Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 134 od 134

Tema: Leće

  1. #101
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Nije me puno trebalo nagovarati .
    Javila se Ivana i ja pristala
    Razmišljala sam o ovoj tekućini s peroksidom, znam da si još negdje spominjala. A o tome sam čitala i na jednom drugom forumu, kao baš treba nešto jako da bi se očistile.
    MB, naručit ću sutra, kad probam javim utiske.
    A svakako ću vidjeti i ovu tekućinu nabavit.
    Hvala cure!

  2. #102
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Riri, sad vidim i tvoj post. Gotova sam, pečena

  3. #103
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, sad vidim i tvoj post. Gotova sam, pečena


    Nadam se da će ti biti dobre!

  4. #104
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    J-la, javi kakve su ti kad isprobas!

  5. #105
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    I ja ih koristim vec 6 godina i imam isti dojam kao Riri. Super su, ali nemam osjetljive oci. Ok su mi bile i prosle lece (ne mogu se vise sjetiti marke) i tekucine. U nuzdi mi je i obicna voda ok

  6. #106
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Stigle su, stavila jutros, sad da li zato što su nove ili su inače takve, ne osjetim ih .
    Ivana, došla mi je i otopina, ova peroksidna. Koliko tebi traje? Ona bočica za odlaganje mi se čini velika i da baš puno tekućine ode na jedno čišćenje. A nije ni jeftina.
    I da li bočicu ispireš fiziološkom otopinom kako piše na uputstvu?

  7. #107
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Traje mi tocno mjesec dana, ne ispirem nista fizoloskom.
    Super da ti odgovaraju lece.

  8. #108
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mislim da mi ove obične traju malo duže, jer uvijek zaboravim kad kupim prethodnu, nekako mi taj period između kupovine bude dug.
    Ostalo mi je još ove obične, pa ću mijenjati, dok ne potrošim.

  9. #109
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Dobro je imati malo te obicne za isprati ako ti nesto upadne u oko ali moze i cista fizioloska posluziti. Ja sam jedno jutro u bunilu isprala s Aoseptom i stavila u oko, uhhhh...

  10. #110
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Evo me nakon radnog dana, da sumiram utiske.
    Stavila sam ih u oko jutros 15 do 6, vozila, buljila u monitor 8 sati, pa opet vozila.
    Još su mi na očima, i nijednom mi nisu isušile oči. Zasad sam super zadovoljna.
    Ivana s, ufff, mogu zamislit kako je to peklo. Pazit ću da to ne uradim.

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Što je aosept? Je li to dezificijens? auuu...

    Sebi sam ove godine triput stukla leće, a nisam išla u Vinogradsku jer ih je covid poharao. Tak, sranje. Baš me ide.

  12. #112
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    https://www.livision-optika.com/otop...-hydraglyde-om
    Evo Žuta. Otopina za čišćenje leća. Neku noć mi je kapnula na zanokticu, peklo je užasno, i počela je pjeniti i bijeliti.
    Kako sam kontala da je agresivna prema lećama, tu sam se prevarila. Sinoć sam stavila leće u onu običnu otopinu, danas osjetim razliku, nekako su ljepljivije.
    Aospet je otkriće, hvala Ivana s

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Žuta a ne znaš koji bi dioptriju ili trebaš promjenu?

  14. #114
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Znam, ali sam mogla dobit prek socijalnog leće da sam otišla tam na pregled. Ovak pljas soma kuna za 1x obje leće + još jednom desna.

  15. #115
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Jel vam se kad dogodilo da ih u otpini ostavite 2 dana bez promjene? Hjoj nikako se naviknuti na njih. I jel koristite umjetne suze? Ako imate koje za preporuciti jer mi pred ekranom brzo oko suzi.

    I jos pitanje...sminkanje i leće? preporucili su mi prvo lece pa šminku stavljati. Ja stavim puder i onda lece i onda sjenilo i maskaru ali tocno sam osjetila da mi valjda komadic usao u oko i smetalo mi i pikalo cijeli dan. Pa ne ne znam kako da to rijesim?

  16. #116
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ostavljala sam ja, ništa se nije desilo. Mislim da sam negdje pročitala do 7 dana da može.
    Kapam Blink, ali jako rijetko, sad pogotovo s ovim lećama. Neku noć sam zaspala s njima, probudim se nekad u sitne sate i skontam da nisam obavila ritual pred spavanje, ali leće u očima nisam osjetila.

    Što se šminkanja tiče, prvo stavim leće pa onda kompletnu šminku, i baš pazim da ne trljam po očima. Poslije obrnuto, prvo izvadim leće pa skidam šminku.
    Od šminke sam primjetila da ne mogu nosit sjenila sa šljokicama, uvijek neka završi u oku ako je nosim duže od par sati.
    Posljednje uređivanje od j-la : 29.11.2020. at 01:09

  17. #117
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja kao J-la, prvo leće pa šminka. Kod skidanja obrnuto.

    A u otopini ih znam ostaviti i po 3, 4 dana ako ih ne stavljam, ništa neće biti. Umjetne suze ne koristim.

  18. #118
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Zapravo kod skidanja isto prvo skidanje leća pa skidanje šminke, ne obrnuto.

  19. #119
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    I ja ko riri i j-la
    Nece im nista bit par dana u otopini.

    J-la jel ostavljas u toj novoj po par dana? Ako moze, mozda bi i ja provala

  20. #120
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    mašnica, nemoj to trpiti kad ti nešto uđe u oko. Nosi sa sobom otopinu i etui da bar spremiš ako ne možeš isprati.

  21. #121
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ko riri i j-la
    Nece im nista bit par dana u otopini.

    J-la jel ostavljas u toj novoj po par dana? Ako moze, mozda bi i ja provala
    Nisam ostavljala do sada, evo sutra ujutro stavljam nakon 2 dana, pa ti javim kako je.
    Meni se stvarno pokazala najboljom do sada. Nikad ne bih rekla da i otopina za čišćenje ima bitnu ulogu.
    Posljednje uređivanje od j-la : 29.11.2020. at 18:07

  22. #122
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Nego, jel ima tkogod baš sindrom isušenog oka i da je otkrio leće koje mu pašu? Godinama sam bila na AirOptix, onda sam neko vrijeme bila zatvorena u kući i nisam nosila te otad (a prošlo je nekoliko godina) nikako da otkrijem neke koje mogu nositi, unatoč suzama i kapima (btw, nosila sam leće 25 godina bez problema).

  23. #123
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I ja prvo stavim lece pa sminku a skidam prvo sminku pa onda lece.
    Ostavljala sam nekoliko dana lece u aoseptu i nista im nije bilo, kroz 6 sati se to neutralizira i dalje se nista ne događa.
    Sad imam novi problem, pas mi pojeo naocale, ima par mjeseci kad je tek dosla, bas se na moje stvari namjerila, pojela mi i remen od sata... uglavnom trebam novi okvir ali i stakla su mi malo izgrebana. Nasla sam preko neke online optike isti okvir kakav sam imala a dvoumim se dal da narucim jeftina nova stakla ili ova stara, kvalitetna ali malo izgrebana prebacim u novi okvir.
    Naocale nosim rijetko tako da mi se ne daje ponovno velika svota, ove nesretne naocale su bile relativno nove i skupe.

  24. #124
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ivana ne znam sta bi ti rekla... mislim da svatko ko nosi lece mora imat i ok naocale. nikad ne znas sta se moze desit, da izgubis zadnju lecu, zaradis konjuktivitis ili dobijes zabranu nosenja leca, pa da ti nedajboze te naocale zatrebaju odmah. sve ovisi koliko je to zapravo malo izgrebano. ja bi udavila psa

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    I ja prvo stavim lece pa sminku a skidam prvo sminku pa onda lece.
    Ostavljala sam nekoliko dana lece u aoseptu i nista im nije bilo, kroz 6 sati se to neutralizira i dalje se nista ne događa.
    Sad imam novi problem, pas mi pojeo naocale, ima par mjeseci kad je tek dosla, bas se na moje stvari namjerila, pojela mi i remen od sata... uglavnom trebam novi okvir ali i stakla su mi malo izgrebana. Nasla sam preko neke online optike isti okvir kakav sam imala a dvoumim se dal da narucim jeftina nova stakla ili ova stara, kvalitetna ali malo izgrebana prebacim u novi okvir.
    Naocale nosim rijetko tako da mi se ne daje ponovno velika svota, ove nesretne naocale su bile relativno nove i skupe.
    Ja ne nosim leće, ali imam sličnu dilemu. Imam naočale koje stalno nosim (tri zone) i bez kojih ne mogu gotovo ništa. Imam stare naočale na kojima je potrgan okvir i prastare naočale s ispravnim okvirom, koje su mi odavno neodgovarajuće. Na tvom mjestu ja bih iskoristila stara skupa stakla.

    Budući da nemam nikakvu rezervu, naumila sam pitati optičara može li se staviti stakla iz starih naočala u okvir prastarih naočala (vrlo su slični okviri, ali nisu isti). To bi mi bilo ok da imam rezervu, za svaki slučaj. I moje naočale nisu badava, pa se ustručavam napraviti još jedne, jer mi zona za čitanje brzo "zastarijeva", tj. dioptrija za blizinu mi se mijenja, pa ne bih opet dala 1000 eur samo za to. Rezervne naočale bile bi mi ok za npr. košnju trave, krečenje i druge aktivnosti gdje mi zona za blizinu nije nužna. Imam još jedne ok naočale samo za čitanje. Snašla bih se... Eto, falabogu da je 21. stoljeće, inače bih se s mnogim aktivnostima mogla oprostiti.

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Kod prebacivanja stakla iz starog okvira u neki drugi ,kako je važna kombinacija stakala napose kod astigmatizma i bifokala tj.multifokala kod onih koji imaju već starački dalekovidnost .
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.12.2020. at 09:19

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod prebacivanja stakla iz starog okvira u neki drugi ,kako je važna kombinacija stakala napose kod astigmatizma i bifokala tj.multifokala kod onih koji imaju već starački dalekovidnost .
    Znam, ali geometrija mi se čini jako slična. U istoj optici rađene su i prastare/stare/nove. Uvijek isti tip okvira. Ionako mi to trebaju biti rezervne naočale, za slučaj hude sile (ako se ovima koje stalno nosim nešto dogodi i da imam za radove u kući, košnju i plažu).

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Slično i isto nije isto,bar ne u tim specifičnim situacijama
    A kaj za plažu i košnju nisu ti dovoljne samo one sa kratkovidnim dioptrijom?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.12.2020. at 12:19

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Slično i isto nije isto,bar ne u tim specifičnim situacijama
    A kaj za plažu i košnju nisu ti dovoljne samo one sa kratkovidnim dioptrijom?
    Imam astigmatizam, bitan mi je cilindar za sve.

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Cilindar je bitan ,a jel ti bitan i dio za blizu?

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Desno: - 10,50
    Lijevo: - 11,00
    Ali zato mogu stvari gledati jako, jako izbliza da mi se ne zavrti.

    Ives, to je sada već rutinska operacija. Nosiš povoj na oku dan ili dva čisto da ti prašina ne leti.
    Mene više strah operacije mrene koju moja stara treba obaviti. Morat ću si to guglati.
    Pozdrav,
    Početnik sam u nošenju polutvrdih leća,dioptrija slična tvojoj pa bi molila malo info.
    Naime imam problem s lećama,nemogu se jasno vidjet u ogledalo kad su mi u očima,a ako se priblizim postane mi mutno.
    Našminkat se s lećama nema šanse.Da li imaš isti problem budući da je dioptrija slična?
    Moja je -8.25 i - 12.5
    Hvala

  32. #132
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ma odustala sam od šminke, ne vrijedi krvavih očiju. Msm, koja je i poanta, okolo lijepo a oko vidno nadraženo. Stavim sjenilo eventualno.
    Smeta me suhoća oka, i to kaj se lako zdrobe, kaj nije stvar kod mekih.
    Dobro je kaj ne moram stalno nove naručivati.
    Nisam shvatila ovo da se ne vidiš u ogledalu jasno. Kao ne vidiš dobro s njima ili?

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mene oči još više peku i nekako imaju suh osjećaj otkad kapam Vizol.

  34. #134
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja sam odustala od leća na kraju, nisam ih ni 2 mj nosila, ne mogu ja to. Na kraju mi otkrivena još neka dijagnoza oka uz koju se ne preporučaju nositi leće... kapi nisam za oko nikakve koristila mene to iritiralo sve previše

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •