Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 776

Tema: cjelovita kurikularna reforma

  1. #201
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    AM majke ti sto ti daje taj optimizam, daj i meni tog.

  2. #202
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    AM majke ti sto ti daje taj optimizam, daj i meni tog.
    ma ne znam. uhvatila me prpa, od svega. bojim se da će se stvarno i dogoditi pa se nekako hrabrim da nije definitivno.

  3. #203
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ja bih za ovo zajedno s nastavnicima, ucenicima i roditeljima prosvjedovala. Samo brine li roditelje i nastavnike obrazovanje?.

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih za ovo zajedno s nastavnicima, ucenicima i roditeljima prosvjedovala. Samo brine li roditelje i nastavnike obrazovanje?.
    Brine, ali su umorni....

    To je borba s vjetrenjačama.

  5. #205
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    AM majke ti sto ti daje taj optimizam, daj i meni tog.
    AM, fakat, na čemu si ti??

  6. #206
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih za ovo zajedno s nastavnicima, ucenicima i roditeljima prosvjedovala. Samo brine li roditelje i nastavnike obrazovanje?.
    Roditelje brine, ako sudim po sebi.
    Za nastavnike ne znam, nadam se da ni njima nije svejedno...

  7. #207
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Trenutno sam u depresiji...

  8. #208
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

  9. #209
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

  10. #210
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imam osjecaj da dogadjaji u RH su kao bolest hipotieroze. dogadja se se sve is vasta, mi se navikavamo, ni ne primjetimo koliko se stvari unazadilo.
    mozda je ovo trenutak kad postajemo svjesni svoje bolesti.
    ovo oko HRASTa ne mogu ni komentirati.

  11. #211
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dobro si to opisala.

    Užas jedan kojom brzinom ovo sve ide u krasni.

  12. #212
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

  13. #213
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

  14. #214
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    u ovoj banana zemlji stvarno sve ode u krasni k....
    pardon maj frenc

  15. #215

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Večeras je bila odlična emisija Otvoreno na temu CKR:

    https://www.facebook.com/otvoreno/

  17. #217
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    imam osjecaj da dogadjaji u RH su kao bolest hipotieroze. dogadja se se sve is vasta, mi se navikavamo, ni ne primjetimo koliko se stvari unazadilo.
    mozda je ovo trenutak kad postajemo svjesni svoje bolesti.
    ovo oko HRASTa ne mogu ni komentirati.
    Kao kuhane žabe.

    Bez imalo patetike i cviljenja, onako kad zamisljam svoju djecu za 15-18 godina, zamisljam ih vani, vani i samo vani.

    Rezignacija ono totalna u meni. I ne kuzim zasto samo gledamo i pretvaramo se u kuhane žabe.

    Nije uopce realno da se svi odselimo, ali ja bih tako da svi koji ne podrzavamo sve ovo prestanemo placati sve poreze i doprinose (mislim nije ni to realno), ali ono, da svi oni koji ne podrzavaju sve ovo, ne placaju vise porez tako sam sigurna da bi u proracunu bilo tako samo mrvicu novaca.

  18. #218
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    to je to
    trenutak u kojem sam ja spremna izaći na cestu
    crta preko koje vise ne dam.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Zanimljivo kako uz svu svu buku oko kurikuluma mediji do sada uopće nisi ulazili u detalje. Nije bilo nikakvog raščlanjivanja sadržaja ove reforme, tako da se sada raspravlja o nečemu o čemu sadržajno vrlo malo ljudi zna što i kako se radilo, i tko je radio (i koliko je dodatno birokratizirao već ionako birokratiziran sustav).

    Zanimljivo mi je da ljudi uopće ne znaju što propada ili ne propada, ali zauzimaju stranu i spremni su izaći na ulice. za nešto o čemu imaju vrlo površne informacije.

    Boris Jokić je napravio odličan osobni marketing. Postigao je da ga javnost percipira kao sinonim za kurikularnu reformu i jamstvo napretka.
    Kao osoba koja nema niti jednog dana radnog staža u obrazovanju postavljen je da vodi CKR od struke ili politike!? O čemu pričamo

  20. #220
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    no@, jokić trenutno ima potencijal za još više. a to je da ga javnost percipira kao sinonim za, šta ti kažeš, naprednu hrvatsku. ovo prevazilazi kurikulum.

    malo sam se vratila na početak topika. da, imamo površne informacije. ali ono što znamo je da se nešto htjelo promijeniti, možda s greškama, možda malim koracima, možda bi u hodu trebalo ispravljati, možda, ne možda nego sigurno, te promjene nisu ni savršene ni revolucionarne, ali u svakom slučaju su promjene prema naprijed. ne nazad. ova vlada nam nudi samo - nazad.

    i zato su ljudi spremni za ulicu.

  21. #221
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa ja ne znam noa, uza sve moguće zamjerke ovoj reformi ta reforma je ipak činila korak naprijed- a grupa koja ju je radila ne želi raditi radi političkih pritisaka- između ostalog iz Hrasta. i onda je problem što ja nisam pročitala svako slovo predviđene reforme?
    uglavnom, prosvjed je u Zgu u 6.00 u srijedu na Trgu. za sve koji nisu vidjeli.

  22. #222
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa nije jokić pisao reformu, nego hrpa ljudi različitih struka vezanih za obrazovanje, zar ne?
    on ih predstavlja u javnosti i to odlično po mom mišljenju

    a reforma i s manama značit će dodatno iskustvo i priliku za učenje, a ostavljanje stvari kakve jesu nema nas više šta naučiti.
    osim ako netko misli da je obrazovni sustav danas baš super takav kakav je

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    no@, jokić trenutno ima potencijal za još više. a to je da ga javnost percipira kao sinonim za, šta ti kažeš, naprednu hrvatsku. ovo prevazilazi kurikulum.

    malo sam se vratila na početak topika. da, imamo površne informacije. ali ono što znamo je da se nešto htjelo promijeniti, možda s greškama, možda malim koracima, možda bi u hodu trebalo ispravljati, možda, ne možda nego sigurno, te promjene nisu ni savršene ni revolucionarne, ali u svakom slučaju su promjene prema naprijed. ne nazad. ova vlada nam nudi samo - nazad.

    i zato su ljudi spremni za ulicu.
    Potencijal za što? Za PR?
    Ne znam cvijeta, ja se užasavam, kao i velika većina ljudi u obrazovanju koji su to prošli, jalovih reformi - odnosno promjena radi promjena. A ova je na takvom putu. Jokić sa svojim (ne)iskustvom nije u stanju detektirati ključne probleme.

    Nije u stvar u ovoj Vladi - budimo realni svakoj Vladi je obrazovanje zadnja rupa na svirali.

  24. #224
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Meni je Jokic zgodan pa sam zbog toga na njegovoj strani.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Jokic zgodan pa sam zbog toga na njegovoj strani.
    Svaka čast

  26. #226
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Jokic zgodan pa sam zbog toga na njegovoj strani.
    Meni je Petrov bio zgodan dok nisam ukljucila ton na tv-u

    A ima li kakav prosvjed u Splitu kojem bi se moglo prikrpat?

  27. #227

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Jokic zgodan pa sam zbog toga na njegovoj strani.
    I meni, totalno je hot, za razliku od Ilčića

  28. #228
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Jadranka, ja ocekujem da bi pametno mogli nesto organizirat, kad su se vec javno izjasnili na temu

  29. #229
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku


    Svaka čast
    Pa sto nije dobar razlog?
    tko ce citati one silne papire koje su napisali?!

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sto nije dobar razlog?
    tko ce citati one silne papire koje su napisali?!
    Nemam ni slova, a kamoli riječ protiv

  31. #231
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Jokic zgodan pa sam zbog toga na njegovoj strani.
    i meni

  32. #232
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    no@, ja ne kužim...Jokić nema ni dana iskustva rada u prosvjeti? Otvoreni ti je bilo odlično. Tamo je reformu zastupala žena koja je profesionalno prošla sve razine obrazovanja, dobro da i u vrtiću nije radila.Vjerojatno i velika većina od 500 sudionika ima itekako iskustva rada u obrazovanju. Kome fali iskustvo?

    Javnost je u Jokiću prepoznala entuzijazam, vjeru u ono što radi i ne opterećenost dnevnopolitičkim prepucavanjima...i to ne samo najšira javnost nego sigurno i stručna javnost. Ja u školi mog djeteta nisam čula ni riječi protiv refornme, oni s kojima sam komunicirala ju jedva čekaju. Naravno da ne mogu svi biti zadovoljni svime...

    Jel netko u svojoj firmi pokušao uvesti promjene (javnoj, državnoj)? Uvesti nove stvari, za iste pare i isto radno vrijeme...ja jesam. Krvav je to posao...najveći otpor među djelatnicima kojima je super isključiti mozak i na leru raditi do mirovine.

  33. #233
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam recimo u školi mog djeteta baš čula riječi protiv reforme.

    Naravno - obzirom da je kod nas baš sve obojano ideologijom i politikom, pa tako i ova reforma (zapravo - posebno ova reforma), onda je teško procijeniti tko je za/protiv reforme iz stručnih, a tko iz idejnopolitičkih razloga.

    Meni osobno je u ovoj priči najproblematičniji trenutak to što se OPET pojavljuje jedna te ista minorna skupinica ljudi, koja nikad na nikakvim izborima nije dobila potporu, a koja izgleda nameće svoj svjetonazor i nastoji ga ugurati u škole (još više ugurati).

    Ovaj gos'n Jokić osim što je stvarno zgodan, svaka čast na ostavci, ako mu je rad opstruiran na načine koje sad opisuje u intervjuima.

  34. #234
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ja sam jos davno napisala da ljudi koji ne rade u skolstvu nisu strucni kritizirati. Kakve ja primjedbe o matwmatici mogu dati?
    Promjene u mom podrucju zbilja su dobre i jedva ih cekam. Vjerujem da postoji i puno previđenih ili loših stvari, ali koliko sam jasno od ERS cula, spremni su uvaziti pa izmijeniti sve sto treba. Nakon popravaka i izmjena ostaju otvoreni za izmjene tijekom eksperimentalne faze, na superrecenzije itd.
    Ostavka je izmedju ostalog izazvana nepodrskom u prakticnim stvarima, a osobito ovom Rusakičinom preko koljena muckom intervencijom, Ilcic je priznao kako i zasto.

  35. #235
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Može li netko meni neupućenoj u par crtica objasniti što se reformom dobiva, što se gubi? Hvala.

  36. #236

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    no@, ja ne kužim...Jokić nema ni dana iskustva rada u prosvjeti? Otvoreni ti je bilo odlično. Tamo je reformu zastupala žena koja je profesionalno prošla sve razine obrazovanja, dobro da i u vrtiću nije radila.Vjerojatno i velika većina od 500 sudionika ima itekako iskustva rada u obrazovanju. Kome fali iskustvo?

    Javnost je u Jokiću prepoznala entuzijazam, vjeru u ono što radi i ne opterećenost dnevnopolitičkim prepucavanjima...i to ne samo najšira javnost nego sigurno i stručna javnost. Ja u školi mog djeteta nisam čula ni riječi protiv refornme, oni s kojima sam komunicirala ju jedva čekaju. Naravno da ne mogu svi biti zadovoljni svime...

    Jel netko u svojoj firmi pokušao uvesti promjene (javnoj, državnoj)? Uvesti nove stvari, za iste pare i isto radno vrijeme...ja jesam. Krvav je to posao...najveći otpor među djelatnicima kojima je super isključiti mozak i na leru raditi do mirovine.
    Bubice, očito nisam dovoljno jasna:

    ja nisam protiv promjena i reformi u obrazovanju. Protiv toga sam da nam se (učenicima, učiteljima i roditeljima) proda rog pod svijeću zapakiran u celofan entuzijazma i navodnog napretka.

    Boris Jokić nikada nije radio u obrazovanju. Radi u Institutu za društvena istraživanja, ali nažalost je propustio sukladno svom habitusu i iskustvu snimiti stanje, provesti analizu potreba u obrazovanju prije nego što se krenulo u izradu kurikularnih dokumenata. Nije istina da je neopterećen dnevnom politikom. Da je tako krenulo bi se u reformu od postojećeg stanja i od postojećih dokumenata.

    Ako si gledala jučer Otvoreno - je li tebi Ružica Vuk izgledala imalo uvjerljivo u onome što govori?! Rekla je da ne pristaju na proširenje Ekspertne radne skupine jer u tome vide želju/namjeru za cenzurom(!?). O kojoj stručnosti, otvorenosti i dijalogu se tu radi? Svaka i najmanja seoska škola ima nadzorni odbor (Školski odbor) ali tako nešto ne treba skupini zaduženoj za nacionalni kurikulum! Oni se odmah postavljaju na stražnje noge: http://hr.n1info.com/a125949/Vijesti...je-gotova.html

    Naravno da će tebi kao roditelju zaposlenici škole reći socijalno poželjan odgovor.
    Možda je prilika sada da forumašice zaposlene u školi napišu svoje dojmove o načinu organizacije The Webinara 5. siječnja o.g. na temu CKR?

    U opis mog posla spada koordinirati i provoditi promjene te unapređivati obrazovni proces unutar škole, ne radim u nekakvoj začahurenoj instituciji gdje mogu isključiti mozak do mirovine.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni osobno je u ovoj priči najproblematičniji trenutak to što se OPET pojavljuje jedna te ista minorna skupinica ljudi, koja nikad na nikakvim izborima nije dobila potporu, a koja izgleda nameće svoj svjetonazor i nastoji ga ugurati u škole (još više ugurati).
    Mislim da su u cijeloj priči stvarno nebitni i šteta je da im se uopće daje ikakav medijski prostor.

  38. #238
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Petrov bio zgodan dok nisam ukljucila ton na tv-u

    A ima li kakav prosvjed u Splitu kojem bi se moglo prikrpat?
    Bit će!

  39. #239
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, ja ocekujem da bi pametno mogli nesto organizirat, kad su se vec javno izjasnili na temu
    Da, frendica iz Pametno kaže da će biti, javim.

  40. #240
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su u cijeloj priči stvarno nebitni i šteta je da im se uopće daje ikakav medijski prostor.
    stvarno misliš da su nebitni? ja se ne bi kladila...

    Što je sinoć Ružica Vuk trebala, spustiti se na razinu Prosperov Novaka? Ili se ponašati ko profesionalna političarka koja je naučila ponavljati jednu te istu mantru bez obzira tko što priča.

    mene samo strah da ako mi stalno budemo čekali reforme, a aktivno se borili i pljuvali po svakoj - ni naši unuci ju neće dočekati

  41. #241

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Bubice, pozivam te svakako na jedan stručni skup za školske psihologe koji bude organiziran na temu CKR.
    Baš me zanima što ćeš nakon toga misliti o čekanju i otporu.

    (Istina na edukaciji za učitelje bilo bi još dojmljivije)

  42. #242
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Rado, ako su otvorenog tipa

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Rado, ako su otvorenog tipa
    Naravno, nema problema

  44. #244
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    U Splitu ce biti u isto vrijeme kao i u Zg, u srijedu, 1.6. u 18 h, ispred kazalista.

  45. #245
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Može li netko meni neupućenoj u par crtica objasniti što se reformom dobiva, što se bez nje gubi? Hvala.
    Nitko ne bi znao odgovoriti?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.05.2016. at 00:16

  46. #246
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Malo je to meni sve napuhano, nepotrebno i dosadno. Ne moze se nista napraviti jer nasi strucnjaci imaju 65-70 godina i jos vladaju.
    Zutaminuta ne mogu ti odgovoriti, nemam pojma.
    Kod nas je narod malo cudan, mi smo svi strucnjaci, kreni od nogometa pa do skolstva.

  47. #247
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Bubice, pozivam te svakako na jedan stručni skup za školske psihologe koji bude organiziran na temu CKR.
    Baš me zanima što ćeš nakon toga misliti o čekanju i otporu.

    (Istina na edukaciji za učitelje bilo bi još dojmljivije)
    No@, ja sam smo roditelj u sustavu. Mozda malo netipican roditelj, ali ipak samo roditelj. Sa netipičnom djecom koja ne zive, nego prezivljavaju u sustavu uz nasu ogromnu pomoc. Tako da se ne razumijem u detalje od strane struke i koliko to struci komplicira zivot.

    Ali mene promjene i otpor struke prema istima uzasno podsjeca na jedan drugi sistem i sustav, a to je dijete u bolnici, odnosno u sustavu zdravstva.
    Taj mi se sutav prilicno poznat iznutra i izvana, pa samo da usporedim... i danas, od raznih ljudi, u svim slojevima zdravstva slusam kako : " svi sad imaju prava", " pustili smo roditelje da cijeli dan budu uz dijete", "nismo vise kruti jer i roditelj smije biti na odjelu " i tako ...Ljude to smeta jer im smeta u obavljanju posla(?). Imaju vise posla jer se sad moraju brinuti i o tom roditelju (?). i tako...
    Što iz njihove glave mozda i jest istina, jer oni sustav gledaju na stari nacin, pa onda sve "novo" vide kao dodatni posao. Kad se sustav gleda na novi nacin, tako da je prvo i osnovno potreba dijeteta da ima uz sebe obitelj, tada i ostatak sustava postavlja prema tome.

    Tako je i nadam se ovaj novi skolski zamisljen. Iz novih temelja, a ne kao nesto sto se dodaje starom ancinu razmisljanja. I zbog toga je meni odlicno da cijelu stvar vodi netko izvana , tko nije opterecen starim sustavom, nego stvari moze gledati iz novog kuta.

    Kad je moj stariji sin isao u nize razrede, imao je uciteljicu koja je bila uciteljica i meni prije X godina. I kad sam ja gledala i komentirala sustav kroz njegove potrebe i oci, te rekla toj uciteljici da se nista nije promjenilo ona je rekla: " pa je , kako nije, danas dozvoljavamo djeci u prvom razredu da ponekad hodaju po razredu za vrijeme nastave."
    Ona je vidjela tu novost kao ustupak, a ne kao djecju potrebu jer djeca bolje uce u pokretu.

    Uglavnom, ne znam da li razumijes sto sam zeljela reci, moram sad na posao.
    Ja u srcu i glavi smatram da je vrijeme da se skolski sustav srusi i iz temelja postavi na novo, u ovom sustavu ga spašavaju pojedinci. Koji niti blizu ne mogu spasavati stvari jer su zahtjevi u programu ponekad toliko suludi da ja ne vjerujem (a sistem rada jos nisam niti dotakla).
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.05.2016. at 06:03

  48. #248
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mozda sam vec ovo nekad i napisala na ovoj temi ( stara sam i senilna ). Ali kad struka krene da je to dodatna birokracija i posao ( sto je iz njihovih cipela mozda stvarno tako) uvijek me sjeti na iste primjere.

  49. #249
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    https://mobile.facebook.com/events/6...f&notif_t=like


    Split, 01.06. u 18.00 trg Gaje Bulata.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 27.05.2016. at 06:25

  50. #250
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    noa baš mi je lijepo počeo dan pa ga ne bi negativnom energijom trovala
    no, otkud ti znaš tko je ovdje pročitao a tko nije pročitao kurikulum??
    a nije nitko ni tvrdio je kurikulum savršenstvo bez mane
    štoviše, nisam ni samog jokića čula da takvo što tvrdi

    da, na ulice bi
    jer je Jokić simbol
    simbol nečega što ovo ukorijenjeno zlo sustavno zatire godinama
    stručnosti, znanja, rada I napretka
    to je ono što ja želim za svoju djecu
    ne prodavanja magle, ne manipulacije, nepoštenja, nerada, neznanja
    I da, po prvi put u toliko godina mogu reći da je ovo ta crta
    moja osobna granica preko koje dalje ne dam.

Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •