Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Ukidanje dodatnih programa u vrtiću

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Ukidanje dodatnih programa u vrtiću

    Danas kad sam došla po dijete teta mi je rekla da se od danas ukidaju dodatni programi koje provodi vrtić, odnosno, tete (kod nas su to kraći glazbeni i sportski programi koji se plaćaju po 200 kn mjesečno). Navodno vrijedi u svim gradskim vrtićima u Zg.
    Nije bila posve jasna u razlozima, pa me zanima zna li tko nešto više. Hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Misliš li na one koja cijela grupa ima, kod nas je to engleski, nije bilo naznaka za to ukidanje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    I kod nas su ukinuti al vec na pocetku godine.
    Ukinuti su kraci programi (2x tjedno ritmika, sport...). Ostali su ovi cjelodnevni npr.
    Engleska grupa, montessori grupa.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    E da - nama je receno da je premalo zainteresiranih.

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kod nas su na početku školske godine ukinuli cjelodnevnu englesku grupu, sad i kraće programe, 2 puta tjedno po sat vremena.

    Zainteresiranih je bilo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ja mislim da je i kod nas bilo zainteresiranih jer je vecina curica iz grupe npr. lani išla na ritmiku, pa mi je malo cudno da su sad bas svi ove godine odustali... Anketa je provedena direktno preko formulara za svako dijete, tako da se nije imalo uvid u brojku...Ne znam, meni je osobno bilo cudno da nema nijednog dodatnog programa. Mislila sam da smo mi jedini vrtic u gradu gdje se to dogadja .

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Kod nas je engleski poludnevni

  8. #8
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    U Prečkom sve po starom. Sve grupe i dodatni programi funkcioniraju kao i do sad.

  9. #9
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    bandic je ukinuo odgojiteljima postotak koji su dobilvali za te programe pa je moguce da je to razlog

  10. #10
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    uh, sada sam pazljivo procitala. Nemogu tvrditi da je tome tako. Ali znam da je ukinuta stimulacija ( odnosno bizarno je smanjena) odgojiteljima koji su provodili te programe.

  11. #11

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    No krasno.


    Razumijem tete sa ne žele dodatno raditi za ništa, ali isto tako smatram da je vrtić u prekršaju jer smo potpisali ugovor koji kaže da će se program provoditi do lipnja.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    iskreno mislite li da tete stvarno dobijaju do 30% više na plaču ako vode dodatni program, to bi u grubo u našoj grupi bilo više od 1600 kn, onda bi se svi hrvali da rade dodatno u svom ionako radnom vremenu.

    ujedno nisam sigurna ali mi se čini da nije došo račun za 1. mjesec ( za vrtić je došo, i plaćen je )
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.03.2016. at 06:59

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam koliko im to povećava plaću i ne zanima me.

    Iritira me to da smo mi potpisali ugovor s vrtićem, a ne s tetom... vrtić se obavezao provoditi program do lipnja i sad je odjednom prestao. Uopće mene zanimaju razlozi. Neka nađu drugu tetu, neka ovoj na neki drugi način kompenziraju.
    Što bi bilo da sam ja jednostrano odlučila više dijete ne slati na dodatni program?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kod nas je glazbena grupa tek oformljena ove godine. Za sad nisam nista cula o ukidanju. To je cjelodnevni program koji se placa dodatnih 400 kn. I to ide na posebnu uplatnicu i placa se direktno vrticu a ne gradu.
    Ovo za stimulaciju, pa zar tete ne dobivaju stimulaciju za dodatne programe upravo iz ovih sredstava sto se placaju direktno vrticu? Meni to nije jasno, mislila sam da grad nema veze s time. Jer grad ima svoj fiksni dio a ovo ide vrticu za dodatan program iz cega se isplacuje i dodadatak tetama

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Možda grad želi povećati svoj fiksni dio?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ali onda bi se samo roditeljima povecao taj fiksni dio koji placaju gradu tj. platni razredi, to opet nema veze za sredstvima koja idu direktno vrticu i placaju se za dodatne programe

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ti dodatni programi se odvijaju u normalno vrijeme rada vrtića? Pa zar to nije odavno ukinuto?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mima ne da nije ukinuto nego ih sve vise i vise vrtica uvodi. Imas jednu jedinu tzv obicnu grupu sve ostale su posebne tipa glazbena sportska engleska. To im je super dodatna zarada.

    ovo za ukidanje sam tek sad procitala

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je onda druga stvar, u vrtiću u koji je išla moja kći su imali slobodne aktivnosti koje su se posebno plaćale, a odvijale su se za vrijeme trajanja normalnog programa, pa su to ukinuli i premjestili u popodnevne sate.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    E te slobodne aktivnosti nisu isto sto i ove posebne grupe. To bi npr. bila ritmika koja je nekad bila na kraju dana a sad je u popodnevnim satima.

    ovo je drugo, to je cjelodnevni program koji se provodi cijeli dan i organiziraju ga vrtici. I to posebno naplacuju

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja pričam o dodatnom programu kojeg provodi vrtić, dva puta tjedno po 45 ili 60 min (ne znam točno), prije podne, ne znam točno vrijeme, ali svakako prije podne. 200 kn.
    Osim toga postoje i poludnevni i cjelodnevni programi (ne u našem vrtiću) koji se isto dodatno plaćaju, ne znam koliko.


    Imamo i dodatni program koji provode vanjski suradnici, engleski i tenis, to je od 15.00 nadalje, dva puta tjedno po 45 min. 200 kn. To nisu dirali.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Da da shvatila sam ja o cemu pricas. Samo je to kod nas u vrticu cjelodnevni program a ne dva puta tjedno. I naravno duplo skuplji zato

    ovo sto provode vanjski suradnici je nesto drugo i nema veze sa ovim gore

  24. #24
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    kod nas su na početku godine rekli da nema više dodatnih programa tijekom normalnog radnog vremena vrtića, zato engleski počinje tek u 16.15 h

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koji cirkus!



    U našem vrtiću su u jesen 2015 ukinuli cjelodnevni engleski koji je funkcionirao godinama, navodno zbog manjka interesa, a zapravo se radilo o nečemu drugome.
    Sad na stanicama vrtića stoji da je takav isti program u procesu verifikacije.

    Od jeseni 2016 nude vjerski cjelodnevni i poludnevni, o čemu nikad nije bilo ni slova najave kroz info o procesu verifikacije... zato je najava Monterssori programa nestala. Do nedavno je pisalo da se čeka verifikacija.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ove dodatne od vrtica organizirane aktivnosti u toku radnog vremena nisam nikad dozivjela u vrticu. Sve je u zadnjih 5g bilo nakon 15:30 i od strane vanjskih firmi/udruga i sl. Tako da je to valjda ta "unifikacija" da oni koji su to ipak imali više nemaju. Kao i nedavni prijedlog da se unificira do kojeg razreda ima boravak u školama na način da nitko nema više od 2 razreda.

    A što se ugovora tiče - ako ti neće slati uplatnice onda ne vjerujem da možeš išta postići, program je ukinut i kraj. Nakon što nešto ukinu rijetko se vrati. Npr. kod nas su ukinuli skoro sve izlete, školice rolanja i klizanja i sl. i u svih 5 godina vrtića išli su 1x u grad mladosti i 1x u razgledavanje grada, u predškolskoj godini. Ostalo ništa osim šetnje kvartom.

  27. #27
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Čitam ovo, katastrofalno.

    Jučer mi je naša ravnateljica rekla da se ukida i UNICEFov Rastimo zajedno po vrtićma jer Agencija za odgoj i obrazovanje više to ne želi podržati.

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma super.


  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da ne govorim da mi u zadnjih par tjedana dolazi doma i priča koje crtiće i filmove je gledala u vrtiću.
    A teta mi jučer govori kako imaju puno ideja, da ne znaju što bi prije radile.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dajte mi recite, plaća li se sada vrtić prema imovinskom statusu?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Placa se

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ah koma mi je ovo citati. Bas zalosno sve to skupa

  33. #33
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte mi recite, plaća li se sada vrtić prema imovinskom statusu?
    Naravno da ne. Plaća se po dohodovnom cenzusu, tako da ako si miljuner i vlasnik uspješne firme, ali prijavljen na minimalac s nezaposlenom ženom (jer ti žena ionako ne treba raditi), legalno plaćaš minimalnu cijenu

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, i mislila sam na dohodovni, ali dakle definitivno ne plaćaju svi jednako vrtić.

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A kakve to veze ima s onim što ima definiranu za sve istu cijenu?

  36. #36
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA recimo, bilo bi mi vrlo zanimljivo znati plaćaju li roditelji koji po dohodovnom statusu imaju nižu cijenu vrtića djeci dodatne sadržaje.

    Odnosno ima li dijete roditelja sa nižim dohotkom vrtić+dodatni sadržaj po istoj cijeni po kojoj dijete roditelja sa višim dohotkom ima samo osnovni vrtićki program.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Cijene dodatnih programa su iste za sve.
    Kužim kud ciljaš... ali to nije tema. Što se mene tiče, ti dodatni programi bi trebali biti obavezni za sve.

  38. #38
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    PA recimo, bilo bi mi vrlo zanimljivo znati plaćaju li roditelji koji po dohodovnom statusu imaju nižu cijenu vrtića djeci dodatne sadržaje.

    Odnosno ima li dijete roditelja sa nižim dohotkom vrtić+dodatni sadržaj po istoj cijeni po kojoj dijete roditelja sa višim dohotkom ima samo osnovni vrtićki program.
    I kaj sada, samo zato jer imaju mala primanja njihovo dijete ne bi smjelo ići na dodatni sadržaj koji možda, evo da lupim plaća baka?

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A za djecu roditelja sa većim dohotkom koja nemaju baku da im plati dodatni je OK da ne mogu na dodatni sadržaj?

  40. #40
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koji cirkus!



    U našem vrtiću su u jesen 2015 ukinuli cjelodnevni engleski koji je funkcionirao godinama, navodno zbog manjka interesa, a zapravo se radilo o nečemu drugome.
    Sad na stanicama vrtića stoji da je takav isti program u procesu verifikacije.

    Od jeseni 2016 nude vjerski cjelodnevni i poludnevni, o čemu nikad nije bilo ni slova najave kroz info o procesu verifikacije... zato je najava Monterssori programa nestala. Do nedavno je pisalo da se čeka verifikacija.
    Ovaj vjerski cjelodnevni i poludnevni su besplatni, je li tako?
    A sportske ativnosti, engleski, njemači ili što god drugo moramo platiti. E, da.

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kako sam čula, da, besplatni su.

  42. #42
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A za djecu roditelja sa većim dohotkom koja nemaju baku da im plati dodatni je OK da ne mogu na dodatni sadržaj?
    Onda zaradiš u fušu kao i ja!

  43. #43
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A svi dodatni sadržaji, cjelodnevni, poludnevni i povremeni... kreću od treće kad kao počinje vrtić?

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    povremenih ima i za male,recimo sportski

  45. #45
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Kod nas u vrticu posebni progr.počinju od 3.g ( waldorf,montess,njemački),a sportski je pocinjao od 4.g , ali zadnje 2-3g pod pritiskom roditelja poceli su upisivati i djecu od 3.g. Engl.kraci programi koje provode šk.stranih jezika u vrticu pocinju od 5.g, ritmika od 3.g.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kod nas ima i program sportski baš za bebače, ( valjda je još uvijek aktivan), jer mi idemo sad u područni odjel

  47. #47
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mislim da kod nas nema (nitko ih nije spominjao na roditeljskom), ali koliko razumijem, nisu ukinuti dodatni sadržaji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •