Stranica 12 od 16 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 758

Tema: svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

  1. #551
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ovo njeno nije smrznuto. Mrkve su joj krasne, ko tek ubrane.

  2. #552
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo njeno nije smrznuto. Mrkve su joj krasne, ko tek ubrane.
    Pa sad nije, kad su temperature iznad nule. Ako bude prava zimska hladnoća, smrznut će se sve.

  3. #553
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Čisto sumnjam da bi opg-ovac pakirao mrkvu u zatvorene plastične vreće da ih dopremi do placa. Bit će da je ovo što Peterlin kaže.
    OPG zna pakirati u plastične vreće bar ovi kod mene,ali onda te vreće mise doma i drugi put opet u iste

  4. #554
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zatvaraju ih ponovo onak da budu zapečačene vreće ko kad ih se prvi put otvara ili ih vežu nečim? Jer ovi su izvadili vreću na stol i razderali je da oslobode mrkve pa ne kužim kakvog to smisla ima da ih pakiraju kod sebe samo da bi ih prevezli.

  5. #555
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zatvaraju ih ponovo onak da budu zapečačene vreće ko kad ih se prvi put otvara ili ih vežu nečim? Jer ovi su izvadili vreću na stol i razderali je da oslobode mrkve pa ne kužim kakvog to smisla ima da ih pakiraju kod sebe samo da bi ih prevezli.
    i ja bih rekla da je to negdje na veliko kupljeno spakirano

  6. #556
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bih rekla da je to negdje na veliko kupljeno spakirano
    100% je tako.
    Kupljene na Zelenoj tržnici pa preprodaju po petput većoj cijeni na placu.
    Ni prvi, a ni zadnji koji to rade. Nažalost.

  7. #557
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moje mrkve dolaze u vrećama,samo jednom tjedno,sad i subotu ,vreće su dosta velike,mrkve su nejednake i cca još od friškog blata,uvijek ima ta moja kumica samo sezonski o svoje

  8. #558
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ove nemaju ni mrvicu blata. Čiste čistijane. Još sam bila fascinirana kad sve to stignu. Ove su isto nejednake, male i velike i razne.

  9. #559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čim su dovoljno nejednake moguće da su domaće
    Za zelenu postoje propisi koliko znam

    Zašto su moje blatne,radi toga jer ih ponovo može staviti u trap ako ostane previše ,a ne misli doma to sve potrošiti.one koje su oprane ne mogu dugo stajati u pepelnici ( dio podruma),nego mora na hladno u friž
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.12.2020. at 15:24

  10. #560
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Na zelenoj tržnici postoje 2 dijela-gdje hrvatski proizvođač na veliko prodaje svoje i posebno uvoz
    Tako da ni sa zelene ne mora znaciti da ne valja. Mi smo znali ici osobno na zelenu po grah, ciklu, voce za pekmez i sl

  11. #561
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Na zelenoj tržnici postoje 2 dijela-gdje hrvatski proizvođač na veliko prodaje svoje i posebno uvoz
    Tako da ni sa zelene ne mora znaciti da ne valja. Mi smo znali ici osobno na zelenu po grah, ciklu, voce za pekmez i sl
    Slažem se.

    Nije riječ o tome da ne valja - mislim da svi mi koji radimo zimnicu kupujemo tamo. Radi se o tome deklarira li netko proizvode sa zelene tržnice kao svoje.

  12. #562
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se.

    Nije riječ o tome da ne valja - mislim da svi mi koji radimo zimnicu kupujemo tamo. Radi se o tome deklarira li netko proizvode sa zelene tržnice kao svoje.
    Točno to i razlika u cijeni nije zanemariva.

  13. #563
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sad sam ošla kod jedne babice na plac nezz koji mi isus, jer sam se opekla prošli put, dakle kilu petrovača 4 eura. Prošli put ha pol kile krumpira i pol kile mrkve i pol kile luka 10 eur.

    I sad ...kaj budala više ne idem jer ovak nije ni po onim fensi trgovinama.

    A žal mi je jer ide zadnja s placa po najvećoj žegi gura ogromna kolica s robom do skladišta i tam je gotovo svaki dan.

  14. #564
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Žuta dodji im pred kraj rad.vremena i traži popust puno su spremniji spustit cijenu kad se pakiraju.

  15. #565
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ti idući put pitaj prvo kolja je pojedinačna cijena tog kaj misliš kupiti, pa procjeni

  16. #566
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ma cijene su svuda bolesne. Nema to vise veze s mozgom, ni sa placom

  17. #567
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Tak je. Nisu normalni na placu s cijenama

  18. #568
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je. Nisu normalni na placu s cijenama
    Ma svuda , i po ducanima ako nije akcija, i oni stsdovi uz cestu
    Prodaju na vrhuncu sezone lubenice za 2 eura kg. 15 kn !?
    Tko je tu lud ? Prosle godine je bio 2 kn kg u sezoni. Koliko je povecanje , a lubenica more. Godina je odlicna za njih, nigdje nestasice, samo ih moraju dopremiti sa polja. I za druge kulture, nema suse do sad. Mahune od 4-6 eura kila. U sezoni. Mislim , dajte se ljudi skockajte. Da mi je znati po kojem kriteruju su cijene otisle 200+%

  19. #569
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni izgleda kao da je na placu sve po 5 eura kila. Osim trešanja koje su 7 ili 8.

    Baš užas

  20. #570

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Ima li netko iskustva s Gruntekom, mjesečna pretplata na sezonsko povrće i voće s dostavom?

    https://mojgruntek.hr/

  21. #571
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima moja prijateljica i jako su zadovoljni.

  22. #572
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja ću samo reći da mi je tako drago da nismo odustali od gradskog vrta, a malo je falilo. Uz ove cijene kakve su ove godine imam osjećaj kad s vrta nosim povrće kao da nosim vreću eura.
    A još mi dođe i kao besplatna psihoterapija
    Posljednje uređivanje od mitovski : 14.07.2023. at 11:18

  23. #573

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mitovski, a kako ste dobili taj gradski vrt? Kad se raspisuje natječaj i gdje?
    ja to već dugo želim a ne znam kako do toga

  24. #574
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Potpuno sam zaboravila na to. Tražila prije dvije g, tad nisu imali mjesta.

  25. #575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Motivski zanima me jeste li radili možda visoke gredice, i kak često cca si tam

  26. #576
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi taman s vrta. Podijelili i prijateljima, svi se vesele kao da blago nosimo.
    Vrt smo dobili na natječaju prije 5-6 godina. Naši prijatelji su imali tamo vrt i nagovorili nas da se javimo.
    Baš gledam na stranicama, u 10.mj je bio natječaj. Mislim da bi migao opet uskoro biti jer je prije mjesec dana išla kontrola i slane su opomene. Kod nas ima jedno 6-7 zapuštenih parcela tako da će vjerojatno u natječaj.
    Kontrole idu 2-3 puta godišnje i šalju se opomene i tko u određenom roku ne stavi vrt u upotrebu oduzima mu se i ide na natječaj.
    Nikad nije velika navala tako da tko se javi uglavnom i dobije.
    Treba svako malo pratiti stranice.

  27. #577
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Motivski zanima me jeste li radili možda visoke gredice, i kak često cca si tam
    Imam jednu povišenu gredicu.
    Ove godine smo često. Nekada i 2-3 dana za redom, uglavnom svaki drugi najviše treći dan. Oviai kakvo je stanje u vrtu, pada li kiša i sl.
    Vrt je velika obaveza, pogotovo ako nije iapred kuće
    Mi smo prošle godine posadili tek toliko da nam ne oduzmu vrt jer smo imali zdravstvenih problema i nismo se mogli bavit vrtom.
    Ove godine mi je toliko stresno na poslu da trčim na vrt odmorit mozak. I kad na kraju bereš plodove svog truda baš je gušt.

  28. #578

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Sad će naglo porasti interes za gradske vrtove .

  29. #579
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    S obzirom da mi sveki ima (vlastiti ne gradski) vrt i znam kako to ide zanimalo me oduvijek samo jedno - tko plaća vodu za navodnjavanje. Grad ili ovi što imaju vrtove?
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.07.2023. at 13:31

  30. #580
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Ubacit ću se s odgovorom - u Zagrebu gradski vrtovi imaju vodu iz bunara. Tako da je voda za korisnike gratis.
    Svakako se, ako ste zainteresirani za korištenje vrta, javite Gradskom uredu za poljoprivredu i pitajte mogu li vas staviti na listu čekanja.

  31. #581

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja cu pod utiskom boravka na moru samo napisati ono sto sam vjerojatno vec pisala po forumskim pustopoljinama :D
    Nije mi osobno problem cijena kao takva. Problem je sto cijena ne prati uslugu. Sjela sam u jedan jedini birc na plazi i platila racun 50 eura za isti meni koji sam prosle godine placala oko 150 - 200 kuna. Ok, bila sam svjesna da su cijene otisle u nebo i racunala sam na to da cu platiti puno veci racun, ali to ne bi bio problem da me docekala jednaka usluga. Pizza koju sam prije jela popola s muzem, sada nije puno veca od pizzete iz pekare. Nije mi se ucinilo. Tako je mala da je jos pola iste takve moglo komotno stati u kutiju Internet ne radi.
    Ovo ce moci ove godine, ali obit ce se ljudima o glavu. Ja prva vise necu ici u taj birc u koji sam isla 15 godina. Pasteta i parajadiz na plazu i cao.

  32. #582
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja mislim da će im se obit od glavu. Mi smo bili nešto poslovno na par dana na moru u Hrvatskoj u predsezoni i već tad su cijene bile smiješno visoke. Baš tako, ne prate uslugu, nego su samo visoke. Mogu misliti kakve su sad. Od jeseni govorim da hoću na more tamo, ali ipak idemo u Crnu Goru, a drugi put u Albaniju. Najdraže mi se uvijek okupati u Hrvatskoj, ali neću, uz takve cijene bih se cijelo vrijeme osjećala kao da me netko pravi budalom. Kad se poboljša usluga, može sve, a dotad ću radije za isti budžet biti duplo duže na nekom drugom moru.

  33. #583
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cijene na moru su nenormalne i definitivno nisu proporcionalne s kvalitetom namirnica i uslugom.
    Mi smo bili krajem 6. I idemo sad u 8. I sva sreća pa ne plaćamo smještaj međutim ovo kad smo bili u 6. odlazak na kavu, sok i sladoled je skoro kao ručak. Užas.

  34. #584
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja razmišljam da ipak od jeseni napravim vrt na gruntu, ali prije nego se primim toga, moram izračunati kako bi to išlo. Nisam sigurna da se baš isplati (gorivo i obveze) ali privlači me ta mogućnost. Ionako smo često tamo, jer treba kositi i brati voće (iako ga ove godine nema kao inače) ali ne bi škodilo napraviti par gredica i bar jednu povišenu.

  35. #585
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    O kakvoj to posebnoj skupoći na moru govorite? Zar je vama inace na kopnu jeftinije nego što je nama na moru?
    Živim uz more, u turistickom kraju, 12 mjeseci godišnje. Što, da se odselim u silno jeftin Zagreb?
    Smijesni su mi ti komentari kako je na moru skupo. Normalno je, kao u cijeloj Hrvatskoj. Tko ne zeli na nase more i ne mora, nama je dobro i bez bulumente turista.
    Ionako je guzva i na cestama i pjeske. Nema veće sreće nego kad se svi pokupe doma.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 20.07.2023. at 15:59

  36. #586
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Jako zgodno, svi sretni kad se turisti pokupe, a živimo od turizma.
    Ili se možda razvila neka industrija za koju nisam čula?

  37. #587
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ma jasno je da zivimo od turizma i da je nuzan
    ja osobno recimo ne
    i nije bas da obozavam uzasne guzve i nered po gradu
    i da, lipse mi je kad se isprazni
    ali tako je

    a za skupost se slazem
    i da je skupo
    ali i da nije ni u zagrebu npr. puno povoljnije
    i kod nas ima skupljih i manje skupih mjesta
    nedavno sam bila na cipru i cijene su bile li-la, smjestaj smo nasli povoljnije, ali vidim da je sad i kod nas tako, padaju cijene

  38. #588
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Oprosti, ali vladu treba biti briga od čega jedna zemlja živi, a ne mene.
    Kad sam ja turista, kad putujem, a putujem jako puno, ne žalim se na cijene. Ili putujem ili ne putujem. Tko mi daje pravo da se žalim koliko što košta u mjestu u koje sam dosla. Nisam trebala doći, nitko me nije tjerao.
    Logika.

  39. #589
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    generalno se slažem, ako si možeš priuštiti, ideš, ako ne - ostaješ doma ili tražiš jeftinije
    tako će i naši turisti valjda, kome nije skupo. taj će doći
    još smo mi dosta jeftiniji od zapadnih zemalja... a zašto ne bi bili i skuplji?!?
    jedino si to naši ljudi neće moći priuštiti, ili ćeš ostajati sve kraće (mi svake godine 2 dana kraće za istu cijenu)

    može se dogoditi i drugi efekt a to je da će pasti vanpansionska potrošnja, sve više će ljudi donositi sve sa sobom
    ili će izabrati jeftinije... ja gledam breskve na pazariću na moru - 6 EUR, ma da... u Konzumu na akciji skroz dobre - 2 EUR, naravno da sam tamo kupila
    u ZG na placu zadnji put kad sam bila su bile 3-4 EUR, i to mi je previše ali ajde ...ali 6 EUR za kilu bresvi - ne dam

  40. #590
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa Beti nije na moru generalno skuplje nego u Zg nego se ljeti svugdje na moru u turist.mjestima dižu cijene u dućanima,a bez hrane nitko ne može (ni domaći, ni turisti).

    Ja razumijem i jednu i drugu stranu, domaći trebaju podnosit gužvu al i veće cijene prehr namirnica tijekom ljeta no većina i zaradjuje od turizma.

    S druge strane, i sama se sada pomalo smatram domaćom pa se ulovim kako s otočanima komentiram da jedva čekam da svi odu ća i da čovik predahne s tim da kod nas nema klasičnih gužvi.

    A opet evo me sad u aquaparku Dalmaland, ode gomila love u jedan dan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.07.2023. at 18:11

  41. #591

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    O kakvoj to posebnoj skupoći na moru govorite? Zar je vama inace na kopnu jeftinije nego što je nama na moru?
    Živim uz more, u turistickom kraju, 12 mjeseci godišnje. Što, da se odselim u silno jeftin Zagreb?
    Smijesni su mi ti komentari kako je na moru skupo. Normalno je, kao u cijeloj Hrvatskoj. Tko ne zeli na nase more i ne mora, nama je dobro i bez bulumente turista.
    Ionako je guzva i na cestama i pjeske. Nema veće sreće nego kad se svi pokupe doma.
    Beti, promasila si ceo fudbal. Naplatili su mi 50 eura najlosiju uslugu u 15 godina otkad dolazim kod njih. I ok, neka su, to je njihovo pravo, mogli su mi naplatiti i 100 eura ako to zele - isto na to imaju pravo. Moje pravo je da komentiram i da procijenim isplati li mi se to ili ne.
    Nedavno sam na Stradunu pojela suffle za 10 eura i to mi je sasvim prihvatljiva cijena za odlican suffle usred Straduna.
    Pizza koju prije mogu nazvati pizzetom, za 10 eura, u malom zabacenom morskom seocetu u lokalu u kojem sam prosle godine pojela duplo vecu pizzu za 6 eura - nije mi prihvatljiva. I to je to.
    Ti cak mozes sebi dozvoliti stav - ako vam se ne svidja, idite doma.
    Moze ga sebi dozvoliti i vlasnik tog lokala (iako bi takav stav za nekoga tko zivi od tih turista bio vrlo neobican, da ne kazem bezobrazan), ali bojim se da bi ga brzo mogla stici posljedica takvog stava.

  42. #592

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I da, Zagreb nije mnogo jeftiniji od mora, ali barem dobijem sjajnu uslugu gdje god odlucim sjesti. U Dalmaciji je to cesto lutrija.

  43. #593

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Svi kukaju kako je skup sladoled. Pa gdje piše da ga moraš jesti na plaži. U Konzumu na akciji kupiš dvije litre sladoleda umjesto jedne kugle na plaži. Restorani su skupi? Uvijek se uz pomoć google mapa nađe neki povoljan na ne tako super poziciji. Apartmani su skupi? Mi apartman ove godine plaćamo isto kao i zadnje 4 godine. Mogli smo proći i jeftinije da nismo htjeli biti blizu plaže. Ljetovati se može i za malo i za puno novaca, samo si treba malo presložiti prioritete.

  44. #594
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ali vladu treba biti briga od čega jedna zemlja živi, a ne mene.
    Kad sam ja turista, kad putujem, a putujem jako puno, ne žalim se na cijene. Ili putujem ili ne putujem. Tko mi daje pravo da se žalim koliko što košta u mjestu u koje sam dosla. Nisam trebala doći, nitko me nije tjerao.
    Logika.
    Pa tko bi ti trebao i dati i oduzeti pravo da se žališ? Ne kužim uopće, ne smijemo prokomentirati da je hrvatska obala skupa?
    I dobro mitovski kaže, kava, sladoled i sok ti ispadnu kao ručak. Aj da je usluga neka pet levela bolja nego prethodnih godina, ali uopće nije. Meni nebitno, mi smo odlučili da jednostavno ne želimo platiti tu cijenu za takve usluge, ali da se ne smije reći da je poskupilo, aj molim te.

    Ali da, u Hrvatskoj je većini očito dosta turista i idu im na živce, slušamo to svake godine, a isti ti ljudi često putuju, koja je to tek logika.

  45. #595
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja vec par godina ne idem na more. Skupo je. Guzva je. A za sad si jos ivijek to mozemo dozvoliti.
    Bili smo u zagori, lici, gorksom kotaru. Stvarno imamo u drugih divnih mjesta u HR. Svi cemo se okupati u moru ali obiteljski odmor necemo provesto na obali.

  46. #596
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    pa ako ja stojim u rijeci turista u nekom odredistu, uopce ne smatram da neki tamosnji domaci mora biti time odusevljen
    dapace, znam kako mu je

    nije da meni turisti idu na zivce, ta guzva i nered bi mi smetali i da su od prvih susjeda
    ne znam koga to veseli
    turiste ili bilo koga drugog uputim, pomognem, ljubazna sam, kao i svi koje poznajem
    ne stoji mi ta fama, dalmosi mrze turiste i samo bi da posalju pare
    mislim, to bi bilo genijalno , ali ne ide
    ali da uz masovni turizam idu nuspojave kojima ne moramo bit odusevljeni, jasno je
    Posljednje uređivanje od summer : 20.07.2023. at 20:24

  47. #597
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma kužim Summer, odgovarala sam na ono da nema veće sreće nego kad se svi pokupe doma. Normalno da ne mora nitko biti oduševljen turistima. Mi smo u središtu Beograda i svaki dan kad šetamo čujemo neki strani jezik i bude mi baš drago da su ljudi zainteresirani za naš grad da imaju želju doći, možda sam iznimka.

    Uglavnom, samo mi je taj stav malo bezvezan, a slušamo ga svake godine, to je sve. Pa nisu svi imali sreću da se rode na moru, neki moraju i malo putovati i ostati koji dan da bi ga vidjeli.

  48. #598
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Potpis na Riri. I rehab.
    I pao mi je na pamet odličan Dežulovićev članak **** vas turizam. On isto govori o užasima gužve, ali i porastima cijena koje trpi lokalno stanovništvo. Dakle, skupo je. Možda je situacija u SD županiji skroz drugačija no u PGŽ, ali sumnjam.

  49. #599
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    znam
    prija iz zagreba obozava more, stedi i raduje se za ta tri tjedna citavu godinu
    kad dodju tu svaki dan je na moru citav dan, nema odustajanja, umora ni suncanice
    kad nju vidim i tu ljubav, itekako sam svjesna srece sta je nama na raspolaganju sest mjeseci, od svibnja do listopada sigurno

    a skupoca i pretjerivanje, slazem se
    i nije rezervirano samo za more
    i patimo i mi domaci
    i ja bi da je kugla sladoleda euro, a ne dva i vise

    a za losu uslugu se slazem, nedopustivo je, ja vjerujem u recenzije, pa da bar nekako budu 'kaznjeni'

  50. #600
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A meni je bezvezan stav da je na moru sve skupo. Nije.
    Skupo je na skupim mjestima, bila to Hrvatska, Crna Gora ili bilo koja zemlja na svijetu.
    Uništavati turizam neke zemlje pisanjem da je sve jako skupo, je u stvarno ružno i ne znam tko je novinarima naredio da to rade.
    Uglavnom, ja ionako naručim breskve, lubenice i tikvice iz doline Neretve, tako da jedem fino i zdravo. Kad nema, dobar je i Spar
    Ne idem po restoranima kad sam doma, ne znam cijene. Kad sam na putu, pročitam jelovnik prije narudžbe, a ne pljujem naknadno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •