Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Trudnoća nakon hsg-a

  1. #1
    shakira

    Početno Trudnoća nakon hsg-a

    Da li netko zna kad se može radit na trudnoći nakon hsg? Jel treba neka pauza, šta ako se ipak odmah zatrudni (jer sam pročitala da je nakon hsg-a moguća brza trudnoća), jel može bit problema sa trudnoćom ili bebom? :?

  2. #2
    shakira

    Početno

    I kad su nalazi gotovi od hsg-a, odmah ili...? Hvala!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    draga, pa napisala ti:
    zbog antibiotika se ne preporučuje taj mjesec - osim ako si bila npr. 6. dan ciklusa a ovulacija ti nije prije 14.
    nakon toga, dapače!

    nalazi gotovi dok si još na stolu - inače, stol/ica je ultra šminkerski, skoro da uživaš dok te vozi po njemu

  4. #4
    shakira

    Početno

    Hvala Metvica! Nemoj mi zamjerit, jedva čekam da taj pregled bude što prije gotov i da možemo u akciju u nadi da će biti nešto. Inače, ja sam bila dva puta trudna, ali oba dva puta sam imala spontani i tek sad su me poslali dalje na preglede, tj.na briseve, hormone i sad na hsg,a R. na spermiogram (a nalazi će bit gotovi kroz 10-tak dana). Već sam "pukla" od tuge i bila sam uvjerena da nikad nećemo imat bebu,ali uspjela sam se malo oporavit i opet krenut dalje. Nadam se da će mi ovi daljni pregledi nešto pomoć, ili da bude nešto ili da mi kažu ne možeš i točka,pa barem znam, jer mi je teško ovako živjet u neizvjesnosti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    metvica me zbiunila jer sam ja drugi dan nakon HSG-a isla na AIH...ne znam o kakvim antibioticima je rijec...inace ja mislim d anema ogranicenja tj. cekanja , ali nek me cure potvrde ili demnatiraju. sretno shakira

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    shakira, zašto te šalju na hsg ako si već dva puta bila trudna? nije li trudnoća znak da su jajovodi prohodni?
    što se još može vidjeti s tim hsg-om osim prohodnosti jajovoda?

    uf, koliko pitanja! shakira

  7. #7
    shakira

    Početno

    Šalju me na hsg zato što sam zadnji put pobacila 2003 i od tada više ne mogu zatrudnit. Ja sam nakon spontanog (oba dva) išla na kiretažu (čišćenje), pa su mi rekli da se od toga mogu začepit jajovodi ili tak nešto,pa me sad šalju na to. Ne znam ni ja točno, ali idem na taj pregled, ako to znači da ću moć ponovno zatrudnit i sačuvat bebicu. Hvala cure na odgovorima!

  8. #8
    shakira

    Početno

    Draga Asia, šta je to AIH? Hvala

  9. #9
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj shakira prvotno napisa
    Draga Asia, šta je to AIH? Hvala
    AIH - inseminacija suprugovom spermom.
    Sretno i nadam se da ti neće trebati ništa od ovih kratica

  10. #10
    shakira

    Početno

    Ajoj... nadam se i ja, makar za bebicu ću sve napravit. Draga Pčelica Mara,nadam se da ti nemaš s tim iskustva ,a ako imaš želim ti sve najbolje želje!!!

  11. #11
    Tixy

    Početno

    Meni nitko nije rekao za ogranicenja vezana uz suzdrzavanje od odnosa nakon hsg-a :?
    Dapace, Bauman je rekao da sto vise iskoristimo terapijski ucinak hsg-a, odnosno dobru prohodnost jajovoda.
    Meni je danas zadnji dan antibiotika, a vec smo uvelike bili a akciji

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    vjerojatno ovisi o razmaku hsg-a i ovulacije
    meni je hsg bio 10. dan, a ovulacija 11. ili 12.

  13. #13
    shakira

    Početno

    Super Tixy! Nadam se da će i meni Bauman to reć! Vidjet ćemo u petak. Želim ti puno uspjeha i sreće!

  14. #14
    shakira

    Početno

    Metvica, nema veze. Hvala ti! Vidjet ću, ja idem 8.dan, ali rekli su mi da mi ovulacija 10.dan. Vidjet ćemo!! Hvala ti!

  15. #15
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Evo ja sam imala zadnju menstruaciju 30.01.2006. na hsg-u sam bila 10.02. nalaz je odmah bio gotov i doktor je rekao da mi je lijevi jajovod skroz začepljen i da na lijevom jajniku imam cistu promjera 4.5 cm ali da je sa desnom stranom sve ok i da neka idem doma "vježbati" s MM. Mi vježbali odmah i bebica je na putu.Inače nisam mogla ostati trudna oko 3 godine mada sam s prvim djetetom odmah ostala trudna.

  16. #16
    shakira

    Početno

    Draga Sandy2006, pa to je super! Daj mi, molim te, samo reci s obzirom da ti je lijevi jajovod začepljen i na cistu, jel te bolio pregled (iskreno, please)? :D Kako si riješila začepljenje i cistu, koji je dalje postupak za to ili ti ništa ne otčepljuju... ja to niš ne znam... još... :? Hvala!

  17. #17
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Što se tiče bolova to ti je individualno,sve zavisi koliki ti je prag tolerancije boli.Ja bih prije rekla da je to jedno onako srednje neugodno iskustvo,mene nije nešto posebno bolilo nego mi se je poslije pregleda dosta vrtilo i jako mi se je išlo na wc ali sestra koja me je pratila rekla je da je to normalno.I,da malo sam taj dan krvarila,onako kao zadnji dan stvari.Cista za sada ostaje jer ne radi nikakve probleme a ako bi počela rasti i izazivati neke bolove i izvanredna krvarenja onda bih trebala ići na operaciju,a to što je jedan jajovod začepljen doktor je rekao da nema razloga da i s jednim prohodnim ne ostanem trudna što se je potvrdilo kao točno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno

    Hy, ja sam radila HSG prosli mjesec ( iskreno , sam pregled i nije bolio , koliko me je bolilo posli, kad sam dosla doma, 2 dana nisam isla radit ).
    Cak mi je kasnila 10 dana.
    Odmah nakon toga pocela sam se pripremat za AIH koja je bila 15.5 i uspijesna :D ( 11dc + )

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    Ja sam radila HSG, a slijedeći ciklus ostala prirodno trudna.

  20. #20
    shakira

    Početno

    Baš mi je drago zbog Vas :D !!! Ja sam bila u petak na hsg-u i sve je prohodno, dobila sam antibiotik i nadam se uspjehu u sljedećem ciklusu, jer mi je dr. rekla da sad ne radimo ništa, zbog antibiotika,a i da navodno zbog te tekućine na hsg-u dijetetu mogu bit smeđi zubi (navodno), pa ja ne bi riskirala. Ja od petka lagano imam sukrvicu,pa i danas i ne znam zašto. Pretpostavljam da je to normalno i reže me u desnom dijelu!? Ne znam, valjda će se smirit.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    2

    Početno

    dobar dan!!!nova sam u ovome...u cetvrtak 24.4.14 sam radila hsg...i mene je uzasno bolilo...toliko da sam se onesvijestila na stolu...ali sve zavisi od osobe do osobe...citam vase komentare,ja nisam dobila nikakav antibiotik niti mi ga je tko spominjao....

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj martina 9 prvotno napisa Vidi poruku
    dobar dan!!!nova sam u ovome...u cetvrtak 24.4.14 sam radila hsg...i mene je uzasno bolilo...toliko da sam se onesvijestila na stolu...ali sve zavisi od osobe do osobe...citam vase komentare,ja nisam dobila nikakav antibiotik niti mi ga je tko spominjao....
    gdje si radila hsg?
    ja sam ga prije godinu dana radila privatno i nitko mi nije dao nikakve antibiotike, a u klinici mi ih nisu ni spomenuli. kod mene su bili prohodni i mogla sam izdržati, ali sam u jendom trenutnu onako jako vrisnula

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    istra
    Postovi
    14

    Početno

    ja sam eto u petak radila hssg.. i oba jajovoda prohodna.. dok mi je tekucina isla nisam ni osjetila aliiiii.. moglo se izdrzati ali onaj osjecaj pritiska u maternici doslo mi zlo, kao neki hladan znoj me oblio, uspjela sam izdrzat ali poslije su me zadrzali jos nekih pol sata na krevetu za svaki slucaj, bilo mi je ful bed pred njima sta sam tako reagirala.. vjerujem da ni drugim curama nije lako.. nebi preporucila curama kojima jajovodi nisu prohodni!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Citiraj heky prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam eto u petak radila hssg.. i oba jajovoda prohodna.. dok mi je tekucina isla nisam ni osjetila aliiiii.. moglo se izdrzati ali onaj osjecaj pritiska u maternici doslo mi zlo, kao neki hladan znoj me oblio, uspjela sam izdrzat ali poslije su me zadrzali jos nekih pol sata na krevetu za svaki slucaj, bilo mi je ful bed pred njima sta sam tako reagirala.. vjerujem da ni drugim curama nije lako.. nebi preporucila curama kojima jajovodi nisu prohodni!
    ali na taj pregled i idu cure koje ne znaju da li su im jajovodi prohodni...
    meni su isto bili prohodni i bilo mi je jako,jako bolno... ali sve se preživi za bebicu...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    istra
    Postovi
    14

    Početno

    [QUOTE=mravak;2628389]ali na taj pregled i idu cure koje ne znaju da li su im jajovodi prohodni...
    meni su isto bili prohodni i bilo mi je jako,jako bolno... ali sve se preživi za bebicu...[/
    znam sve mi je jasno.. pri prvim konzultacijama Vlasic mi dobro ultrazvukom uhvatio i rekao da po njegovom misljenju nebi trebalo bit problem prohodnosti, tako da je mene samo to drzalo! gle sve se da prezivjet za bebicu al ono sta nas ceka na porodu nije ni nalik porodu tako da se necz previse zaliti.. mozda cu zvucati malo smijesna al bas sam se pitala kad sam osjetila taj balon u maternici kako ce mi biti kad osjetim bebicu sad prirodno do jeseni, a po ljeti hopa cupa

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    24

    Početno

    curke...ja sam bila prosli pon na HSG u Sisku...bolilo je, ali nalaz mi je uredan...nakon toga prakticki nista nisam krvarila ali danas sam se prepala...malo me jajnici bole(kao kada imam mengu) i pocela sam krvariti-ne previse nego onako malo, ali mi je to sve skroz cudno jer nikakvih problema do sada nisam imala-uredni ciklusi i ovulacije...a danas mi je prakticki 15 dan ciklusa i trebala bi biti ovulacija a ono ja lagano krvarim...sta da radim? jel to normalno ili da se javim ginicu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •