Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Scratching endometrija

  1. #1
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno Scratching endometrija

    Pozdrav cure,

    Molim sve one koje su radile i imaju iskustva sa scratching endometrija da podjelite svoja iskustva i savjete kako je proslo i dal vam je transfer nakon uspio.
    Dal je potrebna priprema za zahvat, koji dan ciklusa ste radile scratching???
    Negdje sam procitala da se radi na kraju ciklusa, odnosno 2-3 prije ocekivanog krvarenja zapravo.

    Dal vam je to preporucio vas mpo lijecnik ili ste same trazile??
    Dali ste isle u bolnicu ili privatno?? Mislim na to dal se moze ambulantno napraviti i ide se odmah doma??

    Dali ima nakon zahvata ikakvog krvarenja i dal je bolno???

    Kod koga je najbolje otici u Zagrebu to napraviti???

    Svaki savjet i preporuka je dobrodosla

    Koliko sam vidjela da tema ne postoji. Ako mi je promaknulo ispricavam se moderatoricama zbog iste

  2. #2
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Itko !!?????

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Probaj pitati na temi Potpomognuta u Splitu.
    Znam za nekoliko forumašica koje su to radile (pod nazivom biopsija endometrija) u Poliklinici Cito.

  4. #4
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja sam to (biopsiju endometrija) radila kod dr Baumana na SD, ali prošlo je od onda već neke 4 godine, pa se većine odgovora na tvoja pitanja više ne sjećam. U svakom slučaju je bio ambulantni zahvat i odmah nakon toga sam išla doma. Nisam sama tražila, preporučio mi je to dr Bauman.

  5. #5
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Može malo detalja?
    Kakav je to postupak tj. što mu je svrha i kome se preporuča?

  6. #6
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Hvala cure. Al ako ima netko jos bilo kakvo iskustvo neka se javi.
    Pitat cu i na temi mpo u splitu.

    maca2 evo malo ovdje procitaj.
    http://www.ivf.hr/index.php/hr/o-nam...a-i-neplodnost

  7. #7
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Eh da nam je Bauman jos tu to bi bili lijepo.
    U biti to nije biopsija endometrija vec seljacki receno ozljeda.
    Kod biopsije se uzorak salje na phd a ovdje se zagrebe endometrij. E sad neki doktori tvrde na kraju ciklusa to napravit, znaci prija samog krvarenja i pocetka stimulacije a neki kazu u ciklusu prije i to 7-8 dc.

  8. #8
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    saro,meni je dr Podgajski na Merkuru 'ozlijedio' endometrija iliti kak je sam rekao,malo ga je pošišal u svrhu bolje implantacije.
    No,meni je to rađeno usred lpsc i histero tak da ti nisam od neke pomoči. Uglavnom,zarezal mi je endometrij na tri mjesta,ujedno i sva tri uzorka poslao na analizu. U postupak smo išli sljedeči cuklus i rezultat evo baš drema na meni. Dali je baš to pomoglo,neznam.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Privarno se radi u Betaplusu,najbolje nazvati za upute.
    Meni je radio dr.Bauman , mislim oko 10 - tog dana cilusa ali nije pravilo.

  10. #10
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cijena?
    Nakon 2 ET savršenih blastica bez rezultata spremna sam na svašta...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Mislim da je oko 500 kn.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cijena?
    Nakon 2 ET savršenih blastica bez rezultata spremna sam na svašta...
    Pričaj mi,luda sam već od svega ,zadnja 3 transfera savršeni embriji i 2 biokemijske...Više nemam ideja šta napraviti a da već nismo isprobali ?!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Da i ja dam svoj doprinos - prije zadnjeg postupka histeroskopski sam uklonila polip (u Petrovoj) i s nekoliko strana sam dobila savjet da u postupak idem odmah u sljedećem ciklusu zbog povećanih šansi uspješne implantacije.
    Nažalost, nije uspjelo ali brojna istraživanja su pokazala da scratching zaista povećava šanse za implantaciju.

    Osim scratchinga spominju se još neki postupci za koje se planiram raspitati pa javim ukoliko su uopće dostupni kod nas.

    Evo linka za nove pristupe RIF-u (repeated implantation failure):

    http://www.hdhr.org/brijuni/petak/dv...ALEXANDRIA.pdf

  14. #14
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Da i ja dam svoj doprinos - prije zadnjeg postupka histeroskopski sam uklonila polip (u Petrovoj) i s nekoliko strana sam dobila savjet da u postupak idem odmah u sljedećem ciklusu zbog povećanih šansi uspješne implantacije.
    Nažalost, nije uspjelo ali brojna istraživanja su pokazala da scratching zaista povećava šanse za implantaciju.

    Osim scratchinga spominju se još neki postupci za koje se planiram raspitati pa javim ukoliko su uopće dostupni kod nas.

    Evo linka za nove pristupe RIF-u (repeated implantation failure):

    http://www.hdhr.org/brijuni/petak/dv...ALEXANDRIA.pdf
    Eee to mene zanima biska hvala ti puno

  15. #15
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Privarno se radi u Betaplusu,najbolje nazvati za upute.
    Meni je radio dr.Bauman , mislim oko 10 - tog dana cilusa ali nije pravilo.
    nina977 saljem ti pp cim ulovim vremena

  16. #16
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    sara79-ako/kad dobiješ info tko to kod nas i kako se izvodi, podjeli

  17. #17
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Evo ovako cure,
    žužy, Podgajskog sam kontaktirala i rekao je da to radi na Merkuru u sklopu histero na uputnicu. Znaci cure da u svojoj poliklinici to neradi.

    Poliklinika Škvorc mi nista nije odgovorila.

    BetaPlus radi i dodje 500 kn sa konzultacijama..znaci onako kako je nina977 i napisala.

    Poliklinika IVF radi Betoki histeroskopiju i da za dogovor i upit za cijenu nazovem.

    Eto to su najnovije info...mailove sam slala da prvo vidim tko radi pa cu vjerojatno i nazvati da cujem kako to sad dalje ide.

    Posto planiram kod dr. L na konzultacije njega cu pitati na licu mjesta.

  18. #18
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam u Cita to radila 2 puta oko 7 dana prije očekivane menstr. tog ciklusa kad sam išla u postupak. Zadnji (drugi put) je i uspjelo, tj. ostala sam trudna (bio je fet), sad jel to imalo utjecaja ili se samo tako poklopilo, ne znam. Meni je to preporučio moj mpo dr., osobno nisam ni znala za to dok mi on nije predložio. Kod mene je to jako kratko trajalo, doslovno 2-3 min, nije me bolilo, odmah se ide kući, ne dobije se ništa jer stvarno nije potrebno. Krvarila sam malo taj dan nakon zahvata, al ne puno, kao kraj menge. Za cijenu ne znam jer je nama to bilo u okviru postupka. Ja sam prvi put prije biopsije popila 1 normabel kući (jer nisam znala oće li i koliko bolit) , al on me samo uspava, drugi put nisam ništa pila.

  19. #19
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    sara10 puno ti hvala na opsirnom opisu i informaciji.
    Meni si puno pomogla s ovim a nadam se i drugim curama

  20. #20
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Sara79 nema na čemu, drago mi je ako jesam pomogla svojim iskustvom

  21. #21
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Kada se to radi, u kojem dijelu ciklusa i koliko prije stimulacije? Mislim 500 kn nije neka lova, toliko bih dala da si povećam šanse u postupku...znači radi Betaplus za 500 kn, kada oni preporučuju da se napravi jer čitam ovdje razne info?
    Posljednje uređivanje od maca2 : 23.02.2016. at 18:31

  22. #22
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    maca kako sam vec i napisala u prvom postu a onda je to sara10 i potvrdila. Znaci pred kraj ciklusa....znaci prije krvarenja kad se vec endo pocinje tanjiti u biti. 7 dana najranije prije ocekivanog ciklus. Moze i 4,5 dana prije.
    Ako te zanima nazovi Betu pa se mozes za detalje dalje informirati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    I ja sam imala biopsiju endometrija prije uspjesnog postupka...nesto sam o tome citala, pa sam sama zatrazila da se napravi. Nista dodatno nisam platila, isto je bilo u cijeni postupka. Moram reci da mi je to bilo pomalo neugodno i ponesto bolno iskustvo, nista spektakularno, samo mi je bilo nekako tuzno sto moram ozljediti svoju maternicu, ne znam kako bi to objasnila, kao da smo dirnuli nesto sto ne bi trebalo biti dirano...ali eto, moguce da je bas zbog toga postupak bio uspijesan.

  24. #24
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    funky - gdje su ti to radili?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Nisam stigla ovih dana, pa tek sad pisem...sve sam radila u Cita, dr. Poljak

  26. #26
    *sunisshining* avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Split, Dalmacija
    Postovi
    118

    Početno

    I ja sam radila tu kako u Cita zovu biopsiju endometrija sad prije ovog postupka.
    I to sam dodatno platila 500,00kn.
    Al isplatilo se...imam pozitivnu betu nakon 4xAIH i 1xIVF i 1xFET...
    Preporucujem!

  27. #27
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam jutros odradila endometrium scratching (iliti biopsiju endometrija) u Betaplus kod dr.Bračun.
    Postupak je relativno neugodan ali ne pretjerano bolan, osjećaš zatezanje, grebanje i pritisak ali ništa strašno. Traje 2-3 minute. Naravno, ništa ne obećavaju-može se dovesti u povezanost s uspjehom u MPO postupku ali ništa dokazano. Ja se odlučila da kako god mogu povećam šanse pa sam probala i to. Sa stimulacijom startam kroz tjedan dana pa ćemo vidjeti. Bitno je da postupak odradite u ciklusu prije kretanja u stimulaciju. Cijena je 500 kn.

  28. #28
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Maca
    Dali tkivo šalju na analizu ili samo rade biopsiju zbog et?
    Imala sam bhsb na cerviksu sad je nalaz sterilan ali me strah da nije u maternici jer sam imala 4 neuspjela transferA i jedan blighted ovum.
    Ideš li opet kod Skvorca na ivf?

  29. #29
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Mislim da ne šalju ništa na analizu-nisu to spominjali. Ovo je bilo samo u svrhu povećanja šanse za implantaciju.
    Idem kod Škvorca opet sada u svibnju, ako ni sada ne uspije mislim da ću tražiti histeroskopiju...iako, zbog jedne uspješne trudnoće ne znam hoće li mi dati uputnicu ili ću morati plaćati. Uvjeravaju me da je stvar u suprugovom lošem spremiogramu i da ne dolazi do implantacije jer se embriji ne održe (nisu dovoljno kvalitetni,dobri)...

  30. #30
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Maca ja sam imala 4 transfera i ništa a prva trudnoća od prvog puta uspjelo, ko ce ga sad znati sto je,i ja sam mislila na histero jer sam imala jedan blighted ovum.
    Imam jos 2 smrzlica u Petrovoj pa sam mislila prije toga otići po drugo mišljenje i eventualno na dodatne pretrage.

  31. #31
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozz svima! Meni su iz klinike u Pragu rekli da uradim histeroskopsku aktivaciju endometrija (scratching). Eh sad da li mi znate objasniti da li je to ta biopsija end.-a ili sta vec???

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Evo cure i mog iskustva. Radila sam.u Citu u sklopu postupka IVF. Dobila voltaren inekciju prije i vise me ona bolila od same biopsije!! Ja nista nisam osijetila, kao normalni pregled. Krvarila sam 1 dan. Koliko sam skuzila neugodno je za cure koje su malo uze.. eto !!

  33. #33
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja se spremam za biop.end,jel treba mirovati nakon zahvata?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Zeljkica, ja sam uzela slobodan dan na dan zahvata jer nisam znala kako cu se osjecati.
    Tijekom samog zahvata mene je dosta zaboljelo i bila sam na rubu nesvjestice, ali ja sam dosta osjetljiva na bol, svaki vrag me smeta
    Vec sat vremena nakon bila sam kao nova.
    Ja sam to kod privatnika odradila ambulantno, bez ikakvih sedativa, ne znam da li svugdje tako rade

  35. #35
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Zeljkica,
    ja sam to rijesila ujutro i nakon toga isla raditi. Malo me taj tren frkalo kao menstrualni bolovi ali to kratko traje.

  36. #36
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Aaa daj biska, pa ja cu onda padati u nesvjest. Moja tolerancija boli je ravna nuli.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    74

    Početno

    Zeljkica daj mi reci tko ti je rekao da napravis biopsiju end.?

  38. #38
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mpo doktor.

  39. #39
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Onda sam i ja gotova kukavica sam samo takva
    U subotu ce mi radit la se javim sa friskim vijestima!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Joooj, sad sam vas prepala cure, nije mi bila namjera. Ja sam stvarno pekmez nad pekmezima , svi moji najmiliji me uvijek ismijavaju kad vide sto me sve smeta i boli.

  41. #41
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nisi ja sam sama od sebe pripadnuta!

  42. #42
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jutros obavila sch.end. nista strasno gotovo za tren,stvarno ne boli.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros obavila sch.end. nista strasno gotovo za tren,stvarno ne boli.
    Super, baš mi je drago da ti je bilo bezbolno
    A sada u akciju!

  44. #44
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Zeljkica, odlicno!

  45. #45
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Evo jos jedno frisko iskustvo. Sve je islo preko hzzo, dobila sam d1 up od gin tako da sve potrebno obavljam u bolnici. Radili su mi biopsiju i scratching. Ja sam spavala noc u bolnici, dobila sam i heparin prije ali to je vec zbog nekih drugih dijagnoza. Uzeli su mi dva uzorka tkiva na analizu i dr je prodrndala za uspjesan FET sutradan je bilo malo krvarenja i boluckalo me kao prvi/drugi dan menstruacije. Nije bilo strasno, ali samo zato sto sam bila pod anestezijom zato sad menstruacija boli daleko gore nego inace.

  46. #46
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Podižem malo - jel tko endo scratching radio u IVF poliklinici?

    Vidim da se spominje B+, Cito, Merkur, al zanima me ako se može javiti netko tko je to radio kod dr. Maričića u IVF poliklinici.

  47. #47
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Obavljen na zivo scratching. OVaj put i nikad vise na zivo. Pala sam im u nesvijest od bola. Mada, moram napomenuti da je moj prag tolerancije na bol izrazito nizak. Bolilo je, dugo je trajalo jer su zbog boli stajali nekoliko puta, i jos me boli.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Cure koje su bile na biopsiji.. jeli vam menstruacija nakon toga kasnila ili se nešto poremetilo u ciklusu??

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj garava13 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje su bile na biopsiji.. jeli vam menstruacija nakon toga kasnila ili se nešto poremetilo u ciklusu??
    Meni je došla uredno, čak dan-dva ranije nego je trebala. I odmah sam taj ciklus išla u stimulirani postupak, koji je bio dobitni!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Inso prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je došla uredno, čak dan-dva ranije nego je trebala. I odmah sam taj ciklus išla u stimulirani postupak, koji je bio dobitni!
    meni se skroz ciklus poremetio...
    znači uspješno!? supeer

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •