Stranica 10 od 16 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 758

Tema: svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

  1. #451
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    rutvice, mozes malo pojasniti kako funkcionira to s GSR-om? Prodaju odredjeni dan na odredjenim mjestima, link, kontakt...? Tnx!
    Npr. u Zaprešiću imaju prodaju petkom od 18-19 h na placu.
    https://hr-hr.facebook.com/sorazmjena/
    Posljednje uređivanje od Nera : 13.01.2017. at 14:01

  2. #452
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A Novi Zagreb?

  3. #453
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    da li negdje ima za kupiti domaćeg kruha, onog okruglog?
    najbolje iz krušne peći, još ako je u istočnom dijelu grada, ih...

    može i na pp-

  4. #454
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne mislim na domaći iz pekare, nego baš domaći domaći.

  5. #455
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    da li negdje ima za kupiti domaćeg kruha, onog okruglog?
    najbolje iz krušne peći, još ako je u istočnom dijelu grada, ih...

    može i na pp-
    na placu si gledala, ima na trešnjevačkom kuruznog

  6. #456
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    A Novi Zagreb?
    javi se ekipi iz vestigiuma http://udrugavestigium.wixsite.com/vestigium

  7. #457
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    svaki gsr funkcionira na svoj način jer članovi odlučuju o tome što žele, trebaju, što im je prihvatljivo...
    neki prihvaćaju samo certificirano organsko, neki prihvaćaju necertificirano jer razvijaju bliski odnos s proizvođačem - npr. pomažu mu u berbi, posjećuju imanje, zajedno se dogovaraju što će se uzgajati iduće godine
    to je odnos obostrane podrške i povjerenja i kod nas je i nakon par godina još uvijek sve u povojima i tek predstoji pravi razvoj i boom kakav postoji u zap. zemljama

  8. #458
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tako je, to ne bi trebala biti samo kupovina i prodaja. Mene recimo nisu primili u GSRu mom kvartu

  9. #459
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno

    Mima, lol

  10. #460
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, to ne bi trebala biti samo kupovina i prodaja. Mene recimo nisu primili u GSRu mom kvartu
    A joj. Pa sto nisi rekla. Preporuku bi ti napisala.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.01.2017. at 17:10

  11. #461

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    Stvar je prioriteta.
    Ja kupujem svu odjeću osim donjeg veša u second handu, evo ove zime uspjela sam upiknuti i tople zimske čizme tamo za 70 kn.
    Ali hranu kupujem samo iz provjerenih izvora i dati ću trećinu love više za organsko, domaće, svježe.
    Meso jedemo jednom tjedno (ljeti i rjeđe), ali je to meso iz šume, s livade. Kad nemamo love za to, jedemo grah, leću itd.

    Stvar je i potpunog neshvaćanja što sve uključuje uzgoj hrane. Ljudi koji imaju svoj vrt nikad neće pomisliti da je 2 kn za glavicu češnjaka puno.
    Jeftina hrana je laž, kao i jeftina odjeća. Netko je negdje platio za taj proizvod, da li potplaćenim radom, uništenim okolišem ili nehumanim uvjetima života.
    Istina je da smo osiromašeni i ne možemo uvijek birati - ja prva. Ali jedna od rijetkih stvari koje još idu u prilog životu u hr, osim mora i planina jest to da ima za naći prave hrane, za relativno normalnu cijenu.
    Dobro znam koliko košta novaca, živaca i vremena uzgojiti bilo što prirodno i sam.
    Meni je samo pristup naslova zasmetao jer ne mogu si priuštit da jedem isključivo domaće jer mi je preskupo.
    Ne mislim da to ne vrijedi te novce. Jednostavno moraš imat doma grijanje, struju, internet (jbg djeca danas to moraju imat za školu), čiste stvari itd.
    Ne mogu zakinuti dijete za školske stvari da bi kupila domaćeg piceka a ne kineskog.
    Al da se razumijemo snađem se ja po tom pitanju, imam i ja svoje izvore i poznanstva. Nešto dobiješ džabe, nešto ispod cijene, etc.
    Ali isključivo kupovati domaće od "stranaca" je meni jednostavno financijski neprihvatljivo.
    Pogotovo kad ni sad na placu nisi siguran šta je domaće šta nije.
    No dobro, generalno se slažemo da domaće mora biti skuplje, ali mi je naslov djelovao malo osuđujuće i generalizirajuće.
    Toliko.

  12. #462
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja ne znam, skupila sam u zadnjih godinu dana toliko opg-ova i mlinova i svega da mi se u ducan vise ne isplati ici.

    Evo neki primjeri:
    Kg ekoloskig batata opg 10kn/ ducan 15
    Kg razenog brasna opg 4kn/ ducan 8,9
    Kg integralnog opg 3kn/ ducan 7,8
    Bucine kostice kila 30kn opg/ducan 90

    Itd.. meni se uopce nije jeftinije hranit u ducanu nego domace, od kad sam presla samo na domacu hranu, ustedim bar 300kn mjesecno

  13. #463
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A gdje i kako nabavljaš tu hranu?

  14. #464
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Rutvica, kako provjeravaš svoje provjerene izvore?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.01.2017. at 18:22

  15. #465
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje i kako nabavljaš tu hranu?
    Preko fejsa se javim ljudima.
    Opg Prpic batat, grah, povrce kad je sezon
    Kameni mlin Pukanic - brasna
    Ima stvarno divnih ljudi sa predivnim stvarima za malo novaca, samo treba naletit.

    Ima na fejsu i super grupa, mislim da se zove "prodaja domace hrane zagreb i okolica".
    U njoj litra mlijeka 4kn, svjezi sir kila 18kn, itd

  16. #466
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Rutvica, kako provjeravaš svoje provjerene izvore?
    Dio su familija i susjedi, te prijatelji - njih znam u dušu
    Neki su preporučeni od prijatelja
    Kod nekih sam bila na imanju i vidjela kako rade
    Neke sam upoznala kroz udruge, tranzicijske skupine, gsr-ove, eko-placove

  17. #467
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo prije 2 tjedna kupili domaci med. Isli preko preporuke od covjeka koji se tu full angažirao i raspitao a kojem vjerujemo. Platio muz 70 kn kilo, uzeo odmah 2 kg. To je druga planeta prema kupovnom iz ducana. Tamniji, gusci, viskozniji, o okusu da ne pricam. A ne k plus med koji uvoze iz KINE! Kad sem to procitalaprije nekuh godinu dana, samo sam palana dupe. Vise ne kupujem med u trgovini.

  18. #468
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kupovni med nikad nisam podnosila, mi smo uvijek uzimali direktno od nekog pčelara, i taj domaći mi je drag svaki (iako znaju biti dosta različiti), a dućanski bljak

  19. #469
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, da, med iz ducana - bljak
    imam susjeda pcelara i uvijek uzimam od njega

  20. #470
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, med stvarno nije problem nabaviti domaći, mislim da nikad nisam kupila med u dućanu, nego od raznih pčelara koji ga prodaju i na placu, i po kojekakvim sajmovima, ili od poznatih koji se bave pčelarstvom. Ali što se tiče ovih opg-ova, gsr-ova i drugo, meni je tu više problematičan sam proces nabave hrane, jer ako moram npr. u srijedu u pet popodne biti na nekom mjestu da bih dobila neku hranu, to je meni i mojoj obitelji gotovo neizvedivo.

  21. #471
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali što se tiče ovih opg-ova, gsr-ova i drugo, meni je tu više problematičan sam proces nabave hrane, jer ako moram npr. u srijedu u pet popodne biti na nekom mjestu da bih dobila neku hranu, to je meni i mojoj obitelji gotovo neizvedivo.
    i meni je ovo glavna prepreka

  22. #472
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    je, Mima, u pravu si

  23. #473
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    To je razlog zbog kojeg sam odustala od takve nabavke.
    Jednostavno mi oduzima previse vremana ( grupa je bila u gradu, morala sam opet u guzvu autom) , a i nikad ne znam kakve cu jos obaveze imati taj dan .
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.01.2017. at 10:23

  24. #474
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Negdje vani ima startup za sve koji vole kuhati, ti im naručiš uslugu, a oni ti pošalju mali slatki paket sa svim potrebnim, od grincega, pa do gl. namirnica. Meni je nejasno da se OPGovi ne mogu organizirati da šalju ljudima do vrata, a to im je gl prepreka tome da ljudi više uzimaju nj stvari. Dok sam bila sama mogla sam cujzlati na drugi dio grada po nešto specifično. Sada mi se ne da. Uzmem samo povremeno tofuj i sejtan koji stiže do vrata.

  25. #475
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dostava do vrata znacajno poskupljuje proizvod. Ovako ( kad je dostava za 20 obitelji na istom mjestu) je eko povrce jeftinije nego ono iz ducana.

  26. #476
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dostava do vrata znacajno poskupljuje proizvod. Ovako ( kad je dostava za 20 obitelji na istom mjestu) je eko povrce jeftinije nego ono iz ducana.
    Dok sam imala dostavu na vrata, mislim da je do 100 kn dostava kostala 10 kn, a iznad toga besplatno.
    Bar kod te zene.

  27. #477
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje vani ima startup za sve koji vole kuhati, ti im naručiš uslugu, a oni ti pošalju mali slatki paket sa svim potrebnim, od grincega, pa do gl. namirnica. Meni je nejasno da se OPGovi ne mogu organizirati da šalju ljudima do vrata, a to im je gl prepreka tome da ljudi više uzimaju nj stvari. Dok sam bila sama mogla sam cujzlati na drugi dio grada po nešto specifično. Sada mi se ne da. Uzmem samo povremeno tofuj i sejtan koji stiže do vrata.
    Kako nejasno? Pa to je hrpa posla! Doslovno moraš imati još jednog radnika koji radi samo prijevoz, pa jednog koji hendla narudžbe, pa jednog koji slaže paketiće. Jer već imaš uzgoj, berbu, čišćenje, razvrstavanje, pakiranje, primanje narudžbi, prijevoz itd. A OPG- i su ugl. male familije. Takvi slatki paketići mogu doći s vremenom - što više ljudi, više posla, može se zaposliti više ljudi i širiti ponudu. Nema ništa bez međusobne podrške.
    Vani toga ima jer je priča razvijena već desetljeće pa i više. Znam za primjer iz Belgije gdje je GSR-i kupio zemljište (dakle recimo 50-ak obitelji zajedno), izgradili kuću i tražili obitelj koja će se doseliti i uzgajati im hranu. To je razina obveze na koju su ti ljudi bili spremni da bi dobili zdravu hranu. Mi još naprosto nismo tamo. I dok se mi ne možemo obvezati na to da jednom tjedno dođemo na neko parkiralište, ne mogu OPG-ovi ulagati u svoj posao i imati tako super, ali komplicirane za izvesti ponude kao te kutije.

    Mi smo ipak različiti i u različitoj situaciji od npr. belgijanaca i vjerojatno moramo naći svoj individualni oblik GSR-a koji nama odgova. Najveći problem je preuzimanje odgovornosti od strane potrošača. Da će redovito kupovati, da će se prilagoditi (npr. tuča potuče neki proizvod, pa se kupuje i jede više drugog). Bez toga proizvođač nema sigurnost i ne može ulagati i priča stagnira.

    Primjer - kupovina svježeg mlijeka od mojeg susjeda. Kroz godinu ima i previše narudžbi, mora odbijati ljude jer ima ograničen broj krava o kojima se može brinuti na human način (da su na ispaši svaki dan osim kad je snijeg). Preko ljeta svi nestanu i nađe se s hrpom mlijeka s kojom ne može ništa i bez prihoda. Prijedlozi da od mlijeka ljeti radi sir koji onda isti ljudi preuzmu kad se vrate s godišnjeg pali su u vodu (od strane kupaca). I onda čovjek ne može zaraditi nešto, zaposliti nekog da mu pomogne, pa povećati broj krava i opskrbiti veći broj ljudi. A svi se čude, pa kako nema mlijeka, pa nek nabavi još krava, pa ima tko bi kupio. Da, ali nema tko bi podržao tog čovjeka čim im ne paše 100%. I tu priča staje.

  28. #478
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da je to proces koji će potrajati, ali u konačnici će se naći neki okvir za normalno funkcioniranje.

  29. #479
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Kod nas je naprosto drugačija situacija:

    imamo manje prihode
    još uvijek se može naći super hrane i izvan gsr-a za malu lovu (plac, obitelj, preporuka, sajmovi...)
    dosta ljudi ima obitelj na selu ili svoje dvorište ili gradski vrt, pa kombiniraju to s placom i to funkcionira
    postoji otpor prema zadrugama i udruživanju tog tipa zbog loših iskustava iz juge, a i aktivistički gen je dosta slabašan

    možda uspijemo revitalizirati placove da ih bude u svakom kvartu, da na njima prodaju proizvođači, a ne preprodavači itd., tko zna

    recimo rješenje za daleki put do gsr-a jest organizirati ga u svom kvartu, pa se samo prošećeš. ali to znači vući susjede za rukav i komunicirati s njima :D recimo mamutica bi mogla uzdržavati tko zna koliko obitelji da im donose hranu ravno na plato. ali imaju tržnicu u utrinama, pa zašto ulagati trud u organizaciju..

    kompleksno pitanje.. i zanimljivo je gledati kako će se priča razvijati...

  30. #480
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je istina. Ja se recimo ne mogu obavezati da dođem na parkiralište jednom tjedno, a čak mi niti dostava ne znači ništa jer bi to značilo da se moram obavezati biti kod kuće, što mi je isto neizvedivo u mom životnom ritmu. A još k tome moram priznati i da se nemam želju obavezati da ću kupovati loše proizvode, ili pak proizvode koje ne volim. Zato i mislim da ta priča sa direktnim povezivanjem sa proizvođačima baš i nije za mene, a mislim da i nije baš tako jako jednostavna. Meni se čini da bi bila dobra ideja da se otvaraju dućani koji bi surađivali s malim proizvođačima i prodavali njihove proizvode (što se i događa) - ali jasno da onda ne bi mogli očekivati baš povoljne cijene.

  31. #481
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kod nas ima par lokalnih proizvođača koji nam dođu na posao ponudit svoje proizvode
    meni je to super praktično, znam tako kupit povrće, domaća jaja, sireve... ovo što Mima kaže, ne možeš se obvezat da si u neko vrijeme kući, nekome je čak lakše na poslu

  32. #482
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A je, samo ja nemam gdje na poslu pospremiti jaja ..

  33. #483
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ima par lokalnih proizvođača koji nam dođu na posao ponudit svoje proizvode
    meni je to super praktično, znam tako kupit povrće, domaća jaja, sireve... ovo što Mima kaže, ne možeš se obvezat da si u neko vrijeme kući, nekome je čak lakše na poslu
    ja više ne vjerujem - a i nisam nikada nekima od tih koji dolaze npr k nama. Nema šanse da negdje uzgaja u toj količini u kojoj prodaje.

    Ja kao i mima - nema šanse da bih išla na nekakvo parkiralište čekati dostavu,. ne želim ni dostavu doma, a prodaje svih vrsta po firmama mi idu turbo na živce.

    Strećom, plac mi je usput, pa kupujem tamo - a tamo biram po nekoj svojoj logica. A jedna od stavki je da se domaće stvari uglavnom ipak mogu naći samo ujutro i brzo se prodaju. ono kaj u 13 h ostane na placu, je jeftinije ali se ne razlikuje puno od onoga u dućanu

  34. #484
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam odustala od dostave na vrata, jer nije ispoštovan dogovor. Žena je izuzetno draga, potpuno vjerujem da su njeni proizvodi organski, ali je kasnila po par sati. I mojoj frendici, a bila su i jaja i mlijeko u pitanju u autu bez klime. Jednom sam dobila i pokvarena jaja, ali to je neka druga tema. Nije da je žena namjerno zabušavala, ali joj je jednostavno bilo previše posla i nepredviđenih stvari.

  35. #485
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni se sviđa Zdravi pinklec, jel tko naručivao od njih?

  36. #486
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A je l' netko kupuje u Grgi Čvarku? Za božićnu sarmu sam htjela fini, domaći kupus pa sam tamo kupila i stvarno je bio odličan, kao i krumpiri. Je li netko kupovao meso, jaja kod njih, to me uvijek strah kupovati?

  37. #487
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nisam u Grgi ali kupujem povremeno u Veroniki jer mi je u kvartu, i kod Medvena

  38. #488
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    meni je jednako gužvasto ići subotu ujutro na plac ili jednom tjedno na parkiralište gdje se može normalno s autom na dostavu
    pa biram gsr i dostavu

  39. #489
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Koliko je tražena roba iz organskog vrta sve si više razmišljam o domaćim kokicama i kiseljenju cikle na veliko. Ove godine sam kiselila tri runde, jako je bila rodna.

  40. #490
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Što se tice grge cvarka, kako sam poslovno u svijetu zdrave hrane, dosta znam gdje šta ima pa tako pouzdano znam da je njihovo meso meso slobodnih zivotinja, hranjene prirodno i iako osobno ne jedem meso, svima bi preporucila meso jedino iz tog ducana.
    Što se jaja tice, u grgi kupite jaja opg Serini, kokice su sa dvorista hranjene kukuruzom, Imaju eko certifikat

  41. #491
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Apsu, puno hvala na info

  42. #492
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je jednako gužvasto ići subotu ujutro na plac ili jednom tjedno na parkiralište gdje se može normalno s autom na dostavu
    pa biram gsr i dostavu

    Je ali dostava ne isključuje plac. Osim toga na plac se može kad stigneš, a na dostavu samo u točno određeno vrijeme. A što jest, jest, mi ponekad ne stignemo niti na plac.

  43. #493
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tice grge cvarka, kako sam poslovno u svijetu zdrave hrane, dosta znam gdje šta ima pa tako pouzdano znam da je njihovo meso meso slobodnih zivotinja, hranjene prirodno i iako osobno ne jedem meso, svima bi preporucila meso jedino iz tog ducana.
    Što se jaja tice, u grgi kupite jaja opg Serini, kokice su sa dvorista hranjene kukuruzom, Imaju eko certifikat
    puno para sam ostavila kod njih. dok jednom s mesom nisam kupila i crve

  44. #494
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tice grge cvarka, kako sam poslovno u svijetu zdrave hrane, dosta znam gdje šta ima pa tako pouzdano znam da je njihovo meso meso slobodnih zivotinja, hranjene prirodno i iako osobno ne jedem meso, svima bi preporucila meso jedino iz tog ducana.
    Što se jaja tice, u grgi kupite jaja opg Serini, kokice su sa dvorista hranjene kukuruzom, Imaju eko certifikat
    a sad zabrana da u hrvatskoj kokoši mogu biti na slobodi

  45. #495
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    daleko je od domaće proizvodnje indijski trputac ili chia, ali čisto da pitam: kupuje li itko u tvornici zdrave hrane i što mislite o njima? u odnosu na bio&bio, recimo, su prilično jeftiniji.
    o koristi hrane u prahu poput "alfa alfa" klica neću ni pitati, tko zna što bih čula (iako sam ih kupila za smoothie i grozan im je okus ), ali sjemenke im imaju pristojnu cijenu tipa sezam u velikoj količini je jeftiniji nego u trgovinama mala količina, sad, kvaliteta...

  46. #496
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    daleko je od domaće proizvodnje indijski trputac ili chia, ali čisto da pitam: kupuje li itko u tvornici zdrave hrane i što mislite o njima? u odnosu na bio&bio, recimo, su prilično jeftiniji.
    o koristi hrane u prahu poput "alfa alfa" klica neću ni pitati, tko zna što bih čula (iako sam ih kupila za smoothie i grozan im je okus ), ali sjemenke im imaju pristojnu cijenu tipa sezam u velikoj količini je jeftiniji nego u trgovinama mala količina, sad, kvaliteta...
    E da, baš se to i ja pitam, dosta su jeftiniji od ostalih. Rado bi čula iskustva, neki info, frka me da u želji da jedem tzv. zdravi superfood ispadne da sam si napravila više štete nego koristi.

  47. #497
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    daleko je od domaće proizvodnje indijski trputac ili chia, ali čisto da pitam: kupuje li itko u tvornici zdrave hrane i što mislite o njima? u odnosu na bio&bio, recimo, su prilično jeftiniji.
    o koristi hrane u prahu poput "alfa alfa" klica neću ni pitati, tko zna što bih čula (iako sam ih kupila za smoothie i grozan im je okus ), ali sjemenke im imaju pristojnu cijenu tipa sezam u velikoj količini je jeftiniji nego u trgovinama mala količina, sad, kvaliteta...
    Tvornica zdrave hrane je super.
    Svi su jeftiniji od bio&bio.
    Greencajg ima kvalitetne proizvode, uvijek malo jeftiniji od tvornice zdrave hrane, no tu su negdje. No ima i uzasan web shop, dok tzh ima dobar, pa je lakse kupovat.

  48. #498
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mali plac srijedom u branimir centru je meni bas zgodan
    ima svega za kupiti,a znas da je domace

  49. #499
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    tvornica zdrave hrane ima svako malo neke popuste, tak je za 13.1. bio popust i na webu i u dučanu od 13%

  50. #500
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovdje smo negdje bili pisali i o kolačima. E pa slastičarnica Magnolija zaslužuje čistu jedinicu! Više ne ulazim osim možda na kavu kad me tko odvuče. Ledeni vjetar je bio nejestiv. Gomila biljnog šlaga odurnog okusa, žuta krema kruta, nedefiniranog okusa - prava margarinka, unutra doslovce prozirna šnitica kivija i nekakve kakti jagode iz kompota, smeđe, pljesnivog okusa , a pravog bezea nije ni bilo. Prije par mjeseci kad su djeca jela bio je zapravo svijetli biskvit, a sad nekakva hostija debljine papira natopljena tekućinom. Užas i katastrofa!

Stranica 10 od 16 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •