Stranica 7 od 16 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 776

Tema: cjelovita kurikularna reforma

  1. #301
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Čoksa mislim da smo usamljene.

  2. #302

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Cvijeta, kako nisu isti? Koja, o koja je vlast dosad brinula o obrazovanju, a ne o svojoj guzici? Tko je stao pred masu i rekao riječima i dokazao djelima: obrazovanje nam je prioritet? Pa donio ovo o cemu prica no@, skup zakona koji bi omogućili promjenu izbora, ovlasti, osobito edukacije ravnatelja i za pocetak uveo malo reda.
    x isti su! Al ne mogu ljudi protiv emocija.

  3. #303
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    čokolada, i ja se potpuno slažem s tobom

    dovoljno je pogledati obrazovanje i zdravstvo
    zaboli ih
    i bojim se da će uvijek biti tako

  4. #304
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Cvijeta, ja razumijem da te nervira ta rečenica, i stvarno se beskonačno ponavlja kao i mnoge druge rečenice, fraze, izrazi...po našim medijima i u društvu pa te počnu nervirati i ako su u početku bile ok, ali evo, probaj shvatit.
    HDZ i SDP se po nekim bitnim stvarima razlikuju, a u nekim, također bitnim stvarima su - isti. Djelovanje, nedjelovanje i interesi su im isti, ne mislim zajednički, nego iste vrste. I sad, zavisi na što se ljudi fokusiraju pa ili govore da su svi isti, ili ih to strašno živcira kad se kaže. Što se mene tiče, to po čemu se razlikuju i po čemu jedne smatram boljima od drugih nažalost jednostavno - nije dovoljno.

  5. #305
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A vidi mene s ovim "probaj shvatit"

  6. #306
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    HDZ i SDP se po nekim bitnim stvarima razlikuju, a u nekim, također bitnim stvarima su - isti. Djelovanje, nedjelovanje i interesi su im isti, ne mislim zajednički, nego iste vrste. I sad, zavisi na što se ljudi fokusiraju pa ili govore da su svi isti, ili ih to strašno živcira kad se kaže. Što se mene tiče, to po čemu se razlikuju i po čemu jedne smatram boljima od drugih nažalost jednostavno - nije dovoljno.
    X

  7. #307
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Žuta, odgovorit ću ti vrlo kratko:
    za organizirati nastavni proces kako znam da treba i kako djeci odgovara trenutno se moram voditi principom piši jedno radi drugo. Naputak savjetnika, točno tim riječima. A to mi je apsolutno neprihvatljivo. I kad mi dođe u nadzor mogu se samo nadati da će makar probati uvažiti moje argumente. Sreća da radim u vukoj..ini pa mi nitko ne dolazi.

    Izrada ovih dokumenata je samo prva dionica CKR (a gdje su još ostali ciljevi definirani Strategijom!), hodogramom je predviđeno stručno usavršavanje učitelja (ovo je užasno bitno, presudni faktor uspješnosti reforme obrazovanja), sustav vrednovanja i ocjenjivanja (veselim se hibridnom vrednovanju jako) te izrada priručnika, udžbenika, pomoćnih nastavnih sredstava i digitalnih sadržaja.
    Koliko nam podmeću noge dobro je da smo i ovo izbacili.

    Neki dokumenti su bolji, neki lošiji, ali u svima ima prostora za poboljšanje (uvijek ima prostora za poboljšanje). Veliki korak naprijed se napravio i sa stručnom raspravom (podsjećam da je obavezna samo javna rasprava, ne i stručna) tako da je zapravo svaki kurikulum prošao preko hrpe recenzenata - prvo pet odabranih pa nakon toga naših kolega učitelja. Mogu reći da nas nisu štedili :D

    Većina njihovih prijedloga i sugestija je uvažena i implementirana u novu verziju dokumenta. Stvarno mislim da nitko od nas 400 nije ograničen da će, ako mu 200 ljudi kaže da griješi, i dalje misliti da je u pravu.

    Malo o entuzijazmu:
    Ja napredak ove zemlje (ne samo u obrazovanju) vidim jedino preko entuzijasta, pa jedan po jedan će valjda za 200 godina stvoriti kritičnu masu. Jer budemo li čekali Kurte-Murte tuu-duu-duu nema nam pomoći.

  8. #308
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Za zagrebački prosvjed prijavljeni je 80 redara/redarki.
    Policija za dozvolu traži 100 redarki.
    Prijaviti se možete na ovom linku
    https://docs.google.com/forms/d/1cbi...zw9RA/viewform
    Treba doći u 17h i ostati do kraja prosvjeda.

    Sve sudionike Roda na svom fb profilu poziva da:
    Molimo one koje imaju djecu (ili ih mogu "posuditi"), da uz dječju pomoć naprave "šuškalice" za prosvjed: u bočice od jogurta, vode... staviti rižu, grah, sitni šljunak...
    Treba nešto što proizvodi buku.
    I nešto u čijoj izradi će djeca uživati <3

    Fotodokumentirajte proces i pošaljite nam odmah danas, da stavimo na Rodine stranice.
    Hvala!

  9. #309
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta, odgovorit ću ti vrlo kratko:
    za organizirati nastavni proces kako znam da treba i kako djeci odgovara trenutno se moram voditi principom piši jedno radi drugo. Naputak savjetnika, točno tim riječima. A to mi je apsolutno neprihvatljivo. I kad mi dođe u nadzor mogu se samo nadati da će makar probati uvažiti moje argumente. Sreća da radim u vukoj..ini pa mi nitko ne dolazi.

    Izrada ovih dokumenata je samo prva dionica CKR (a gdje su još ostali ciljevi definirani Strategijom!), hodogramom je predviđeno stručno usavršavanje učitelja (ovo je užasno bitno, presudni faktor uspješnosti reforme obrazovanja), sustav vrednovanja i ocjenjivanja (veselim se hibridnom vrednovanju jako) te izrada priručnika, udžbenika, pomoćnih nastavnih sredstava i digitalnih sadržaja.
    Koliko nam podmeću noge dobro je da smo i ovo izbacili.

    Neki dokumenti su bolji, neki lošiji, ali u svima ima prostora za poboljšanje (uvijek ima prostora za poboljšanje). Veliki korak naprijed se napravio i sa stručnom raspravom (podsjećam da je obavezna samo javna rasprava, ne i stručna) tako da je zapravo svaki kurikulum prošao preko hrpe recenzenata - prvo pet odabranih pa nakon toga naših kolega učitelja. Mogu reći da nas nisu štedili :D

    Većina njihovih prijedloga i sugestija je uvažena i implementirana u novu verziju dokumenta. Stvarno mislim da nitko od nas 400 nije ograničen da će, ako mu 200 ljudi kaže da griješi, i dalje misliti da je u pravu.

    Malo o entuzijazmu:
    Ja napredak ove zemlje (ne samo u obrazovanju) vidim jedino preko entuzijasta, pa jedan po jedan će valjda za 200 godina stvoriti kritičnu masu. Jer budemo li čekali Kurte-Murte tuu-duu-duu nema nam pomoći.

    X


  10. #310

  11. #311
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ?

  12. #312
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, ja razumijem da te nervira ta rečenica, i stvarno se beskonačno ponavlja kao i mnoge druge rečenice, fraze, izrazi...po našim medijima i u društvu pa te počnu nervirati i ako su u početku bile ok, ali evo, probaj shvatit.
    HDZ i SDP se po nekim bitnim stvarima razlikuju, a u nekim, također bitnim stvarima su - isti. Djelovanje, nedjelovanje i interesi su im isti, ne mislim zajednički, nego iste vrste. I sad, zavisi na što se ljudi fokusiraju pa ili govore da su svi isti, ili ih to strašno živcira kad se kaže. Što se mene tiče, to po čemu se razlikuju i po čemu jedne smatram boljima od drugih nažalost jednostavno - nije dovoljno.
    koliko god probala shvatiti, ne shvaćam
    a prije svega, ne shvaćam što točno znači i u kojem kontekstu je napisano - nije dovoljno.
    za što nije dovoljno?
    al da ne širimo temu, možemo ovu zanimljivu diskusiju nastaviti preko drugih kanala :D

    u okviru teme, ovo o čemu piše trampolina je ostvareno za vrijeme bivše vlade, a zaustavljeno za vrijeme sadašnje. i to je činjenica.

    a ljudi, uključujući tu i mene, kojima to nije dovoljno, a nikome ne bi trebalo biti dovoljno, hbg, i ja bih isto kanadsku vladu i kanadskog premijera, morati će shvatiti da nije dovoljno svake 4 godine izaći na izbore i glasati i tu prestaje njihova odgovornost za politiku.

  13. #313

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Cvijeto, nije to baš tako samo što svi imamo kratko pamćenje i uvijek se vladajuća garnitura (neovisno kojeg predznaka) ponaša kao da od nje počinje:

    Ribić: SDP ne treba sada stajati iza reformi jer je dvije reforme na sličan način srušio

    Predsjednik Matice hrvatskih sindikata Villim Ribić ocijenio je da je ministar Šustar dužan spasiti reformu, poručivši da će stav sindikata prema njemu ovisiti o tom zadatku.
    Podsjetio je da je 2003. tadašnji HDZ-ov ministar znanosti i tehnologije Hrvoje Kraljević pokušao provesti reformu visokog obrazovanja, ali ga je srušila SDP-ova Vlada. HDZ-ov ministar znanosti, obrazovanja i športa Radovan Fuchs 2001. godine je također pokušao provesti reformu visokog školstva i obrazovanja, no, podjeća Ribić, srušila ju je simbioza HDZ-ove i SDP-ove politike. Sindikati su, kaže, bili u oba slučaja za reformu.
    "Politika svaki put iznova ruši reforme. Svaki put ista priča. Građani, i to oni koji glasaju za SDP i HDZ, moraju shvatiti i zato ćemo u srijedu, 1. lipnja na prosvjed, da ih politika permanentno vara. SDP ne treba sada stajati iza reformi jer je dvije reforme na sličan način srušio", poručio je.

    Evo cijeli članak: http://www.vecernji.hr/hrvatska/sind...rzi-je-1087598

  14. #314

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Htjedoh reći:

    ...kao da od nje SVE počinje.

  15. #315

  16. #316

  17. #317
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  18. #318
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Super mi je slogan pod kojim idu prosvjedi. Stvarno sam željna pozitive i vjere u to da si možemo realizirat bolju budućnost.

  19. #319
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi je slogan pod kojim idu prosvjedi. Stvarno sam željna pozitive i vjere u to da si možemo realizirat bolju budućnost.
    Slogan je stvarno dobar.

    Nažalost, podsjetio me na vrijeme kad sam ja išla u srednju školu (Šuvarica) koja je isto imala slogan: "Kocka je bačena - živjela piramida!" Zaboravila bih na to, ali moja mama ga je godinama držala zalijepljenog na vrata od špajze, negdje u kutu je to visilo...

    A sad ozbiljno - i ja bih rado vjerovala da možemo bolje.

  20. #320
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Drage forumašice, nadam se da se vidimo u srijedu u 18h, u Zagrebu na Trg bana Jelačića, ali i u 9 drugih gradova diljem Hrvatske!

    Ovo je prilika da pokažemo koliko volimo svoju djecu, koliko volimo Hrvatsku, i koliko su roditelji zapravo močna gomila koji cijeli svijet može okrenuti za dobrobit djece <3




    Više informacija o reformi i o gradovima u kojima se prosvjedi organiziraju možete naći ovdje: http://hrvatskamozebolje.org/

  21. #321
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Super mi je slogan pod kojim idu prosvjedi. Stvarno sam željna pozitive i vjere u to da si možemo realizirat bolju budućnost.
    slažem se, slogan je izvrstan!

  22. #322
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slogan je stvarno dobar.

    Nažalost, podsjetio me na vrijeme kad sam ja išla u srednju školu (Šuvarica) koja je isto imala slogan: "Kocka je bačena - živjela piramida!" Zaboravila bih na to, ali moja mama ga je godinama držala zalijepljenog na vrata od špajze, negdje u kutu je to visilo...

    A sad ozbiljno - i ja bih rado vjerovala da možemo bolje.
    Peterlin, ja se toga uopće ne sjećam , možda mi to onda nije bilo bitno ...

  23. #323
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice, nadam se da se vidimo u srijedu u 18h, u Zagrebu na Trg bana Jelačića, ali i u 9 drugih gradova diljem Hrvatske!

    Ovo je prilika da pokažemo koliko volimo svoju djecu, koliko volimo Hrvatsku, i koliko su roditelji zapravo močna gomila koji cijeli svijet može okrenuti za dobrobit djece <3




    Više informacija o reformi i o gradovima u kojima se prosvjedi organiziraju možete naći ovdje: http://hrvatskamozebolje.org/


    Vidimo se!
    Nas troje s prijateljima u Zagrebu, moji roditelji u Puli.

  24. #324
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ja se toga uopće ne sjećam , možda mi to onda nije bilo bitno ...
    To je bio nekakav naslov iz novina.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Ne stignem pratiti sve što se događa i sve govore, pisma, prepiske, ucjene... no sve u svemu, ne razumijem protiv koga ili za što je prosvjed... Cijela vlast je dala podršku reformi, no treba i dalje raditi na izradi dokumenata... To je proces koji ne može biti gotov za tako kratko vrijeme. (I zašto se ne mogu primiti u radne skupine dodatni članovi?!)

    Osobno ne mogu dati podršku osobama koje su isključive, ne prihvaćaju da postoji i drugo mišljenje, i ne slažem se s određenim dijelovima prijedloga pojedinih predmetnih kurikula ...

    Trenutno sam više razočarana ekspertnom skupinom, nego ostalim dionicima... Čak ću i citirati predsjednicu: "Najlakše je odustati. No, vi na to nemate pravo jer nijedan razlog ne može biti dovoljno snažan u odnosu na budućnost naše djece."

  26. #326
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Vrijeska, zaista smo si dali truda i napravili sve informacije dostupnima na različitim kanalima. Ne treba puno truda za otići na hrvatskamozebolje.org i pročitati. I tek onda komentirati.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 31.05.2016. at 10:45

  27. #327
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne stignem pratiti sve što se događa i sve govore, pisma, prepiske, ucjene... no sve u svemu, ne razumijem protiv koga ili za što je prosvjed... Cijela vlast je dala podršku reformi, no treba i dalje raditi na izradi dokumenata... To je proces koji ne može biti gotov za tako kratko vrijeme. (I zašto se ne mogu primiti u radne skupine dodatni članovi?!)

    Osobno ne mogu dati podršku osobama koje su isključive, ne prihvaćaju da postoji i drugo mišljenje, i ne slažem se s određenim dijelovima prijedloga pojedinih predmetnih kurikula ...

    Trenutno sam više razočarana ekspertnom skupinom, nego ostalim dionicima... Čak ću i citirati predsjednicu: "Najlakše je odustati. No, vi na to nemate pravo jer nijedan razlog ne može biti dovoljno snažan u odnosu na budućnost naše djece."


    "U poslovnom se sektoru situacija u kojoj se u tijelo od sedmero ljudi postavi još deset novih naziva – neprijateljsko preuzimanje."

    http://hrvatskamozebolje.org/cesto-p...arnoj-reformi/

  28. #328

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    I tek onda komentirati.
    S ovakvim komentarima i odnosom pojedinaca prema neistomišljenicima, Roda je na svom putu izgubila mnogo podrške, i članova...



    Kurikularna reforma je dobila podršku, i ima i moju, ali uz dodatan daljnji razvoj i promišljanje promjena.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    "U poslovnom se sektoru situacija u kojoj se u tijelo od sedmero ljudi postavi još deset novih naziva – neprijateljsko preuzimanje."

    http://hrvatskamozebolje.org/cesto-p...arnoj-reformi/
    Nemojmo ulaziti u ekonomske teorije, definicije ... To je uopćavanje pojma i smatram da nije primjenjivo u ovom slučaju.

  30. #330
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Sama si napisala u postu da nisi puno čitala o tome, ja sam ti rekla kamo da pročitaš i da onda komentiraš. To nije istomišljenje, to je stvaranje kompletne slike prije nego komentiraš.

    Javna rasprava o CKR se je tek trebala održati. A o članicama Rode koje masovno odlaze zbog toga što ne toleriramo neistomišljenike, ja u deset godina djelovanja i intenzivnog volonterskog angažmana nisam doživjela. I nadam se da neću.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 31.05.2016. at 11:09

  31. #331

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku


    Javna rasprava o CKR se je tek trebala održati.
    Tko kaže da je neće biti?

    http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=14684&sec=1933

  32. #332
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojmo ulaziti u ekonomske teorije, definicije ... To je uopćavanje pojma i smatram da nije primjenjivo u ovom slučaju.

    Nažalost u ovoj državi je.

  33. #333
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Vrijeska, pliz. Ne moraš podržavati, ali barem svoje frustracije ispucaj negdje drugdje. Ne na mjestu gdje ljudi zajedničkim, neovisnim snagama se trude poboljšati sustav obrazovanja za svu djecu.

    Dovoljno si dugo na forumu da Rodu i naš rad dobro poznaješ.

  34. #334

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, pliz. Ne moraš podržavati, ali barem svoje frustracije ispucaj negdje drugdje.
    O čemu ti pričaš?!? I na koji način... O kakvim frustracijama pričaš?!?
    Ovo su otvorene teme na forumu i svi imaju pravo iznijeti svoje mišljenje. Ti svojim stavom upravo potvrđuješ moje mišljenje i vrijeđaš.

    Moja pauza je gotova. Idem dalje raditi. Za djecu (istina, malo veću, ali i dalje djecu) i njihovu budućnost, i za uspjeh reforme. Pozdrav!

  35. #335
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno ne mogu dati podršku osobama koje su isključive, ne prihvaćaju da postoji i drugo mišljenje, i ne slažem se s određenim dijelovima prijedloga pojedinih predmetnih kurikula ...
    pa pitanje samog sadržaja, kurikuluma, uopće nije ono o čemu pričamo i za što dajemo potporu jokiću. taj dio ide na javnu raspravu i proći će stručne recenzije.
    jokiću dajemo potporu da dovrši posao koji je započeo.
    a to ne može ako nema stvarnu, a ne deklarativnu političku potporu.
    dakle, jokićev tim uopće nije odgovoran za sam sadržaj dokumenata. odgovoran je za proces.

  36. #336

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, pliz. Ne moraš podržavati, ali barem svoje frustracije ispucaj negdje drugdje. Ne na mjestu gdje ljudi zajedničkim, neovisnim snagama se trude poboljšati sustav obrazovanja za svu djecu.

    Dovoljno si dugo na forumu da Rodu i naš rad dobro poznaješ.
    Nisam registrirana na forumu tako dugo kao Vrijeska, ali dovoljno dugo sam tu da bih mogla steći dojam o primarnim interesima i aktivnostima Udruge Roda (na kojima svaka čast!).
    Nisam do sada primijetila da je OŠ i SŠ obrazovanje u fokusu interesa Udruge Roda, te se ne mogu ne zapitati zašto se ova akcija organizira upravo sada i koja joj je zapravo primarna svrha?

  37. #337
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Vrtići kao i škole jesu u našem djelokrugu rada, piše u našem Statutu, kojeg možete naći na portalu www.roda.hr.

    Prosvjed se počeo organizirati kad smo nas par redovnih članica u dnevnoj komunikaciji zaključile da je d.o.s.t.a svega, uključile druge članice udruge (od kojih su neke uzele GO na poslu da bi mogle preuzeti odgovornosti u organizaciji), partnere iz drugih udruga i zakotrljala se stvar u nešto jako veliko i svem sudeći moćno, jer se tiha većina (konačno) budi. Bez politike, bez moćnika, i uz puno dobre volje i volonterstva.

  38. #338

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Vrtići kao i škole jesu u našem djelokrugu rada, piše u našem Statutu, kojeg možete naći na portalu www.roda.hr..
    Ne dovodim u pitanje načelne stvari. Možeš li mi nabrojati aktivnosti Udruge Roda vezane za OŠ ili SŠ u zadnjih 5 godina npr?!


    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Prosvjed se počeo organizirati kad smo nas par redovnih članica u dnevnoj komunikaciji zaključile da je d.o.s.t.a svega, uključile druge članice udruge (od kojih su neke uzele GO na poslu da bi mogle preuzeti odgovornosti u organizaciji), partnere iz drugih udruga i zakotrljala se stvar u nešto jako veliko i svem sudeći moćno, jer se tiha većina (konačno) budi. Bez politike, bez moćnika, i uz puno dobre volje i volonterstva.
    Čega točno vam je dosta, molim te možeš li specificifari? I zašto baš sada?
    Ne dovodim u pitanje dobru volju niti volonterstvo, zanima me zašto baš sada?

  39. #339
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Jokić uopće nije fokus prosvjeda, nego je cilj da kurikularna reforma ide dalje, transparentno, bez uplitanje politike.

  40. #340

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Jokić uopće nije fokus prosvjeda, nego je cilj da kurikularna reforma ide dalje, transparentno, bez uplitanje politike.
    Ne znam što uopće reći na ovako nešto nakon jučerašnjeg intervju Zorana Milanovića u Dnevniku Nove TV

  41. #341
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja zaista ne vidim, da bi se tu itko trebao opravdavati, što se priključuje prosvjedu. Oni koji ne žale, niti ih tko tjera, niti nagovara. A i čine jednu jako udobnu većinu.

    "ako vam je dobro, onda ništa"

  42. #342
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    No@, dosta nam je bilo, kao roditeljima, da se politika prelomi na leđima nas i naše djece. Logično je da roditelji su ti koji žele najbolje za svoju djecu, i koji će se izboriti za to, zar nije?

    Članica smo GOOD inicijative, pratimo područje obrazovanja, komentiramo prijedloge zakona, sudjelujemo u javnim raspravama, radimo projekte sa školama na raznim temama, najčešće pišemo o tome na portalu ali možda su se u prelazu sa starog portala na novi neke stvari izbrisale (novi portal imamo tek nekoliko mjeseci).

  43. #343
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zaista ne vidim, da bi se tu itko trebao opravdavati, što se priključuje prosvjedu. Oni koji ne žale, niti ih tko tjera, niti nagovara. A i čine jednu jako udobnu većinu.

    "ako vam je dobro, onda ništa"
    U javnost kruži ideja da je ovaj prosvjed politički motiviran ili da iza njega stoji neka politička opcija. Ja vam odgovorno tvrdim, da je sve krenulo nakon par mailova članica Rode kojima se pridružila mala ali moćna gomila. I da ne puštamo politiku u našu butigu

  44. #344
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što uopće reći na ovako nešto nakon jučerašnjeg intervju Zorana Milanovića u Dnevniku Nove TV
    pa evo, i Šustar kaže hajdmo svi na prosvjed http://www.telegram.hr/politika-krim...e-da-svi-dodu/

    naravno da se svaki političar želi ukrcati na taj vlak sad kad se vidi koliki je
    osim Bandića, on u to vrijeme volontira kao blagajnica u DMu i prikuplja donacije za bolesnu djecu

    ali ja zaista nisam doživjela da je ovaj skup vezan za jedne ili druge
    da je Milanović razvlačio s reformom, isto bi izašli na ulice
    barem ja bih

  45. #345

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zaista ne vidim, da bi se tu itko trebao opravdavati, što se priključuje prosvjedu. Oni koji ne žale, niti ih tko tjera, niti nagovara. A i čine jednu jako udobnu većinu.

    "ako vam je dobro, onda ništa"
    Seni, ne pitam nikoga za OSOBNE razloge, niti ih propitujem. Udruga Roda je pokrenula inicijativu "Hrvatska može bolje" baš u ovom (političkom) trenutku. Logično je pitati koji su razlozi ako Jokić, glavom i bradom nije, a također nije upitno da CKR ide dalje......

  46. #346
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Odluka da CKR ide dalje je pala jučer ili prekjučer. Mi organiziramo prosvjed od prošlog utorka / srijede.

    No, na stranu tome da CKR "ide dalje", pitanje je kako ide dalje. Naš zahtjev je da ide dalje transparentno, i bez uplitanje politike.

  47. #347

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    U javnost kruži ideja da je ovaj prosvjed politički motiviran ili da iza njega stoji neka politička opcija. Ja vam odgovorno tvrdim, da je sve krenulo nakon par mailova članica Rode kojima se pridružila mala ali moćna gomila. I da ne puštamo politiku u našu butigu
    .... i nema nikakve veze sa uskratom proračunskih sredstava nevladinim udrugama?!

  48. #348

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Odluka da CKR ide dalje je pala jučer ili prekjučer. Mi organiziramo prosvjed od prošlog utorka / srijede.

    No, na stranu tome da CKR "ide dalje", pitanje je kako ide dalje. Naš zahtjev je da ide dalje transparentno, i bez uplitanje politike.
    politika se itekako uplitala do sada, samo to Jokiću nije smetalo nimalo.

  49. #349
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ne. Ova priča je skroz drukčija, i motivacija dolazi iz drugih izvora, onih zbog kojih je Roda osnovana, a to je naše geslo već godinama - Djeca su naša budućnost, ali za njihovu budućnost moramo misliti već sada.

    Roda je na druge načine dala do znanja što misli o smanjivanju sredstava Zakladi (primamo njihovu institucionalnu podršku, da budem transparentna) i reagira nevezano za ovu priču sada.

  50. #350
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni je fenomenalno da se ovo događa, iskreno se nadam da nitko neće odveć "izdnevnopolitizirat" događaj i da će sve ostat u duhu naziva prosvjeda.

Stranica 7 od 16 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •