Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Scratching endometrija

  1. #51
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Cure, da podignem malo temu.
    Prema preporuci moje dr. savjetovan je scratching u ciklusu prije slijedećeg postupka. Postupak planiramo u 5. mjesecu, to znači da bi scratching trebali odraditi u ciklusu u travnju. Prema mom ciklusu to bi trebao biti kraj travnja. Ono što mene zanima je slijedeće: prema onome što čitam neke od vas su to radile u bolnici na uputnicu. Prema mojim info u bolnici u mom gradu se ne radi...koje mi je onda rješenje ako želim obaviti preko uputnice? (Živim u Dalmaciji).

  2. #52
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Katka, mora te onda gin poslati u prvu blizu ustanovu gdje ti to mogu odraditi. U principu se radi ambulantno, dodjes, obavis i u po ure vec ides doma.

  3. #53
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, mora te onda gin poslati u prvu blizu ustanovu gdje ti to mogu odraditi. U principu se radi ambulantno, dodjes, obavis i u po ure vec ides doma.
    Hvala puno!

  4. #54
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, mora te onda gin poslati u prvu blizu ustanovu gdje ti to mogu odraditi. U principu se radi ambulantno, dodjes, obavis i u po ure vec ides doma.
    Jos jedno pitanje...u kojem tocno dijelu ciklusa se radi zahvat? Nailazim na kontra info po forumu, odnosno kod nekoliko zena razlicit tajming. Par dana prije ocekivane m ili?

  5. #55
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Meni su objasnili da se scratching radi u drugom dijelu ciklusa, nakon ovulacije kad se endometrij zadeblja. Na taj ga se nacin potakne na obnavljanje.

  6. #56
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Da se javim ja kao pokretacica teme.
    Scratching se radi ili u prvom dijelu ciklusa odmah iza menstruacije ili pred kraj ciklusa...4, 5 dana prije ocekivane m.
    Znaci ako se s dr dogovori histetoskopija radi uklanjanja polipa, septuma itd.onda se radi odmah iza m i tada odmah napravi i scratching endometrija.
    Jer zasto bi se radilo odvojeno jer to je maltretiranje i previse cackanja.

    Ako se na uzv utvrdi da nema sumnje na polipe i septum u tom slucaju se histeroskopija radi na 21 ili 22 dc i scratching endometrija.

    Vec je odavno pisano da se u svakom slucaju histeroskopija radi prije ovulacije.
    Ovo kad se radi pred kraj na 21 dc je samo potvrda da zbilja nema nista sto moze ometati implantaciju.

    Endometrij kad se dira on ce se potaknuti na obnovu i ovako i onako.
    Neke cure budu i na kontracepciji pa idu na scratching.
    Znaci da im je endometrij tanak zbog kontracepcije.
    Jos jedam dokaz da scratching treba raditi svakako kad je endo tanji.
    Eto nadam se da sam sve sad pojasnila.

    Ja sam radila i nije dalo uspjeha.
    Sretno svima!

  7. #57
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Hvala ti. U komunikaciji sa mojom MPO dr, ona nema ništa protiv ako baš želim, ali također kaže da su i mišljenja i iskustva oprečna. Kao, ne može štetiti, ali da ne poletim u nebo s očekivanjima. Što i je logično. Svakako, vrijedi pokušati.

    Hvala cure

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    194

    Početno

    Pozdrav cure, nakon neuspjelog 1. ivf-a idemo na FET. Imamo 4 osmostanična embrija i trebali bismo u postupak sljedeći mjesec. (Cito) Vidim da je mnogim curama upravo nakon endo scratchinga postupak uspio, pa bismo i mi probali. Je li svima vama doktor sam preporucio taj zahvat ili ste vi to trazile? Postoje li neki razlozi zasto se to ne bi moglo napraviti ili mozda nije preporucljivo?!

  9. #59
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mardu, meni je dr preporučijo da to probamo jer je bilo dosta neuspjeha,

  10. #60
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pobjego post, zadnji postupak je bio fet i tad smo radili sch endometrija i bilo je uspješno, isti scenarij zelim i tebi, isto sam radila u Cita!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    194

    Početno

    Željkica, hvala na odgovoru. Nama doktor nista nije govorio o tome, ali cu ja traziti da to napravi. Koji dan ciklusa si ti to radila?
    Posljednje uređivanje od Mardu : 23.09.2018. at 17:14

  12. #62
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Mardu prvotno napisa Vidi poruku
    Željkica, hvala na odgovoru. Nama doktor nista nije govorio o tome, ali cu ja traziti da to napravi. Koji dan ciklusa si ti to radila?
    Pa da probaj neće naskodit može samo pomoć, ajme skroz sam zaboravila kako to ide, mislim da kad dobiješ stvari se javiš pa se onda radi 12 dan al nisam ti sigurna, ma sve će ti sestra Lucija objasnit. Uglavnom postupak jako kratko traje i samo na tren nesto malo zaboli.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da probaj neće naskodit može samo pomoć, ajme skroz sam zaboravila kako to ide, mislim da kad dobiješ stvari se javiš pa se onda radi 12 dan al nisam ti sigurna, ma sve će ti sestra Lucija objasnit. Uglavnom postupak jako kratko traje i samo na tren nesto malo zaboli.
    Aha,ja sam mislila da se ide prije početka ciklusa u kojem cemo raditi FET,tako sam negdje pročitala. Nazvat cu sestru Luciju da je pitam pa da budem sigurna.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Molim vas savjet, vec 4 dan a ne prestajem krvarit nakon struganja endometrija u Cita. Obavjestila sam dr. i kaze da racunam kao da sam dobila M. Prvo je bilo smede a zadnja dva dana smede s primjesom krvi. Dal se za zabrinut? Hvala

  15. #65
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    FYI. Novo istrazivanje i clanak na temu. Nema koristi od struganja endometrija. Nazalost, samo je abstract dostupan. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30673547/

  16. #66
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    I u ovom clanku se spominje da britanski regulator urgira na reklamiranje ivf-a s vl
    stanicama koje su starije od 42 god (zanemariv postotak uspjesnosti, ako sam dobro vidjela samo 1 posto), plus prodaju add-on tretmana kao sto je scratching endometrija:

    https://bbc.in/2Xy9qVK
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.04.2019. at 00:31

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Cure koje ste radile scratching endometrija u Splitu, motete li mi reći jeli vam bilo bolno, radi li se taj zahvat uz anesteziju ili bez?

  18. #68
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    [QUOTE=Carmen77;3176787]Cure koje ste radile scratching endometrija u Splitu, motete li mi reći jeli vam bilo bolno, radi li se taj zahvat uz anesteziju ili
    Mene je nešto malo bolilo,ništa strašno jer sve kratko traje,a za anesteziju mislim da ne al mi je nešto u sjećanju da se dobije nešto protiv bolova.

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    https://www.bbc.com/news/uk-wales-60467612

    Regulatori u UK ce uskoro kaznjavati klinike koje upsellaju ivf add-onse, nabrojeno je sto se pod tim podrazumijeva, a i scratching endometrija je na toj listi. Pod add-onsima se smatraju nedokazani tretmani koji se nude emocionalno vec vulnerabilnim i financijski vec istrosenim ljudima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.06.2022. at 14:15

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •