Pokazuje rezultate 1 do 50 od 776

Tema: cjelovita kurikularna reforma

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #11
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ahahaha ti se šališ? Pa to je zaista predmet iz kojega bi hladno trebalo prepoloviti nastavni program.

    Neki dan je na Indexu, čini mi se, bio članak o pogreškama u udžbenicima, pa su između ostalog navodili neke primjere iz udžbenika iz povijesti za peti razred. Nije udžbenik po kojem moje dijete radi, ali slična stvar. Uglavnom, netko je ispod prokomentirao da se djeca kod nas izgleda obrazuju za radno mjesto lovca u kvizu Potjera, samo šteta da ima samo tri takva radna mjesta u Hrvatskoj.
    htjela sam ovo komentirati, čisto s osobnog stajališta. utemeljeno, neutemeljeno, we.
    ja se uopće ne šalim.
    i osobno se stvarno ježim od toga da se djeca u osnovnoj školi obrazuju za sustav rada. naravno da nema sreće od biflanja napamet radi biflanja. ali jako sam protiv toga da se pola gradiva povijesti hladno makne iz kurikuluma.
    ja bih osobno uvela i filozofiju u osnovne škole. iako naginjem prirodnim predmetima i išla sam u matematičku gimnaziju kao i ti, koliko god to bogohulno bilo eto smatram da je filozofija, pa i povijest u toj osnovnoškolskoj dobi čak i važnija od informatike. za razumijevanje svijeta u kojem živimo, za spoznaju nekakvih vrijednosti, ukratko, za odgojnu komponentu koju smo zanemarili u odgojno obrazovnim institucijama.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 02.03.2016. at 10:29

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •