Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Kako kvalitetno spavati-tips & tricks

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno Kako kvalitetno spavati-tips & tricks

    Otvaram temu jer vidim da nas ima kojima bi bilo zanimljivo čuti iskustva drugih kako se kvalitetno naspavati uzimajuci pri tome u obzir vaznost sna za nas organizam te sva njegova blagotvorna djelovanja.

    Navest cu ono sto meni pomaze.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Meni pomaze:


    - mirna atmosfera doma iza 21h, ugasena svjetla, upaljeno samo neko pozadinsko
    - lijeganje/dizanje u isto doba, cak i vikendom
    - udaljavanje mobitela barem 2h prije sna, TV me pak uspavljuje
    - ritual ispijanja caja, posebno domaceg od trava il isušenog voća, to mi je trigger, a ha sad se uspavljujem i tijelo polako tone u san
    - skidanje sminke, pranje zuba najkasnije oko 21 h ako me krene lovit san da mogu odmah zaspat i oblacenje pidzame of course
    - navijen mi je alarm u 21h kao znak za mene idjecu da krenemo s večernjom higijenom (MM je noćna ptica, pa on to sve obavlja kasnije)
    - mirne aktivnosti u zadnjih sat vremena pred san (znači nema veša, suđa, kuhanja...sve to rješavamo u ranijim satima)

    Rado bih čula kako si pomognu ostali.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 08:58

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Dok su djeca bila mala, nama je bilo izuzetno važno da imaju strukturiran dan (ključne aktivnosti tj. obroci i dnevno spavanje uvijek u isto vrijeme i ne prekasno) i to se mirno pretočilo i u školsku dob, a do izvedive mjere i u njihovu odraslu dob.

    Ja ne mogu dobro spavati ako sam premorena, ako pojedem nešto od mesa ili masno/teško iz 18 sati, ako se ne osjećam dobro (neki dan me ukliještila kičma, pa je to utjecalo i na spavanje) i slično.

    Rituali - pa slično kao Lili, osim što ne gledam televiziju. Umjesto toga čitam knjige na readeru ili mobitelu, a kad mi se oči toliko umore da osjetim potrebu za povećavanjem fonta, odustanem od toga i od čitanja i pokupim se u krpe.

    Još mi je važno:
    - tekućina (čaj ili češće voda prije spavanja)
    - tuširanje i mazanje losionom za suhu kožu (svakodnevni ritual - navečer i ujutro, pomaže mi da lakše razgibam zglobove i ukida osjećaj suhe kože)
    - dobar madrac i jastuk (ne premekano, anatomski jastuk tanki), primjerena posteljina (poplun pamučni, pidžama pamučna, ne smije mi biti ni pretoplo ni prehladno)
    - mrak (spuštanje roleta, isključivanje elektronike koja svijetli i/ili zuji)
    - mir (ne spavam dobro ako je netko od djece izvan kuće, osluškujem jesu li došli)

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sve to super ali je dok su deca sitnije dobi
    Moj veliki noćas u 2 bio gladan , i naravno me razbudio.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sve to super ali je dok su deca sitnije dobi
    Moj veliki noćas u 2 bio gladan , i naravno me razbudio.
    Ja sam isto jako osjetljiva na zvukove, sve čujem i sve me može probudit (iako iamma najbolje moguće čepiće za uši, uvijek i svugdje).

    Trebalo je vremena da istreniram svog mužića (noćnu pticu) da kad se ide spavati da se potiho obavlja higijena u WC-u, nema tuširanja pred spavanje u ponoć i ne hoda se ko slonko do kreveta s bacanjem na krevet ko s 1. kata nebodera
    Sve je naučio i savladao a Boguhvala ne hrče

    U jednoj fazi kad bi me znao probudit noću zbog vrlo čujnog komešanja po stanu, fino sam mu isto namjerno priredila ujutro u 6h kad se ja budim, eh kad je to doživio odmah je prestao remetit moju noćnu rutinu, klin se klinom izbija

    Svi zajedno nastojimo imat obzira jedni prema drugima i bit pažljivi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 11:10

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Ja ne znam ništa o tome, dan mi je prekratak za sve što bih htjela pa ga produžujem u noć i ne spavam puno. Morala bih to promijeniti, ako zbog ničeg drugog zbog podočnjaka i bora Svi ovi savjeti zvuče logično, probat ću nešto od toga.

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    lonni, trebat će vremena, al probaj negdje zapisati pa svaki dan malo po malo što više toga primijenit. Kad jednom okusiš dan nakon dobro prospavane noći, razinu energije koja je neusporediva, sve benefite, to će te vući da i dalje tako nastojiš.

    Imam i ja razdoblja kad prekasno liježem, pa se onda ljutim na sebe, pa ajmo jovo-nanovo u rutinu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 11:39

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ovo sa čajem meni nikako ne paše - tada sigurno neću imati miran san jer ću se noću buditi i ići na wc

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sa čajem meni nikako ne paše - tada sigurno neću imati miran san jer ću se noću buditi i ići na wc
    Nano baš sam to htjela napisati. Meni se to događa samo ako pijem čaj iz filter vrećice, ako pijem ove domaće ne, zašto ne znam. Čaj zaista je diuretik. Treba svatko po svome isprobat.

    Al naravno ne pijem čaj neposredno pred samo spavanje, obavim ja barem 2x WC prije kreveta
    # mjehur veličine graška
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 12:20

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    lonni, trebat će vremena, al probaj negdje zapisati pa svaki dan malo po malo što više toga primijenit. Kad jednom okusiš dan nakon dobro prospavane noći, razinu energije koja je neusporediva, sve benefite, to će te vući da i dalje tako nastojiš.

    Imam i ja razdoblja kad prekasno liježem, pa se onda ljutim na sebe, pa ajmo jovo-nanovo u rutinu.
    Postoje noćni i jutarnji tipovi, ja sam oduvijek bila noćni, ali kako nikako da se svijet prilagodi nama sovama, izgleda da ću morati potpisati kapitulaciju.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje noćni i jutarnji tipovi, ja sam oduvijek bila noćni, ali kako nikako da se svijet prilagodi nama sovama, izgleda da ću morati potpisati kapitulaciju.
    oh kako te razumijem lonni. Moj muž je noćurak Ja sam postala/transformirala se u jutarnji tip, nisam uopće rođena kao jutarnji tip. Nisma nikad voljela ujutro do kasno spavati kao moja mama, ali bome ne bih se ni budila vikendom u 7:00h.

    No zbog svojih treninga a i posla malo po malo sam postala jutarnji tip. Nekad mi je bilo nezamislivo budit se u zoru da bih otrčala prije posla, a sada to radim ako nemam drugo termina. Mogu birat hoću li počet radit od 7h pa do 9h, pa nastojim krenut s poslom u 7:00h da ulovim što više od dana. No to znači ustajanje u 6h. Budim se naravno uz budilicu, iako imam frendove prave jutarnje tipove koji se tad bude i bez alarma

    I ni slučajno ne smijem duže spavat ujutro (po danu da ne spominjem, a to ni ne volim), onda je prava hebada za neveče usnut.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 12:32

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    I ni slučajno ne smijem duže spavat ujutro, najkasnije do 7h-7:15h (po danu da ne spominjem, a to ni ne volim), onda je prava hebada za navečer usnut.
    Istrenirala sam, alarmi su uključeni. U 7h se budim i sama, no ovo buđenje zimi u 6h ne ide spontano.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 12:34

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja se stalno sama budim u 6

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se stalno sama budim u 6
    Blago ti se.
    Kad liježeš u prosjeku?

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano baš sam to htjela napisati. Meni se to događa samo ako pijem čaj iz filter vrećice, ako pijem ove domaće ne, zašto ne znam. Čaj zaista je diuretik. Treba svatko po svome isprobat.

    Al naravno ne pijem čaj neposredno pred samo spavanje, obavim ja barem 2x WC prije kreveta
    # mjehur veličine graška
    Ne pijem čaj iz filter vrećice. Pijem isključivo onaj koji sama naberem

  16. #16
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ja jutros u 4.30h
    Ne znam, naspavam se od 22 sata
    Ponekad padnem u 21
    Vikendom max do 6.30
    Bez alarma
    Jedino, popodne obavezno pola sata otkunjam, dosta mi je to očito
    Mislim da nisam u zadnjih godinu dana presla 22 30 za spavanje. Svega par puta. Onda produzim do 7.
    Lili tvoj muž je pogodan za oblikovanje
    Moj lupa po stepenicama kad se penje u sobu redovno iza 24 sata, otvara vrata, zatvara kao da je sam na svijetu.
    Ne mogu mu vratiti kad njega ništa ne smeta dok spava, pa sam pustila. Oguglala.

  17. #17
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Procedura prije spavanja, higijena, mazanje kremama, voda, knjiga uz lampicu, zamraceno. Volim da je tiho kad zaspivam.
    Čaj ne paše nikako, ali čaša mlijeka pomaže.
    Inace kad god sam pod stresom to mi lupi na san, nemirno spavam, budim se, svasta nesto. Ali ako dvije tri noci odspavam kako treba sve se vrati u normalu.
    Inace sam jutarnji tip i jutros sam svasta poobavljlala, od masine za ves i suđe, joge, kupanja, pripreme dorucka, zracenja kuce, loženja kamina. Nista mi nije tesko. Zato sam sad iza 13 sati s energijom opasno low.

  18. #18
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Inače sam patila od ozbiljne nesanice godinama kontinuirano, ma desetljece kad zbrojim djecu i njihovo nespavanje. Ali tu je ulogu veliku odigrali stitnjaca i trauma privatne prirode. To je pak bilo strasno i mislim da mi je zdravlje ozbiljno stradalo zbog toga.
    Oduvijek volim red, rano lijeganje i rano ustajanje i kad mi je organizam zbog vanjskih utjecaja bio prisiljen biti budan nocu to me dotuklo.
    Zato sad jako pazim na ritam lijeganja i stvarno se ne libim ici leci, orilo - gorilo.

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Meni pomaze normabel i posebna soba.
    Sad vise ne trebam diazepam, ali sam posebnu sobu zadrzala.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nisam u zadnjih godinu dana presla 22 30 za spavanje. Svega par puta. Onda produzim do 7.
    Lili tvoj muž je pogodan za oblikovanje
    Moj lupa po stepenicama kad se penje u sobu redovno iza 24 sata, otvara vrata, zatvara kao da je sam na svijetu.
    Ne mogu mu vratiti kad njega ništa ne smeta dok spava, pa sam pustila. Oguglala.
    Flopice, ti si moj idol, ideal kojem težim

    A čuj ne mogu reći, i ja sam se svojski potrudila da budem jako glasna, nikad glasnije nisam otvarala klizna vrata ormara i lupala s njima pa se moj malo medo brundo probudio a ja zla vještica likovala
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 13:37

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni pomaze normabel i posebna soba.
    Sad vise ne trebam diazepam, ali sam posebnu sobu zadrzala.
    Boma sirius najs mužu sam najavila kao počne s godinama proizvodit zvukove, odlazi u boravak
    Hebiga nemam kuću ko ti, da mogu uzet zasebnu sobu.

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kad ovo sve čitam, rituale, hodograme...ja što god da napravim i kad god zaspim, spavam 6 sati. Navečer me uspava mobitel ili kakvo čitanje. Ako sam pod stresom ili krenem razmišljati, čvaknem Normabel.

  23. #23
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni pomaze normabel i posebna soba.
    Sad vise ne trebam diazepam, ali sam posebnu sobu zadrzala.
    odlično!

    Lili ja se ne trudim oko zaspivanja, jednostavno ne mogu izdržati iza 22 sata
    Ove pripreme prije obavim jer bih u suprotnom zaspala sa sminkom, žedna, neopranih zuba i na kaucu u boravku. To mi nije prihvatljivo. A nije dobro ni za ten.:keez:

  24. #24
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Čokolada pa to je dobro ako ti ne fali sna, ja sam ranije morala odspavati 8 ili 9 sati da budem odmorna.
    S godinama mi je jednostavno potrebno manje. Rijetko bas 8 odspavam, sve rjeđe... Samo mi je vazno da je bez budenja jer me to rastroji i umorna ustajem.
    Tako sam osjetljiva i na neredovite obroke, zivcani slom imam ako ne jedem po svom rasporedu. Zato stalno nosam padelice...
    Posljednje uređivanje od flopica : 17.12.2021. at 13:57

  25. #25
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lili, mozes mom kolo plesati kraj uha, taj ne mrda.
    Ima super san. Jako sam ljubomorna. Mene budi i kad 3 km dalje vlak prođe!
    :živciseupale:

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    A čuj ne mogu reći, i ja sam se svojski potrudila da budem jako glasna, nikad glasnije nisam otvarala klizna vrata ormara i lupala s njima pa se moj malo medo brundo probudio a ja zla vještica likovala
    Nije da se nikad ne desi da me muž prene iz prvog sna kad se kasno navečer začita ili radi za posao pa dođe spavati iza ponoći, ali mi nikad ne bi na pamet palo za kaznu ga namjerno buditi ujutro

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, mozes mom kolo plesati kraj uha, taj ne mrda.
    Ima super san. Jako sam ljubomorna. Mene budi i kad 3 km dalje vlak prođe!
    :živciseupale:
    Ta sam, čujem šta nitko drugi ne čuje

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da se nikad ne desi da me muž prene iz prvog sna kad se kasno navečer začita ili radi za posao pa dođe spavati iza ponoći, ali mi nikad ne bi na pamet palo za kaznu ga namjerno buditi ujutro
    Ogromna je razlika između "nekad" i "svako veče iz najdubljeg sna" pa se ti Lili sad sat vremena uspavljuj iznova jer se mužić bacio na krevet. Koliko sam ja pažljiva prema njemu (svu robu koju trebam iz sobe uvijek iznesem navečer u boravak da mu ne klaparam, tiha sam u wc-u, kuhinji), očekujem uviđavnost uzajamno. To je bit suživota zar ne?

    Kad je sin imao fazz griženja, lijepo mu je rođena mater pokazala kako to izgleda, jako brzo je naučio lekciju
    Metode su mi vrlo učinkovite i nadasve uspješne hahaha a to je najbitnije.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 14:43

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    MM i ja imamo isto različiti ritam. Ja idem spavat s kokošima (oko 10) . A njega ni ne čujem kad dođe leći.

    I budim se jako rano. Nekad sam, a uglavnom me zbudi kućni ljubimac. Nedavno smo bili u gostima kod moje +frendice koja živi u jako tihom okruženju. Prvo jutra sam uspjela odspavat do 8, drugo sam se već zbudila u 6

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Samo sam još jednu nijansu sive htjela ubaciti

    Za koju godinu kad ti klinci budu srednja , pa idu u školu u grad i zadnji sat im je do 20.00 onda će tek biti
    Zato uživaj dok su na pljucometu i doma do 18. 30.
    I dok ih možeš oblikovati

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ovo što spominjete broj sati sna, meni se pokazalo da se bolje naspavam npr 22:00h-6:00h (8h) nego 23:00h-8:00h (9h).

    Svaka ta minuta prije ponoći ko da mi se računa x2.

    I ja nema šasne da se naspavam za 6h sna, nema šansone. Mom mužu je to standard, 6h mu je dovoljno,al preferira kasnije leći, ne voli ranojutarnja buđenja.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da svaka minuta , sat pred ponoć je bonus.
    Moji klinci veći nikako to shvatiti

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam još jednu nijansu sive htjela ubaciti

    Za koju godinu kad ti klinci budu srednja , pa idu u školu u grad i zadnji sat im je do 20.00 onda će tek biti
    Zato uživaj dok su na pljucometu i doma do 18. 30.
    I dok ih možeš oblikovati
    Jelena.O moja djeca iako na pljucometu, dolaze 3x tjedno s treninga blizu 21h i te dane uredno ludiim jer dolaze naravno razbuđeni od treninga, puni endorfina,sretni, veseli i totalka razbuđeni, večera ih već čeka na šanku, odmah ih šaljem na tuširanje,a l sve to zna potrajaaat (u te dane).

    Kad krenu izlazit vanka, to ću muža zadužit,a ja ću uvijek rado preuzet jutarnju smjenu. Nije loše ni kad su ritmovi partnera zapravo različiti.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da svaka minuta , sat pred ponoć je bonus.
    Moji klinci veći nikako to shvatiti
    to je normalno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 14:51

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam neki dan kćer nagovarala da na tulumu ostane do jutra jer mi je lakše tada ići po nju. Onak, odspavam si od 9-3 ili 4 i to mi je ok. Al ak trebam ići oko ponoći, to ne mogu nikako

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam neki dan kćer nagovarala da na tulumu ostane do jutra jer mi je lakše tada ići po nju. Onak, odspavam si od 9-3 ili 4 i to mi je ok. Al ak trebam ići oko ponoći, to ne mogu nikako
    Potpuno te shvaćam

    Šalji svoju noćnu pticu po kćer

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da se nikad ne desi da me muž prene iz prvog sna kad se kasno navečer začita ili radi za posao pa dođe spavati iza ponoći, ali mi nikad ne bi na pamet palo za kaznu ga namjerno buditi ujutro
    O, meni je svasta palo na pamet, tu sam ko lili. I moj se naucio tiptoeat iza 23, inace ga kcer i ja zovemo stomper, a najgore je kad mi adrenalinski stopa iza ponoci.

    Ja slicno ko vecina. Smeta mi i muha u letu, maks mi smetaju bljeskanja ili zvukovi - a muz ne hrce, nego je imao fazu smart sata koji bi zabljesnuo u krevetu ako bi se okrenuo..Malo je reci da je tad iskrilo medju nama.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ogromna je razlika između "nekad" i "svako veče iz najdubljeg sna" pa se ti Lili sad sat vremena uspavljuj iznova jer se mužić bacio na krevet. Koliko sam ja pažljiva prema njemu (svu robu koju trebam iz sobe uvijek iznesem navečer u boravak da mu ne klaparam, tiha sam u wc-u, kuhinji), očekujem uviđavnost uzajamno. To je bit suživota zar ne?
    Razgovor ili zamolba ne pale? Samo vraćanje istom mjerom?

    Nije da nisam imala problema, meni recimo jako smeta svjetlo ekrana s mobitela, i dok bi MM navečer surfao, meni je to uništavalo san. Potrajalo je dok sam shvatila u čemu je problem. Pa sam mu rekla. Pa je pristao da mobitel ostane u dnevnom boravku preko noći. Pa sam ga neko vrijeme podsjećala navečer. Pa se s vremenom i sam navikao da mobiteli nisu u spavaćoj sobi. Nisam mu zauzvrat morala blještati lampom u 5.45 ujutro da ga naučim

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Pa ovisi... meni je nezamislivo da pristane spavat bez sata i moba. Ima i tvrdoglavih, s nekima ne ide ns lijepe. Pomogao je novi model sata koji ima update za ukidanje bljeskanja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.12.2021. at 15:54

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Sorry na upadu. Sirius, inbox, please.

  39. #39
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj gleda tablet u krevetu. Meni ne smeta stavi slušalice a ja masku na oči, i briga me. Cak mi je ok jer dok gleda je jako miran pa me ne budi dok tobem u san kao npr kad ide zaspati pa se okreće, trza i sl...

    Ako udje u krevet nakon sto sam zaspala moze pored mene se presvlači, tuširati bilo što samo da svjetlo ne upali. Ne trzam. Na udnu djecu isto ne trzam, ne budu pobjegli dok spavamo a u nekom trenutku ipak su skuzili da ako odu spavati jako kasno da se i teško probude

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    sillyme, ti si imala dobre tips and tricks na onoj drugoj temi, mogle bi se i tu prebaciti.

    Super su vam ideje i rituali, poslije ću detaljnije pročitati, možda nešto i nadodati...
    Sad samo kratko.
    Meni najviše i najlakše pomogne da zaspem kad suprug i ja idemo u krevet u isto vrijeme

  41. #41
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni bas najvise pomogne kad nisam doma i nitko nije sa mnom. Onda stvarno nemam nista drugo za raditi i nitko mi ne smeta. Od 4.12.2012. do danas, to se dogodilo samo jednom.

    Nisam od rituala, opcenito. To mi dodje kao jos jedna kategorija moranja.

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ina33, umirem na bljeskanje sata i da je iskrilo medju vama
    Moj ipak skida smartwatch nocu s ruke i ostavlja ga u boravku. Ne mogu ni zamislit sta bi bilo da mi bilo koje cudo tehnike bljesti po noci u spavacoj

    O bojim se kako bih tek onda inovativne metode smislila...haha
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 19:19

  43. #43
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni se zna desiti da zaspim pred tv ali onda kad se probudim idem ravno u krevet. Maksimum je da skinem odjecu ako sam zaspala obučena ili kratki posjet wc. Ne perem zube, ne pospremam nista i ne obazirem se na nista. Nered u kuhinji, hrpa odjece na podu u kupaoni, neizvadjen ves iz vesmasine, nepospremljena hrana u frizider - ne dira me.
    Nedavno sam u pola jedan u noći nasla kci kako sjedi na podu kuhinje u polumraku i uci kemiju. Rekoh joj nemoj jos dugo kasno je i produzila u krevet. Blazena popodnevna smjena

    Ako sve to izvedem dovoljno brzo nastavim spavati nakon 10ak minuta. S pametnim satom na ruci

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    I jel ti pokazuje sta pametnoga o kvaliteti sna?

    Ja svoj sportski pametni skidam cim je trening gotov, smeta mi bilo sta po rukama, a i po tijelu zato i sad preferiram spavanje samo u gacama ajde bar njih imam na sebi.

    Mene isto tv uspava, doslovce ga upalim da bi me uspavao hahaha
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.12.2021. at 19:57

  45. #45
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ah sat je kao i svi satovi - navodno pametan a u stvari ponekad prilično glup. Evo ja sam se malo urekla ovom temom jer sam se noćas probudila u pola pet i više nisam uspjela zaspati. Nije me ništa mučilo no jednostavno mi se nije spavalo... digla sam se u pola 7. A sat misli da sam tad spavala, ali kao "light" sleep
    No evo 22h i nisam do sad uopće bila pospana, znači stvarno mi je jednostavno bilo dosta tih 6h sna. Što je rijetko.

    Eto sat otprilike zna koliko sati spavam i podržava moju teoriju da sam najodmornija kad imam konzistentno par noći za redom 8h sna.

  46. #46
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari, koga zanima, svašta nešto kao mjeri, tip sna (light/REM/deep), koliko ciklusa, koliko minuta, koliko minuta smo budni, otkucaje srca, nekakav overall score i usporedbu s mojom "age group" - realno mene od svega toga najčešće samo zanima minutaža, da li sam spavala duboko ili lako se i sama sjećam Plus jako je upitno koliko je sve to skupa točno. Ali samo spavanje prilično dobro detektira.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Na Netflixu sam pronašla dokumentarnu seriju „Headspace Guide to Sleep“. Nisam isprobala još, ali sad sam malo poslušala. Djeluje fora i zanimljivo, a opet i uspavljujuće (dobro, možda je i nedjeljnji ručak pripomogao ). I recenzije su pozitivne (bar prvih par na Googleu), pa možda vrijedi pogledati. Evo i jedna recenzija na hrvatskom. https://www.ziher.hr/headspace-guide...eep-recenzija/

  48. #48
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja sam nocni tip
    ne pamtim kad sam zadnji put zaspala prije 00:30
    najcesce oko 01 h, a ujutro se dizem oko 8

    meni ples pocinje u 21h i vrtim se do 22.30 skoro
    i to mi pase, samo da skupim 7 sati spavanja

    tv u sobi nemam, mobitel nosim i lijepo me uspava, nisam primijetila da mi smeta - citam npr. ili surfam dok mi se ne prispava
    volim zamraceno i relativnu, ne grobnu tisinu
    obavezno se tusiram netom pred spavanje, koliko god sati bilo, to je moj ritual, leci cista i mirisna

    imam lagan san, budim se pri okretanju ili moram u wc, ali bez problema zaspem opet
    nedavno sam spavala par puta do jutra bez budjenja, i bolilo me rame od polozaja valjda

    kad sam pod vecim stresom, odrazava mi se na san
    losije sanjam, budim se uznemirena
    srecom uvijek uspijem opet zaspati

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    [url]https://www.index.hr/fit/clanak/trik-za-lijecenje-nesanice-s-tiktoka-potvrdila-strucnjakinja-isprobale-ga-tisuce/2326823.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_najnovij e_d[/ur
    Posljednje uređivanje od Dota : 20.12.2021. at 17:35

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno


Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •