravilnog pisanja ako se u jednom udžbeniku rabi strjelica, a u drugom strelica te mu učitelji kažu da je po jednom pravopisu pravilno jedno, a po drugome drugo. Zašto onda uopće treba učiti pravopis, pitat će se, kad može jedno i drugo, tj. kad jedan pravopis propisuje ono što drugi zabranjuje? U „stanju više pravopisa“ svaki pisac udžbenika i svaki izdavač 3mogu primjenjivati pravopis koji žele, odnosno jezik udžbenika istog nastavnog predmeta u raznim razredima može za svaki udžbenik biti uređen po drugom pravopisu, odnosno udžbenici različitih predmeta u istom školskom razredu također mogu slijeditirazličite pravopise.

    Takvo stanje s pravopisom u školama negacija je samog smisla pravopisa kao predmeta učenja i ponašanja te posve onemogućuje sustavno i vjerodostojno pravopisno opismenjavanje. Preokupacija pravopisom dovodi se do apsurda ako se učenici (a i odrasli) mogu smatrati pravopisno posve pismenima tek ako znaju svih pet pravopisa, odnosno ako nisu potpuno pravopisno pismeni kad poznaju samo jedan pravopis. U tim okolnostima pravopis prestaje biti društvena potreba i postaje svrhom samome sebi, a uspješno poučavanje pravopisa u školama postaje nemogućom zadaćom
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.02.2016. at 12:50

  5. #205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    celeste, pitaj lijepo učiteljicu koji točno pravopis oni koriste (vjerojatno taj školski) i nabavi si ga za doma, ne zbog djeteta, nego zbog sebe.

    Moja djeca imaju školski (stavila sam link ranije), a imaju i praktični, s vježbama. Taj je to za starije, ali da spomenem: https://www.vbz.hr/knjiga/barbarosas...olski-pravopis

  6. #206
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    U razredu moje kćeri koristi se ovaj pravopis:

    http://www.mvinfo.hr/knjiga/6380/hrv...dardnog-jezika

  7. #207

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Kod mog sina u udžbeniku iz matematike piše zadaTci riječima i mi se toga pridržavamo, ustvari držimo kao točno. Ja sam možda učila zadaci, ali to u ovom trenutku (dok se bavimo sinovom školom) nije bitno.
    Nego, pričala mi je učiteljica da se stalno mijenjaju pravila u pisanju slova. I sin mi to kaže. U vrtiću (tj. predškoli) su učili na jedan način, a sada u prvom razredu uče drugačije. Fora je u nekoj kvačici, zavijutku... Poznato, za djecu ništa bitno i pametno. Važno da je izdavač morao tiskati nove udžbenike i zaraditi. Eeee to je ono što ja mrzim u "rvackoj". Da je izmijenit udžbenik radi neke pametne stvari, pa hajde, ali mijenjanje udžbenika da bi netko masno zaradio je činjenica koja me tjera na povraćanje. I dobro.
    Do sada se je učiteljica dva puta zabunila i ispravila ono što je ustvari točno. Sin je pisao po "novom" tj. kako je u udžbeniku, a ona je ispravila na staro. Sinu sam objasnila u čemu je zabuna, a učiteljici prešutila. Ako ćemo tjerati mak na koncac, do kuda ćemo stići.... četvrti razred je daleko. Svjesna sam da će takvih stvari biti još. Mislim da nije do učiteljice. I njoj krv isto piju.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mog sina u udžbeniku iz matematike piše zadaTci riječima i mi se toga pridržavamo, ustvari držimo kao točno. Ja sam možda učila zadaci, ali to u ovom trenutku (dok se bavimo sinovom školom) nije bitno.
    Nego, pričala mi je učiteljica da se stalno mijenjaju pravila u pisanju slova. I sin mi to kaže. U vrtiću (tj. predškoli) su učili na jedan način, a sada u prvom razredu uče drugačije. Fora je u nekoj kvačici, zavijutku... Poznato, za djecu ništa bitno i pametno. Važno da je izdavač morao tiskati nove udžbenike i zaraditi. Eeee to je ono što ja mrzim u "rvackoj". Da je izmijenit udžbenik radi neke pametne stvari, pa hajde, ali mijenjanje udžbenika da bi netko masno zaradio je činjenica koja me tjera na povraćanje. I dobro.
    I njoj krv isto piju.
    Učila sam četiri puta pisana slova: davne 1980., pa tri puta s djecom, uvijek različita, dvoje starijih imali su nešto slično nekadašnjem krasopisu, a ovo zadnje je mix svega viđenog do sada!
    Bitno da mi govore: "Mama, pa ti ne znaš pisana slova!"
    Da, čeka me još jednom prvi razred, tko zna što mi se sprema!
    Posljednje uređivanje od bobić : 19.02.2016. at 13:16

  9. #209
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    bez ustaša i partizana niš' od diskusije

    (nisi odolila da ne ispraviš, a? )
    a što ja znam, od socijalizma do partizana kratak je put

    ma ne bih inače, ali mim i ja se volimo, nju mogu malo zekiti

  10. #210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Necemo na ustase i partizane, ali hocemo na gramatiku i pravopis. To su ustase i partizani ovog foruma.

  11. #211
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    U razredu moje kćeri koristi se ovaj pravopis:

    http://www.mvinfo.hr/knjiga/6380/hrv...dardnog-jezika
    Da, Hrvatski školski pravopis (isti su autori) se koristi pretežno u osnovnoj školi, a kasnije preporučuju ovaj. Imamo doma i taj.

  12. #212
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Po najnovijem pravopisu može i neću i ne ću.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    jel "grješka" ili "greška"?
    neki dan u beletristici naiđoh na "grješka" i to nije bila slučajna greška
    još nekako kad je u udžbeniku, ali kad se ovakva novotvorevina pojavi usred napete radnje svu me poprčka, popiknem se i zapiknem za tu grješku, zaboravim uopće tko je koga htio ili nije htio ...

  14. #214
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    forka, bez "a" :D

    ono što je mima napisala, al nekako je prošlo nezapaženo, a vezano uz angažman roditelja oko nekakvih projekata, prezentacija i sl, je ta nepravda.

    ne živcira me zajednički rad s roditeljima, to mi je uglavnom i lijepo i drago. napokon s djecom mogu raditi nešto kreativno, a da nisu kao u vrtiću samo božićni ukrasi i ta vrsta kreativnosti koju ne volim :D npr prezentaciju o otkrivanju amerike, kud ćeš ljepše :D.

    ali, ono što me baš živcira je nepravda da se takvi radovi ocjenjuju.
    molim lijepo ja zapazila, citirala post i potpisala.

  15. #215
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    He, he.... Ja sam prošla pola kruga (tako se kaže, jel' da), tj. bila sam uvjerena da neću s djetetom raditi ništa specijalno ono ful Lili75 stav (nisu niti sa mnom, ono... ja se toga ne sjećam da su se roditelji nešto masovno angažiravali prije, da jesu, možda bih bila bolja u nekim predmetima, ali samostalno sam prošla kroz cijelo školovanje, barem koliko se sjećam). I onda sam okrenula priču i došla na čokoladu jer sam vidjela da mi nema druge, da većina to radi i da, da pustim, to bi 'ošlo fijuu, a čemu (plus jedno je dijete, pa stignem).

    Ne znam tko je u pravu - angažirani il' neangažirani (umirem na cvijetin komentar angažmana oko skupljanja sličica Fifa2015). I ne znam zašto je danas tako. Možda upravo jer se cijela roditeljska paradigma pomakla na angažman oko skupljanje sličica Fifa2015, a škola nije upratila. A baš me ono... filozofski muči . Realno ne - de facto sam krenula opet u školu, pa se tješim bit će to samo do 4. razreda, a već vidim da će mi aleksandra reć - dream on, girl .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2016. at 15:52

  16. #216

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Nipošto o " onima čije ime se spominje". Zelim samo reći da , s obzirom na protok vremena, nisam podobna z ispravljanja

  17. #217
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    jel "grješka" ili "greška"?
    neki dan u beletristici naiđoh na "grješka" i to nije bila slučajna greška
    još nekako kad je u udžbeniku, ali kad se ovakva novotvorevina pojavi usred napete radnje svu me poprčka, popiknem se i zapiknem za tu grješku, zaboravim uopće tko je koga htio ili nije htio ...
    Oboje je tocno. Navodno " grjeska " je pravo hrvatsko.

  18. #218
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A ono... jedva čekam hrvatske kraljeve ili povijest. I prestara sam za toliko sjedenja - sjedi na poslu, dođi doma, pa sjedi i opet uči. Jedna moja prijateljica me nasmijala do suza, komentiravši kako u prirodi i društvu, kod poslova u kućanstvu, nisu naveli najveći i najdosadniji kućanski posao "učenje s djecom".

  19. #219
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ina33,

    koji je razred sad tvoja ljepotica?

  20. #220
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Ja sam zapamtila da nam je Vikki na onoj drugoj temi objasnila da je po novom pravopisu neću i greška? A baš sam mislila da sam nešto naučila... Vikki? Javi se..

  21. #221
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33,

    koji je razred sad tvoja ljepotica?
    Među početnima, ali nije prvi - u prvome sam još imala stav " ja samo pregledam za vikend" i u sebi ??? ovima koji su govorili da je kasnije teže. Pa se sad smijem sama sebi... ali i onima koji su rezolutni u tome da se neće angažirati oko djece (uz uvažavanje cijelog rašomona što nekome znači angažman, a što to drugome znači).

    Ali, definitivno primjećujem pomak u odnosu na pred više desetljeća i moje školovanje. Kao što se primjećuje pomak na svaku živu temu. Samo se škola nije makla, čini mi se (isti ljudi, možda više fakata), ne znam je li to dobro ili loše - niti to kako smo se kao roditelji pomakli pa filozofiramo i angažiramo oko svega, niti to da je škola ostala stamena, a o reformama se samo priča uglavnom kod smjene vlasti ili štrajka.

  22. #222
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ej hvala ina. Bas sam te zato i pitala jer vidim oko sebe da ih ima koji rade s djecom vec sad u 1. razredu.
    nikad ne reci nikad al vidim da ima tu primjera cvijeta, forka ..... cija su djeca prosla osnovnu bez ponovnog polaska u os

    Ocito je puno faktora u igri. Zivi bili pa vidjeli.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.02.2016. at 18:55

  23. #223
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ma nema tu pravila. Kad imas iznimno dijete, pametno, drustveno, multitalentirano i organizirano, falabogu da nemas posla oko skole. Budes podrska u svakodnevici, razvozis na aktivnosti i dođeš cvasti na informacije, priredbe i natjecanja.
    Samo sto nisu svi takvi. Vremenom, kako skola krene, trudis se maksimalno osamostaliti dijete, ali naravno da ces mu pomoci kad vidis da ne ide glatko. Ne moze se unaprijed planirati model ponasanja.

    Gledam nasu djecu ( a mi ih imamo puno, uglavnom su dobri i lijepo odgojeni) ciji roditelji nisu u stanju prepoznati teskocu koja čini posljedice u osn.skoli pa za sve optuze lijenost, pa cak i kad ih suptilno upozorim da bi trebalo malo poduprijeti i pomoci. Uzmu jednokratne instrukcije. Kao da ce to rijesiti problem.

    Mislim, toliko pricamo o ranoj intervenciji, prve tri su najvaznije, edukativne igre, baby signs, baby einstein, a onda ih uvalimo u razred s 28 raznorodne djece, pola ih čita i množi, a druga polovica ne može ni sjediti pa bi sad valjda trebalo da prirodna selekcija svoje odradi po Gaussu. Kroz dvije godine ovi iz druge skupine vec su poceli vjerovati da su gluplji. Zato mislim da je jako važno da roditelj negdje bdije i na vrijeme uoči gdje šteka.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 19.02.2016. at 20:47

  24. #224
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Joj, coksa moja, place mi se ovih dana kad pomislim na skolu.
    X 3 polazim osnovnu, a cini se da ce ovaj treci put biti najizazovije.
    U jednom trenutku sam mislila da ce " moj" drugi p(r)olazak biti najizazovniji , ali NEEEE...nije gotovo dok dok nije gotovo.
    To je sigurno neka karma. Kazna zbog toga sto nisam ucila kad sam prvi put bila u osnovnoj.

  25. #225
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    jel "grješka" ili "greška"?
    neki dan u beletristici naiđoh na "grješka" i to nije bila slučajna greška
    još nekako kad je u udžbeniku, ali kad se ovakva novotvorevina pojavi usred napete radnje svu me poprčka, popiknem se i zapiknem za tu grješku, zaboravim uopće tko je koga htio ili nije htio ...
    ja sam mislila da se zezaš s pitanjem
    i da je griješka (koliko mogu vidjeti na jezičnom portalu baš grIJeška, ne grJeška) bila umotvorina Vice Vukojevića iz "91
    al sam onda išla guglati
    nisam imala pojma da se to stvarno koristilo
    ali kažeju da se više ne koristi
    http://www.vecernji.hr/hrvatska/grje...-i-necu-514605

    i na hrvatskom jezičnom portalu koriste greška
    http://hjp.znanje.hr/index.php?show=...&id=fV9lUBk%3D

  26. #226
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    molim lijepo ja zapazila, citirala post i potpisala.
    al nisi ga lektorirala pa ti je sve dzabe :D

  27. #227
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi svaki dan pregledamo zadacu i sve greske mora ispravit, ako se radi o necemu sto nisu ucili ja mu objasnim. To radi i uciteljica, mozda ne stigne sve objasniti, ali smatram da je ok da im ispravi, ali ne da to utjece na ocjenu ako jos nisu ucili to gradivo. Za skolu napravi zadacu i najcesce ne treba dodatno vjezbati ili ga ispitivati. Ucimo prirodu pred test, i engleski. Ja ucim s njim prirodu jer je to tako debilno napisano da meni bude muka, ne znam kako se djeca snadu s time. Uvijek bude u razredu puno losih ocjena iz prirode, on uvijek ima pet. Njemu je najslabija tocka pisanje, to smo isto uspjeli nekako dovesti u red u zadnje vrijeme, morao je svaki dan vjezbati, i isplatilo se. Uciteljica nije prigovarala, al mi smo shvatili da ocito nece pocet ljepse pisat nego sve losije i losije i vidjeli da je vrag odnio salu i svaki dan prepisivanje jedne stranice iz knjige u biljeznicu. Njegovi frendovi koji nisu odlicni ucenici puno vise vjezbaju doma, a imaju puno losije ocjene, stalno neke jedinice, ja to ne kuzim, kako??? Cak znaju iz glazbenog dobivat dvojke...D ima par cetvorki iz likovnog, ajde nije bas uredan i nema neke ljepote u njegovim crtezima, al ipak dobije cetri, ne dva!!!

    Tako da vjerujem da ima ljudi koji moraju placati instrukcije ili puno raditi s djetetom, ako znaju sta i kako. jer nije samo dovoljno znati, nego i znati objasniti i imati pedagoski pristup. to nemaju ni svi profesori.

    mene najvise zivcira engleski. koliko pisanja vec u drugom razredu. a uciteljica nista ne provjerava. pa bar da ih nauci da naslov tocno napisu. sad, sredinom treceg razreda je skuzila da bi mogla malo posvetit paznje tome i uvela je diktat za svaku lekciju i trazi sve sto posto tocno za pet, opet pretjerivanje, jer masa djece opet dobije lose ocjene.

    mislim da je vazno djecu nauciti kako uciti, vaznije od objasnjavanja gradiva. ili barem usporedo s time. recimo, ja sam za mnozenje i dijeljenje napravila kartice, na jednoj strani papira zadatak, na drugoj rjesenje. i to smo vrtili, na jednu hrpu ono sto zna, na drugu ono sto ne zna. u isto vrijeme vjezba i ispitivanje. zao mi je sto u skoli vise paznje ne posvecuju takvim stvarima.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ja se drzim podalje od zadaca dok ne naucim jel "greska" ili "grjeska" ...
    Engleski mi laksi, to joj pregledavam i ispravljam ...

  29. #229
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja ponekad znam pregledat zadaću, ali ako zadatak ima više pitanja, ajedan ili više krivih odgovora sastrane nacrtam točketinu, pa nek si misli kaj je krivo, kod klinca to je uvijek prolazilo i pogledao i ispravio, kod klinke malo manje prolazi.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a što ja znam, od socijalizma do partizana kratak je put

    ma ne bih inače, ali mim i ja se volimo, nju mogu malo zekiti
    Jest, vala, volemo se pa mi možeš radit što oćeš . Već danima krepavam od smijeha na Ružicu Jurić na fejsu pa se unaprJed ispriĆavam ako gdže pogrJešim (ko nije vidiJo očem se radi nek gugla)

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Cak znaju iz glazbenog dobivat dvojke...D
    Kod mog sina u prvom razredu bilo je i jedinica iz glazbenog
    Djeca koja još nisu dobro savladala pisanje morala su pisati za ocjenu u testu prepoznavati skladatelje i djela.
    Meni je to neprimjeren zadatak za prvi osnovne. Posljedica (ovakvih testova i još nekih drugih načina provjere znanja) je ta da sad veći dio razreda mrzi glazbeni, na satovima nitko ne pjeva osim 2-3 djece i cijeli taj predmet doživljavaju kao gnjavažu.
    Bar se ne trebam pitati kako je do toga došlo.

  32. #232
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ustvari ne kužim nešto.
    Moje dijete nema boravak, znači sve zadaće se rade doma, većina djece u Zgb ide u boravak.
    Logično je da dio posla koji obavi učiteljica u boravku - "potjera" djecu da idu pisati zadaću, uskoći i pojasni ako netko nešto ne razumije i u konačnosti nadgleda da li svi pišu ili bleje kroz prozor odrade roditelji doma.

    Evo naših vikend zadataka, s time da vikendom nema zadaće, pa je laganini:
    - pregledali smo zajedno knjige i radne bilježnice
    - vjeronauk - dovršio što nije stigao u školi
    - lektira - čitao knjigu, počeo pisati - nismo stigli završiti
    - hrvatski - malo vježbali za današnji ispit
    - engleski - ponovili riječi, ispitala ga riječi i malo razgovarali o lekciji na engl.
    - danas je poslije podne u školi, ostavila sam mu jedan listić da riješi iz matematike i jedan mali iz HJ

  33. #233
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    [QUOTE=Anemona;2855585]"potjera" djecu da idu pisati zadaću, uskoći i pojasni ako netko nešto ne razumije i u konačnosti nadgleda da li svi pišu ili bleje kroz prozor

    da, i sama sam svojedobno mislila da je to zadatak popodnevne učiteljice - da stvori uvjete da se zadaća u boravku napiše kao i da provjeri točnost iste (a ne da samo stavi kvačicu!), uz oznake u bilježnici što nije dobro i što još treba ispraviti ili uvježbati.
    e, pa krivo sam mislila - trebalo mi je mjesec-dva da shvatim da naša popodnevna ne upravlja razredom i da nije u stanju ništa od navedenog.
    vjerujem ipak da je to bila iznimka i da ih većina zna svoj posao dobro raditi.

  34. #234
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    naša popodnevna je odlična i stavi im mali sitni znakić ispod nečeg pogrešno napisanog i oni obavezno onda izbrišu i napišu točno.
    Tako da kod nas Anemona to itekako šljaka.

    Ja s kćerkom prođem u petak knjige i bilježnice da vidim što se radilo u školi taj tjedan.

    Pročitala je lektiru i pitala sam je da mi nabroji par boja, brojeva i komada odjeće jer imaju test iz engleskog. Pitala sam valjda 2-3 primjera i skužila da zna kuku lele a to mi je struka, al meni je bilo dovoljno da je to znala i sama mi rekla ma sve ti ja to znam. Bitno mi je bilo da čujem da je 1 green jumper and 3 yellow socks (radi množine "s) i to je to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2016. at 13:10

  35. #235
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    [QUOTE=čokolada;2855605]
    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    "potjera" djecu da idu pisati zadaću, uskoći i pojasni ako netko nešto ne razumije i u konačnosti nadgleda da li svi pišu ili bleje kroz prozor

    da, i sama sam svojedobno mislila da je to zadatak popodnevne učiteljice - da stvori uvjete da se zadaća u boravku napiše kao i da provjeri točnost iste (a ne da samo stavi kvačicu!), uz oznake u bilježnici što nije dobro i što još treba ispraviti ili uvježbati.
    e, pa krivo sam mislila - trebalo mi je mjesec-dva da shvatim da naša popodnevna ne upravlja razredom i da nije u stanju ništa od navedenog.
    vjerujem ipak da je to bila iznimka i da ih većina zna svoj posao dobro raditi.
    Eh, kao i jutarnje, popodnevne učiteljice se isto razlikuju. Moj L. je imao odličnu jutarnju i isto tako odličnu popodnevnu - ne samo da je napravio zadaću i ona je bila pregledana, nego su mu pripremale i listiće s gradivom (nije stizao prepisati s ploče), a čak i SVOJOM RUKOM zapisale u bilježnicu ako je što trebalo. Tako da znam da ima raznih pristupa...

    S druge strane, moj mlađi sin imao je nezainteresiranu jutarnju učiteljicu koja nikada nije uspijevala disciplinirati razred (što da kažem - dozvoljavala je roditeljima da sjede unutra ), a popodne su imali dvije - jednu odličnu koja je krpala nedovoljan rad jutarnje, a drugu mladu s faksa, koja se nije znala nositi s tim. Rezultat - imali smo homeschooling ali teško ti nakon 8+ satnog boravka u školi možeš s djetetom bilo što kvalitetno napraviti....

    Osim toga, u nekim školama su u boravku djeca u kombinaciji (iz različitih razreda, ne uvijek paralelnih) pa je to dodatna komplikacija + to što su umorni + to što rade nered + to što roditelji znaju upadati kako tko uspije doći po dijete, tako da je to svjetlosnim godinama daleko od kvalitetnog rada. A nije da se ne bi moglo, vidjela sam u samo dvije godine dva potpuno različita pristupa.

  36. #236
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja nisam zadovoljna boravkom, nikako
    u razredu je očito ršum, tavka atmosfera barem mojoj ne paši, odvlači joj pažnju skroz

  37. #237
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    e da, dobivaju li vaša djeca ocjene u boravku?

  38. #238
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    [QUOTE=Peterlin;2855613]
    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

    Osim toga, u nekim školama su u boravku djeca u kombinaciji (iz različitih razreda, ne uvijek paralelnih) pa je to dodatna komplikacija + to što su umorni + to što rade nered + to što roditelji znaju upadati kako tko uspije doći po dijete, tako da je to svjetlosnim godinama daleko od kvalitetnog rada. A nije da se ne bi moglo, vidjela sam u samo dvije godine dva potpuno različita pristupa.
    ovoga kod nas nema tj zabranjeno je.

    Znači učiteljica spušta djecu na portu u 15:45h i to onu za koju se zna da odlaze doma ranije, ostatak a tu je i moja ostaju u boravku.
    Kako koji roditelj dođe na portu, tako teta s porte zove učiteljicu da pusti dijete iz razreda. dijete samo silazi s kata i dolazi na portu.

    Nema nikakve šetancije roditelaj po školi, osim kad su informacije ili roditeljski.

    Ako dijete iznimno treba izaći iz boravka ranije (npr. zubar, put i sl.) onad se to najavi učiteljici u informativki, barem ja tako radim. Tako ad ako dijete i ne stigne napisat sve u boravku (što je uvijek stiglo do 14h) onda učiteljica može naznačit što se još treba napravit.

    Disciplina odlična i ujutro i popodne.

  39. #239
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    e da, dobivaju li vaša djeca ocjene u boravku?
    Naši ne, iako mi je kćerka nešto spominjala da će poslije dobivat ocjene i u boravku al meni to nije logično jer u boravku utvrđuju gradivo koje su radili to jutro s "glavnom" učiteljicom.

  40. #240
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Lili pa obda ipak netko pregleda zadacu i ukaze na greske i tvojoj malenoj
    moja ne ide u boravak pa to radimo mi
    ona napise zadacu i ja poslije pregledam
    ako ima greske mora ih sama naci i ispraviti
    pomognem, ako bas zapne, ali joj ne serviram tocno rjesenje
    iako, ni samnom nitko nije radio zadace, a bila sam uvijek odlikasica
    sto je drugacije, ne znam

  41. #241
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    e da, dobivaju li vaša djeca ocjene u boravku?
    Ne

  42. #242

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja je išla prva dva u boravak i svu zadaću bi tamo riješila, s time da se u drugom razredu njen razred cjepkao na tri dijela i i tri ostala odlazio na boravak. Tako da je učiteljica u boravku tog drugog razreda morala dvije zadaće pratiti. Mojoj je jedino bio problem petak jer matični razred nije imao zadaću pa su odmah znali krenuti s kreativnim radionicama a njena grupica je morala najprije napisati zadaću. A ona je baš uživala u izradi takvih stvari. Jednom je došla doma i s vrata sjela i radila lopoče jer im se nisu stigli pridružiti u izradi. No sve je snimila i sama si doma želju zadovoljila.
    Uglavnom ja se sa zadaćama nisam nikada trebala nešto angažirati. Sad je već u višim razredima, i zapravo znam za njenu školu ako nas krene nešto propitkivati pa moramo pokazati svoje znanje ili nas ponekad traži da ju pitamo. No to je rijetko, možda nas je recimo dva puta tražila ove godine.

  43. #243
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Jest, vala, volemo se pa mi možeš radit što oćeš . Već danima krepavam od smijeha na Ružicu Jurić na fejsu pa se unaprJed ispriĆavam ako gdže pogrJešim (ko nije vidiJo očem se radi nek gugla)
    e nijeti ružca nego božca

  44. #244
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Lili pa obda ipak netko pregleda zadacu i ukaze na greske i tvojoj malenoj
    moja ne ide u boravak pa to radimo mi
    ona napise zadacu i ja poslije pregledam
    ako ima greske mora ih sama naci i ispraviti
    pomognem, ako bas zapne, ali joj ne serviram tocno rjesenje
    iako, ni samnom nitko nije radio zadace, a bila sam uvijek odlikasica
    sto je drugacije, ne znam
    pa naravno zadace i rade u boravku al ja doma ne radim. Ima roditeljq dj3ce u boravku koji rade i doma s djecom.

    nadam se da ce do 3./4. razreda djeca toliko osamostalit da ne trebaju neki veci angazman roditelja osim povremeno za odredjenu problematiku.

    ja sam obozavala skolu kao i moj muz tako da bih cak uzivqla objqsnjavat neke teme al ne svakodnevno i redovito

  45. #245
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nadam se da ce nam djeca naslijedit nasu volju za ucenjem i stjecanjem znanja.Kcer vec ide tim putem a nadam se i sin
    iako prerano je jos da ista govorim..
    ups novi postovi odoh citat.

  46. #246
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    [QUOTE=Lili75;2855618]
    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    ovoga kod nas nema tj zabranjeno je.

    Znači učiteljica spušta djecu na portu u 15:45h i to onu za koju se zna da odlaze doma ranije, ostatak a tu je i moja ostaju u boravku.
    Kako koji roditelj dođe na portu, tako teta s porte zove učiteljicu da pusti dijete iz razreda. dijete samo silazi s kata i dolazi na portu.

    Nema nikakve šetancije roditelaj po školi, osim kad su informacije ili roditeljski.

    Ako dijete iznimno treba izaći iz boravka ranije (npr. zubar, put i sl.) onad se to najavi učiteljici u informativki, barem ja tako radim. Tako ad ako dijete i ne stigne napisat sve u boravku (što je uvijek stiglo do 14h) onda učiteljica može naznačit što se još treba napravit.

    Disciplina odlična i ujutro i popodne.
    Sad je i kod nas drugačije - može se ući po dijete na puni sat i pola sata, a nakon 16:30 (mislim) se može doći u bilo koje vrijeme. Opametili su se. Ali bilo je svakako.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.02.2016. at 13:56

  47. #247
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Odlicno larmama i ja mislim da imam isti tip djeteta.

    zaboravih skoro: sirius jako mi je zao da moras opet al sta je tu je.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.02.2016. at 14:00

  48. #248
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Peterlin eto napreduju malo po malo...

  49. #249
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Lili, samo sam ti htjela reci da ja sa svojom malenom radim ono sto s tvojom malenom radi uciteljica u boravku
    ne pisem joj ja zadacu, kao sto ni tvojoj ne pise uciteljica u boravku
    jer, moja ne ide u boravak
    da ni tvoja ne ide, sigurno bi i ti pogledala je li dobro napisala

  50. #250
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče unutarnje motivacije koja se spominjala ovdje nekoliko puta. Iz iskustva i na temelju razgovora s jednom psihologicom nekako u vrijeme kad mi je dijete kretalo u školu, rekla bih da je unutarnja motivacija u djece osnovnoškolske dobi iznimno rijetka pojava. U pravilu se unutarnja motivacija razvija tijekom godina, i to na temelju vanjske motivacije.
    Tako da očekivati od djeteta od 8-9-10 godina da će učiti samo radi sebe i svoje budućnosti, a ne radi onog što učiteljica kaže, mislim da naprosto nije realno. Ponavljam, možda postoje takva djeca, ali to su onda rijetke biljke.
    u potpunosti se slazem.

Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •